- Milyen egeret válasszak?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen processzort vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- RISC-V-re is portolja a CUDA-t az NVIDIA
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
trisztan94
őstag
válasz
Vasinger! #7699 üzenetére
Mint ahogy martonx is irta, ezen nem kell meglepodni.
Android java alapu es egy java IDE-ben fejlesztesz ra, WP C#, silverlight meg c++ alapu, es egy Windows alatt futo IDE-vel lehet ra fejleszteni.
Ahogyan oka van annak is, hogy MS nem adta ki a VS-t OSX-re, ugyanugy oka van az Apple-nek, hogy nem adta ki az sdk-t meg az IDE-t masra.
-
Vasinger!
nagyúr
válasz
martonx #7698 üzenetére
Hát jó, én elhiszem, hogy egy más országokban nem okoz gondot, de nálam ez nem igazán járható út egyelőre ez...
Ez kicsit keresztbe húzta a számításaimat.
Androidra lehet fejleszteni Windows alól is, csak arra borzasztó nehéz, hogy mint a 150 féle kijelzőméreten és hardveren jól fusson...
WP-re meg nincs még sok app, abban lehet van potenciál, csak kicsi a piac.
-
martonx
veterán
-
Vasinger!
nagyúr
válasz
martonx #7695 üzenetére
Most látom csak, hogy OSX alól lehet csak fejleszteni IOS-re.
Hát ez csak valami rossz vicc, igaz? Oké, lehet virtuális géppel bohóckodni, na de azért ez így eléggé rossz, mert nagyon erőforrásigényes lenne így a dolog.
Aki Apple termékre akar fejleszteni, annak vennie kell hozzá Mac-et?
-
Karma
félisten
válasz
Vasinger! #7694 üzenetére
Az XCode-ot le tudod elvileg tölteni az App Store-ból, az SDK-hoz meg elég az ingyenes developer regisztráció is. (Hacsak azóta nem változtattak valamit.)
Ennyivel már a szimulátorban meg desktopra tudsz is dolgozni, viszont a telefonon futtatáshoz kell a pénzes tagság. Régi verzióknál ezt meg lehetett kerülni, most aktuálisan passzolok. Egyébként se vagyok meggyőződve a legalitásáról.
-
martonx
veterán
-
Vasinger!
nagyúr
Igazából kedvet kaptam IOS porgramozáshoz, egyelőre még csak ismerkedés szintjén vagyok a dologgal, ha megtetszik jobban elmélyülnék benne. Egyből ott akadtam el, hogy nem tudom letölteni a fejlesztőkörnyezetet az Apple oldaláról, mert 99 dollár éves költséget kér érte. Ezt nem lehet sehogy se kikerülni? Én kicsit sokallom, tekintve azt, hogy egyelőre még csak kipróbálnám/tanulnám a dolgot, nem pedig élesben csinálnám
-
Vasinger!
nagyúr
Van itt PH!-n IOS programozós topik? Ha nincs, hova kéne írnom ezzel kapcsolatban, ha segítség kéne?
-
bbTamas77
aktív tag
Üdv.
Szeretném majd elkezdni a lua-t tanulmányozni.
Van esetleg valakinek véleménye javaslata a lua-ról, hogyan érdemes nekikezdeni?
-
trisztan94
őstag
válasz
Sk8erPeter #7684 üzenetére
Egyébként van egy rövidke kérdésem: "Na most ezt én próbáltam objektumorientáltan megoldani, úgyis rég dolgoztam már úgy" - ezt halál komolyan írtad egy C# topicban? Teljesen komolyan gondolod? Hogy dolgoztál eddig C#-ban, ha nem objektumorientálta
Úgy értve, hogy jó régen volt már (amikor android fejlesztést nyomtam), hogy 1-2 osztálynál többel kellett dolgoznom.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
trisztan94 #7681 üzenetére
15:20-kor írtad meg a hsz.-edet, és 17:00-kor már nyavalyogsz, hogy nem nagyon érkezik válasz. Milyen meglepő, amikor a hsz.-ed felér egy kisnovellával.
Egyébként van egy rövidke kérdésem: "Na most ezt én próbáltam objektumorientáltan megoldani, úgyis rég dolgoztam már úgy" - ezt halál komolyan írtad egy C# topicban? Teljesen komolyan gondolod? Hogy dolgoztál eddig C#-ban, ha nem objektumorientáltan? -
Karma
félisten
válasz
trisztan94 #7681 üzenetére
Munkaidő, szerencsés esetben annak a vége van, szerinted miért nem érkezik válasz?
Majd ha végeztem, elolvasom. -
trisztan94
őstag
Sziasztok!
Mivel nem feltétlen C# függő a dolog, ide is felteszem a kérdést.
Ezzel kapcsolatban tud valaki mondani valamit?
Nem nagyon érkezik válasz
-
Mondjuk az (a && a) pont false, de defined? szempontbol mar nem nil lesz(vagyis if szempontbol true), szoval igazad van.
Egy kicsit meg bonyolitsuk: [link]
Azert ez nekem elegge elmebeteg dolognak tunik, nem eleg, hogy a defined? valoban egy operator, de lehet metoduskent is hivni, csak ugye Rubyban nem kotelezo a zarojeleket kirakni, na ekkor talalja ki az ember, hogy mi van... -
R_bádogos
újonc
Tisztelt fórumtársak !
Visual FoxPro témában kérném segítségetek.
Nyomtatnák sorokat és egyes szavakat a sorokban kiszeretnék "emelni" (más betűtípus, más méret)
Ha valaki segítene, előre is köszi -
k.kristof
őstag
válasz
Jim Tonic #7663 üzenetére
Ugorj fejest a Pythonba!, a Dive into Python könyv magyar fordítása.
#cattus: nincs mit
-
cattus
addikt
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek.
-
k.kristof
őstag
Ismerkedéshez szerintem nincs is jobb akkor, mint a Microsoft Virtual Academy Windows Phone App Development ingyenes kurzusai. Nem csináltam még végig egyet sem, nemrég ismertem csak meg az oldalt és a Visual Studio tananyagokat néztem (például az előbb linkeltet), de eddig nagyon tetszik.
