Hir​d​e​t​é​s

2018. február 25., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-02-15 22:56:07

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12351) Raymond válasza -Solt- (#12349) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Nem Mo-ra rendelek meg valojaban olyan "eletfilozofia" kerdes az egesz mert nem vag agyon +10EUR csak nem szeretek valamiert aranytalanul sokat fizetni meg ha kis tetelrol van is szo. A vege szerintem az lesz hogy veszek a Caseking-tol 50EUR-ert mert azt 2 nap alatt megkapom :D

(#12350) zeee
Arrol van szo hogy nem tudsz venni semmit helyette ertelmes aron es ez nemigen fog valtozani harom honap alatt. Az hogy esetleg lesz uj szeria NV nem jelent semmit. Kb. egy eve kezdodott az egesz orulet. Tavaly ilyenkor szortak ki az RX480-akat potom aron (MSI 8GB 230EUR-ert pl.) mert jott az RX580, csak kozben beidult ugyanakkor az ETH. Az eredeti $10 ar felment $50-re ami eltartott majuisg amikor aztan felment $200-ra. Akkor kezdtek a 1060-asok fogyni mert mar megerte azzal is banyaszni. Aztan felment juniusban $400-ra es ekkor mar a 1070-el is erdemes volt banyaszni. Ez (egy nyari szunet utan) eltartott novemberig amikor elkezdodott a teli orulet es felment $800-ra decemberben es vegul $1200-ra januarban. Azota inog $800 es $1000 kozott. Decemberben teljesen kifogytak a kartya keszletek az USA-ban, januarban pedig az EU-ban is. A tavaly nyari laz elott az utolso napokban vettem a 1070-et 360EUR-ert. Most meg igy nez ki a dolog (mar ha van kartya raktaron):

GF1060 - 370-400EUR
GF1070 - 600+ EUR (par ref/blower van 580-590-ert)
GF1070Ti - 680-700EUR (van par 630-ert)
GF1080 - 700-750EUR

Tehat $400-nal erdemes egy 1070 szintu kartyat hasznalni alt-coin-ra es most ennek a tobbszorose az aroflyam. A DDR4 arakat is megnezheted, 16GB normalis RAM-ert kifizetsz 160-180EUR-t.

A konfigod boven az ajanlott folott van, semmi ertelme eladogatni amid van, nagyon keves jatek van ahol komoly kompromisszumot kene tenned (a DCS-nel peldaul semmi grafikus kartya nem segit mert a motor a problemas, az uj elmeletileg orvosolja ezt), alltalaban minden amit a Store-ban talasz megy kimaxolva raadasul valami kis supersammpling-al is (1.2-1.3x siman).

Szoval eladod most a jo cuccot X penzert hogy talan majd harom honap mulva vegyel valamit ami vagy lesz vagy nem ertelmes aron. A 980Ti kb. a 1070 szintjen van, semmi problema nincs vele, a CPU is csak a DCS-nel vagy mondjuk a PC1-nel full grid eseten a startnal jelenik meg igazan, alltalaban nincs gond. Azt hiszem a PC2-nel mar egy fokkal jobb a helyzet, ott mar a start-nal es az elso kanyarnal sincs olyan lathato deficit hogy az ASW bekapcsolna. Tobben vannak itt a topic-ban Haswell-en, nemigen tud senki komolyabb problemat emliteni.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12352) -Solt- válasza Raymond (#12351) üzenetére

-Solt-
(PH! addikt)

Átérzem! :DDD

www.smart-bus.hu

(#12353) zeee válasza Raymond (#12351) üzenetére

zeee
(senior tag)

