Hirdetés
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
-
16100 - 16001
43618 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:03 Téma összefoglaló

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
gery2123
őstag
Milyen rendszert használsz? Ubuntu 14.04? Milyen ablakkezelő? Unity? Vagy a Pantheon? Ha 14.04 és pantheon akkor háttér beállítására elméletileg automatikusan átlátszó lesz.
közben megvan az icon téma
[link]Leszedted az Unityt? Nem azt a verziót töltötted le?
Illetve unity tweak tool lehet állítani az átlátszóságot, a felső panelnak ha Unity-t használsz.
-
stopperos
senior tag
-
Fritz Teufel
addikt
-
Benex
senior tag
Az a Plank.[link] Vagy ha a szoftverközpontból rakod fel a Docky-t, vagy a Cairo dock. Én inkább az első kettőt ajánlanám.
az ikon téma pedig numix circle de nem biztos. Sőt tuti hogy nem az.

Docky-t már néztem, viszont nem tudtam több ikont nagyon rátenni, csak ami a saját beállításai között volt.
Megnézem a többit is, és nagyon köszönöm
Szerk:még annyit, hogy 100%-san hogy lehet átlátszó a felső sáv? Most csak kB 80%ban átlátszó.
-
gyulank
addikt
nem tudom, hogy csináltátok, de nekem is hibátlanul megy az í betű a magyar billentyűzeten.
és még mindig a sokat szidott ubuntu 14.04en
a flash is megy primán, kicsi és nagy képernyőn egyaránt. néha van egy kis fáziskésés amikor küldöm a dvd lejátszónak a videokat, de az nagyon ritka. flash is tökéletes.
ami még homály, az a webes java. asszony internetbankját kéne belőni (otp), de valahogy nincs kedvem elhesegetni ezt a rózsaszín ködöt a fejem körül
most, hogy sikerült végre belőni a virtualboxot és a tor böngészőt is, a lenovos "f@szságok ííííís mennek, majdnem teljes a siker. már csak memoriat kéne cserélnem, hogy a virtualizálás is gördülékeny legyen mindig, minden esetben
Ugyanaz a verziószám? Lehet, ha mondjuk neked 32 bites akkor nem ugyanaz, és csak a 64 bitesből hiányzik. Valami oka csak van.
-
N0zer0
senior tag
A Firefox nálam is kiakad a flash tartalomtól, ha azt teljes kijelzőre teszem. Ráadásul én Manjaro-t használok. Addig megy fullscreen-en, amíg bele nem seek-elek. Attól kiakad és többé nem teszi ki a képet teljes kijelzőre. Csak ablakban hajlandó lejátszani a videókat. Szerintem a Firefox bug-os. Egyébként ezt csak a beépített flash tartalommal teszi, a Youtube-on nincs probléma.

Nálam Linux Mint 16 KDE x64 + Firefox 29-essel teljesen jók a flashes videók, teljes képernyőn is, akkor is, ha beletekerek. A YouTube-on is, és más oldalon is.
-
gery2123
őstag
-
Benex
senior tag
A letöltött .zip kicsomagolod a .themes mappába a saját mappádon belül, és a unity tweak-ben kiválasztod. Vagy ha más ablakkezelőt használsz akkor az adott ablakkezelőn belül.
Ez amúgy phanteon desktop, ami az elementary os-nek az ablakkezelője, és elérhető 14.04-re is de nem ajánlom, mert még elég instabil. Ha ilyen kinézetet szeretnél akkor rakd fel az elementary os-t, de az még 12.04 alapú. Én is ezt használom, és nagyon jó. Kicsit többet kell vele foglalkozni mire belakod, de megéri.
De ha újabb csomagok kellenek akkor várd meg a hivatalos Isis-t.Más: Tölthető a Linux Mint 17 rc akit érdekel. [link] én live-ba megnézem.
Renben meg vagyok és alulra hogy csinálom meg azt a részt??

-
gery2123
őstag
Sziasztok, most tértem át Win 8.1-ről Ubuntu 14.04-re. Az ok az android rom forgatása,build-olása (vmwaren keresztül probáltam , de mindig volt valami hiba ezért inkább teljesen átjöttem) és egyéb ok a programozási szempont.
Sokat fogok itt kérdezni és előre elnézést kérek majd a low kérdéseimért, vm-en már 1-2 hónapja használtam ubuntut, de nem napi szinten és csak terminált, de ott se sok parancsot. Eddig nagyon bejön, win8-hoz képest sztem simább, eddig még nem fagyott , pedig a belakásnál annyi helyen töltöttem amennyin lehetett.Rögtön olyan segítséget szeretnék kérni, hogy nagyon szemezgetek a témázási lehetőségeivel az Ubinak.

Ezt szeretném megcsinálni, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá.Itt lehet letölteni , de nem tudom , hogy utána mint,s hogy.
Előre köszönöm a segítségeteket mindenben

A letöltött .zip kicsomagolod a .themes mappába a saját mappádon belül, és a unity tweak-ben kiválasztod. Vagy ha más ablakkezelőt használsz akkor az adott ablakkezelőn belül.
Ez amúgy phanteon desktop, ami az elementary os-nek az ablakkezelője, és elérhető 14.04-re is de nem ajánlom, mert még elég instabil. Ha ilyen kinézetet szeretnél akkor rakd fel az elementary os-t, de az még 12.04 alapú. Én is ezt használom, és nagyon jó. Kicsit többet kell vele foglalkozni mire belakod, de megéri.
De ha újabb csomagok kellenek akkor várd meg a hivatalos Isis-t.Más: Tölthető a Linux Mint 17 rc akit érdekel. [link] én live-ba megnézem.
-
Foose
addikt
-
vicces
addikt
nem tudom, hogy csináltátok, de nekem is hibátlanul megy az í betű a magyar billentyűzeten.
és még mindig a sokat szidott ubuntu 14.04en
a flash is megy primán, kicsi és nagy képernyőn egyaránt. néha van egy kis fáziskésés amikor küldöm a dvd lejátszónak a videokat, de az nagyon ritka. flash is tökéletes.
ami még homály, az a webes java. asszony internetbankját kéne belőni (otp), de valahogy nincs kedvem elhesegetni ezt a rózsaszín ködöt a fejem körül
most, hogy sikerült végre belőni a virtualboxot és a tor böngészőt is, a lenovos "f@szságok ííííís mennek, majdnem teljes a siker. már csak memoriat kéne cserélnem, hogy a virtualizálás is gördülékeny legyen mindig, minden esetben
-
Benex
senior tag
igen , de a kommentek között rengetegen hibát irnak, és hogy 13.10-en nem müködik. Itt valakinek hátha van tapasztalata ezen a téren és magyarul tud segíteni

