Hi​rd​e​t​és

2017. december 13., szerda

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-09 10:20:05

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10801) Ombi5 válasza kiskuplung (#10799) üzenetére

Ombi5
(őstag)

Akkor tehat ebben mar benne van es nem lesz extra koltsegem,ha jol ertelmezem ugye?

(#10802) kiskuplung válasza Ombi5 (#10801) üzenetére

kiskuplung
(senior tag)

Ezt én nem tudom megmondani, még soha semmit nem rendeltem az USA-ból.

Én azt mondanám, hogy ez a teljes összeg. Mennyire jött ki amúgy, ha szabad kérdeznem?

(#10803) Ombi5 válasza kiskuplung (#10802) üzenetére

Ombi5
(őstag)

27K,mert szarul valtja Paypal... DE nem akarom, hogy meg itthon is megvamoljanak,mert ugy mar nem biztos,h beleugranek... Ez jo arnak szamit?

oculus weblaprol nemetbe meg 70 euro lenne...

Nah ebay-en topicban az van irva,hogy ennyi lesz a vegosszeg es nem kell mast fizetnem.. Kerdes, hogy ennyiert jo ar e... :U :F

[ Szerkesztve ]

(#10804) Raymond válasza Ombi5 (#10803) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Ha arra meg radobjak a vamot akkor mar kb. ott vagy arban ahol egy Touch csomag (119EUR) azt meg barhonnan megrendelhetet Europabol is. Ha menne Nemetbe rendelni direkt az Oculus-tol akkor az a legjobb opcio.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10805) Ombi5 válasza Raymond (#10804) üzenetére

Ombi5
(őstag)

Az is 70 eur,es arra meg gondolom menne vmi vam ismert ott nem szamoltak fel mast. Tehat kb ugyanott lennek,mintha most itt 99 USD-ert leutnem.... :U

Nem latok oculus touch csomagot sensorral 119-ert... :U

[ Szerkesztve ]

(#10806) izomman1 válasza kiskuplung (#10797) üzenetére

izomman1
(fanatikus tag)

Rift touch al képtelenség irányítani a játékot???
Most olvasom az inventory-t képtelenség kinyitni illetve select gombok nem működnek.. remélem hamarosan jön a fix a Rifteseknek is..

[ Szerkesztve ]

(#10807) Raymond válasza Ombi5 (#10805) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Oculus Store Sensor -> ahova szallitanak (pl. EU) = 69EUR, arra mar nem megy semmi. Touch ugyanigy 119EUR es ugyanannyi ha mondjuk az Amazon-rol veszed. Onnan raadasul rendelhetsz Mo-ra is.

Minden mas ennel joval dragabb, mint pl. az USA-bol rendelt Sensor ahol mar gyakorlatilag a Touch csomag EU-s aranal vagy mire ideer.

Szerk: Amazon DE (raadasul ez most csak 117EUR) vagy az Oculus Store-ban is annyi.

[ Szerkesztve ]

(#10808) aerosmith válasza Ombi5 (#10798) üzenetére

aerosmith
(senior tag)

áfa+vám

(#10809) izomman1 válasza aerosmith (#10808) üzenetére

izomman1
(fanatikus tag)

És bezzeg a WMR -es headseteken működik rendesen az inventory és a select gomb a Fallout VR 4 -ben? Erről mit tudtok?

(#10810) izomman1

izomman1
(fanatikus tag)

Sziasztok!

A homályosságot megoldja ez itt is a megoldás :

"to fix fallout 4 vr's blurryness, go to the games files and right click the .EXE
Go to properties
then click compatibility
and check "disable high dpi scaling" or something like that
although you might get a small frame drop
it will remove all the blurryness and makes the game playable"

A magasság beállítást pedig ez :

Edit 'Documents\My Games\Fallout4VR\Fallout4VRCustom.ini'
Within the [VR] section, add 'fVrScale=90.0' (without quotes)
I'm 175cm and 90.0 is pretty good for me, my mate is 185cm probs needs ~85.0
Apparently the default is 'fVrScale=69.9912'

Gyakorlatilag így már a játék ezekkel a setup okkal nagyon jó értékeléseket kap! Remélem a Rift tulajoknak is valami fixet nyújtanak, hogy tudjanak vele játszani..

