Hirdetés
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Gaming notebook topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Apple MacBook
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Melyik tápegységet vegyem?
-
36100 - 36001
43618 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:03 Téma összefoglaló

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
bringasisti
őstag
Az illetsztőprogram kezelő mit töltött le? Kifejezetten a nyomtatóhoz?
A kulcstartó kikapcsolása: terminálban vagy alkalmazásindító menüben futtatod a seahorse nevű alkalmazást. Arra előjön egy Jelszavak és kulcsok nevű ablak, ott a Jelszavak fülön lesz olyan, hogy Jelszavak: bejelentkezés, ott jobb kattintás, Jelszó megváltoztatása, beírod a régi jelszót, az új jelszónál üres jelszót adsz meg (nem adsz meg semmit). Többet nem fog a kulcstartó jelszót kérni.
A magyar helyesírás-ellenőrzés melyik progiban kell? A Mint Szoftverközpontban (vagy mi a neve) felteszed a language-pack-hu csomagot. Firefoxhoz a firefox-l10n-hu csomagot, ha ez nem elég, akkor a helyesírás ellenőrzése közben jobb kattintás egy aláhúzott szóra, ott Nyelvek - Nyelvek telepítése, ha nem lenne ott a magyar.
De ha már a Szoftverközpontban vagy, felteszed a hplip és hplip-gui csomagokat a nyomtatóhoz. Majd futtatod a hp-setup és hp-plugin alkalmazásokat, lehetőleg terminálban, csak beírod a nevüket.
Persze csak netes doksikból írom, nem használok Mintet. A Mint topikba lenne ezt jó folytatni, mert már nem Ubuntu.
Köszönöm a segítséget, nem tudtam hogy van olyan topik is. Csináltam egy szoftver frissítés után egy illesztő program frissítést is elég sokáig dolgozott, rengeteg adatot töltött le, de nem tudom kihámozni hogy mik voltak.
-
Frawly
veterán
#94 Hsz- ben említettem hogy a magyar nyelv megy és a gépre van telepítve, a pendrive a zsebemben. 18.3 verzió amit itt ajánlott mindenki mert az Ubuntu az nekem tökéletes lett volna csak a nyomtatót nem kezelte. Jelenleg a kulcstartót szeretném megtalálni és a helyesírást magyar nyelven beállítani. Futtattam az illesztő program kezelőt töltött le adatot de a nyomtató nem megy.
Az illetsztőprogram kezelő mit töltött le? Kifejezetten a nyomtatóhoz?
A kulcstartó kikapcsolása: terminálban vagy alkalmazásindító menüben futtatod a seahorse nevű alkalmazást. Arra előjön egy Jelszavak és kulcsok nevű ablak, ott a Jelszavak fülön lesz olyan, hogy Jelszavak: bejelentkezés, ott jobb kattintás, Jelszó megváltoztatása, beírod a régi jelszót, az új jelszónál üres jelszót adsz meg (nem adsz meg semmit). Többet nem fog a kulcstartó jelszót kérni.
A magyar helyesírás-ellenőrzés melyik progiban kell? A Mint Szoftverközpontban (vagy mi a neve) felteszed a language-pack-hu csomagot. Firefoxhoz a firefox-l10n-hu csomagot, ha ez nem elég, akkor a helyesírás ellenőrzése közben jobb kattintás egy aláhúzott szóra, ott Nyelvek - Nyelvek telepítése, ha nem lenne ott a magyar.
De ha már a Szoftverközpontban vagy, felteszed a hplip és hplip-gui csomagokat a nyomtatóhoz. Majd futtatod a hp-setup és hp-plugin alkalmazásokat, lehetőleg terminálban, csak beírod a nevüket.
Persze csak netes doksikból írom, nem használok Mintet. A Mint topikba lenne ezt jó folytatni, mert már nem Ubuntu.
-
bringasisti
őstag
A lényeget megint kihagytad, hogy milyen disztró ez pontosan, milyen verzió. Ezek nem szakszavak, nem mindegy, hogy Ubuntu 16.04-et próbálgatsz, vagy Mint 19.1-et (Cinnamon verzió). Az sem mindegy, hogy még midig pendrive-ról futtatod-e, vagy feltelepítetted a gépre. Ezeket kéne tisztázni, mielőtt továbbmegyünk arra, hogy magyar legyen a rendszer, magyar a billentyűzet, és onnan folytatni tudjuk a hplip telepítését, hogy menjen a nyomtató.
#94 Hsz- ben említettem hogy a magyar nyelv megy és a gépre van telepítve, a pendrive a zsebemben. 18.3 verzió amit itt ajánlott mindenki mert az Ubuntu az nekem tökéletes lett volna csak a nyomtatót nem kezelte. Jelenleg a kulcstartót szeretném megtalálni és a helyesírást magyar nyelven beállítani. Futtattam az illesztő program kezelőt töltött le adatot de a nyomtató nem megy.
-
Frawly
veterán
" Nagyon kapkod, nagyon nagy vonalakban ír, nem lehet átlátni mit csinál." Ez így van, de a helyzet a következő: ha valaki egy teljesen új környezetbe kerül akkor mindent kipróbál és hirtelen ennyi mindent annak aki nem ezzel foglalkozik nem tud megjegyezni. Én még nem tanultam informatikát. Az nagy segítség lenne nekem is és szerintem másnak is ha a válaszok nem tartalmaznának szakmai kifejezést és az elérési útvonal hasznos volna számomra. A kulcstartó kikapcsolható ha már a rendszer egy jelszót rögzített. Az más kérdés hogy a 12345 van mindkét Linux esetén megadva.
A lényeget megint kihagytad, hogy milyen disztró ez pontosan, milyen verzió. Ezek nem szakszavak, nem mindegy, hogy Ubuntu 16.04-et próbálgatsz, vagy Mint 19.1-et (Cinnamon verzió). Az sem mindegy, hogy még midig pendrive-ról futtatod-e, vagy feltelepítetted a gépre. Ezeket kéne tisztázni, mielőtt továbbmegyünk arra, hogy magyar legyen a rendszer, magyar a billentyűzet, és onnan folytatni tudjuk a hplip telepítését, hogy menjen a nyomtató.
-
bringasisti
őstag
Az elég gáz, ha nem magyar. Egyébként azt hittem, hogy Ubuntu-ról van szó.