(2x kellett feltennem ma az Ubuntut, elsőre az nvidia drivert, nem jól tettem fel , vagy nem is jót irtam be terminálba és újra kellett tenni. Mégegyszer nem szeretném , inkább biztosra szeretnék menni mielőtt begépelek valamit
) -
sh4d0w
félisten
Sziasztok, most tértem át Win 8.1-ről Ubuntu 14.04-re. Az ok az android rom forgatása,build-olása (vmwaren keresztül probáltam , de mindig volt valami hiba ezért inkább teljesen átjöttem) és egyéb ok a programozási szempont.
Sokat fogok itt kérdezni és előre elnézést kérek majd a low kérdéseimért, vm-en már 1-2 hónapja használtam ubuntut, de nem napi szinten és csak terminált, de ott se sok parancsot. Eddig nagyon bejön, win8-hoz képest sztem simább, eddig még nem fagyott , pedig a belakásnál annyi helyen töltöttem amennyin lehetett.Rögtön olyan segítséget szeretnék kérni, hogy nagyon szemezgetek a témázási lehetőségeivel az Ubinak.

Ezt szeretném megcsinálni, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá.Itt lehet letölteni , de nem tudom , hogy utána mint,s hogy.
Előre köszönöm a segítségeteket mindenben

Ott van, hogy "Installation instructions".
-
Benex
senior tag
Sziasztok, most tértem át Win 8.1-ről Ubuntu 14.04-re. Az ok az android rom forgatása,build-olása (vmwaren keresztül probáltam , de mindig volt valami hiba ezért inkább teljesen átjöttem) és egyéb ok a programozási szempont.
Sokat fogok itt kérdezni és előre elnézést kérek majd a low kérdéseimért, vm-en már 1-2 hónapja használtam ubuntut, de nem napi szinten és csak terminált, de ott se sok parancsot. Eddig nagyon bejön, win8-hoz képest sztem simább, eddig még nem fagyott , pedig a belakásnál annyi helyen töltöttem amennyin lehetett.Rögtön olyan segítséget szeretnék kérni, hogy nagyon szemezgetek a témázási lehetőségeivel az Ubinak.

Ezt szeretném megcsinálni, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá.Itt lehet letölteni , de nem tudom , hogy utána mint,s hogy.
Előre köszönöm a segítségeteket mindenben

-
stopperos
senior tag
Meg is van, szét lehet kattintani, hogy titeket is érint: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xubuntu-meta/+bug/1313668
-
stopperos
senior tag
Ja bocs, én mindig AltGr + J vel dogloztam, az van. Most kikerestem hogy a billentyűzet legalján van az í betűnek a gombja, az tényleg nem megy. Ez tényleg WTF, azt sem tudom, hogy hogyan keressek rá, hogy ilyen bug van e.
-
Foose
addikt
Igen,olvastam hogy nem mindenkinél vacakol.
Nekem nagyon kellett volna a chromium a google chrome mellé,de így elég gáz. Van megoldás oké,csak ha nagyon beszélgetek,nem fog pont eszembe jutni az altGr+j vagy i
Van akinél működik,és nem értem miért?!
Nekem is Xubuntu 14.04 van... -
stopperos
senior tag
-
Foose
addikt
Az enyémben nincs, de arról felesleges képet csinálnom.
Az előbb azt rták az nem frissül automatikusan. Akkor az ilyeneket hogy kell frissteni? Szoftverközpontban eltávoltom, és megint teleptem? Hátha akkor lesz az enyémben is. Verzió: 34.0.1847.116 Ubuntu 14.04 aura (260972) van most.14.04. alatt nincs benne hosszú i. Nekem sincs. Ez eddig ilyen,sokan jelezték.
-
BoB
veterán
Aztán meg is írtam rá hogy nem hiányzik.
Viper26: Simán lehet telepíteni külön vinyóra gond nélkül ha manuálisan állítod be a dolgokat. Viszont ha nem tudod hogy kell akkor lehet egyszerűbb lehúzni a másikat biztos ami biztos alapon.
Ami elbassza az MBR-t az a windows. Ha linuxot telepítesz akkor GRUB-ból választható hogy windows induljon vagy linux, fordítva ez már nem működik.
-
gyulank
addikt
Akkor mi nincs fenn? Vagy hogy akarod külön rakni, és miért? Ha ubuntu nincs, és azt akarod hdd-re, akkor a windows-osat veszed ki amg az ubuntut telepted, ha félted, és aztán teszed fel, és frissted a grubot, ha annyira félted. De én sose szedegetem ki emiatt, simán teleptem ahova akarom, és kész. És akkor már alapból frissti a grubot is.
-
Viper26
nagyúr
-
gyulank
addikt
Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a két oprendszer (win8 / ubuntu) fizikálisan két külön meghajtón legyen (ssd / hdd - ide lenne jó a grub is).
Mert van olyan opció, hogy "install next to win8", de ha jól emlékszem akkor a grub elb@ssza az mbr-t, igaz a rendszer telepíthető így hdd-re, csak nincs kedvem utána boot repair-rel szórakozni.
Leválasztod az ubuntus meghajtót, feltelepted a windowst, aztán visszateszed, és bebootolsz a linux-al, és frissted a grubot. gy ha csak az egyik meghajtó van benne akkor is elindul az azon lévő rendszer.
-
Viper26
nagyúr
Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a két oprendszer (win8 / ubuntu) fizikálisan két külön meghajtón legyen (ssd / hdd - ide lenne jó a grub is).
Mert van olyan opció, hogy "install next to win8", de ha jól emlékszem akkor a grub elb@ssza az mbr-t, igaz a rendszer telepíthető így hdd-re, csak nincs kedvem utána boot repair-rel szórakozni.
-
gyulank
addikt
Neked rták, hogy hiányzik belőle az auto update. De ha nem, akkor nem tudom mi van. Mindennek van valami knja.
-
BoB
veterán
Az enyémben nincs, de arról felesleges képet csinálnom.
Az előbb azt rták az nem frissül automatikusan. Akkor az ilyeneket hogy kell frissteni? Szoftverközpontban eltávoltom, és megint teleptem? Hátha akkor lesz az enyémben is. Verzió: 34.0.1847.116 Ubuntu 14.04 aura (260972) van most.Mi nem frissül automatikusan? Ha a chromium-ot tetted fel a hivatalos repóból az is frissül, ha a chrome-ot a google weboldaláról, az is frissül mivel hozzáadja a repót.
-
gyulank
addikt
Én pont fordítva jártam. Van, ami nem indul chromiumban, ami FF-ben igen

