Hirdetés

2017. június 29., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-03-14 16:35:03

PROHARDVER!

Üdvözlünk minden Virtuális Valóságra vágyódó fórumtársat! A topikban nyitottak vagyunk minden VR eszközre, de nemcsak HMD-kkel foglalkozunk, hanem minden olyan kontrollerrel ami valóságosabbá teheti az élményeket. Kérdések feltétele előtt kérünk mindenkit, hogy olvassa el a Topik Összefoglalóját!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6301) erahurka

erahurka
(PH! kedvence)

Sziasztok VR Guruk!

Telefonomra szeretnék venni valami headsetet, de elég nehéz kiigazodni a sok kínai kacat közt. Mik a tapasztalatok, van valami ajánlott best buy kategória? Előny, ha van Media Markt-ban. :R

Első magyar Lenovo Vibe X3 teszt: https://lenovoshop.hu/blog/vibe-x3-b22.html | "Hamburger! Elengedhetetlen az egészséges reggelihez!" >>>http://fastfoodcentral.blog.hu<<<

(#6302) fulton válasza Raymond (#6299) üzenetére

fulton
(őstag)

hát srácok ez az ED egy kaki.
Nagyon nem jó, alig látni valami értelmeset távolra nem is látni..élvezhetetlen. Nagyon gyerek cipellő még ez a VR felbontásban, a youtun nézett vidik reakciók messze elmaradnak nálam. De lehet csak szimplán "jobb képre emlékeztem" mikor kipróbáltam pas.

Vannak jók, amik egész jó grafikailag is.. (nem jön ki annyira a pixel hiány, de konkrrétan ez...ez no comment)

Még mindíg nem jöttem rá hol lehet hozzárendelni gombot, ha pl leülök oda váltson a nézet (ne essek a padló vagy magam alá) ?

[ Szerkesztve ]

(#6303) Raymond válasza fulton (#6302) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Beallitasknal:

Bloom, Blur, DoF = mind legyen OFF
Shadown Quality = Low
Ambient Occlusion = Off
Antialiasing = Off (ha gondolod rakhatsz ra MSAA2x-et)
Super Sampling = 1.00
HMD Image Quality = 1.5 vagy 1.75 (ekkor mar kb. 5000x3000 a felbontas)
Tobbi cuccot feltolhatod High-ra es a Model Draw Distance-et kitolhatod teljesen.

Ami meg problemas az a HUD szine, a narancs nem eppen szerencses VR-ben, nekem olyan zoldes jobban bejott (vannak online editorok erre).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6304) fulton válasza Raymond (#6303) üzenetére

fulton
(őstag)

Köszönöm

(#6305) fulton

fulton
(őstag)

:)

[ Szerkesztve ]

(#6306) fulton válasza fulton (#6305) üzenetére

fulton
(őstag)

Nem tudjátok mi lehet a probléma?
oculus store ban vásárolnék (eddig is vásároltam már) ám most ezt a hiba üzenetet kapom:

Your Paypal payment could not be completed. You can always visit your account settings and add a valid credit card number, or update your Paypal information to complete your purchase. Please contact Paypal directly if you believe there's something wrong with your account Paypal related errors

(#6307) Raymond válasza fulton (#6306) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Probaltal par olcso cuccot venni? Mert ha igen es parat egymas utan es nem feltoltott PP volt hasznalva fizetesre hanem PP-hez linkelt kreditkartya akkor a bankodat erdemes felhivni mert lehet letiltottak a kartyat gyanus transakciok miatt.

(#6308) fulton válasza Raymond (#6307) üzenetére

fulton
(őstag)

paypal hoz rendelt kártya volt , Nem volt egyenleg feltöltve

(#6309) fulton válasza fulton (#6308) üzenetére

fulton
(őstag)

vannak érdekes dolgok. ProjectC pl futtatom 1.3 SS el és DXS4 en minden ultra, és van hogy fix zsir 90fps em van (főleg ha nincsennek előttem autók ugye, de olykor leesik fix 45 re...érdekes mert hiábba kapcsolgatom az ASW stb ket nincs változás, kivéve ha mindig 45 öt akarok de úgy autósban nem az igazi..lehet a proci kevés neki.

