- A legtöbb kézikonzolra telepíthető lesz idén a SteamOS
- Bővíti HAMR merevlemezcsaládját a Seagate
- Az Office-t is elengedi a terméktámogatás nélküli Windows 10-en a Microsoft
- Fagyos hangulatú, Intel B860-as deszkák a Colorful receptje szerint
- AMD Strix Point platformra épül az AOKZOE közelgő kézikonzolja
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Androidos fejegységek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen egeret válasszak?
- Masszívan lekorlátozza az AI gyorsítók elérhetőségét az USA
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Ellenőrizhető a tápkonnektor bekötése az egyes GeForce RTX 50-es VGA-kon
-
PROHARDVER!
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
paolinho
őstag
válasz #63718632 #42735 üzenetére
Ez egy kb. 10 éves Asus X52D, 120-as SSD-vel, és AMD Ultimate Vision processzorral, de minekutána már feltettem a legújabb Ubuntu 24.04-et, abban lövésem sincs hol lehet az "Eszközkezelő", ergo több adatot most nem tudok.
urandom0: köszi a leírást, de már ott elvesztem, hogy jelszót kér a Terminál alatt a megadott parancs után. Ezzel nem lenne semmi gond, csak éppen semelyik gombra nem reagál a kurzor, ergo nem tudom beírni sem azt. Természetesen a parancs beírásáig még működtek a billentyűk.
Azon meditálok, hogy megfogadom ubyegon2 tanácsát és váltok. De én maradnék az Ubuntu vonalon, és feltenném elsőre a Kubuntu-t. Hátha az inkább a kezemre állna. Vagy inkább a Mint Cinnamonnal járnék jobban?
-
-
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40698 üzenetére
Nekem így egyszerűbb, hogy Windows-os gépre letöltöm ez exe-t, elindítom, megy, ennyi. Fent van a Mint 20.3 a dolgok nagyja működik out of the box, notepad-ként tudom már használni, tabletként még nem. Nem tudom, hogy az összejön e valaha, gondolom pár napom rámenne arra is, amire most nincs se időm se kedvem. Kösz mindenkinek a segítséget, úgy néz ki, hogy a Ventoy a megoldás az ilyen jellegű gondokra!
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40696 üzenetére
A Ventoynál van többféle telepítési mód, néztem a GUI-t QT-t kell hozzá telepíteni gondolom, azzal nem volt kedvem kínlódni, a Ventoy ISO-t meg ugyanúgy nem írta ki rendesen a Disks utility, az van a képeken, a parancssorért meg nem vagyok oda, úgyhogy gondoltam inkább rövidítek, és Windows alól tettem fel, úgy megy rendesen.
Már közben telepítettem a Mint 20.3 XFCE-t, meg most a frissítéseket hozzá, úgyhogy úgy tűnik ez is rendben van. Az eszközök nagyja működik vele.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40682 üzenetére
Ja nem, alapból hibára fut, amikor próbálom, elvileg ez az Ubuntu verzió nem támogatott, de most összeraktam a másik gépet, amihez még alkatrészt várok, aztán arra fel tudok tenni egy régebbi verziót, ha ez megoldja. Az ATOM része érdekes, mert elvileg nekem csak a 32 bites micsoda kell, az ATOM ment out of the box másoknál.
Buliban hasznos! =]
-
veterán
válasz #63718632 #40682 üzenetére
Hasonlóval szívogattam, elég rég volt de talán jól emlékszak. Ventoy, az elindul mert vagy benne van a boootia32efi, vagy tölthető a Ventoy oldaláról. Azzal bootolni és azzal indítani az Ubi telepítőt. Az meg már települ X64 módba és asszem utána indítható is.
Ha jól emlékszek. -
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40675 üzenetére
Másnak flottul megy, na jó ez túlzás, de sikerült feltennie, és szinte minden megoldható már a 20-as Minttel azt olvastam: [link] Fogalmam sincs hogyan csinálták, mert láttam 19-es és 20-as Mint-eket is ilyen tableten, de az ISO fájlt képtelen vagyok úgy módosítani, hogy működjön. A Windows 8.1-nél ami eredetileg rajta van meg biztonsági szempontból minden jobb kb.
