Hirdetés
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Fujifilm X
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Vezetékes FEJhallgatók
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Projektor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
38100 - 38001
43618 - 42001 42000 - 40001 40000 - 39901 39900 - 39801 39800 - 39701 39700 - 39601 39600 - 39501 39500 - 39401 39400 - 39301 39300 - 39201 39200 - 39101 39100 - 39001 39000 - 38901 38900 - 38801 38800 - 38701 38700 - 38601 38600 - 38501 38500 - 38401 38400 - 38301 38300 - 38201 38200 - 38101 38100 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:03 Téma összefoglaló

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
lev258
veterán
Maximálisan megértelek, tudom hogy tűzzel vassal irtanád a redmondi rendszert.
Viszont akkor mutass más megoldást egy olyan dualbotos rendszeren amin mind a két OS napi szinten használva van.
Nekem ilyen a rendszerem mert mint többször leírtam, van 3 darab olyan szoftver amihez nemhogy hasonló nincs Linuxra de még közelítő megoldás sincsen. Ezt hidd el nekem, hetekig-hónapokig futottam a köröket ezügyben.
Egy spec. USB eszköz szoftver és 2 vagyonvédelmi program, egyik egy DVR és NVR menedzser a másik pedig egy beléptetőrendszer és az ehhez tartozó speciális adatbáziskezelő. saját titkosítási és saját VPN rendszerrel.
Ha ezeket segítesz kiváltani akkor itt tanúk előtt megesküszök hogy gyalulom a Windowst.De mivel ez perpill lehetetlen, mondj az általam leírt felállásnál használhatóbbat.
Mivel a Windows natívan nem kezeli az EXT fájlrendszert, segédprogramokkal igen de távolról sem teljes értékű a megoldás,
a Linuxok viszont natívan, minden gond nélkül lekezelik az NTFS fájlrendszert.
Mivel a megoldásom 2és fél éve tökéletesen, hibamentesen működik, akkor miért ne használjam így?
Akkor ezekszerint szentségtörés egy NTFS pendrivet is egy Linuxba bedugni.Kérdezheted, akkor miért vagyok itt, miért nem használom CSAK a Windowst?
Talán mert tanulnék, nem gyöpösödnék be teljesen így 56 évesen, nyitott vagyok az új dolgok iránt?
Talán mert jelen pillanatban kenterbe verem számítástecnikába a 2 fiamat, és az ismeretségi köröm 100%-át, és ezt nem adták ingyen, sokat kellett hozzá tanulni?
Talán mert amikor meglett 8 éve az első Androidos eszközöm, akkor azonnal rootoltam, megismerkedtem a fájlrendszer és az OS felépítésével, és addig buherálom a mai napig amíg nem lesz pontosan olyan ahogy nekem tetszik?
Talán ezért vagyok most itt ebben a topikban és írom Neked eme sorokat.Tiszteletbe tartom az undorodat a Win irányába de Te is tartsd tiszteletbe azt a több 100 milliós felhasználói tábort akik mindkét rendszert használják napi szinten és ne vedd el a kedvüket.
A Linuxtól.Nekem az NTFS-sel kapcsolatban mindössze annyi javaslatom van, hogy a töredezettségmentesítést futtasd le Windows alól időnként.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Leszedett még vagy 8 egyéb csomagot is, de most megtaláltam, hogy a postfix-et kell reconfigurálni.
-
ubyegon2
félisten
A mailutils csomagot felraktam, hogy SMTP-n tudjak küldeni emailt terminálból. Viszont ott nem csináltam meg a konfigurálását mikor feldobta az apt, most pedig nem jövök rá, hogy hogyan tudom megcsinálni.
Jelenleg nincs se az /etc, se a .mail alatt config fájl.A dpkg-reconfigure nem csinált semmit, a felrakott csomagok purge-ös eltávolítása és újrarakása sem segített, nem jött fel a konfiguráció a telepítés során.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A mailutils csomagot felraktam, hogy SMTP-n tudjak küldeni emailt terminálból. Viszont ott nem csináltam meg a konfigurálását mikor feldobta az apt, most pedig nem jövök rá, hogy hogyan tudom megcsinálni.
Jelenleg nincs se az /etc, se a .mail alatt config fájl.A dpkg-reconfigure nem csinált semmit, a felrakott csomagok purge-ös eltávolítása és újrarakása sem segített, nem jött fel a konfiguráció a telepítés során.
-
UberMutant
őstag
Maximálisan megértelek, tudom hogy tűzzel vassal irtanád a redmondi rendszert.
Viszont akkor mutass más megoldást egy olyan dualbotos rendszeren amin mind a két OS napi szinten használva van.
Nekem ilyen a rendszerem mert mint többször leírtam, van 3 darab olyan szoftver amihez nemhogy hasonló nincs Linuxra de még közelítő megoldás sincsen. Ezt hidd el nekem, hetekig-hónapokig futottam a köröket ezügyben.
Egy spec. USB eszköz szoftver és 2 vagyonvédelmi program, egyik egy DVR és NVR menedzser a másik pedig egy beléptetőrendszer és az ehhez tartozó speciális adatbáziskezelő. saját titkosítási és saját VPN rendszerrel.
Ha ezeket segítesz kiváltani akkor itt tanúk előtt megesküszök hogy gyalulom a Windowst.De mivel ez perpill lehetetlen, mondj az általam leírt felállásnál használhatóbbat.
Mivel a Windows natívan nem kezeli az EXT fájlrendszert, segédprogramokkal igen de távolról sem teljes értékű a megoldás,
a Linuxok viszont natívan, minden gond nélkül lekezelik az NTFS fájlrendszert.
Mivel a megoldásom 2és fél éve tökéletesen, hibamentesen működik, akkor miért ne használjam így?
Akkor ezekszerint szentségtörés egy NTFS pendrivet is egy Linuxba bedugni.Kérdezheted, akkor miért vagyok itt, miért nem használom CSAK a Windowst?
Talán mert tanulnék, nem gyöpösödnék be teljesen így 56 évesen, nyitott vagyok az új dolgok iránt?
Talán mert jelen pillanatban kenterbe verem számítástecnikába a 2 fiamat, és az ismeretségi köröm 100%-át, és ezt nem adták ingyen, sokat kellett hozzá tanulni?
Talán mert amikor meglett 8 éve az első Androidos eszközöm, akkor azonnal rootoltam, megismerkedtem a fájlrendszer és az OS felépítésével, és addig buherálom a mai napig amíg nem lesz pontosan olyan ahogy nekem tetszik?
Talán ezért vagyok most itt ebben a topikban és írom Neked eme sorokat.Tiszteletbe tartom az undorodat a Win irányába de Te is tartsd tiszteletbe azt a több 100 milliós felhasználói tábort akik mindkét rendszert használják napi szinten és ne vedd el a kedvüket.
A Linuxtól.virtualboxra tedd fel a windowos programjaidat és kész.
-
ubyegon2
félisten
Igen és az értelmetlenül magas CPU használat is például.

(#38094) tordaitibi
Ne érts félre, megértem ha sokan kényszerülnek a használatára, de mivel én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy rühellem a Wint és látnom se kell soha, így nyomhatom simán az ilyen nagyképű okosságokat!
Bocsi. Dehogy akarom én elvenni bárkinek is a kedvét, főleg a Linuxtól nem, egyébként egyik pendrive-om nekem is NTFS, mert a nyomorult TV nem fogad el mást, a FAT32 méretkorlátos, szóval ja..... No de ismered már annyira a hozzászólásaimat, tudod, hogy kicsit végletesen szólom le, amit utálok. Azzal tisztában vagyok, ha a Te kitartásoddal sem találsz más lehetőséget, akkor valószínűleg nincs más megoldás. Én úgy dobtam a WInt anno, hogy az volt az alap, ha valami nem ment Win nélkül, nem ment, de nem a rohadék fog engem irányítani az tuti! Ugyanezt melóhelyen is meg tudtam tenni, elegem lett a WInból meg az idióta Wines kollégákból és egyszer aszondtam, hogy kész, nem ülök többször Wines gép elé. Főnököm hőbörgött, hogy hozzá tartozik a munkámhoz meg kirugat, etc...mondtam neki, hogy mutasd már meg barom, hol van az én munkakörömnél leírva, hogy köteles vagyok számítógépet használni!? Tegyük hozzá, hogy mikor odamentem, rég nem használtam otthon Wint, de mindent én mutogattam meg az idiótának így is. 
Egyszóval rühellem a WInt! Ha nem Linuxos topikban lennénk, nem írnám le, de ugye.....például Wines topikot soha nem látogatok.
Tiszteletben tartom ettől függetlenül a ti elmebajotokat, hogy nem akartok elszakadni a Win-től. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
tordaitibi
veterán
Nem szívesen mondom, de annál ocsmányabb dolgot nehezen tudok elképzelni, hogy a Linuxom NTFS-re dolgozzon, hamarabb verem szét az összes meghajtót samukalapáccsal!
21. századi rendszer dolgozzon már modern fájlrendszerre, ha van rá mód. De ezek szerint van, aki szereti a kőkorszaki megoldásokat. Nem kötekedni akarok, csak megosztottam a véleményem erről, amit persze nem kérdeztél, tudom. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Soha sehol senkinek nem javaslom, hogy Linuxról NTFS-re dolgozzon.
Maximálisan megértelek, tudom hogy tűzzel vassal irtanád a redmondi rendszert.
Viszont akkor mutass más megoldást egy olyan dualbotos rendszeren amin mind a két OS napi szinten használva van.
Nekem ilyen a rendszerem mert mint többször leírtam, van 3 darab olyan szoftver amihez nemhogy hasonló nincs Linuxra de még közelítő megoldás sincsen. Ezt hidd el nekem, hetekig-hónapokig futottam a köröket ezügyben.
Egy spec. USB eszköz szoftver és 2 vagyonvédelmi program, egyik egy DVR és NVR menedzser a másik pedig egy beléptetőrendszer és az ehhez tartozó speciális adatbáziskezelő. saját titkosítási és saját VPN rendszerrel.
Ha ezeket segítesz kiváltani akkor itt tanúk előtt megesküszök hogy gyalulom a Windowst.De mivel ez perpill lehetetlen, mondj az általam leírt felállásnál használhatóbbat.
Mivel a Windows natívan nem kezeli az EXT fájlrendszert, segédprogramokkal igen de távolról sem teljes értékű a megoldás,
a Linuxok viszont natívan, minden gond nélkül lekezelik az NTFS fájlrendszert.
Mivel a megoldásom 2és fél éve tökéletesen, hibamentesen működik, akkor miért ne használjam így?
Akkor ezekszerint szentségtörés egy NTFS pendrivet is egy Linuxba bedugni.Kérdezheted, akkor miért vagyok itt, miért nem használom CSAK a Windowst?
Talán mert tanulnék, nem gyöpösödnék be teljesen így 56 évesen, nyitott vagyok az új dolgok iránt?
Talán mert jelen pillanatban kenterbe verem számítástecnikába a 2 fiamat, és az ismeretségi köröm 100%-át, és ezt nem adták ingyen, sokat kellett hozzá tanulni?
Talán mert amikor meglett 8 éve az első Androidos eszközöm, akkor azonnal rootoltam, megismerkedtem a fájlrendszer és az OS felépítésével, és addig buherálom a mai napig amíg nem lesz pontosan olyan ahogy nekem tetszik?
Talán ezért vagyok most itt ebben a topikban és írom Neked eme sorokat.Tiszteletbe tartom az undorodat a Win irányába de Te is tartsd tiszteletbe azt a több 100 milliós felhasználói tábort akik mindkét rendszert használják napi szinten és ne vedd el a kedvüket.
A Linuxtól. -
I02S3F
addikt
Nem szívesen mondom, de annál ocsmányabb dolgot nehezen tudok elképzelni, hogy a Linuxom NTFS-re dolgozzon, hamarabb verem szét az összes meghajtót samukalapáccsal!
21. századi rendszer dolgozzon már modern fájlrendszerre, ha van rá mód. De ezek szerint van, aki szereti a kőkorszaki megoldásokat. Nem kötekedni akarok, csak megosztottam a véleményem erről, amit persze nem kérdeztél, tudom. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Soha sehol senkinek nem javaslom, hogy Linuxról NTFS-re dolgozzon.
"Soha sehol senkinek nem javaslom, hogy Linuxról NTFS-re dolgozzon." - Ennek egyik oka a jól ismert jogosultsági problémák.
-
ubyegon2
félisten
Akkor ez egy 500-as lemez?
Rosszul partícionálsz és rossz a taktika.
Nálam 120-a ssd, azon 40Gb Linux partíció,(foglalt 26GB),
60GB W10 partíció (foglalt 24GB).
Háttértár 1TB. Azon 2 partíció, egy NTFS, 860GB.
Erre dolgozik mindkét OS, miden erre van irányítva, ezen vannak a videók, filmek, adatok stb. logikus mappaszerkezetbe és közös elérési utakkal. Pl. mindegy hogy a Winen letöltöttem tegnap valamit, ma a Linuxot használva a Letöltések-re kattintva ott van a tegnapi wines letöltés.
Ez nagyon praktikus, minden ugyanott van a két OS fájlkezelőbe a gyors elérésbe vagy a helyek-be.
Erre a lemezre amikor eszembe jut, kb. 1-2 havonta készül a Winről növekményes mentés, a saját beépített eszközét használom, tökéletesen megfelelő.
Mivel a Linux nem tud Timeshiftezni csak EXT fájlrendszerre, ezért van az 1TB háttérlemezen még egy Linuxsave partíció EXT4 fájlrendszerrel, 60Gb mérettel és erre menteget a Timeshift.
Ha bármelyik rendszer javíthatatlanul megsérül, ott vannak a mentések, visszaállíthatóak az operációs rendszerek, és megmarad az összes adatom, filmem, doksim, minden.
Aki maximalista az erről a meghajtóról heti-havi időszakba készíthet mentést külső lemezre és akkor atombiztos.
Én más módszert használok de ez is járható.Nem szívesen mondom, de annál ocsmányabb dolgot nehezen tudok elképzelni, hogy a Linuxom NTFS-re dolgozzon, hamarabb verem szét az összes meghajtót samukalapáccsal!
21. századi rendszer dolgozzon már modern fájlrendszerre, ha van rá mód. De ezek szerint van, aki szereti a kőkorszaki megoldásokat. Nem kötekedni akarok, csak megosztottam a véleményem erről, amit persze nem kérdeztél, tudom. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Soha sehol senkinek nem javaslom, hogy Linuxról NTFS-re dolgozzon.
-
I02S3F
addikt
-
I02S3F
addikt
Akkor ez egy 500-as lemez?
Rosszul partícionálsz és rossz a taktika.
Nálam 120-a ssd, azon 40Gb Linux partíció,(foglalt 26GB),
60GB W10 partíció (foglalt 24GB).
Háttértár 1TB. Azon 2 partíció, egy NTFS, 860GB.
Erre dolgozik mindkét OS, miden erre van irányítva, ezen vannak a videók, filmek, adatok stb. logikus mappaszerkezetbe és közös elérési utakkal. Pl. mindegy hogy a Winen letöltöttem tegnap valamit, ma a Linuxot használva a Letöltések-re kattintva ott van a tegnapi wines letöltés.
Ez nagyon praktikus, minden ugyanott van a két OS fájlkezelőbe a gyors elérésbe vagy a helyek-be.
Erre a lemezre amikor eszembe jut, kb. 1-2 havonta készül a Winről növekményes mentés, a saját beépített eszközét használom, tökéletesen megfelelő.
Mivel a Linux nem tud Timeshiftezni csak EXT fájlrendszerre, ezért van az 1TB háttérlemezen még egy Linuxsave partíció EXT4 fájlrendszerrel, 60Gb mérettel és erre menteget a Timeshift.
Ha bármelyik rendszer javíthatatlanul megsérül, ott vannak a mentések, visszaállíthatóak az operációs rendszerek, és megmarad az összes adatom, filmem, doksim, minden.
Aki maximalista az erről a meghajtóról heti-havi időszakba készíthet mentést külső lemezre és akkor atombiztos.
Én más módszert használok de ez is járható.Köszönöm a megoldásod megosztását! Megfontolom!