Jah, hosszú í van a chromiumban.
Az enyémben nincs, de arról felesleges képet csinálnom.
Az előbb azt rták az nem frissül automatikusan. Akkor az ilyeneket hogy kell frissteni? Szoftverközpontban eltávoltom, és megint teleptem? Hátha akkor lesz az enyémben is. Verzió: 34.0.1847.116 Ubuntu 14.04 aura (260972) van most. -
Aethelstone
addikt
-
gyulank
addikt
A Chromium az alapja a Chrome-nak. De a Chromium-ból hiányzik több Google specifikus dolog is: Google branding (név. logó), az auto-update mechanizmus, a felhasználás követés, illetve ha jól emlékszem opcióként kikapcsolható benne a statisztika küldés és nincs beleépítve az Adobe Flash Player sem.
Tehát lényegében ugyanaz. A szopó részek nincsenek a chromiumban.
És a hosszú i-betű is hiányzik, de miért? Viszont nem rja ki, hogy elavult a bejelentkezésem titkos akármije amin nem tudok változtatni. És amúgy vannak olyan videók, amik Firefoxban nem, de Chromiumban elindul, de ez nem youtube-on van.
-
Syl
nagyúr
Szerinted ezeket csak kitalálom?
Én FF-ot favorizálom(youtube videó pár perc után megáll, teljesképernyőn ilyenkor alt+tab asztal, aztán rákattintok a FF ikonjára, ekkor előjön a kirás, hogy valami jawa vagy flash még dolgozik, vagy összeomlott, folytassa vagy ne? Mindegy melyikre megyek, amint rákattintok a gombra folytatódik, de nem látom, csak ha újra rákattintok a FF ikonra, hogy előrehozza, majd ez van, hogy percenként 2x előfordul), de még a Chrome elmegy, mert már abba is van adblock, meg stylish. Ez a Chrome+... Beálltások: "A fiók bejelentkezési részletei elavultak. Jelentkezzen be újra" Simán bejelentkezik, aztán bezárom, megnyitom, és megint kezdődik előről. Ha rámegyek a bejelentkezésre már csak a jelszót kell bernom. De ha rosszul rom be, kirja, hogy rossz, szóval nem értem, mert belép, úgyhogy nem tudom, mi avult el. De ezt majd felteszem valami Chrome-os topikba, ha nem tudja senki. A Chromba viszont lehet hosszú i-t is rni, úgyhogy ha nem lenne ez a másik baja, lehet jó lenne.Dehogy találod ki, csak benyögtem a szokásos, neviccejjünkmán-t

Firefox, full screen flash videóval régebben nekem is volt bajom. Ubuntu 12.04 bizonyos kernelek. Szépen ment amíg vagy bele nem seek-eltem, vagy esc-el ki nem akartam lépni. Ilyenkor kifehéredett a kép és csók.
Manjaroval nem volt gond (az iszonyatos tearing-en kívül).
Az elementary alatt hibátlan - firefox, chrome stb. -
Aethelstone
addikt
-
BoB
veterán
Nincs külön Intel és AMD -re.
Aethelstone:

