Hirdetés
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
-
10100 - 10001
43613 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:03 Téma összefoglaló

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
God Vazzeg
veterán
Üdv!
Van már jó ideje, hogy nem jártam erre.
Igazából most is csak a tapasztalataimat akarom megosztani, hogy miért szeretem a "Linuxot". Anyámnál lévő gépet egy az egyben lecseréltem, csak a vinyó maradt meg a telepített disztróval, ubi alapokra épülő Linux Mint 14-el.
A régi gép egy P4 volt, agp-s nvidia 6600gt-vel. Az új gép egy Dell Optiplex 760-as C2D gép, Nvidia 220-as vga-val. Régi vinyót beraktam, elindítottam a gépet, és használtam tovább, mintha mi sem történt volna

Hiba nélkül felállt az egész rendszer - és nem egy óra alatt -, magán a rendszeren pedig semmit nem kellett bütyköljek, hogy úgy menjen, ahogy a korábbi gépen. Egyedül a hálókártya MAC cím változása miatt kellett a routerben a MAC címet átírnom az újra, hogy a statikus IP rendben legyen, bár ugye ezt is megoldhattam volna a router piszkálása nélkül, disztróból.
Szóval ismét bizonyított a "renccer"

Ugyanezt én már 3x megcsináltam ugyanazzal a Mint 15-tel
Minden gond nélkül.. 
-
dbius
veterán
Üdv!
Van már jó ideje, hogy nem jártam erre.
Igazából most is csak a tapasztalataimat akarom megosztani, hogy miért szeretem a "Linuxot". Anyámnál lévő gépet egy az egyben lecseréltem, csak a vinyó maradt meg a telepített disztróval, ubi alapokra épülő Linux Mint 14-el.
A régi gép egy P4 volt, agp-s nvidia 6600gt-vel. Az új gép egy Dell Optiplex 760-as C2D gép, Nvidia 220-as vga-val. Régi vinyót beraktam, elindítottam a gépet, és használtam tovább, mintha mi sem történt volna

Hiba nélkül felállt az egész rendszer - és nem egy óra alatt -, magán a rendszeren pedig semmit nem kellett bütyköljek, hogy úgy menjen, ahogy a korábbi gépen. Egyedül a hálókártya MAC cím változása miatt kellett a routerben a MAC címet átírnom az újra, hogy a statikus IP rendben legyen, bár ugye ezt is megoldhattam volna a router piszkálása nélkül, disztróból.
Szóval ismét bizonyított a "renccer"

-
Kendek
MODERÁTOR
-
d3kk
senior tag
felraktam a catalyst drivert (x86_x64) a legujabbat --forced parancsal és mmost nem bootol be az ubi..
-
d3kk
senior tag
Megoldódott..
RUFUS-al csináltam a telepítő pendrive-ot, és az meg tudta csinálni UEFI-s GPT-vel..
Ajánlom mindenki figyelmébe!

-
d3kk
senior tag
megnéztem win8 alatt és secure boot state = OFF
illetve uefi-n belül is a fastboot kikapcsolva..
úgyhogy ez sem jött be..van más módszer hogy uefi-s telepito pendrive-t csinaljak az ubuntubol windows 8 alatt?
? -
d3kk
senior tag
Biztos hogy ezt írja ki? Mert ez így elég érdekes

Mikor kiválasztom a kreált pendrive telepito-t boot device-ként kkor ezt irja:
Missing Operating System
annak lehet köze hozzá h ugyanerről a pendrive ről telepitettem UEFI-s windows-t?
Ezzel az appal csinaltam a WIN8 installer PEDNRIVE-T. GPT-t csinált a pendrive-ra
-
God Vazzeg
veterán
-
d3kk
senior tag
FElraktam UEFI-n keresztül a win 8-at és utána azon megcsinaltam Universal USB Installer-el a telepito pendrive-t 12.04.02 LTS x64 iso-jával és nem akarodzik elindulni a telepito mert azt irja hogy nem található megfelelő OS
-
God Vazzeg
veterán
-
fradi81
veterán
Felraktam a 325-öst, nagyon baba, köszöntem

Gyorsult is valamit?
-
God Vazzeg
veterán
Itt a 325-ös driver akár 12.04-re is
Egy dologra kell figyelned: "* WARNING: Do not use this PPA with the precise X backport stacks, aka if you install 12.04.2 directly. You can switch back to a compatible one by installing xserver-xorg-lts-precise instead."Felraktam a 325-öst, nagyon baba, köszöntem

-
kispx
addikt
Nyiss egy terminált.
Majd írd be: sudo apt-get install firefox-locale-hu
Üss egy enter, majd írd be a jelszavadat.
(Indítsd újra az FF-ot ha a telepítés közben futott)De a beállítások -> nyelvi támogatás -> Nyelvek telepítése és eltávolításánál ha megkeresed a magyar és telepíted akkor is megfogja ezt csinálni.
-
Balistlas
csendes tag
-
stopperos
senior tag
-
Balistlas
csendes tag
Jó, most látom, hogy a 22-eshez még nincs kompatibilis magyar nyelv.
-
Balistlas
csendes tag
Sziasztok!
Friss telepítésű Lubuntun hogyan magyarosíthatom a firefoxot? A nyelvi támogatást amennyire lehetett kiegészítettem telepítés után.
Előre is köszönöm a segítséget.
-
kriszpontaz
veterán
-
sh4d0w
félisten
-
stopperos
senior tag
én a sudo mc és a sudo nautilus --no-desktop parancsokat szoktam használni.
-
joecontra
addikt
A gyári fájlböngészőnél úgy megy, hogy a terminálból root-ként indítod a fájlkezelőt aztán azt csinálsz benne amit akarsz.
Üdv,
J -
d3kk
senior tag
azt hogyan tudom megoldani hogy egy filekezelőt (mondjuk a midnight commandert) felvértezzem admin jogokkal hogy write jogot kaphasson a system mappákban is.. a gyári fileböngészővel sem enged felülirni egy system file-t..
-
ithomas
őstag
Sziasztok.
Kubuntu 13.04-en a következőkben kellene segítség.
Sehogy nem tudok kicsiholni 5.1-es hangot HDMI-n keresztül.
A KDE mixer annyit ír ki, hogy built in audio digital stereo (HDMI).
A gép egy Toshiba L500 Intel chipsettel:lspci
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 05)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 2 (rev 05)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 3 (rev 05)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 4 (rev 05)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 5 (rev 05)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 6 (rev 05)A HDMI közvetlenül a HM erősítőre van kötve, az eszköz infóból annyit tudtam meg, hogy :
HDA Intel MID (HDA Intel ALSA hardware specific device).Kérlek segítsetek, hogy merre induljak el...