-
tordaitibi
veterán
C: 173 gb-ból 56 szabad
2x 150gb Linux kézen, azt most nem tudom megnézni, de ott minimális a foglalás.A C-n van pár steam-es játék. Azt nem kéne menteni. (Ez 15 gb, legalábbis a steam mappa a programfilesx86-on ennyit mutat)
A backup lényege, hogy másik lemezre készül. Ettől backup a backup. Ezért értelmetlen ugyanarra a lemezre menteni.
Akkor ez egy 500-as lemez?
Rosszul partícionálsz és rossz a taktika.
Nálam 120-a ssd, azon 40Gb Linux partíció,(foglalt 26GB),
60GB W10 partíció (foglalt 24GB).
Háttértár 1TB. Azon 2 partíció, egy NTFS, 860GB.
Erre dolgozik mindkét OS, miden erre van irányítva, ezen vannak a videók, filmek, adatok stb. logikus mappaszerkezetbe és közös elérési utakkal. Pl. mindegy hogy a Winen letöltöttem tegnap valamit, ma a Linuxot használva a Letöltések-re kattintva ott van a tegnapi wines letöltés.
Ez nagyon praktikus, minden ugyanott van a két OS fájlkezelőbe a gyors elérésbe vagy a helyek-be.
Erre a lemezre amikor eszembe jut, kb. 1-2 havonta készül a Winről növekményes mentés, a saját beépített eszközét használom, tökéletesen megfelelő.
Mivel a Linux nem tud Timeshiftezni csak EXT fájlrendszerre, ezért van az 1TB háttérlemezen még egy Linuxsave partíció EXT4 fájlrendszerrel, 60Gb mérettel és erre menteget a Timeshift.
Ha bármelyik rendszer javíthatatlanul megsérül, ott vannak a mentések, visszaállíthatóak az operációs rendszerek, és megmarad az összes adatom, filmem, doksim, minden.
Aki maximalista az erről a meghajtóról heti-havi időszakba készíthet mentést külső lemezre és akkor atombiztos.
Én más módszert használok de ez is járható. -
#63718632
törölt tag
C: 173 gb-ból 56 szabad
2x 150gb Linux kézen, azt most nem tudom megnézni, de ott minimális a foglalás.A C-n van pár steam-es játék. Azt nem kéne menteni. (Ez 15 gb, legalábbis a steam mappa a programfilesx86-on ennyit mutat)
A backup lényege, hogy másik lemezre készül. Ettől backup a backup. Ezért értelmetlen ugyanarra a lemezre menteni.
Hát az utolsó mondataiddal teljesen egyet tudok érteni. Akkor vársz egy kicsit amíg nem tudsz venni backup-nak való másik eszközt.
-
I02S3F
addikt
C: 173 gb-ból 56 szabad
2x 150gb Linux kézen, azt most nem tudom megnézni, de ott minimális a foglalás.A C-n van pár steam-es játék. Azt nem kéne menteni. (Ez 15 gb, legalábbis a steam mappa a programfilesx86-on ennyit mutat)
A backup lényege, hogy másik lemezre készül. Ettől backup a backup. Ezért értelmetlen ugyanarra a lemezre menteni.
-
#63718632
törölt tag
Mekkora lemezen gazdálkodsz most? Mennyi szabad helyed van?
-
I02S3F
addikt
A Win10-et szeretnéd kicsit hanyagolni, hogy később visszatelepítsd? Vagy a csak egy adatpartíciót, hogy legyen helyed?
Vannak klónozó progik, bebootolsz velük aztán partítion>to image. Tömörít is valamit, később visszaállíthatod vele image>to partítion.
Az image képeket tárolhatod az Ubi partícióin. Azt meg kell nézni, hogy adott progi dolgozik-e közvetlen ext4 fájlrendszerre.
Ilyesmire gondoltál?
Pofon egyszerű lenne a dd ubi alól, de az nem tömörít.Azt nézem, hogy a legolcsóbb az lenne, ha 8e-ért vennék hozzá egy használt külső merevlemezt, de most másra kellett a pénz.
Csak biztonsági mentés a cél, hogy ha gebasz van, akkor legyen miből visszaállni. Csak w10-re kéne, mert ubira van megoldás.
-
#63718632
törölt tag
A Win10-et szeretnéd kicsit hanyagolni, hogy később visszatelepítsd? Vagy a csak egy adatpartíciót, hogy legyen helyed?
Vannak klónozó progik, bebootolsz velük aztán partítion>to image. Tömörít is valamit, később visszaállíthatod vele image>to partítion.
Az image képeket tárolhatod az Ubi partícióin. Azt meg kell nézni, hogy adott progi dolgozik-e közvetlen ext4 fájlrendszerre.
Ilyesmire gondoltál?
Pofon egyszerű lenne a dd ubi alól, de az nem tömörít. -
I02S3F
addikt
Utána olvastam! Hülyeség!
-
I02S3F
addikt
Sziasztok!
Azonos ssd-n van w10 partíció és ubi partíció.
Nincs nagyon pénzem external hdd-re, ezért az ötlet, hogy ubiról bebootolva, azonos lemez másik partícióját le tudnám-e menteni az ubi partíciójára? Mégjobb lenne, ha ezt tömöríteni is lehetne!

-
ubyegon2
félisten
"Ha viszont jó bírja a gép a Gnome3-at, akkor legközelebb elsőre a Linux Mint Cinnamont próbáld ki....."
Mindenképp célszerű a mondat mindkét felét elolvasni!májkimiki köszi, most látom, hogy már írtad!

-
tordaitibi
veterán
Érdekes jelenség az biztos próbáltam már pár rendszert de ilyennel nem találkoztam.
Legközelebb xubuntu,linux mint (xfce) ajánlott.
A windows-ok friss telepítéskor gyorsak mivel csak néhány GB-ot foglalnak el,de ahogy telik az idő,úgy a boot időn is meglátszik majd.A windows 10 meg maga a Kánaán....
Cáfolom, ugorj át és nézd meg a 2016-os telepítésű, 2 klónozást és minden eddigi updat-et átélt W10-emet.
33,4GB méretű jelenleg, ebbe benne van 8GB hiberfile+1024MB swapfile és vihargyors.
Csak némi törődést igényel, de ezt igénylik a Linuxok is, nemrég takarítottem el 4,4GB logfájlt és 0,8GB egyebet egy fél éves Ubunturól. -
Dave™
nagyúr
Én Gnome-ot használok, de nem szoktam találkozni a programindítóval. A hozzászólásod alapján úgy látom nem érted a működési elvét

-
#63718632
törölt tag
-
gregory91
senior tag
-
gregory91
senior tag
Kedves vagy! No én feladtam, ma visszatettem a Windows 10-et. Nekem csak tényleg arra kellene a laptop, hogy este leülünk, és nézünk youtube-ot, vagy filmeket VLC palyerrel. Ehhez képest ma már a bluetooth egér sem indult magától, újra kellett csatlakoztatni, persze keresni másik egeret, hogy belépjek a bluetooth menübe. Nekem sajnos így nem buli. Pedig azért akartam Ubuntut, mert ez egy 8 éves laptop, és hogy gyorsan bootoljon, és induljon minden, ne kelljen sokat várni. Erre csak ma negyed óra bütykörészés volt, míg neki kezdtünk. Ennyi időnek a fele alatt a Windows bebootol, és minden megy azonnal. Pedig adni akartam az Ubuntunak egy esélyt.

Érdekes jelenség az biztos próbáltam már pár rendszert de ilyennel nem találkoztam.
Legközelebb xubuntu,linux mint (xfce) ajánlott.
A windows-ok friss telepítéskor gyorsak mivel csak néhány GB-ot foglalnak el,de ahogy telik az idő,úgy a boot időn is meglátszik majd.A windows 10 meg maga a Kánaán....
-
#63718632
törölt tag
-
gregory91
senior tag
Ha viszont jó bírja a gép a Gnome3-at, akkor legközelebb elsőre a Linux Mint Cinnamont próbákd ki, Ubuntu alapon jön ki ez is csak jó pár hétig hangolgatják a saját Xapp csomagokkal és addigra jórészt a bugokat is kihalásszák. Én 7. éve használom és nem bosszantott még semmi olyannal, amire emlékeznék.

Ugye nem azt a gnome-ot akarod rá erőltetni aminek kb olyan windows 8.1-es "start menüje" van? Rosszul leszek ha meglátom.
Maradjon inkább a xfce-nél,user friendly és erőforrásszegény. -
tusi74
őstag
Felmerült így utólag most már benned, hogy miért nem azt telepítetted most is? Én kíváncsiságból időnként felrakom az Ubuntut, de képtelen vagyok megszokni. Az ezelőtti verzió telepítés utáni első boot után fejreállított képernyővel volt csak hajlandó megjeleníteni. Valami vicceset mindig csinált nekem is eddig, nem csak neked! 
Igen, így utólag az lett volna a megoldás, de most feladtam a kísérletezést. Most a szűz Windows is gyorsan indul, hamar indulnak a videók. Nekem ez pedig most elég is. De legközelebb biztosan a Mint jön majd.

-
ubyegon2
félisten
Felmerült így utólag most már benned, hogy miért nem azt telepítetted most is? Én kíváncsiságból időnként felrakom az Ubuntut, de képtelen vagyok megszokni. Az ezelőtti verzió telepítés utáni első boot után fejreállított képernyővel volt csak hajlandó megjeleníteni. Valami vicceset mindig csinált nekem is eddig, nem csak neked! 
-
tusi74
őstag
Ha viszont jó bírja a gép a Gnome3-at, akkor legközelebb elsőre a Linux Mint Cinnamont próbákd ki, Ubuntu alapon jön ki ez is csak jó pár hétig hangolgatják a saját Xapp csomagokkal és addigra jórészt a bugokat is kihalásszák. Én 7. éve használom és nem bosszantott még semmi olyannal, amire emlékeznék.