Köszönöm szépen a kielégítő válaszod. Ebben a pillanatban jelezte a vevő, hogy 100-ért vett egy garancia nélküli 980 Ti-ot. Akkor azt hiszem én ezt egy jelnek tekintem a hozzászólásaitokkal egyetemben. Megrendelem az Oculus Rift-et. Egyébként nagyon rossz videóót linkeltem a DCS-el, mert azt találtam hirtelen a 980ti vs 1080 VR összehasonlításra, ugyanis közöm nincs a DCS-hez. :) Bocsi! Én csak Assetto Corsa-zok 95%-ban ha leülök játszani. MEg egy kis Witcher 3 néha. Kár hogy annak nincs VR módja. Lassan ha befejezik a Fallout 4 magyarítását, talán arra rámegyek még majd az Oculus rift-el, ha épp nincs kedvem küzdeni a tizedekért körönként. Örülök nagyon hogy most lement ez a teher a vállamról, mert bevallom eléggé aggódtam amiatt hogy ha eladom a kártyát, mikor fogok tudni jó áron 1080Ti-ot venni. De ezek szerint az nem mostanság lesz. Akkor pedig már jobb lesz ha kivárom a 2000-es szériát, már ha az lesz a neve. Bár atól tartok annál már lehet teljes platform váltás is szükséges lesz. Azt hiszem arra meg gyűjteni kell bőven :)
Köszönöm még egyszer mindenkinek! Majd jelentkezem ha meg lesz a Rift :)

(#12354) Segal válasza zeee (#12353) üzenetére

Segal
(őstag)

Van egy rossz hírem a számodra a Fallout 4 -nek külön kell megvenni a VR változatát az alap játékkal nem működik a Rift.

www.nokiaprogramok.hu

(#12355) proci985 válasza zeee (#12353) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

lejjebb lehet huzni am a grafikat ;)

nekem VR alatt csak az egyik 290X megy, pcars2ot konkretan lowon tolom de meg ugy is jobb elmeny, mint harom kijelzon.

----

mas, csereltem az i7-3820at egy 1800Xre, egyreszt eltunt a "minimal requirements" piszkalas, masreszt pedig rajtnal a project cars 2 fps nem esik be a banyaszbeka feneke ala mint eddig. lehet megiscsak van ertelme a 16 szalnak.

----

mas, mi van meg olyan hasonlo jatek, mint a killing floor incursion es az arizona sunshine? killing floort nekialltam tolni, elso act utan jo, viszont kicsit unintuitiv az ammo belt.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#12356) Segal válasza proci985 (#12355) üzenetére

Segal
(őstag)

Dead Effect 2 VR
esetleg még
Zombie Buster VR
Sairento VR

www.nokiaprogramok.hu

(#12357) proci985 válasza Segal (#12356) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

dead effect 2 / saiurento mennyire jok egyebkent?

a zombie buster jo, de az inkabb egy wave shoort es emiatt kicsit limitalt.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#12358) Picco válasza proci985 (#12357) üzenetére

Picco
(PH! addikt)
LOGOUT blog

sairentoVR-rol sokan nagyon pozitivan irtak redditen es munkatarsam is csipi nagyon. megjeleneskor oculus store-ban levo verzioval volt valami gebasz, de a steam-es jol mukodik elso naptol kezdve. nem tudom h ez meg fennall e.

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#12359) Segal válasza proci985 (#12357) üzenetére

Segal
(őstag)

Nekem csak a dead effect 2 van meg ezek közül. Tetszik, csak a mozgás sajna járkálós benne és nem teleportálós így számomra kicsit problémásabb. Jobban kedvelem a teleportolgatós mozgást a VR-ba.

www.nokiaprogramok.hu

(#12360) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

sairento vr zsenialis. tenyleg superhot X robo recall igy egy ora utan.

(#12361) Segal

Segal
(őstag)

A multkori sale alatt megvettem a run rooms nevu jatekot. Eleg fosatos vr-ba:DDD
Plusz megvetem a Guns'n'Stories: Bulletproof VR-t is. Ennek mar multkor probalgattam az ingyenes verziojat de most learazaskor ezt is kotelezonek ereztem. Mindenkepp ajanlom utobbit, elobbit max az ara vegett (akcio nelkul is 2 euro) egyszeri elmenynek megeri:)

www.nokiaprogramok.hu

(#12362) Cshavez

Cshavez
(senior tag)

Jön ugye az új vive,és csak a hmd.
Szerintetek lesz támogatás az otthoni felhasználóknak,hogy egy base station, és kettő hmd-vel lehessen játszani egy pc-n?

Origin-Steam-Uplay-Microsoft ID : Csavez

(#12363) PixAlan válasza Cshavez (#12362) üzenetére

PixAlan
(tag)

Szerintem kb kizárt, nagyon kevés embernek kellene ezt a funkció cserébe -feltételezem- elég nehéz lenne megoldani.