-
Aethelstone
addikt
-
Viper26
nagyúr
Ömm az normális, hogy nekem az iso végének neve"amd 64"?
Nekem intel konfigom van, és eszerint letöltésnél a sima 64 bites változatot választottam...ehelyett mást szedett volna le, és ezért nem jó az USB boot?
Kezdem már nagyon nem érteni.
-
BoB
veterán
A Chromium az alapja a Chrome-nak. De a Chromium-ból hiányzik több Google specifikus dolog is: Google branding (név. logó), az auto-update mechanizmus, a felhasználás követés, illetve ha jól emlékszem opcióként kikapcsolható benne a statisztika küldés és nincs beleépítve az Adobe Flash Player sem.
Tehát lényegében ugyanaz. A szopó részek nincsenek a chromiumban.
Szopó résznek nem nevezném a modernebb flash-t ami alapból benne van. Tudom mi minek az alapja, de ettől függetlenül chrome nem egyenlő chromium-al, mint ahogy Ubuntu sem a Debian-al.
-
Aethelstone
addikt
A Chromium az alapja a Chrome-nak. De a Chromium-ból hiányzik több Google specifikus dolog is: Google branding (név. logó), az auto-update mechanizmus, a felhasználás követés, illetve ha jól emlékszem opcióként kikapcsolható benne a statisztika küldés és nincs beleépítve az Adobe Flash Player sem.
Tehát lényegében ugyanaz. A szopó részek nincsenek a chromiumban.
-
Fritz Teufel
addikt
Szerinted ezeket csak kitalálom?
Én FF-ot favorizálom(youtube videó pár perc után megáll, teljesképernyőn ilyenkor alt+tab asztal, aztán rákattintok a FF ikonjára, ekkor előjön a kirás, hogy valami jawa vagy flash még dolgozik, vagy összeomlott, folytassa vagy ne? Mindegy melyikre megyek, amint rákattintok a gombra folytatódik, de nem látom, csak ha újra rákattintok a FF ikonra, hogy előrehozza, majd ez van, hogy percenként 2x előfordul), de még a Chrome elmegy, mert már abba is van adblock, meg stylish. Ez a Chrome+... Beálltások: "A fiók bejelentkezési részletei elavultak. Jelentkezzen be újra" Simán bejelentkezik, aztán bezárom, megnyitom, és megint kezdődik előről. Ha rámegyek a bejelentkezésre már csak a jelszót kell bernom. De ha rosszul rom be, kirja, hogy rossz, szóval nem értem, mert belép, úgyhogy nem tudom, mi avult el. De ezt majd felteszem valami Chrome-os topikba, ha nem tudja senki. A Chromba viszont lehet hosszú i-t is rni, úgyhogy ha nem lenne ez a másik baja, lehet jó lenne.A Firefox nálam is kiakad a flash tartalomtól, ha azt teljes kijelzőre teszem. Ráadásul én Manjaro-t használok. Addig megy fullscreen-en, amíg bele nem seek-elek. Attól kiakad és többé nem teszi ki a képet teljes kijelzőre. Csak ablakban hajlandó lejátszani a videókat. Szerintem a Firefox bug-os. Egyébként ezt csak a beépített flash tartalommal teszi, a Youtube-on nincs probléma.

-
gyulank
addikt
Szerinted ezeket csak kitalálom?
Én FF-ot favorizálom(youtube videó pár perc után megáll, teljesképernyőn ilyenkor alt+tab asztal, aztán rákattintok a FF ikonjára, ekkor előjön a kirás, hogy valami jawa vagy flash még dolgozik, vagy összeomlott, folytassa vagy ne? Mindegy melyikre megyek, amint rákattintok a gombra folytatódik, de nem látom, csak ha újra rákattintok a FF ikonra, hogy előrehozza, majd ez van, hogy percenként 2x előfordul), de még a Chrome elmegy, mert már abba is van adblock, meg stylish. Ez a Chrome+... Beálltások: "A fiók bejelentkezési részletei elavultak. Jelentkezzen be újra" Simán bejelentkezik, aztán bezárom, megnyitom, és megint kezdődik előről. Ha rámegyek a bejelentkezésre már csak a jelszót kell bernom. De ha rosszul rom be, kirja, hogy rossz, szóval nem értem, mert belép, úgyhogy nem tudom, mi avult el. De ezt majd felteszem valami Chrome-os topikba, ha nem tudja senki. A Chromba viszont lehet hosszú i-t is rni, úgyhogy ha nem lenne ez a másik baja, lehet jó lenne. -
BoB
veterán
vagy sudo apt-get install chromium-browser
Ugyanaz.Ez a Chromium-ot teszi fel, ami nem ugyanaz mint a Chrome.
-
Syl
nagyúr
Ne vicceljünk már. Vagy akkor én nem tudom mit raktam fel

Midori (ez az alap elementary böngető), Firefox, Chromium, Chrome, Maxthon - mind hibátlanul megy.IE-t még nem sikerült felraknom
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Aethelstone
addikt
-
Fritz Teufel
addikt
Köszönöm, de ez se jó. Minden indtásnál kijön ez az ablak: "Profilját nem sikerült rendesen megnyitni. Előfordulhat, hogy néhány funkciót nem tud használni. Kérjük, ellenőrizze, hogy a profil létezik-e, és hogy Ön rendelkezik-e a profil tartalmának olvasásához és írásához szükséges engedéllyel." és 3x kell leokézni.
Akkor nálad a rendszerrel van valami gond, nem az applikációkkal.
-
gyulank
addikt
Köszönöm, de ez se jó. Minden indtásnál kijön ez az ablak: "Profilját nem sikerült rendesen megnyitni. Előfordulhat, hogy néhány funkciót nem tud használni. Kérjük, ellenőrizze, hogy a profil létezik-e, és hogy Ön rendelkezik-e a profil tartalmának olvasásához és írásához szükséges engedéllyel." és 3x kell leokézni.
-
gery2123
őstag
-
gyulank
addikt
Miért nem használsz Chrome-ot?
Mert Ubunturól van szó. Windows alatt minden működik Firefoxal is. De tudtommal Linuxra nincs Chrome.
-
Fritz Teufel
addikt
Miért nem használsz Chrome-ot?
-
gyulank
addikt
Az miért lehet, hogy Firefox folyton hibát r youtube-on, megáll aztán csak ha leokéztam folytatódik? Már meguntam, gondoltam áttérek Chromiumra, erre mint itt is látszik, valamiért nem lehet berni a hosszú i-betűt. De nem a billentyűzet miatt, mert csak Chromiumba nem lehet.
-
N0zer0
senior tag
Az Unetbootint felejsd el, az egy rakás hulladék. Legutóbb Windows alatt a Universal USB Installerrel csináltam Ubuntu, Debian, Mint disztrókkal működő pendrive-ot.
Linux alatt meg:
df
(a df-fel megnézed, hogy melyik a pendrive azonosítója, általában /dev/sdb)
sudo umount /dev/sdb
sudo dd if=/path/to/linux-distro.iso of=/dev/sdb bs=1M
Itt viszont nagyon meg kell nézni, hogy tényleg /dev/sdb az azonosító, mert ha rossz eszközt adsz meg, akkor annak a tartalma teljesen, helyreállíthatatlanul elveszik. Fontos, hogy a dd-nél a /dev/akármi után közvetlenül ne legyen szám!
Sokkal egyszerűbb a linuxos usb-creator nevű progi, a csomagkezelőből telepíthető. -
Sonja
nagyúr
-
gery2123
őstag
Megjelent az Ubuntu 14.04 LTS-re épülő Pinguy OS 14.04 LTS! Be kell valljam, hogy ez bizony jobban bejön, mint az alap Ubuntu.
Tegyetek vele egy próbát, hátha nektek is tetszik. 
De mi a 2,8 GB??? Hirtelen nem futottam át, mert telefonról vagyok de ez nekem elég sok. Vagy ennyire tele van rakva minden cuccal?
-
Viper26
nagyúr
-
Sonja
nagyúr
Megjelent az Ubuntu 14.04 LTS-re épülő Pinguy OS 14.04 LTS! Be kell valljam, hogy ez bizony jobban bejön, mint az alap Ubuntu.
Tegyetek vele egy próbát, hátha nektek is tetszik. 
-
Viper26
nagyúr
-
jimmy399
senior tag
Helló! Sikerült létrehozni az eyefinity konfigurációt a debian alatt, de valami nagyon fura történik a rendszerrel, mert ahogy beállítom, akkor mind a két képernyő elsötétül és stand-by-ba megy át, és csak akkor kapcsol vissza ha nyomkodom a billentyűzetet. DE ha csak egyszer nyomok meg egy gombot a billentyűzeten, akkor ismét stand-by-be megy mind a két monitor... Ha egyszer-egyszer nyomom meg szünettel a billentyűzetet, akkor villannak a monitorok, bejön a kép és ismét stand-by-ba megy mindkét monitor. Folyamatosan kell nyomkodni a billentyűzetet, akkor nem mennem stand-by-ba, és ha letiltom az eyefinity-t amit másképpen hívnak a debian alatt, akkor minden ok. Fura volt... Jó, ezt így olvasva gondolom lehetetlennek lehet felfogni kb, de így volt...