Köszi a tippet. Már régebben használtam pár hétig Mint-et, tetszett nagyon.

-
ubyegon2
félisten
Ha viszont jó bírja a gép a Gnome3-at, akkor legközelebb elsőre a Linux Mint Cinnamont próbákd ki, Ubuntu alapon jön ki ez is csak jó pár hétig hangolgatják a saját Xapp csomagokkal és addigra jórészt a bugokat is kihalásszák. Én 7. éve használom és nem bosszantott még semmi olyannal, amire emlékeznék.

-
tusi74
őstag
Kellemetlen, mikor épp a gyorsaság és kényelem ugrik az ilyen bosszantó bugokkal, de 8 éves laptopra nem is biztos, hogy az alap Ubuntut kellett volna felrakni. Ha majd még kíváncsi leszel, próbáld ki az Ubuntu Mate vagy a Linux Mint XFCE kiadásokat, régebbi gépekre talán ez jóval eredményesebb lesz. Azt sem tudom, hogy default-e már Ubuntu Gnome-nál a wayland, mert az is okozhat azon a gépen furcsaságokat. De tényleg sajnálom, hogy az első próbálkozás semmilyen szempontból nem volt szerencsés.

A sebességgel nem volt gond, 8 GB RAM van a laptopban, Core i3-as, egyedül ez a sok bug, ami pont a szórakozás rovására ment. De köszönöm a tippet, ha még lesz affinitásom, kipróbálom a két általad ajánlottat.
-
ubyegon2
félisten
Kedves vagy! No én feladtam, ma visszatettem a Windows 10-et. Nekem csak tényleg arra kellene a laptop, hogy este leülünk, és nézünk youtube-ot, vagy filmeket VLC palyerrel. Ehhez képest ma már a bluetooth egér sem indult magától, újra kellett csatlakoztatni, persze keresni másik egeret, hogy belépjek a bluetooth menübe. Nekem sajnos így nem buli. Pedig azért akartam Ubuntut, mert ez egy 8 éves laptop, és hogy gyorsan bootoljon, és induljon minden, ne kelljen sokat várni. Erre csak ma negyed óra bütykörészés volt, míg neki kezdtünk. Ennyi időnek a fele alatt a Windows bebootol, és minden megy azonnal. Pedig adni akartam az Ubuntunak egy esélyt.

Kellemetlen, mikor épp a gyorsaság és kényelem ugrik az ilyen bosszantó bugokkal, de 8 éves laptopra nem is biztos, hogy az alap Ubuntut kellett volna felrakni. Ha majd még kíváncsi leszel, próbáld ki az Ubuntu Mate vagy a Linux Mint XFCE kiadásokat, régebbi gépekre talán ez jóval eredményesebb lesz. Azt sem tudom, hogy default-e már Ubuntu Gnome-nál a wayland, mert az is okozhat azon a gépen furcsaságokat. De tényleg sajnálom, hogy az első próbálkozás semmilyen szempontból nem volt szerencsés.

-
tusi74
őstag
Köszi, sajnos egyik sem segített, van amikor már bootolás közben elmegy alvó módba.
No az érdekes egy boot lehet, de nem ugrik be most sok okosság, elképzelhető, hogy valami bios furfang vagy hasonló lehet a háttérben vagy harver/energiagazdálkos szórakozik.Az autojelszavas belépés is érdekes, ha az elején úgy telepítetted, hogy ne kérjen jelszót. Ezt viszont a Beállítások/Felhasználók menüben még utólag is tudod váltani autora. Vagy nem is a loginról van szó most? Indítasz valamit és akkor kéri? A Chromenál szokott ez lenni.
Arra itt egy deaktiváló módszer. Disable the keyring password fejezet.
Kedves vagy! No én feladtam, ma visszatettem a Windows 10-et. Nekem csak tényleg arra kellene a laptop, hogy este leülünk, és nézünk youtube-ot, vagy filmeket VLC palyerrel. Ehhez képest ma már a bluetooth egér sem indult magától, újra kellett csatlakoztatni, persze keresni másik egeret, hogy belépjek a bluetooth menübe. Nekem sajnos így nem buli. Pedig azért akartam Ubuntut, mert ez egy 8 éves laptop, és hogy gyorsan bootoljon, és induljon minden, ne kelljen sokat várni. Erre csak ma negyed óra bütykörészés volt, míg neki kezdtünk. Ennyi időnek a fele alatt a Windows bebootol, és minden megy azonnal. Pedig adni akartam az Ubuntunak egy esélyt.

-
ubyegon2
félisten
Köszi, sajnos egyik sem segített, van amikor már bootolás közben elmegy alvó módba. A másik érdekesség, hogy direkt azt választottam, hogy jelszó nélkül engedjen be, hiszen ezen semmi fontos adat nincsen, és mégis már bootoláskor kér feloldó kulcsot. Hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy ezt a feloldó kulcsot is kiiktassam?
Köszi, sajnos egyik sem segített, van amikor már bootolás közben elmegy alvó módba.
No az érdekes egy boot lehet, de nem ugrik be most sok okosság, elképzelhető, hogy valami bios furfang vagy hasonló lehet a háttérben vagy harver/energiagazdálkos szórakozik.Az autojelszavas belépés is érdekes, ha az elején úgy telepítetted, hogy ne kérjen jelszót. Ezt viszont a Beállítások/Felhasználók menüben még utólag is tudod váltani autora. Vagy nem is a loginról van szó most? Indítasz valamit és akkor kéri? A Chromenál szokott ez lenni.
Arra itt egy deaktiváló módszer. Disable the keyring password fejezet.
-
I02S3F
addikt
Tisztázzuk.
Mind az Android, mind a CoreELEC Linux alapú. Szóval eddig is azt használtad. Ha Ubuntut akarnál rátenni a gépre, akkor az első nehézség, hogy ARM-re készített Ubuntura lenne szükséged. Az nem jó, ami "normál" számítógépre (PC-re) készült. Ha pedig ezen túl is jutnál, még mindig probléma a gépigény és a driver támogatás.Node valami megoldást nem tudunk kínálni a fórumtársnak?
-
tusi74
őstag
Köszi, sajnos egyik sem segített, van amikor már bootolás közben elmegy alvó módba. A másik érdekesség, hogy direkt azt választottam, hogy jelszó nélkül engedjen be, hiszen ezen semmi fontos adat nincsen, és mégis már bootoláskor kér feloldó kulcsot. Hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy ezt a feloldó kulcsot is kiiktassam?
-
Marcsello31
őstag
Tisztázzuk.
Mind az Android, mind a CoreELEC Linux alapú. Szóval eddig is azt használtad. Ha Ubuntut akarnál rátenni a gépre, akkor az első nehézség, hogy ARM-re készített Ubuntura lenne szükséged. Az nem jó, ami "normál" számítógépre (PC-re) készült. Ha pedig ezen túl is jutnál, még mindig probléma a gépigény és a driver támogatás.Szia! Értem, akkor lényegében teljesen fölösleges a dolog, akkor hagyom, köszi a választ!
CSak kíváncsi lettem volna hogy milyen az alatt. -
lev258
veterán
Sziasztok! Keresnék egy linux hozzáértőt az alábbi bajommal kapcsolatban.
Ugye nekem van egy h96maxx3 boxom, találtam rá olyan rendszer betöltő fájlt, ami linux alapú, de nem linuxot töltbe, hanem Coreelecet, azt találtam ki hogy armbianlinux imgből csinálnék squashfs fátjlt és a betöltő fájlal tölteném be a már átkonvertert squashfs fájlt ami már ubuntu és nem coreelec. Láttam videót az átalakításról:
[link] Ezt feltelepítettem de nem megy, nekem a felcsatolt img fájlt nem látja, pedig felvan csatolva szerintetek hol rontom el ezt? Mert ha tudnék ilyet készíteni, akkor coreelec helyett linuxot töltenebe az szerencsétlen betöltő. A válaszokat előre is köszönöm!Tisztázzuk.
Mind az Android, mind a CoreELEC Linux alapú. Szóval eddig is azt használtad. Ha Ubuntut akarnál rátenni a gépre, akkor az első nehézség, hogy ARM-re készített Ubuntura lenne szükséged. Az nem jó, ami "normál" számítógépre (PC-re) készült. Ha pedig ezen túl is jutnál, még mindig probléma a gépigény és a driver támogatás. -
Marcsello31
őstag
Sziasztok! Keresnék egy linux hozzáértőt az alábbi bajommal kapcsolatban.
Ugye nekem van egy h96maxx3 boxom, találtam rá olyan rendszer betöltő fájlt, ami linux alapú, de nem linuxot töltbe, hanem Coreelecet, azt találtam ki hogy armbianlinux imgből csinálnék squashfs fátjlt és a betöltő fájlal tölteném be a már átkonvertert squashfs fájlt ami már ubuntu és nem coreelec. Láttam videót az átalakításról:
[link] Ezt feltelepítettem de nem megy, nekem a felcsatolt img fájlt nem látja, pedig felvan csatolva szerintetek hol rontom el ezt? Mert ha tudnék ilyet készíteni, akkor coreelec helyett linuxot töltenebe az szerencsétlen betöltő. A válaszokat előre is köszönöm! -
ubyegon2
félisten
Sziasztok! Most telepítettem egy Ubuntu 20.04.01-et, egy TV nézős laptopra. 2 kérdésem lenne:
1. Minden működik, viszont van egy érdekes jelenség, aminek nem jövök rá a megoldására. Amikor bebootol az Ubuntu, szinte azonnal átmegy alvó üzemmódba magától. Ha visszakapcsolom, akkor onnantól működik akár órákig is. Egyedül bootolás után 1 percen belül történik ez.
2. Már minden engedélyt beállítottam a Windows 10-es laptopon, mégsem tudja megnyitni a a Windows hálózatot, pedig azon van egy csomó filmem. Mit kell még tennem, hogy legalább egy mappát megnyisson a Windows-on? Amikor ezen a Tv-s laptopon is Win 10 volt, akkor ment rendesen a hálózat.
1. tényleg érdekes!
Nézd meg a Rendszerbeállításokban az Adatvédelem/Képernyőzár és az Energiagazdálkodás beállításait.2. Ez a Gigoló jó tipp, épp a másik topikban kínlódnak nfs meg samba konfigolással, lehet, hogy ezzel is meg tudnál oldani, amit szeretnének.
-
tusi74
őstag
Sziasztok! Most telepítettem egy Ubuntu 20.04.01-et, egy TV nézős laptopra. 2 kérdésem lenne:
1. Minden működik, viszont van egy érdekes jelenség, aminek nem jövök rá a megoldására. Amikor bebootol az Ubuntu, szinte azonnal átmegy alvó üzemmódba magától. Ha visszakapcsolom, akkor onnantól működik akár órákig is. Egyedül bootolás után 1 percen belül történik ez.
2. Már minden engedélyt beállítottam a Windows 10-es laptopon, mégsem tudja megnyitni a a Windows hálózatot, pedig azon van egy csomó filmem. Mit kell még tennem, hogy legalább egy mappát megnyisson a Windows-on? Amikor ezen a Tv-s laptopon is Win 10 volt, akkor ment rendesen a hálózat.
A második kérdésemre megvan a válasz, sikerült: gigolo. Nekem nem is kell profibb megoldás, csak menjen a film. Az első kérdésemre viszont sehogy sem találok választ.
-
tusi74
őstag
Szia! Meglepődésemre találtam egy nagyon jó coreelec verziót a neten a h96max x3mamhoz, pendriveról be tud bootolni, van rá kernel van rá minden, gyorsabnak tűnik mint a droid alatt. Jelenleg ezt a verziót tesztelem nightly_20201028-Generic.img.gz link: [link]
Azért ez alatt jobb valahol a dolog, nem terheli le a gépet annyira és nem melegszik fel, mint mikor android9 alatt indítom el a kodit, Filmnézés folyamatos nincs fagyás, körbenézek a neten hol tudom ssh "terminal alatt feltelepíteni magára a gépre. Semmi fagyás nincs vele.
Szerintem a linux sem lehetetlen de nem értek/angolul/hozzá, hagyom is, csak írom akinek van ilyen gépe nem csak android futtatható rajta. na mindegy, csak szólok hogy minden ok.Sziasztok! Most telepítettem egy Ubuntu 20.04.01-et, egy TV nézős laptopra. 2 kérdésem lenne:
1. Minden működik, viszont van egy érdekes jelenség, aminek nem jövök rá a megoldására. Amikor bebootol az Ubuntu, szinte azonnal átmegy alvó üzemmódba magától. Ha visszakapcsolom, akkor onnantól működik akár órákig is. Egyedül bootolás után 1 percen belül történik ez.
2. Már minden engedélyt beállítottam a Windows 10-es laptopon, mégsem tudja megnyitni a a Windows hálózatot, pedig azon van egy csomó filmem. Mit kell még tennem, hogy legalább egy mappát megnyisson a Windows-on? Amikor ezen a Tv-s laptopon is Win 10 volt, akkor ment rendesen a hálózat.
-
Marcsello31
őstag
Igazán nincs mit! Viszont ha a Linux érdekel, akkor holtvágányra kerültél, mert szerintem az arm architektúra inkább android, mint Linux, csak nem flash alapú. (nem értek hozzá amúgy)
Lényeg nem értem a beállítás menetét, a konfigolást, linuxban.
Ilyen eszközre normál architektúrájú Linuxot nem fogsz tudni felrakni.
A Unix/Linux alapok ugyanazok jórészt, de azon túl nem sok hasonlóság van. Így az alapok kezelése sem érhető el ugyanúgy, mint egy amd64 arch. Linuxnál.Már arra is gondoltam hogy a működő coreelecnél a system fájlt letörlöm a pendriveról és helyére linuxot teszek fel hogy azt bootolja be
Ha ez így működne, ezer éve azt raktam volna az androidos box-ra én is!