Nem akarok más OS-t rá tenni Mint+XFCE az álmom legrosszabb esetben Xubuntu, pláne nem 32 biteset. Valahogy csak meg lehet ezt oldani, ha másnak is összejött.
Elvileg ez a varázs eszköz rá, de valamiért nem működik az én 22.04-es Ubuntummal: [link] Esetleg akinek van régebbi Ubuntuja, az ki tudja próbálni, hogy azon megy e?
Hát félig hobbi, akarok egy kis gépet, amiről rá tudok csatlakozni az itthoni szerverre. Nagyjából erre cél eszköz. Másra nem akarom használni, erre meg pont elég a 2GB. Ez meg csak porosodott már egy ideje, szerettem, csak elromlott, és most találtam alkatrészt hozzá.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40664 üzenetére
Nem működik, a FAT partíció elveszik belőle így, gondolom a GRUB azon van.
No elvileg az van, hogy CD-hez való ISO-t készít belőle, és azért törli azt a partíciót, viszont utána az isohybrid-el vissza lehet gányolni eredeti formájába, csak az meg nem működik a generált ISO fájlon, hibaüzenettel elszáll. Telepítővel még az életben nem szoptam ennyit, mint ezzel.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40661 üzenetére
Én azt nem értem, hogy elvileg jól csináltam az disks utility-vel: [link] Tényleg csak ennyi, hogy restore, és alapból van ebben a fura isofs fájlrendszerben a Mint telepítője, ami miatt nem tudom beletenni a 32 biteshez való efi fájlt. Lehet, hogy emiatt nem is Mintet fogok feltenni, hanem inkább Ubuntut.
Nem ismeretlen a dd, de valszeg ugyanide jutnék azzal is. Nem hiszem, hogy valami varázslatos módon létrehozott volna 2 partíciót a disks utility, szerintem under the hood ott is dd-t vagy ilyesmit használnak.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
PociAti
őstag
válasz #63718632 #40608 üzenetére
Teljesen meglepődtem azon, hogy az Ubuntu 22.04 feltelepítette a régi, csúnya microsoftos betűtípusokat.
Első lépések egyike volt azon rettenetek eltávolítása. Nem véletlenül cserélte le az m$ is őket.
Ha jól sejtem más a 3rd party cuccokkal együtt csomagként érkezik, alap telepítéskor nem lehet külön kiválasztani, hogy azokat a betűtípusokat ne tegye fel. -
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40608 üzenetére
Én FreeBSD-n edződtem. Kicsit felhúzott, amit a LibreOffice csinált, de nem halok bele.
Maga a LibreOffice alapból fent volt, örültem is neki, hogy nem kell külön telepíteni. Lehet csak egy törlés és újratelepítés kell neki, nem tudom. Egyelőre nem nyúlok hozzá, mert még dolgoznom kell a héten a szakdolgozattal, és nem akarok ezzel foglalkozni. Esetleg ha valaki hozzáértő rá tudna nézni a releváns logokra, azt megköszönném!
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
válasz #63718632 #40597 üzenetére
Sajnos nem tudtam jól követni a problémát, főleg miután olyan, mintha te is az ő rendszeréről beszélnél.
Nyilvánvalóan nincs ennyire általános probléma ezzel a kiadással, főleg nem ennyi idő elteltével. És vajmi segítség, ha konkrétan ugyanazokat a csomagokat egy másik felületre telepíted. (Igen, a mintet értem ez alatt)
Tegnap még működött...
-
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40602 üzenetére
Nem szeretek több OS-t tartani a gépen, pláne nem Windowst és Unixot keverni. Hosszú távon el akarom engedni teljesen a Windowst, csak egy gépen meghagyni alkalmazás tesztelésre. Tulképp már most is így van.