Azzal tisztában vagyok, hogy 1-2 programnak nem elég átállítani a lokalizációt hu_HU.UTF-8-ra, hanem magyar nyelvi csomag is kell (LibreOffice, Firefox, stb.). De ezeket leszámítva, ha valaki magyar nyelvet és magyar billentyűzetet választott az elején, akkor nem lenne szabad az egésznek angolnak lennie, meg a billentyűzetkiosztásnak is rendben kéne lennie.
De nem baj, hogy ezt így átbeszéljük, mert akkor a kolléga tisztázhatná, hogy most pontosan melyik disztró melyik verzióját használja, live-ban vagy telepítette-e már. Nagyon kapkod, nagyon nagy vonalakban ír, nem lehet átlátni mit csinál.
Hogy ne kérjen mindenért jelszót, ahhoz a kulcstartót kéne kikapcsolni, azt hiszem az összefoglalóban vagy itt, vagy a kezdő topikban vagy a Mint-topikban benne van.
" Nagyon kapkod, nagyon nagy vonalakban ír, nem lehet átlátni mit csinál." Ez így van, de a helyzet a következő: ha valaki egy teljesen új környezetbe kerül akkor mindent kipróbál és hirtelen ennyi mindent annak aki nem ezzel foglalkozik nem tud megjegyezni. Én még nem tanultam informatikát. Az nagy segítség lenne nekem is és szerintem másnak is ha a válaszok nem tartalmaznának szakmai kifejezést és az elérési útvonal hasznos volna számomra. A kulcstartó kikapcsolható ha már a rendszer egy jelszót rögzített. Az más kérdés hogy a 12345 van mindkét Linux esetén megadva.
-
Frawly
veterán
Az elég gáz, ha nem magyar. Egyébként azt hittem, hogy Ubuntu-ról van szó.
Azzal tisztában vagyok, hogy 1-2 programnak nem elég átállítani a lokalizációt hu_HU.UTF-8-ra, hanem magyar nyelvi csomag is kell (LibreOffice, Firefox, stb.). De ezeket leszámítva, ha valaki magyar nyelvet és magyar billentyűzetet választott az elején, akkor nem lenne szabad az egésznek angolnak lennie, meg a billentyűzetkiosztásnak is rendben kéne lennie.
De nem baj, hogy ezt így átbeszéljük, mert akkor a kolléga tisztázhatná, hogy most pontosan melyik disztró melyik verzióját használja, live-ban vagy telepítette-e már. Nagyon kapkod, nagyon nagy vonalakban ír, nem lehet átlátni mit csinál.
Hogy ne kérjen mindenért jelszót, ahhoz a kulcstartót kéne kikapcsolni, azt hiszem az összefoglalóban vagy itt, vagy a kezdő topikban vagy a Mint-topikban benne van.
-
bringasisti
őstag
Mindenkinek köszönöm a segítséget, megy a magyar és fel is telepítettem. Két dologba viszont belefutottam: a helyesírás ellenőrzés nem tud magyarul, és mikor bármit csinálok jelszót kér. Nem tudom a jelszót mert mikor még nem tudott magyarul akkor adtam jelszót, de azt a letöltést töröltem és olyant raktam fel aminek már letöltés alkalmából jelöltem a magyar nyelvet ( azért én is okosodok ) de semmilyen jelszó nem ízlik neki. Adat nincs a gépen tudok mindent törölni. A nyomtató beállitását nem találom mert ez a verzió se szereti a HP LaserJet M1132 MFP nyomtatót.
-
cigam
titán
Ezt értem de nekem nem volt ilyen választási lehetőség
Mivel még live rendszert használsz, a boot elején előugrik egy nyelvválasztó ablak. Vagy ha nem, nyomd le az F2-t, és ott jelöld ki a magyar nyelvet. Ezután már a magyar menüvel, bill. kiosztással indul a live rendszer.
Most kipróbáltam, live rendszeren is ott a nyelvválasztó menüpont:
Mivel pár magyar nyelvi elem nem fért a pendrivera, egyből felajánlja, hogy a maradékot is letölti.
Neked nincs ilyen? Hanyas verziót töltötted le? (18-as LTS kiadás ajánlott)
-
growler
őstag
Hungárian, Hungary ISO-8859-2 vagy Hungarian,Hungary UTF-8
Hungarian,Hungary UTF-8
De ez a magyar nyelvi menühöz tölti le a csomagokat.
Hogy érvényesüljön, kell egy ki-be jelentkezés.
(Nem újraindítás, - mert akkor minden beállításodat elfelejt - a live rendszer.)
A magyar bill. kiosztást, legegyszerűbben a terminálban kiadott
setxkbmap hu
paranccsal állíthatod be. -
bringasisti
őstag
-
cigam
titán
Nem innen szedtem le hanem egy magyar nyelvű oldalról és ott nem voltak ilyen opciók
Ez csak egy cikk hogy a (telepített)rendszerben hogyan tudsz nyelvet váltani. Ha nem tudsz külföldiül, a képek akkor is beszédesek, hogy merre keresd azt a menüpontot.
-
bringasisti
őstag
-
bringasisti
őstag
Hungárian, Hungary ISO-8859-2 vagy Hungarian,Hungary UTF-8
-
bringasisti
őstag
-
growler
őstag
Persze, a menüből is be lehet állítani a bill. kiosztást. (Rendszerbeállítások)
De ehhez meg kell ismerkedni a a menüvel.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(Ez persze nem rád vonatkozik !) -
ubyegon2
félisten
Mint az live-ban nem magyar és bizony kell a
setxkbmap hua karakterek magyarra állításához.
Én is mindig ezzel kezdem a wifi jelszó miatt. -
Frawly
veterán
Meg nem telepítettem csak a pendrive- ről fut.
Már úgy is jónak kéne lennie a nyelvnek és a billentyűzetnek. Igaz Live rendszerként pendrive-ról futva maradhatnak benne angol részek, de csak néhány helyen, és a billentyűzetnek jónak kéne lennie, végig magyarnak, ha azt választottad.
-
bringasisti
őstag
Meg nem telepítettem csak a pendrive- ről fut.