Mennyi Doctor Who rajongó így egy rakáson hirtelen
-
cattus
addikt
-
k.kristof
őstag
C++: A General Purpose Language and Library Jump Start
Ebben ajánlanak egy jó könyvet: C++ Primer
-
Alexios
veterán
lehet, de tudtommal leginkább játékokhoz ajánlott : [link]
Könyvről így hirtelen nem is tudok, bár valami c++/cx könyv biztos van, a lényeg abban is benne van.Nem tudom mit szeretnél fejleszteni, de ha nem akarsz valami nagyon cross-platformot akkor én átgondolnám a c# használatát.
-
sztanozs
veterán
válasz
Jim Tonic #7663 üzenetére
Én a webdoc-ot túrtam végig, ha (és gondolom igen) van elég más irányú fejlesztési tapasztalatod, akkor csak a szintaktikai különbségeket kell megtanulni, meg az alap nyelvi szolgáltatásokkal ismerkedni. Erre szerintem nem kell könyv. Persze ha szereted látni a polcon, akkor más kérdés.
-
kispx
addikt
válasz
Jim Tonic #7663 üzenetére
Én most a Learning Python, 5th Edition könyvet olvasom. Idáig megvagyok vele elégedve. (Még a Python in Practice könyvvel szemezgetek, csak arról még semmit sem tudok.)
-
cattus
addikt
Sziasztok!
Windows Phone 8-ra szeretnék elekzdeni fejleszteni. Egy kis C++ előismeretet már szereztem, de szeretném tovább bővíteni a tudásom e téren. Ehhez keresek valami jó oktatóanygot.
-
Jó rég jártam erre. Tudtok valami jó könyvet Pythonhoz? Kedvem lett egy Raspberry projekthez, és kipróbálnám a Pythont is.
-
leviske
veterán
Volna egy off kérdésem, ha nem túl nagy probléma.
Frey fórumtárssal csacsogtunk az egyik topikban és az egyik felvetődött kérdésemre (mennyire problémás AVX-512-re programozni) azt a választ kaptam, hogy olyan, mint SSE-re. Miután biológusnak készülök, ezzel az információval nem tudtam mit kezdeni és Őt viszont tovább nem szeretném egzecírozni, miután felteszem, hogy konkrét választ nem szeretne adni.
Szóval a kérdésem: Mennyire egyszerű/gyors egy SSE szerű architektúrára fejleszteni. (Mondjuk a HSA-hoz viszonyítva.)
Bocsi az offért, remélem nem nagy gond.
-
Scooby Dou
aktív tag
koszonom szepen mindenkitol a segitseget!
-
modder
aktív tag
válasz
martonx #7659 üzenetére
Scooby dou: Kivéve, ha kiderül, hogy valami "legendary" nagy koponya vagy, mert akkor csinálhatsz egy játékot például, amivel híressé válasz
Amúgy, ha komolyan akarsz vele foglalkozni, csak akkor ne menj egyetemre, ha nagyon nem tudsz 3,5-4 évet rászánni pl. semmi támogatást nem kapsz otthonról, nem jutnál be államilag támogatottra (mérnök infora, mikor én kezdtem, elég alacsonyak voltak a ponthatárok), pénzt kell keresned, hogy eltartsd a családod.
Megjegyzem, ha nem vesznek fel államilag támogatottra, akkor még mindig ott van a diákhitel 2, ami nem az ördögtől való, és ez legalább olyan szakma, amivel ki is tudod termelni a törlesztőt (mérlegelni kell, hogy -2M forinttal kezded az életed, de olyan munkád lesz életed végéig, amivel többszörösét visszakeresed). ha felvesznek, akkor pedig diákhitel 1-ből szűkösen, de eltarthatod magad. Csak ehhez az kell, hogy tényleg komolyan veszed, és megcsinálod rendes képzési idő alatt, mert ha félúton elbuksz, akkor nyakadban a törlesztő és még munkát sem fogsz kapni.
Ha tényleg nem akarsz menni, akkor egy papírt pl. helyettesíthet, hogy amikor eljutottál a megfelelő szintre, open source projektekbe segítesz be. Ez ingyen munka, de ha szerzel 1-2-3 komolyabb, sokak által használt projektet, amibe tehetsz be kódot rendszeresen mondjuk egy évig, akkor az már jó reputáció. Egyébként én azt javasolnám, hogy menj legalább levelezőre. Ezt a képzést pedig csak egyetemen: Óbudai Egyetem, ELTE vagy BME, esetleg Szegedi?
-
martonx
veterán
válasz
Scooby Dou #7656 üzenetére
Amikor már senior vagy (tudásban, tapasztalatban), a legutolsó dolog amit kérni fognak tőled a papír. Addig viszont a legelső dolog, amit a HR-es megnéz, hogy milyen papírod van.
-
Alexios
veterán
válasz
Scooby Dou #7656 üzenetére
Meg lehet tanulni, de én nem alapoznék erre. Nem véletlenül tanítják ezt egyetemeken, algoritmusokat pl. önszorgalomból viszonylag kevesen szoktak tanulni, pedig az az egyik legfontosabb talán. Illetve a matek is jól tud jönni néha, a többi tárgyról nem is beszélve. Ja meg pont pályakezdőknél az egyik legfontosabb a papír, hogy legalább látják, hogy van egy diplomád.
-
bucsupeti
senior tag
válasz
Scooby Dou #7656 üzenetére
szerinted ha egy programozói állásra jelentkezik egy diplomás meg egy szakma nélküli és a teszteket mindegyik megoldja akkor kit fognak felvenni nagyobb valószínűséggel?
a mérnökinfó egyébként állami támogatott. szerintem menj egyetemre, sok egyéb hasznos dolgot is megtanítanak ott. érdemes tanulni! -
Scooby Dou
aktív tag
sziasztok !ki szeretnem kerni a velemenyetek.
vissszaolvastam itt is es meg sok helyen ahol azt irtak,hogy a tenyleges programzasi ismeret nagy reszet el lehet tanulni onszorgalommal fosuli/egyetem nelkul is utannajarassal.na most a kovetkezo lenne a kerdesem:gondolkozok hogy a kozepiskola utan programozasi iranyba szeretnek elindulni,viszont ha az interneten lehetoseg van elsajatitani a tudast,akkor a magas tandijak es a sok szivas miatt szeretnem kerulni a +4 evet.megoldhato hogy valaki ilyen szakiranyu iskolai vegzettseg nelkul szert tegyen egy kozepszintu programozoi tudasra?ha igen akkor az elhelyezkedesben mennyire nezik a vegzettsegi papirod?nem tudom hogy mukodik..papir nelkul ha jo vagy van esely elhelyezkedni? -
trisztan94
őstag
válasz
Sk8erPeter #7654 üzenetére
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
trisztan94 #7653 üzenetére
Jó.