Szia! Meglepődésemre találtam egy nagyon jó coreelec verziót a neten a h96max x3mamhoz, pendriveról be tud bootolni, van rá kernel van rá minden, gyorsabnak tűnik mint a droid alatt. Jelenleg ezt a verziót tesztelem nightly_20201028-Generic.img.gz link: [link]
Azért ez alatt jobb valahol a dolog, nem terheli le a gépet annyira és nem melegszik fel, mint mikor android9 alatt indítom el a kodit, Filmnézés folyamatos nincs fagyás, körbenézek a neten hol tudom ssh "terminal alatt feltelepíteni magára a gépre. Semmi fagyás nincs vele.
Szerintem a linux sem lehetetlen de nem értek/angolul/hozzá, hagyom is, csak írom akinek van ilyen gépe nem csak android futtatható rajta. na mindegy, csak szólok hogy minden ok. -
tordaitibi
veterán
Nem, ez egy teljesen másik pc, vasárnap vettem és tettem rá egy Kubuntut, natívanm, semmi DE mókolás nincsen, a gyári szoftvereken kívül Megasync, Opera, és at SmPlayer van rajta még csak.
Telepítés után hagytam mindent frissülni.
Ez egy AMD alapú cucc, a másik, a macerás pc-m, amin van a Xubuntu + KDE az meg Inteles. -
ubyegon2
félisten
1 hetet telapítettem Kubuntut egy AMD A4-5000 APU alapú mini pc-re.
Teljesen használható, amire kell arra elég és még gyors is.
Viszont néhány dolog nem világos, illetve eddig nem találkoztam ilyesmivel.
Az egyik hogy boot után kb. 2 percig 70%-on tekerik a procit az
update-apt-xapi és a python3 nevű folyamatok. Hogy ezek mik arról gőzöm sincs de ezzel a tünettel még nem találkoztam sose.
A másik, a gépbe 2 GB ram, a BIOS szerint 2048 pontosan.
Ebből a bebootolt rendszer 1,37GB-ot lát.
A maradék 650MB ram hol lehet?
A videokártyának lenne ennyi fenntartva, de a biosba sehol nem találom ezt az opciót hogy mennyi memóriát használ a gpu, meg az a 650 olyan fura, 512 még érthető is lenne.xapian-indexmehet is a kukába! Pár éve ki is szedték az alapfelszereltségből Ubuntu/Mint-en csak sokan sivalkodtak, hogy eltűnt Synapticból a keresősáv és ezért visszakerült a xapian. Gyakorlatilag ez a kereső indexelője a csomagkezelőnek, ha nem használod a Muon-nál, akkor minek? Régebben sok eset volt, mikor felvitte a processzort 100%-ra és utána szedték ki a default csomagok közül.A VRAM foglaltságnál még én is leragadtam a foglalt mennyiségnél, de tényleg van már dinamikus is, arra nem jöttem még rá, hol látom az aktuális állását ennek.
Magát a lefoglalt mennyiséget és szerintem egy max dinamikust meg tudtam nézni az alábbi két paranccsal: (sajna az elsőhöz ezt találtam hirtelen, van rövidebb módja is)
GPU=$(lspci | grep VGA | cut -d ":" -f3);RAM=$(cardid=$(lspci | grep VGA |cut -d " " -f1);lspci -v -s $cardid | grep " prefetchable"| cut -d "=" -f2);echo $GPU $RAMIntel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09) 256M]
glxinfo -B
name of display: :0
display: :0 screen: 0
direct rendering: Yes
Extended renderer info (GLX_MESA_query_renderer):
Vendor: Intel Open Source Technology Center (0x8086)
Device: Mesa DRI Intel(R) HD Graphics 4000 (IVB GT2) (0x166)
Version: 20.0.8
Accelerated: yes
Video memory: 1536MB
Unified memory: yes
.....még egy
sudo lspci -v -s 00:02.0
[sudo] ubyegon jelszava:
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09) (prog-if 00 [VGA controller])
DeviceName: 64
Subsystem: Hewlett-Packard Company 3rd Gen Core processor Graphics Controller
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 31
Memory at d4000000 (64-bit, non-prefetchable) [size=4M]
Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
I/O ports at 4000 [size=64]
Expansion ROM at 000c0000 [virtual] [disabled] [size=128K]
Capabilities: [90] MSI: Enable+ Count=1/1 Maskable- 64bit-
Capabilities: [d0] Power Management version 2
Capabilities: [a4] PCI Advanced Features
Kernel driver in use: i915
Kernel modules: i915 -
ubyegon2
félisten
Valahol ilyesmi válaszra számítottam
. Köszi a reagálásodat, marad akkor így ahogy van, jó ez így is.És igen akkor ennél a típusnál ez vakvili,"vágány" az ügy. Annyit meg nem ér hogy tönkre vágjam, Gyors stabil, android 9 szinte jobban megy a videózás vele mint a pcmen. A fullhd videó meg szinte káprázatos a boxon keresztül nézve. Libreelec nem megy ezen a boxon, a coreelec igen, de vannak hiányosságok, bugosnak érzem a dolgot, akadozik léptetéskor, android alatt meg nem. Igy hagyom ezt szerintem. Most azon toprengek,hogy hogy csinálhatnék ubuntu szervert zajmentes gépen kisfogyasztással, a filmek tárolására letöltésére végett, amit a boxon érnék el (:. köszönöm mégegyszer a segítségedet. amúgy megérte a box vásárlása, 20alatt volt. 50megás netet lát 2,4ghz wifin keresztül
.
Tönkre amúgy nem tudnád vágni, max ugyanígy nem tudnád visszacsinálni.Most azon toprengek,hogy hogy csinálhatnék ubuntu szervert zajmentes gépen kisfogyasztással, a filmek tárolására letöltésére végett, amit a boxon érnék el
Ez tök jól megoldható amúgy, csak bíbelődni kell vele és eldönteni, hogy milyen megosztást válasszon hozzá az ember, samba nfs, plex kodi, anyámtyúkja.....egy ideje már én is töröm ezen a fejem, de még nulla konkrét infóval állok a dolog előtt és rohadt lusta is vagyok.

Ezek a mediaboxok tényleg kedvelhető kis ketyerék, nekem már kicsit régi, meg is van, hogyan rakjam rá a CE-t, de ahhoz képest, hogy régi, valami havc265 kódolású filmet csak erről tudtam anno lejátszani.
-
lev258
veterán
marcsi@marcsi-kubuntu:~$ LC_ALL=C lspci -v | grep -EA10 "3D|VGA" | grep 'prefetchable'Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]Memory at d0000000 (64-bit, prefetchable) [size=8M]Memory at feb00000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2Jól gondoltad, valóba 256M.
Akkor még mindig hiányzik kb 350M a ramból.Azt sikerült kiderítenem, hogy nálam az alaplapi Intel videókártya elmehet egészen 1,5 GB RAM-ig.
-
#63718632
törölt tag
Nincs telepített Synaptic csak a gyári, valami Muon csomagkezelő meg a KDE Discover nevű csoda telepítője.
Most indulok melóba, holnap lefuttatom a parancsokat. Ez az itthoni kis pc-m, amásik, a macerás meg lett a melóhelyi.Hát a Muon az a Qt-s Synaptic gyakorlatilag. Nálam tiszta Xubuntura fel van húzva amit írtam, de nincs is ilyen folyamatom induláskor.
De Te meg Xubira húztál Kubuntu desktopot ugye? -
tordaitibi
veterán
"update-apt-xapi és a python3"
Ezek a Synaptic interaktív keresőjével vannak kapcsolatban. Ezt akkor kell futtatni, amikor telepíted a"apt-xapian-index"csomagot. Utána updatelni kell az adatbázist.sudo update-apt-xapian-index -vf
Ez python alapú és azért fut nálad.
Valamiért nem ment végbe a folyamat, mert ezzel nincs gond soha, ha telepíti az ember.
Remélem van Synaptic-od is.
Ha nem, futtasd ezeket.sudo apt install synapticsudo apt install apt-xapian-indexsudo update-apt-xapian-index -vfNincs telepített Synaptic csak a gyári, valami Muon csomagkezelő meg a KDE Discover nevű csoda telepítője.
Most indulok melóba, holnap lefuttatom a parancsokat. Ez az itthoni kis pc-m, amásik, a macerás meg lett a melóhelyi. -
lev258
veterán
marcsi@marcsi-kubuntu:~$ LC_ALL=C lspci -v | grep -EA10 "3D|VGA" | grep 'prefetchable'Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]Memory at d0000000 (64-bit, prefetchable) [size=8M]Memory at feb00000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2Jól gondoltad, valóba 256M.
Akkor még mindig hiányzik kb 350M a ramból.Ez igazából nem az aktuálisan használt érték, hanem az alapértelmezett (default), ha minden igaz. Szóval lehet több.
free -m
ez mit mond? -
tordaitibi
veterán
Pontosan hol ír ennyit?
Egyébként 256 MB a megszokott az integráltnak, de egy ideje már dinamikusan tud változni (nőni).LC_ALL=C lspci -v | grep -EA10 "3D|VGA" | grep 'prefetchable'
Ez mit mond?
A mi tekeri a procit mindig érdekes kérdés. A Kubuntu eleve az erőforrás igényesebb rendszerek közé tartozik.marcsi@marcsi-kubuntu:~$ LC_ALL=C lspci -v | grep -EA10 "3D|VGA" | grep 'prefetchable'Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]Memory at d0000000 (64-bit, prefetchable) [size=8M]Memory at feb00000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2Jól gondoltad, valóba 256M.
Akkor még mindig hiányzik kb 350M a ramból. -
#63718632
törölt tag
1 hetet telapítettem Kubuntut egy AMD A4-5000 APU alapú mini pc-re.
Teljesen használható, amire kell arra elég és még gyors is.
Viszont néhány dolog nem világos, illetve eddig nem találkoztam ilyesmivel.
Az egyik hogy boot után kb. 2 percig 70%-on tekerik a procit az
update-apt-xapi és a python3 nevű folyamatok. Hogy ezek mik arról gőzöm sincs de ezzel a tünettel még nem találkoztam sose.
A másik, a gépbe 2 GB ram, a BIOS szerint 2048 pontosan.
Ebből a bebootolt rendszer 1,37GB-ot lát.
A maradék 650MB ram hol lehet?
A videokártyának lenne ennyi fenntartva, de a biosba sehol nem találom ezt az opciót hogy mennyi memóriát használ a gpu, meg az a 650 olyan fura, 512 még érthető is lenne."update-apt-xapi és a python3"
Ezek a Synaptic interaktív keresőjével vannak kapcsolatban. Ezt akkor kell futtatni, amikor telepíted a"apt-xapian-index"csomagot. Utána updatelni kell az adatbázist.sudo update-apt-xapian-index -vf
Ez python alapú és azért fut nálad.
Valamiért nem ment végbe a folyamat, mert ezzel nincs gond soha, ha telepíti az ember.
Remélem van Synaptic-od is.
Ha nem, futtasd ezeket.sudo apt install synapticsudo apt install apt-xapian-indexsudo update-apt-xapian-index -vf -
lev258
veterán
1 hetet telapítettem Kubuntut egy AMD A4-5000 APU alapú mini pc-re.
Teljesen használható, amire kell arra elég és még gyors is.
Viszont néhány dolog nem világos, illetve eddig nem találkoztam ilyesmivel.
Az egyik hogy boot után kb. 2 percig 70%-on tekerik a procit az
update-apt-xapi és a python3 nevű folyamatok. Hogy ezek mik arról gőzöm sincs de ezzel a tünettel még nem találkoztam sose.
A másik, a gépbe 2 GB ram, a BIOS szerint 2048 pontosan.
Ebből a bebootolt rendszer 1,37GB-ot lát.
A maradék 650MB ram hol lehet?
A videokártyának lenne ennyi fenntartva, de a biosba sehol nem találom ezt az opciót hogy mennyi memóriát használ a gpu, meg az a 650 olyan fura, 512 még érthető is lenne.Pontosan hol ír ennyit?
Egyébként 256 MB a megszokott az integráltnak, de egy ideje már dinamikusan tud változni (nőni).LC_ALL=C lspci -v | grep -EA10 "3D|VGA" | grep 'prefetchable'
Ez mit mond?
A mi tekeri a procit mindig érdekes kérdés. A Kubuntu eleve az erőforrás igényesebb rendszerek közé tartozik. -
Marcsello31
őstag
Igazán nincs mit! Viszont ha a Linux érdekel, akkor holtvágányra kerültél, mert szerintem az arm architektúra inkább android, mint Linux, csak nem flash alapú. (nem értek hozzá amúgy)
Lényeg nem értem a beállítás menetét, a konfigolást, linuxban.
Ilyen eszközre normál architektúrájú Linuxot nem fogsz tudni felrakni.
A Unix/Linux alapok ugyanazok jórészt, de azon túl nem sok hasonlóság van. Így az alapok kezelése sem érhető el ugyanúgy, mint egy amd64 arch. Linuxnál.Már arra is gondoltam hogy a működő coreelecnél a system fájlt letörlöm a pendriveról és helyére linuxot teszek fel hogy azt bootolja be
Ha ez így működne, ezer éve azt raktam volna az androidos box-ra én is!