Köszi! Egyelőre most marad az Ubi, ha több időm lesz, és nem oldódik meg a probléma, akkor váltani fogok.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz #63718632 #40600 üzenetére
Az a terv, hogy a végleges változatot átrakom egy Windows-os laptopra, és ott beállítom a formai követelményeket mielőtt feltölteném a Neptunba. Nincs időm most a rendszert mókolni, hosszú távon meg azt hiszem elfelejtem az office-t, és webes felületen fogom az ilyeneket megcsinálni. Maga a táblázat kezelő is egy kalap kaki, ezerszer könnyebb megcsinálni amit akarok egy programnyelven. A táblázat egyedül az adatok felvitelére és a grafikon gyártásra jó.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
-
válasz #63718632 #40591 üzenetére
Lehet out of thread, de tudni illdomos az Ubuntu topikban, hogy az idei 22 LTS már bevezette apt szinten phase update fogalmát, így lesznek, akik korábban, mások később kapnak friss csomagokat. Feature, nem bug. 6 óránként 10% új gép kapja meg, ha nem jeleznek hibát addig.
Tegnap még működött...
-
-
-
Teagol
aktív tag
válasz #63718632 #40568 üzenetére
Nincs a Minttel semmi bajom, csak évek óta Ubuntut használok.
Azaz használtam, most töltődik le a Cinnamon ...
Volt már, hogy a pl. a laptop BT-ját simán felismerte, ment minden, az ubira meg úgy kellett ráheggesztenem, hogy működjön.
Csak el akartam kerülni az újratelepítést az összes macerájával, mert nincs rá időm, de elegem lett a sok újításból adódó macerával, egyszerűen egy működő rendszert szeretnék. -
válasz #63718632 #40423 üzenetére
Nekem eddig mind azt értette, hogy normálisan unmountolta, és ki lehetett húzni. És ugyanúgy, legalábbis KDE-n, ott van a tálcaikon is, ami ugyanazt csinálja, mint Winen, leválaszt, és kihúzhatod.
Amúgy Windowson is az van, hogy ha valakinek nem mutatod meg, és magyarázod el, nem fogja tudni, hogy oda kell nyomkodni
[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
-
-
Dhampir
félisten
válasz #63718632 #40415 üzenetére
Pontosan. Valami spéci módszerre gondoltam, de eszerint hagyományosan mehet minden.
Primitív módszerrel elővigyázatosságból teljes mentést készítek az elmentett régi fájlok mappája mellé és a mentés végén összevetem az eredeti helyen maradt használatban lévő fájlok és másik helyre mentett mappa méretét.
HDD-re mentés esetében még nem vettem észre fájlvesztést, legalábbis úgy tűnik, de USB-re másoláskor már maradtak el kisebb fájlok valami miatt.
-
#08299776
törölt tag
válasz #63718632 #40295 üzenetére
" Olyan soha nem lesz."
Na ezért fejeztem be az önszopatást 20+ év után, és vásátam egy Windózot!
Azt nem mondom hogy előbb kellett volna, mert a Windows desktop éve a 10-zel jött el, de azzal nagyon (a 11 meg még inkább)!
Már többen is kérdezték, hogy több mint 20 év Linuxozás után miért Windows, de ez nem fórum téma, talán lesz egyszer blog vagy gemini bejegyzés róla...Inf3rno:
ZFS-t Linuxon sosem próbáltam, és FreeBSD-vel is csak addig, míg gyorsan eldöntöttem hogy az én igényeimhez túl sok... A Btrfs viszont ügyeske lett mára, az már akár mindennapi használatra asztali rendszeren is OK. Ha ki akarod ténylegesen használni, akkor még mindig van egy kis önszopatás része, de közel sem annyi, mint a ZFS-nek.