-
trisztan94
őstag
válasz
Sk8erPeter #7652 üzenetére
Szerintem félreértettük egymást.
Vagyis rosszul fogalmaztam. Úgy értettem a komoly szintet, hogy dolgoztam már benne, pénzért. Én úgy vagyok mindig egy melóval amit kínálnak nekem, hogy vagy van akkora tudásom abban a témakörben amit megkövetel a meló, hogy rábólintsak rögtön, vagy nincs, akkor a megrendelő dönti el, hogy akar-e alkalmazni. Persze ahol komoly a tét, ott nem vállalom, ha nem tudom 100%-osan.
Tehát, ha valamiben dolgoztam, legyen most Java. Java-ban pl. 3 dolgot írtam eddig, abból 2 játék (igaz, nagyon egyszerű játékok, de játék), egy pedig egy C#-os progi portja volt. Mivel ezekért kaptam pénzt, meg nem is volt akkora felelősség, hogy azt mondjam, bocs, de nem tudom, és meg is tudtam őket sikeresen csinálni, így én magam számára elkönyveltem azt, hogy ezeket a területeket, amiket lefedtek ezek a progik ismerem. Nem profin, de ismerem.
Ugyanígy C#. 2 Windows Phone-os alkalmazás, egy Windows 8-as (jó, az nem C# vót') és kismillió Win desktop. Itt pl. kb. mindig a Bing Maps API-t használtam, ki merem magamról mondani, hogy szinte álmomból felverve lekódolok egy alap Maps progit WP8-ra. De mondjuk az nem is egy bonyolul feladat, de az a bizonyos terület megvan. Ja, plusz volt még egy ASP.NET-es is ami pénzes volt, de az nem haladt sokat.
Webes szinten inkább azt mondanám, hogy HTML CSS JS-t nagyon vágom, az összes közül ezeket a legjobban. Persze itt megint lehet azt mondani, hogy eddig W3Schools-ról lestem sok mindent, meg szoktam alap dolgokat kérdezni, néha hülyeségeket mondani, de összességében elmondható, hogy azért megy a dolog elég rendesen.
Tehát ezt a komoly szintet úgy értem, hogy nagyon sok programozási nyelvben aktívan megfordulok, néhány részeit jól, néhány részeiket nem annyira jól ismerem, de azért nagy vonalakban megy, és tudom, hogy hogyan kell őket tanulni.
Na, de fáradt vagyok, lehet nem ez életem fogalmazása, de szvsz a lényeg megvan.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
trisztan94 #7651 üzenetére
Nem, az nem komoly szint, hogy össze-vissza kapkodsz, mindenbe belefogva, semmiben el nem mélyedve, és mennyiségre, meg a lóvéra utazol. Bocs. De nemcsak erről van szó: hogy valaki bejelentse, hogy elért egy "komoly szintet", ahhoz meglehetősen nagy szerénytelenség és önbizalom kell, aminek megalapozottnak kellene lennie. Már csak a más topicokban felmutatott hozzászólásaid alapján sem tudom mindezt elhinni. Ha alapvető programozási feladatokat nem tudsz megoldani, akkor abból nehéz arra következtetni, hogy komoly szinten állsz (teljesen mindegy, hogy ennek időhiányból következő kapkodás az oka, vagy ismerethiány). Bocs/2. A komoly szinthez szerintem jó algoritmizálási képességek, széleskörű és mély ismeretek, ergo nagy tudásbázis szükséges.
Szerintem itt a topicban sokan nálad sokkal nagyobb tudással, jóval komolyabb tapasztalattal sem mernek ennyire mellet döngetni, mivel sejtik, hogy még mennyi mindent nem tudnak. Lehet, hogy ők megalapozottan mondanák azt, hogy "komoly szinten" állnak.
Nem árt, ha látod a saját tudásod korlátait, hogy tisztában legyél azzal, hogy hol kell és hol tudsz még fejlődni. -
trisztan94
őstag
válasz
Sk8erPeter #7648 üzenetére
Miért, az nem elég komoly szint, hogy hetente csorognek, hogy kell meló és egyszerre 6 cuccon dolgozom jelenleg, abból 3 webes 3 pedig C#?
(Mondjuk egy kicsit tulvallaltam magam most)
-
metrion
aktív tag
Sziasztok!
Kétdimenziós tömb elemeit, hogy lehet csökkenőbe rendezni?
A növekvő megvan: static void Novekvo(int[,] t)
{
for (int x = 0; x < 5; x++)
{
for (int y = 0; y < 4; y++)
{
int min = y;
for (int i = y + 1; i < 5; i++)
if (t[x, i] < t[x, min])
min = i;
if (min != y)
{
int csere = t[x, min];
t[x, min] = t[x, y];
t[x, y] = csere;
}
}
}
}Ez kell csak fordítva?
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
trisztan94 #7647 üzenetére
"elég komoly szinten"
HahahaLegalább van önbizalmad, abból nincs hiány.
-
trisztan94
őstag
Sziasztok!
Nem kezdő programozóként szeretnek elkezdeni ios-re és osx-re programozni. Tudtok ajánlani jó könyveket/videó anyagokat?