Köszi!
-
Pete55555
addikt
Puppy, linux mint mate felülettel, vagy lubuntu 12.04. A vga-hoz csak nyílt drivered lesz, de be tudsz bootolni live rendszerként és le tudod ellenőrizni hogy neked megfelel-e

Húúúú van lehetőség úgy látom

Ez a Puppy tetszik, kipróbálom
-
BoB
veterán
Sziasztok
Adott egy régi IBM T40-es gép. Pentium 1.6 M procival, 370Mb memóriával.
Felraktam rá egy 8.0.4-es ubuntut, majd azt frissítettem 10.04-esre.
A 8-asra nem bírtam rávarázsolni a flasht, így a youtube nem futott, a 10-esen már fut, de lassú, szaggat, mi lehet a probléma? Esetleg az összefoglalóban említett ATI driver?
A 8-as mondjuk egyébként is kicsit mintha gyorsabb lett volna, nekem az is jó megoldás, ha azon meg tudom oldani, hogy fusson a flash.
Kezdő vagyok még linuxxal, úgyogy bármilyen megoldást/javaslatot szívesen fogadok.Egyébként XP helyére lett feltéve az ubuntu, mert lassú volt ezen a gépen, ez lenne a cél, hogy kicsit gördülékenyebb rendszer legyen rajta.

antix linux kifejezetten régebbi gépekre lett tervezve, a 13-as Debian stable/wheezy-n alapul.
-
God Vazzeg
veterán
Sziasztok
Adott egy régi IBM T40-es gép. Pentium 1.6 M procival, 370Mb memóriával.
Felraktam rá egy 8.0.4-es ubuntut, majd azt frissítettem 10.04-esre.
A 8-asra nem bírtam rávarázsolni a flasht, így a youtube nem futott, a 10-esen már fut, de lassú, szaggat, mi lehet a probléma? Esetleg az összefoglalóban említett ATI driver?
A 8-as mondjuk egyébként is kicsit mintha gyorsabb lett volna, nekem az is jó megoldás, ha azon meg tudom oldani, hogy fusson a flash.
Kezdő vagyok még linuxxal, úgyogy bármilyen megoldást/javaslatot szívesen fogadok.Egyébként XP helyére lett feltéve az ubuntu, mert lassú volt ezen a gépen, ez lenne a cél, hogy kicsit gördülékenyebb rendszer legyen rajta.

Puppy, linux mint mate felülettel, vagy lubuntu 12.04. A vga-hoz csak nyílt drivered lesz, de be tudsz bootolni live rendszerként és le tudod ellenőrizni hogy neked megfelel-e

-
stopperos
senior tag
Sziasztok
Adott egy régi IBM T40-es gép. Pentium 1.6 M procival, 370Mb memóriával.
Felraktam rá egy 8.0.4-es ubuntut, majd azt frissítettem 10.04-esre.
A 8-asra nem bírtam rávarázsolni a flasht, így a youtube nem futott, a 10-esen már fut, de lassú, szaggat, mi lehet a probléma? Esetleg az összefoglalóban említett ATI driver?
A 8-as mondjuk egyébként is kicsit mintha gyorsabb lett volna, nekem az is jó megoldás, ha azon meg tudom oldani, hogy fusson a flash.
Kezdő vagyok még linuxxal, úgyogy bármilyen megoldást/javaslatot szívesen fogadok.Egyébként XP helyére lett feltéve az ubuntu, mert lassú volt ezen a gépen, ez lenne a cél, hogy kicsit gördülékenyebb rendszer legyen rajta.

Ne ubuntuval próbálkozz szerintem. A gond az, hogy túl kevés a memória a gépben, a többi még talán elmenne.
Szerintem debian 6, puppy linux amik játszanak. -
Pete55555
addikt
Sziasztok
Adott egy régi IBM T40-es gép. Pentium 1.6 M procival, 370Mb memóriával.
Felraktam rá egy 8.0.4-es ubuntut, majd azt frissítettem 10.04-esre.
A 8-asra nem bírtam rávarázsolni a flasht, így a youtube nem futott, a 10-esen már fut, de lassú, szaggat, mi lehet a probléma? Esetleg az összefoglalóban említett ATI driver?
A 8-as mondjuk egyébként is kicsit mintha gyorsabb lett volna, nekem az is jó megoldás, ha azon meg tudom oldani, hogy fusson a flash.
Kezdő vagyok még linuxxal, úgyogy bármilyen megoldást/javaslatot szívesen fogadok.Egyébként XP helyére lett feltéve az ubuntu, mert lassú volt ezen a gépen, ez lenne a cél, hogy kicsit gördülékenyebb rendszer legyen rajta.

-
d3kk
senior tag
A # a sor elején azt jelzi hogy kommentezve van, azt a sort nem veszi figyelembe a rendszer! Vedd ki előle a #-et, úgy lesz jó!

nagyon köszi mindkettőtöknek!

-
sh4d0w
félisten
like this?
ilyen lesz az rc.local file az etc mappában:
#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.
# xset m 1/6 1
exit 0kell hogy legyen a xset m 1/6 1 és az előtte lévő # között?
Ez egy a sok lehetséges módszer közül.
-
God Vazzeg
veterán
like this?
ilyen lesz az rc.local file az etc mappában:
#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.
# xset m 1/6 1
exit 0kell hogy legyen a xset m 1/6 1 és az előtte lévő # között?
A # a sor elején azt jelzi hogy kommentezve van, azt a sort nem veszi figyelembe a rendszer! Vedd ki előle a #-et, úgy lesz jó!

-
d3kk
senior tag
Ha működött, akkor beteszed a Startup Applications-be és minden újraindítás után működni fog.
A másik módszer, amivel ki lehet javítani ezt a config hibát, hogy megkeresed, melyik program biztosítja ezt a felületet, letöltöd a forráskódját és kijavítod benne a hibát, lefordítod, leteszteled, hogy minden okés-e, majd ezeket addig ismétled, amíg nem lesz jó a program. Ezután a javítást commitolod és használod a saját megoldásodat, amíg meg nem jelenik frissítésként...
like this?
ilyen lesz az rc.local file az etc mappában:
#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.
# xset m 1/6 1
exit 0kell hogy legyen a xset m 1/6 1 és az előtte lévő # között?
-
#57018880
törölt tag
Lehet, hogy windows nem engedi kihúzni a procit csuktkára egy adott hőmérséklet érték után? Én ezt tudom elképzelni leghamarabb.
Ubi néha alkot furcsaságokat, van hogy energia takarékos profilt auton átdobja 2-vel arrébb ami meg már majdnem full load nálam.

Én biosban adtam meg egy cél hőmérsékletet, most 45C de lehet, később 50C is lesz. Ez mellé minimum 62,5%-os CPU fan speed megy.
Helyedben BIOS-ban megnézném, hogy nálad mik ezek az értékek, ha meg vannak adva. Smart Fan control vagy ilyesmi a neve az opciónak.
-
Kendek
MODERÁTOR
Srácok, két kérdésem lenne, biztosan okosabbak vagytok nálam. Ubuntu 12.04-ről közvetlenül nem tudok 13.04-re frissíteni, csak 12.10-re? Illetve érdemes 13.04-et feltenni, van olyan stabil, mint a 12.04? Egy HP EliteBook 6930p-ről van szó. Előre is köszönöm a tanácsokat!