(#10811) aerosmith válasza izomman1 (#10810) üzenetére

aerosmith
(senior tag)

köszi ez hasznos lesz amint hazaérek.

(#10812) kiskuplung válasza izomman1 (#10810) üzenetére

kiskuplung
(senior tag)

Köszi, ezek szerint a Bethesda QA részlege még mindig a régi.
Ha találsz még ilyenekt, írd meg ide is :)

Idén én már tuti nem veszem meg ezt, most a Dark souls3at sikerült olcsón beszerezni, szerintem január közepéig elleszek vele, aztán meg még a Solus Project van még hátra, mint VR játék.

(#10813) izomman1 válasza kiskuplung (#10812) üzenetére

izomman1
(fanatikus tag)

A mesternek is van egy videója mit kell tenni : [link]
:-)

(#10814) kpbendeguz válasza izomman1 (#10806) üzenetére

kpbendeguz
(fanatikus tag)

Az ilyen irányítási bugok várhatóak voltak riftnél, ez a klasszikus példája, amikor valaminek nincs hivatalos támogatása. Ugyanez előfordul fordított esetben is a revive-os cuccokkal.
Reméljük, mire a vive-osok végigszenvedik a szokásos bethesdás "fizettem, hogy béta tesztelhessek" korszakot, addigra megjön a riftre is a fix, ha máshonnan nem, akkor a community-től.

(#10815) Ombi5 válasza Raymond (#10807) üzenetére

Ombi5
(őstag)

Hat mar nem azert de nemetig 71 eur,nem ertem te mit neztel?! Illetve tuti megy meg raafa vagy vam is!!

[ Szerkesztve ]

(#10816) Raymond válasza Ombi5 (#10815) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

En nem ertem te mit nezel. Ezek az arak a hivatalos Oculus Store-ban amit itt lent latsz. A szenzor 69EUR, csomagolas, posta, vam stb. marhasagok nincsenek. Vam nem is lehet ra, mert EU-s szallitas. Az Oculus Ireland Ltd. az elado es attol fugg hogy jon ki de legtobbszor a hollandiai logisztikai kozpontbol jon.

(#10817) kiskuplung válasza Ombi5 (#10815) üzenetére

kiskuplung
(senior tag)

Ha Oculus.com-on rendeled, akkor úgy van, ahogy Raymond írja. 69 EUR és ennyi.

Ezért írtuk már többször fentebb, hogy az a legoptimálisabb megoldás, hogy ha van egy német ismerősöd, akkor neki megrendeled, és hazahozatod vele.

(#10818) izomman1

izomman1
(fanatikus tag)

Kis segítséget kérnék

Fallout 4 VR homályosságára az alábbi a megoldás, de akadt egy kis gondom :(
Windows 10 home rendszerrel rendelkezek az alábbi beállítást nem találom benne ami a fallout VR .exe vel kéne elvégezni:

Jobb klikk az exére – tulajdonságok - kompatibilitás és legalul pedig ilyennek kéne lenni
override high dpi scaling behavior scaling performance by
azon belül kiválasztani az alábbit
applications

Sajnos a windows – omban nincs ez a funkció , e helyett csak ez :

A képernyő méretezésének letiltása nagy DPI beállítása esetén.. itt tudok pipálni vagy nem és kész..

Elvileg ez a fall creator windows új update be lenne? Sajnos az én Windows om nem támogatja ezt az updatet (.. ( WMR headsetekhez kell ezt talán csak windows professional támogatja amivel le lehet húzni ezt az updatet)
[link]

Aki ért hozzá picit fontos , hogy feltegyek egy professional windowst és letöltsem ezt az updatet, hogy éles képet kapjak a Fallout VR 4 -ben vagy a command menűben a taa off ot a játék commander sorába beírni?