Eddig elég komoly szinten foglalkoztam C#-al, Php-val, webes dolgokkal és Java-val. A legjobb olyan lenne, ami iBook formában elérhetők de igazából bármi jöhet, szinte bármilyen nyelven
-
#51177472
törölt tag
-(IBAction)tarplus:(id)sender
{
total2++;
[osszeg setText:[NSString stringWithFormat:@"xy: %ld ", (long)total2]];
}Ez egy egyszerű tapcounter, viszont az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet megadni, hogy érintéskor ne +1-et adjon a label-hez, hanem csak 0,2-t amit most szeretnék?
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
bucsupeti #7634 üzenetére
"Kettőnknek sikerült ezt megcsinálni, a két levelezősnek."
Mintha ebből bármilyen következtetést le lehetne vonni...Feltételezem, nem akartál arra utalni, hogy a nappalisok általában kevésbé elhivatottak...
"Az oktató ekkor mondta, hogy az a baj hogy sokan úgy jönnek infó szakra hogy előtte soha nem foglalkoztak programozással, vagy ha foglalkoztak is az csak a középiskolai kötelező volt. Az infósoknak alap készségnek kell lenni a programozásnak (alapszinten mindenképpen).
Ez meg mi a lótúrót jelent, hogy legyen "alapkészség" a programozás? Csak úgy születik az emberrel, valakik erre a pályára vannak rendelve, nekik megadatik ez a tehetség, másoknak nem? Persze, hogy számítanak az alapok (meg ha valaki ostoba, annak lehet, hogy tényleg nem fog menni), nyilvánvaló, hogy nem mindegy, hogy valaki milyen középiskolából jön, nagyon is számít abban a tekintetben, hogy valaki mennyire és mennyit fog szenvedni az egyetemen. De ez nem jelenti azt, hogy utána már ezzel kell együttélnie, el van vágva minden lehetősége a szakmaszerű kockulástól. Én például humánképzést kaptam a gimnáziumban, az első főiskolai képzésemnek sem volt sok köze a reáltárgyakhoz, így utána BME mérnök infón az első analízis órán azt sem tudtam, hogy hol vagyok. Megbuktam én is elsőre programozásból - nagy dolog. Utána kissé vért izzadva sikerült magamra erőltetnem a programozáshoz szükséges gondolkodásmódot (amit folyamatosan próbálok csiszolni), azóta meg hobbim lett. Úgy, hogy sosem tanultam előtte, fogalmam nem volt az egészről, a feladatoknak azt sem tudtam, hogyan álljak neki. Nem volt meg az "alapkészségem" (??) hozzá, csak az érdeklődésem (meg az akarat). Egyetemen kaptam meg az inspirációt/motivációt ahhoz, hogy komolyabban vegyem. (Elindított azon az úton, hogy aztán magamtól kezdjek tanulni rendesen. Meg segített magamba erőltetni a gondolkodásmódot.) Nyilván önerőből lehet csak magát felfejlesztenie mindenkinek, a leendő infós csak úgy tanul, ha folyamatosan képzi magát (ez mondjuk minden területen így van), valószínűleg aki komolyan gondolja, nem feltételezi, hogy majd passzívan elüldögél az egyetemi/főiskolai órákon, aztán csak úgy belerepül a tudás (főleg, hogy aki komolyan gondolja, azt érdekli is, és úgyse bírja ki, hogy ne töltse a szabadidejét is azzal, hogy a témában kutakodik).
Nem szeretem az ilyenfajta determinizmust, amire utaltál.
Aki igazán akarja, az addig erőlködik, amíg megtanulja. Ha viszont az ilyen irányú akaraterőre gondoltál, akkor oké."Ha ez nincs meg és nem is akar foglalkozni vele (napi két órát legalább ahogy alább írta valaki), akkor nehezen fog menni ez a téma."
Na ebben viszont teljesen egyetértünk. -
axioma
veterán
Akkor mea culpa, en az egesz sza'lban ezt a hozzaallast lattam, ezek szerint te nem ugy ertetted.
4 felev analizis az a tobbsegnek valoban felesleges, meg akkor is ha ebbe diff.egyenletek tantargy is beleertendo - persze inkabb tananyagfuggo, mint felevszamfuggo. Ami viszont keves van, legalabbis Szegeden keves volt, az a ve'ges algebrak, pedig egy csomo minden algoritmusilag arra epul, legfeljebb aki nem tanulta, annak nem log ki mint a lolab...
Amugy a masik ok, amiert rengeteg helyen felesleges merteku matek van, az a "tortenelmi" ok, hogy az info oktatoi garda altalaban a matek tanszekekbol valt ki. De egyebkent en latom a ferjem reven az elmozdulast is, pont az elte-n, korabban teljesen absztrakt matematikai megkozelitesu volt az adatb. tananyag eleje (sor- es oszlopkalkulus), ami par eve viszont kikopott a tematikabol. -
Chello
tag
Volna pár kérdésem Delphiről hátha tudtok mondani hozzá valamit.
Hol lehet beállítani, ha lehet a program indulásakor megnyíló ablakokat ?
Például én rendszeresen azzal kezdem hogy kikapcsolom a bal felsőt asszem object inspector.. és helyette megnyitom az aligment palette-t.
Viszont nem találtam meg a programbeállításokban az alapkonfigurációs beállításokat.Hogyan lehet a floating point kiírását redukálni meghatározott számú tizedesre ?
Hogyan kell/lehet-e a Delphi indulásakor megjeleno ablakait ki/be kapcsolni ?
Pl. Aligment palette. -
Sziasztok!
Javaslatot szeretnék kérni.Olvastam,hogy vannak 2 hónapos intenzív programozási kurzusok.Felvetődött benne,nekiállnék programozást tanulni.Egyetemen egy kevés C nyelvvel már megismerkedtem,de már el is felejtettem
Manapság milyen programozási nyelvre van igény?Mit érdemes esetleg tanulni? -
amargo
addikt
válasz
skoda12 #7626 üzenetére
Figyelmetlen voltam, akkor a készség tényleg adott lehet.