Mellesleg szerintem kb semmilyen pc nem bírná egyszerre a két hmdt.

eladó cuccok: logitech k800 ANSI | filco minila air ISO mx red | baseline macbook air early 2014

(#12364) Cshavez válasza PixAlan (#12363) üzenetére

Cshavez
(senior tag)

A megoldást Kb. fél éve már kifejlesztették. :) One pc - Four Vives

A másik meg,hogy nagyot dobna az élményen,ha csinálnának hozzá játékokat.

[ Szerkesztve ]

(#12365) Raymond

Raymond
(PH! nagyúr)

Ugy nez ki meg a nyarig utazgatok melo miatt. Bizsereg az ujjam egy Lenovo Explorer rendeles gombja felett az Amazon-on, de a 415EUR valahogy nem az igazi, lehetnenek itt is azok a szep $200 akciok mint az USA-ban.

(#12366) PixAlan válasza Cshavez (#12364) üzenetére

PixAlan
(tag)

Each Quadro is also running a virtual machine on a server

ergo it lényegében külön gépeken fut a cucc, a lighthouse közös meg talán a base station, de erre nem tér ki semmi. Elérhető árú hardwarere kétlem, hogy portolható lenne ez a megoldás.

eladó cuccok: logitech k800 ANSI | filco minila air ISO mx red | baseline macbook air early 2014

(#12367) szente válasza Raymond (#12365) üzenetére

szente
(őstag)

Na ez a kütyü engem is érdekelne, kíváncsi lennék, hogy mennyire pontos a joy-ok követése szenzor nélkül. Meg hogy a játékokkal mennyire kompatibilis. Szóval, hogy egy Rifthez képest milyen...

Eladó Connect IT Evogear Mechanikus Billentyűzet: http://href.hu/x/fnts

(#12368) Gigi01

Gigi01
(senior tag)

Lone Echo végére értem,Artika.1 következik. :DDD

(#12369) kiskuplung válasza Cshavez (#12364) üzenetére

kiskuplung
(senior tag)

Ami 4 db ilyenen fut: [link]

Végülis csak darabja 10x annyiba kerül mint egy komplett Rift :)

(#12370) MlbMatic válasza kiskuplung (#12369) üzenetére

MlbMatic
(kvázi-tag)

ezek grafika,3D stbi tervezesre vannak, játékra meg szerintem nem is igazan jok,,,,,,

(#12371) kpbendeguz válasza Cshavez (#12364) üzenetére

kpbendeguz
(senior tag)

Ez gyakorlatilag 4 virtuális gépet futtató rendszer, azaz alig valamivel olcsóbb, mint ha telepítettek volna 4 különálló gépet. Gondolom itt nem az ár, hanem a kompakt méret és a megbízhatóság volt a fő szempont.

Ugyanezt meg lehetne csinálni egy threadripper + 2db. vga konfiggal is, azaz futna két virtuális gép és mindegyikhez tartozna egy vga+vive.
A játékokkal nem lenne gond, mert minden multi működne rajta, csak két steam account is kell hozzá, azaz mindegyik virtuális gépre meg kell venni a játékot is.

Mondjuk nem tudom, hogy megérné-e a szenvedést, mert valószínűleg nem jönne ki olcsóbban, mint két különálló gép.

(#12372) Cshavez

Cshavez
(senior tag)

Félre értetek. Én arra gondoltam,hogy a vive piacra dobja,csak az új hmd-t,és szerintem nagyon sok ember fog upgradelni,köztük én is,így 2 db hmd lesz egy base station -nel, és milyen jó lenne olyan játék vr-ben ,mint pl a split screen játékok.

(#12373) MlbMatic válasza Cshavez (#12372) üzenetére

MlbMatic
(kvázi-tag)

hmm

(#12374) Gigi01

Gigi01
(senior tag)

Artika-ban alacsony vagyok,másnál jó volt?

(#12375) kiskuplung válasza Gigi01 (#12374) üzenetére

kiskuplung
(senior tag)

Nálam jó volt mindig.
Játékon belül is tudod a nézetet újraállítani, de oculus menüben is ott a reset view in app lehetőség.

(#12376) Dyingsoul válasza kiskuplung (#12375) üzenetére

Dyingsoul
(Topikgazda)

Serious Sam-ben én is alacsony voltam és nem segített ez az opció.