A titkosítás nálam sosem játszott, láttam már RAM dumpból ~20 perc alatt visszafejtett jelszót, szal az én javaslatom, házi pornó külső HDD-n eldugva az ágy alá, a többit meg hadd vigyék...! -
-
andatti
senior tag
válasz #63718632 #40224 üzenetére
Oké, már töltöm is a linkedről...
Holnap korán kelek, de szerdán, vagy csütörtökön jelentkezem, hogy lecseréljem akkor ezt, ami van, majd arra. Ha u.o. könnyű lesz telepíteni, mint ezt, akkor simán meglesz. Már néztem, hogy itt van külön progi a telepítő pendrive készítéshez. (felülírja a régit)Nincs nagy elvárásom, böngészésnél hajlamos vagyok 10-15 fület nyitni, van, hogy többet is. yt videók, néha stream böngészőből, tv stream előfizetés az nagyon nem ment eddig sem. word, excell, jegyzetek... Ha tanulok, akkor jól látszon. mivel gyönge a hangszóró, úgy is fülessel... a már említett ftp, távoli asztal kombóval, videó meg vlc-vel... Ha olvasok, akkor nagyítom az oldalakat, vagy a betűméretet, de ez nem lassító tényező szerintem.
Azt látom, hogy xp-hez képest ez már sokkal jobb, akkor MX még dob majd rajta...Úgy lehetne több infóhoz jutni, ha videóra venném az indítást, bár kétséges, hogy abból olvashatóan látszana-e, amiket kiír közben...
-
válasz #63718632 #40219 üzenetére
Nemtom, mostanában csináltam gépeket ilyen specifikáció körül, és nem volt ilyen jellegű baja.
A CPU limit is OK, lassít, na de ilyet nem csinál, hogy induláskor hányja a hibákat (tényleg érdekes lenne az a hibaüzenet indulás közben).
Amúgy a böngészésen kívül tényleg elvan 4GB-ban egy Cinnamonnal pl., de a Gnome Shell fogyasztását sem láttam vészesnek. Igazából anyámnak 4GB + Gen3 Core i aljaprocis laptopot raktam össze (Pentium G 2020?) , és SSD-vel szódával elmegy. A saját Core2-es T400-amban 8GB van, az se kapkod, de másodgépnek jó.[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
andatti
senior tag
válasz #63718632 #40219 üzenetére
Pedig azokkal a progikkal, amik települtek alapból én úgy láttam, hogy alig használt a 4 Gb memóriából... még a felét sem. Mennyi lenne ideális? Tudok olyan (rendszergazda) tagot, aki 64 Gb-os memóriájú asztali gépet nyüstöl, de az már extrémnek tűnik... 8, esetleg 16?
Akkor ez tényleg öreg gép és egyre lassabb lesz? Amit írtál, hogy másik op rendszert kell(ene) feltenni rá és akkor jobb lesz? Elhúzza még 1-2 évig?
-
válasz #63718632 #40216 üzenetére
Ebben én nem látok szerencsére hw hibát. (Ezek a kernel hibaüzenetei. Ha kattog a winyó, vagy nem ismeri fel az USB-t, vagy szakad a wifi, akkor azt ennek a vége felé látod, és viszonylag érthetően. Pl. ez Windowson nincs, és amikor nem működik egy hardver, akkor zavaró, hogy nem tudod meg, mi baja. Itt pl. kiír olyat, hogy túlzott áramfelvétel az USB porton (túlterhelés vagy zárlat), vagy nem tud kommunikálni (szakadt kábel) meg illyesmik.)
Mutogatni való hater díszpinty
-
-
andatti
senior tag
válasz #63718632 #40198 üzenetére
Igazad van, mindegy. A lényeg, hogy fut és amire nekem kell, azokat tudja csinálni...
A segédprogramok között van egy "lemezek" nevű, ami 3 partíciót írt ki.
Itt írja, a vinyó Hitachi. Szóval van
1 partíció 1 Mb bios,
2 partíció fájlrendszer 538 Mb-os FAT 32 bites ebből 531 Mb szabad
3 partíció fájlrendszer 250 Gb-os 218 Gb szabad...Akkor a kb. 32 Gb foglalt területből kell levonni a 11,9 Gb saját cuccom, és marad közel 20 Gb amit a gép használ.