-
Frawly
veterán
Nálam az F11 nyerő
Oké, akkor haladunk valamerre. Telepítés elején kérdezi, hogy milyen nyelvet és billentyűzetet akarsz, szerintem ezt a részt nagyvonalúan átugrottad. Pedig itt kell kiválasztani, hogy Try/Install Ubuntu Language - a listában lesz olyan, hogy Magyar, majd utána a kiosztásnál a második oszlopban, ott is magyar.
Ha megvagy, akkor terminálban: sudo apt-get install hplip hplip-gui
Magyarán a csomagkezelővel felrakod a hplip-es csomagokat a tárolókból.
-
growler
őstag
Már van előre lépés, faszán megy, de nem magyar nyelvű a rendszer, felraktam a Chrome és nem tudok bejelentkezni mert a @ sehol sincs és keveri a z és y karaktert meg meg egy párat
Bill. kiosztás magyarra állítása terminálból:
setxkbmap hu
Próba: y -
csixy
addikt
Huuuu ez nekem kicsit bonyolult mert 2 napja van Linux a gépen. F1 F2 és Delete egyszerre és a BIOS bejön, ott próbáltam kijelölni, de hiába rögzítettem a változtatást semmi nem változott. A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.
már tárgytalan
-
bringasisti
őstag
-
bringasisti
őstag
Milyen gép ez pontosan? Típus, modell. Vagy a gépé, ha brand gép vagy laptop, vagy ha saját összeállítású desktop konfig, akkor az alaplap pontos gyártó, típus, modellje kéne.
Megnézem neked, hogy melyik billentyűre kell előhívni a bootmenüt. Hangsúlyozom, hogy nem a BIOS/UEFI-be kell belépni, hanem a bootmenübe csak. Két külön dolog a kettő.
Illetve ki kéne próbálni addig is másik pendrive-val, másik USB csatiban.
Meg mint mondtam, hogy több menetben zongorázz végig minden billentyűt, az F1, F2, Del nem elég, F3-tól F12-ig, Ins, Esc, Tab, Backspace, vagy amit csak érsz. Lehet többször is kell újraindítani, mire bejutsz a bootmenübe. Azt is lehet csinálni, mikor írja ki induláskor a gép az első képernyőt, ott Pause billentyűt nyomsz, hogy el tudd olvasni mit kell nyomni a bootmenühöz. Mindig írja mit kell nyomni, csak lehet olyan gyorsan, hogy alapból nincs időd elolvasni.
Már van előre lépés, faszán megy, de nem magyar nyelvű a rendszer, felraktam a Chrome és nem tudok bejelentkezni mert a @ sehol sincs és keveri a z és y karaktert meg meg egy párat
-
szekzol
tag
Huuuu ez nekem kicsit bonyolult mert 2 napja van Linux a gépen. F1 F2 és Delete egyszerre és a BIOS bejön, ott próbáltam kijelölni, de hiába rögzítettem a változtatást semmi nem változott. A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.
Nekem Lenovo és Dell gépeken az F12-re jön be a boot menü. Bekapcsoló gomb megnyomása után folyamatosan nyomkodom kb. fél másodperces ütemben amíg be nem jön a menü. Nem túl expert de nem kell odafigyelni sem.
-
Frawly
veterán
Huuuu ez nekem kicsit bonyolult mert 2 napja van Linux a gépen. F1 F2 és Delete egyszerre és a BIOS bejön, ott próbáltam kijelölni, de hiába rögzítettem a változtatást semmi nem változott. A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.
Milyen gép ez pontosan? Típus, modell. Vagy a gépé, ha brand gép vagy laptop, vagy ha saját összeállítású desktop konfig, akkor az alaplap pontos gyártó, típus, modellje kéne.
Megnézem neked, hogy melyik billentyűre kell előhívni a bootmenüt. Hangsúlyozom, hogy nem a BIOS/UEFI-be kell belépni, hanem a bootmenübe csak. Két külön dolog a kettő.
Illetve ki kéne próbálni addig is másik pendrive-val, másik USB csatiban.
Meg mint mondtam, hogy több menetben zongorázz végig minden billentyűt, az F1, F2, Del nem elég, F3-tól F12-ig, Ins, Esc, Tab, Backspace, vagy amit csak érsz. Lehet többször is kell újraindítani, mire bejutsz a bootmenübe. Azt is lehet csinálni, mikor írja ki induláskor a gép az első képernyőt, ott Pause billentyűt nyomsz, hogy el tudd olvasni mit kell nyomni a bootmenühöz. Mindig írja mit kell nyomni, csak lehet olyan gyorsan, hogy alapból nincs időd elolvasni.
-
I02S3F
addikt
Hülyeséget írok! Csak a Linux az újneki, nem a számítógépek!
-
ubyegon2
félisten
Huuuu ez nekem kicsit bonyolult mert 2 napja van Linux a gépen. F1 F2 és Delete egyszerre és a BIOS bejön, ott próbáltam kijelölni, de hiába rögzítettem a változtatást semmi nem változott. A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.
Nem kell neked a BIOS setup menúje!!!!! A F funkcióbillentyűkkel kell előhívni a meghajtóválasztó menüt.
A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.
Az Ubuntu már rajta volt? Nagyon titkos az a gép, mert nem sokat tudunk róla.....egyik képen persze van pár adat.
(#36074) I02S3F
Nem baj, jól értettem, amit írtál.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ubyegon2
félisten
Értelek én, látom is, mi a helyzet, de valahogy ki kell robbantani az állóvízből, ami most lesüppedt.
Másrészt így is rengeteg hasznos infót láttam, amit a válaszadó(k) nem nagyon vettek figyelembe. például a BIOS-ban turkálásnál egyből szólni kellett volna, hogy nem célszerű. Nyilvánvaló volt, hogy a kérdező válasza, hogy fenn van a gépen a .run fájl, az csak azt jelentette, hogy letöltötte a gépére, mivel előtte tisztázva lett, hogy halvány fogalma sincs, hogyan kéne futtathatóvá tenni. Csak nem kezdett el magától futkorászni, ha már a neve az is.....
Nekem nincs nyomtatóm, így nem is igazán akartam belevauzni, elég sokáig bírtam is így.....

-
bringasisti
őstag
Igen, simán lehet, hogy jól írta ki, csak a bootsorrendet nem választotta ki jól. Minden funkcióbillentyűt végig kell zongorázni, nem csak F8, F9, F10 lehet, F11, F12, F6, Del, Ins, Esc, akármi. A BIOS képernyő írni szokta mit kell nyomni, csak sokszor olyan gyors, hogy nehéz elolvasni.