Valahol ilyesmi válaszra számítottam
. Köszi a reagálásodat, marad akkor így ahogy van, jó ez így is.És igen akkor ennél a típusnál ez vakvili,"vágány" az ügy. Annyit meg nem ér hogy tönkre vágjam, Gyors stabil, android 9 szinte jobban megy a videózás vele mint a pcmen. A fullhd videó meg szinte káprázatos a boxon keresztül nézve. Libreelec nem megy ezen a boxon, a coreelec igen, de vannak hiányosságok, bugosnak érzem a dolgot, akadozik léptetéskor, android alatt meg nem. Igy hagyom ezt szerintem. Most azon toprengek,hogy hogy csinálhatnék ubuntu szervert zajmentes gépen kisfogyasztással, a filmek tárolására letöltésére végett, amit a boxon érnék el (:. köszönöm mégegyszer a segítségedet. amúgy megérte a box vásárlása, 20alatt volt. 50megás netet lát 2,4ghz wifin keresztül
. -
tordaitibi
veterán
1 hetet telapítettem Kubuntut egy AMD A4-5000 APU alapú mini pc-re.
Teljesen használható, amire kell arra elég és még gyors is.
Viszont néhány dolog nem világos, illetve eddig nem találkoztam ilyesmivel.
Az egyik hogy boot után kb. 2 percig 70%-on tekerik a procit az
update-apt-xapi és a python3 nevű folyamatok. Hogy ezek mik arról gőzöm sincs de ezzel a tünettel még nem találkoztam sose.
A másik, a gépbe 2 GB ram, a BIOS szerint 2048 pontosan.
Ebből a bebootolt rendszer 1,37GB-ot lát.
A maradék 650MB ram hol lehet?
A videokártyának lenne ennyi fenntartva, de a biosba sehol nem találom ezt az opciót hogy mennyi memóriát használ a gpu, meg az a 650 olyan fura, 512 még érthető is lenne. -
ubyegon2
félisten
Szia! Köszi a válaszodat meg hogy foglalkoztál vele! Közben sikerült elérnem azt, hogy bebootoljak pendrivealól a coreeleccel. De lényeges változást nem tapasztaltam az android és a coreelec között, engem maga linux érdekelt volna, de hagyom, könnyebben rontom el a gépet mint hogy ezt megtudjam csinálni, nekem is kínai az egész művelet. Már találtam elvben rávaló linuxot, img formában amit pendrivera kell ki írni, de, hiába van meg a ténylegesen jó dtb fájl a h96max x3mamra, a beállításokat a betöltési parancsot nem ismerem, Már arra is gondoltam hogy a működő coreelecnél a system fájlt letörlöm a pendriveról és helyére linuxot teszek fel hogy azt bootolja be, na mindegy, marad az android, csodálkozom hogy nincs rá még android 10. némelyik tvboxon már van. Na mindegy köszi mégegyszer! nem zavarlak vele
. Lényeg nem értem a beállítás menetét, a konfigolást, linuxban. Addig nincs értelme csesztetni a gépet. Jó ez így.Igazán nincs mit! Viszont ha a Linux érdekel, akkor holtvágányra kerültél, mert szerintem az arm architektúra inkább android, mint Linux, csak nem flash alapú. (nem értek hozzá amúgy)
Lényeg nem értem a beállítás menetét, a konfigolást, linuxban.
Ilyen eszközre normál architektúrájú Linuxot nem fogsz tudni felrakni.
A Unix/Linux alapok ugyanazok jórészt, de azon túl nem sok hasonlóság van. Így az alapok kezelése sem érhető el ugyanúgy, mint egy amd64 arch. Linuxnál.Már arra is gondoltam hogy a működő coreelecnél a system fájlt letörlöm a pendriveról és helyére linuxot teszek fel hogy azt bootolja be
Ha ez így működne, ezer éve azt raktam volna az androidos box-ra én is!

-
Marcsello31
őstag
Megnéztem a linket, sajna a minimál angolommal sokat nem jutnál előrébb, gugli fordítóval próbálom én is ezeket értelmezni, nem mindig egyszerű, viszont a linkelt topikban célszerűbb lenne tisztázni, az adott eszközre jók-e ezek az arm Debianok és pontosan melyik verziót lehet felrakni, mert ahogy régebben nézegettem, ezekre az androidos eszközökre mind-mind külön verziók jók csak.
Egyébként a CoreElec is egy arm verziójú Linux, mint a fenti Debian arm, amit pontosan nem is látom, honnan tudnál letölteni. Nekem kicsit kínai is ez az arm telepítés SD kártyára, még nem is próbáltam soha.

itt a linux lenne érdekes, elvileg hasonló elvben működne az ubuntu is
Inkább androiddal van több hasonlóság egy arm-nél az amd64 architecturához képest.
Szia! Köszi a válaszodat meg hogy foglalkoztál vele! Közben sikerült elérnem azt, hogy bebootoljak pendrivealól a coreeleccel. De lényeges változást nem tapasztaltam az android és a coreelec között, engem maga linux érdekelt volna, de hagyom, könnyebben rontom el a gépet mint hogy ezt megtudjam csinálni, nekem is kínai az egész művelet. Már találtam elvben rávaló linuxot, img formában amit pendrivera kell ki írni, de, hiába van meg a ténylegesen jó dtb fájl a h96max x3mamra, a beállításokat a betöltési parancsot nem ismerem, Már arra is gondoltam hogy a működő coreelecnél a system fájlt letörlöm a pendriveról és helyére linuxot teszek fel hogy azt bootolja be, na mindegy, marad az android, csodálkozom hogy nincs rá még android 10. némelyik tvboxon már van. Na mindegy köszi mégegyszer! nem zavarlak vele
. Lényeg nem értem a beállítás menetét, a konfigolást, linuxban. Addig nincs értelme csesztetni a gépet. Jó ez így. -
ubyegon2
félisten
A linket megtudnád nekem nézni amit mutattam, esetleg valamennyire lefordítani? Köszi mégegyszer mindent! Üdv marci. Én Már az elején elakadtam, ez hiányzik nekem leginkább:
Armbian Armbian_20.05.3_Arm-64_buster_dev_5.7.0-rc2-next-20200424_desktop.imgMegnéztem a linket, sajna a minimál angolommal sokat nem jutnál előrébb, gugli fordítóval próbálom én is ezeket értelmezni, nem mindig egyszerű, viszont a linkelt topikban célszerűbb lenne tisztázni, az adott eszközre jók-e ezek az arm Debianok és pontosan melyik verziót lehet felrakni, mert ahogy régebben nézegettem, ezekre az androidos eszközökre mind-mind külön verziók jók csak.
Egyébként a CoreElec is egy arm verziójú Linux, mint a fenti Debian arm, amit pontosan nem is látom, honnan tudnál letölteni. Nekem kicsit kínai is ez az arm telepítés SD kártyára, még nem is próbáltam soha.

itt a linux lenne érdekes, elvileg hasonló elvben működne az ubuntu is
Inkább androiddal van több hasonlóság egy arm-nél az amd64 architecturához képest.
-
Marcsello31
őstag
Szia! Ha tényleg használható helpet akarsz, itt kezdesz olvasgatni, keresni, kérdezni: Amlogic S905, S912 processzoros készülékek, anno ilyen CoreElec telepítési leírásokat láttam ott, de a szakik elég mélyen benne vannak a témában.
Ott találtam ezt is:
CoreElec telepítése és indítása, kiírása pendrive-ra, SD kártyára
Hátha segít valamelyik ötletem.

A linket megtudnád nekem nézni amit mutattam, esetleg valamennyire lefordítani? Köszi mégegyszer mindent! Üdv marci. Én Már az elején elakadtam, ez hiányzik nekem leginkább:
Armbian Armbian_20.05.3_Arm-64_buster_dev_5.7.0-rc2-next-20200424_desktop.img -
Marcsello31
őstag
Szia! Ha tényleg használható helpet akarsz, itt kezdesz olvasgatni, keresni, kérdezni: Amlogic S905, S912 processzoros készülékek, anno ilyen CoreElec telepítési leírásokat láttam ott, de a szakik elég mélyen benne vannak a témában.
Ott találtam ezt is:
CoreElec telepítése és indítása, kiírása pendrive-ra, SD kártyára
Hátha segít valamelyik ötletem.

Szia! Köszi a segítséget! Megnézem a linkeket, és meg írom hogy hogy jártam vele, itt a linux lenne érdekes, elvileg hasonló elvben működne az ubuntu is, köszi mégegyszer, délután megnézem, ha nem akkor nem, na meg nem tudom hogy mit nyernék vele, mivel lenne jobb.. nemsokára válaszolok, köszönöm mégegyszer!
-
ubyegon2
félisten
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek, mivel angolul nem tudok eléggé, de nem rég vettem egy android tvboxot, s905x3 4gbyteram h96max típust. Android 9 van rajta jelenleg, a neten olvastam hogy linux is telepíthető rá, de sok olyan van amit nem értek, a fájlok meg vannak amik kellene, naturban ki próbáltam de nem sikerült nekem, mert valamit elrontok folyton, itt van a weboldal címe [link]
Meg van a dtb fájl meg van a kernel, már csak a menete hiányzik hogy hogyan. A válaszokat előre is köszönöm! Az oldal angol, de lépésről lépésre le vagyon írva, továbbá kellene az linux img fájl is. Aki tudna ebben segíteni nekem az jó lenne. HA nem akkor nem, csak gondoltam meg kérdezem! A válaszokat előre is köszönöm!Szia! Ha tényleg használható helpet akarsz, itt kezdesz olvasgatni, keresni, kérdezni: Amlogic S905, S912 processzoros készülékek, anno ilyen CoreElec telepítési leírásokat láttam ott, de a szakik elég mélyen benne vannak a témában.
Ott találtam ezt is:
CoreElec telepítése és indítása, kiírása pendrive-ra, SD kártyára
Hátha segít valamelyik ötletem.