-
andatti
senior tag
válasz #63718632 #40194 üzenetére
Hmm, akkor mégsem jó ötlet, hogy az asztalról jutottam a terminálba, mert nekem kiírja a parancssorba, hogy asztal, és utána írtam be az lsblk parancsot...
Az asztalt pedig nem is tudom kivenni onnan...
Azaz közvetlenül kéne terminált nyitnom, amire még nem jöttem rá, hogy hova kell kattintani, mert az asztalról egérrel mégsem jó akkor... -
félisten
válasz #63718632 #40036 üzenetére
Ahogy olvasom ezeket, egyre inkább nosztalgia fog el, olyan rég használtam Debiant. Még a 7, 8 volt az igazi, ami rendesen tudott tanítani, főleg a csomagkezeléssel foglalkoztam sokat. Anno is rengeteg különbség volt Debian meg az Ubuntu és deratívái között, érdekes, hogy Debiant hamar meg tudtam szokni Mint mellett, Ubuntut viszont nem. Amire emlékszem, hogy szerintem sosem adtam meg külön root jelszót, viszont egyszer konzolosan kellett visszaállítani a rendszert és autologint valóban manuálisan kellett konfigolni a login managerben, hogy működjön.
Ez a calamaris telepítő eléggé meglepett, amikor először láttam, nyilván nyitottak a kezdők felé, mert a default GUI-s telepítő elég kacifántos volt valóban, annál talán a TUI-s telepítés is egyszerűbbnek tűnt.
(#40035) hcl
Apple összes iOS verzióján évekig üres volt
Ez a csoda IOS eddig szerencsére kimaradt az életemből.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
válasz #63718632 #40026 üzenetére
Persze, hogy kihagyhatod, azt csinálja, amit akarsz. Ha azt akarod, akkor üres lesz.
A feltételezés az, hogy feltelepíted, ahogyan szeretnéd, és alakítod utána, ahogyan szeretnéd. Nyilván a nincs sudo joga a usernek, az akkor értelmezhető, ha valaki úgy telepíti fel neki, hogy nem tud (vagy csak korlátozottan, tehát nem ALL:ALL) susogni.Mutogatni való hater díszpinty
-
-
-
veterán
válasz #63718632 #40011 üzenetére
Nagyon-nagyon jól csinálod.
Én meg máshogy, Winen, Linuxon autologin, Androidon még zárképernyőm sincs, egyből a főképernyőre dob duplakoppra.
Az utcai nagykapu ha otthon vagyok, nyitva, a kocsimat se zárom be ha a faluba leugrok valamiért a boltba, otthagyom lehúzott ablakkal, ordít benne a Retro rádió, benne a kulcs.
Még soha nem loptak meg, nem kaptam vírust, nem törték fel a facebookomat, se a mailomat, nem törtek be, nem rabolták ki a putrimat.
Ez nem azt jelenti hogy bárkit erre rábeszélnék!!! Csak leírtam hgy én 57 éve így élek és szerintem nem fogok már megváltozni. -
válasz #63718632 #39974 üzenetére
Én azért választottam a Xubuntut, mert akartam egy olyan, Ubuntu-s csomagokkal rendelkező disztrót, amire a gyári Gnome-ot fel lehet telepíteni. Arra voltam kíváncsi, hogy ez megy-e Xubuntun, vagy csak az Ubuntu-féle patchelt változat van arra is (ami az Ubuntuban default). Azt nem tudtam, hogy Xubuntuban is gyárilag települ a snap, és azt sem, hogy már a Firefox is snap csomagban van.
Elementary-ban ez szépen meg van oldva, ott nincs egy deka snap sem, pedig az is Ubuntu alapú.Szerintem elég beszédes az, hogy a Mint, az Elementary, meg sok másik Ubuntu alapú disztró is írtja ki magából a snap-ot.