Algo részére. Itt igazából az a kérdés, hogy 0 tudás nélkül, mert nem tanultad, hogy egyáltalán figyelembe kell venned, akkor is figyelembe vennéd-e? Az a 2 félév, bár nem tudom hol tanultad - mert ELTE estin is több volt ez - pont elég ahhoz, hogy tud valamire figyelned kell. Szerintem az egyetem egy olcsó tudás bázist ad, amit mellette bőven fejlesztened és kiegészítened kell. Hányszor láttam már itt is leírva, hogy ááá használj List-et, mert az egyszerű. De akiben ez a készség már adott ott nincs miről beszélni szerintem sem -
bucsupeti
senior tag
válasz
martonx #7632 üzenetére
Igen levelezőn végeztem ezeket.
Hozzá kell tennem hogy a programozás 1 tantárgy volt az első amin kiszórták a társaság 60-70%-át. Majd második felében jött az algoritmusok és adatstruktúrák, ahol a maradék fele ismét bukott.
A programozás 2 tárgyból már nagyon kevesen voltunk vizsgázók. Ezután jött a Java (Prog3). Itt konkrétan az első vizsganapon 6-an voltunk. Emlékszem rá. 4 nappalis és 2 levelezős. Ugyan azt a feladatot kaptuk. A beugró elméleti kérdésekből állt. Kettőnknek sikerült ezt megcsinálni, a két levelezősnek.
Az oktató ekkor mondta, hogy az a baj hogy sokan úgy jönnek infó szakra hogy előtte soha nem foglalkoztak programozással, vagy ha foglalkoztak is az csak a középiskolai kötelező volt. Az infósoknak alap készségnek kell lenni a programozásnak (alapszinten mindenképpen). Ha ez nincs meg és nem is akar foglalkozni vele (napi két órát legalább ahogy alább írta valaki), akkor nehezen fog menni ez a téma.Visszatérve a programozás oktatáshoz. Ezek után a többi tárgyat már választhatóként vettem föl. Éppen azért mert a programozás a hobbim, szeretek foglalkozni ezzel a témával és számomra sokkal könnyebb volt levizsgázni egy programozás tárgyból, mint mondjuk minőség és megbízhatóságból.
Ezért választottam a C++, a C#, a Vizuális alkalmazásfejlesztés I. és II. tárgyakat. Ezek mindegyikét gépteremben oktatták. Volt elméleti rész is, és gyakorlati is. -
bambano
titán
válasz
skoda12 #7631 üzenetére
számomra a jávában nem az az ijesztő, mikor adatszerkezeteket meg ilyeneket kell programozni, vagyis jávában pascalul programoz az ember, hanem az, hogy a jáva önmagában kb. nullát ér. kell hozzá valami keretrendszer, perzisztencia réteg, ezmegaz, mire mindent végignézi valaki külső segítség nélkül, el is avul az egész.
a saját példám: mire belerázódtam a woodstockba annyira, hogy élesben használni merjem, kivágták a netbeansból és nem fejlesztik tovább.
-
skoda12
aktív tag
válasz
bigbuda #7628 üzenetére
Gyakornoki helyre nem fognak felvenni egy 24 oras programozoi konyvvel. Tovabba, en is azt mondom, hogy felejtsd el az ingyenmunkat. Ha interjun megfelelsz, akkor eleve ajanlani fognak egy alacsony bert, amit el kell fogadnod, mert 0 tapasztalattal alkudozni az vicces lenne. Viszont 1 ev utan valthatsz mashova es valoszinuleg nettositod a brutto bered ezzel a lepessel.
Ha 100%-ra akarsz menni, akkor most beadod a jelentkezesed egyetemre es szeptemberig programozol. Nem hetente egyszer, hanem napi 2 orat minimum. Ha ugy latod osszel, hogy nem megy ez egyedul vagy nem ugy haladtal, mint ahogy szamitottal ra, akkor beiratkozol az egyetemre, egyebkent kihagyod. Esetleg beiratkozol 1-2 felevre es otthagyod, amint van allas. Egyetemrol meg annyit, hogy most mar kotelezo 6 hetes napi 8 oras szakmai gyakorlaton kell reszt venni a diplomaszerzeshez, ami nem egyeztetheto ossze tul konnyen a mar meglevo foallasoddal (ha az nem szakiranyu, amit el tudnal ismertetni).
Ha Java vonalon akarsz elhelyezkedni, akkor [java se] oldalon atolvasod a "Trails Covering the Basics" reszt. Ez kb alap vezerlesi szerkezeteket, I/O kezelest mutat be. Ha ez megy, akkor eldontheted, hogy Java EE vagy Android iranyba szeretnel tovabb menni es az ennek megfelelo hivatalos tutorialt is vegigcsinalod.
Kelleni fog meg SQL is, szerintem szinte barmilyen konyv megfelel a celra, egyszeru JOIN meg aggregate function menjen aztan annyi eleg kezdetnek.
Ekozben talan egy design pattern konyvet elolvasol, hogy az 5-10 leggyakrabban hasznalt patternt el tudd mondani interjun. Vagy csak elolvasod a tartalomjegyzeket a neten es wikipedian megtalalod a patterneket.
Ha nagyon egyetemi hangulatra vagysz, akkor a [competitive programming] ingyenesen elerheto elso kiadasat letoltod es az vegigvezet az algoritmusokon egy csomo feladattal, amikre megoldast a neten be is kuldhetsz es automatikusan kiertekelik. Az elso ket-harom fejezet lehet szamodra erdekes, hogy adatszerkezetek, backtrack, DP ne legyen idegen. Az utanna kovetkezo reszekkel mar nem nagyon fogsz talalkozni atlag munkahelyen, de erdekes egyebkent.
Verziokezeleshez meg itt van ez: [git-scm book]Ha inkabb megis ugy dontesz, hogy inkabb C# vagy C++ a neked valo, akkor majd masok itt megmondjak merre erdemes keresgelni. Par eve MSDN library jo volt erre, most nem tudom mi a helyzet.
-
bigbuda
aktív tag
válasz
bucsupeti #7629 üzenetére
Köszi, én még arra a gyakornoki alapbérre se feltétlenül tartanék igényt... Örülnék ha mondjuk egyre nagyobb feladatokkal megbiznának és igy megismerném, megtanulnám a dolgokat... Mert olyan vagyok, ha egyszer valamit megtanultam, vagy megmutatnak, akkor azt már tudni fogom később is... Tehát addig amig nem érzem hogy értékes a tudásom, addig nem is kérnék érte lóvét... Szóval akkor igy iskola nélkül és minimális tudással is lenne lehetőségem szerinted elhelyezkedni gyakornokként?