És nem tudsz közvetlen frissíteni, igen.
(#10066) kispx: Habár bugok a 12.04.2-ben is vannak.
-
kispx
addikt
Srácok, két kérdésem lenne, biztosan okosabbak vagytok nálam. Ubuntu 12.04-ről közvetlenül nem tudok 13.04-re frissíteni, csak 12.10-re? Illetve érdemes 13.04-et feltenni, van olyan stabil, mint a 12.04? Egy HP EliteBook 6930p-ről van szó. Előre is köszönöm a tanácsokat!

Nincs olyan stabil. Vannak még benne bugok.
-
szekfizsolt
senior tag
Srácok, két kérdésem lenne, biztosan okosabbak vagytok nálam. Ubuntu 12.04-ről közvetlenül nem tudok 13.04-re frissíteni, csak 12.10-re? Illetve érdemes 13.04-et feltenni, van olyan stabil, mint a 12.04? Egy HP EliteBook 6930p-ről van szó. Előre is köszönöm a tanácsokat!

-
stopperos
senior tag
Hali!
Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy létezik-e Ubuntura olyan progi, amivel megoszthatom a HDD egy részét USB-n keresztül úgy, hogy ha egy másik géppel összekötöm a masinát, akkor az storage drive-ként lássa a linuxos vinyójának megosztott részét? Más módszer is érdekel, ami USB-s másolást tesz lehetővé, csak nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek.
A másik, hogy lehet-e virtuális diszk image-et kreálni Linuxon valamivel? Tehát ha én nem DVD iso-ba akarok archiválni, hanem egy ilyenbe, hogy aztán az egyben kezelhető legyen, és egyben a hosszú file-nevek se jelentsenek gondot úgy, mint az iso-nál.
Az elsőre azt mondom, hogy nem lehet. Mert a gépeken csak "usb bemenet" van, nem erre tervezték a számítógépeket.
-
sh4d0w
félisten
Sziasztok. Érdekelne hogy ti tudtok e valamilyen megoldást arra hogy nem lehet sem a trackpad, sem az egér érzékenységet a settings, mouse alatt.. elveszti a beállítást miután kilépek belőle, illetve mikor még benne vagyok akkor sem érzékelek változást állítgatás közben.
itt a topicban is keresgéltem de egy valaki említette ugyanezt viszont ő nem kapott itt választ.
más helyeken is olvasgattam de csak egy megoldást tudtam kiprobalni ami sikerült is.. egészen ujrainditasig.
szóval ez is csak fél megoldás ez volt az: "xset m 1/6 1" ...valaki tudna ebben segítséget nyújtani?
van valamilyen módszer amivel ki lehet javítani ezt a config hibát?
MSI CR700 és 13.10(saucy salamander) amd64

Ha működött, akkor beteszed a Startup Applications-be és minden újraindítás után működni fog.
A másik módszer, amivel ki lehet javítani ezt a config hibát, hogy megkeresed, melyik program biztosítja ezt a felületet, letöltöd a forráskódját és kijavítod benne a hibát, lefordítod, leteszteled, hogy minden okés-e, majd ezeket addig ismétled, amíg nem lesz jó a program. Ezután a javítást commitolod és használod a saját megoldásodat, amíg meg nem jelenik frissítésként...
-
God Vazzeg
veterán
Hali!
Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy létezik-e Ubuntura olyan progi, amivel megoszthatom a HDD egy részét USB-n keresztül úgy, hogy ha egy másik géppel összekötöm a masinát, akkor az storage drive-ként lássa a linuxos vinyójának megosztott részét? Más módszer is érdekel, ami USB-s másolást tesz lehetővé, csak nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek.
A másik, hogy lehet-e virtuális diszk image-et kreálni Linuxon valamivel? Tehát ha én nem DVD iso-ba akarok archiválni, hanem egy ilyenbe, hogy aztán az egyben kezelhető legyen, és egyben a hosszú file-nevek se jelentsenek gondot úgy, mint az iso-nál.
Másodikra a "dd" parancsnak nézz utána, hátha megfelel neked.
-
td
senior tag
Hali!
Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy létezik-e Ubuntura olyan progi, amivel megoszthatom a HDD egy részét USB-n keresztül úgy, hogy ha egy másik géppel összekötöm a masinát, akkor az storage drive-ként lássa a linuxos vinyójának megosztott részét? Más módszer is érdekel, ami USB-s másolást tesz lehetővé, csak nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek.
A másik, hogy lehet-e virtuális diszk image-et kreálni Linuxon valamivel? Tehát ha én nem DVD iso-ba akarok archiválni, hanem egy ilyenbe, hogy aztán az egyben kezelhető legyen, és egyben a hosszú file-nevek se jelentsenek gondot úgy, mint az iso-nál.
-
d3kk
senior tag
Sziasztok. Érdekelne hogy ti tudtok e valamilyen megoldást arra hogy nem lehet sem a trackpad, sem az egér érzékenységet a settings, mouse alatt.. elveszti a beállítást miután kilépek belőle, illetve mikor még benne vagyok akkor sem érzékelek változást állítgatás közben.
itt a topicban is keresgéltem de egy valaki említette ugyanezt viszont ő nem kapott itt választ.
más helyeken is olvasgattam de csak egy megoldást tudtam kiprobalni ami sikerült is.. egészen ujrainditasig.
szóval ez is csak fél megoldás ez volt az: "xset m 1/6 1" ...valaki tudna ebben segítséget nyújtani?
van valamilyen módszer amivel ki lehet javítani ezt a config hibát?
MSI CR700 és 13.10(saucy salamander) amd64

-
quailstorm
félisten
Köszönöm, akkor végül is ez már elég a lelki békémhez. Egy darabig amiatt aggódtam, hogy a Quadro egzotikussága okozza a problémát (függetlenül attól, hogy elméletileg nem kellene gondot okozzon). Azzal pedig nincs gondom, hogy nem megy minden annyira flottul az open-source világban.
Alapból arra gondolok hogy optimalizálatlan az Unity. Win7-en is van röcögés 50MHz-nél, Win8-nál már nincs. Engem meg annyira nem zavar az a pár lag, de nálam kb az esetek 10%-a csak ubuntuban.
nouveau meg nyomja max órajelen mint süket az ólajtót, az se jobb sztem... -
Shrike7973
senior tag
Nem, nekem 486-os laptomom van 25MHz-en. Asztali gép, GTS450, és ugyanez. Azért mondtam. Csak mivel egy kártyát már elfűtöttem, gyakran figyelem az órajel és hőingadozásokat, ezért jöttem rá hogy mi okozza az átmeneti laggot.
(#10055) PuMbA: köcce, erről a repóról nem tudtam eddig.Köszönöm, akkor végül is ez már elég a lelki békémhez. Egy darabig amiatt aggódtam, hogy a Quadro egzotikussága okozza a problémát (függetlenül attól, hogy elméletileg nem kellene gondot okozzon). Azzal pedig nincs gondom, hogy nem megy minden annyira flottul az open-source világban.
-
quailstorm
félisten
Ezek szerint nálad is hasonló a helyzet? Neked Quadro nvidia kártyád van?
Nem, nekem 486-os laptomom van 25MHz-en. Asztali gép, GTS450, és ugyanez. Azért mondtam. Csak mivel egy kártyát már elfűtöttem, gyakran figyelem az órajel és hőingadozásokat, ezért jöttem rá hogy mi okozza az átmeneti laggot.
(#10055) PuMbA: köcce, erről a repóról nem tudtam eddig. -
Shrike7973
senior tag
Nem lesz jellemző...
12.10-en nálam is a 313-mas driver a max, lehet a 319 13.04 only.
Egyébként meg rakd oda az nVidia vezérlőpult HW figyelő tabját az aktív ablak fölé, és nézd az órajelet meg a laggot. Az akkud érdeke. Bár az asztali gépben is ez a helyzet.
Windowson nálam is rendben van, most is kipróbáltam.Ezek szerint nálad is hasonló a helyzet? Neked Quadro nvidia kártyád van?
-
PuMbA
titán
Látok rációt a véleményedben, de ez a szaggatás az emberi szemnek, vagy legalábbis az enyémnek idegesítő. Az animációk szerintem akkor létjogosultak, ha folyékonyak. Az Android esetében is ezért ment a sírás régebben.
Érdekes módon egyébként Windows esetében ilyenről szó sincs. Körülbelül ugyanarról az animációról van szó (nekem Windows-on is oldalt van a tálca, mint Unity esetében). Sosem akadt még meg az animáció, és valószínűnek tartom, hogy power saving ott is van.
Itt a 325-ös driver akár 12.04-re is
Egy dologra kell figyelned: "* WARNING: Do not use this PPA with the precise X backport stacks, aka if you install 12.04.2 directly. You can switch back to a compatible one by installing xserver-xorg-lts-precise instead." -
Siriusb
veterán
Task manager, conky, top, powertop. Powertop-pal mindenképpen érdemes lenne ránézni.
-
quailstorm
félisten
Más: a jelenlegi LTS Ubuntu 12.04-be nem tervezik idővel becsorgatni egy pár produktív program újabb verzióit? Gondolok itt GIMP 2.8, Libreoffice 4.x, és QT-Creator 2.7-re. Szerintem nem csökkenne a stabilitása a rendszernek tőle, sőt, feltehetően kevesebb a hiba.
Nem lesz jellemző...
12.10-en nálam is a 313-mas driver a max, lehet a 319 13.04 only.
Egyébként meg rakd oda az nVidia vezérlőpult HW figyelő tabját az aktív ablak fölé, és nézd az órajelet meg a laggot. Az akkud érdeke. Bár az asztali gépben is ez a helyzet.
Windowson nálam is rendben van, most is kipróbáltam. -
Shrike7973
senior tag
Örülj neki, mert azt jelenti hogy megy az energiatakarékosság. ~50mhz-en jó hogy szaggat. Terhelésre meg felkapcsol.
Látok rációt a véleményedben, de ez a szaggatás az emberi szemnek, vagy legalábbis az enyémnek idegesítő. Az animációk szerintem akkor létjogosultak, ha folyékonyak. Az Android esetében is ezért ment a sírás régebben.
Érdekes módon egyébként Windows esetében ilyenről szó sincs. Körülbelül ugyanarról az animációról van szó (nekem Windows-on is oldalt van a tálca, mint Unity esetében). Sosem akadt még meg az animáció, és valószínűnek tartom, hogy power saving ott is van.
-
Shrike7973
senior tag
Más: a jelenlegi LTS Ubuntu 12.04-be nem tervezik idővel becsorgatni egy pár produktív program újabb verzióit? Gondolok itt GIMP 2.8, Libreoffice 4.x, és QT-Creator 2.7-re. Szerintem nem csökkenne a stabilitása a rendszernek tőle, sőt, feltehetően kevesebb a hiba.
-
Shrike7973
senior tag
Végül is van version-current-updates, meg egy experimental. De az experimental 310.x is távol van a honlapon szereplő 319.32-től.
Ubuntu 13.04-et kipróbáltam egyébként, ott szintén csak nvidia driverrel egy négyzetnyi grafikai hiba jelenik meg dash keresésnél az első elválasztó sorban, ha billentyűvel megyek lefele rá. Nem nagy dolog, de furcsa.
Eddig egy AMD GPU-s laptoppal rendelkeztem, és főleg a drivertámogatás miatt váltottam gépet. Igazából belátom, hogy fényévekkel jobb a helyzet, de azért nem tökéletes sajnos.
-
quailstorm
félisten
Hi,
Egy HP EliteBook-al rendelkezem, jelenleg Ubuntu 12.04-et használok rajta Unity-vel.
Ebben a notebook-ban egy Quadro 1000M van, ami teljesítményileg lényegében egy GT630M.
Aktiváltam hozzá a zárt meghajtót (version-current), mivel a nouveau meghajtóval nincs vsync, és nem tudom állítani a képernyő fényerejét.
Az új meghajtóval elviekben minden tökéletesen megy. Van 3D gyorsítás, van vsync, stb.
Viszont gondom is akadt vele: "alkalomadtán" csúnyán szaggatnak a desktop effect-ek (pl.: minimize to tray, app overview). Ekkor ha egy-két szaggatás után elkezdem tesztelni, akkor újra jó lesz. Sőt, a felhasználási idő 60-70%-ban jól, tehát folyékonyan mennek az animációk.Ezt minden nvidia tulajdonos észleli? Vagy esetleg a Quadro specialitásának köszönhető? Ahogy elnéztem, az összes nvidia kártyához ugyanaz a driver van.
Valószínűleg nem Ubuntu specifikus hibáról van szó, mivel Fedora 18-on is tapasztaltam Gnome Shell 3.6-al.
Örülj neki, mert azt jelenti hogy megy az energiatakarékosság. ~50mhz-en jó hogy szaggat. Terhelésre meg felkapcsol.
-
Kendek
MODERÁTOR
Hi,
Egy HP EliteBook-al rendelkezem, jelenleg Ubuntu 12.04-et használok rajta Unity-vel.
Ebben a notebook-ban egy Quadro 1000M van, ami teljesítményileg lényegében egy GT630M.
Aktiváltam hozzá a zárt meghajtót (version-current), mivel a nouveau meghajtóval nincs vsync, és nem tudom állítani a képernyő fényerejét.
Az új meghajtóval elviekben minden tökéletesen megy. Van 3D gyorsítás, van vsync, stb.
Viszont gondom is akadt vele: "alkalomadtán" csúnyán szaggatnak a desktop effect-ek (pl.: minimize to tray, app overview). Ekkor ha egy-két szaggatás után elkezdem tesztelni, akkor újra jó lesz. Sőt, a felhasználási idő 60-70%-ban jól, tehát folyékonyan mennek az animációk.Ezt minden nvidia tulajdonos észleli? Vagy esetleg a Quadro specialitásának köszönhető? Ahogy elnéztem, az összes nvidia kártyához ugyanaz a driver van.
Valószínűleg nem Ubuntu specifikus hibáról van szó, mivel Fedora 18-on is tapasztaltam Gnome Shell 3.6-al.
Ha van frissebb gyári meghajtó, akkor esetleg próbáld meg azt is feltenni. Ez tényleg annak a hibája lehet, de lehet, hogy azóta már javítottak rajta. Viszont még mindig sokkal kevésbé zavaró a hibajelenség, mint amit Windowson tapasztalnak mostanában NV-éknél.
-
Shrike7973
senior tag
Hi,
Egy HP EliteBook-al rendelkezem, jelenleg Ubuntu 12.04-et használok rajta Unity-vel.
Ebben a notebook-ban egy Quadro 1000M van, ami teljesítményileg lényegében egy GT630M.
Aktiváltam hozzá a zárt meghajtót (version-current), mivel a nouveau meghajtóval nincs vsync, és nem tudom állítani a képernyő fényerejét.
Az új meghajtóval elviekben minden tökéletesen megy. Van 3D gyorsítás, van vsync, stb.
Viszont gondom is akadt vele: "alkalomadtán" csúnyán szaggatnak a desktop effect-ek (pl.: minimize to tray, app overview). Ekkor ha egy-két szaggatás után elkezdem tesztelni, akkor újra jó lesz. Sőt, a felhasználási idő 60-70%-ban jól, tehát folyékonyan mennek az animációk.Ezt minden nvidia tulajdonos észleli? Vagy esetleg a Quadro specialitásának köszönhető? Ahogy elnéztem, az összes nvidia kártyához ugyanaz a driver van.
Valószínűleg nem Ubuntu specifikus hibáról van szó, mivel Fedora 18-on is tapasztaltam Gnome Shell 3.6-al.
-
#35202114
törölt tag
Nekem a chakra Linux alatt 80-90 fok között volt alapon,terhelésnél még volt mikor 90 fölément. Linux mint alatt ez 63-68 fok, terhelés alatt se érte még el a 70 fokot. Asus x53br notebookom van.
-
randras
veterán
Hol tudom figyelni a CPU terheltséget? Arra is kell valami külső program?
God Vazzeg: Nekem i5-öm van a laptopban, nem emlékszem rá, hogy valaha is lett volna 90 fok felett a magok hőmérséklete játékon kívüli felhasználással, tökmindegy a terhelés mennyi volt.
-
God Vazzeg
veterán
Jaaa, értem. Tudom volt valami kernel gond is, de ha jól tudom azt már megoldották..