[ Szerkesztve ]

(#10819) MlbMatic válasza Ombi5 (#10798) üzenetére

MlbMatic
(kvázi-tag)

vam, + 35% asszem

(#10820) kiskuplung válasza izomman1 (#10818) üzenetére

kiskuplung
(senior tag)

"Elvileg ez a fall creator windows új update be lenne? Sajnos az én Windows om nem támogatja ezt az updatet (.. ( WMR headsetekhez kell ezt talán csak windows professional támogatja amivel le lehet húzni ezt az updatet)"

Ez nem igaz, nekem Win10 Home van, és simán frissítette magát annak idején. Persze ha nem legális a WIndowsod...

Amúgy milyen a játék? Irányítható? Ez a "homályosság" amúgy mit jelent? Hogy kell elképzelni?

[ Szerkesztve ]

(#10821) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

15 perces haromkameras VR teszt ma megvolt. a front facing setupot siman megtoltam az asztal szelere rakott harmadik kameraval.

eredmenyek:
- Gornnal mukodik, nem veszti el a kamerat
- Arizona sunshine mukodik, hatrafele fordulva es elfordulva a leheto legjobban a harom szenzortol is mukodik.
- Robo recallnal hatrafele fordulva, illetve 45fokokban korbefordulva megy mindenhol, pontosan (lovedekelharitassal kiserleteztem).

ezek azok a jatekok amik eddigi tapasztalatok alapjan a leginkabb problemasak voltak. azt hiszem engem meggyozott, kerdes, hogy az oculus store szallit e skandinaviaba

----

szallit, nincs szallitasi dij ahogy kinez, ket munkanapot irtak, na kivancsi leszek. mondjuk ha tenyleg hollandiabol jon akkor tenyleg pentekre itt lesz.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#10822) Ombi5 válasza Raymond (#10816) üzenetére

Ombi5
(őstag)

Van nemet ismerosom,akkor hozza rendelem meg! koszonom :R

(#10823) tobias88888

tobias88888
(senior tag)

Valahogy az új beta Oculus appban át lehet állítani a rácsozás jelzését? Régen kb 10 centi közelségnél mutatja a rácsot, most ez fél méter. Gyakorlatilag használhatatlan lett a cockpitben, mert folyamatosan mutatja a rácsot. És nem is tudom átállítani, mert közvetlenül a fal mellett van a cockpit. Muszáj volt feltenni a régit

(#10824) Raymond válasza tobias88888 (#10823) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Mostanra ez lett a top request valtoztatasra/javitasra: [link]

(#10825) tobias88888

tobias88888
(senior tag)

Közben beszereltem az inateck ktu3fr-4p kártyát az apppcie4p approx kártya helyére. Nem meglepő módon egyből működik vele az egér / rift szenzor, stb...

(#10826) tobias88888 válasza tobias88888 (#10825) üzenetére

tobias88888
(senior tag)

Plusz újabb probléma: Újratettem a riftet s visszakerült a régi verzió. Amikor indítom és leállítom valamiért elfeketedik a kép 1-1 másodpercre. Eddig ilyen nem volt és annyira nem is mondanám zavarónak, de azért jó lenne ha nem csinálná. Ötlet valakinek?

(#10827) kpbendeguz válasza tobias88888 (#10826) üzenetére

kpbendeguz
(fanatikus tag)

Ezt nekem is csinálja, a windows frissítés után jött elő.

(#10828) kazmerr

kazmerr
(fanatikus tag)

(#10829) Raymond

Raymond
(PH! nagyúr)

Valasztek es arak:

Microsoft Store US

Meanwhile in Europe...

:( :W

[ Szerkesztve ]

(#10830) Joshi válasza Raymond (#10829) üzenetére

Joshi
(PH! nagyúr)

Egyébként ez van, szó szerint hülyének nézik egész Európát.