Huuuu ez nekem kicsit bonyolult mert 2 napja van Linux a gépen. F1 F2 és Delete egyszerre és a BIOS bejön, ott próbáltam kijelölni, de hiába rögzítettem a változtatást semmi nem változott. A gép teljesen új, adat nincs rajta, félnivalóm nincs.
-
I02S3F
addikt
Próbáltam megérteni, mi történik nálad, nem sikerült. Nemrég beraktál egy képet a BIOS boot-sorrendjéről, azt panaszolva, hogy nem bootol a pendrive, de a képen az első boot eszköz az SSD, értelemszerű, hogy akkor az azon lévő oprendszer fog bootolni. Egyébként szerintem jól írhattad ki a pendrive-ot és boot sorrendet sem kell változtatnod, hanem ahogy a kolléga említette, a funkció billentyűk valamelyikét kell még bootolás előtt lenyomni, F9, F10 van ahol F8. Ez 3 próbálkozás, nézd meg, így mi történik. Amúgy írtad, hogy Ubuntu van a gépeden, az hogyan került rá?
Nyomtatós kérdésedre nem írtam semmit az elején, mert nincs nyomtatóm, de szerintem az a .run kiterjesztésű plugin nincs integrálva a hplip-be, mivel előtte írtad, hogy nem tudod értelmezni a leírtakat, utána írtad, hogy a plugin fenn van a gépeden. No az nem elég sajna.
Telepítsd a Mint-et, főleg azért, mert mindent könnyebben meg tudsz oldani Cinnamonnal, így a .run fájl futtathatóvá tételét is GUI-ban. (grafikus felületen) A Mint-en is ugyanúgy nem fog működni a nyomtatód a plugin nélkül és ugyanúgy működne szerintem az Ubuntun is, ha a plugint felraknád. A hplip ugyanaz és gyakorlatilag tök mindegy, melyik Linuxot próbálod, csak a pluginnál szerepel a support listában a nyomtatód.
Az nem lenne rossz, ha elküldés előtt megnéznéd a hsz-eidet és beleképzelnéd magad a topiklakók helyébe, egy rövid mondatot írsz, mert te ott tapasztalod, mi történik és azt gondolod, ugyanúgy tudni fogja bárki, mi a fene történik nálad?

Sajnos a válaszok is olyan rövidek voltak, amiből totál nem értettél semmit, de valamit mégis elkezdtél csinálni. Inkább kérdezz ra, ha valami nem tiszta, jelenleg úgy látom csak ilyen van......
A tanács jó, viszont e mellett szükséges figyelembe venni, hogy tapasztalatlan, vagyis nem a számítógépekehez szokott emberről van szó. Természetesen ettől még fontos, hogy segítse a kommunikációjával a megoldást!
-
ubyegon2
félisten
Igen, simán lehet, hogy jól írta ki, csak a bootsorrendet nem választotta ki jól. Minden funkcióbillentyűt végig kell zongorázni, nem csak F8, F9, F10 lehet, F11, F12, F6, Del, Ins, Esc, akármi. A BIOS képernyő írni szokta mit kell nyomni, csak sokszor olyan gyors, hogy nehéz elolvasni.
Azért gondolom, hogy jól lett kiírva, mert van egy kép Ubuntu alatt a beépített íróról és a betallózott iso is jónak tűnik. A Win7 és a másik gép előkerülésénél már viszont eléggé elveszítettem a fonalat......illetve elveszítettem volna, ha már meglett volna.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Most, hogy mondod, tényleg kiírja alul egy pillanatra, hogy mivel lehet belépni a setup menübe és mivel lehet az eseti bootot előhívni!
(#36056) - az itt látható kép a Mint kiírt iso-járól szintén jónak látszik.
-
Frawly
veterán
Próbáltam megérteni, mi történik nálad, nem sikerült. Nemrég beraktál egy képet a BIOS boot-sorrendjéről, azt panaszolva, hogy nem bootol a pendrive, de a képen az első boot eszköz az SSD, értelemszerű, hogy akkor az azon lévő oprendszer fog bootolni. Egyébként szerintem jól írhattad ki a pendrive-ot és boot sorrendet sem kell változtatnod, hanem ahogy a kolléga említette, a funkció billentyűk valamelyikét kell még bootolás előtt lenyomni, F9, F10 van ahol F8. Ez 3 próbálkozás, nézd meg, így mi történik. Amúgy írtad, hogy Ubuntu van a gépeden, az hogyan került rá?
Nyomtatós kérdésedre nem írtam semmit az elején, mert nincs nyomtatóm, de szerintem az a .run kiterjesztésű plugin nincs integrálva a hplip-be, mivel előtte írtad, hogy nem tudod értelmezni a leírtakat, utána írtad, hogy a plugin fenn van a gépeden. No az nem elég sajna.
Telepítsd a Mint-et, főleg azért, mert mindent könnyebben meg tudsz oldani Cinnamonnal, így a .run fájl futtathatóvá tételét is GUI-ban. (grafikus felületen) A Mint-en is ugyanúgy nem fog működni a nyomtatód a plugin nélkül és ugyanúgy működne szerintem az Ubuntun is, ha a plugint felraknád. A hplip ugyanaz és gyakorlatilag tök mindegy, melyik Linuxot próbálod, csak a pluginnál szerepel a support listában a nyomtatód.
Az nem lenne rossz, ha elküldés előtt megnéznéd a hsz-eidet és beleképzelnéd magad a topiklakók helyébe, egy rövid mondatot írsz, mert te ott tapasztalod, mi történik és azt gondolod, ugyanúgy tudni fogja bárki, mi a fene történik nálad?

Sajnos a válaszok is olyan rövidek voltak, amiből totál nem értettél semmit, de valamit mégis elkezdtél csinálni. Inkább kérdezz ra, ha valami nem tiszta, jelenleg úgy látom csak ilyen van......
Igen, simán lehet, hogy jól írta ki, csak a bootsorrendet nem választotta ki jól. Minden funkcióbillentyűt végig kell zongorázni, nem csak F8, F9, F10 lehet, F11, F12, F6, Del, Ins, Esc, akármi. A BIOS képernyő írni szokta mit kell nyomni, csak sokszor olyan gyors, hogy nehéz elolvasni.