-
BoB
veterán
Nekem most PH és faxbukk van nyitva, magok egyenként 3-6%-on mennek. Igaz ez asztali gép, de viszonyításnak jó. Flash tartalom alatt 20% körüliek az értékek. 4 magos phenom II.
Sajnos a túlmelegedés egy valós veszély, aminek az oka hogy a ventillátorok nem kapcsolnak elég magas fordulatszámra. Thinkpad laptopoknál tipikus (nekem is az van). Külön kell mókolni hogy jó legyen.
-
God Vazzeg
veterán
-
Siriusb
veterán
Az még a kérdés, fancontrol ment-e. Ha nem, akkor itt is az alaplap vezérelte a hűtést, tehát marad az, hogy a háttérben futott valami, meghajtva a procit. Ilyen esetben az az első dolga az embernek, hogy megnézi, mi és mennyire használja a CPU-t.
-
randras
veterán
-
huliganboy
addikt
Sziasztok!
Távolról szeretném grafikusan elérni az ubuntu 12.04 rendszerem. Ssh telnet stb tökéletesen megy de ez a távoli elérés nem.
Hiba megjeleníti a képet de az nem frissül mindig ugyan azt látom mikor beléptem. Amúgy meg ha kattintok bárhová végrehajtja csak ugye azt a kliens gépről már nem látom csak ha ránézek a "szerver" gépre.
Kliens rendszer: Xp prof.
Használt kliens programok:
- vnc és egyéb variánsai
- Felraktam ssh-n azt a progit az ubuntura mellyel az xp beépített távoli asztal kliensével lehet kapcsolódni
- TightvncMinden kliens progi csatlakozik csak ugyan azt a hibát produkálja.
Az ubuntun be van kapcsolva a vezérlés engedélyezése.Jelenleg pár napig fizikailag nem férek a géphez így ssh hozzáférésen kellene a problémát orvosolni.
Egyes helyeken a compiz kikapcsolásáról olvasok ami orvosolhatja a problémát de ezt lehetséges e tiltani ssh protokolon keresztül?
Köszönöm

-
#35202114
törölt tag
Gondoltam megosztom örömömet, hátha van más olyan elvetemült is mint én.

Naszóval Linux Mint 15 alatt működik a wp8 as telefon (lumia 820) között az adatátvitel. Gépre kötve látja a telefon memóriáját és az sd kártyát is

-
Kendek
MODERÁTOR
Titkos recept? Pontosan mit szeretnél elérni, mi a célod az iso fájllal? Én tudom, hogy hogyan kell készíteni ilyen Live-ot, még eszközt is csináltam hozzá. Ha belenézel egy Ubuntus telepítőképbe, akkor látod, hogy miből áll, hogy mi kell ahhoz, hogy működjön. Annyit elárulhatok, hogy a rendszer fájljait a squashfs képfájl tartalmazza, ami egy tömörített cucc és semmi köze a dd-hez. Nem egy parancs kézzel összehozni az egészet, pláne nem annyiból áll, hogy képbe foglalunk egy partíciót.
-
Lacces
őstag
Jó, akkor megyek a Google találat 32. oldalára hátha ott valaki el is árulja nekem a titkos receptet

-
Kendek
MODERÁTOR
Kérlek szépen ez a parancs a Google találat 31. oldalán a remény sugara volt. Az alap parancs ami tele van a net, az nem volt hatásos. Nekem egy egyedileg összeomlott Ubuntum van
Egyedi terminállal ami többsoros parancs esetén is elszállt
. Ide egyedi megoldások kellettek.Már megvan, a 2 of-os megoldást az egyik fórumon láttam, valakinek bevált
.
Elszállás a következő volt normálisan: Not a directory. (az if-es résznél). (ahogy olvastam a No file or directory hibának kellett volna jönnie, de mindig ez a Not a directory jött)
Aztán végül nézegettem az 1 of-os verziót. és végül meglett az volt a lényeg, hogy az if=`elérésiút' jelek közé kellett raknom az elérési útvonalat az iso-nak. Ekkor nem dobta a Not a directory, és 1.91GB-os boot-ot hozott létre, de úgy tűnik működik.
A jelek tippje onnan jött, hogy a terminál is ilyenek közé dobálta az elérési útat
És telepít, oh yeah... szépen zárul a hétvége.sh4d0w: Volt hibával elszállos részek is, de a cucc megmaradt

Figyu, a dd egy az egyben másol mindent, viszont egy ext4-es fájlrendszerből nem lesz ilyen formában iso képfájl. Szóval ha te ebből egy DVD-re írható, bootolható cuccot akarsz, akkor nagyon nem jól csinálod.
-
Lacces
őstag
Kérlek szépen ez a parancs a Google találat 31. oldalán a remény sugara volt. Az alap parancs ami tele van a net, az nem volt hatásos. Nekem egy egyedileg összeomlott Ubuntum van
Egyedi terminállal ami többsoros parancs esetén is elszállt
. Ide egyedi megoldások kellettek.Már megvan, a 2 of-os megoldást az egyik fórumon láttam, valakinek bevált
.
Elszállás a következő volt normálisan: Not a directory. (az if-es résznél). (ahogy olvastam a No file or directory hibának kellett volna jönnie, de mindig ez a Not a directory jött)
Aztán végül nézegettem az 1 of-os verziót. és végül meglett az volt a lényeg, hogy az if=`elérésiút' jelek közé kellett raknom az elérési útvonalat az iso-nak. Ekkor nem dobta a Not a directory, és 1.91GB-os boot-ot hozott létre, de úgy tűnik működik.
A jelek tippje onnan jött, hogy a terminál is ilyenek közé dobálta az elérési útat
És telepít, oh yeah... szépen zárul a hétvége.sh4d0w: Volt hibával elszállos részek is, de a cucc megmaradt

-
sh4d0w
félisten
Na itt vagyok ismét. Sikerült külső monitort szereznem ott a nagyobb felbontás miatt nem csinál hülyeséget a terminál a több soros parancsoknál.
Kipróbáltam parancssorból is készíteni a lemezképet... hát én nem tudom.
sudo dd if=/dev/sda3 of="raring-desktop-amd64.iso" bs=4096 of=/dev/sdb1megadtam ezt neki és jól működik egy darabig, de van egy kis gond... 2.0GB kevés neki! Ezen meglepődtem, ez lehetséges lenne 13.04-nél? Bootolható usbt akarok csinálni, és a windows progitk a 12.10-nél sem kívántak többet 1.2GB-nál... Ez most komoly, hogy a bootoló usb-t több mint 2.0GB kellene? (Vagy már csak annyira instabill nálam az Ubi, hogy csak na)...
Eszem megáll, hogy nem tudok bootolható usbt csinálni a 13.04-nek.
Két dolog:
1. Két of?
2. Mivel nem szállt el hibával, örülj, ha a /dev/sdb1-en megmaradtak a cuccaid... -
Kendek
MODERÁTOR
Na itt vagyok ismét. Sikerült külső monitort szereznem ott a nagyobb felbontás miatt nem csinál hülyeséget a terminál a több soros parancsoknál.
Kipróbáltam parancssorból is készíteni a lemezképet... hát én nem tudom.
sudo dd if=/dev/sda3 of="raring-desktop-amd64.iso" bs=4096 of=/dev/sdb1megadtam ezt neki és jól működik egy darabig, de van egy kis gond... 2.0GB kevés neki! Ezen meglepődtem, ez lehetséges lenne 13.04-nél? Bootolható usbt akarok csinálni, és a windows progitk a 12.10-nél sem kívántak többet 1.2GB-nál... Ez most komoly, hogy a bootoló usb-t több mint 2.0GB kellene? (Vagy már csak annyira instabill nálam az Ubi, hogy csak na)...
Eszem megáll, hogy nem tudok bootolható usbt csinálni a 13.04-nek.
Ez mi a rosseb ez a parancs? Semmi értelme nincsen neki, pláne nem lesz belőle az amit szeretnél.
(#10031) God Vazzeg: Igen, kiegészítve azzal, hogy ebből így maximum kiterjesztés szerint lesz csak iso.
-
God Vazzeg
veterán
Na itt vagyok ismét. Sikerült külső monitort szereznem ott a nagyobb felbontás miatt nem csinál hülyeséget a terminál a több soros parancsoknál.
Kipróbáltam parancssorból is készíteni a lemezképet... hát én nem tudom.
sudo dd if=/dev/sda3 of="raring-desktop-amd64.iso" bs=4096 of=/dev/sdb1megadtam ezt neki és jól működik egy darabig, de van egy kis gond... 2.0GB kevés neki! Ezen meglepődtem, ez lehetséges lenne 13.04-nél? Bootolható usbt akarok csinálni, és a windows progitk a 12.10-nél sem kívántak többet 1.2GB-nál... Ez most komoly, hogy a bootoló usb-t több mint 2.0GB kellene? (Vagy már csak annyira instabill nálam az Ubi, hogy csak na)...
Eszem megáll, hogy nem tudok bootolható usbt csinálni a 13.04-nek.
Azt írta valaki itt, hogy a dd az kb lemásolja a particiódat, tehát ha 4gb a particiód, akkor annyi lesz az iso is. Aztán meg nézz utána, lehet fasságot írtam

-
Lacces
őstag
Na itt vagyok ismét. Sikerült külső monitort szereznem ott a nagyobb felbontás miatt nem csinál hülyeséget a terminál a több soros parancsoknál.
Kipróbáltam parancssorból is készíteni a lemezképet... hát én nem tudom.
sudo dd if=/dev/sda3 of="raring-desktop-amd64.iso" bs=4096 of=/dev/sdb1megadtam ezt neki és jól működik egy darabig, de van egy kis gond... 2.0GB kevés neki! Ezen meglepődtem, ez lehetséges lenne 13.04-nél? Bootolható usbt akarok csinálni, és a windows progitk a 12.10-nél sem kívántak többet 1.2GB-nál... Ez most komoly, hogy a bootoló usb-t több mint 2.0GB kellene? (Vagy már csak annyira instabill nálam az Ubi, hogy csak na)...
Eszem megáll, hogy nem tudok bootolható usbt csinálni a 13.04-nek.
-
Siriusb
veterán
-
randras
veterán
-
sh4d0w
félisten
Köszi. 105 fokos processzormagnál lőtte le a gépet, ez aközben volt, miközben két fülön neteztem, meg Terminállal berheltem valamit. Most Windows 7 alól vagyok, 17 fül van nyitva a Chrome-ban, fut egy virtuális gép, és közben DVD-t írok, a magok 80 fokosak.
Valami nem kerek, de nem is kísérletezek tovább, mert nem akarom megölni a gépet.

80 fok is soknak tűnik, ha asztali gépről van szó, akkor erősíts a hűtésen a takarítás mellett, ha meg notebookról, akkor meg takarítsd ki a hűtőcsatornákat.
-
randras
veterán
Köszi. 105 fokos processzormagnál lőtte le a gépet, ez aközben volt, miközben két fülön neteztem, meg Terminállal berheltem valamit. Most Windows 7 alól vagyok, 17 fül van nyitva a Chrome-ban, fut egy virtuális gép, és közben DVD-t írok, a magok 80 fokosak.
Valami nem kerek, de nem is kísérletezek tovább, mert nem akarom megölni a gépet.

