- Fórumok
- Notebookok
- Apple MacBook
- (kiemelt téma)
-
134233 - 134101
134233 - 134101 134100 - 134001 134000 - 133901 133900 - 133801 133800 - 133701 133700 - 133601 133600 - 133501 133500 - 133401 133400 - 133301 133300 - 133201 133200 - 133101 133100 - 133001 133000 - 132901 132900 - 132801 132800 - 132701 132700 - 132601 132600 - 132501 132500 - 132401 132400 - 132301 132300 - 132201 132200 - 132101 132100 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-03-06 07:10 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
zacci
senior tag
Szerintem maradok az UGREEN Revodok Max 208 -nál, ennél biztos, hogy fog működni a 2db monitor. Már jól telepakoltam az Amazonos kosaram, aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem az Allegrón, és ott is lehet kapni hasonló áron, de van 6000-Ft-os kuponom, így még olcsóbb is. 2 db Ugreen 8K USB-C - HDMI kábelt is betettem mellé, a DVI-t meghagynám az asztali gépemnek.
Erdemes lehet meg megnezni az Amazon tb4 dokkolojat is. Az sem lehet rossz es van rajta 1db video kimenet.
Ezekben a dokkolokban ua. az intel tb4 vezerlo van, de az olkcsobbakkal lehetne tulmelegedesi problemak. Az ugreen teljes fem haz + van benne egy eleg nagynak tuno hutoborda is.Mondjuk az Amazon fele dokkolo sem feltetlenul olcsobb. Van mikor igen.
Az ilyen nagyon occo dokkoloktol tartozkodnek a helyedben. Ez az ugreen ami szerintem meguti a minimumot. Persze egy Caldigit lehet jobb, stb. de sokkal dragabb is. Nem tudom, hogy annyival jobb is... A "sok" TB4 portnak orulok, mert azt dugok ra, amire eppen szuksegem van. Minden ilyen plusz cucc a dokkoloban egy 10gbps-es savot hasznal, igy celszeru nem "tulterhelni" a beepitett plusz mindenfele usb3.0 meg kartyaolvasot meg hasonlokat, mert le fog esni a sebesseg. Egyebkent is az egesz dokkolo egyetlen TB4 port sebessegevel gazdalkodik. Ebbol a video kimenet az ami a legtobbet zabalja, es altalaban ez van priorizalva, utana az ssd, de az ertelemszeruen csak akkor, ha hasznalod.
TB4-es dokkolot nem nagyon talaltam 125 eur alatt. Ami alatta van az meg altalaban USB4, aminek semmi koze a TB4-hez.
-
hlevi05
csendes tag
Sziasztok,
2018-as Macbook Pro 13" (4 Thunderbolt portos, i5) gépemet heti 1-2 órát használom. Ma kiírta hogy az akku szervizeltetése javasolt, és az akku statisztikában elég random 300-400%-os energiahasználatokat írt, amikor nem is volt használva (utóbbi időben sokat gyengült egyébként). Szeretném továbbra is használni, mert még mindig kiváló arra amire használom, tehát egy akkucserét szeretnék a közeljövőben.
Érdekelne hogy aki hasonló helyzetben volt, tud megbízható, jó ár érték-arányú szervizt/szervizest javasolni? -
Zsírkrétamen
senior tag
..mennyire használható ágyban?
Mivel nincs hűtése, nyugodtan használhatod.
Mennyire melegszik a gép
Ha melegszik a noti visszafogja magát a processzor, de nem áll le semmi. ég így is gyorsabb marad az átlagos x86-s gépeknél.
Szerintetek meg fogok tudni rajta vágni egy olyan másfél perces videót..
Ez nyilván memória illetve háttértár függő is. A rövid videóknál nem lesz gond.
hosszú tartalmaknál, azért belassul a gép.Thermal Pad behelyezése a proci és a burkolat közé, sokat segít a helyzeten. Bár akkor nem ölben tartva dolgozz a notival.
Köszi
Általában 30p hosszúságú videókat vágok rajta, egyébként az alap modellt választottam 16gb rammal meg 256gb ssd-vel. A nyersek úgy is egy külső 1tb-os ssd-n vannak. Megbontani nem szeretném a gari miatt
-
Hieronymus
veterán
Sziasztok!
Úgy fest sajnos ismét be kell ruháznom egy macbook-ra
Az M1-es megjelenése után az akkori összes diák vagyonom beleöltem az M1-be, mert hogy milyen jó gép, általában mindenki mac-en vág, milyen jó a final cut, amúgy is iphone-om van, jó lesz ez nekem. Aztán be kellett látnom, hogy se a macos-t, sem a final cut-ot nem birom megszokni, végül fél évre rá lett egy bika pc-m, így boldogan el is adtam az m1-est, amit kb 10x kapcsoltam be. Munkám során találkoztam azóta is pár macbook-al, de úgy igazán azóta sem tudtam megszokni a rendszert.
Aztán tavaly beruháztam egy m1-es ipad-re, mert sokat voltam ágyhoz kötve. Nagyon megszerettem, sőt imádom a mai napig, ilyen kis apró videókra (fénykép kollázs, 1-2 telefonos videó) tök jó volt, aztán idén tudtam váltani egy m4-esre, mert nem kellett sokat ráfizetnem.
Idén úgy hozta az élet, hogy egyre többet kéne vágnom (persze nem profi szinten, hobbi csak) és már az első kicsit bonyolultabb munkába belehalt az ipad (szinezés, lassítás-gyorsítás, 1080p és 4k anyaggal).
Adnék még egy esélyt a macbook-nak, a kiszemelt egy m4-es air (ez fér csak bele a keretbe, így is kicsit túlzásnak érzem egy hobbira csak a final cut miatt elkölteni ennyi pénzt a pc mellett), mivel tableten már megszoktam a final cut-ot, gondolom a rendes verzió sem sokkal másabb, talán most könyebben megszokom.Igazából 3 dolog miatt érdekelne csak:
Ki mennyire használja ölben a gépet, mennyire használható ágyban? Tudom, fura kérdés, de nekem ez egy fontos szempont, mert akkor van időm vágni, ha már alszik a gyerek és nem tudok kiülni a nappaliba vagy asztalhoz...
Mennyire melegszik a gép, volt már valakinek példa arra hogy túlmelegedett? Az m4-es ipad a napokban (pedig nem volt 30 fok) egy render során úgy döntött hogy "túlmelegedett" és inkább abbahagyja a renderelést.
Szerintetek meg fogok tudni rajta vágni egy olyan másfél perces videót, aminek az eleje 1080p (de 240fps), ezen vannak lassítások-gyorsítások, szinezés, a videó másik fele meg 4k 60fps. 14 fájl, ráadásul egy akciókamerával felvett jelenetek tehát nem túl nagy fájlok, de viszonylag sok benne a vágás. Alapvetően ezt nem tartom egy lehetetlen feladatnak, sőt, az ipad-nek is el kéne bírnia, csak gondolom szarul van rá megírva a final cut, és nem használja ki a teljes erőt. Azért aki vág m4-es air-en, nyugtasson meg, hogy ez nem lesz egy lehetetlen feladat, és nem fogom percekig a nézni a fekete képernyőt, mert a preview kép is elmegy?!
Az most off, hogy miért nem használom a davincit pl. pc-n....sok mindenre használom egyébként, tanulom mai napig, de bizonyos dolgok ott egyáltalán nem állnak kézre, ez van.
Bocs a regényért és köszi a válaszokat!
..mennyire használható ágyban?
Mivel nincs hűtése, nyugodtan használhatod.
Mennyire melegszik a gép
Ha melegszik a noti visszafogja magát a processzor, de nem áll le semmi. ég így is gyorsabb marad az átlagos x86-s gépeknél.
Szerintetek meg fogok tudni rajta vágni egy olyan másfél perces videót..
Ez nyilván memória illetve háttértár függő is. A rövid videóknál nem lesz gond.
hosszú tartalmaknál, azért belassul a gép.Thermal Pad behelyezése a proci és a burkolat közé, sokat segít a helyzeten. Bár akkor nem ölben tartva dolgozz a notival.
-
titi12
senior tag
2x180 Hz legfeljebb TB 5-ön tud átmenni, azt valószínűleg egyik TB 4-es sem tudja. Azt írtad, nem akarsz plusz kábeleket venni.

-
Lala6
addikt
Nekem ilyen dokkolom van. Siman viszi a 2k-s oled monitorom 240hz-en.
Ne band, hogy csak usb-c van rajta. Azok valojaban mind TB4 portok. Oszt azt kotsz ra amit nem szegyelsz. en is egy usb-c-dp atalakitoval megyek a monitorba. Masikon egy 2.5gbps-es eth van, a maradekra meg ssd. De ha tobb ssd kell, akkor ignoralom a 2.5gbps eth-t es akkor megy 1gbps-en, de legalabb felszabadul egy tb4 port.
Neztem "komolyabb" ugreen dokkolot, de nem irtak rola jokat. A TB5 dokkolok meg allitolag melegednek. Na meg felesleges is.
Amazon.de-n kicsit olcsobban megkapod mint az ugreen eu-n.Viszont 2x2k180hz szerintem nem fog kijonni a savszelbol. Mind1 milyen dokkolot valasztasz, nem fog menni. 40Gbps a max. savszel, amit a TB4 port tud. 18-26Gbps korul alakul 1x 2k180hz
En azt javaslom, hogy ha dokkolo kell, akkor a dokkolora 1 monitor es a gepbol kozvetlenul a masik monitor. igy a dokkolon marad meg szabad savszel akarmire is.
Szerintem maradok az UGREEN Revodok Max 208 -nál, ennél biztos, hogy fog működni a 2db monitor. Már jól telepakoltam az Amazonos kosaram, aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem az Allegrón, és ott is lehet kapni hasonló áron, de van 6000-Ft-os kuponom, így még olcsóbb is. 2 db Ugreen 8K USB-C - HDMI kábelt is betettem mellé, a DVI-t meghagynám az asztali gépemnek.
-
titi12
senior tag
-
Zsírkrétamen
senior tag
Sziasztok!
Úgy fest sajnos ismét be kell ruháznom egy macbook-ra
Az M1-es megjelenése után az akkori összes diák vagyonom beleöltem az M1-be, mert hogy milyen jó gép, általában mindenki mac-en vág, milyen jó a final cut, amúgy is iphone-om van, jó lesz ez nekem. Aztán be kellett látnom, hogy se a macos-t, sem a final cut-ot nem birom megszokni, végül fél évre rá lett egy bika pc-m, így boldogan el is adtam az m1-est, amit kb 10x kapcsoltam be. Munkám során találkoztam azóta is pár macbook-al, de úgy igazán azóta sem tudtam megszokni a rendszert.
Aztán tavaly beruháztam egy m1-es ipad-re, mert sokat voltam ágyhoz kötve. Nagyon megszerettem, sőt imádom a mai napig, ilyen kis apró videókra (fénykép kollázs, 1-2 telefonos videó) tök jó volt, aztán idén tudtam váltani egy m4-esre, mert nem kellett sokat ráfizetnem.
Idén úgy hozta az élet, hogy egyre többet kéne vágnom (persze nem profi szinten, hobbi csak) és már az első kicsit bonyolultabb munkába belehalt az ipad (szinezés, lassítás-gyorsítás, 1080p és 4k anyaggal).
Adnék még egy esélyt a macbook-nak, a kiszemelt egy m4-es air (ez fér csak bele a keretbe, így is kicsit túlzásnak érzem egy hobbira csak a final cut miatt elkölteni ennyi pénzt a pc mellett), mivel tableten már megszoktam a final cut-ot, gondolom a rendes verzió sem sokkal másabb, talán most könyebben megszokom.Igazából 3 dolog miatt érdekelne csak:
Ki mennyire használja ölben a gépet, mennyire használható ágyban? Tudom, fura kérdés, de nekem ez egy fontos szempont, mert akkor van időm vágni, ha már alszik a gyerek és nem tudok kiülni a nappaliba vagy asztalhoz...
Mennyire melegszik a gép, volt már valakinek példa arra hogy túlmelegedett? Az m4-es ipad a napokban (pedig nem volt 30 fok) egy render során úgy döntött hogy "túlmelegedett" és inkább abbahagyja a renderelést.
Szerintetek meg fogok tudni rajta vágni egy olyan másfél perces videót, aminek az eleje 1080p (de 240fps), ezen vannak lassítások-gyorsítások, szinezés, a videó másik fele meg 4k 60fps. 14 fájl, ráadásul egy akciókamerával felvett jelenetek tehát nem túl nagy fájlok, de viszonylag sok benne a vágás. Alapvetően ezt nem tartom egy lehetetlen feladatnak, sőt, az ipad-nek is el kéne bírnia, csak gondolom szarul van rá megírva a final cut, és nem használja ki a teljes erőt. Azért aki vág m4-es air-en, nyugtasson meg, hogy ez nem lesz egy lehetetlen feladat, és nem fogom percekig a nézni a fekete képernyőt, mert a preview kép is elmegy?!
Az most off, hogy miért nem használom a davincit pl. pc-n....sok mindenre használom egyébként, tanulom mai napig, de bizonyos dolgok ott egyáltalán nem állnak kézre, ez van.
Bocs a regényért és köszi a válaszokat!
-
Lala6
addikt
Találtam egy optimális megoldást.
UGREEN USB C auf HDMI 2.1 Kable 8K@60Hz 4K@240Hz Type C auf HDMI Ultra-High-Speed-Kabel HDR HDCP 2.3 Thunderbolt 4/3 Kompatible mit iPhone 17, Mac mini M4, MacBook Pro/Air, iPad Pro, Galaxy S23(2M)Akcióban a 25 euró a kétméteres kábel. Ebből kettő megoldja a problémát. Ha nincs szükség HUB-ra.
A HUB jó lenne, mert kényelmes. Egyben tölti is a gépet, meg marad portom, ha esetleg kell még valamire. Amúgy a HUB-hoz is kell 2db ilyen kábel, sajnos ez elkerülhetetlen.
-
Lala6
addikt
Köszi, de ez nem biztos, hogy jó a 180Hz-hez. Nem feltétlenül a legolcsóbbat keresem, hanem a legjobb ár-érték arányút. Szerintem maradok az UGREEN Revodok Max 208-nál, eddig az tud nagyjából mindent ami nekem kell.
-
Hieronymus
veterán
Nekem ilyen dokkolom van. Siman viszi a 2k-s oled monitorom 240hz-en.
Ne band, hogy csak usb-c van rajta. Azok valojaban mind TB4 portok. Oszt azt kotsz ra amit nem szegyelsz. en is egy usb-c-dp atalakitoval megyek a monitorba. Masikon egy 2.5gbps-es eth van, a maradekra meg ssd. De ha tobb ssd kell, akkor ignoralom a 2.5gbps eth-t es akkor megy 1gbps-en, de legalabb felszabadul egy tb4 port.
Neztem "komolyabb" ugreen dokkolot, de nem irtak rola jokat. A TB5 dokkolok meg allitolag melegednek. Na meg felesleges is.
Amazon.de-n kicsit olcsobban megkapod mint az ugreen eu-n.Viszont 2x2k180hz szerintem nem fog kijonni a savszelbol. Mind1 milyen dokkolot valasztasz, nem fog menni. 40Gbps a max. savszel, amit a TB4 port tud. 18-26Gbps korul alakul 1x 2k180hz
En azt javaslom, hogy ha dokkolo kell, akkor a dokkolora 1 monitor es a gepbol kozvetlenul a masik monitor. igy a dokkolon marad meg szabad savszel akarmire is.
Találtam egy optimális megoldást.
UGREEN USB C auf HDMI 2.1 Kable 8K@60Hz 4K@240Hz Type C auf HDMI Ultra-High-Speed-Kabel HDR HDCP 2.3 Thunderbolt 4/3 Kompatible mit iPhone 17, Mac mini M4, MacBook Pro/Air, iPad Pro, Galaxy S23(2M)Akcióban a 25 euró a kétméteres kábel. Ebből kettő megoldja a problémát. Ha nincs szükség HUB-ra.
-
zacci
senior tag
-
titi12
senior tag
-
arn
félisten
A kommenista EU tönkreteszi az innovációt és nem érti a technológiát, nem úgy mint az USA!