(#10831) izomman1 válasza kiskuplung (#10820) üzenetére

izomman1
(fanatikus tag)

Egy délutánomba került , mert rendszert kellet újra tennem de már ok. Grafika így már nem homályos olyan mintha egy Onward kép élességű játékkal játszanék szóval szuper!
2.0 van a supersampling ( oculus debug tool -ba beállítva) és egész jó a grafika.. A pixeleket csak kb 10 m vagy a felett látom, hogy nem éles a kép egyébként tökéletes!
Az irányítás viszont extra gáz a stick ahogy vissza ér ha elengeded középre vissza megy szintén a játékban is ( visszatér!) jó kicseszés! Csak az inventoriban nem lehet használni a stick-et gyakorlatilag ami elég gáz , de most találtam egy megoldást rá késő délután ki is próbálom :

Go to"my games\Fallout4VR"
Epen: Fallout4VrCustom.ini
Search for: fTouchpadMapPanSpeed=30
Edit to: fTouchpadMapPanSpeed=100

Talán ez megoldja… Remélem…

Minden esetre azért mivel egy sima játék VR portjáról van szó nagy tárgyakkal való interaktivitásra nem számítson senki, de viszont az open world és a story és a játéktartalom magával ragadó el is fogok benne veszni kb 1-2 száz órát. 😊
Az igazi álom VR játék ez lenne , ha interaktív lenne a környezet mindent fel tudnál emelni mozgatni, illetve a harc is kicsit interaktívabb lenne ( védekezés fedezékbe vonulás , illetve intelligens ellenfelek)
Sajnos egy ilyen open world játékot legalább 5 év , de lehet 10 is lesz , szóval az van ami van jó a Fallout 4 VR az eddigi legjobb várom a Skyrim VR -t is. Csak a stick -et tudjam rendesen beállítani.. ( nem sok kellene, hogy működhessen rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#10832) sz_abika válasza tobias88888 (#10823) üzenetére

sz_abika
(PH! addikt)

Kapcsold ki a Touchos menüben, hogy csak a floort mutassa.

[ Szerkesztve ]

PS ID, HCR2 ID: xszabikax

(#10833) tobias88888 válasza sz_abika (#10832) üzenetére

tobias88888
(senior tag)

Visszatettem a régit és ez nagyon nem megoldás mert szeretném látni a rácsokat...

(#10834) izomman1 válasza Joshi (#10830) üzenetére

izomman1
(fanatikus tag)

Ez milyen már 53 e ft nak megfelelő ár a 200 dolcsi..
Igen egyetértek totál hülyének nézik itt semmi akció ott meg fillérekért dobálják már a WMR headseteket ( mert annyira nem kell az embereknek) De nem hinném, hogy EU-ban is annyira fogyna..
Samsung ára tartja még úgy ahogy de ez a cég a másik aki szintén az EU-s vásárlókat magasról lesz@ar.
Már bocsánat a kifejezésért..

(#10835) Client válasza fulton (#10761) üzenetére

Client
(tag)

Amikor pár napja rádugtam a kormányomat a gépre USB-n, elkezdte ugyanezt csinálni.

Csak az oldotta meg nálam, hogy beraktam a gépbe az Inateck kártyát, azon van a Rift és a szenzorok, így stabilnak tűnik egyelőre.

Ex - WaterLo

(#10836) sz_abika válasza tobias88888 (#10833) üzenetére

sz_abika
(PH! addikt)

De vezetéshez minek vazze.

[–]Karzak85Rift
Press the oculus menu button and you can turn off guardian in the menu to the left
permalinkembedsave
[–]frviana
Thank you as well. When I play games on my cockpit without touch I don't want the grid to show in front of me. That worked well. Thanks

PS ID, HCR2 ID: xszabikax

(#10837) tobias88888 válasza sz_abika (#10836) üzenetére

tobias88888
(senior tag)

Mert nem csak vezetéshez használom? Plusz nem árt ha nem fejelem le a falat vagy a kormányt amikor jobbra balra nézelődök például iRacingben rallycross esetén, mikor a másik heat megy. A régi verzióval ez tökéletesen megy minden kattintás nélkül, be van állítva a játéktér egy kicsi folyosóval a cockpithez és kész. Maximum nem frissítek akkor ha így sikerült nekik elcseszni.

Külső overlayekre akkor már van lehetőség az új bétában elvileg? IRacing esetén van a JRT app ami nagyon hasznos, eddig használtam is, csak nem működik Oculussal...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.