-
bucsupeti
senior tag
válasz
bigbuda #7628 üzenetére
Ha magadtól szeretnél tanulni akkor a nyelvek mellett ajánlom még a népszerű fejlesztői környezetek, IDE-k minél részletesebb megismerését (Eclipse, NetBeans), valamint gyakran használt frameworkök ismeretét.
Munkahelye válogatja hogy mit használ, de a fentebb említett IDE-k ismerete biztosan hasznos lesz.
Mindenből nem lehetsz penge, de OOP, Java, .NET C#, C++ a menők és ezek egyéb általános tudást is adnak ha megismered a keretrendszereket.Gyakornoki állásról a véleményed nagyon érdekes. Szerintem "ingyé" ne csináld. Kérj gyakornoki alapbért és említsd meg hogy el fogod fogadni az ajánlatukat mert egyelőre neked elsődleges a gyakorlat megszerzése és nem a fizetés. Fizetésről akkor beszélj ha majd főállású alkalmazottként akarnak tovább alkalmazni. Az már valamit jelent és ott be lehet mondani a komolyabb számot.
-
bigbuda
aktív tag
válasz
skoda12 #7623 üzenetére
Köszi szépen, örülök ennek az infónak. Hiszem magam elég szorgalmasnak és értelmesnek, hogy magamtól is meg tudjam tanulni a dolgokat.
Annyit kédeznék, hogy ebben a helyzetben, miszerint ugye nem járok semmilyen egyetemre, így lehet jelentkezni gyakornoki helyekre? Jelenleg eléggé minimális a programozó tudásom, a 24 órás Java könyvet végigfutottam, plusz Android fejlesztésnél végigfutottam pár online tutorialt. Tehát lenne lehetőségem valahova elmenni tapasztalatot szerezni? Természetesen pénzt nem kérnék ilyenekért, a fizetésem a tudás megszerzése lenne, amit későbbiekben tudnék kamatoztatni... Hogyan merre induljak? Komolyak a szándékaim.
-
j0k3r!
őstag
válasz
#51177472 #7621 üzenetére
hello!
mutass legyszives valami kodot. egyebkent nem lehet, hogy minden egyes "oldal valtaskor" uj viewcontroller, es uj controllok jonnek letre? illetve a menteses kodra is kivancsi lennek.
"Szóval, azt mire irom rá, hogy oldalváltások után is megmaradjanak az adatok?" - ez attol fugg, hogy mit szeretnel tarolni. lehet menteni adatbazisba (core data), file-ba, keychain-be, userdefaults-ba, stb.
-
skoda12
aktív tag
Neki mar van diplomaja, szoval matek, gondolkozas, logika, kitartas pipa. Ezenkivul
- programozasi nyelvek, frameworkok, DB: Palyakezdo szinten boven eleg az, hogy a rabizott feladatot megoldja valahogy es nem akad le alap kodolasi feladatoknal. Ez kb egy Oracle/Microsoft vizsga szintje lehet. Ha ez megy, akkor tobbet tud, mint a junior programban levok 90%-a.
- OOP, patterns jon a gyakorlattal/munkahelyen megtanulja
- clean code: Majd munkahelyen beleverik, szinten jon a gyakorlattal
- algoritmikus keszseg: Ez az egyetlen, amit az info egyetem nyujtani tudna, de ebben a temakorben is vannak nagyon jo ingyenes konyvek es onlinejudge-ok tobb ezer feladattal, ahol nem arrol van szo, hogy pszeudo koddal nagyzolva felirok valami nevezetes algoritmust, hanem nagy adatmennyisegre, valos programnyelven hatekony implementaciot kell adni + fel kell ismerni a problemat a feladatleirasbol, ami erosen nem trivialis tud lenni. Ehhez kepest az en ket felev algo+adatszerkezetek targyam egy vicc volt. -
-
skoda12
aktív tag
válasz
bigbuda #7602 üzenetére
A mernoki diplomad IT vonalon is "szakiranyunak" szamit, innentol kezdve munka mellett ~30 kredites feleveket vegezni 200-300k-ert (vagy tobb mar?) nem jo uzlet. Tele van a net nagyon jo ingyenes tutorialokkal es guideokkal, amikbol 0-rol fel ev vagy max 1 ev alatt junior szintre tudod huzni magad es tenyleg nem kell hozza tanar. Szerintem nagyot fogsz csalodni a kepzesben mikor elvegzed mondjuk a BSc szakot es visszanezel majd, hogy mennyi penzt, idot beleoltel, mennyit stresszeltel a szivatos tanarok vizsgai elott es hogy ezert cserebe mennyi hasznalhato tudast kaptal. Ha ez lenne az elso diplomad, akkor azt mondom, hogy oke, erdemes megcsinalni, hogy a HR szurojen ne ess ki, amikor jelentkezel allasra, de mernok diploma melle nem ajanlanam.
-
bucsupeti
senior tag
válasz
bigbuda #7606 üzenetére
Széchenyi Egyetem? Mindenből van gyakorlat. Én C, Java, C++, C#, Visual Basic, VBA környezeteket, programnyelveket tanultam levelező tagozaton. Ebből a C és a Java kötelező volt (C-ből két félév) a többit én választottam szakirányos tárgyként. Mindegyikből volt gyakorlati oktatás is. Ami tetszett hogy az Internet alkalmazások tárgy kapcsán is volt pici programozás. Gyártottunk egy egyszerű protokollt és egy kliens-szerver megoldást is csináltunk ami üzenetekre válaszolt
Inkább érdekes volt és egy jó tapasztalat hogy hogyan is kell egy ilyen rendszerszintű dologban gondolkodni, eljárni. Szerintem jó volt! Ebben is sok gyakorlati elem volt a különféle protokolok működésének bemutatására.
Sajnos az oprendszerek tárgy szerintem gyengusz volt. Hiányzott belőle a rendszerprogramozás. Itt el tudtam volna képzelni néhány óra gyakorlatot még.