-
Marcsello31
őstag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek, mivel angolul nem tudok eléggé, de nem rég vettem egy android tvboxot, s905x3 4gbyteram h96max típust. Android 9 van rajta jelenleg, a neten olvastam hogy linux is telepíthető rá, de sok olyan van amit nem értek, a fájlok meg vannak amik kellene, naturban ki próbáltam de nem sikerült nekem, mert valamit elrontok folyton, itt van a weboldal címe [link]
Meg van a dtb fájl meg van a kernel, már csak a menete hiányzik hogy hogyan. A válaszokat előre is köszönöm! Az oldal angol, de lépésről lépésre le vagyon írva, továbbá kellene az linux img fájl is. Aki tudna ebben segíteni nekem az jó lenne. HA nem akkor nem, csak gondoltam meg kérdezem! A válaszokat előre is köszönöm! -
stopperos
senior tag
Néztem az omgubuntu tolmácsolásában a 20.10 újdonságait. Persze ők csak azokat az újdonságokat mutatják be, amik látványosak, de ha ez ilyen kevés számosságát tekintve, akkor miért adnak ki 6 havonta új release-t? Támogatni is nehezebb. Szerintem jobb lenne, ha 12 havonta adnának ki újat. Meg ezek a köztes kiadások amúgy is csak pár hónapig támogatottak.
Vagy ne sírjon a szám, mert van lts? Kit céloznak meg a köztes kiadásokkal? Azt látom, hogy hamar szállítani akarják az újdonságokat, de kinek jó ez?
Két dolog miatt érdekes egy köztes release:
- a kernel verzió a legutolsó kiadott verzió, ezért támogatja a legújabb cpu/gpu-t. Kb 2-3 hónap mire ez lecsorog az LTS verzióba.
- a desktop csomagok esetén is inkább a legfrissebben van a hangsúly, mint a stabilabbon (pl a GNOME 3.38 most elég sok teljesítménybeli javítást hozott). Viszont amit még mindig nem mertek bevállalni az az, hogy ne X11-en fusson, hanem Wayland-on. Pedig most pont lett volna rá egy jó alkalom. (Amúgy a Kubuntu is sokat dobott a verziószámokon.)
Most a Fedora 33 volt a bátrabb kiadás ilyen téren: alapból btrfs fájlrendszer, Wayland, GNOME 3.38
A 6 hónapos kiadásoknak igen jó reklám értéke van, mindenki ír erről egy cikket és így jobban terjed. -
I02S3F
addikt
Itt jut eszembe, hogy a panaszom nem jogos. Tehát nem az igényemnek megfelelő kiadás a köztes kiadás. Nekem szükséges nekem megfelelőt választani. Azt nem mondhatom, hogy nincs választék :).
-
bhonti
aktív tag
-
I02S3F
addikt
-
I02S3F
addikt
Néztem az omgubuntu tolmácsolásában a 20.10 újdonságait. Persze ők csak azokat az újdonságokat mutatják be, amik látványosak, de ha ez ilyen kevés számosságát tekintve, akkor miért adnak ki 6 havonta új release-t? Támogatni is nehezebb. Szerintem jobb lenne, ha 12 havonta adnának ki újat. Meg ezek a köztes kiadások amúgy is csak pár hónapig támogatottak.
Vagy ne sírjon a szám, mert van lts? Kit céloznak meg a köztes kiadásokkal? Azt látom, hogy hamar szállítani akarják az újdonságokat, de kinek jó ez?
Ha valaki tudna válaszolni, akkor annak örülnék! Ha gond van a kérdéssel, akkor azt is megírhatjátok!

-
Balerik
aktív tag
-
lev258
veterán
Próbáld beírni felhasználónévnek. Így látod majd, ha a billentyűzetkiosztással romlott el valami.
-
Balerik
aktív tag
Friss Ubuntu Desktop 20.04 (ubuntu.com-ról letöltött iso, rufussal kiírva) telepítése után nem tudok bejelentkezni a rendszerbe a telepítéskor megadott jelszóval (Linux Mint alatt hibátlanul megy telepítés után) Már háromszor is próbáltam, de nem megy. Mi lehet a gond?
-
I02S3F
addikt
Néztem az omgubuntu tolmácsolásában a 20.10 újdonságait. Persze ők csak azokat az újdonságokat mutatják be, amik látványosak, de ha ez ilyen kevés számosságát tekintve, akkor miért adnak ki 6 havonta új release-t? Támogatni is nehezebb. Szerintem jobb lenne, ha 12 havonta adnának ki újat. Meg ezek a köztes kiadások amúgy is csak pár hónapig támogatottak.
Vagy ne sírjon a szám, mert van lts? Kit céloznak meg a köztes kiadásokkal? Azt látom, hogy hamar szállítani akarják az újdonságokat, de kinek jó ez?
-
Csontbrigád
tag
1 biztos, ha nem használod a grafikus felületet, a szerver működését biztosan nem zavarja a videokártya hiánya. Szerverre amúgy se muszáj grafikus felület. (Már a Windowson sem amúgy.) Ha nem használod semmi komolyabb grafikát igénylő célra, akkor bőven elég lehet a processzorba épített vagy alaplapi grafikus vezérlő is. A telepítést is nyugodtan végezheted szöveges felületen, akár távolról, ssh kapcsolattal. Vagy miután feltelepítetted a rendszert, indíthatod utána is csak szöveges felülettel. Ha úgysem kötsz rá monitort, akkor mindegy.

Köszi a választ, a jelenlegi gépemen sincs grafikus felületem (14.01), csak az egy integrált GPU-s megoldással megy (AsRock-Q1900), ezért kérdezek.
Anno a 14.01 telepítését még nem lehetett megoldani nulláról ssh-n, egy részéig szükséges volt monitort rákötni, ez már változott?
Üdv. -
bhonti
aktív tag
Kevés információt adtam, ezért leírom a kérdés okát: egy NAS építése a cél, itthoni környezetben.
Amiért kérdeztem az a CPU kiválasztása miatt történt.
Mindkét vonalon vannak grafikus maggal és grafikus mag nélkül processzorok.
Amennyiben sima procit veszek és a telepítés idejére berakok egy videokártyát, majd a telepítés végeztével ezt kiveszem, történhet-e "valami"?
Eltávolítani azért akarom, mert minek legyen ott, ha nem szükséges?
Inkább vegyek GPU-val procit? Az a biztos?
A kérdés erre irányult volna, elnézést a félreérthető fogalmazásért.#38024I02S3F a Virtualbox csak elméleti kérdés, igazából csak azért kérdeztem, mert ott kipróbálnám, ha tudnám a módját, bár az sem 100%-os megoldás az éles bevetéshez képest.
Köszönöm!1 biztos, ha nem használod a grafikus felületet, a szerver működését biztosan nem zavarja a videokártya hiánya. Szerverre amúgy se muszáj grafikus felület. (Már a Windowson sem amúgy.) Ha nem használod semmi komolyabb grafikát igénylő célra, akkor bőven elég lehet a processzorba épített vagy alaplapi grafikus vezérlő is. A telepítést is nyugodtan végezheted szöveges felületen, akár távolról, ssh kapcsolattal. Vagy miután feltelepítetted a rendszert, indíthatod utána is csak szöveges felülettel. Ha úgysem kötsz rá monitort, akkor mindegy.

-
Csontbrigád
tag
Kevés információt adtam, ezért leírom a kérdés okát: egy NAS építése a cél, itthoni környezetben.
Amiért kérdeztem az a CPU kiválasztása miatt történt.
Mindkét vonalon vannak grafikus maggal és grafikus mag nélkül processzorok.
Amennyiben sima procit veszek és a telepítés idejére berakok egy videokártyát, majd a telepítés végeztével ezt kiveszem, történhet-e "valami"?
Eltávolítani azért akarom, mert minek legyen ott, ha nem szükséges?
Inkább vegyek GPU-val procit? Az a biztos?
A kérdés erre irányult volna, elnézést a félreérthető fogalmazásért.#38024I02S3F a Virtualbox csak elméleti kérdés, igazából csak azért kérdeztem, mert ott kipróbálnám, ha tudnám a módját, bár az sem 100%-os megoldás az éles bevetéshez képest.
Köszönöm! -
stopperos
senior tag
Sziasztok,
Ubuntu Szerver telepítése után eltávolíthatom-e a videokártyát a gépből, illetve a kártya eltávolítása milyen gondokat okozhat, mondjuk újraindulásnál, a BIOS-t is belevéve a "problémakörbe"?
Lehet ilyesmit elkövetni Virtualbox alatt?
Köszönöm!Minek eltávolítani? Tudod headless módban indítani.
-
I02S3F
addikt
Sziasztok,
Ubuntu Szerver telepítése után eltávolíthatom-e a videokártyát a gépből, illetve a kártya eltávolítása milyen gondokat okozhat, mondjuk újraindulásnál, a BIOS-t is belevéve a "problémakörbe"?
Lehet ilyesmit elkövetni Virtualbox alatt?
Köszönöm!Tehát virtuális videókártyát akarsz eltávolítani? Miért? Helyette lenne valami?
-
Csontbrigád
tag
Sziasztok,
Ubuntu Szerver telepítése után eltávolíthatom-e a videokártyát a gépből, illetve a kártya eltávolítása milyen gondokat okozhat, mondjuk újraindulásnál, a BIOS-t is belevéve a "problémakörbe"?
Lehet ilyesmit elkövetni Virtualbox alatt?
Köszönöm! -
Cucuska2
addikt
Én mindig létrehozok egy /boot/efi partíciót Linux telepítésnél, és arra telepítéskor rákerülnek az UEFI boothoz szükséges dolgot. Ezt nem tudja a Windows megpiszkálni, ha akarja sem, ha pedig másik Linuxot telepítek, akkor pedig annak csinálok egy sokadik partíciót. Meglepően egyszerű. És világ életemben dual bootoltam.
MBR és hasonlók világában nem vagyok jártas, és azt sem tudom, hogy hogyan lehetne neadjisten ugrani MBR-ről UEFI-re. De hogyha a kollega UEFI-vel telepítette, akkor csak egy boot médium kell, egy /boot/efi partíció, majd mountolni kell a régi rendszert, chrootolni, telepíteni a GRUB-ot, és folyamatosan google-zni a problémákat. Csináltam már többször, 5 perc - 4 óra alatt meg is voltam vele.
Megjegyzem halkan, hogy az 5 percet Fedora alatt értem el, ahol hivatalosan guide van hozzá.
-
ubyegon2
félisten
Pontosan ez van, idézlek:
"*mondjuk ehhez BIOS-ban kellett indítandó eszközt váltani"
A kollégának ez a megoldás tökéletes lenne.
Nekem is így megy két külön meghajtóról a W10 és a Kubuntu.
Kubuntu van az első booteszközre beállítva a biosba, ha kell a win akkor a 2-3 másodpercig megjelenő képernyőn nyomok egy F11-t, nálam ez a bootválasztó kis menü.
Viszont ez csak az első komolyabb linux update-ig van így mert a frissített grub ilyenkor azonnal felismeri a másik meghajtón lévő, számára eddig láthatatlan windowst is és beteszi a saját választó menüjébe.
Ezt én kézzel kigyomláltam belőle.Szerintem is a bios-váltós módszer kéne a kollégának. Én ebben a témában eléggé le vagyok maradva, mivel sosincs Win-t magába foglaló multiboot-om és jó ideig még az UEFI is kerülni fog.
Linux update-nél meg az apt alapúak még mindig meggyilkolják a Manjaro GRUB-ját*, szóval én ezen a szinten ragadtam.