Az amerikai szenátusban formálódik az AICOA kétpárti (!) törvénytervezet, ami az EU-ban már működő DMA-hoz nagyon hasonló szabályozást hozna. Bizonyos kritériumok szerint számítana valaki nagy platformnak és a cél itt is az, hogy azok tulajdonosai nem torzíthatják a saját maguk felé a vásárlói döntéseket versenyellenes praktikák sorozatán keresztül.
Egy kis kontextus azért: Jelen formájában ez a törvény nem menne át, mivel a Republikánusok trumpista keménymagja nem támogat semmit, ami kicsit is emlékeztet az EU-s piaci szabályozásra, de Trump népszerűsége soha nem volt ilyen alacsony és közelegnek a félidős választások, ez a republikánus szárny jelentősen veszíthet az erejéből.
A Republikánus és Demokrata politikusok által írt törvényjavaslat indoklása, hogy a big tech cégek magatartása súlyosan versenykorlátozó és negatívan hat az innovációra.
Az Apple és más nagy big tech cégek védekezése a már szokásos lemez: Pedofilok és bűnözők fogják ellepni a biztonságos platformjainkat és megszünteti innovációt, ha ez a törvény átmegy.
Az ai terhoditasat ott kellett volna kezdeni, hogy minden emberi inputot megjelolunk es hitelesitunk. Mert hamarosan a digitalis kontent 99%a ai lesz.
-
Stauffenberg
nagyúr
A kommenista EU tönkreteszi az innovációt és nem érti a technológiát, nem úgy mint az USA!

Az amerikai szenátusban formálódik az AICOA kétpárti (!) törvénytervezet, ami az EU-ban már működő DMA-hoz nagyon hasonló szabályozást hozna. Bizonyos kritériumok szerint számítana valaki nagy platformnak és a cél itt is az, hogy azok tulajdonosai nem torzíthatják a saját maguk felé a vásárlói döntéseket versenyellenes praktikák sorozatán keresztül.
Egy kis kontextus azért: Jelen formájában ez a törvény nem menne át, mivel a Republikánusok trumpista keménymagja nem támogat semmit, ami kicsit is emlékeztet az EU-s piaci szabályozásra, de Trump népszerűsége soha nem volt ilyen alacsony és közelegnek a félidős választások, ez a republikánus szárny jelentősen veszíthet az erejéből.
A Republikánus és Demokrata politikusok által írt törvényjavaslat indoklása, hogy a big tech cégek magatartása súlyosan versenykorlátozó és negatívan hat az innovációra.
Az Apple és más nagy big tech cégek védekezése a már szokásos lemez: Pedofilok és bűnözők fogják ellepni a biztonságos platformjainkat és megszünteti innovációt, ha ez a törvény átmegy.
-
Csandi
addikt
“gépen” ami nem iOS és nem Android
lol basszus tényleg miért szóltok hozzá, ha a téma alapjai sincsenek meg
arról van iOS és Android esik a DMA gatekeeper kategóriába, arról van szó már vizsgálja az EU a Google-t hogyan engedi 3rd party AI asszisztensnek a hozzáférést és nagy meglepetésre a Google is hasonló érveket hoz fel a törvény ellen mint az Apple
A mondat második feléig akkor már nem mentél el
-
zacci
senior tag
Sziasztok!
Dokkoló témában szeretnék segítséget kérni.
Nagyon megtetszett a Mac, ezért erősen elgondolkoztam, hogy a napi munkámra is befognám a PC helyett.
Az alany egy Macbook Air M4 15", és van 2db Samsung monitorom 2560x1440 felbontással, HDMI és DVI csatlakozókkal, 180Hz-et tudnak (az egyik OLED a másik IPS).
Olyan dokkolót keresek ami megtudja hajtani a monitorokat asztal kiterjesztéssel, tehát a notival együtt 3 monitor lenne külön-külön asztallal.
Egyelőre megfizethető kategóriában ezt találtam: UGREEN Revodok Max 208 Thunderbolt 4 Dock , sajnos csak USB-C csatik vannak rajta így USB-C - HDMI(vagy DVI) kábeleket is vennem kell hozzá.
Van ettől esetleg jobb választás az én igényeimre? Árban nagyon el lehet szaladni ahogy látom, de azért szeretnék a földön maradni. Más nem nagyon fontos nekem rá, még a LAN is felesleges, csak a monitorokat kezelje stabilan.Nekem ilyen dokkolom van. Siman viszi a 2k-s oled monitorom 240hz-en.
Ne band, hogy csak usb-c van rajta. Azok valojaban mind TB4 portok. Oszt azt kotsz ra amit nem szegyelsz. en is egy usb-c-dp atalakitoval megyek a monitorba. Masikon egy 2.5gbps-es eth van, a maradekra meg ssd. De ha tobb ssd kell, akkor ignoralom a 2.5gbps eth-t es akkor megy 1gbps-en, de legalabb felszabadul egy tb4 port.
Neztem "komolyabb" ugreen dokkolot, de nem irtak rola jokat. A TB5 dokkolok meg allitolag melegednek. Na meg felesleges is.
Amazon.de-n kicsit olcsobban megkapod mint az ugreen eu-n.Viszont 2x2k180hz szerintem nem fog kijonni a savszelbol. Mind1 milyen dokkolot valasztasz, nem fog menni. 40Gbps a max. savszel, amit a TB4 port tud. 18-26Gbps korul alakul 1x 2k180hz
En azt javaslom, hogy ha dokkolo kell, akkor a dokkolora 1 monitor es a gepbol kozvetlenul a masik monitor. igy a dokkolon marad meg szabad savszel akarmire is.
-
1995M
aktív tag
Na viszont, hogy végre macOS is legyen: néztem Golden Gate javításokat és mint iOS 27 örömmel látom csomó 26-os kritikát meghallgattak. Menü listákban a szöveg előtti zavaró ikonok eltakarítva, egységes rádiusz, liquid glass opciók, kevesebb csicsa. Jobb lesz ránézni. Mondjuk az i info gombok mögé rakni fontos opciókat dologról még nem akarnak leszokni. Viszont gyorsítások, javascript, animációk, airdrop stb. Alakul ez, megérte picsogni nekik feedbacket. Azt már dev bétánál és a hosszú bugfix listánál látom szerintem nagyságrendileg kevesebb panasz lesz ősszel mint a rossz emlékű 26-tal.
-
1995M
aktív tag
Ezeket amivel bepromozták a Siri AI-t a Claude is tudja gépen, dispatch-el meg telón is. Nincs benne újdonság. Simán személyi asszisztens is már, tudja minden fileod, mindenhova loginod és azokban keresni (ha megadod neki), nekem is gépen a Claude a main ablak és abból mondok neki mindent, hogy mit csináljon, mit szeretnék, a többit intézi.
“gépen” ami nem iOS és nem Android
lol basszus tényleg miért szóltok hozzá, ha a téma alapjai sincsenek meg
arról van iOS és Android esik a DMA gatekeeper kategóriába, arról van szó már vizsgálja az EU a Google-t hogyan engedi 3rd party AI asszisztensnek a hozzáférést és nagy meglepetésre a Google is hasonló érveket hoz fel a törvény ellen mint az Apple
-
Hieronymus
veterán
Sziasztok!
Dokkoló témában szeretnék segítséget kérni.
Nagyon megtetszett a Mac, ezért erősen elgondolkoztam, hogy a napi munkámra is befognám a PC helyett.
Az alany egy Macbook Air M4 15", és van 2db Samsung monitorom 2560x1440 felbontással, HDMI és DVI csatlakozókkal, 180Hz-et tudnak (az egyik OLED a másik IPS).
Olyan dokkolót keresek ami megtudja hajtani a monitorokat asztal kiterjesztéssel, tehát a notival együtt 3 monitor lenne külön-külön asztallal.
Egyelőre megfizethető kategóriában ezt találtam: UGREEN Revodok Max 208 Thunderbolt 4 Dock , sajnos csak USB-C csatik vannak rajta így USB-C - HDMI(vagy DVI) kábeleket is vennem kell hozzá.
Van ettől esetleg jobb választás az én igényeimre? Árban nagyon el lehet szaladni ahogy látom, de azért szeretnék a földön maradni. Más nem nagyon fontos nekem rá, még a LAN is felesleges, csak a monitorokat kezelje stabilan.Mivel a monitorok nem kapcsolódnak közvetlenül USB-C porton keresztül, kompromisszumot kell kötnöd.
A megoldás.
Például egy Anker PowerExpand+ USB-C auf HDMI Adapter, ami 60Hz, 4K felbontás képes kezelni. 20 Euró kategória.
UGREEN Revodok Pro 106 10Gbps USB C Hub HDMI 4K@60Hz USB C Adapter mit USB 3.2 PD 100W, hasonló árban.
vagy
Anker 7-in-1 USB-C Hub mit 4K@60Hz HDMI, 85W Power Delivery, USB-A/C-3.0-Ports und SD/microSD. Kb. 30 euró.A töltésre használhatod a noti saját töltő portját. A második USB porton elegendő a HDMI átalakító.
De! bármelyiket választod, a leírásban szerepelnie kell a 4K 60Hz-nek. Ha csak a 4K van, az automatikusan 30Hz-et jelent.
Nyilván lehet finomítani kettő hubbal. Ha igény van gigabites hálózati kapcsolatra, akkor az egyik portnak tudnia kell.
Egy jó HUB két extra tulajdonsággal rendelkezik. Képes egy töltő energia ellátását tovább adni. Egy teljes sebességű USB-C portal is rendelkezik, amivel korlátlanul bővíthető a képessége.Nyilván megvásárolható a nagyon drága USB hub. De nem kapsz többet, mint két olcsó HUB szolgáltatása.
Van kifejezetten Mac-hez gyártott hub, ami egyben kezeli a két USB bemenetet. De figyelmesen nézd meg. Általában régi, leavult termékek.
-
1995M
aktív tag
Kissé tájékozatlanok vagytok a dolgokban. Az megvan, az EU már vizsgálja az Androidot, Geminit, hogy a Google hogyan nyit 3rd party AI asszisztens előtt? És a Google ugyanúgy technikai, adatvédelmi érveket hozott fel? Kissé irónia Apple és Google egymást védve magyarázzák a politikusoknak miért problémás a törvényük? Miért van az itt többeknek beakadt DMA csak jó lehet vakon fogadjuk el? Ugyanazok csinálták, akik a hírhedt chat control tervet.
Miért van az itt úgy csináltok mintha Google, Android, Gemini oldalon ez a 3rd party asszisztens csere már megoldva, miközben megmutatni nem tudta a konkrét példákkal de magyarázás megy csak Apple rossz? Hiszen a Google is vitázik az EU-val, vizsgálat alatt vannak. Akkor nem csoda kivár az Apple, hiszen globális bevétel 10%-a a tét.
Számomra mint usernek eddig a csoda törvény annyit ért el nem használhatom iPhone-on az Apple szolgáltatását, hát köszönöm jól megvédték az érdekeim.És még egyszer mielőtt megint beírod nem arról van szó jaj az Alexa is el tudja indítani a zenét Gemini helyett, hanem az igazi kontextuális, AI asszisztens feladatok amihez ki kell nyitni a rendszereket, adathozzáférést adni.
-
Lala6
addikt
-
Lala6
addikt
-
titi12
senior tag
Sziasztok!
Dokkoló témában szeretnék segítséget kérni.
Nagyon megtetszett a Mac, ezért erősen elgondolkoztam, hogy a napi munkámra is befognám a PC helyett.
Az alany egy Macbook Air M4 15", és van 2db Samsung monitorom 2560x1440 felbontással, HDMI és DVI csatlakozókkal, 180Hz-et tudnak (az egyik OLED a másik IPS).
Olyan dokkolót keresek ami megtudja hajtani a monitorokat asztal kiterjesztéssel, tehát a notival együtt 3 monitor lenne külön-külön asztallal.
Egyelőre megfizethető kategóriában ezt találtam: UGREEN Revodok Max 208 Thunderbolt 4 Dock , sajnos csak USB-C csatik vannak rajta így USB-C - HDMI(vagy DVI) kábeleket is vennem kell hozzá.
Van ettől esetleg jobb választás az én igényeimre? Árban nagyon el lehet szaladni ahogy látom, de azért szeretnék a földön maradni. Más nem nagyon fontos nekem rá, még a LAN is felesleges, csak a monitorokat kezelje stabilan.Vagy ez?
-
i400
őstag
Sziasztok!
Dokkoló témában szeretnék segítséget kérni.
Nagyon megtetszett a Mac, ezért erősen elgondolkoztam, hogy a napi munkámra is befognám a PC helyett.
Az alany egy Macbook Air M4 15", és van 2db Samsung monitorom 2560x1440 felbontással, HDMI és DVI csatlakozókkal, 180Hz-et tudnak (az egyik OLED a másik IPS).
Olyan dokkolót keresek ami megtudja hajtani a monitorokat asztal kiterjesztéssel, tehát a notival együtt 3 monitor lenne külön-külön asztallal.
Egyelőre megfizethető kategóriában ezt találtam: UGREEN Revodok Max 208 Thunderbolt 4 Dock , sajnos csak USB-C csatik vannak rajta így USB-C - HDMI(vagy DVI) kábeleket is vennem kell hozzá.
Van ettől esetleg jobb választás az én igényeimre? Árban nagyon el lehet szaladni ahogy látom, de azért szeretnék a földön maradni. Más nem nagyon fontos nekem rá, még a LAN is felesleges, csak a monitorokat kezelje stabilan.szerk.: tárgytalan benéztem a csatlakozókat
-
Csandi
addikt
Sziasztok!
Dokkoló témában szeretnék segítséget kérni.
Nagyon megtetszett a Mac, ezért erősen elgondolkoztam, hogy a napi munkámra is befognám a PC helyett.
Az alany egy Macbook Air M4 15", és van 2db Samsung monitorom 2560x1440 felbontással, HDMI és DVI csatlakozókkal, 180Hz-et tudnak (az egyik OLED a másik IPS).
Olyan dokkolót keresek ami megtudja hajtani a monitorokat asztal kiterjesztéssel, tehát a notival együtt 3 monitor lenne külön-külön asztallal.
Egyelőre megfizethető kategóriában ezt találtam: UGREEN Revodok Max 208 Thunderbolt 4 Dock , sajnos csak USB-C csatik vannak rajta így USB-C - HDMI(vagy DVI) kábeleket is vennem kell hozzá.
Van ettől esetleg jobb választás az én igényeimre? Árban nagyon el lehet szaladni ahogy látom, de azért szeretnék a földön maradni. Más nem nagyon fontos nekem rá, még a LAN is felesleges, csak a monitorokat kezelje stabilan.Úgy tudom ez elég jó [link]
Mondjuk a UGREEN-nél 45% os kupon van, az elég erős.. -
Lala6
addikt
Sziasztok!
Dokkoló témában szeretnék segítséget kérni.
Nagyon megtetszett a Mac, ezért erősen elgondolkoztam, hogy a napi munkámra is befognám a PC helyett.
Az alany egy Macbook Air M4 15", és van 2db Samsung monitorom 2560x1440 felbontással, HDMI és DVI csatlakozókkal, 180Hz-et tudnak (az egyik OLED a másik IPS).
Olyan dokkolót keresek ami megtudja hajtani a monitorokat asztal kiterjesztéssel, tehát a notival együtt 3 monitor lenne külön-külön asztallal.
Egyelőre megfizethető kategóriában ezt találtam: UGREEN Revodok Max 208 Thunderbolt 4 Dock , sajnos csak USB-C csatik vannak rajta így USB-C - HDMI(vagy DVI) kábeleket is vennem kell hozzá.
Van ettől esetleg jobb választás az én igényeimre? Árban nagyon el lehet szaladni ahogy látom, de azért szeretnék a földön maradni. Más nem nagyon fontos nekem rá, még a LAN is felesleges, csak a monitorokat kezelje stabilan. -
bozsozso
őstag
Már nekem is megvan annyi az biztos. Szerintem ez már csak jobb lesz, a számbillenytűket furcsa megszokni, mert folyamatosan numpad-et használtom a számokhoz. A billentyűzet kombinációkat meg majd megszokom. Az a jó, hogy minden nap tlálok valami újat.
Most például az F3-at nyomtam meg és feljött az íróasztalon lévő programok. Remélem jól írom.
-
AMD Power
titán
Sziasztok,
Így pár nap használat után, nagyon tetszik a rendszer több évtized windows használat után. Bár munkában még mindig marad a win, de itthon már nem. Van még mit tabnulnom, de folyamatosan haladok előre. Nehezen szántam rá magam, de nem bántam meg. Sokat gondolkoztam főleg az ár miatt. Ez a tapipad fantasztikus, pedig windows laposnál soha nem szerettem. Valószínűleg közrejátszik a mérete is.
Köszönöm a kérdéseimre adott válaszokat. Azt nem igérem, hogy nem jelentkezem ha elakadok, de eddig jól elbeszélgettem a Google AI-al és tudott segíteni