-
biker
nagyúr
Tud valaki ubuntura számlázó programot? Hitelesítettet természetesen..
cashman fx

-
sh4d0w
félisten
A véletlenszerűnek tűnő leállásról nyilván nem lesz log, esetleg a hőmérséklet emelkedését csípheted nyakon, de nem vagyok biztos benne, hogy az minden esetben automatikusan logolva van. /var/log-ban van syslog, meg dmesg, azokban nézelődj...
-
stopperos
senior tag
Sziasztok, van két esetem, amit csak megosztanék.
1) Tegnap egy érdekes jelenséget tapasztaltam. Kubuntu 13.04-et tettem fel és kezdtem el használni az asztal effektusokkal együtt, ám olyan 45-50 perc után megfagyott. Újraindítottam, és nem kapcsolt be a grafikus kártyára kötött monitor, hanem az alaplapi integrált indult el. Többször újraindítottam és áramtalanítottam, de semmi. Kivettem a kártyát és visszaraktam, még mindig semmi. Majd egy kósza gondolattól vezérelve a DVI kimenetre is monitort tettem, és azóta van kép mindkét kimeneten.
Gép: Albatron KM400; AthlonXP 2000+; Radeon 9600; 1,5 GB DDR
Melegedés nem lehet, új hardver nem lehet mert egy összeszokott gép és az utóbbi időben Portal-t nyomok rajta. Xubuntu és Ubuntu korábban jól futott rajta, leszámítva a standby utáni hálókártyás sztorit. Esetleg valami ötlet?2) Meglett az Asrock 760GX(SIS) gép hibája a múltkori standby összegzésemből. A merevlemez elektronikája valamiért nem akar lekapcsolni, és nem engedi a gépet lemenni S3-ba. Hogy kicseréltem egy SATA merevlemezre, azóta tökéletes.
#randras: fel tudod telepíteni az lm-sensors csomagot? Mert abban a sensors paranccsal nyomon tudod követni a hőmérsékletet (ha nem akkor pedig a sensors-detect paranccsal tudod a kernel modulokat megkerestetni.
A log fájlok közül a /var/log/syslog és a /var/log/dmesg -et ajánlanám. Nagyjából ugyanaz van bennük.
Hőmérséklet kijelzéshez pedig a psensor csomagot kellene telepíteni. -
randras
veterán
-
sh4d0w
félisten
Helló!
Immár sokadik próbáját tenném a Linux-al való megismerkedésnek, eddig mindig elcsúszott valamin a dolog. Most a helyzet az, hogy laptopomon a frissen telepített, legújabb csomagokkal frissített rendszer egyszerűen véletlenszerűen leáll, a gép kikapcsol (áramtalan állapotig, hogy pontos legyek).
Ezt csinálta már live cd-ről (pendrive-ról) való futtatáskor is, azt hittem akkor a pendrive az oka, hát ezek szerint nem.


Túlmelegedés-gyanús.
-
randras
veterán
Helló!
Immár sokadik próbáját tenném a Linux-al való megismerkedésnek, eddig mindig elcsúszott valamin a dolog. Most a helyzet az, hogy laptopomon a frissen telepített, legújabb csomagokkal frissített rendszer egyszerűen véletlenszerűen leáll, a gép kikapcsol (áramtalan állapotig, hogy pontos legyek).
Ezt csinálta már live cd-ről (pendrive-ról) való futtatáskor is, azt hittem akkor a pendrive az oka, hát ezek szerint nem.


-
God Vazzeg
veterán
Jahh, közben én is megtaláltam
Ez a számlázz.hu tetszik, néhány számla erejéig szerintem ez is megteszi 
-
kriszpontaz
veterán
Tud valaki ubuntura számlázó programot? Hitelesítettet természetesen..
Még egy topik:
[link] -
kriszpontaz
veterán
Tud valaki ubuntura számlázó programot? Hitelesítettet természetesen..
-
God Vazzeg
veterán
Tud valaki ubuntura számlázó programot? Hitelesítettet természetesen..
-
quailstorm
félisten
XDA-n azt látom hogy most kb Ubuntu 12.10-re vannak átállva a noob proof tutorialok, de Ubuntu 13.04-es is van már. Szerencsére túlléptek a 12.04-en. Ugyebár, annak a GRUB-ja összeveszik a 12.10-ével, és az meg nekem nagyon nem jó.
Mindent összevetve a következőt találtam ki. Összetákolom a vistámat, aztán lementem az ubuntu 12.10-et amíg nem fáj és tisztán újrahúzom nem fos 12.04-re upgrade-del. Majd leválasztom az utolsó elsődleges partíciót a 2 terás HDD-men. Most az adat NTFS partícióján van 550GB hely. Abból egy 80-90 még tán belefér. Akkor leszek bajban ha sokkal több hely kell EXT4-ben... Egy CM7+CM10.1+3 féle kernel forrása meg tud enni 200gigát... majd kiderül.
És még erre a baromsághegyre jön az hogy kb 1 hónapja megy egy full üres 80gigás HDD a gépben, ami várja hogy mikor rakom már fel az OSX-et rá
Ugyanis a gépem elvileg kompatibilis.Láttok benne elvi hibát valahol?
Még egy kérdés... Ha ubuntu "elmegy aludni" és a jelszavas képernyőt mutatja, akkor nem megy a torrent kliens? Én ezt vettem észre.
beállítottam neki hogy kuss felfüggesztés meg jelszókérés, remélem jó lesz
-
quailstorm
félisten
pl. Jobb ha csak egy felület van rárakva egy rendszerre szerintem főleg ha nem is tudod melyikhez mi kell hogy rendesen működjön, ilyenkor jó az ami már készen van. Ez a Unity LXDE nálad mit takar, Unity vagy lxde? Nem magától megy tönkre, ha azt akarod szeressen a rendszer, ne boncold fel

Azt hogy szoftverközpontból felhánytam az xfce, window maker, lxde felületeket, hogy megnézzem milyen, meg az lxde menjen jó sebességgel egy esetleges nvidia driver fail esetén. Ettől még nem kéne behalnia a rendszernek szerintem...
-
fradi81
veterán
Osztán mivel barmoltam volna szét? Hónapokig nem is használtam, alig volt bekapcsolva...
Igaz hogy ez az a rendszer amin a semmitől széthullott az apt, nem tudott update-elni, és dist upgrade-del oldottam meg... még a végén újra kell húzni. Ilyenkor tudom rühelleni a linuxot. Windowson minden csettintésre működik, itt meg semmi, sose és sehogy. Valahogy engem nem szeret a rendszer...pl. Jobb ha csak egy felület van rárakva egy rendszerre szerintem főleg ha nem is tudod melyikhez mi kell hogy rendesen működjön, ilyenkor jó az ami már készen van. Ez a Unity LXDE nálad mit takar, Unity vagy lxde? Nem magától megy tönkre, ha azt akarod szeressen a rendszer, ne boncold fel