-
ubyegon2
félisten
Arra sajnos ismeretség hiányában nincs mód. Az segítene ha a BIOS állítási módja tételesen meglenne, mert kijelöltem a pendrive alkalmazást és egy másik oldalra ugrik és ott rögzítem a változtatást mégse indítja el.
Próbáltam megérteni, mi történik nálad, nem sikerült. Nemrég beraktál egy képet a BIOS boot-sorrendjéről, azt panaszolva, hogy nem bootol a pendrive, de a képen az első boot eszköz az SSD, értelemszerű, hogy akkor az azon lévő oprendszer fog bootolni. Egyébként szerintem jól írhattad ki a pendrive-ot és boot sorrendet sem kell változtatnod, hanem ahogy a kolléga említette, a funkció billentyűk valamelyikét kell még bootolás előtt lenyomni, F9, F10 van ahol F8. Ez 3 próbálkozás, nézd meg, így mi történik. Amúgy írtad, hogy Ubuntu van a gépeden, az hogyan került rá?
Nyomtatós kérdésedre nem írtam semmit az elején, mert nincs nyomtatóm, de szerintem az a .run kiterjesztésű plugin nincs integrálva a hplip-be, mivel előtte írtad, hogy nem tudod értelmezni a leírtakat, utána írtad, hogy a plugin fenn van a gépeden. No az nem elég sajna.
Telepítsd a Mint-et, főleg azért, mert mindent könnyebben meg tudsz oldani Cinnamonnal, így a .run fájl futtathatóvá tételét is GUI-ban. (grafikus felületen) A Mint-en is ugyanúgy nem fog működni a nyomtatód a plugin nélkül és ugyanúgy működne szerintem az Ubuntun is, ha a plugint felraknád. A hplip ugyanaz és gyakorlatilag tök mindegy, melyik Linuxot próbálod, csak a pluginnál szerepel a support listában a nyomtatód.
Az nem lenne rossz, ha elküldés előtt megnéznéd a hsz-eidet és beleképzelnéd magad a topiklakók helyébe, egy rövid mondatot írsz, mert te ott tapasztalod, mi történik és azt gondolod, ugyanúgy tudni fogja bárki, mi a fene történik nálad?

Sajnos a válaszok is olyan rövidek voltak, amiből totál nem értettél semmit, de valamit mégis elkezdtél csinálni. Inkább kérdezz ra, ha valami nem tiszta, jelenleg úgy látom csak ilyen van......
-
Frawly
veterán
Van egy másik pendrive ha esetleg egy másik verzió kipróbálása szükséges
Én mondanám, hogy próbáld ki terminálból. Nyitsz egy terminált rendszergazdai joggal, ez most Ubuntun nem tudom hogy megy, hogy su vagy sudo:
sudo dd if=/elérési/út/ubuntu-akárhányas.iso of=/dev/sdakármibetű_szám_nélkül bs=4M status=progressEzzel kiírja az .iso-t a megadott meghajtóra. A parancs kiadása előtt nézd meg az lsblk parancs lefuttatásával, hogy nálad a pendrive /dev/sdb vagy /dev/sdc, vagy akármicsoda.
Jól nézd meg milyen meghajtót adsz neki oda, mert ha elgépeled, az adott meghajtóról MINDEN törlődni fog, helyreállítatlanul!!!!!!!!!! Nem kezdőknek való parancs, ha félregépelek, nem vállalok felelősséget az adatvesztésért. Viszont ennek a módszernek előnye, hogy egyszerű, és garantáltan jól írja ki az .iso-t, 1000% bootképesre, UEFI és CMS/Legacy BIOS bootnál is.
De ha annyira félsz ettől és nem megy, akkor egy windowos gépen indíts egy Rufus-t, és azzal írd ki az ubuntu iso-ját pendrive-re, dd-s módszert választva. Az is megcsinálja, ott nem tudsz rossz meghajtót kiválasztani és felhasználóbarát megoldás, plusz tuti bootol.
-
bringasisti
őstag
-
I02S3F
addikt
Van egy másik pendrive ha esetleg egy másik verzió kipróbálása szükséges
A meglévő pendrive-ot is kipróbálhatod másik gépben.
-
bringasisti
őstag
-
bringasisti
őstag
[link]
Az a gond hogy nekem nem teljesen így jelenik meg. Beraktam a régi vínyót amin Windows fut de még a 7 es verzió és mivel a teljes gép cserélve volt mondták hogy nem is fog elindulni. Viszont a pendrive is bent volt és az se indult. -
cigam
titán
Volt egy ilyen tippem, de hivatalosan is megerősítették:
... az adásba kerülést követően lesznek elérhetőek a weboldalon:
Profilozók 901 2019.08.18.
Profilozók 902 2019.08.25.
Profilozók 903 2019.08.25.
Profilozók 904 2019.09.01.
Profilozók 905 2019.09.01 -
Frawly
veterán
Megpróbáltam a kapott tanácsot megfogadni, de informatikai tudás hiányában elakadtak. Két probléma is jelentkezett: egyik esetben a hplip letöltése után azt a parancsot kaptam hogy : Nyissa meg a konzolt / terminált és a cd-t a telepítő letöltésének helyére ( pl. cd~/Desktop) írja be és futtassa ezt a parancsot. sh hplip-3.19.6run Mivel 1 napja van Linux és soha nem tanultam koromnak fogva számítástechnika téren semmit nem tudom hogy a fekete kocka benne egy - és > jel amire gondolnak. Másik verzióban beállítások,nyomtató feldob egy ablakot ahol alkalmazást keres a nyomtató számára meg is találja de a próba nyomtatás opció nem igazán sikerül.
Konkrétan melyik leírás szerint dolgozol? Tudsz róla linket adni? Nem baj, ha angolul van, csak lássuk mi alapján próbálkozol.
-
Cyrin
addikt
-
bringasisti
őstag
-
Cyrin
addikt
mit foglalkozol vele mi van rajta? indítsd a rendszert pendrive-ról
-
bringasisti
őstag
-
Cyrin
addikt
de, vagy valamelyik funkcióbillentyű felhozza a boot sorrendet külön is.