Én 31 év után váltottam. 1-2 hét alatt teljesen megszoktam. Billentyűzet még ami néha fura. De nagyon szeretem.
-
arn
félisten
Én lokális modellekről beszéltem
Ott még tegnap is ki tudtam kapcsolni a reasoninget, ha akartam
Amúgy most is egyre olcsóbb a technika, mármint az AI, ha nem a nagy frontier modelleket nézed csak. Amit 3 éve még csak a ChatGPT tudott, azt ma már egy 30B-s modell is tudja. Amit tavaly még 30B-s modell tudott, azt ma már egy 12B-s is megcsinálja. És a méretcsökkenéssel pont hogy a teljesítményigény és a környezeti lábnyom is csökken. Nyilván a multiknak, aki ebből élnek ez nem biznisz, ezért is egyre kevesebb az open source modell, de az meg másik téma...
JA, meg a nagy környezetvédelem: mennyi vizet fogyaszt az AI, mindig ezzel jön mindenki, nos, fele annyit, mint amennyit a mandulatermesztés elfogyaszt egy évben, az ellen persze senki nem tiltakozik
[link] Nyilván a hamburger meg még többet fogyaszt, nem a vegánok ellen beszélek!Kis modellek meg sokkal tobbet hibaznak, de ketsegtelenul fejlodik, pl volt egy workflow amit egy adott verziora optimalizaltam, visszalepve annyi probalkozasbol lett csak eredmeny, hogy a vegen dragabb lett az olcsobb.
Lokalis modellekkel sokmindent nem tudsz megcsinalni, es eleg magas szintig nincs ertelme ezert futtatni kepes infrastrukturat fenntartani. Pl a googlenel a flash eleg nepszeru modell, a 3.5 lazan vmi 3x dragabb lett a 3.0 utan. Es ez nem a csucs, de mindegyik pumpalja fel az arakat. Neha egy regebbi modell jobb/olcsobb lenne sok feladatra, de elkaszaljak.
-
bozsozso
őstag
Sziasztok,
Így pár nap használat után, nagyon tetszik a rendszer több évtized windows használat után. Bár munkában még mindig marad a win, de itthon már nem. Van még mit tabnulnom, de folyamatosan haladok előre. Nehezen szántam rá magam, de nem bántam meg. Sokat gondolkoztam főleg az ár miatt. Ez a tapipad fantasztikus, pedig windows laposnál soha nem szerettem. Valószínűleg közrejátszik a mérete is.
Köszönöm a kérdéseimre adott válaszokat. Azt nem igérem, hogy nem jelentkezem ha elakadok, de eddig jól elbeszélgettem a Google AI-al és tudott segíteni

-
zacci
senior tag
valaki hasznal billentyu sticket ? Az atlatszonak dedikalt ragacs mennyire veszi le a billentyu fenyerejet ?
-
consono
nagyúr
dehogy tud... ott is teved. a reasoninges modelleknel meg gyk nincs mar temperature, es a reasoning sem kapcsolhato ki ujabban, max kisebbre veheto. most hogy vagy 5x emeltek a kisebb modelek arait (azzal a jelmondattal, hogy tobbet tud, mint az elozo nagy modell), radtukmaljak a tobb tokent, hogy 10%al jobban teljesitsen. gyakran a regi modell sokkal olcsobb, alig lassabb, csak azokat meg szepen kivezetik.
nem hulyek, raepitettek egy csomo appet, aztan ezen fognak kaszalni.
de nem is errol van szo - hanem arrol, hogy ezek az ai altal tervezett nem determinisztikus workflowok kimenetei minden fele validalas nelkul akarmi lehet, es baromi sokba kerul. a jovo nem az lesz, hogy ait hasznaljunk mindenhez, hanem az, hogy hasznaljuk a legkevesebbet hasonlo celhoz. a feladatok 90%a elore meghatarozhato, nem szukseges ez a fajta szabadsag. nagysagrendekkel olcsobb es megbizhatobb. ez a fajta ai feldolgozas egy tevut, most igy az ai vadnyugaton jokat lehet vele vetiteni, de ezek be lesznek szabalyozva, a vegen keves lesz az a terulet, ahol megeri majd ezzel dolgozni.
eddig a technologiaban az volt a jellemzo, ahogy fejlodott a dolog egyre olcsobb lett. az ai meg forditott utat jar be, ahogy fejlodik egyre dragabb. exponencialisan no a teljestmenyigeny, es az ar. a kisebb, specializalt modellek jobb kihasznaltsagaban tobb van, mint ezekben a giga llm modellekben, amerre most terelik a piacot a nagy llm providerek.Én lokális modellekről beszéltem
Ott még tegnap is ki tudtam kapcsolni a reasoninget, ha akartam
Amúgy most is egyre olcsóbb a technika, mármint az AI, ha nem a nagy frontier modelleket nézed csak. Amit 3 éve még csak a ChatGPT tudott, azt ma már egy 30B-s modell is tudja. Amit tavaly még 30B-s modell tudott, azt ma már egy 12B-s is megcsinálja. És a méretcsökkenéssel pont hogy a teljesítményigény és a környezeti lábnyom is csökken. Nyilván a multiknak, aki ebből élnek ez nem biznisz, ezért is egyre kevesebb az open source modell, de az meg másik téma...
JA, meg a nagy környezetvédelem: mennyi vizet fogyaszt az AI, mindig ezzel jön mindenki, nos, fele annyit, mint amennyit a mandulatermesztés elfogyaszt egy évben, az ellen persze senki nem tiltakozik
[link] Nyilván a hamburger meg még többet fogyaszt, nem a vegánok ellen beszélek! -
arn
félisten
dehogy tud... ott is teved. a reasoninges modelleknel meg gyk nincs mar temperature, es a reasoning sem kapcsolhato ki ujabban, max kisebbre veheto. most hogy vagy 5x emeltek a kisebb modelek arait (azzal a jelmondattal, hogy tobbet tud, mint az elozo nagy modell), radtukmaljak a tobb tokent, hogy 10%al jobban teljesitsen. gyakran a regi modell sokkal olcsobb, alig lassabb, csak azokat meg szepen kivezetik.
nem hulyek, raepitettek egy csomo appet, aztan ezen fognak kaszalni.
de nem is errol van szo - hanem arrol, hogy ezek az ai altal tervezett nem determinisztikus workflowok kimenetei minden fele validalas nelkul akarmi lehet, es baromi sokba kerul. a jovo nem az lesz, hogy ait hasznaljunk mindenhez, hanem az, hogy hasznaljuk a legkevesebbet hasonlo celhoz. a feladatok 90%a elore meghatarozhato, nem szukseges ez a fajta szabadsag. nagysagrendekkel olcsobb es megbizhatobb. ez a fajta ai feldolgozas egy tevut, most igy az ai vadnyugaton jokat lehet vele vetiteni, de ezek be lesznek szabalyozva, a vegen keves lesz az a terulet, ahol megeri majd ezzel dolgozni.
eddig a technologiaban az volt a jellemzo, ahogy fejlodott a dolog egyre olcsobb lett. az ai meg forditott utat jar be, ahogy fejlodik egyre dragabb. exponencialisan no a teljestmenyigeny, es az ar. a kisebb, specializalt modellek jobb kihasznaltsagaban tobb van, mint ezekben a giga llm modellekben, amerre most terelik a piacot a nagy llm providerek. -
consono
nagyúr
Tud az AI determinisztikus is lenni, csak le kell venni 0-ra a temperature-t. Csak akkor meg nem sok értelme van