Amúgy egészen jól megy natívan futtatva a rendszer, szokni kell kicsit, és a hang a zenelejátszás elején recseg xD Nagy nehezen sikerült rávenni a rendszert, a pluseaudio-t, hogy ne az Ati Radeon 5550-es VGA HDMI kimenetét használja már audió kimentenek, hanem az alaplapi integráltat. De mire rájöttem, hajam kihullott. Telepítettem a Alsamixert is, de ez felesleges volt. Valahol a rendszerbeállításokban matattam.
Szerencsére felismerte, hogy az APU képes visszavenni a sebességét 6 lépésben, szóval az energiatakarékosság ment a kernellel
Adtam egy 20 gigás root partíciót meg egy 1 gigás swapot a 4 giga ram mellé. Kb 7 gigát foglal most így a Debian.
Ja juteszembe, a grub2 jófej volt, mert igaz, hogy csak a debian root kötetére telepítettem a rendszerbetöltőt, ami külön merevlemezen van a windows 8-tól, de létrehozott egy boot menü bejegyzést a windows 8-nak is hogy ha félrenyomtam, akkor ne legyen para.
Bár tény, hogy a gép indításakor F11-el hozom be a BIOS boot választó menüjét, így annyira ez nem gond.
De a dual boot létrehozása se lett volna gond a grubbal, mert van olyan intelligens, hogy felismeri hogy van ott más oprendszer is és úgy hozta volna létre, hogy jó legyen mindenkinek. 
ja igen, valamivel úgy elsikerült rontani az előző telepítést, hogy valamit matattam a rendszerben, és csak fekete képernyő fogadott amikor indult volna a grafikus felület...
-
jimmy399
senior tag
>lehet hogy fogok még jönni
Gyere csak, ha tudunk, segítünk. Bár én nem vagyok otthon Debian-ban.(#16011) beloadjoker
USB vinyóm nekem is, több is, többféle tokban és mind máshogy áll le. Vagyis mindegyiknek a saját elektronikája vezérli a leállás idejét. A 2,5" USB3 Packard Bell vinyóm (wd blue van benne) iszonyat idegesítően, egy perc tétlenség után már le is áll.

Helló! Sikerült létrehozni az eyefinity konfigurációt a debian alatt, de valami nagyon fura történik a rendszerrel, mert ahogy beállítom, akkor mind a két képernyő elsötétül és stand-by-ba megy át, és csak akkor kapcsol vissza ha nyomkodom a billentyűzetet. DE ha csak egyszer nyomok meg egy gombot a billentyűzeten, akkor ismét stand-by-be megy mind a két monitor... Ha egyszer-egyszer nyomom meg szünettel a billentyűzetet, akkor villannak a monitorok, bejön a kép és ismét stand-by-ba megy mindkét monitor. Folyamatosan kell nyomkodni a billentyűzetet, akkor nem mennem stand-by-ba, és ha letiltom az eyefinity-t amit másképpen hívnak a debian alatt, akkor minden ok. Fura volt... Jó, ezt így olvasva gondolom lehetetlennek lehet felfogni kb, de így volt...

Amúgy egészen jól megy natívan futtatva a rendszer, szokni kell kicsit, és a hang a zenelejátszás elején recseg xD Nagy nehezen sikerült rávenni a rendszert, a pluseaudio-t, hogy ne az Ati Radeon 5550-es VGA HDMI kimenetét használja már audió kimentenek, hanem az alaplapi integráltat. De mire rájöttem, hajam kihullott. Telepítettem a Alsamixert is, de ez felesleges volt. Valahol a rendszerbeállításokban matattam.
Szerencsére felismerte, hogy az APU képes visszavenni a sebességét 6 lépésben, szóval az energiatakarékosság ment a kernellel
Adtam egy 20 gigás root partíciót meg egy 1 gigás swapot a 4 giga ram mellé. Kb 7 gigát foglal most így a Debian.
Ja juteszembe, a grub2 jófej volt, mert igaz, hogy csak a debian root kötetére telepítettem a rendszerbetöltőt, ami külön merevlemezen van a windows 8-tól, de létrehozott egy boot menü bejegyzést a windows 8-nak is hogy ha félrenyomtam, akkor ne legyen para.
Bár tény, hogy a gép indításakor F11-el hozom be a BIOS boot választó menüjét, így annyira ez nem gond.
De a dual boot létrehozása se lett volna gond a grubbal, mert van olyan intelligens, hogy felismeri hogy van ott más oprendszer is és úgy hozta volna létre, hogy jó legyen mindenkinek. 
-
stopperos
senior tag
Oke igazad van kozben megoldodott
A megoldást leírnád? Mert engem érdekel, ugyanis tervezek arm eszközt használni desktopra, és erre jó lenne felkészülni.
-
BoB
veterán
Használj inkább win32diskimager-t.
-
Viper26
nagyúr
Unetbootin-nal megcsináltam pendrive-ra a boot-olható rendszert, UEFI-ben boot sequence módosítás, restart, és a képembe röhög a gép azzal, hogy nem található oprendszer..

Ezt hogyan lehet megoldani?
Mert ott van, és boot-olható (lenne), ha hajlandó lenne betölteni róla.
-
beloadjoker
őstag
-
stopperos
senior tag
Ez mi a fenetol lehet?? :-/ (nexus 7 ubuntu 13.04)
Cinnamon PPA kene aztan meg cinnamon nemo
Torolni akarom az unityt es xfcet felrakni
Mondjuk mert a ppa-ban nincs arm build csak x86 és amd64?
-
beloadjoker
őstag
-
beloadjoker
őstag
Családban is van xubuntu 14.04 egy álló gépen és azon minden jó
chrome van rajta 
mondjuk most ezen a gépen chromium van, na nehogy ez legyen a gond
bár most nem tesztelem le túl sok minden van megnyitva de később letesztelem hátha ez a gond -
beloadjoker
őstag
-
MKLS
aktív tag
Hosszú i nálam chromium alatt nem ment xubuntu 14.04 alatt, chrome-al jó volt, valakiknek meg pont fordítva...
Manjaro alatt mindkettőnél működik nálam. Mindenesetre érdekes bug. -
Foose
addikt
Bocs hogy belevaú,nálam hardveres gyorsítás kikpacs után sem jó a hosszú i betű chromeban. Pedig nekem magyar billentyű van kiválasztva. Az altgr-es okosságot azt tudom.
-
beloadjoker
őstag
hm köszi alt gr+I = Í ez is jó
kiosztásokat már próbálgattam ha nem ez van bent akkor meg más hiányzik :/ de ez Így már jó lesz ezt meg tudom szokni

-
Kendek
MODERÁTOR
értem, köszi akkor most gy tesztelem hogy jó e, a hosszú i betű érdekes, nálam nem megy, na sebaj anélkül még elvagyok
Amúgy AltGr+I, illetve AltGr+Shift+I ha kicsinek akarod. Mondjuk azért ha egyáltalán nem működik sehol sem, akkor az kellemetlen tud lenni. Nézd meg a kiosztást, hogy mi van beállítva, mert ahogy látom nem a sima magyar, szóval próbáld meg azt is.
-
beloadjoker
őstag
Akkor ez a chip elvileg támogatva van (0x14cd:0x6116), és nem szabadna, hogy a Lemezeknél a SMART meg a meghajtóbeállítások inaktív legyen.
Az íre azt olvastam csak, hogy bekapcsolt hardveres gyorsítás mellett nem működik Chrome alatt. Hogy globálisan ilyen probléma lenne, arról nem tudok.
értem, köszi akkor most gy tesztelem hogy jó e, a hosszú i betű érdekes, nálam nem megy, na sebaj anélkül még elvagyok
-
Kendek
MODERÁTOR
Persze

hm mondjuk most kicsit szégyellem magam, mióta beálltottuk azóta torrent nem ment
most megnézem hogy gy megáll e
amúgy transmission bár nemhiszem hogy számt milyen kliens 
egyébként hosszú ire nem tudsz valamit ? mert elég érdekes gy

Akkor ez a chip elvileg támogatva van (0x14cd:0x6116), és nem szabadna, hogy a Lemezeknél a SMART meg a meghajtóbeállítások inaktív legyen.
Az íre azt olvastam csak, hogy bekapcsolt hardveres gyorsítás mellett nem működik Chrome alatt. Hogy globálisan ilyen probléma lenne, arról nem tudok.
-
beloadjoker
őstag
Könnyen lehet, hogy az átalakító elektronikája is szabályozza ezt. Viszont elvileg nem szabadna, hogy probléma legyen belőle, hiszen amikor adatra van szükség róla akkor elindul. Sőt, ha folyamatosan van seed, akkor viszont nem állhat le, hiszen van adatmozgás.
Egyébként csak érdekességből tudnál mutatni egy lsusb parancs kimenetet? Természetesen a pastebinre feltöltve.
Persze

hm mondjuk most kicsit szégyellem magam, mióta beálltottuk azóta torrent nem ment
most megnézem hogy gy megáll e
amúgy transmission bár nemhiszem hogy számt milyen kliens 
egyébként hosszú ire nem tudsz valamit ? mert elég érdekes gy