-
quailstorm
félisten
Nekem ellenkezőleg, minden megy elsőre
És tényleg nagyon unalmas a Mint, semmi történés, semmi lassulás, csak működik és kész
Pedig ez már a 3. gép alatta 
Csak a designját ne utálnám elsőre... még gondolkozok rajta mi legyen, nagyon úgyse vagyok berendezkedve még linuxra. Nem hagyta hogy átszokjak, inkább összefosta magát.
-
God Vazzeg
veterán
Osztán mivel barmoltam volna szét? Hónapokig nem is használtam, alig volt bekapcsolva...
Igaz hogy ez az a rendszer amin a semmitől széthullott az apt, nem tudott update-elni, és dist upgrade-del oldottam meg... még a végén újra kell húzni. Ilyenkor tudom rühelleni a linuxot. Windowson minden csettintésre működik, itt meg semmi, sose és sehogy. Valahogy engem nem szeret a rendszer...Nekem ellenkezőleg, minden megy elsőre
És tényleg nagyon unalmas a Mint, semmi történés, semmi lassulás, csak működik és kész
Pedig ez már a 3. gép alatta 
-
quailstorm
félisten
Osztán mivel barmoltam volna szét? Hónapokig nem is használtam, alig volt bekapcsolva...
Igaz hogy ez az a rendszer amin a semmitől széthullott az apt, nem tudott update-elni, és dist upgrade-del oldottam meg... még a végén újra kell húzni. Ilyenkor tudom rühelleni a linuxot. Windowson minden csettintésre működik, itt meg semmi, sose és sehogy. Valahogy engem nem szeret a rendszer... -
megema
őstag
A logokat már nem tudom megnézni mert mint mondtam repült a gépről.
Ha összeadjuk a Linux Mint 13 (ami ha jól tudom az Ubuntu 12.04-re épül) és az Ubuntu 12.04 mutatványait, akkor féltucat esetnél már biztos tartunk (vagy több).Meg ami azt illeti, nem is lenne kedvem utánajárni. Ez annyira alap dolog egy OS-nél amit közreadnak, hogy szerintem nem az én tisztem ezzel vesződni.
Inkább keresek egy olyat aminél egy restart nem jelent kihívást. Elsőként a Fedora-t szeretném kipróbálni, aztán majd meglátjuk.
Szerk.:
10K
Üdv,
JNálam az újraindítással nem volt gond, viszont kikapcsolni nem lehetett a 12.04.2-t. A leállítási animáció megállt és hibaüzeneteket írt ki a teljes képernyőre, majd megfagyott. Persze kernelfrissítéssel magamnak okoztam a gondot (bár szervernél nem fontos a leállítás), aztán a legújabb frissítés megoldotta...
Múlthéten a hálózattal szívatott, gondolt egyet és egyszer csak nem tudott kinyúlni a netre. Viszont mindenhonnan el lehetett érni, és a szerver is látta a hálózatban lévő eszközöket...
Tetszik az egész, de azért napi használatra maradtam a Win 8-nál (eredeti) a gyárilag Ubuntu-s notin. Ha saját telepítéssel lettek volna gondok, az egy dolog, de a gyári telepítéssel is feszegette a használhatóság határait egy bika notin. Bár kezdek elcsábulni, de mindig előjön valami probléma, ami eltántorít. Értem én, hogy ezt ingyen fejlesztik, és a Windows is tud érdekes dolgokat produkálni, de ha hardveresen nincs gond, akkor maximum kényelmetlenségekről beszélünk.
-
fradi81
veterán
Egyáltalán nem, pedig mérgemben felraktam a nightly verziót is, és ugyanaz. Ami durva, hogy az asztalra kattintva a háttér megváltoztatása sem csinál semmit, pedig annak állítólag az ubuntus cuccost kéne behozni, mert nem killeltem a nautilust és nem él a nemo. Ömm, az Unity alatt se megy. Itt valami gáz van. És nem megy az add desklets sem...
nem tetszik ez nekem, mi a f@sz van?
terminálból indítva a cinnamon-control-cenert meg semmi cinnamonspecifikusat nem hoz fel, ilyen rendszerbeállítások cucc"nem tetszik ez nekem, mi a f@sz van?"
Szétbarmoltad a rendszert, kb ennyi lehet
A 'szar' Linux Mint meg unalmasan hibamentes. -
quailstorm
félisten
Ott valami nagy kavarodás van akkor, egyik cinnamonnal se volt még gondom ezekkel

szerintem is nagy az agymenés erre...
De szerintem itt is hagyom a csudába, Unity-vel elvagyok, steam bittorrent, net, videó, kép megy. Kernel és nVidia driver frissítés nem lesz rá. Megy fel mellé még egy 13.04 és lesz 6 rendszer a gépemen hát nem halok bele. Az meg majd kiderül milyen ubuntuval kell nekivágni a droid portolásnak, de őszintén remélem hogy nem 12.04-gyel. -
God Vazzeg
veterán
Egyáltalán nem, pedig mérgemben felraktam a nightly verziót is, és ugyanaz. Ami durva, hogy az asztalra kattintva a háttér megváltoztatása sem csinál semmit, pedig annak állítólag az ubuntus cuccost kéne behozni, mert nem killeltem a nautilust és nem él a nemo. Ömm, az Unity alatt se megy. Itt valami gáz van. És nem megy az add desklets sem...
nem tetszik ez nekem, mi a f@sz van?
terminálból indítva a cinnamon-control-cenert meg semmi cinnamonspecifikusat nem hoz fel, ilyen rendszerbeállítások cuccOtt valami nagy kavarodás van akkor, egyik cinnamonnal se volt még gondom ezekkel

-
quailstorm
félisten
Nem megy?

Egyáltalán nem, pedig mérgemben felraktam a nightly verziót is, és ugyanaz. Ami durva, hogy az asztalra kattintva a háttér megváltoztatása sem csinál semmit, pedig annak állítólag az ubuntus cuccost kéne behozni, mert nem killeltem a nautilust és nem él a nemo. Ömm, az Unity alatt se megy. Itt valami gáz van. És nem megy az add desklets sem...
nem tetszik ez nekem, mi a f@sz van?
terminálból indítva a cinnamon-control-cenert meg semmi cinnamonspecifikusat nem hoz fel, ilyen rendszerbeállítások cucc -
sh4d0w
félisten
-
ludla
őstag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, lenne 2db ip kamerám amiket szeretnénk a Pc-n kezelni, ehez a ZoneMinder programot néztem ki és lubuntu alatt menne, esetleg valaki tudja a lépéseket mit hogyan kell?
Egy leírás esetleg magyarul?
-
God Vazzeg
veterán
A logokat már nem tudom megnézni mert mint mondtam repült a gépről.
Ha összeadjuk a Linux Mint 13 (ami ha jól tudom az Ubuntu 12.04-re épül) és az Ubuntu 12.04 mutatványait, akkor féltucat esetnél már biztos tartunk (vagy több).Meg ami azt illeti, nem is lenne kedvem utánajárni. Ez annyira alap dolog egy OS-nél amit közreadnak, hogy szerintem nem az én tisztem ezzel vesződni.
Inkább keresek egy olyat aminél egy restart nem jelent kihívást. Elsőként a Fedora-t szeretném kipróbálni, aztán majd meglátjuk.
Szerk.:
10K
Üdv,
J10k1

Új hozzászólás Aktív témák
-
10100 - 10001
43613 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 9901 9900 - 9801 9800 - 9701 9700 - 9601 9600 - 9501 9500 - 9401 9400 - 9301 9300 - 9201 9200 - 9101 9100 - 9001 9000 - 8901 8900 - 8801 8800 - 8701 8700 - 8601 8600 - 8501 8500 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7600K / GTX 1070 8GB / 16GB DDR4 / 256 SSD + 1TB HDD
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- AKCIÓ! GIGABYTE B760M i7 12700 32GB DDR4 512GB SSD RTX 5060Ti 16GB Lian Li Vector V100R 700W
- Apple Watch Series 11 46mm Jet Black BONTATLAN
- Motorola G23 / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Minden gond nélkül..








Ugyanis a gépem elvileg kompatibilis.