-
bringasisti
őstag
-
Cyrin
addikt
A "használandó lemez" és az "indítólemez készítése" gomb közötti rész hiányzik most arra vagyok kíváncsi hogy tudom a beállítás hiányát megoldani
az nem kell neked
-
bringasisti
őstag
-
Cyrin
addikt
Rendszerprogramhiba történt
az ubuntu hajlamos dobálni ezeket a hülye üzeneteket, de asszem ki lehet kapcsolni.
a mint nem fog ilyeneket írni.
-
bringasisti
őstag
Az indítólemez készítése az megy, De ami alulra van írva " az Ubuntu erről a lemezről indul stb. És tárolás a fenntartott szabad helyen , mennyi van hátra csúszka nekem nincs. Próbáltam pertizánkodni a BIOS ban, mikor a pendrive kattintottam újra indult a gép, de a régi verzió.
-
bringasisti
őstag
Az indítólemez készítése az megy, De ami alulra van írva " az Ubuntu erről a lemezről indul stb. És tárolás a fenntartott szabad helyen , mennyi van hátra csúszka nekem nincs. Próbáltam pertizánkodni a BIOS ban, mikor a pendrive kattintottam újra indult a gép, de a régi verzió.
-
bringasisti
őstag
-
I02S3F
addikt
Ott tartok hogy nincs DVD olvasó és ezért pendrive a segédeszköz. Indítólemez készítése, bedugtam a gépbe újra indítottam, látja de csak nem fut. Megnyitás terminálban látja de mit kéne csinálni. Indítópultba nem mertem semmit írni meg nem is tudom mit kéne
A hibaüzeneteket kellene ide leírnod nekünk. Én csak azt ismerem, hogy megnézed mit ír ki. A logfájlok elérési útvonalát nem ismerem.
-
Cyrin
addikt
Ott tartok hogy nincs DVD olvasó és ezért pendrive a segédeszköz. Indítólemez készítése, bedugtam a gépbe újra indítottam, látja de csak nem fut. Megnyitás terminálban látja de mit kéne csinálni. Indítópultba nem mertem semmit írni meg nem is tudom mit kéne
-
bringasisti
őstag
Ott tartok hogy nincs DVD olvasó és ezért pendrive a segédeszköz. Indítólemez készítése, bedugtam a gépbe újra indítottam, látja de csak nem fut. Megnyitás terminálban látja de mit kéne csinálni. Indítópultba nem mertem semmit írni meg nem is tudom mit kéne
-
Cyrin
addikt
64 és változatot néztem ki magamnak, elég lassan jön le
64-es kell, pl cinnamon
-
bringasisti
őstag
64 és változatot néztem ki magamnak, elég lassan jön le
-
bringasisti
őstag
próbáld ki a 16.04-es Ubuntu-t is, vagy a 18.3-as Linux Mint-et, talán az jobban kézreáll.
A 18.04.-essel nagyon sok gond volt a nyomtatók kezelésével, én is belefutottam, a linux fórumok is tele voltak vele, bár azóta már sokat javítottak rajta.
Köszönöm hogy segítesz. Hogy tudom telepíteni a 18.3 verziót?
-
Cyrin
addikt
Azt még elfelejtettem mondani hogy anyanyelvi szinten beszélek magyarul.....)
próbáld ki a 16.04-es Ubuntu-t is, vagy a 18.3-as Linux Mint-et, talán az jobban kézreáll.
A 18.04.-essel nagyon sok gond volt a nyomtatók kezelésével, én is belefutottam, a linux fórumok is tele voltak vele, bár azóta már sokat javítottak rajta.
-
bringasisti
őstag
Azt még elfelejtettem mondani hogy anyanyelvi szinten beszélek magyarul.....)
-
bringasisti
őstag

1 napja vagyok Linux rajongó, előtte Windows volt, most csináltam egy frissítést azóta nem akad. Van egy ablak a nyomtató beállítás PPD fájl telepítése. Ha rányomok akkor a letöltések > és ott a follow-me.ppd fájt korábban letöltöttem és hiába nyitom meg nincs olyan opció hogy futtatni tudjam. Sajnos én meg nem tanultam iskolába a számítás technikát. hplip-3.19.6.run is fent van -
Cyrin
addikt
Másik gond hogy új a gép és gyakran írja hogy " rendszerprogramhiba történt.
Milyen linux ez?
-
bringasisti
őstag
Igen az megvolt
Másik gond hogy új a gép és gyakran írja hogy " rendszerprogramhiba történt.
-
bringasisti
őstag
-
Cyrin
addikt
amit írtam korábban a linkek azt írják ha jól kerestem ki a típusodat, hogy kell hozzá a plugin telepítése a nyomtatáshoz, az megvolt?
-
bringasisti
őstag
-
lev258
veterán
Már itt vagyok elakad a hogy mikor a hplip lett letöltve akkor mint lehetséges nyomtató fel volt sorolva. Mikor a beállítások> nyomtató automatikus keresés sikertelen akkor feldobja hogy a lehetséges adatbázisból jelöljem ki. Itt viszont nincs felsorolva. Lehetőségként PPD fájl telepítése de az még nincs. A legnagyobb gond hogy felhívtam a vevő szolgálatot és megmondták hogy magasról leszarják a Linux támogatást
Maga a HP egy jó ideje foglalkozik vele. Vagy a hplip-en keresztül,vagy ppd fájllal. Persze nem minden típus támogatott. Én tegnap egy gyors kereséssel úgy láttam, a te típusod már évekkel ezelőtt is működött. Én a helyedben megnézném azokat a leírásokat.
-
bringasisti
őstag
Már itt vagyok elakad a hogy mikor a hplip lett letöltve akkor mint lehetséges nyomtató fel volt sorolva. Mikor a beállítások> nyomtató automatikus keresés sikertelen akkor feldobja hogy a lehetséges adatbázisból jelöljem ki. Itt viszont nincs felsorolva. Lehetőségként PPD fájl telepítése de az még nincs. A legnagyobb gond hogy felhívtam a vevő szolgálatot és megmondták hogy magasról leszarják a Linux támogatást
-
bringasisti
őstag
Igen de több Vári van : adja meg az eszköz URI -t a felkínált két lehetőséget kipróbáltam. Gyártmány modell esetén esetén a program automatikus keresése nem eredményes
-
lev258
veterán
Eszköz URI nem tudom hogy a felkínált két lehetőség közül egyik se jó
Jó esetben már eleve telepítve van a rendszeren. A Nyomtatók menüpontot nézted, ott próbáltad hozzáadni?