(#6310) Rovi válasza fulton (#6309) üzenetére

Rovi
(újonc)

Úgy tudom hogy jobb a fix 45 ha nem bírja a 90et mint hogy ingadozzon köztük mert az komolyabb motion sicknesst okoz

(#6311) Raymond válasza fulton (#6309) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Ha semmi mas szamot nem latsz csak 90 vagy 45 akkor nincs az ASW kikapcsolva, ha ki van kapcsolva akkor mindig vannak koztes szamok is.

(#6312) fulton válasza Raymond (#6311) üzenetére

fulton
(őstag)

Én kikapcsoltam, de pl verseny kzedetén 45 fps ről meg sem moccan a mutató szerint oculus tool ben lőttem be a kiírást.
Meg sem moccan, ha oldalra nézek a szabadba akkor sem.Akár mit kapcsolok asw ast...akkor is 45 ön van. Fixen, tudom a Ctrl+1 az ATW amikor nem fogja le 45 re.é..de azzal is nekem kereken ott áll. Akár mit csinálok :)
De megnézem kikapcsolt SS nél.

A másik. ezt a z Assetto Cars hogy a bánatba lehet elindítani VR ban?

Elmondom hogy csináltam és nem ment.
Elindítottam a steam progit, majd a steamvr progit, és a steam könyvtáran belül (de próbáltam a steamvr ból is) indítottam ekkor kiírta hogy asztali és a szemüvegben is fog futni. okéztam, és csak az asztalon fut. A szemüvegben nem.

[ Szerkesztve ]

(#6313) Raymond válasza fulton (#6312) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

AC-nal csak a palya fut VR-ben, a beallitasokban kell a grafikanal kivalasztani. Minden mas az monitoron megy. CTRL gomb a Reset View es a jatek felbontasat hagyd legalabb 1920x1080-on mert aszerint van a menu beallitva es ha kisebb akkor lehet nem tudsz par dolgot elerni vagy epp elinditani a jatekot. Viritosarga potty a kurzor ha mar az automab ulsz es nem talalnad.

[ Szerkesztve ]

(#6314) fulton válasza Raymond (#6313) üzenetére

fulton
(őstag)

Köszi, meglesem majd.

A Project Car ban lényegében DSX9 minden ultran amit ki lehet hozni belőle a fix 45 fps duplázva. Viszont a oculus settings fájlban (project cars docun belül) 1.00 án hagyva, és az oculus tool-ban 0-án hagyva.

Hát nem olyan mint 90 en mert levettem a graft és megnéztem azt is...azért érződik jobban a sebesség 90 fps nél

(#6315) Raymond válasza fulton (#6314) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

VR-ben inkabb a Supersampling a fontos, szoval inkabb erdemes MSAA2x es FXAA kombinacio egy 1.5 PPDP mellett. Egyebkent magatol a fejlesztoktol:

"DS9X is for screenshots only, not driving !"

"MSAA, DS2X or DS2M and adding either FXAA low or SMAA low, would be a good place to start."

(#6316) Raymond válasza Raymond (#6315) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Bocs, nem MSAA2x hanem csak MSAA - ez a jatekban van igy es MSAA4x-et jelent.

(#6317) fulton válasza Raymond (#6316) üzenetére

fulton
(őstag)

hát dsx2 vel 2.00 SuperSampling-al megy fix 45 duplázva. A 90 Fps csak jócska visszavételel érném el fixen.
Nagyon ritkán beesik 39 ig ha nagy tömeg lesz egy kanyarban...de 90% hozza a 45 fixet.
Árnyékot vettem mediumra.

(#6318) fulton válasza Raymond (#6316) üzenetére

fulton
(őstag)

Ha nem használjátok 1-2 napig a riftet , nem szoktátok kihuzni az USb HDMi kábelét?
csak mert oké hogy van a szemüvegben egy érzékelő de melegszik igy is a szemcsi.

(#6319) Raymond válasza fulton (#6318) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Soha nem huzom ki, akkor volt kihuzva utoljara amikor egy eve koltoztunk :)

(#6320) fulton válasza Raymond (#6319) üzenetére

fulton
(őstag)

Te neked am konkretan mennyin van a SS es az antialising ? Nem zavar a tavoli pixel rengeteg?

Annál a rókás szupermaional es a demonal van az h egyaltalan nem zavar a pixelesseg..nem is látni.

[ Szerkesztve ]

(#6321) Raymond válasza fulton (#6320) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Melyik jatekban? :) Ha Project Cars akkor 1.5 PPDP a config file-ban es no AA de 90FPS, vagy 1.5 PPDP a config file-ban es DS2M a jatekban de akkor 45FPS ASW. Ez megy el 1070-en.

Szerk: Az Oculus Studios cuccainal nemigen lehet problemakat eszrevenni a grafikaban mert direkt ugy vannak csinalva hogy a problemas reszeket vagy kompenzaljak a grafikai assett-ek es beallitasok alltal vagy minimalizaljak amennyire csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6322) fulton válasza Raymond (#6321) üzenetére

fulton
(őstag)

Minden bellitas ultran? A projectC ban? Car reszletesseg stb..mellett?
Milyen procid van? Ez durva ugyan ott vagyok 1080ti vel mint 1070 el..

[ Szerkesztve ]

(#6323) Raymond válasza fulton (#6322) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Nem, teljesen felesleges Ultra mert nem latod a dolgokat. Peldaul a Track Detail es a Car Detail egyel lejebb veszed mert ezek inkabb a tavolban levo dolgoknal mutatnak kulomseget VR-ben azok meg osszesen 3 pixel :)

Shadows es Reflection is le van veve mert az elozo csak pixelesit uyg igazan az utobbi meg screenshot-on kivul nem nezegeted. Aztan ott van az Environment Reflection Detail, ez az amit a pocsolyakban latsz tukrozodes esoben, ott is Ultra-nak max screenshot-okon van ertelme. Majd exportalom a beallitasokat.

(#6324) fulton válasza Raymond (#6323) üzenetére

fulton
(őstag)

rendben. Kormányt használsz? nagyon más vele?

Am van ebben valami, bár a kocsi részletességet nem adom :D az kell.

szerk: Néztem egy project car graf beállítás különbségek, szinte alig van különbség , ami riftben am is elveszlik a pixelesség miatt, így legküzelebb kipróbálom inkább hogy 90 fps legyen.. sok mindent leveszek majd. Csak megtalálom az ideálist lassan :)

[ Szerkesztve ]

(#6325) Raymond válasza fulton (#6324) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Igen, kormany, teljesen mas ugy. Ami meg fontos az hogy a Visuals -> Visual FX -> Exposure Compensation legyen olyan 0.80 az 1.00 helyett maskepp nagyon tulvilagitott a kep.

(#6326) fulton válasza Raymond (#6325) üzenetére

fulton
(őstag)

milyen kormánnyal tolod?
pontos neve,

(#6327) Raymond válasza fulton (#6326) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Logitech Driving Force GT - nem mai darab es vannak jobban, de 110EUR-ert jo volt ket eve, mert a kora miatt arusitottak oket ilyen olcson. Ebben az arban akkor nem volt semmi hasznalhato Force Feedback-es. MOst vannak jobb valasztasok is, megenzheted milyen profilok vannak a PC-be es az AC-be beepitve es van ott egy-ket hasznalhato is aranylag jo aron. Joystick is Thustmaster T-Flight HOTAS-X amit 40EUR-okert osztogatnak mar evek ota es eleg ED-hoz vagy szimulatorkohoz. Arra biztos amennyit en jatszok veluk :)

(#6328) fulton válasza fulton (#6326) üzenetére

fulton
(őstag)

tényleg akartam kérdezni, kipürgés gátlót nem lehet bekapcsolni? formula A kocsiknál pl hatványozottan igaz hogy contorllernél ha gázt adok kifordul a kocsim.

(#6329) fulton válasza fulton (#6328) üzenetére

fulton
(őstag)

Srácok aki szeret pinpongozni az jöhet multiba. nagyon jó, teljesen olyan és úgy viselkedik mint az igazi ping pong (fizika minden) jó kis meccset toltam most, renedesen leizadtam. Eszméletlen ez a touch cucc. Ezek a jó gamék, biliárd, ping pong....
ha szeret még valaki pingpongozni, és érdekelné a multi írjon rám priviben.
(ez a játék kell hozzá: Eleven table tenis)

(ezt komolyan nem gondoltam ennyire élvezetes)

(#6330) fulton válasza fulton (#6329) üzenetére

fulton
(őstag)

Még valami akit érdekelnek a történelmi "kiránfulások" VR ban: Csak ajánlani tudom ezt a körutazást a Titanicra. Nekem nagyon tetszett. Be lehet járni az egész hajót valós tervrajzok alapján készítették.