*persze ettől még tudom használni fallback-ban
-
tordaitibi
veterán
Pontosan ez van, idézlek:
"*mondjuk ehhez BIOS-ban kellett indítandó eszközt váltani"
A kollégának ez a megoldás tökéletes lenne.
Nekem is így megy két külön meghajtóról a W10 és a Kubuntu.
Kubuntu van az első booteszközre beállítva a biosba, ha kell a win akkor a 2-3 másodpercig megjelenő képernyőn nyomok egy F11-t, nálam ez a bootválasztó kis menü.
Viszont ez csak az első komolyabb linux update-ig van így mert a frissített grub ilyenkor azonnal felismeri a másik meghajtón lévő, számára eddig láthatatlan windowst is és beteszi a saját választó menüjébe.
Ezt én kézzel kigyomláltam belőle. -
ubyegon2
félisten
Akkor ez nem lesz pofonegyszerű mert a Wines maghajtóra telepítetted a Linuxos rendszerbetöltőt, a Grub-ot.
Ha ezt legyilkolod akkor a Win se fog bootolni mert vissza lell állítani a Windows bootloaderét.Azt nem tudom, 2 grub egészséges-e, erre majd válaszolnak nálam okosabbak.
Ha lehet 2 Grub, akkor biosba vagy fizikailag leválasztod a wines meghajtót, ha mazochista vagy akkor terminálos chroot-os módszerrel telepíted a grubot a meghajtó gyökerébe, és visszaállítva mindent, a biosba választasz induló OS-t.
Ha nem akarsz belemélyedni akkor bebootolsz egy Ubuntu live penről és van olyan opció hogy rendszerbetöltő javítása vagy újratelepítése, ez barátságosabb felületen hajtható végre [link] , vagy használhatod a SystemRescue live alkalmazásgyűjteményt is.Ha ez nem lehetséges, mármint 2 grub, akkor szintén wines meghajtó leválaszt, linuxosra grub telepít, majd a linuxos meghajtó leválaszt, wines csatlakoztat és bebootolsz egy windows10 telepítő pendrivéről, nyitsz egy parancssort.
Beírod:bootsect /nt60 c: mbr
Ezzel visszaállítottad a win bootloaderét,különben nem fog indulni magába a w10.
Így a win is önállóan bootképes és megvan külön a másik meghajtón az ubi grub.
Egy linux update, amelyik a grubot is frissíti, be fog kavarni mert fel fogja ismerni a másik meghajtón lévő wint ezutás de ez vagy nem zavaró, vagy a Grub Customizer programmal töröltő a win a grub listából, az ubi vagy a win elsőnek beállítható stb.
Természetesen ezek terminálból is végrehajthatóak.Mindezek MBR beállításnál.
Ha UEFI van akkor nekem megállt a tudományom, de a leírtak alapján rá tudsz guglizni a menetére mert kissé más.Én sem vagyok okosabb, viszont a kényszer már rávitt, hogy több meghajtóra GRUB-ozzak, itt említem is éppen pár napja. (#75194)-ben látható a dolog miértje.
-
Mr. Y
őstag
Akkor ez nem lesz pofonegyszerű mert a Wines maghajtóra telepítetted a Linuxos rendszerbetöltőt, a Grub-ot.
Ha ezt legyilkolod akkor a Win se fog bootolni mert vissza lell állítani a Windows bootloaderét.Azt nem tudom, 2 grub egészséges-e, erre majd válaszolnak nálam okosabbak.
Ha lehet 2 Grub, akkor biosba vagy fizikailag leválasztod a wines meghajtót, ha mazochista vagy akkor terminálos chroot-os módszerrel telepíted a grubot a meghajtó gyökerébe, és visszaállítva mindent, a biosba választasz induló OS-t.
Ha nem akarsz belemélyedni akkor bebootolsz egy Ubuntu live penről és van olyan opció hogy rendszerbetöltő javítása vagy újratelepítése, ez barátságosabb felületen hajtható végre [link] , vagy használhatod a SystemRescue live alkalmazásgyűjteményt is.Ha ez nem lehetséges, mármint 2 grub, akkor szintén wines meghajtó leválaszt, linuxosra grub telepít, majd a linuxos meghajtó leválaszt, wines csatlakoztat és bebootolsz egy windows10 telepítő pendrivéről, nyitsz egy parancssort.
Beírod:bootsect /nt60 c: mbr
Ezzel visszaállítottad a win bootloaderét,különben nem fog indulni magába a w10.
Így a win is önállóan bootképes és megvan külön a másik meghajtón az ubi grub.
Egy linux update, amelyik a grubot is frissíti, be fog kavarni mert fel fogja ismerni a másik meghajtón lévő wint ezutás de ez vagy nem zavaró, vagy a Grub Customizer programmal töröltő a win a grub listából, az ubi vagy a win elsőnek beállítható stb.
Természetesen ezek terminálból is végrehajthatóak.Mindezek MBR beállításnál.
Ha UEFI van akkor nekem megállt a tudományom, de a leírtak alapján rá tudsz guglizni a menetére mert kissé más.Köszönöm, ez megér egy kísérletet. Amúgy ha minden igaz akkor UEFI
-
tordaitibi
veterán
Lényegében ugye két winyó van 2 rendszerrel. Minden rendszer BOOT része a saját meghajtóján volt. Csak most az Ubuntué átkerült a Win-esre. Tehát nincs boot része annak a meghajtónak, amin az Ubuntu van, tehát csak a Win-esről lehet azt is bootolni. Így elsődlegesnek van állítva a fő meghajtó (WIN10), de akkor is az Ubuntu Boot-ol.
Ez viszont, amit írsz, jó opció lehet, mert a Boot szekcióban különn ki lehet választani, hogy melyik melyik, csak az zavar, hogy minkettő rendszer boot-ja egy meghajtóra került. Ezért, ha eltávolítom az egyik meghajtót (WIN-est), akkor az Ubuntu nem tud BOOT-olni. Ez azért baj, mert ki szoktam venni azt a meghajtót pl PC javításoknál Ubuntut használok az adatmentésekre. Ezért kellene áttenni az Ubuntu boot-ját a saját meghajtójára.Egy ábra róla:
Akkor ez nem lesz pofonegyszerű mert a Wines maghajtóra telepítetted a Linuxos rendszerbetöltőt, a Grub-ot.
Ha ezt legyilkolod akkor a Win se fog bootolni mert vissza lell állítani a Windows bootloaderét.Azt nem tudom, 2 grub egészséges-e, erre majd válaszolnak nálam okosabbak.
Ha lehet 2 Grub, akkor biosba vagy fizikailag leválasztod a wines meghajtót, ha mazochista vagy akkor terminálos chroot-os módszerrel telepíted a grubot a meghajtó gyökerébe, és visszaállítva mindent, a biosba választasz induló OS-t.
Ha nem akarsz belemélyedni akkor bebootolsz egy Ubuntu live penről és van olyan opció hogy rendszerbetöltő javítása vagy újratelepítése, ez barátságosabb felületen hajtható végre [link] , vagy használhatod a SystemRescue live alkalmazásgyűjteményt is.Ha ez nem lehetséges, mármint 2 grub, akkor szintén wines meghajtó leválaszt, linuxosra grub telepít, majd a linuxos meghajtó leválaszt, wines csatlakoztat és bebootolsz egy windows10 telepítő pendrivéről, nyitsz egy parancssort.
Beírod:bootsect /nt60 c: mbr
Ezzel visszaállítottad a win bootloaderét,különben nem fog indulni magába a w10.
Így a win is önállóan bootképes és megvan külön a másik meghajtón az ubi grub.
Egy linux update, amelyik a grubot is frissíti, be fog kavarni mert fel fogja ismerni a másik meghajtón lévő wint ezutás de ez vagy nem zavaró, vagy a Grub Customizer programmal töröltő a win a grub listából, az ubi vagy a win elsőnek beállítható stb.
Természetesen ezek terminálból is végrehajthatóak.Mindezek MBR beállításnál.
Ha UEFI van akkor nekem megállt a tudományom, de a leírtak alapján rá tudsz guglizni a menetére mert kissé más. -
Mr. Y
őstag
Pontosan nem tudom értelmezni a problémádat, ezért csak találgatok.
Nálad akkor ezekszerint BIOS szinten ment edig az OS választás?
Ha igen, akkor biosba állítsd vissza elsődleges booteszköznek a Wines meghajtót.Lényegében ugye két winyó van 2 rendszerrel. Minden rendszer BOOT része a saját meghajtóján volt. Csak most az Ubuntué átkerült a Win-esre. Tehát nincs boot része annak a meghajtónak, amin az Ubuntu van, tehát csak a Win-esről lehet azt is bootolni. Így elsődlegesnek van állítva a fő meghajtó (WIN10), de akkor is az Ubuntu Boot-ol.
Ez viszont, amit írsz, jó opció lehet, mert a Boot szekcióban különn ki lehet választani, hogy melyik melyik, csak az zavar, hogy minkettő rendszer boot-ja egy meghajtóra került. Ezért, ha eltávolítom az egyik meghajtót (WIN-est), akkor az Ubuntu nem tud BOOT-olni. Ez azért baj, mert ki szoktam venni azt a meghajtót pl PC javításoknál Ubuntut használok az adatmentésekre. Ezért kellene áttenni az Ubuntu boot-ját a saját meghajtójára.Egy ábra róla:
-
tordaitibi
veterán
Sziasztok!
A gépemben 2 winyó van. Egyiken Win10 fut, másikon Ubuntu. Eddig ha megnyomtam a bekapcsoló gombot, automatikusan boot-olt a Win, az Ubuntut csak akkor értem el, ha beléptem a boot menübe. És ez jó volt.
Viszont ma töröltem az Ubuntut és feltettem a helyére egy másik verziót. Csak véletlenül a boot-szekciója a Win-es meghajtóra került. Nincs dual-boot, így élből az Ubuntu jön be és a Win eléréséhez kell belépni a boot választóba. Ez nekem nem jó.Hogyan lehet átpakolni az Ubuntu boot-ját a másodlagos meghajtóra?
Pontosan nem tudom értelmezni a problémádat, ezért csak találgatok.
Nálad akkor ezekszerint BIOS szinten ment edig az OS választás?
Ha igen, akkor biosba állítsd vissza elsődleges booteszköznek a Wines meghajtót. -
Mr. Y
őstag
Sziasztok!
A gépemben 2 winyó van. Egyiken Win10 fut, másikon Ubuntu. Eddig ha megnyomtam a bekapcsoló gombot, automatikusan boot-olt a Win, az Ubuntut csak akkor értem el, ha beléptem a boot menübe. És ez jó volt.
Viszont ma töröltem az Ubuntut és feltettem a helyére egy másik verziót. Csak véletlenül a boot-szekciója a Win-es meghajtóra került. Nincs dual-boot, így élből az Ubuntu jön be és a Win eléréséhez kell belépni a boot választóba. Ez nekem nem jó.Hogyan lehet átpakolni az Ubuntu boot-ját a másodlagos meghajtóra?
-
ubyegon2
félisten
5. napja tökéletes minden boot, a két lpgin manager tehetett keresztbe egymásnak vagy a KDE nem komálja a LDM-et.
Mégegyszer köszönöm a tanácsokat.Más,
egy blogbejegyzésemben fél évvel ezelőtt rendesen leminősítettem a Linux rendszereket, oka is volt, 2 év folyamatos szívással telt.
Megoldás született az ügyben, azóta több hónapja a legnagyobb megelégedéssel nyúzik egy Ubuntut.
A blogbejegyzésemet kiegészítettem egy nyilvános bocsánatkéréssel amiben a Linux rendszerek insatbilitása és magbízhatatlansága miattai kirohanásaimat negáltam.
Ha valakinek van kedve olvasa el az Update részt,
és ha valaki tudja a végén feltett kérdésemre a választ az ne tartsa magába hanem ossza meg velem.Ezt közzéteszem a Linux kezdőknek topikba is mert ott kaptam a blogom miatt a legtöbb ampert.
Így illik szerintem, hibáztam, bár nem mondanám hogy csak én voltam a hunyó de illik megkövetni a témát.
Így fair.5. napja tökéletes minden boot
Én meg köszi a visszajelzést! Eszerint tényleg ez volt a hiba, az OK, hogy KDE nem csípi a lightdm-et, de annak az átkonfigolásnak meg kellett volna történnie. Nálam is ugyanez a felülírás volt és simán lefutott Cinnamon/plasma ráhúzásnál. Ahogy a threadben a kolléga is említette, nem mindegy, mely KDE csomagokat rakja fel az ember ilyenkor és ebben igaza van, anno nekem is vissza kellett szednem a kubuntu-plasma metacsomagot és így lett működőképes a dolog.

Ezt a blogkiegészítőt olvastam pár napja is, de én alapból hozzászólva is csak bánatot okoztam neked eddig, így csak bólogattam magamban. Így közzétéve az új tapasztalatok alapján a más véleményed teljesen korrekt volt!
(majdnem hozzáfűztem egy tőlem megszokott megjegyzést...de mégis kibírtam) 
A kérdésre a update végén szerintem lehetetlen válaszolni, kb annyira az, mint ahogy az eddigi folyamatos anomáliákra nem nagyon volt magyarázat. (illetve volt, de ott rólad esett inkább szó)
Lényeg, hogy szerintem mindenki örül a fejleményeknek. -
tordaitibi
veterán
Super! És köszi, hogy leírtad mit csináltál és remélem ez a thread lezárása is lesz egyben.
Sajna sokan csak annyit írnak be, hogy megoldódott. De egy probléma felvetése így zárul korrekten. Az alapján egyébként, amit írtál, igen valószínű, hogy nem jön elő a gondod újra, ha mégis, az már fejvakarósabb lesz. De a Te eseted is jó példa arra, hogy Linux alatt mindent meg lehet oldani, nem mindig egy-két lépéssel.... 
Gui alól nem lehet, legalábbis én nem találtam ilyen lehetőséget,
Erre szerintem sincs GUI, de ez a parancs legalább helyrerakja a login konfigodat.
5. napja tökéletes minden boot, a két lpgin manager tehetett keresztbe egymásnak vagy a KDE nem komálja a LDM-et.
Mégegyszer köszönöm a tanácsokat.Más,
egy blogbejegyzésemben fél évvel ezelőtt rendesen leminősítettem a Linux rendszereket, oka is volt, 2 év folyamatos szívással telt.
Megoldás született az ügyben, azóta több hónapja a legnagyobb megelégedéssel nyúzik egy Ubuntut.
A blogbejegyzésemet kiegészítettem egy nyilvános bocsánatkéréssel amiben a Linux rendszerek insatbilitása és magbízhatatlansága miattai kirohanásaimat negáltam.
Ha valakinek van kedve olvasa el az Update részt,
és ha valaki tudja a végén feltett kérdésemre a választ az ne tartsa magába hanem ossza meg velem.Ezt közzéteszem a Linux kezdőknek topikba is mert ott kaptam a blogom miatt a legtöbb ampert.
Így illik szerintem, hibáztam, bár nem mondanám hogy csak én voltam a hunyó de illik megkövetni a témát.
Így fair. -
Mr. Y
őstag
-
baloo79
tag
-
Mr. Y
őstag
Nem lehet az, hogy másik verzió is megfelelne a csomagból? Keresel bármit ami libwebkitgtk.
Vagy valami hasonló...
$ apt search libwebkit
Rendezés... Kész
Keresés a teljes szövegben... Kész
libwebkit2-sharp-4.0-cil/groovy 2.10.9+git20160917-1.1 amd64
CLI bindings for WebKitGTK+ 4.0 using GObject Introspection
libwebkit2-sharp-4.0-cil-dev/groovy 2.10.9+git20160917-1.1 amd64
CLI bindings for WebKitGTK+ 4.0 using GObject Introspection - development
libwebkit2gtk-4.0-37/groovy,now 2.30.1-1 amd64 [telepítve, automatikus]
Web content engine library for GTK
libwebkit2gtk-4.0-37-gtk2/groovy,groovy 2.30.1-1 all
Transitional dummy package
libwebkit2gtk-4.0-dev/groovy 2.30.1-1 amd64
Web content engine library for GTK - development files
libwebkit2gtk-4.0-doc/groovy,groovy 2.30.1-1 all
Web content engine library for GTK - documentationGondolom a 3. ami neked is kellene. Vagy a 4. Ki kell csak próbálni!