-
bringasisti
őstag
Megpróbáltam a kapott tanácsot megfogadni, de informatikai tudás hiányában elakadtak. Két probléma is jelentkezett: egyik esetben a hplip letöltése után azt a parancsot kaptam hogy : Nyissa meg a konzolt / terminált és a cd-t a telepítő letöltésének helyére ( pl. cd~/Desktop) írja be és futtassa ezt a parancsot. sh hplip-3.19.6run Mivel 1 napja van Linux és soha nem tanultam koromnak fogva számítástechnika téren semmit nem tudom hogy a fekete kocka benne egy - és > jel amire gondolnak. Másik verzióban beállítások,nyomtató feldob egy ablakot ahol alkalmazást keres a nyomtató számára meg is találja de a próba nyomtatás opció nem igazán sikerül.
Eszköz URI nem tudom hogy a felkínált két lehetőség közül egyik se jó
-
bringasisti
őstag
Megpróbáltam a kapott tanácsot megfogadni, de informatikai tudás hiányában elakadtak. Két probléma is jelentkezett: egyik esetben a hplip letöltése után azt a parancsot kaptam hogy : Nyissa meg a konzolt / terminált és a cd-t a telepítő letöltésének helyére ( pl. cd~/Desktop) írja be és futtassa ezt a parancsot. sh hplip-3.19.6run Mivel 1 napja van Linux és soha nem tanultam koromnak fogva számítástechnika téren semmit nem tudom hogy a fekete kocka benne egy - és > jel amire gondolnak. Másik verzióban beállítások,nyomtató feldob egy ablakot ahol alkalmazást keres a nyomtató számára meg is találja de a próba nyomtatás opció nem igazán sikerül.
-
Frawly
veterán
Igen, érdemes Ubuntu alatt is használni. Sőt, Ubuntu alatt régóta default a Gnome3-nál a Wayland session. Lehet már most is azt használsz, csak nem tudsz róla. Ahhoz, hogy X.org-on fusson a Gnome3, ahhoz a login managerben a X.org Session opcióval kell kiválasztani.
Fedorán és Archon is rég default a Gnome3 Wayland, aztán váltott az Ubuntu is, most a Debian is meglépte.
-
bringasisti
őstag
Hát szenvedek mint hangya a f@szával ez kicsit durva
-
ubyegon2
félisten
Igazán nincs mit, de emiatt ne hagyd ki, ha amúgy váltanál. Loginnál simán tudod Xorg session-t választani.
Azt nehéz megérteni, miért váltottak át Debiannál.
Anno az Ubuntu is hamar viszaváltott és az imént olvasottak szerint nem is sieti el még egyszer a dolgot. -
bringasisti
őstag
-
bringasisti
őstag
hplip telepítve van?
Ezeket tanulmányozd át:
Hplip támogatott nyomtatók
[plugin telepítése, ha kell]Igen azt telepítettem megnézem mi írtál és jelentkezem. Addig is köszi a választ
-
I02S3F
addikt
Nincs sok baj vele, csak annyi, mint az Ubuntunál, amikor default-tá tették. Itt is ugyanúgy választható az x, mint anno az említett disztrónál.
Köszönöm. Akkor nem váltok, noha sem Synaptic-ot, sem képernyőfelvevő programokat nem használok.

-
ubyegon2
félisten
Nincs sok baj vele, csak annyi, mint az Ubuntunál, amikor default-tá tették. Itt is ugyanúgy választható az x, mint anno az említett disztrónál.
-
Cyrin
addikt
Üdv. Mindenkinek. Van egy HP nyomtató a típusa LaserJet M1132MFP. Linux PC-n szeretném használni. Valaki tud linket adni hogy mit töltsek le mert itt már 100 felé oldalt megpróbáltam és mivel nem értek hozzá + a gépi angol fordítás sokszor értelmezhetetlen csak vergődök
hplip telepítve van?
Ezeket tanulmányozd át:
Hplip támogatott nyomtatók
[plugin telepítése, ha kell] -
cigam
titán
-
I02S3F
addikt
-
growler
őstag
-
I02S3F
addikt
Sziasztok! Olvastam, hogy a Debian default Wayland-ra vált. Érdemes Ubuntu alatt is beállítani? Veszthetek valamit? Olvastam, hogy még nem kiforrott. Ubuntu-n mikor lesz az a default?

-
bringasisti
őstag
Üdv. Mindenkinek. Van egy HP nyomtató a típusa LaserJet M1132MFP. Linux PC-n szeretném használni. Valaki tud linket adni hogy mit töltsek le mert itt már 100 felé oldalt megpróbáltam és mivel nem értek hozzá + a gépi angol fordítás sokszor értelmezhetetlen csak vergődök
-
laszlohu
addikt
-
Frawly
veterán
Igen, elvileg visszafelé portolták régebbi kernelekbe is, de ott nem garantálható, hogy épp olyan kernelt futtat és működni is fog ez a paraméter. Vagy fog, vagy nem. Persze ha nem működik, akkor még mindig letilthatók ezek a foltok darabonként, csak úgy elég sok kernelparamétert be kell adagolni. Erre lett a mitigations paraméter, hogy ne kelljen ezernyi másikat fejben tartani. Ráadásul a helyzetet rontja, hogy ezek a letiltós paraméterek maguk is folyton változtak az idők folyamán, főleg a Spectre v2-vel kapcsolatosak.
Kipróbálni persze ki lehet, a GRUB-ba felvenni a mitigations=off paramétert, majd utána gitről clone-ozott Speed47-féle Spectre Meltown Checker legújabb verzióját rendszergazdai jogokkal futtatva megnézni, hogy minden tiltva van-e. Néhány dolgot bekapcsolja jelez ennek a paraméternek az ellenére is, de a nagyja ellenőrizhető, hogy tényleg ki van-e kapcsolva.