-
arn
félisten
"Aki akarja megveszi, akinek nem tetszik, kívül tágasabb a világ."
De akkor miért van MacBookod, ha nem tudsz azonosulni azzal, hogy a felhasználó hozhat saját döntéseket? Az összes kifogásolt adattípushoz MacOS-en hozzá tud férni harmadik fél és soha senki nem teszi fel a kérdést, hogy ebben a tekintetben mégis mi a különbség a két operációs rendszer között.
Valahogy teljesen természetesnek gondoljuk, hogy az egyik operációs rendszeren olyan végtelenül balfaszok vagyunk, hogy megmentésre szorulunk saját magunktól, míg a másikon meg teljesen természetes, hogy felnőtt emberek vagyunk és rendelkezhetünk szabad akarattal.
Most ott tartunk, hogy MacOS-re nem vonatkozik a DMA, jönni fog az EU-ba is a Siri AI és emellett még fel is telepíthetsz olyan AI asszisztenst, amit csak akarsz, hozzáférhet amihez akar és ez teljesen természetes, míg ugyanez iOS-en meg természetellenes és fú meg há.
En az hogy ai kontrollal nem determinisztikus folyamatokat, azt erosen korlatoznam. Foleg vmi gepen futo kisebb modellel. A legtobb ember azt sem erti hogy mi tortenik a gepen, ha o iranyitja.
-
Stauffenberg
nagyúr
Mivel nem tudják biztosítani az adatok védelmét, így nyilván nem engednek be mást. Teljesen igazuk van, én sem engedném. Az Androidon az adatok védelme nem igazán fontos, ott az nem számít, lehet ezt-azt ide-oda váltogatni, egy kutya.
Van egy direkt biztonságra kihegyezett telefon márka, nem jut eszembe a neve. Arra is rákényszerítenék a nem szavatolható és ellenőrzött biztonságú alkalmazásokat (a cég mérete vagy hogy kapuőr-e az ebbe az esetben nem számít)?
Egyébként sem értem, hogy miért akarják megszabi az Apple-nek, hogy mi és hogyan legyen telepíthető. Majd ők mint fejlesztők és gyártók eldöntik a saját világlátásuk és a piaci lehetőségeik szerint. Aki akarja megveszi, akinek nem tetszik, kívül tágasabb a világ."Aki akarja megveszi, akinek nem tetszik, kívül tágasabb a világ."
De akkor miért van MacBookod, ha nem tudsz azonosulni azzal, hogy a felhasználó hozhat saját döntéseket? Az összes kifogásolt adattípushoz MacOS-en hozzá tud férni harmadik fél és soha senki nem teszi fel a kérdést, hogy ebben a tekintetben mégis mi a különbség a két operációs rendszer között.
Valahogy teljesen természetesnek gondoljuk, hogy az egyik operációs rendszeren olyan végtelenül balfaszok vagyunk, hogy megmentésre szorulunk saját magunktól, míg a másikon meg teljesen természetes, hogy felnőtt emberek vagyunk és rendelkezhetünk szabad akarattal.
Most ott tartunk, hogy MacOS-re nem vonatkozik a DMA, jönni fog az EU-ba is a Siri AI és emellett még fel is telepíthetsz olyan AI asszisztenst, amit csak akarsz, hozzáférhet amihez akar és ez teljesen természetes, míg ugyanez iOS-en meg természetellenes és fú meg há.
-
arn
félisten
szvsz kette kellene valasztani a dolgokat... a szemelyi szamitogep arra valo, hogy az ember hasznalja. akinek arra van szuksege, hogy mas kezelje helyette, neki nincs szuksege ra, hanem egy olyan megoldasra, ami elvegzi a feladatot, de nem a gepen keresztul. ez az egesz inkabb csak a jogosultsagok megkeruleserol szol.
-
consono
nagyúr
Mivel nem tudják biztosítani az adatok védelmét, így nyilván nem engednek be mást. Teljesen igazuk van, én sem engedném. Az Androidon az adatok védelme nem igazán fontos, ott az nem számít, lehet ezt-azt ide-oda váltogatni, egy kutya.
Van egy direkt biztonságra kihegyezett telefon márka, nem jut eszembe a neve. Arra is rákényszerítenék a nem szavatolható és ellenőrzött biztonságú alkalmazásokat (a cég mérete vagy hogy kapuőr-e az ebbe az esetben nem számít)?
Egyébként sem értem, hogy miért akarják megszabi az Apple-nek, hogy mi és hogyan legyen telepíthető. Majd ők mint fejlesztők és gyártók eldöntik a saját világlátásuk és a piaci lehetőségeik szerint. Aki akarja megveszi, akinek nem tetszik, kívül tágasabb a világ.Nem az Apple-nek akarják megszabni, vissza akarják adni az emberek kezébe a választási lehetőséget. Ez a dolguk szerintem, hogy engem képviseljenek a megacégekkel szemben. Csinálják csak! Én többek között pont ilyenek miatt nem iPhone-t használok. Kicsit macerásabb az interoperábilitás a Mac és a Droid között, de mostanra mindent megoldottam, ami nekem fontos (és közben gyakorlatilag kidobtam az összes gyári Apple App-ot). Nekem már majdnem mindegy, hogy Windows, Mac, vagy Linux, mindegyik platformon tudom élni az életemet
-
Fritz Teufel
addikt
Mivel nem tudják biztosítani az adatok védelmét, így nyilván nem engednek be mást. Teljesen igazuk van, én sem engedném. Az Androidon az adatok védelme nem igazán fontos, ott az nem számít, lehet ezt-azt ide-oda váltogatni, egy kutya.
Van egy direkt biztonságra kihegyezett telefon márka, nem jut eszembe a neve. Arra is rákényszerítenék a nem szavatolható és ellenőrzött biztonságú alkalmazásokat (a cég mérete vagy hogy kapuőr-e az ebbe az esetben nem számít)?
Egyébként sem értem, hogy miért akarják megszabi az Apple-nek, hogy mi és hogyan legyen telepíthető. Majd ők mint fejlesztők és gyártók eldöntik a saját világlátásuk és a piaci lehetőségeik szerint. Aki akarja megveszi, akinek nem tetszik, kívül tágasabb a világ. -
consono
nagyúr
Miből jött le neked úgy csinálok… hiszen nem is volt az kérdés vagy téma. De amúgy képzeld tudom az új Siri AI alatt !custom! gemini modell dolgozik, ez meg lehet neked újdonság mert ugye local on device és private compute cloud összedolgoznak. Ne csináljunk úgy mintha az Apple semmit nem csinálna. Tudod mint bár a Samsung, LG gyártja a az iPhone kijelzőt, de az Apple specifikáció és elvárás szerint. Meg akkor miért nem a témához szólsz hozzá 6 éves “buta” asszisztenssel amikor a mesterséges intelligencia rendszerszintű integrációs valódi asszisztens a téma és hogy azt lehessen cserélgetni, mert követelitek interoperablablabla
Nekem akkor az érdekes, kérdezek full konkrét dolgokat Androidon a Google hogyan oldotta meg a DMA által elvárt cserebere biztosítását és adatok hozzáférését ami szükséges a 3rd party AI is el tudja végezni az említett konkrét példafeladatokat, na arra semmi válasz eddig. Érdekes. Nekem érdekes kapásból Apple szar, DMA jó hozzáállás megy. Ti talán a chat control tervet is kapásból elfogadtátok volna?
Egyáltalán van nektek igény AI asszisztenst cserélni? Miért nem elég Android vevő Gemini a Google-től, iPhone vevő Siri AI az Apple-től, egyszerű tiszta viszonyok. Ehelyett két éve cirkusz, Apple nyissa ki idegenek előtt is az ajtót, különben milliárdos bünti, hogy user választhasson, de legalább addig a törvény miatt semmilyen modern asszisztens nincs EU iPhone usereknek. Remek helyzet, nem? Jól meg lettünk védve. Az igényt azért is kérdezem, mert arról is sok sírás volt lehessen más böngésző motor, lehetővé tették aztán kutyát se érdekli nincs más hiába lehetne. Érdekes.
Miért tapsoltok ahhoz amíg EU elvárás iPhone-t nyissák ki Windows felé úgy mint iPhone Mirroring, addig az se használhatja aki Mac-iPhone vásárló? Micsoda szabadság.Ha a Bizottságnak fontos lenne EU user, arról hoznának törvényt az Apple csináljon prediktív magyar billentyűzetet például, ami ezeréves technológia. Lenne mindenhol fitness+ stb. Miért tartják a helyzetet a politikusok, hogy itteni iPhone vásárló kevesebb funkcióhoz jut hozzá?
Na mindegy, hiába érvel az ember konkrétumokkal ha egyesek eldöntötték kapásból DMA jó, Google jó, Apple rossz, akkor felesleges dumálni erről.
Nem, a Google is rossz, nem csak az Apple
De amíg Androidon nincs megszabja, hogy milyen asszisztenst használhatok, iOS-en "apu" nem enged mást... Na, ez nem tetszik. Igen ÉN akarok dönteni. -
Csandi
addikt
Szezont a fazonnal. Hívni és időjárást kérdezni, indíts zenét, csinálj ébresztőt, add a naptárhoz, milyen magas Taylor Swift… ezeket a régi Siri is tudta.
Nem ez a téma! A linkelt videód nem válasz a kérdésre.Láttad a mostani Siri AI bemutatót, rendszerszintű integrációt? Srác kérdezte receptekről először, utána megkérdezte Mariskája milyen ételt említett a napokban, Siri AI megtalálta üzenetek közt Mariska kontakt melyik ételt írta aztán ezt összefoglalva elküldte a haverok group chatbe. Itt a történetben iPhone, Siri AI, iMessage mind Apple, user részéről egyszerű viszony. Másik demo kérdezték Siri AI mutassa a ranch kirándulás fotóit, és küldje el csak azokat amin XY személy van a megosztott családi albumba.
Ez egy igazi asszisztens feladat példa, nem csak egy chatbot kérdés vagy kapcsold be a lámpát parancs.Na most az interoperabilitást követelők azt várják el, lecserélhesd a Siri AI asszisztenst másra és az is hozzáférjen fotóidhoz, üzeneteidhez, kontaktjaidhoz stb. Innen ered az Apple adatvédelmi érve.
Tehát a kérdés Android telefonon Gemini asszisztenst lecserélve Alexára, Bixby-re akármire, ezt az adathozzáférést a Google engedi és működik? Próbáltam rákeresni sikertelenül, pedig bizonyára nagyon reklámoznának ilyen királyságokat, itt a témában mindig magyarázzák milyen világos a törvény és csak az Apple hülye. Vagy mégse olyan egyszerű a dolog mint egyesek hiszik.Ezeket amivel bepromozták a Siri AI-t a Claude is tudja gépen, dispatch-el meg telón is. Nincs benne újdonság. Simán személyi asszisztens is már, tudja minden fileod, mindenhova loginod és azokban keresni (ha megadod neki), nekem is gépen a Claude a main ablak és abból mondok neki mindent, hogy mit csináljon, mit szeretnék, a többit intézi.
-
1995M
aktív tag
Nem véletlenül mondtam, hogy 6 éves a videó... Amúgy nem láttam a videót, mert teljesen hidegen hagy a Siri, most is le van kapcsolva. De nem csak a Siri, most is ki van kapcsolva a telefonomon, hogy a Gemini hozzáférjen a személyes dolgaimhoz. Csak azt látja, amit én megosztok vele.
Amúgy érdekes, hogy úgy csinálsz, mintha ezt az Apple érte volna el az új Sirivel, mikor a Google adja hozzá a modellt. Ráadásul azok az use case-ek, amiket mondtál nem is fognak on device futni, ezekhez kell a felhős AI. Akkor mi is a különbség aközött, hogy használok e külső AI providert? Annyi, hogy eldönthetem, hogy ki használja az adataimat, az Apple, vagy valaki más...Miből jött le neked úgy csinálok… hiszen nem is volt az kérdés vagy téma. De amúgy képzeld tudom az új Siri AI alatt !custom! gemini modell dolgozik, ez meg lehet neked újdonság mert ugye local on device és private compute cloud összedolgoznak. Ne csináljunk úgy mintha az Apple semmit nem csinálna. Tudod mint bár a Samsung, LG gyártja a az iPhone kijelzőt, de az Apple specifikáció és elvárás szerint. Meg akkor miért nem a témához szólsz hozzá 6 éves “buta” asszisztenssel amikor a mesterséges intelligencia rendszerszintű integrációs valódi asszisztens a téma és hogy azt lehessen cserélgetni, mert követelitek interoperablablabla
Nekem akkor az érdekes, kérdezek full konkrét dolgokat Androidon a Google hogyan oldotta meg a DMA által elvárt cserebere biztosítását és adatok hozzáférését ami szükséges a 3rd party AI is el tudja végezni az említett konkrét példafeladatokat, na arra semmi válasz eddig. Érdekes. Nekem érdekes kapásból Apple szar, DMA jó hozzáállás megy. Ti talán a chat control tervet is kapásból elfogadtátok volna?
Egyáltalán van nektek igény AI asszisztenst cserélni? Miért nem elég Android vevő Gemini a Google-től, iPhone vevő Siri AI az Apple-től, egyszerű tiszta viszonyok. Ehelyett két éve cirkusz, Apple nyissa ki idegenek előtt is az ajtót, különben milliárdos bünti, hogy user választhasson, de legalább addig a törvény miatt semmilyen modern asszisztens nincs EU iPhone usereknek. Remek helyzet, nem? Jól meg lettünk védve. Az igényt azért is kérdezem, mert arról is sok sírás volt lehessen más böngésző motor, lehetővé tették aztán kutyát se érdekli nincs más hiába lehetne. Érdekes.
Miért tapsoltok ahhoz amíg EU elvárás iPhone-t nyissák ki Windows felé úgy mint iPhone Mirroring, addig az se használhatja aki Mac-iPhone vásárló? Micsoda szabadság.Ha a Bizottságnak fontos lenne EU user, arról hoznának törvényt az Apple csináljon prediktív magyar billentyűzetet például, ami ezeréves technológia. Lenne mindenhol fitness+ stb. Miért tartják a helyzetet a politikusok, hogy itteni iPhone vásárló kevesebb funkcióhoz jut hozzá?
Na mindegy, hiába érvel az ember konkrétumokkal ha egyesek eldöntötték kapásból DMA jó, Google jó, Apple rossz, akkor felesleges dumálni erről.
-
bollokcs80
Korrektor
Sőt, az OnlyOffice akár ingyen is. Nekem is itt ajánlotta valaki.
-
consono
nagyúr
Szezont a fazonnal. Hívni és időjárást kérdezni, indíts zenét, csinálj ébresztőt, add a naptárhoz, milyen magas Taylor Swift… ezeket a régi Siri is tudta.
Nem ez a téma! A linkelt videód nem válasz a kérdésre.Láttad a mostani Siri AI bemutatót, rendszerszintű integrációt? Srác kérdezte receptekről először, utána megkérdezte Mariskája milyen ételt említett a napokban, Siri AI megtalálta üzenetek közt Mariska kontakt melyik ételt írta aztán ezt összefoglalva elküldte a haverok group chatbe. Itt a történetben iPhone, Siri AI, iMessage mind Apple, user részéről egyszerű viszony. Másik demo kérdezték Siri AI mutassa a ranch kirándulás fotóit, és küldje el csak azokat amin XY személy van a megosztott családi albumba.
Ez egy igazi asszisztens feladat példa, nem csak egy chatbot kérdés vagy kapcsold be a lámpát parancs.Na most az interoperabilitást követelők azt várják el, lecserélhesd a Siri AI asszisztenst másra és az is hozzáférjen fotóidhoz, üzeneteidhez, kontaktjaidhoz stb. Innen ered az Apple adatvédelmi érve.
Tehát a kérdés Android telefonon Gemini asszisztenst lecserélve Alexára, Bixby-re akármire, ezt az adathozzáférést a Google engedi és működik? Próbáltam rákeresni sikertelenül, pedig bizonyára nagyon reklámoznának ilyen királyságokat, itt a témában mindig magyarázzák milyen világos a törvény és csak az Apple hülye. Vagy mégse olyan egyszerű a dolog mint egyesek hiszik.Nem véletlenül mondtam, hogy 6 éves a videó... Amúgy nem láttam a videót, mert teljesen hidegen hagy a Siri, most is le van kapcsolva. De nem csak a Siri, most is ki van kapcsolva a telefonomon, hogy a Gemini hozzáférjen a személyes dolgaimhoz. Csak azt látja, amit én megosztok vele.
Amúgy érdekes, hogy úgy csinálsz, mintha ezt az Apple érte volna el az új Sirivel, mikor a Google adja hozzá a modellt. Ráadásul azok az use case-ek, amiket mondtál nem is fognak on device futni, ezekhez kell a felhős AI. Akkor mi is a különbség aközött, hogy használok e külső AI providert? Annyi, hogy eldönthetem, hogy ki használja az adataimat, az Apple, vagy valaki más... -
1995M
aktív tag
Szezont a fazonnal. Hívni és időjárást kérdezni, indíts zenét, csinálj ébresztőt, add a naptárhoz, milyen magas Taylor Swift… ezeket a régi Siri is tudta.
Nem ez a téma! A linkelt videód nem válasz a kérdésre.Láttad a mostani Siri AI bemutatót, rendszerszintű integrációt? Srác kérdezte receptekről először, utána megkérdezte Mariskája milyen ételt említett a napokban, Siri AI megtalálta üzenetek közt Mariska kontakt melyik ételt írta aztán ezt összefoglalva elküldte a haverok group chatbe. Itt a történetben iPhone, Siri AI, iMessage mind Apple, user részéről egyszerű viszony. Másik demo kérdezték Siri AI mutassa a ranch kirándulás fotóit, és küldje el csak azokat amin XY személy van a megosztott családi albumba.
Ez egy igazi asszisztens feladat példa, nem csak egy chatbot kérdés vagy kapcsold be a lámpát parancs.Na most az interoperabilitást követelők azt várják el, lecserélhesd a Siri AI asszisztenst másra és az is hozzáférjen fotóidhoz, üzeneteidhez, kontaktjaidhoz stb. Innen ered az Apple adatvédelmi érve.
Tehát a kérdés Android telefonon Gemini asszisztenst lecserélve Alexára, Bixby-re akármire, ezt az adathozzáférést a Google engedi és működik? Próbáltam rákeresni sikertelenül, pedig bizonyára nagyon reklámoznának ilyen királyságokat, itt a témában mindig magyarázzák milyen világos a törvény és csak az Apple hülye. Vagy mégse olyan egyszerű a dolog mint egyesek hiszik. -
consono
nagyúr
Tehát mondhatod angolul vagy magyarul: “Alexa/Bixby küldd el a tegnapi tengerparti fotókat Nikinek emailben/whatsappon” és megcsinálja? Hozzáfér Alexa/Bixby a Google Photos képekhez, névjegyzékhez tudja ki Niki és hozzáfér Gmailhez vagy whatsappon küldeni? Érdekes, ha ezt így a Google meg tudta csinálni, valami demo videó van erről?
Ez egy 6 éves videó, ezeket már akkor tudta
[link]
Én mondjuk Geminivel használom a telefont, de ilyenekre pont nem... -
Aweriot
aktív tag
A Microsoft Office 2024 és a Microsoft 365 használható.
A Windows után szokni kell. Némi felfedező kedvel mellett nem lehet nagy gond.
A 0 dB zaj mellett nincs teljesítmény veszteség, ha nincs külső tápellátás.
Nem kell ki- bekapcsolgatni a notebookot. Legfeljebb hetente egyszer. A háttérben optimalizál az OS.A hátrányáról is legyen információ. Ami nem ingyenes a piactéren az drága.
A szoftver támogatás rövid. Legalább is a Windowshoz képest.Csak bedobom, hogy ha valakinek csak egy szövegszerkesztő, táblázatkezelő és pp alternatíva kell, ami kompatibilis MSO fájlokkal akkor adott esetben egy Softmaker Office is lehet alternatíva, olcsóbban.
-
arn
félisten
Sziasztok!
Remélem nem off, ha mégis akkor a modik töröljék, vagy szóljatok és törlöm én.Keresek egy kompakt, jó üzemidővel rendelkező laptopot/bármit amit a mindennapi holtidőben tanulásra tudnék használni. Felmerült már tablet, iPad, péklapát méretű telefon, minden.
Viszont nézve az árakat, plusz azt a tény, hogy a másodlagos, rohangálós gépem (Asus Zenbook) is már kompromisszumos (a papírvékony tejfölösdobozszerű karosszéria és az akkori legerősebb i7 picit fűt...), már abban a rangeben vagyok, hogy felmerült egy Macbook is. A Neo illetve egy korábbi Air, M1, M2, M3.
És igen, legnagyobb meglepetésemre jutottam el az Apple vonalra, mert a wines jó üzemidejű gépek már tényleg nagyon drágák erre a célra...
Ez a pár konkrét kérdésem van az Apple termékekkel kapcsolatban (sosem használtam korábban).
1) Mint egyszeri Windows user fogom tudni használni? Főleg tanulásra lenne szánva, ami magával vonzza az MS Office csomagot. Bár feltételezem ez nem jelent problémát.
2) Az M2 Air leggyengébb verziója 300k alatt kapható újonnan. A Neo 270k. A logikám szerint jobb választás az M2 Air, de ugye nem ismerem a gyártót, sem a SW-t, így erre nem esküdnék meg.
Persze néztem teszteket, de sok esetben videóvágással és szintetikus tesztekkel szemléltették a 2 modell közötti különbséget. Amiből következik, hogy jelenleg mind a 2 alkalmas a célra, de ugye nem tudom, hogy az Apple hogyan kezeli a kifutott modelleit, esetleg direkt lassítják egy SW frissítéssel.
3) Egyetlen egy olyan SW-m van ami Windowshoz kötött teljesen. Azaz oda már kell egy virtuális win. Egyszer valamelyik videóban láttam, hogy Macbookon virtuális winnel úgy nyitottak meg egy olyan alkalmazást, hogy külön ablakként kezelte a MacOS. Ez integrált belső megoldás vagy külön SW kell egy ilyenhez? Sajnos a Youtube videót linkelni már nem tudom, nem emlékszem melyikben volt.
Viszont oda már lehet kevés a Neo-s 8Gb RAM?
4) A gyakorlatban mennyire rosszak ezek a tükröződő kijelzők? Főleg tömegközlekedésen lenne használva, ezért picit félek ettől.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!
8gval orulj, ha a macos normalisan fut, nem hogy a virtualis gep
ha ilyen terveid vannak, a 16g is nagyon karcsu. -
Hieronymus
veterán
Sziasztok!
Remélem nem off, ha mégis akkor a modik töröljék, vagy szóljatok és törlöm én.Keresek egy kompakt, jó üzemidővel rendelkező laptopot/bármit amit a mindennapi holtidőben tanulásra tudnék használni. Felmerült már tablet, iPad, péklapát méretű telefon, minden.
Viszont nézve az árakat, plusz azt a tény, hogy a másodlagos, rohangálós gépem (Asus Zenbook) is már kompromisszumos (a papírvékony tejfölösdobozszerű karosszéria és az akkori legerősebb i7 picit fűt...), már abban a rangeben vagyok, hogy felmerült egy Macbook is. A Neo illetve egy korábbi Air, M1, M2, M3.
És igen, legnagyobb meglepetésemre jutottam el az Apple vonalra, mert a wines jó üzemidejű gépek már tényleg nagyon drágák erre a célra...
Ez a pár konkrét kérdésem van az Apple termékekkel kapcsolatban (sosem használtam korábban).
1) Mint egyszeri Windows user fogom tudni használni? Főleg tanulásra lenne szánva, ami magával vonzza az MS Office csomagot. Bár feltételezem ez nem jelent problémát.
2) Az M2 Air leggyengébb verziója 300k alatt kapható újonnan. A Neo 270k. A logikám szerint jobb választás az M2 Air, de ugye nem ismerem a gyártót, sem a SW-t, így erre nem esküdnék meg.
Persze néztem teszteket, de sok esetben videóvágással és szintetikus tesztekkel szemléltették a 2 modell közötti különbséget. Amiből következik, hogy jelenleg mind a 2 alkalmas a célra, de ugye nem tudom, hogy az Apple hogyan kezeli a kifutott modelleit, esetleg direkt lassítják egy SW frissítéssel.
3) Egyetlen egy olyan SW-m van ami Windowshoz kötött teljesen. Azaz oda már kell egy virtuális win. Egyszer valamelyik videóban láttam, hogy Macbookon virtuális winnel úgy nyitottak meg egy olyan alkalmazást, hogy külön ablakként kezelte a MacOS. Ez integrált belső megoldás vagy külön SW kell egy ilyenhez? Sajnos a Youtube videót linkelni már nem tudom, nem emlékszem melyikben volt.
Viszont oda már lehet kevés a Neo-s 8Gb RAM?
4) A gyakorlatban mennyire rosszak ezek a tükröződő kijelzők? Főleg tömegközlekedésen lenne használva, ezért picit félek ettől.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!
A Microsoft Office 2024 és a Microsoft 365 használható.
A Windows után szokni kell. Némi felfedező kedvel mellett nem lehet nagy gond.
A 0 dB zaj mellett nincs teljesítmény veszteség, ha nincs külső tápellátás.
Nem kell ki- bekapcsolgatni a notebookot. Legfeljebb hetente egyszer. A háttérben optimalizál az OS.A hátrányáról is legyen információ. Ami nem ingyenes a piactéren az drága.
A szoftver támogatás rövid. Legalább is a Windowshoz képest. -
vargalex
félisten
Tehát mondhatod angolul vagy magyarul: “Alexa/Bixby küldd el a tegnapi tengerparti fotókat Nikinek emailben/whatsappon” és megcsinálja? Hozzáfér Alexa/Bixby a Google Photos képekhez, névjegyzékhez tudja ki Niki és hozzáfér Gmailhez vagy whatsappon küldeni? Érdekes, ha ezt így a Google meg tudta csinálni, valami demo videó van erről?
Már régóta IOS-t használok, de gondolom azért az user kell, hogy jogosultságot adjon a képekhez, névjegyzékhez, mindenhez. Ez azért Androidon és IOS-en is megoldható...
-
cog777
őstag
Sziasztok!
Remélem nem off, ha mégis akkor a modik töröljék, vagy szóljatok és törlöm én.Keresek egy kompakt, jó üzemidővel rendelkező laptopot/bármit amit a mindennapi holtidőben tanulásra tudnék használni. Felmerült már tablet, iPad, péklapát méretű telefon, minden.
Viszont nézve az árakat, plusz azt a tény, hogy a másodlagos, rohangálós gépem (Asus Zenbook) is már kompromisszumos (a papírvékony tejfölösdobozszerű karosszéria és az akkori legerősebb i7 picit fűt...), már abban a rangeben vagyok, hogy felmerült egy Macbook is. A Neo illetve egy korábbi Air, M1, M2, M3.
És igen, legnagyobb meglepetésemre jutottam el az Apple vonalra, mert a wines jó üzemidejű gépek már tényleg nagyon drágák erre a célra...
Ez a pár konkrét kérdésem van az Apple termékekkel kapcsolatban (sosem használtam korábban).
1) Mint egyszeri Windows user fogom tudni használni? Főleg tanulásra lenne szánva, ami magával vonzza az MS Office csomagot. Bár feltételezem ez nem jelent problémát.
2) Az M2 Air leggyengébb verziója 300k alatt kapható újonnan. A Neo 270k. A logikám szerint jobb választás az M2 Air, de ugye nem ismerem a gyártót, sem a SW-t, így erre nem esküdnék meg.
Persze néztem teszteket, de sok esetben videóvágással és szintetikus tesztekkel szemléltették a 2 modell közötti különbséget. Amiből következik, hogy jelenleg mind a 2 alkalmas a célra, de ugye nem tudom, hogy az Apple hogyan kezeli a kifutott modelleit, esetleg direkt lassítják egy SW frissítéssel.
3) Egyetlen egy olyan SW-m van ami Windowshoz kötött teljesen. Azaz oda már kell egy virtuális win. Egyszer valamelyik videóban láttam, hogy Macbookon virtuális winnel úgy nyitottak meg egy olyan alkalmazást, hogy külön ablakként kezelte a MacOS. Ez integrált belső megoldás vagy külön SW kell egy ilyenhez? Sajnos a Youtube videót linkelni már nem tudom, nem emlékszem melyikben volt.
Viszont oda már lehet kevés a Neo-s 8Gb RAM?
4) A gyakorlatban mennyire rosszak ezek a tükröződő kijelzők? Főleg tömegközlekedésen lenne használva, ezért picit félek ettől.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!
A 4-es ponthoz: én kellemesen csalódtam az Air M5 képernyőjében, mert 500 nits sokkal jobb mint sok win-es laptop képernyője matt kijelzővel, de alacsonyabb fényerővel. Továbbá én vettem mágnesesen rögzíthető tükröződés mentes képernyő védőt, de soha nem használtam.
Ellenben ha tűző napsütésben haszálod akkor 500 nits-es kijelzőt igazítani kell mert nem tudja kompenzálni a napsütést. Szerintem még tükrözôdésmentesen sem. Én kicsit forgatom, igazítom a vonaton ha pont úgy süt a nap. Ha ezt nem akarod, akkor Pro kijelző kell 1000 nits-el.
3-as pont: Win virtualizációhoz sztem 16G biztos kellene...
A többi kritériumhoz a többiek biztos hozzátudnak szólni. -
1995M
aktív tag
Sziasztok!
Remélem nem off, ha mégis akkor a modik töröljék, vagy szóljatok és törlöm én.Keresek egy kompakt, jó üzemidővel rendelkező laptopot/bármit amit a mindennapi holtidőben tanulásra tudnék használni. Felmerült már tablet, iPad, péklapát méretű telefon, minden.
Viszont nézve az árakat, plusz azt a tény, hogy a másodlagos, rohangálós gépem (Asus Zenbook) is már kompromisszumos (a papírvékony tejfölösdobozszerű karosszéria és az akkori legerősebb i7 picit fűt...), már abban a rangeben vagyok, hogy felmerült egy Macbook is. A Neo illetve egy korábbi Air, M1, M2, M3.
És igen, legnagyobb meglepetésemre jutottam el az Apple vonalra, mert a wines jó üzemidejű gépek már tényleg nagyon drágák erre a célra...
Ez a pár konkrét kérdésem van az Apple termékekkel kapcsolatban (sosem használtam korábban).
1) Mint egyszeri Windows user fogom tudni használni? Főleg tanulásra lenne szánva, ami magával vonzza az MS Office csomagot. Bár feltételezem ez nem jelent problémát.
2) Az M2 Air leggyengébb verziója 300k alatt kapható újonnan. A Neo 270k. A logikám szerint jobb választás az M2 Air, de ugye nem ismerem a gyártót, sem a SW-t, így erre nem esküdnék meg.
Persze néztem teszteket, de sok esetben videóvágással és szintetikus tesztekkel szemléltették a 2 modell közötti különbséget. Amiből következik, hogy jelenleg mind a 2 alkalmas a célra, de ugye nem tudom, hogy az Apple hogyan kezeli a kifutott modelleit, esetleg direkt lassítják egy SW frissítéssel.
3) Egyetlen egy olyan SW-m van ami Windowshoz kötött teljesen. Azaz oda már kell egy virtuális win. Egyszer valamelyik videóban láttam, hogy Macbookon virtuális winnel úgy nyitottak meg egy olyan alkalmazást, hogy külön ablakként kezelte a MacOS. Ez integrált belső megoldás vagy külön SW kell egy ilyenhez? Sajnos a Youtube videót linkelni már nem tudom, nem emlékszem melyikben volt.
Viszont oda már lehet kevés a Neo-s 8Gb RAM?
4) A gyakorlatban mennyire rosszak ezek a tükröződő kijelzők? Főleg tömegközlekedésen lenne használva, ezért picit félek ettől.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!
M2 Air jobb mint a Neo. Office for Mac van. Kivéve Access. Nano texture kijelző nincs az olcsóbb gépekre, el kell húzni a függönyt a buszon. Sokszor látok egyetemistákat tanulni. Nem hiszem tűző napon sokat segítene amúgy a nano izé.
-
1995M
aktív tag
Tehát mondhatod angolul vagy magyarul: “Alexa/Bixby küldd el a tegnapi tengerparti fotókat Nikinek emailben/whatsappon” és megcsinálja? Hozzáfér Alexa/Bixby a Google Photos képekhez, névjegyzékhez tudja ki Niki és hozzáfér Gmailhez vagy whatsappon küldeni? Érdekes, ha ezt így a Google meg tudta csinálni, valami demo videó van erről?
-
13128814
tag
Sziasztok!
Remélem nem off, ha mégis akkor a modik töröljék, vagy szóljatok és törlöm én.Keresek egy kompakt, jó üzemidővel rendelkező laptopot/bármit amit a mindennapi holtidőben tanulásra tudnék használni. Felmerült már tablet, iPad, péklapát méretű telefon, minden.
Viszont nézve az árakat, plusz azt a tény, hogy a másodlagos, rohangálós gépem (Asus Zenbook) is már kompromisszumos (a papírvékony tejfölösdobozszerű karosszéria és az akkori legerősebb i7 picit fűt...), már abban a rangeben vagyok, hogy felmerült egy Macbook is. A Neo illetve egy korábbi Air, M1, M2, M3.
És igen, legnagyobb meglepetésemre jutottam el az Apple vonalra, mert a wines jó üzemidejű gépek már tényleg nagyon drágák erre a célra...
Ez a pár konkrét kérdésem van az Apple termékekkel kapcsolatban (sosem használtam korábban).
1) Mint egyszeri Windows user fogom tudni használni? Főleg tanulásra lenne szánva, ami magával vonzza az MS Office csomagot. Bár feltételezem ez nem jelent problémát.
2) Az M2 Air leggyengébb verziója 300k alatt kapható újonnan. A Neo 270k. A logikám szerint jobb választás az M2 Air, de ugye nem ismerem a gyártót, sem a SW-t, így erre nem esküdnék meg.
Persze néztem teszteket, de sok esetben videóvágással és szintetikus tesztekkel szemléltették a 2 modell közötti különbséget. Amiből következik, hogy jelenleg mind a 2 alkalmas a célra, de ugye nem tudom, hogy az Apple hogyan kezeli a kifutott modelleit, esetleg direkt lassítják egy SW frissítéssel.
3) Egyetlen egy olyan SW-m van ami Windowshoz kötött teljesen. Azaz oda már kell egy virtuális win. Egyszer valamelyik videóban láttam, hogy Macbookon virtuális winnel úgy nyitottak meg egy olyan alkalmazást, hogy külön ablakként kezelte a MacOS. Ez integrált belső megoldás vagy külön SW kell egy ilyenhez? Sajnos a Youtube videót linkelni már nem tudom, nem emlékszem melyikben volt.
Viszont oda már lehet kevés a Neo-s 8Gb RAM?
4) A gyakorlatban mennyire rosszak ezek a tükröződő kijelzők? Főleg tömegközlekedésen lenne használva, ezért picit félek ettől.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!
-
consono
nagyúr
Látszik indulatból írsz a témáról. Nem olyan fekete-fehér, hogy Apple hibás, EU nem hibás.
Én sem használok Androidot, azért kérdezem ott hogyan van megoldva ez a kívánt asszisztens csere, hiszen az Android is a DMA gatekeeper kategóriában van. Kíváncsi vagyok ott már zuckerberg, musk akárki csinálhat másik asszisztenst és user cserélheti a Gemini rendszer asszisztenst és technikailag hogyan adja át nekik a Google az adatokat? Hogyan megy, Gemini helyett más csere segéd intéz mindent a naptár, névjegyzék, fotók, üzenetek hozzáféréssel? Mert iOS-en is az lenne a kérdés, hogy te le akarod cserélni az Apple asszisztenst, akkor a másiknak is be le kell látni fotókba, üzenetekbe stb. ez az Apple aggálya. Hogy van, Google azt mondja 3rd party AI-nak, hogy tessék itt van minden adat?Bizottság közlemény kevés konkrétum, inkább mellébeszélés, az Apple közlemény inkább konkrét indoklás mi a probléma és technikai kihívás. Globális bevétel 10% bírság veszélye viszont ott a törvényben, ha nem tetszik egy termék működési módja a Bizottságnak.
Ha az EU ennyire user érdekében alkot törvényt szerinted, akkor miért nem írják elő legyen prediktív billentyűzet magyarul is, ami gyakorlatilag ősi technológia? Tucatnyi más funkcióról nem is beszélve, miért engedik az EU kicsi és/vagy szegény országai mellőzve legyenek? Főleg amikor technikai akadály feladat nincs is, pl. miért nincs mindenhol EU-ban Fitness+? Kicsit hitelesebb lenne az EU userekért harcol szöveg.2 éve megy a cirkusz, semmilyen AI asszisztens nincs EU iPhone vásárlóknak. Mi lenne ha először engedné a Bizottság, hogy egyáltalán iPhone vásárlók itt is használhassák az Apple szolgáltatását, hogy legalább az legyen amíg jogászkodnak és vitatkoznak a többiről. Most a nagy választás, szabadság jegyében semmilyen asszisztens nincs, amíg elvitázgatnak éveket.