A harmadikat fel tudta tenni, de a telepítő ugyan azt írja. Neki másik verzió kell...
A kérdés akkor az, hogy ha felteszek egy 18.04-et, azon fog futni? -
I02S3F
addikt
-
Mr. Y
őstag
Köszönöm a válaszokat, hazaérek és próbálkozom
-
growler
őstag
Üdvözlet!
Volna egy problémám, amit nem tudok megoldani, pedig sokat próbáltam.
Telepítenék egy programot, ami megköveteli alibwebkitgtk-1.0-0telepítését.
A baj az, hogy a terminál nem hajlandó erre, mert nem találja:handrx@roger:~$ sudo apt-get install -y libwebkitgtk-1.0-0
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
libwebkitgtk-1.0-0 csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
E: „libwebkitgtk-1.0-0” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziójaPróbáltam megkeresni a .deb verzióját, hogy manuálisan telepítsem, de sehol sem találom.
Nem vagyok kezdő a Linux rendszerekben és a disztribúciókban (kb 10 éves múlt a rendszerekkel), de erre nem találom a megoldást.Ubuntu verzióm: 20.04 64Bit
Kívánt program: Tizen StudioTudtok ebben segíteni?
Előre is köszönöm!Úgy néz ki hogy később támogatott lehet a 20.04 is. [link]
"A Tizen Studio jelenleg hivatalosan nem támogatja az Ubuntu 19 és az Ubuntu 20 alkalmazást. Hamarosan várható az hivatalos Ubuntu 20 LTS támogatás" -
bhonti
aktív tag
Nem lehet az, hogy másik verzió is megfelelne a csomagból? Keresel bármit ami libwebkitgtk.
Vagy valami hasonló...
$ apt search libwebkit
Rendezés... Kész
Keresés a teljes szövegben... Kész
libwebkit2-sharp-4.0-cil/groovy 2.10.9+git20160917-1.1 amd64
CLI bindings for WebKitGTK+ 4.0 using GObject Introspection
libwebkit2-sharp-4.0-cil-dev/groovy 2.10.9+git20160917-1.1 amd64
CLI bindings for WebKitGTK+ 4.0 using GObject Introspection - development
libwebkit2gtk-4.0-37/groovy,now 2.30.1-1 amd64 [telepítve, automatikus]
Web content engine library for GTK
libwebkit2gtk-4.0-37-gtk2/groovy,groovy 2.30.1-1 all
Transitional dummy package
libwebkit2gtk-4.0-dev/groovy 2.30.1-1 amd64
Web content engine library for GTK - development files
libwebkit2gtk-4.0-doc/groovy,groovy 2.30.1-1 all
Web content engine library for GTK - documentationGondolom a 3. ami neked is kellene. Vagy a 4. Ki kell csak próbálni!

Amúgy meg nem kézzel kell azt felrakni előzőleg. Hanem megnézni mit igényel a programod.
Ki fogja írni, mikor megpróbálod telepíteni. Vagy csak a nevet. Vagy a verziószámot is majd.Illetve ha nem találsz rá csomagot a tárolóban, még mindig kereshetsz máshol. Vagy forrást.
-
baloo79
tag
Üdvözlet!
Volna egy problémám, amit nem tudok megoldani, pedig sokat próbáltam.
Telepítenék egy programot, ami megköveteli alibwebkitgtk-1.0-0telepítését.
A baj az, hogy a terminál nem hajlandó erre, mert nem találja:handrx@roger:~$ sudo apt-get install -y libwebkitgtk-1.0-0
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
libwebkitgtk-1.0-0 csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
E: „libwebkitgtk-1.0-0” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziójaPróbáltam megkeresni a .deb verzióját, hogy manuálisan telepítsem, de sehol sem találom.
Nem vagyok kezdő a Linux rendszerekben és a disztribúciókban (kb 10 éves múlt a rendszerekkel), de erre nem találom a megoldást.Ubuntu verzióm: 20.04 64Bit
Kívánt program: Tizen StudioTudtok ebben segíteni?
Előre is köszönöm!Szia!
Én nem találtam 20.04-es Ubuntura ezt a csomagot.

[link] -
lev258
veterán
Üdvözlet!
Volna egy problémám, amit nem tudok megoldani, pedig sokat próbáltam.
Telepítenék egy programot, ami megköveteli alibwebkitgtk-1.0-0telepítését.
A baj az, hogy a terminál nem hajlandó erre, mert nem találja:handrx@roger:~$ sudo apt-get install -y libwebkitgtk-1.0-0
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
libwebkitgtk-1.0-0 csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
E: „libwebkitgtk-1.0-0” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziójaPróbáltam megkeresni a .deb verzióját, hogy manuálisan telepítsem, de sehol sem találom.
Nem vagyok kezdő a Linux rendszerekben és a disztribúciókban (kb 10 éves múlt a rendszerekkel), de erre nem találom a megoldást.Ubuntu verzióm: 20.04 64Bit
Kívánt program: Tizen StudioTudtok ebben segíteni?
Előre is köszönöm!Ahogy látom, ez a csomag a 18.04 után megszűnt. Valami leválthatta. Szóval nem erőltetném rá a rendszeredre. Elképzelhető, hogy jelenleg a 20.04 nem is támogatott hivatalosan (a Tizen szempontjából). Az egyik helyen azzal trükköztek, hogy felvették a régebbi LTS ide vonatkozó tárolóját. De az ilyen dolgokkal óvatosan kell bánni, nehogy nagyobb gondot okozzon.
-
growler
őstag
Üdvözlet!
Volna egy problémám, amit nem tudok megoldani, pedig sokat próbáltam.
Telepítenék egy programot, ami megköveteli alibwebkitgtk-1.0-0telepítését.
A baj az, hogy a terminál nem hajlandó erre, mert nem találja:handrx@roger:~$ sudo apt-get install -y libwebkitgtk-1.0-0
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
libwebkitgtk-1.0-0 csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
E: „libwebkitgtk-1.0-0” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziójaPróbáltam megkeresni a .deb verzióját, hogy manuálisan telepítsem, de sehol sem találom.
Nem vagyok kezdő a Linux rendszerekben és a disztribúciókban (kb 10 éves múlt a rendszerekkel), de erre nem találom a megoldást.Ubuntu verzióm: 20.04 64Bit
Kívánt program: Tizen StudioTudtok ebben segíteni?
Előre is köszönöm!Üdv. !
Innen letöltheted 2 (2.4.9-1 és 2.4.11-3-as) .deb verzióban is. [link]
Nem tudhatom hogy melyik lenne a megfelelőbb, - mint ahogy azt sem
hogy a telepítési kísérlet közben nem mutat-e függőségi hiányt. -
bhonti
aktív tag
Üdvözlet!
Volna egy problémám, amit nem tudok megoldani, pedig sokat próbáltam.
Telepítenék egy programot, ami megköveteli alibwebkitgtk-1.0-0telepítését.
A baj az, hogy a terminál nem hajlandó erre, mert nem találja:handrx@roger:~$ sudo apt-get install -y libwebkitgtk-1.0-0
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
libwebkitgtk-1.0-0 csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
E: „libwebkitgtk-1.0-0” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziójaPróbáltam megkeresni a .deb verzióját, hogy manuálisan telepítsem, de sehol sem találom.
Nem vagyok kezdő a Linux rendszerekben és a disztribúciókban (kb 10 éves múlt a rendszerekkel), de erre nem találom a megoldást.Ubuntu verzióm: 20.04 64Bit
Kívánt program: Tizen StudioTudtok ebben segíteni?
Előre is köszönöm!Nem lehet az, hogy másik verzió is megfelelne a csomagból? Keresel bármit ami libwebkitgtk.
Vagy valami hasonló...
$ apt search libwebkit
Rendezés... Kész
Keresés a teljes szövegben... Kész
libwebkit2-sharp-4.0-cil/groovy 2.10.9+git20160917-1.1 amd64
CLI bindings for WebKitGTK+ 4.0 using GObject Introspection
libwebkit2-sharp-4.0-cil-dev/groovy 2.10.9+git20160917-1.1 amd64
CLI bindings for WebKitGTK+ 4.0 using GObject Introspection - development
libwebkit2gtk-4.0-37/groovy,now 2.30.1-1 amd64 [telepítve, automatikus]
Web content engine library for GTK
libwebkit2gtk-4.0-37-gtk2/groovy,groovy 2.30.1-1 all
Transitional dummy package
libwebkit2gtk-4.0-dev/groovy 2.30.1-1 amd64
Web content engine library for GTK - development files
libwebkit2gtk-4.0-doc/groovy,groovy 2.30.1-1 all
Web content engine library for GTK - documentationGondolom a 3. ami neked is kellene. Vagy a 4. Ki kell csak próbálni!

Új hozzászólás Aktív témák
-
38100 - 38001
43618 - 42001 42000 - 40001 40000 - 39901 39900 - 39801 39800 - 39701 39700 - 39601 39600 - 39501 39500 - 39401 39400 - 39301 39300 - 39201 39200 - 39101 39100 - 39001 39000 - 38901 38900 - 38801 38800 - 38701 38700 - 38601 38600 - 38501 38500 - 38401 38400 - 38301 38300 - 38201 38200 - 38101 38100 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- 27% - ASUS Prime Z790-P WIFI Alaplap
- AKCIÓ! Asus B150 i5 7600 16GB DDR4 256GB SSD GTX 1060 3GB AIO Kendo DeepCool 400W
- Lenovo T495s Ryzen 7 pro 3700U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Bocsi. Dehogy akarom én elvenni bárkinek is a kedvét, főleg a Linuxtól nem, egyébként egyik pendrive-om nekem is NTFS, mert a nyomorult TV nem fogad el mást, a FAT32 méretkorlátos, szóval ja..... No de ismered már annyira a hozzászólásaimat, tudod, hogy kicsit végletesen szólom le, amit utálok. Azzal tisztában vagyok, ha a Te kitartásoddal sem találsz más lehetőséget, akkor valószínűleg nincs más megoldás. Én úgy dobtam a WInt anno, hogy az volt az alap, ha valami nem ment Win nélkül, nem ment, de nem a rohadék fog engem irányítani az tuti! Ugyanezt melóhelyen is meg tudtam tenni, elegem lett a WInból meg az idióta Wines kollégákból és egyszer aszondtam, hogy kész, nem ülök többször Wines gép elé. Főnököm hőbörgött, hogy hozzá tartozik a munkámhoz meg kirugat, etc...mondtam neki, hogy mutasd már meg barom, hol van az én munkakörömnél leírva, hogy köteles vagyok számítógépet használni!? Tegyük hozzá, hogy mikor odamentem, rég nem használtam otthon Wint, de mindent én mutogattam meg az idiótának így is. 
Tiszteletben tartom ettől függetlenül a ti elmebajotokat, hogy nem akartok elszakadni a Win-től. ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Mindenképp célszerű a mondat mindkét felét elolvasni!

No az érdekes egy boot lehet, de nem ugrik be most sok okosság, elképzelhető, hogy valami bios furfang vagy hasonló lehet a háttérben vagy harver/energiagazdálkos szórakozik.
Valahol ilyesmi válaszra számítottam
. Köszi a reagálásodat, marad akkor így ahogy van, jó ez így is.És igen akkor ennél a típusnál ez vakvili,"vágány" az ügy. Annyit meg nem ér hogy tönkre vágjam, Gyors stabil, android 9 szinte jobban megy a videózás vele mint a pcmen. A fullhd videó meg szinte káprázatos a boxon keresztül nézve. Libreelec nem megy ezen a boxon, a coreelec igen, de vannak hiányosságok, bugosnak érzem a dolgot, akadozik léptetéskor, android alatt meg nem. Igy hagyom ezt szerintem. Most azon toprengek,hogy hogy csinálhatnék ubuntu szervert zajmentes gépen kisfogyasztással, a filmek tárolására letöltésére végett, amit a boxon érnék el (:. köszönöm mégegyszer a segítségedet. amúgy megérte a box vásárlása, 20alatt volt. 50megás netet lát 2,4ghz wifin keresztül 