Titanic_Honor_and_Glory_Demo_3VR

ingyenes

[ Szerkesztve ]

(#6331) akoska07

akoska07
(PH! nagyúr)

Wilson's Heart VR :DDD

¤¤¤ i7@4.6GHz-GTX 1080-IPS-G-Sync-144Hz : Az élet játékos oldala ¤¤¤

(#6332) Kashim

Kashim
(őstag)

Nem nagyon láttam diskurzust DAS (deluxe audio strap) témában itt a topikban.
Ma jött meg az enyém, ha valakit érdekel / szemezik vele, lehet kérdezni.

Jó gyorsan kihozták amúgy, vasárnap rendeltem hivatalos oldalról és ma délután már itt is volt.

[ Szerkesztve ]

(#6333) fulton válasza Kashim (#6332) üzenetére

fulton
(őstag)

Próbáltad e a rift-et, mi az elsősorban Te, majd a család hozzátartozók véleménye kipróbálás után?

(#6334) fulton válasza fulton (#6333) üzenetére

fulton
(őstag)

Néztem ezt az iracing szimulációt, ez most havi díjas jól láttam?

(#6335) Kashim válasza fulton (#6333) üzenetére

Kashim
(őstag)

Oculust nem volt még alkalmam próbálni sajna, de kíváncsi lennék élőben is megtapasztalni a különbségeket. Facebook üzletpolitika meg a lopott ötletek miatt viszont elvből nem vennék magamnak az biztos.
---

DAS amúgy nagyon jó. Nem is értem miért nem lehetett alapban így kiadni a Vive-ot. Kényelemben össze se hasonlítható az vacakkal amit adnak mellé. Sokkal fixebben ül az ember fején és stabilizálja az alapban orr nehéz fejegységet. Legjobban azoknál a játékoknál észrevehető a különbség, ahol az ember sokat forgolódik meg gyakran néz lefelé. Nekem ilyen körülmények mellett a sima strap még megszorítva is gyakran elcsúszott a fejemen és állogatni kellett játék közben az egységet. Ráadásul sosem lehetett úgy beállítani, hogy fixen középen álljon, mert a súlya miatt bukott előre/lefelé és a szemhez képest elkezdett szögben állni. Ezzel meg van egy merev keret ami ezt megakadályozza és nem mozog el.
A beépített fülesek is egész jól torzítás mentesen szólnak, teljesen megfelelnek a célnak. Alapban, hogy a le-fel vétel innentől tök gyors és kínlódás mentes, nem kell fülessel is vesződni meg vigyázni a sorrenddel le ne rántsd a fejedről az egészet, néhány embernek már megváltás lehet önmagában, főleg egy társasági viveozásnál.

Hogy megéri-e ezért az árért az kérdéses / szubjektív. Meg lehet lenni nélküle is, ez egy kényelmi kiegészítő, úgy is kell kezelni.

(#6336) Raymond válasza fulton (#6334) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Az, plusz egy csomo dolog nincs az alapdijban benne. Ha nem komolyan foglalkozol ezekkel csak itt-ott akarsz autozni akkor nem eri meg szerintem. Persze elofizethetsz a minimumra is ha ki akarod probalni aztan hagyod ahogy van :)

[ Szerkesztve ]

(#6337) fulton válasza Raymond (#6336) üzenetére

fulton
(őstag)

dehogy.. van elég autós játék elég nekem.

(#6338) fulton válasza Kashim (#6335) üzenetére

fulton
(őstag)

Köszönjük. Használjátok egészséggel!

(#6339) Raymond válasza fulton (#6337) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

A Race Room Experience-nel is van VR tamogatas ha jol olvastam, en meg akkor jatszottam amikor VR-nak hire se volt, nem tudom milyen lehet, de az alap ott ingyenes.

(#6340) fulton válasza Raymond (#6339) üzenetére

fulton
(őstag)

majd ránézek. Kipróbáltam a robo recall nagy élmény de ahhoz hely is kell.
Ugy be* a kezem a szekrénybe..szerencsére nem a touchot. Pedig összehoztunk egy durván majd 2x1,5 m helyet. Ugymond ha a kezem széttárom már a rács megjelenik szinte. Szóval kicsit elmozdul már nyújtott kézzel eléred a fizikai akadályokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.