Droidon szabadon választasz aszisztens alkalmazást. Alexa, Bixby, Home Assistanta assist, bármi lehet.
-
1995M
aktív tag
Egyetlen egyszer válaszolok:
1. kérdésre válasz:
Nem tudom, de nem is érdekel, mivel nem működne ebben az esetben sem, hiszen a Siri nem tud magyarul, szóval az AI funkciók egy jelentős része az Apple saját hibájából, mulasztásából, nemtörődömségéből nem fog amúgy sem működni, akkor sem ha trükközöl a régióval. Nem tudom kinek kell egy féllábú AI asszisztens, ami még egy email összefoglalót sem tud csinálni vagy egy magyar utcanevet sem képes értelmezni.
2. kérdésre válasz:
Whataboutism és egyébként sem tudom, mivel nem használok Androidot.
3. kérdésre válasz:
Mondjuk annak lesz fontos, akiket 15 éven keresztül magasról telibeszart az Apple, hogy a saját nyelvén is tudjon a Siri (sajnálom ha fáj a megfogalmazás, de ezt nem lehet szépíteni). Ha egy Gemini, ChatGPT, Claude telepítésével tudni fog végre az asszisztensed magyarul, lesznek akik lecserélik. Én értem, hogy ezt az Apple nem szeretné, de akkor tessék több nyelvet támogatni, másoknak is megy és épp elég pénzbe kerül egy ilyen készülék hozzá, hogy jogos elvárás legyen. És a legszebb az, hogy senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy lecseréld a gyári Sirit. Majd te nem cseréled le, viszont akik AI chatbotokat használnak asszisztensként, azok már most is konkurens szolgáltatókat használnak, mert az Apple elaludt ebben a versenyben. Akkor igya meg a levét, ne a felhasználót akadályozza abban, hogy szabad döntést hozhasson.
Látszik indulatból írsz a témáról. Nem olyan fekete-fehér, hogy Apple hibás, EU nem hibás.
Én sem használok Androidot, azért kérdezem ott hogyan van megoldva ez a kívánt asszisztens csere, hiszen az Android is a DMA gatekeeper kategóriában van. Kíváncsi vagyok ott már zuckerberg, musk akárki csinálhat másik asszisztenst és user cserélheti a Gemini rendszer asszisztenst és technikailag hogyan adja át nekik a Google az adatokat? Hogyan megy, Gemini helyett más csere segéd intéz mindent a naptár, névjegyzék, fotók, üzenetek hozzáféréssel? Mert iOS-en is az lenne a kérdés, hogy te le akarod cserélni az Apple asszisztenst, akkor a másiknak is be le kell látni fotókba, üzenetekbe stb. ez az Apple aggálya. Hogy van, Google azt mondja 3rd party AI-nak, hogy tessék itt van minden adat?Bizottság közlemény kevés konkrétum, inkább mellébeszélés, az Apple közlemény inkább konkrét indoklás mi a probléma és technikai kihívás. Globális bevétel 10% bírság veszélye viszont ott a törvényben, ha nem tetszik egy termék működési módja a Bizottságnak.
Ha az EU ennyire user érdekében alkot törvényt szerinted, akkor miért nem írják elő legyen prediktív billentyűzet magyarul is, ami gyakorlatilag ősi technológia? Tucatnyi más funkcióról nem is beszélve, miért engedik az EU kicsi és/vagy szegény országai mellőzve legyenek? Főleg amikor technikai akadály feladat nincs is, pl. miért nincs mindenhol EU-ban Fitness+? Kicsit hitelesebb lenne az EU userekért harcol szöveg.2 éve megy a cirkusz, semmilyen AI asszisztens nincs EU iPhone vásárlóknak. Mi lenne ha először engedné a Bizottság, hogy egyáltalán iPhone vásárlók itt is használhassák az Apple szolgáltatását, hogy legalább az legyen amíg jogászkodnak és vitatkoznak a többiről. Most a nagy választás, szabadság jegyében semmilyen asszisztens nincs, amíg elvitázgatnak éveket.