A Javát itt ismertem meg és tanultam meg használni. A szakdolgozatomat is Javában csináltam. ORM témában csináltam és a Hibernate keretrendszer bemutatása volt a cél egy példaalkalmazás elkészítésével.
A tanárok közt vannak jó fejek, akik segítenek, örülnek ha kérdezel.
-
#51177472
törölt tag
Van jónéhány oldalam Xcode-ban, iPhone app-ról van szó. Viszont bármikor átlépek másik oldalra, majd visszalépek az ott lévő adatok (amiket épp beirtak label-be, textboxba, bármibe) eltűnnek, mintha újból megnyitnák az appot.
Csináltam mentés és töltés gombot, hogy app bezárás után is visszalehessen tölteni az adott helyzetet, de ez igy nem elég.
Szóval, azt mire irom rá, hogy oldalváltások után is megmaradjanak az adatok?
(a hosszú i hiányossága miatt sry) -
axioma
veterán
Nem ertem. Ha _programozni_ akar valaki tanulni, akkor miert is kene az algoritmusok targyat kerulni? Jo, nem kozvetlen ezt irtad, de hogy a kerulendo matekos tantargyak egyike.
Kodot irni meg lehet tanulni, de a programozas pont arrol szol, hogy tudsz problemakat leforditani algoritmusokra. Szerintem!
Egyebkent ha ilyen regi emlekek is e'rnek, 94(91)-98 Szeged, szerintem az elso 3 evben nem annyira sok a matek, mint a 4.-5. ev valaszthato tantargyaiban. Igaz, amit mi tanultunk pl. szoftverfejlesztes alatt, az a hangzatos resze volt (waterfall es tarsai talan, a vizsga se volt komoly igy csak halovany emlek), de hogy a verziokezelo rendszer mibenlete nem fert bele egy 5 eves kepzesbe, az azert erdekes... bar mondjuk ha a kepessegek megvannak, akkor 2 het alatt a munkahelyen siman megvan ez a plusz tudas.
Nem mellesleg ha valakinek diplomabol van mar jopar matek tantargya, akkor _azokkal_ mar nem kell sz*pnia, hiszen elfogadjak ha elegge nagy az atfedes a tematikaban. -
kispx
addikt
válasz
bambano #7615 üzenetére
Van olyan kurzus, hogy az informatika logikai alapjai és algoritmusok tervezése és elemzése. Ez az első kettőt fedi le, feltéve ha a leadott anyagok is lefedik egymást. De ezek nem épp kalk meg a dimat kategóriák
A harmadikra nincs tippem, hogy milyen név alatt futhat most. Ami most beugrott az a programozási technológiák és a rendszerfejlesztési technológiák. De ezek a fejlesztés menetéről, mintákról, módszertanokról volt szó, aminek nincs köze a matekhoz.
Ami még matekos tárgy eszembe jutott az a bevezetés a grafikába és a grafika sáv.
-
bambano
titán
válasz
bigbuda #7610 üzenetére
rendesen programozni szerintem sehol nem fognak megtanítani. Az oktatási intézmény minőségétől függően több-kevesebb tudást fogsz kapni arról, hogy a típushibákat hogyan lehet elkerülni meg pár alapvető dolgot. Ha jó helyen tanulsz, megtanítják a matematikai alapokat arra, hogy miért ne csináld, ami hibás. Ha meg rossz helyen tanulsz, akkor nézni fogsz ki a fejedből bambán és kénytelen leszel magadtól felszedni azt, amit találsz. Ez vagy jó irányba mutató készség lesz, vagy nem.
Megtanulni csak úgy fogod, ha belevágod egy nagy fába a fejszédet és addig gyűröd, míg készen nem lesz. magyarul valami nagy hobbi projekt.
-
bambano
titán
válasz
sztanozs #7613 üzenetére
amikor én jártam Debrecenbe (88-93), akkor a tárgyak zöme matek alapú volt, volt minimális oprendszer-üzemeltetés, nulla hálózat és egy kis programozás, nulla adatbáziskezelés. A legkomolyabb programnyelv a pascal volt, mi *még* nem tanultunk pc-s assemblyt, csak nagy ibm-est. Az objektumorientált programozásról annyit tanítottak, hogy a Horovitz könyvben van róla egy fejezet.
-
kispx
addikt
válasz
sztanozs #7613 üzenetére
Most PTI nappalin:
Kalk1-2
Dimat1-2
Valószínűségszámítás és statisztika
Numerikus módszerek
Meg egy tetszőlegesen választott matek sávos tárgy
Összességében nem volt nehéz megcsinálni ezeket.A mérnök képzésről annyit még tudok, hogy a dimat1-2-t összevonták és az utolsó két tétel nincs.
-
bigbuda
aktív tag
válasz
bambano #7609 üzenetére
Értem, és esetleg, ha nem is egyetemre járna az ember, akkor hol tudná olyan szinten megtanulni a programozást, ahonnan már magától tudna tovább fejlődni? Tehát va e esetleg valami érdemleges OKJ képzés? Én tényleg csak normálisan szeretnék programozást megtanulni, de mindenféleképpen oktatói közvetítéssel, akire lehet számítani ha felmerül valami probléma, kérdés, aki feladatokkal lát el, azt kiértékeli, elmondja mit kell máshogy csinálni... Oké itthon is el lehet kezdeni a dolgokat autodidakta módon, de annak hátránya, hogy nem tudom mikor hibázok, nem tudom mit lehetne mondjuk egyszerűbben csinálni, nem tudom milyen lépcsőfokokat vegyek, hogy az ismeretem a legszéleskörübb legyen... Más dolog egy olyan ember feladatait végrehajtani, akire felnéz az ember, minthogy magamnak kitaláljak dolgokat, amit le se tudok ellenőrizni...