[ Szerkesztve ]
-
-
válasz #63718632 #39967 üzenetére
Soseleszjó, az a baj Arra jutottam, hogy ha valamire nincs eleve összereszelve az az asztali környezet, hanem utólag teszed rá, sosem fog teljesen jól működni.
@urandom0 : Azaz, ez gáz. Bár igazából bármi Unix származék, az "ezt akartad, hát nesze" alapon működik...
[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
-
Rick3D
senior tag
válasz #63718632 #39886 üzenetére
Édes istenem Műűködik!! El sem hiszem. Köszönöm szépen a segítséget Csupán az utókornak, mit rontottam el egészen idáig?(Az installerben, csak úgy lehet encryptedként telepíteni ha az LVM először kiválasztod. Nincs vagy-vagy lehetőség. Egyiket sem tettem meg ezúttal.)
Ami a tanulság szerintem: Gparted live usb stickről mintsem akármi más! Meg még egy apróság a boot repair disk konkrétan elfoglalta a pendriveot. 1 órán át próbáltam az írásvédelmet leszedni róla. Semmi, a létező összes módszert próbáltam ami megtalálható a neten. Egyik sem működött. Mára elég volt a linux troubleshootingból de majd a héten megnézem hátha Gparteddel letudom róla cibálni. Hihetetlen.
[ Szerkesztve ]
-
Rick3D
senior tag
válasz #63718632 #39884 üzenetére
Csak kíváncsi voltam erre a feature -re azért kapcsoltam titkosítást Nekem ez az LVM igazán nem lényeges de javíts ki ha egy kezdő otthoni ubuntu usernek kelleni fog.
Na most épp formáztam a linuxos ssdt.
Mire formázzam?
format fs=ntfs label=Data quick?
Akkor a linux installert is újra kéne raknom?[ Szerkesztve ]
-
veterán
válasz #63718632 #39867 üzenetére
Olyannal még nem találkoztam hogy egy Windows update törölné majd újra létrehozná az efi partíciót de még olyannal se hogy saját maga bejegyzését törölné, még a sajátját se törli hanem átírja vagy beleírja. Pl. ha 2 Win vagy VHD diszkes rendszerindítás van.
Telepítettem nemegyszer teljesen újra Wint, Linux mellé úgy hogy a saját telepítőjével töröltem a C meghajtót és utána erre ment az új Win. Annyira butus hogy ekkor sem törölte a régit hanem belepakolta az új Win indítót, és a bootnál 2 lett, a régi ami már nem is létezik és az új. A Linux is megmaradt természetesen.
Arrra hogy egy Win update ne kapcsolja vissza a Gyors rendszerindítást update esetén, 5 évet kellett várni de a 20H1 azaz a 2020-as kiadás óta végre megoldották Redmondba hogy békén hagyja.
Csak Ubuntu vonalin mozgok, nagyritkán Manjaro.
A Zorin, Puppy egyéb rendszert nem ismerem, a rendszerindítója működését sem. -
veterán
válasz #63718632 #39863 üzenetére
Manuálisan telepítek mindig dualbootnál de ha úgy van ahogyan írod, akkor se történik semmi egy uefi rendszerbe mert csak beteszi a bejegyzést az EFI partícióra. Bármelyik indítható marad így is.
MBR-nál van gond ha gyalulják a Linuxot akkor a Win vagy az elsőnek telepített OS bootképtelen lesz. -
Rick3D
senior tag
válasz #63718632 #39862 üzenetére
Szuper köszönöm mindenkinek a segítséget!
Ha lesz időm akkor már holnap megpróbálom.
Visszajelzek majd, hogy sikerült
(Szándékosan nem írtam erről még mert szerintem csak tünet volt és nem az okozója a bajnak. 3 napos Ubuntun mikor munkálkodtam. Azt írta ki egyszer, hogy nincs elég hely stb... Én meg néztem, hogy mi van?! még van több mint 400GB. Aztán csak erősködött én meg találtam pár megoldást amit végig próbálgattam terminálba. Megjegyzés: IoT 2% volt használatban és a drive 9%-a.
Aztán kapott egy resit. Itt meghalt a linux de olyannyira, hogy nem is bootolt be. Lenyomtam pár clear cuccot és szerintem valami fontosat is kitörölt. Megismerkedtem a ttyvel. Majd miután nem tudtam bejelentkezni vissza mentem winre és ott folytattam a munkát. A nap végén mondom megpróbálom még1x és akkor valami csoda történt és bebootolt a linux Azóta nem csinált ilyen manővert pedig nyúztam rendesen és azóta ráment több mint 100 giga arra a drivera.
Ebből arra következtetek, hogy valami a telepítés során ment félre, valószínűleg user error a partíció létrehozása során.)
#39864tordaitibi : Wao, köszi! Erről nem is tudtam. Be van kapcsolva. Nekem dettó egy ilyen van a biosban is. Most ki lett lőve, ahogy írtad.[ Szerkesztve ]
-
veterán
válasz #63718632 #39856 üzenetére
Ez az ő szempontjából mindegy mert ha 2 külön lemez van, ráadásul uefi, akkor a Linux a saját lemezére, annak az efi partíciójára pakolja a rendszerindítót. Nem kotorászik bele a másik lemezbe, ezután lesz 2 teljesen külön telepített rendszer és az uefibe lehet majd választani melyiket indítsa.
Illetve a Linuxba lehetne választani a Wint de mint feljebb írtam, szerintem azért nem lehet mert nem is látja a Wines ssd-t, ezért az os-prober meg se találja a winloadert. -
Rick3D
senior tag
válasz #63718632 #39856 üzenetére
Bent volt a wines SSD is igen. Upsz akkor itt lesz a gond, el is felejtettem már ezt. A jó öreg plug out all drives
Emlékeim szerint én csináltam meg rá a telepítőben a partíciót. Botegyszerű mindkét drive, csak 1 partíció van nekik. Nem bonyolítottam túl.Lehet rossz a partíció is ?
#39857tordaitibi: Látják ők egymást egyszerre, nincs azzal para. A trigger ha újra indítom a wint többször egymás után. Ekkor kell kivennem a linuxos SSD-t amolyan resetet kap és ha visszarakom a linuxos ssd-t újra látja azt is. Ez csak a win újra indításoknál jelentkezik, linuxot nem érdekli (teszteltem).
[ Szerkesztve ]
-
félisten
válasz #63718632 #39810 üzenetére
555MB,, amit a windows install elött hoztam létre, egy SSD-n van minden, és a Suse-t jó ideje nem indítottam el.
De eleinte (az Ubuntu által generált GRUB-bal) működött szépen az összes OS.
Az ubuntura jött valami frissítés, és azóta eltűnt a suse.[ Szerkesztve ]
Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html
-
veterán
válasz #63718632 #39351 üzenetére
Oks, amúgy énnálam amikor xfce volt, ez a seahorse daemon a legelsők között volt amit agyonütöttem, erős kezdőként mert agyamra ment.
Nem emlékszek a menetére több mint másfél éve volt, asszem pont itt PH-n magyaráztátok el hogyan kell.
De a kollégának akkor tényleg nem kéne ebbe belemászni. -
.LnB
titán
válasz #63718632 #39348 üzenetére
& tordaitibi
Okés, akkor marad a jelszó. Alkalmazásokkal valószínűleg nem lesz több gondom, mert ami kell, azt feltettem. Mivel úgy sincs sok mindenre használva a gép (Plex szerver, böngésző, torrent), így csak a bejelentkezés utáni jelszó az, amit mindig kérni fog.
Köszi!
[ Szerkesztve ]
„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”
-
mtomi95
senior tag
válasz #63718632 #38926 üzenetére
Hivatalosan is kiadták?
Amúgy kipróbáltam.
Buggos volt, de az Intel HD 2500-as IGP-m a ludas ebben.
Múltkor egy KDE-s Manjaro-t próbáltam és ott is ugyanezek a kis “pixel” hibák jöttek elő. Magában az ablakokban és annak bizonyos elemeiben.
Videó lejátszásban például sehol.
Lehetséges, hogy a Wayland miatt lenne? A Manjaroban is az lehet?
Átettem volna az Ubit X orgra, hogy megnézzem, de inkább vissza tettem a Linux Mintet…[ Szerkesztve ]
Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...
-
sz.balazs.95
veterán
válasz #63718632 #38591 üzenetére
Igen, ez már fentebb is lett javasolva, illetve már én is megtaláltam korábban a dconf-ban ennek a gnome-os megfelelőjét.
De a problémát ez nem oldja meg. Ez csak annyit csinál, hogy be tudom állítani vele, hogy mondjuk már 50%-on jelezze, hogy alacsony a töltöttség, én viszont azt szeretném megoldani, hogy amikor 50%-os töltöttséget jelez ki, az ne a 0-56 Wh tartománynak, hanem a 18,5-45 Wh tartománynak legyen az 50%-a, illetve ha adott töltöttségen van az akku, akkor ne a 0 Wh-hoz képes, hanem a 18,5 Wh-hoz képest jelenítse meg a százalékos értéket.Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.
-
cigam
titán
válasz #63718632 #38454 üzenetére
Egyszerűen hülyeség.
Még szerencse hogy itt vagy eldönteni mi a hülyeség és mi nem. Hiába sztárolod az arch-ot, aki a gépet nem tamagocsinak használja, és nem azzal ébred, hogy kinyitja az arch.org-ot, hogy na ma éppen mi tört el, mit kell kézzel kijavítani, azt pont nem érdekli mi a verziószáma a programnak. Az emberek többségének épp elég, ha működik. Nem is akarják megérteni mitől és hogyan.
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
-
nagyúr
válasz #63718632 #38446 üzenetére
Oh, nekem már mindegy... egy ideje átmentem lustába, így újat már nem nagyon fogok megtanulni.
Vannak bizonyos dolgok, amik pont az "új cuccal" nem mennek.
(még régen volt egy minecraft jar, ami standalone, nem regisztrációhoz kötött, az jelenleg megy, friss verzióval nem - igen, ez is szempont)Amúgy az Arch esetén a frissülés folyamatos?
B.C. Rich Warlock Platinum series eladó 105kHUF
-
veterán
válasz #63718632 #38115 üzenetére
Igen.
Meg is ismeri, fel is pakolja a driverét a vendég os, indítom az usb hardvert kezelő programot, még az is felismeri.
És amikor hozzányúlna hogy használja, abban a pillanatban összeomlik a program.
Ugyanez a program ugyanezzel az usb hardverrel natívan évek óta jól működik vagyis az usb vonalon van valami bibi. Vagy a virtual gépbe, ezt nem tudom.
Próbáltam nem usb hubon hanem közvetlenül a portba dugni, akkor is ez van.
De most már mindegy mert ezt a problémát megoldottam máshogy. -
I02S3F
addikt
válasz #63718632 #38086 üzenetére
C: 173 gb-ból 56 szabad
2x 150gb Linux kézen, azt most nem tudom megnézni, de ott minimális a foglalás.A C-n van pár steam-es játék. Azt nem kéne menteni. (Ez 15 gb, legalábbis a steam mappa a programfilesx86-on ennyit mutat)
A backup lényege, hogy másik lemezre készül. Ettől backup a backup. Ezért értelmetlen ugyanarra a lemezre menteni.
[ Szerkesztve ]
-
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Megjöttek a Redmi Note 14-es telefonok Magyarországra, ennyibe kerülnek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Linux kezdőknek
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Okos Otthon / Smart Home
- Autós topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Interactive Brokers társalgó
- Spórolós topik
- További aktív témák...