-
Stauffenberg
nagyúr
De mi az “interoperabilitás” ebben a Siri AI kontextusban? Mert lényegében arról van szó, hogy pl. musk grok vagy bármi ilyen-olyan ai számára is adja oda az iPhone adatait, üzenetek, képek és egyebek, mert az EU DMA azt mondja? Hát szerintem jogos az Apple részéről az adatvédelmi aggodalom. Ez nem olyan egyszerű kérdés, hogy a gyári email app helyett egy másik is lehessen alapértelmezett. Értem én, hogy “Apple rósz, EU lyó” de nem minden konteó. EU chat control tervezet sztori megvan?
1. kérdés: ha valaki szervál amerikai Apple fiókot, azon az iPhone-on működne rögtön minden itt is? Mintha egy amerikai turista európai nyaraláson Siri AI bűvészkedne?
2. kérdés: ez az egész AI asszisztens “interoperabilitás” hogyan van megoldva Androidon? Le lehet cserélni a Geminit más rendszer asszisztensre és kap hozzáférést a Gmail, Google Photos stb. adatokhoz?3. kérdés: miért, kinek fontos egyáltalán az “interoperabilitás” te lecserélnéd az Apple féle segédet mondjuk zuckerberg, musk AI-ra? Megkérdezte a bizottság a felhasználókat mit is akarnak? Mert egyelőre engem mint iPhone vásárlót úgy megvédett ez a törvény, hogy nem használhatok máshol működő funkciókat, hát köszönöm. Két éve tart a cirkusz és ki tudja még meddig.
Mac-en egyébként azért lehet, mert a macOS-t egyelőre nem sorolta a törvény a “gatekeeper” kategóriába. Talán ha sok Neo és Air miatt nő a Mac piaca EU-ban is, lehet azt is odasorolják a Windows mellé?
Egyetlen egyszer válaszolok:
1. kérdésre válasz:
Nem tudom, de nem is érdekel, mivel nem működne ebben az esetben sem, hiszen a Siri nem tud magyarul, szóval az AI funkciók egy jelentős része az Apple saját hibájából, mulasztásából, nemtörődömségéből nem fog amúgy sem működni, akkor sem ha trükközöl a régióval. Nem tudom kinek kell egy féllábú AI asszisztens, ami még egy email összefoglalót sem tud csinálni vagy egy magyar utcanevet sem képes értelmezni.
2. kérdésre válasz:
Whataboutism és egyébként sem tudom, mivel nem használok Androidot.
3. kérdésre válasz:
Mondjuk annak lesz fontos, akiket 15 éven keresztül magasról telibeszart az Apple, hogy a saját nyelvén is tudjon a Siri (sajnálom ha fáj a megfogalmazás, de ezt nem lehet szépíteni). Ha egy Gemini, ChatGPT, Claude telepítésével tudni fog végre az asszisztensed magyarul, lesznek akik lecserélik. Én értem, hogy ezt az Apple nem szeretné, de akkor tessék több nyelvet támogatni, másoknak is megy és épp elég pénzbe kerül egy ilyen készülék hozzá, hogy jogos elvárás legyen. És a legszebb az, hogy senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy lecseréld a gyári Sirit. Majd te nem cseréled le, viszont akik AI chatbotokat használnak asszisztensként, azok már most is konkurens szolgáltatókat használnak, mert az Apple elaludt ebben a versenyben. Akkor igya meg a levét, ne a felhasználót akadályozza abban, hogy szabad döntést hozhasson.
-
Aweriot
aktív tag
Az EB (Európai Bizottság) úgy tűnik megunta az Apple hazudozását a témában és kitettek egy közleményt, hogy az Apple soha nem is próbált megoldást keresni a DMA-megfelelésre, hanem kivételt akartak kijárni maguknak az alkalmazása alól a Siri AI vonatkozásában a megjelenést követő 18 hónapra (ami AI technológiai években számolva egy emberöltő nagyjából).
EU Says Decision Not to Launch Siri AI in Europe Is Apple's Alone - Macrumors
Apple uses Siri AI as anti-EU propaganda, wants to force DMA exemption - NoteboockcheckA Developer Beta 1-ben már benne van az a funkció, hogy ha feltelepítesz az AppStore-ból egy alternatív chatbotot, akkor a Sirinek címzett kérdéseket feldolgozhatja az is. Szóval a funkció már tesztelés alatt van, de szokásos Apple-stílusban a "meghatározhatatlan idejű" késéssel fenyegetőzik és az egészet az EU-ra akarja kenni, mondván többféle megoldást is a Bizottság elé vittek, de az lesöpört mindent, mert azoknak semmi sem jó.
Eddig bevált az Apple stratégiája, mert az EU nem kommentálta a propagandájukat ennyire élesen, de látszólag kezdik megunni és most kitették a szennyest, hogy szó nem volt eddig másról, csak arról, hogy az Apple kivételt akar magának a DMA alkalmazása alól.
Kommentár a részemről:
Az Apple mindig csak akkor aggódik a személyes adataidért, amikor egy funkciót nem tud exkluzívvá tenni. Hogy a Meta vagy a Google milyen mélyen mászik bele az életedbe a feltelepített appokon keresztül, az sosem probléma.
Sajnos a tech sajtó nagyja és így a kommentelők is alapvetően csak az Apple oldalát ismerik a történetnek és így alkotnak véleményt.
Ezek között tipikusan minden pofon jó helyre megy
-
Stauffenberg
nagyúr
Az EB (Európai Bizottság) úgy tűnik megunta az Apple hazudozását a témában és kitettek egy közleményt, hogy az Apple soha nem is próbált megoldást keresni a DMA-megfelelésre, hanem kivételt akartak kijárni maguknak az alkalmazása alól a Siri AI vonatkozásában a megjelenést követő 18 hónapra (ami AI technológiai években számolva egy emberöltő nagyjából).
EU Says Decision Not to Launch Siri AI in Europe Is Apple's Alone - Macrumors
Apple uses Siri AI as anti-EU propaganda, wants to force DMA exemption - NoteboockcheckA Developer Beta 1-ben már benne van az a funkció, hogy ha feltelepítesz az AppStore-ból egy alternatív chatbotot, akkor a Sirinek címzett kérdéseket feldolgozhatja az is. Szóval a funkció már tesztelés alatt van, de szokásos Apple-stílusban a "meghatározhatatlan idejű" késéssel fenyegetőzik és az egészet az EU-ra akarja kenni, mondván többféle megoldást is a Bizottság elé vittek, de az lesöpört mindent, mert azoknak semmi sem jó.
Eddig bevált az Apple stratégiája, mert az EU nem kommentálta a propagandájukat ennyire élesen, de látszólag kezdik megunni és most kitették a szennyest, hogy szó nem volt eddig másról, csak arról, hogy az Apple kivételt akar magának a DMA alkalmazása alól.
Kommentár a részemről:
Az Apple mindig csak akkor aggódik a személyes adataidért, amikor egy funkciót nem tud exkluzívvá tenni. Hogy a Meta vagy a Google milyen mélyen mászik bele az életedbe a feltelepített appokon keresztül, az sosem probléma.
Sajnos a tech sajtó nagyja és így a kommentelők is alapvetően csak az Apple oldalát ismerik a történetnek és így alkotnak véleményt.
-
1995M
aktív tag
Továbbra is tartom azt a régóta hangoztatott érvelésem, hogy:
1. Az Apple a világ egyik leggazdagabb cége, bevétele kisebb országok éves GDP-jével vetekszik, de nem csak a bevétele hallatlan, hanem a profitja is.
2. A jogszabályok ismertek, az EU hatóságaival folyamatos a konzultáció.
3. Ha nem sikerül egy funkciót időben vagy kis késéssel megoldani (erre még visszatérek), akkor ott az van, hogy az Apple a hegyekben álló pénze fölött diszponálva nem allokált rá elegendő forrást, hogy időben meglegyen.
4. Az Apple Intelligence bevezetésekor ugyanezeket a kommunikációs köröket futották le, de végül az EU ugyanakkor kapta meg, mint a világ többi része (ugye pár hónapig USA-only volt), szóval itt is csak a keménykedés ment.
Ezeket csak azért akartam kiemelni, mert itt nem arról van szó, hogy homályos és ködös jogszabályok vannak, amiknek nem lehet megfelelni, hanem oda-vissza nyomásgyakorlás. Az Apple szeretne egy általános EU-ellenes hangulatot generálni, hogy előnyösebb alkupozícióba kerüljön és nem riad vissza attól sem, hogy elferdítse azt, amit a hatóságok kérnek tőle.
Mint amikor az "Airdrop megnyitása" volt a téma, amiről könnyen kideríthető, hogy nem volt egy szó sem igaz belőle (a hivatalok weboldalán az EU összes hivatalos nyelvén elolvashatók a jogszabályok, határozatok és ajánlások). Az EU azt kérte, hogy valamilyen módon tegye lehetővé az Apple az instant fájlküldést nem Apple eszközökkel és példaként az összes nagy platformon elérhető Quick Share volt említve (Android, Windows, ChromeOS már gyárilag támogatja, sőt már tudják kezelni az Airdrop protokollt is). Szó nem volt róla, hogy az Airdrop megnyitását kérték, de ők az Airdrop biztonságosságának csorbulásával érveltek.
Az Apple mindig a felhasználók adatbiztonságával érvel, de ahelyett, hogy beleállna az interoperabilitás elősegítésébe platformokon átívelő szabványok támogatásával, inkább third party megoldások letöltésére ösztönzi a felhasználókat, ahol végképp nehezen követhető mi történik az adataiddal, miután mindenféle hozzáféréseket adtál egy harmadik félnek. Ez az érvelés tehát fals és félrevezető, inkább az a cél, hogy ne kelljen biztosítani az interoperabilitást.
Pontosan ennek a magatartásnak a visszaszorítására jött létre a DMA és nem csak az Apple-re vonatkoznak, csak az Apple-buborékba ritkán jönnek be a hírek, hogy mit kap a Google vagy a Microsoft a nyakába.
---
Szerk: Amúgy a kérdéses funkciók jönnek a MacOS-be, csak az iOS/iPadOS marad ki egyelőre.
De mi az “interoperabilitás” ebben a Siri AI kontextusban? Mert lényegében arról van szó, hogy pl. musk grok vagy bármi ilyen-olyan ai számára is adja oda az iPhone adatait, üzenetek, képek és egyebek, mert az EU DMA azt mondja? Hát szerintem jogos az Apple részéről az adatvédelmi aggodalom. Ez nem olyan egyszerű kérdés, hogy a gyári email app helyett egy másik is lehessen alapértelmezett. Értem én, hogy “Apple rósz, EU lyó” de nem minden konteó. EU chat control tervezet sztori megvan?
1. kérdés: ha valaki szervál amerikai Apple fiókot, azon az iPhone-on működne rögtön minden itt is? Mintha egy amerikai turista európai nyaraláson Siri AI bűvészkedne?
2. kérdés: ez az egész AI asszisztens “interoperabilitás” hogyan van megoldva Androidon? Le lehet cserélni a Geminit más rendszer asszisztensre és kap hozzáférést a Gmail, Google Photos stb. adatokhoz?3. kérdés: miért, kinek fontos egyáltalán az “interoperabilitás” te lecserélnéd az Apple féle segédet mondjuk zuckerberg, musk AI-ra? Megkérdezte a bizottság a felhasználókat mit is akarnak? Mert egyelőre engem mint iPhone vásárlót úgy megvédett ez a törvény, hogy nem használhatok máshol működő funkciókat, hát köszönöm. Két éve tart a cirkusz és ki tudja még meddig.
Mac-en egyébként azért lehet, mert a macOS-t egyelőre nem sorolta a törvény a “gatekeeper” kategóriába. Talán ha sok Neo és Air miatt nő a Mac piaca EU-ban is, lehet azt is odasorolják a Windows mellé?
-
Fritz Teufel
addikt
-
zacci
senior tag
Poenbol kiprobaltam milyen az air, ha kulso TV-re kotom. Egy darabig jonak tunt, aztan atmereteztem a kulso kijelzot, h lassam milyen, ha kisebb a szoveg stb. erre ez a szerencsetlen elbaxta a tajolast. Ujra beallitottam, h felul legyen a TV kijelzoje, alul pedig a beepitett. Ismet modositottam a meretezest, erre megint elbaxta a tajolast.
Miert ilyen idiota ?
Eredetileg igy lenne jo az elrendezes:

Kisebb szovegmeretnel meg mar igy nez ki:

Visszallitom az eredeti allapotba es tessek, csak elbaxxa:

-
Stauffenberg
nagyúr
Én csak simán nem használom az autocorrectet magyar bevitelen (angolul igen és nagyon patika, kb a mondatok 80%-ka összerakható a három feldobott javaslat összekattintásával, na ezt a billentyűzetet nem kapja meg évek óta a mi régiónk). De a teljesen kézi bevitelben meg sokkal lassabb, mint az eredeti androidos Gboard.
Amúgy a magyar nyelvű diktálás nagyon penge, kb jobban szeretem, mint kézzel írni, írásjelekkel is elbír (ami a legutóbbi androidos próbálkozásomnál még probléma volt), de nyilván ez nem mindig járható út.
Szerk: Offba tettem, mert ez iPhone.
-
arn
félisten
A Google esetén ezt már nevezték mindennek, talán Google Assistant volt az ottani Siri és tudott magyarul sok évvel ezelőtt is, szóval simán bemondhattam neki egy magyar címet, hogy tervezzen rá útvonalat, Sirinek ma sem megy ez (és hiába mondom neki angolul, nem érti a magyar utcaneveket, miközben a sima billentyűzet diktálás meg 99,9%-os pontossággal érti a magyar fonetikát... tényleg csak a magyar nyelv támogatása hiányzik a Siriből).
Sajnos ez nagyon gáz. Ez az amit nem tudok elnézni az Apple-nek, hogy a magyar régiót ennyire mostohán kezeli. Már 5+ éve hibás a magyar iOS billentyűzetben az autocorrect és nem kapjuk meg a továbbfejlesztett billentyűzetet sem, ami legalább valamennyire felveszi a versenyt az Androidos Gboarddal (az iOS-es változat meg eléggé fapad az eredetihez képest).
Ugyanannyit fizetünk (nettóban) a termékeiért, mint a nyugat-európaiak, de szignifikánsan csökkentett funkcionalitást kapunk.
En ezert hasznalok us billt meg angolt. Az ilyen felig leforditott, meg igyugy mukodo dolgok nem erdekelnek.
-
Zolom89
senior tag
Kis érdekesség: most vizsgálom át (auditálom) a cégünket az Apple Supplier Code of Conduct and Supplier Responsibility Standards alapján
Lesz munkám az elkövetkezendő években...
mit szeretnétek az apple-nek gyártani?
-
Fritz Teufel
addikt
Kis érdekesség: most vizsgálom át (auditálom) a cégünket az Apple Supplier Code of Conduct and Supplier Responsibility Standards alapján
Lesz munkám az elkövetkezendő években...
-
1995M
aktív tag
Sajnos ez nem idegen az Apple-től, nekem a 14 Pro Max nem kapta meg a kamera képi világának finomhangolását, pedig színtisztán szögegyszerű szoftveres funkció. Meg hát nyilván sok mást sem, ami a 15-ös generációval bejött (az AI-t még megértem, mert 6 GB RAM-ra nem lehetett ráereszteni).
Szóval majd az iPhone 24 körül már fog tudni a Siri magyarul, de azt is csak azért, mert az EU rákényszeríti őket a lokalizációra, amin majd sokáig prüszkölnek és durrognak, hogy ez nekik mekkora hallatlanul sok többlet költség, mert a befektetőknek egy cent felesleges költés sem tetszik, miközben egy közepesen fejlett ország éves GDP-jét bekaszálják minden évben.Lehet számított az egy plusz GPU core különbség.
-
szabonagyur
félisten
Én azt nem értem, hogy akkor a bétáknál miért mutatja a WatchOS 27-et? Nem úgy lenne logikus, hogy meg sem jelenik azon az eszközön?
iPhone témába tettem be ehhez képesz, felettébb funny. #358600
-
Stauffenberg
nagyúr
Úgy néz ki, hogy nem lesz itt semmiféle Siri, legalább is egyenlőre. Igazából, ha az Unijó belepiszkál, még ha csak egy közvetítő közegen keresztül is, akkor nem is kell. Figyelmes volna az Apple részéről, ha ebben az esetben lehetővé tennék a gyökeres eltávolíthatóságot a készülékektől.
Az európai felhasználók még sokáig nem kapják meg az Apple nagy újításátTovábbra is tartom azt a régóta hangoztatott érvelésem, hogy:
1. Az Apple a világ egyik leggazdagabb cége, bevétele kisebb országok éves GDP-jével vetekszik, de nem csak a bevétele hallatlan, hanem a profitja is.
2. A jogszabályok ismertek, az EU hatóságaival folyamatos a konzultáció.
3. Ha nem sikerül egy funkciót időben vagy kis késéssel megoldani (erre még visszatérek), akkor ott az van, hogy az Apple a hegyekben álló pénze fölött diszponálva nem allokált rá elegendő forrást, hogy időben meglegyen.
4. Az Apple Intelligence bevezetésekor ugyanezeket a kommunikációs köröket futották le, de végül az EU ugyanakkor kapta meg, mint a világ többi része (ugye pár hónapig USA-only volt), szóval itt is csak a keménykedés ment.
Ezeket csak azért akartam kiemelni, mert itt nem arról van szó, hogy homályos és ködös jogszabályok vannak, amiknek nem lehet megfelelni, hanem oda-vissza nyomásgyakorlás. Az Apple szeretne egy általános EU-ellenes hangulatot generálni, hogy előnyösebb alkupozícióba kerüljön és nem riad vissza attól sem, hogy elferdítse azt, amit a hatóságok kérnek tőle.
Mint amikor az "Airdrop megnyitása" volt a téma, amiről könnyen kideríthető, hogy nem volt egy szó sem igaz belőle (a hivatalok weboldalán az EU összes hivatalos nyelvén elolvashatók a jogszabályok, határozatok és ajánlások). Az EU azt kérte, hogy valamilyen módon tegye lehetővé az Apple az instant fájlküldést nem Apple eszközökkel és példaként az összes nagy platformon elérhető Quick Share volt említve (Android, Windows, ChromeOS már gyárilag támogatja, sőt már tudják kezelni az Airdrop protokollt is). Szó nem volt róla, hogy az Airdrop megnyitását kérték, de ők az Airdrop biztonságosságának csorbulásával érveltek.
Az Apple mindig a felhasználók adatbiztonságával érvel, de ahelyett, hogy beleállna az interoperabilitás elősegítésébe platformokon átívelő szabványok támogatásával, inkább third party megoldások letöltésére ösztönzi a felhasználókat, ahol végképp nehezen követhető mi történik az adataiddal, miután mindenféle hozzáféréseket adtál egy harmadik félnek. Ez az érvelés tehát fals és félrevezető, inkább az a cél, hogy ne kelljen biztosítani az interoperabilitást.
Pontosan ennek a magatartásnak a visszaszorítására jött létre a DMA és nem csak az Apple-re vonatkoznak, csak az Apple-buborékba ritkán jönnek be a hírek, hogy mit kap a Google vagy a Microsoft a nyakába.
---
Szerk: Amúgy a kérdéses funkciók jönnek a MacOS-be, csak az iOS/iPadOS marad ki egyelőre.
-
markknight
nagyúr
Én azt nem értem, hogy akkor a bétáknál miért mutatja a WatchOS 27-et? Nem úgy lenne logikus, hogy meg sem jelenik azon az eszközön?
-
Imy
veterán
Én is 14 Pro Max-et használok. Meg Ultra 1-et hozzá kiegészítőnek. Kíváncsi vagyok, hogy az Ultra 1 kimarad-e a jóságokból. Remélem nem.
U1 nincs benne a támogatott készülékek listájában.
Tegnap az AW9 sem volt benne, ma meg már benne van.
U1 is 4 éve jött ki, nem értem, az annyira régi?
-
Fritz Teufel
addikt
Úgy néz ki, hogy nem lesz itt semmiféle Siri, legalább is egyenlőre. Igazából, ha az Unijó belepiszkál, még ha csak egy közvetítő közegen keresztül is, akkor nem is kell. Figyelmes volna az Apple részéről, ha ebben az esetben lehetővé tennék a gyökeres eltávolíthatóságot a készülékektől.
Az európai felhasználók még sokáig nem kapják meg az Apple nagy újítását -
Fritz Teufel
addikt
Sajnos ez nem idegen az Apple-től, nekem a 14 Pro Max nem kapta meg a kamera képi világának finomhangolását, pedig színtisztán szögegyszerű szoftveres funkció. Meg hát nyilván sok mást sem, ami a 15-ös generációval bejött (az AI-t még megértem, mert 6 GB RAM-ra nem lehetett ráereszteni).
Szóval majd az iPhone 24 körül már fog tudni a Siri magyarul, de azt is csak azért, mert az EU rákényszeríti őket a lokalizációra, amin majd sokáig prüszkölnek és durrognak, hogy ez nekik mekkora hallatlanul sok többlet költség, mert a befektetőknek egy cent felesleges költés sem tetszik, miközben egy közepesen fejlett ország éves GDP-jét bekaszálják minden évben.Én is 14 Pro Max-et használok. Meg Ultra 1-et hozzá kiegészítőnek. Kíváncsi vagyok, hogy az Ultra 1 kimarad-e a jóságokból. Remélem nem.
-
AMD Power
titán
-
consono
nagyúr
Az Android Autó nem tud magyarul, a Gemini tud. De a Geminit ki sem tudom tenni az Android Autóba, még a menübe sem. Ott a régi Google Assistant fut még mindig,...
Még nem kaptad meg a frissítést. Az egyik reggel már közölte velem, hogy ő a Gemini és mostantól vele beszélgetek.
Én is erre jutottam, pedig már nem lenne baj

-
Stauffenberg
nagyúr
Akkor talán a Siri is megszólal majd magyarul. Remélem csak iPhone 17-től felfelé és tökön lövöm magam!
Sajnos ez nem idegen az Apple-től, nekem a 14 Pro Max nem kapta meg a kamera képi világának finomhangolását, pedig színtisztán szögegyszerű szoftveres funkció. Meg hát nyilván sok mást sem, ami a 15-ös generációval bejött (az AI-t még megértem, mert 6 GB RAM-ra nem lehetett ráereszteni).
Szóval majd az iPhone 24 körül már fog tudni a Siri magyarul, de azt is csak azért, mert az EU rákényszeríti őket a lokalizációra, amin majd sokáig prüszkölnek és durrognak, hogy ez nekik mekkora hallatlanul sok többlet költség, mert a befektetőknek egy cent felesleges költés sem tetszik, miközben egy közepesen fejlett ország éves GDP-jét bekaszálják minden évben. -
Moby
veterán
Akkor talán a Siri is megszólal majd magyarul. Remélem csak iPhone 17-től felfelé és tökön lövöm magam!
Az azért vicceske lenne. Én ilyen eldobható telefonokat használok, mert nem tudok rá vigyázni. Most éppen egy samsung a36 vagy mi a pék amit használok, azt sem tudom mi van benne, de rohadt olcsó volt, na ez simán tudja ezeket a dolgokat.
-
Csandi
addikt
Itt is minden Claude
-
Hieronymus
veterán
Az Android Autó nem tud magyarul, a Gemini tud. De a Geminit ki sem tudom tenni az Android Autóba, még a menübe sem. Ott a régi Google Assistant fut még mindig, akinek angolul beszélhetek, de magyarul nem ért meg. Persze lehet, hogy neked szerver oldalon bekapcsolták, amit nekem még nem, mert ott dől el a dolog.
Az Android Autó nem tud magyarul, a Gemini tud. De a Geminit ki sem tudom tenni az Android Autóba, még a menübe sem. Ott a régi Google Assistant fut még mindig,...
Még nem kaptad meg a frissítést. Az egyik reggel már közölte velem, hogy ő a Gemini és mostantól vele beszélgetek.
-
Moby
veterán
Akkor talán a Siri is megszólal majd magyarul. Remélem csak iPhone 17-től felfelé és tökön lövöm magam!
Hozzáteszem én geminit az autón kívül egyáltalán nem használom, nekem az egész életemet a Claude fogja össze és irányítja. Másodsorban. Elsősorban a nejem

Szóval olyan, hogy én telefonon használtam volna geminit, szerintem nullaszor fordult fordult elő. -
Fritz Teufel
addikt
Akkor talán a Siri is megszólal majd magyarul. Remélem csak iPhone 17-től felfelé és tökön lövöm magam!
-
Moby
veterán
Az Android Autó nem tud magyarul, a Gemini tud. De a Geminit ki sem tudom tenni az Android Autóba, még a menübe sem. Ott a régi Google Assistant fut még mindig, akinek angolul beszélhetek, de magyarul nem ért meg. Persze lehet, hogy neked szerver oldalon bekapcsolták, amit nekem még nem, mert ott dől el a dolog.
Nekem is, meg a nejemébe is megért minket magyarul. Magyarul mondom, hogy nissa fel a sorompót, hogy hívjon, stb, és magyarul válaszol mindenre azóta, amióta jött a hír, hogy a Geminit berakták az andoid auto alá. Nem csináltam én semmit, nem állítottam semmit, ilyen lett.
-
Fritz Teufel
addikt
Kevertam a szezont a fazonnal. A Google Assistant tud magyarul és minden támogatott nyelven és igen, az van beépítve az Android Autóba. Csak, hát valamiért tiltva van és védik még a mókolástól is, nehogy működjön.
Stauffenberg: teljesen egyetértek veled. Ugyan azt fizetjük a kevesebbért. Sokra nem megyek vele, hogy tudok angolul, ha magyarul kapom az üzeneteket, leveleket stb. Biztos vagyok benne, hogy már a Siri is tudna magyarul, de nem tudom miért, mindenki tiltja az alap nyelveken felüli nyelveket.
Egyébként megérné egy csoportos kereset benyújtása
-
consono
nagyúr
Az Android Autó nem tud magyarul, a Gemini tud. De a Geminit ki sem tudom tenni az Android Autóba, még a menübe sem. Ott a régi Google Assistant fut még mindig, akinek angolul beszélhetek, de magyarul nem ért meg. Persze lehet, hogy neked szerver oldalon bekapcsolták, amit nekem még nem, mert ott dől el a dolog.
-
Stauffenberg
nagyúr
Sehol nem volt még akkor a Gemini meg bármi AI. 2018-ban használtam, majdnem 8 éve! Sokkal korábban tudta már a többi nyelvet az Android. Szerintem a Siri is, bár erre semmi bizonyíték nincs.
A Google esetén ezt már nevezték mindennek, talán Google Assistant volt az ottani Siri és tudott magyarul sok évvel ezelőtt is, szóval simán bemondhattam neki egy magyar címet, hogy tervezzen rá útvonalat, Sirinek ma sem megy ez (és hiába mondom neki angolul, nem érti a magyar utcaneveket, miközben a sima billentyűzet diktálás meg 99,9%-os pontossággal érti a magyar fonetikát... tényleg csak a magyar nyelv támogatása hiányzik a Siriből).
Sajnos ez nagyon gáz. Ez az amit nem tudok elnézni az Apple-nek, hogy a magyar régiót ennyire mostohán kezeli. Már 5+ éve hibás a magyar iOS billentyűzetben az autocorrect és nem kapjuk meg a továbbfejlesztett billentyűzetet sem, ami legalább valamennyire felveszi a versenyt az Androidos Gboarddal (az iOS-es változat meg eléggé fapad az eredetihez képest).
Ugyanannyit fizetünk (nettóban) a termékeiért, mint a nyugat-európaiak, de szignifikánsan csökkentett funkcionalitást kapunk.
-
Moby
veterán
Mi? Má hogy a viharba ne működne. Azzal nyitom a kaput minden nap, magyarul

-
CharlieDrop
veterán
Sehol nem volt még akkor a Gemini meg bármi AI. 2018-ban használtam, majdnem 8 éve! Sokkal korábban tudta már a többi nyelvet az Android. Szerintem a Siri is, bár erre semmi bizonyíték nincs.
A Geminit, a Siri AI miatt mondtam.
@#134142 markknight: arra gondoltam, Siri+AI.
-
Fritz Teufel
addikt
Ja, abszolút megértem. Magyarul is tudna, mert a Gemini tud... ehh
Sehol nem volt még akkor a Gemini meg bármi AI. 2018-ban használtam, majdnem 8 éve! Sokkal korábban tudta már a többi nyelvet az Android. Szerintem a Siri is, bár erre semmi bizonyíték nincs.
-
Fritz Teufel
addikt
Ezzel az a probléma, hogy egyik sem on board működik, hanem egy külső számítógép által. Ráadásul az nem Európában van és még jegyzetel is, ha értitek mire gondolok. Ezért nem is jöhetett volna nálam szóba semmiéle AI, részben ez volt az egyik legnagyobb indokom kiszállni a Méta-Alphabet-Amazon-Microfos keretből.
Az Apple azt reklámozta, hogy ők nem jegyzetelnének és az AI elsősorban a készülékeken futna és csak akkor venne igénybe szervert, ha adatot kell szerezni a feladat elvégzéséhez. És az is az Apple felnőn keresztül menne védett módban. Ezt nem tudtám megoldani és buktak éveket.
Most megint ugyan ez az igéret. Ha ez így van, akkor az szerintem simán beleférne a GDPR-ba is és onnantól a csillagos ég és tovább... -
markknight
nagyúr
Tök mindegy, EU-ban nem lesz AI....
Csak Siri nem lesz, úgy tudom.
-
CharlieDrop
veterán
Ráadásul ha nem támogatják a magyar nyelvet, akkor meg végképp tök mindegy.
Egyébként én ezt nem értem. 2018-ban vettem az előző autómat és ahhoz használatam a Android Autót. Aztán ráakadtam egy erdélyi magyar srác szoftverére, ami kiegészítette az AA-t és működött magyarul meg bármilyen nyelven, ami akkor része volt az AA-nak. Szóval pontosan tudom, hogy az Android Autó évek óta menne magyarul ha hagynák. És azért írom ezt: " ha hagynák", mert az egyik frissítéssel a Google ellehetetlenítette ezt a külső alkalmazást és letiltotta a hozzáférést a többi nyelvhez. Írt a Google-nek, hogy odaadná nekik az alkalmazását vagy segítene nekik az egyéb nyelvek támogatásában, de nem foglalkoztak vele. Szóval, nem arról van szó, hogy nem megoldható vagy sokba kerül, hanem valami politika van mögötte, miért ilyen kevés a támogatott nyelv.
Egyébként nagyon jó volt, amikor kaptam egy Viber üzenetet és felolvasta nekem magyarul, majd magyarul válaszolta rá. Ment sms-sel és e-mailekkel is.Ja, abszolút megértem. Magyarul is tudna, mert a Gemini tud... ehh
-
GoodSpeed
veterán
Tök mindegy, EU-ban nem lesz AI....
Ja, hogy ezt a kis jogi akadályt, mindig nem sikerült megoldaniuk.
#134138: Az meg extra, hogy magyarul sem tud. Kicsit olyan ez, mint a Xiaomi App (bizonyos részein), vagy a Segway-Ninebot appban, hogy nincs magyar felület. Régen azt mondták, hogy azért mert kicsi ország vagyunk, és nem éri meg fizetni a fordítóknak.
Na most az AI profin lefordítaná nekik... lényegében ingyen.
Csak valamiért azt gondoltam, hogy az EU-ban, mert azért az egy 500 milliós piac, végül elérik, hogy legyen AI...
-
consono
nagyúr
Ráadásul ha nem támogatják a magyar nyelvet, akkor meg végképp tök mindegy.
Egyébként én ezt nem értem. 2018-ban vettem az előző autómat és ahhoz használatam a Android Autót. Aztán ráakadtam egy erdélyi magyar srác szoftverére, ami kiegészítette az AA-t és működött magyarul meg bármilyen nyelven, ami akkor része volt az AA-nak. Szóval pontosan tudom, hogy az Android Autó évek óta menne magyarul ha hagynák. És azért írom ezt: " ha hagynák", mert az egyik frissítéssel a Google ellehetetlenítette ezt a külső alkalmazást és letiltotta a hozzáférést a többi nyelvhez. Írt a Google-nek, hogy odaadná nekik az alkalmazását vagy segítene nekik az egyéb nyelvek támogatásában, de nem foglalkoztak vele. Szóval, nem arról van szó, hogy nem megoldható vagy sokba kerül, hanem valami politika van mögötte, miért ilyen kevés a támogatott nyelv.
Egyébként nagyon jó volt, amikor kaptam egy Viber üzenetet és felolvasta nekem magyarul, majd magyarul válaszolta rá. Ment sms-sel és e-mailekkel is.Ebben az a legborzasztóbb, hogy már beépítette a Google a Geminit az AndroidAutóba, csak nem nálunk. A Gemini viszont tökéletesen ért és beszél magyarul a telefonon, csak épp a kocsiban nem hajlandó működni...
-
Fritz Teufel
addikt
Tök mindegy, EU-ban nem lesz AI....
Ráadásul ha nem támogatják a magyar nyelvet, akkor meg végképp tök mindegy.
Egyébként én ezt nem értem. 2018-ban vettem az előző autómat és ahhoz használatam a Android Autót. Aztán ráakadtam egy erdélyi magyar srác szoftverére, ami kiegészítette az AA-t és működött magyarul meg bármilyen nyelven, ami akkor része volt az AA-nak. Szóval pontosan tudom, hogy az Android Autó évek óta menne magyarul ha hagynák. És azért írom ezt: " ha hagynák", mert az egyik frissítéssel a Google ellehetetlenítette ezt a külső alkalmazást és letiltotta a hozzáférést a többi nyelvhez. Írt a Google-nek, hogy odaadná nekik az alkalmazását vagy segítene nekik az egyéb nyelvek támogatásában, de nem foglalkoztak vele. Szóval, nem arról van szó, hogy nem megoldható vagy sokba kerül, hanem valami politika van mögötte, miért ilyen kevés a támogatott nyelv.
Egyébként nagyon jó volt, amikor kaptam egy Viber üzenetet és felolvasta nekem magyarul, majd magyarul válaszolta rá. Ment sms-sel és e-mailekkel is. -
CharlieDrop
veterán
Igen, mert azt mondták, hogy 8 GB kell az Apple Intelligence-nek, csak azt nem, hogy két AI modell lesz, és a teljeshez nem elég. Meg persze azt sem, hogy ők ezt akkor is tudták valószínűleg amikor még be sem jelentették az iPhone 17-et, és eleve, ennek tudatában rakták bele csak 8 GB RAM-ot, majdnem 400K-ért.
Amúgy magyarul ennyiért pénzért tudni fog már?😆
Tök mindegy, EU-ban nem lesz AI....
-
Fritz Teufel
addikt
Nekem Logi 650L van BT-n kapcsol, munkához nem kell több.
Meghagyom az eddig használt egeremet. Kényelmes és messze jövőtálló. Működik BT-vel, de kell hozzá a Mos, hogy egyáltalán használható legyen. Az RF módban kevesebb a fogyasztás és jelentősen pontosabb., szóval ezért mókoltam vele. Meg azt hittem az Armoury Crate Gear for Mac felismeri és állíthatok rajta ezt-azt. Nem ismeri fel

-
szabonagyur
félisten
Arról volt szó, hogy az AI-t nagyrészt on board akarják futtatni, így érthető, hogy a 8GB kevés.
Más:
Vettem egy Baseus Ingenuity USB-C - USB-A OTG adaptert, és azon keresztül működik az ASUS egér FR wireless módban. Mondjuk olyan érzékeny, hogy először nem láttam a kurzort amikor megmozdítottam az egeret. Majdnem minimumra kell állítani a kurzor sebességet, hogy nekem jó legyen, aki nagyon érzékenyre szereti állítani. Letörlöm este a Mos-t, hátha az bezavar valamit.
Az adapter kékben majdnem Midnight színű (van feketében is), fém és brutál jó minőségű, szóval ajánlanom annak akinek ilyesmire van szükséges.Nekem Logi 650L van BT-n kapcsol, munkához nem kell több.
-
Fritz Teufel
addikt
Arról volt szó, hogy az AI-t nagyrészt on board akarják futtatni, így érthető, hogy a 8GB kevés.
Más:
Vettem egy Baseus Ingenuity USB-C - USB-A OTG adaptert, és azon keresztül működik az ASUS egér FR wireless módban. Mondjuk olyan érzékeny, hogy először nem láttam a kurzort amikor megmozdítottam az egeret. Majdnem minimumra kell állítani a kurzor sebességet, hogy nekem jó legyen, aki nagyon érzékenyre szereti állítani. Letörlöm este a Mos-t, hátha az bezavar valamit.
Az adapter kékben majdnem Midnight színű (van feketében is), fém és brutál jó minőségű, szóval ajánlanom annak akinek ilyesmire van szükséges. -
Imy
veterán
-
Alex91
félisten
-
AMD Power
titán
-
GoodSpeed
veterán
Igen, mert azt mondták, hogy 8 GB kell az Apple Intelligence-nek, csak azt nem, hogy két AI modell lesz, és a teljeshez nem elég. Meg persze azt sem, hogy ők ezt akkor is tudták valószínűleg amikor még be sem jelentették az iPhone 17-et, és eleve, ennek tudatában rakták bele csak 8 GB RAM-ot, majdnem 400K-ért.
Amúgy magyarul ennyiért pénzért tudni fog már?😆
-
Aweriot
aktív tag
Ha lenne miért lenne Pro modell. Valahol logikus döntés, hogy minden modell ami drágább többet is tud (elméletileg).
Logikus, csak görény
-
titi12
senior tag
-
szabonagyur
félisten
-
Aweriot
aktív tag
-
1995M
aktív tag
Kiegészítve: gondolom az új Gemini féle modell viszont felejtős 8 gigás cuccon? Itt most tényleg nézni kell mi Apple Intelligence funkció és mi Siri AI.
Mindegy nekem, én az iOS, macOS javításokat várom. A hókuszpókusz nem érdekel annyira.
-
1995M
aktív tag
Az mondjuk érdekelne mit takar a legerősebb modell, mert amiket keynote-on csináltak az ilyen lepkefing kategória, 3 éves Chatgpt különben teljesítette azokat..
Siri hangjának és beszédének sebessége amit írnak a honlapon például. (4-es pont apróbetűs kikötéseknél) Ha csak ennyi az nem nagy veszteség. Hogy Siri AI segítsen levelet írni és ilyenek az menni fog 8 GB gépen is.
-
szabonagyur
félisten
-
markknight
nagyúr
-
Årpi
őstag
Nem neztem meg meg, de Neo megkap mindent vagy a kevesebb RAM mar behatarolja most?
A legerősebb modelleket nem kapja meg a 8 GB miatt.
-
szabonagyur
félisten
WWDC macOS Golden Gate
A design javítás jó hír, olvashatóság és kevésbé folyik egybe a content és UI. Az ember milyen boldogan mondta egységes corner radius! A reddit népe kicsit fellélegezhet.
Ha jól értem Siri AI lesz EU-ban is támogatott nyelvre állítva persze, mert a Mac nem esik az EU DMA alá.
Megosztott album teljes minőség és Android, Windows oldalról csatlakozhat.Gyorsabb AirDrop, animációk, jobb keresés, ultraszéles felbontás stb. majd elolvassuk a részleteket.
(legalább végre gépen demózták az AI ámítást, nem egy mesevideó mint két éve)Nem neztem meg meg, de Neo megkap mindent vagy a kevesebb RAM mar behatarolja most?
-
1995M
aktív tag
WWDC macOS Golden Gate
A design javítás jó hír, olvashatóság és kevésbé folyik egybe a content és UI. Az ember milyen boldogan mondta egységes corner radius! A reddit népe kicsit fellélegezhet.
Ha jól értem Siri AI lesz EU-ban is támogatott nyelvre állítva persze, mert a Mac nem esik az EU DMA alá.
Megosztott album teljes minőség és Android, Windows oldalról csatlakozhat.Gyorsabb AirDrop, animációk, jobb keresés, ultraszéles felbontás stb. majd elolvassuk a részleteket.
(legalább végre gépen demózták az AI ámítást, nem egy mesevideó mint két éve) -
markknight
nagyúr
Végül egy szó nem esett a MacOS-ről. A designt reszelték egy picit és mutogatták a Sirit és az Apple Intelligence-t. Se Watch, se Apple TV, Se iPadOS..
-
bollokcs80
Korrektor
Egyelőre csak az egységes designról és finomhangolásokról volt szó (jobb teljesítmény, gyorsabb app indítás stb), szóval a funkciókba csak most fogunk belemenni. Amúgy azzal nyitottak, hogy lesz szó az új Siriről meg az Apple intelligence-ről.
AI nélkül egy tapodtat se.......
-
markknight
nagyúr
Nem is értem, mire gondolsz?
Van valami egetverő "innovésön" idénre?
Majd holnap visszanézem TC búcsúfellépését.Egyelőre csak az egységes designról és finomhangolásokról volt szó (jobb teljesítmény, gyorsabb app indítás stb), szóval a funkciókba csak most fogunk belemenni. Amúgy azzal nyitottak, hogy lesz szó az új Siriről meg az Apple intelligence-ről.
-
bollokcs80
Korrektor
MacOS Golden Gate? A Tahó után megint egy olyan név, amit mi magyarok máshonnan ismerünk..

Nem is értem, mire gondolsz?
Van valami egetverő "innovésön" idénre?
Majd holnap visszanézem TC búcsúfellépését. -
markknight
nagyúr
MacOS Golden Gate? A Tahó után megint egy olyan név, amit mi magyarok máshonnan ismerünk..

-
Moby
veterán
Nálam mondjuk pont fordítva van, ott a 9800X3D/5070 Ti PC egy 360 Hz-es OLED monitorral, de sokszor az Air előtt ragadok, mert jobban fekszik a macOS
Nálam szinte betűre ugyanez van
A konfig is nagyon hasonló, csak az oledem 240-es csak, de azon csak játék megy nagyritkán. Ha "gépezni" kell, akkor inkább az Air... -
bozsozso
őstag
Így sikerült telefonról.
Windows PC-ről lett volna. Most elindultam a beállítás iPhone-val. Ez így miben más mintha újként indítottam volna? A telefonról így nem hozza át a mail fiókokat? itt is külön be kell állítani? -
blakey
titán
Úgy állítsd be, ahogy neked szükséges, mivel nem volt Mac-ed így újként állítsd be. Mi az "EU-n coop"?
-
bozsozso
őstag
Sziasztok, megérkezett a MacBook. Kérdésem annyi lenne így kezdő felhasználó kent, hogy telepítésnél mit érdemes választani. Van haszna, hogy EU-n coop- ről vigyek át adatokat? Vagy beállítás iPhone-val? Vagy beállítás újként?
-
1995M
aktív tag
De nem preferencia, megszokások téma volt, hanem ilyen téves állításokra reagáltunk:
”Egy wines gepre alapból kb. semmi nem kell.”
dehogynem, több külön program kell hétköznapi feladatokra is, amit a Mac beépített eszközökkel megold”Office alaptartozék”
kamu, ellentétben a Mac-hez tényleg jár Pages stb”macOS tíz évvel lemaradva”
lol tényleg, pl. normális dark mode van már Windows 11-nél? A 10 nem tudta csak itt-ott félkészen aztán flashbang.Szerintem out of the box (ami a téma volt) egyértelműen használhatóbb a macOS.
-
arn
félisten
Tokre preferencia/szokasok kerdese az egesz, felesleges vitatkozni. Nekem van MBP M2 Max 64G meg MBA M4 32G, es hacsak tehetem, a PC-met hasznalom. Jo kerdes, hogy miert, valahogy az ablakkezeles, stb. miatt.
Ahogy i17Pro-rol is most konkretan egyetlen dolog miatt valtottam vissza Androidra: a billentyuzettel 4x gyorsabban tudok helyesen gepelni, es alapvetoen erre hasznalom a telefont. Ha mondjuk alapvetoen videozni akarnek, biztos iPhone-t vennek. Stb.
Felesleges vita szerintem.
nalam van kb 10 retro gep 95-2006 idoszakra, azon ki tudom elni azt az idoszakot, ami a pc fenykora volt
modern pcm mar nincs egy par eve. -
consono
nagyúr
Én meg 8-16 között Windows, utána Mac
Szóval mindegyik megvan minden nap. Kb. ugyan olyanra megvan csinálva a képernyő leosztásom, ugyan ott vannak az ablakok, sima az átmenet. -
Årpi
őstag
Tokre preferencia/szokasok kerdese az egesz, felesleges vitatkozni. Nekem van MBP M2 Max 64G meg MBA M4 32G, es hacsak tehetem, a PC-met hasznalom. Jo kerdes, hogy miert, valahogy az ablakkezeles, stb. miatt.
Ahogy i17Pro-rol is most konkretan egyetlen dolog miatt valtottam vissza Androidra: a billentyuzettel 4x gyorsabban tudok helyesen gepelni, es alapvetoen erre hasznalom a telefont. Ha mondjuk alapvetoen videozni akarnek, biztos iPhone-t vennek. Stb.
Felesleges vita szerintem.
"Tokre preferencia/szokasok kerdese az egesz"
Így-így. Nálam mondjuk pont fordítva van, ott a 9800X3D/5070 Ti PC egy 360 Hz-es OLED monitorral, de sokszor az Air előtt ragadok, mert jobban fekszik a macOS
De ahány felhasználó, annyi szokás, így tényleg meddő vita az egész. -
emvy
félisten
Tokre preferencia/szokasok kerdese az egesz, felesleges vitatkozni. Nekem van MBP M2 Max 64G meg MBA M4 32G, es hacsak tehetem, a PC-met hasznalom. Jo kerdes, hogy miert, valahogy az ablakkezeles, stb. miatt.
Ahogy i17Pro-rol is most konkretan egyetlen dolog miatt valtottam vissza Androidra: a billentyuzettel 4x gyorsabban tudok helyesen gepelni, es alapvetoen erre hasznalom a telefont. Ha mondjuk alapvetoen videozni akarnek, biztos iPhone-t vennek. Stb.
Felesleges vita szerintem.
-
1995M
aktív tag
Nagyvállalati környezetben használok MAC-et és gond nélkül megy.
Van 1-1 program aminek nincs Mac desktop verziója, de azon felül nem találkoztam még limitációval. De ami nem megy ott van W365 gépem, belépek és megcsinálom.
Az meg, hogy pl. egy Teams videóhívás gond nélkül végig megy MAC-n, szemben egy Dell Pro szériás Windows géppel az különösen vicces.
Office nem tartozéka a Windows gépeknek, max egy office.com linkre mutató parancs ikon van első telepítéskor a start menüben, ami korlátoltan használható talán pár dologra.
És tegyük hozzá a Mac-hez jár a Pages, Keynote… Ha már tartozékot emlegetett…
-
Pano
veterán
Nagyvállalati környezetben használok MAC-et és gond nélkül megy.
Van 1-1 program aminek nincs Mac desktop verziója, de azon felül nem találkoztam még limitációval. De ami nem megy ott van W365 gépem, belépek és megcsinálom.
Az meg, hogy pl. egy Teams videóhívás gond nélkül végig megy MAC-n, szemben egy Dell Pro szériás Windows géppel az különösen vicces.
Office nem tartozéka a Windows gépeknek, max egy office.com linkre mutató parancs ikon van első telepítéskor a start menüben, ami korlátoltan használható talán pár dologra.
Az meg, hogy pl. egy Teams videóhívás gond nélkül végig megy MAC-n, szemben egy Dell Pro szériás Windows géppel az különösen vicces.
Ez Google cuccoknál is jelenlévő dolog. iOS-en pár google app sokkal jobban fut, mint androidon.
Tényleg megmosolyogtató tud lenni néha.
Új hozzászólás Aktív témák
-
134233 - 134101
134233 - 134101 134100 - 134001 134000 - 133901 133900 - 133801 133800 - 133701 133700 - 133601 133600 - 133501 133500 - 133401 133400 - 133301 133300 - 133201 133200 - 133101 133100 - 133001 133000 - 132901 132900 - 132801 132800 - 132701 132700 - 132601 132600 - 132501 132500 - 132401 132400 - 132301 132300 - 132201 132200 - 132101 132100 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Notebookok
- Apple MacBook
- (kiemelt téma)
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- CPU léghűtés kibeszélő
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Háztartási gépek
- OLED TV topic
- Windows 11
- További aktív témák...
- P16v Gen1 16" FHD+ IPS i7-13800H RTX A500 32GB 1TB NVMe magyar vbill ujjlolv gar
- Latitude 5430 27% 14" FHD IPS i5-1235U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- Legion 5 15IMH05H 15.6" FHD IPS i7-10750H GTX 1660Ti 16GB 512GB NVMe + 500GB HDD magyar vbill gar
- HP 250 G7 - 15,6" N4020, 8GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar, win 11 kompatibilis
- Dell Precision 6800 17,1" FHD, i5 4310M, 8-16GB RAM, Quadro 4GB VGA, 256GB SSD, számla, gar
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7511 - i5-11G I 16GB I 512SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- AKCIÓ! GIGABYTE B650E R9 7900X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5080 16GB NZXT H9 Flow White Corsair 850W
- Motorola G60 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 27% - Gamemax GAMER PC! 7500F / RTX 5070 / 32GB DDR5 / 1TB SSD /
- Csere-Beszámítás! Akció! Asus Tuf Gaming F15 Gamer Notebook! I5 12500 / RTX 3050 / 16GB DDR4 / 1TB
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Általában 30p hosszúságú videókat vágok rajta, egyébként az alap modellt választottam 16gb rammal meg 256gb ssd-vel. A nyersek úgy is egy külső 1tb-os ssd-n vannak. Megbontani nem szeretném a gari miatt

Amúgy most is egyre olcsóbb a technika, mármint az AI, ha nem a nagy frontier modelleket nézed csak. Amit 3 éve még csak a ChatGPT tudott, azt ma már egy 30B-s modell is tudja. Amit tavaly még 30B-s modell tudott, azt ma már egy 12B-s is megcsinálja. És a méretcsökkenéssel pont hogy a teljesítményigény és a környezeti lábnyom is csökken. Nyilván a multiknak, aki ebből élnek ez nem biznisz, ezért is egyre kevesebb az open source modell, de az meg másik téma...








Windows PC-ről lett volna. Most elindultam a beállítás iPhone-val. Ez így miben más mintha újként indítottam volna? A telefonról így nem hozza át a mail fiókokat? itt is külön be kell állítani?
TigerCat