-
Kendek
MODERÁTOR
elkiabáltam az előbb állt le, kialudt a led :/
és az a fura hogy most felélesztettem, megnyitottam csak a mappáját utána meg terminálban ránéztem és jó elvileg:
j0k3r@j0k3r-Lenovo-IdeaPad-Y510P:~$ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep level
Advanced power management level: disabledgyakorlatilag viszont ugyan úgy elaludt
Könnyen lehet, hogy az átalakító elektronikája is szabályozza ezt. Viszont elvileg nem szabadna, hogy probléma legyen belőle, hiszen amikor adatra van szükség róla akkor elindul. Sőt, ha folyamatosan van seed, akkor viszont nem állhat le, hiszen van adatmozgás.
Egyébként csak érdekességből tudnál mutatni egy lsusb parancs kimenetet? Természetesen a pastebinre feltöltve.
-
beloadjoker
őstag
elkiabáltam az előbb állt le, kialudt a led :/
és az a fura hogy most felélesztettem, megnyitottam csak a mappáját utána meg terminálban ránéztem és jó elvileg:
j0k3r@j0k3r-Lenovo-IdeaPad-Y510P:~$ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep level
Advanced power management level: disabledgyakorlatilag viszont ugyan úgy elaludt
-
beloadjoker
őstag
-
Kendek
MODERÁTOR
Amúgy ez a vinyó meg látszik rajta a külső ház is, ami noname gondolom itt vettem hardveraprón, tehát akkor ezt meg kellene jegyeztetni a vinyóval ? és azt hogy csináljam ? és ha nem tudja megjegyezni akkor úgy is jó lezs hogy akárhányszor csatlakoztatom géphez beirom ezt és akkor nem fog elaludni ?
Ahogy látom HGST, így megpróbálhatod a Hitachi Feature Tool segítségével rögzíteni a beállítást.
-
beloadjoker
őstag
-
beloadjoker
őstag
Amúgy ez a vinyó meg látszik rajta a külső ház is, ami noname gondolom itt vettem hardveraprón, tehát akkor ezt meg kellene jegyeztetni a vinyóval ? és azt hogy csináljam ? és ha nem tudja megjegyezni akkor úgy is jó lezs hogy akárhányszor csatlakoztatom géphez beirom ezt és akkor nem fog elaludni ?
-
Kendek
MODERÁTOR
-
beloadjoker
őstag
-
Kendek
MODERÁTOR
Nem wd tehat akkor nincs megoldas??? Seedelni sem tudok rola mert egy ido utan leall..... Eleg idegorlo :-/
A Lemezeknél normál esetben belehetne állítani az APM-et, de inkompatibilis az átalakító. Azért próbáld meg a
sudo hdparm -B 255 /dev/sdb
parancsot. Samsung esetében rögzíthető a vinyó elektronikájában is az IBM - Hitachi Feature Tool segítségével.
-
Foose
addikt
Sziasztok! Opera böngészős gondom van. Előbb az opera topicba írtam,de nincs válasz több napja,hátha itt tud valaki segíteni.
Sziasztok! Most tettem fel a 12.16.1860-at,linux rendszerre. Egy-két oldalt próbáltam vele megnézni,ok. Googleplus közösséget nézte már vele valaki? 1024x768-as felbontást használok,(nyilván oka van) szétesik a kép,be sem bírja tölteni,hiába választom ki jobb alul az "illeszkedés"-t,nem látszik minden. Ha kisebbre veszem a nagyítást,akkor látok mindent az oldalon (szélesség gond van) de akkor meg túl kicsik a képek,és minden. Ez normális?Van valakinek ötlete?
-
Syl
nagyúr
Nem wd tehat akkor nincs megoldas??? Seedelni sem tudok rola mert egy ido utan leall..... Eleg idegorlo :-/
Kicseréled az USB elektronikáját vagy beépíted a számítógépbe.
-
beloadjoker
őstag
Nem wd tehat akkor nincs megoldas??? Seedelni sem tudok rola mert egy ido utan leall..... Eleg idegorlo :-/
-
Kendek
MODERÁTOR
Ha wd winyó, akkor próbáld ezt: [link]
Az nem segít, mert nem az IntelliPark csinálja hanem az IntelliPower. Gyakorlatilag pár másodperc múlva leáll ha nincs használva, viszont nagyon hamar felpörög. Egy darabig engem is zavart a dolog, aztán hagytam a csudába. Kikapcsolt APM-el nem csinálja, de amúgy meg mindegy, hogy mi van beállítva neki.
-
God Vazzeg
veterán
áhh nem volt ehhez semmi
Rendben köszi akkor megpróbálom ott 
Ha wd winyó, akkor próbáld ezt: [link]
-
beloadjoker
őstag
Ha az USB vinyóhoz volt ilyen beállító program akkor igen, nélküle nekem nem sikerült.
De kérdezd meg a másik linuxos topicban, az ottani szakik jobban vágják a témát.áhh nem volt ehhez semmi
Rendben köszi akkor megpróbálom ott 
-
Syl
nagyúr
oké de nem lehet beálltani hogy ne csinálja ?
Ha az USB vinyóhoz volt ilyen beállító program akkor igen, nélküle nekem nem sikerült.
De kérdezd meg a másik linuxos topicban, az ottani szakik jobban vágják a témát. -
beloadjoker
őstag
>lehet hogy fogok még jönni
Gyere csak, ha tudunk, segítünk. Bár én nem vagyok otthon Debian-ban.(#16011) beloadjoker
USB vinyóm nekem is, több is, többféle tokban és mind máshogy áll le. Vagyis mindegyiknek a saját elektronikája vezérli a leállás idejét. A 2,5" USB3 Packard Bell vinyóm (wd blue van benne) iszonyat idegesítően, egy perc tétlenség után már le is áll.

oké de nem lehet beálltani hogy ne csinálja ?
-
Syl
nagyúr
>lehet hogy fogok még jönni
Gyere csak, ha tudunk, segítünk. Bár én nem vagyok otthon Debian-ban.(#16011) beloadjoker
USB vinyóm nekem is, több is, többféle tokban és mind máshogy áll le. Vagyis mindegyiknek a saját elektronikája vezérli a leállás idejét. A 2,5" USB3 Packard Bell vinyóm (wd blue van benne) iszonyat idegesítően, egy perc tétlenség után már le is áll.