-
stopperos
senior tag
Semmi teendőd nincs, az Ubi is a kernellel default használja az összes sérülékenység elleni foltot. Mondjuk egy i3-as procit lehet jól lelassítanak ezek a foltok, bár ez attól is függ, hogy hányadik genes i3-ról beszélünk, mert egy 8-9. genes már elég erős, de egy 1-2. genes nem valami combos, elég nagy különbségek lehetnek közöttük procierőben.
Azzal sem árt tisztában lenni, hogy Linuxon eleve nem weboldalról telepítünk szutykokat, nincsenek vírusok, így az ilyen támadásoknak sem vagy úgy kitéve, mint Windowson, így ezek a sérülékenységek is kevésbé érintenek, és emiatt a foltozás sem olyan életbevágó, mint Windowson.
Én Arch Linuxon egy i7-2620M mobilprocit (laptopban) használva letiltottam az összes ilyen sérülékenység elleni foltot az mitigations=off kerenelparaméterrel, igaz így elvileg sérülékeny a rendszerem, de csak ellenőrzött tárolókból telepítek, így olyan szutyok nem megy fel a gépre, ami ki tudná használni a sebezhetőségeket. Egyedül böngészőben futó JS kódok, de azok ellen a böngészőket magukat is foltozzák. De ilyen mitigations paraméter csak 5.2-es kerneltől elkezdve van, ami még alapból nincs Ubuntura, de az UKUU tárolóiból fel lehet tenni. Illetve régi kerneleken is ki lehet kapcsolni ezeket, csak egy rakás kernelparamétert kell megadni a rendszerindítóban átadva a kernelnek:
nopti nospectre_v2 spectre_v2_user=off spec_store_bypass_disable=off l1tf=off mds=off -
Frawly
veterán
Semmi teendőd nincs, az Ubi is a kernellel default használja az összes sérülékenység elleni foltot. Mondjuk egy i3-as procit lehet jól lelassítanak ezek a foltok, bár ez attól is függ, hogy hányadik genes i3-ról beszélünk, mert egy 8-9. genes már elég erős, de egy 1-2. genes nem valami combos, elég nagy különbségek lehetnek közöttük procierőben.
Azzal sem árt tisztában lenni, hogy Linuxon eleve nem weboldalról telepítünk szutykokat, nincsenek vírusok, így az ilyen támadásoknak sem vagy úgy kitéve, mint Windowson, így ezek a sérülékenységek is kevésbé érintenek, és emiatt a foltozás sem olyan életbevágó, mint Windowson.
Én Arch Linuxon egy i7-2620M mobilprocit (laptopban) használva letiltottam az összes ilyen sérülékenység elleni foltot az mitigations=off kerenelparaméterrel, igaz így elvileg sérülékeny a rendszerem, de csak ellenőrzött tárolókból telepítek, így olyan szutyok nem megy fel a gépre, ami ki tudná használni a sebezhetőségeket. Egyedül böngészőben futó JS kódok, de azok ellen a böngészőket magukat is foltozzák. De ilyen mitigations paraméter csak 5.2-es kerneltől elkezdve van, ami még alapból nincs Ubuntura, de az UKUU tárolóiból fel lehet tenni. Illetve régi kerneleken is ki lehet kapcsolni ezeket, csak egy rakás kernelparamétert kell megadni a rendszerindítóban átadva a kernelnek:
nopti nospectre_v2 spectre_v2_user=off spec_store_bypass_disable=off l1tf=off mds=off -
leviske
veterán
Sziasztok!
Olyat tapasztalt már más is, hogy Wine-on futó programok alkalmazás ikonjai nem jelennek meg a top panelen, hanem csak kapnak egy külön mini ablakot?
Ennek a helyzetnek a megoldására feltettem a topicons (redux) kiegészítőt, de ezzel meg azt értem el, hogy egyes alkalmazások a natív, más alkalmazások meg a topicons kiegészítőt használják. Így egy kicsit broken érzetet kelt.
Külön érdekesség, hogy a flathub-féle Telegram a natív verziót választja, az ugyancsak flathub eredetű Dropbox meg a topicons-t. -
#85289728
törölt tag
-
lev258
veterán
-
#85289728
törölt tag
Még azt kérdezem, hogy kb milyen hatásfokkal történik a védekezés? A ZombieLoadot is kivédi 100%-ban?
-
#85289728
törölt tag
-
growler
őstag
Frissítsd a rendszert naprakész állapotra - beleértve a kernelt is.
Ezen kívül, ellenőrizd le hogy telepítve van-e az "intel-microcode".
A Synaptic-ban, vagy:
dpkg --get-selections | grep intel-microcode -
#85289728
törölt tag
Sziasztok!
18.04-et használok i3-as proccal. Kérdésem a következő: Az új processzor sebezhetőségek tekintetében mi a teendőm?
-
Cyrin
addikt
Users of any Linux distribution based on Ubuntu u18.04 LTS, such as Linux Mint 19.1, Zorin OS 15 and elementary OS, will be able to take advantage of this.
-
cigam
titán
Lehet még driver hiba is (pontosan milyen chip melyik driverrel?), de ennyi idő alatt már igazán beletehettél volna egy másik hálózati kártyát...
-
lev258
veterán
Vannak olyan hálózati folyamatok, amik akár a teljes rendszert is belassíthatják, ha problémásak.
Ha utána akarsz menni, alaposan ki kellene elemezni a logokat, illetve megnézni, a programod nélkül is megtörténik-e ugyanez ennyi idő alatt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
36100 - 36001
43618 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 37901 37900 - 37801 37800 - 37701 37700 - 37601 37600 - 37501 37500 - 37401 37400 - 37301 37300 - 37201 37200 - 37101 37100 - 37001 37000 - 36901 36900 - 36801 36800 - 36701 36700 - 36601 36600 - 36501 36500 - 36401 36400 - 36301 36300 - 36201 36200 - 36101 36100 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Autós topik
- AliExpress tapasztalatok
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Gitáros topic
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Star Wars The Old Republic Collectors Edition
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 11/10 Pro/Home & Office 2024/2021/2019/365 licencek, ESD/COA kulcsok számlával
- Watch Dogs Legion - Ubisoft Connect
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Anno az Ubuntu is hamar viszaváltott és az imént olvasottak szerint nem is sieti el még egyszer a dolgot.
Külön érdekesség, hogy a flathub-féle Telegram a natív verziót választja, az ugyancsak flathub eredetű Dropbox meg a topicons-t.