YT: youtube.com/dyingsoulgaming --- Facebook: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream csatorna: http://twitch.tv/dyingsoul -- Honlap: http://diablo3.hu/

(#12377) Segal válasza Dyingsoul (#12376) üzenetére

Segal
(őstag)

Meg mindig az vagy nem csak voltal:))

www.nokiaprogramok.hu

(#12378) Gigi01 válasza kiskuplung (#12375) üzenetére

Gigi01
(senior tag)

Oculus menüben próbáltam,de nem jó.A játék menüjében nem találtam,ma megnézem ott újra.

(#12379) Cshavez

Cshavez
(senior tag)

Valaki játszik a Fallout 4 -el ? Ez az első játék amiben úgy elrepül az idő,hogy észre sem veszem. 2x3 órát beletoltam és nem lehet abbahagyni. Szerintem a legjobb vr élmény most.

(#12380) Raymond válasza Gigi01 (#12378) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Irtak ezt is amikor a jatek kijott. Probald ujra csinalni a guardian setup-ot. Nalam mondjuk nem jott elo ez.

(#12381) Gigi01 válasza Raymond (#12380) üzenetére

Gigi01
(senior tag)

Köszi,jó lett!

(#12382) PixAlan

PixAlan
(tag)

Ha esetleg valaki rendelt az oculus EU webshopról ausztriába: hány nap volt a szállítás?

(#12383) kpbendeguz válasza Cshavez (#12372) üzenetére

kpbendeguz
(senior tag)

Én értettelek elsőre is, csak eddig a fentebb linkelt több gpu-s megoldásra reagáltam.

Mindenesetre szerintem nem lehet olyan egyszerűen megoldani a két vive együttes használatát egy gépről, mintha csak két monitor lenne.
Mivel a két vive számára eltérő kamerapozíciókból kell renderelni a tartalmat, így gyakorlatilag dupla terhelés rakódna mindenre.
Figyelembe véve, hogy a mai csúcshardver éppen elégséges 1 db. hmd kiszolgálására, nem látom nagy esélyét, hogy a steam vagy a htc nagy energiákat ölne 2 hmd együttes támogatásába.
Ez ugyanis nem csak hardver kérdés, hanem a drivereket, api-t, game engine pluginokat is át kellene írni.
A két HMD-hez ráadásul jó eséllyel két vga is kellene, plusz a szükséges cpu és ram és máris ott tartunk, hogy két különálló gép majdnem ugyanannyiba jönne ki és akkor maga a játék, driver, api eleve adott.
Tehát sokkal egyszerűbb azt mondania a htc-nek, hogy ha többen akarnak együtt játszani, akkor vegyenek még egy gépet, úgysem úsznák meg olcsóbban.

Szoftver oldalon meg magát a játékot kellene direkt az "egy futó szoftver - két játékos" üzemmódra átírni.
Persze elképzelhető, hogy kisebb cooperatív játékok, mint pl. a The Diner Duo, ami eleve két játékosra épül és a grafikai igénye is minimális, azok képesek lennének támogatni egy ilyen setupot, de a többségnek nem érné meg.
A legtöbb multiplayer játék ugyanis feltételezi, hogy a játékos önálló accounttal rendelkezik, egyedi beállításai vannak, stb. Ezeket alapoktól kellene újraírni és figyelembe véve, hogy még a nagyobb AAA franchise-ok "VR-osítása" is mennyire nyögvenyelősen halad, el lehet képzeni mikorra jelenne meg egy értékelhető próbálkozás 2 hmd-s felállásra: 4-5 évnél hamarabb biztos nem.

Fallout 4:

Amíg nem csinálják meg a normális támogatást rift-re és nem gyomlálják ki a bugok többségét, addig nekem nem nagyon akaródzik nekiállni. Mondjuk engem a fallout posztapokaliptikus világa sosem tudott igazán beszippantani - szemben az Elder Scrolls játékokkal - így ráérek kivárni, amíg vagy a bethesda vagy a community rendbe rakják a játékot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12384) Picco

Picco
(PH! addikt)
LOGOUT blog

no, windows kenyszeru ujratevese megoldotta a problemat a vega furcsa viselkedesevel.

most probaltam arizona sunshine-al, max, 1.6SS
Grafikon aljan van fps/frametime

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.