-
beloadjoker
őstag
Hali!
Olyan problémám van ubuntu 14.04en hogy hozzákötöttem usb-n egy vinyót, de ez mindig leáll egy idő múlva, hogy tudom ezt kikapcsolni vagy ezt az időt meghosszabtani?
ja igen és nincs hosszú i-m hiába ütöm le nem történik semmi, ami fura mert mondjuk ha wineban futtatok valamit akkor már van.
egyébként y510p-m van és a az optimust sem sikerült összehoznom, Bumblebeevel, ezt követtem: [link]ja és két kép a hdd-ről ahol kerestem a beálltását csak nem találtam/nem tudom hol keressem
ja és még annyi hogy docky is folyamatosan szórakozik ubuntu 14.04 alatt, beálltom intelligens elrejtésre de alkalmazás előtt marad vagy eltűnik és úgy marad ha nincs előtte semmilyen ablak akkor is, vagy beragad, nem jelenik meg és úgy kell kilőni majd újraindtani
-
beloadjoker
őstag
Hali!
Olyan problémám van ubuntu 14.04en hogy hozzákötöttem usb-n egy vinyót, de ez mindig leáll egy idő múlva, hogy tudom ezt kikapcsolni vagy ezt az időt meghosszabtani?
ja igen és nincs hosszú i-m hiába ütöm le nem történik semmi, ami fura mert mondjuk ha wineban futtatok valamit akkor már van.
egyébként y510p-m van és a az optimust sem sikerült összehoznom, Bumblebeevel, ezt követtem: [link]ja és két kép a hdd-ről ahol kerestem a beálltását csak nem találtam/nem tudom hol keressem
-
jimmy399
senior tag
-
Syl
nagyúr
-
jimmy399
senior tag
Amúgy meg majd szerintem holnap felteszem majd a gépre natívan is ezt a párosítást is. Megnézem hogy hogyan megy egy éles gépen, nem csak egy virtuális gépben. Kíváncsi leszek.
-
jimmy399
senior tag
-
Syl
nagyúr
>a FireFoxot nem is kell telepíteni, hanem letölteni, kicsomagolni és megy.
He? A firefox benne van az alap ubuntuban. -
jimmy399
senior tag
Sikerült
Köszi a tippet, erre nem gondoltam volna. Most már nincsennek anomáliák a chrome-ban. Viszont de érdekes, hogy a FireFoxot nem is kell telepíteni, hanem letölteni, kicsomagolni és megy. 
-
Syl
nagyúr
Kipróbáltam Vbox alatt is, simán megy a zene bármiféle fájlművelet közben
Most már csak az a a fura, hogy elsötétül a kép, és hogy Chrome-ban furán viselkedik a böngésző. Értem azalatt, hogy a fül alatti rész, mintha always-on-top lenne és nem látszik semmi sem tőle... Mindegy Firefox megy, csak néha elsötététedik a teljes képernyő amikor full screenben megy a VM...Chrome-ban kapcsold ki a hardveres gyorsítást (beállítások, speciális beállítások, rendszer).
-
jimmy399
senior tag
Szerintem próbáld ki a VirtualBoxot is, hogy tapasztalod-e ugyanazt. Mindenesetre én az Elementary OS+KDE-t nem erőltetném. Ha kell a KDE, akkor Kubuntu. Jah és ne csak memóriát adj neki, hanem procit is. Mondjuk mehet neki 2 mag.
Kipróbáltam Vbox alatt is, simán megy a zene bármiféle fájlművelet közben
Most már csak az a a fura, hogy elsötétül a kép, és hogy Chrome-ban furán viselkedik a böngésző. Értem azalatt, hogy a fül alatti rész, mintha always-on-top lenne és nem látszik semmi sem tőle... Mindegy Firefox megy, csak néha elsötététedik a teljes képernyő amikor full screenben megy a VM... -
jimmy399
senior tag
Szerintem próbáld ki a VirtualBoxot is, hogy tapasztalod-e ugyanazt. Mindenesetre én az Elementary OS+KDE-t nem erőltetném. Ha kell a KDE, akkor Kubuntu. Jah és ne csak memóriát adj neki, hanem procit is. Mondjuk mehet neki 2 mag.
mind a 4 magot odaadtam neki, hogy használja bátran. A Virtualboxot megnézem...

-
Aethelstone
addikt
Szerintem próbáld ki a VirtualBoxot is, hogy tapasztalod-e ugyanazt. Mindenesetre én az Elementary OS+KDE-t nem erőltetném. Ha kell a KDE, akkor Kubuntu. Jah és ne csak memóriát adj neki, hanem procit is. Mondjuk mehet neki 2 mag.
Új hozzászólás Aktív témák
-
16100 - 16001
43618 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Apple asztali gépek
- Windows 10
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Linux kezdőknek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Projektor topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Autós topik
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel! 13 hónap ultimate - 45.000 ft
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Apple iPhone 13 128GB Starlight Karcmentes állapotban 88% akkumulátorral
- AKCIÓ! 14TB Seagate EXOS X16 HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- iPhone 15 128GB 89% (1év Garancia)
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Lenovo ThinkPad L13 Gen 2 Yoga Ryzen3 5400U Refurbished - Garancia Akció!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






Nekem nagyon kellett volna a chromium a google chrome mellé,de így elég gáz. Van megoldás oké,csak ha nagyon beszélgetek,nem fog pont eszembe jutni az altGr+j vagy i
Az előbb azt rták az nem frissül automatikusan. Akkor az ilyeneket hogy kell frissteni? Szoftverközpontban eltávoltom, és megint teleptem? Hátha akkor lesz az enyémben is. Verzió: 34.0.1847.116 Ubuntu 14.04 aura (260972) van most.



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Tegyetek vele egy próbát, hátha nektek is tetszik.
Bár tény, hogy a gép indításakor F11-el hozom be a BIOS boot választó menüjét, így annyira ez nem gond. 