-
bambano
titán
válasz
bigbuda #7602 üzenetére
általában is azt gondolom (tehát nem csak progmatra levetítve), hogy olyan iskolába érdemes menni tudást szerezni, ahol az adott szak oktatásának elég hosszú hagyománya van, annyira, hogy képes legyen kinevelni egy jó oktató gárdát. Ezért ha tényleg tanulni akarsz, akkor első körben a főiskolákat húzod le, második körben minden olyan egyetemet, ahol kényszerből kezdtek informatikát tanulni, mint például Miskolc. Miskolcon, ahelyett, hogy a nehézipar magyarországi felszámolásával párhuzamosan felszámolták volna a nehézipari iskolákat, mindenféle mást kezdtek el oktatni, így voltak például kohómérnök-informatikusok. rotfl.
Úgyhogy bme-elte-szeged-debrecen. a többi még ennyit sem ér szerintem. A tudományegyetemi karokon inkább a program*tervezés*-en van a hangsúly, azaz több matek, matlog, programozáselmélet, a mérnöki karokon meg több a gyakorlati tudás, az életben azonnal használható ismeret.
-
Frigo
őstag
válasz
bigbuda #7606 üzenetére
Nézd meg az Óbudai Egyetemet (OE-NIK) ott kb 50-50% az elmélet-gyakorlat bár ott a C# dominál ,összesen csak 1 félév Java van (illetve választható C++ ,PHP).
Előnye ,hogy van államilag támogatott estis képzés (én is ezen vagyok) így tudsz munka mellett is dolgozni.
Hátránya ,hogy programozás mellett rengeteg villamosság orientált tantárgy (digi áramkör tervezés ,irányítástechnika stb) ami nem biztos hogy érdekelni fog. -
bigbuda
aktív tag
válasz
martonx #7603 üzenetére
Tehát akkor eddig 3-at kihúzhatok:
- Debreceni Egyetem Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Eszterházy Károly Főiskola Természettudományi Kar - programtervező informatikus
- Dunaújvárosi Főiskola - mérnökinformatikus- Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar - mérnökinformatikus
- Nyíregyházi Főiskola - programtervező informatikus- Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Gábor Dénes Főiskola - mérnökinformatikus
- Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar - mérnökinf. vagy prog.tervező inf.Többiről bármi inó? Amugy abba tisztába vagyok, hogy szorgalom és önképzés nélkül sose tanul meg az ember, de azért tényleg jó lenne egy olyan hely, ahol lehetőség szerint legtöbbet megtanítanak, és ha van bármiféle kérdésem, problémám abban tudnak segíteni. Illetve az se mellékes, hogy esetleg az intézmény tud e segíteni gyakornoki hely, vagy egyéb továbbképzési lehetőségek, gyakorlatok biztosításában. Én szorgalmas vagyok, de jó lenne ha valamit érne is az a több mint 1millió forintos papír amit megszerzek...
-
kispx
addikt
válasz
bigbuda #7602 üzenetére
Nyíregyházi Főiskolát is kihúzhatod, értéktelen diploma, nincs követelmény.
Programozni magadtól fogsz megtanulni. Nem hallottam volna, hogy egyik egyetemről sem, hogy kvázi csak ezt oktatnak. Egyetemen elég sok mindenbe belefogsz kóstolni, de nem sok minden lesz amit teljes egészében végig fogtok csinálni. Azt magadnak kell megcsinálni, vagy munka mellett fogod megtapasztalni.
-
martonx
veterán
válasz
bigbuda #7602 üzenetére
Akkor egyet máris kihúzhatsz a listádról. A kecskeméti GAMF levelezőn mindent csinál, csak programozni nem fog megtanítani. De komolyan még számítógéppel se nagyon találkoznál. Ez személyes tapasztalat.
Ez alapján viszont úgy vélem, hogy a többi mérnökinformatikus szak is hasonlóan kamu. -
bigbuda
aktív tag
Tisztelt Fórumtársak!
Szeretnék tőletek programozás tanulásával kapcsolatosan kérdezni. Nos elvégeztem már egy mérnöki szakot egyetemen, de sajnos itthon nem igazán tudok vele elhelyezkedni. Nos engem nagyon érdekel az informatikai világ, főleg a programozás, szeretek alkotni. A Java nyelvvel már kezdetlegesen önszorgalomból megismerkedtem, de kontroll hiányában nem igazán tudom hogyan tudnék előre lépni, mit kéne tennem hogy jó és piacképes legyek. Ezért gondolkodtam egy újabb egyetemi szak elvégzésén. Mivel már ugymond a saját lábamon állok szülőktől külön, ezért levelező szakon kell gondolkodnom, hogy a suli mellett legyen időm megkeresni a napi betevőre szükséges összeget.
Ahogy nézegettem a következő intézményekben találtam képzéseket. Kérlek titeket véleményezzétek, melyiket lenne érdemes választanom. Azt hallottam, hogy az ELTE-n inkább csak a matematikával van fogallkozva, ott kevesebb a tényleges programozás. Tudom hogy azért mert a matematika alapja, nem is határolódok el tőle, vágom is, szeretem is, tanultam egyetemen, szigorlatoztam is belőle
De amennyire lehetséges, inkább már a programozás rejtelmeibe szeretnék belecsapni. Olyan véleményeket is szivesen várok, hogy melyik intézményt hanyagoljam.. az is egyfajta segítség...
Szóval a lehetséges intézmények és szakjaik (mindegyik levelező):
- Debreceni Egyetem Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Eszterházy Károly Főiskola Természettudományi Kar - programtervező informatikus
- Dunaújvárosi Főiskola - mérnökinformatikus
- Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar - mérnökinformatikus
- Nyíregyházi Főiskola - programtervező informatikus
- Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Gábor Dénes Főiskola - mérnökinformatikus
- Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar - mérnökinformatikus
- Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar - mérnökinf. vagy prog.tervező inf.Előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Milyen egeret válasszak?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Autós topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- XPEnology
- PlayStation 1 / 2
- Milyen processzort vegyek?
- The Crew sorozat
- CASIO órák kedvelők topicja!
- További aktív témák...
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G4 - i5-7GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- ÖRÖK GARANCIÁVAL - OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - LicencAruhaz.hu
- Zebra ZP505 EPL - Hőpapíros címkenyomtató
- Több Lenovo Thinkpad x1 carbon gen 4 / 5 / 6 / 7 X1 Yoga gen3 6-9. gen i7, i5 procik
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest