- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Bluetooth hangszórók
- SSD kibeszélő
- Milyen videókártyát?
- Apple MacBook
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Házimozi belépő szinten
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
-
mrhitoshi
veterán
válasz
inf3rno #9095 üzenetére
Nem lenne rossz 3D-ben, mert akkor ahhoz már csak kis lépés lenne egy kis játék.
De sajnos egyelőre nem sok időm van + dolgokra, de szívesen beletekintenék, ha lenne időm.(#9096) emvy : A matematikai/fizikai oldal még hagyján. Egyelőre még kezdő szinten mozgok C-ben, ez okozza majd a problémát.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
mrhitoshi #9087 üzenetére
Miért csinálnád 2d-ben? A 3d nem olyan hihetetlenül nehéz, és legalább tanulnál valami újat is közben, mint pl. az OpenGL használatát. A Naprendszer szerintem is jó projekt. Szimulációt nyilván tudnál csinálni az n test problémát meg nem te fogod megoldani. Később a bolygókon kivül beleszórhatsz üstököseket is esetleg másik rendszereket, és így tovább. A lényeg, hogy az eredmény tartalmazzon űrcsatát jó sok lövedékkel.
-
Atomantiii
addikt
Visual basicben listview-ben be szeretnék olvastatni adatokat, az adatbázis egyik oszlopában ilyen karaktereket szeretnék megjeleníteni:
A probléma viszont az, hogy a visual basic nem ismeri így fel, hanem v, ~ és ˇ karaktereket jelenít meg.
Hogyan tudnám ezt javítani, hogy a visual basic is felismerje? Gyakorlatilag a "kacsacsőr" jelek is megfelelnének, de sajnos nem találtam olyat, ahol mindegyiket egyforma méretben lehetne használni.
-
-
dabadab
titán
válasz
Oppenheimer #9089 üzenetére
"ha newtoni, akkor nem olyan nehéz feladat"
-
mrhitoshi
veterán
Üdvözlet! Lenne egy olyan kérésem, vagy kérdés (kinek mi tetszik), hogy írnom kellene egy programot C-ben. Na most egy kis ötletbörzét szeretnék tartani, mert sok minden van amit szívesen megvalósítanék, de elég egy kicsi program is. A kérdés, hogy ki milyen programot látna szívesen, ami valamilyen fizikai problémára ad választ ? Valamiféle szimulációt kellene összerakni. Pl.: egy lövedék repülésének szimulálása 2D-ben, vagy valamilyen mozgó test. (A feladat nehézsége így még nem feltétlen behatárolt, így útmutatásnak lenne itt egy oldal: [link])
Szóval ki milyen programot látna szívesen egy fizikustól ?
-
Zola007
veterán
válasz
inf3rno #9083 üzenetére
köszi,
a div sima maradékos osztásra van a pascalban, ezért nem értem én sem, hogy miért ezzel kérte a szerző.Mindegy, annyira nem lényeges, haladok tovább.
Köszönöm azoknak, aki megpróbáltak a feladat megoldásában segíteni
________________________________
Az korábban említett nyelveket (R, Python, C, SQL) milyen sorrendben lenne érdemes elsajátítani?
A távlati cél dióhéjban biológiai (elsősorban DNS molekulaszerkezeti és szekvencia) adatbázisok, illetve kísérleti statisztikai adatok elemzése, szűrése, mintázatok keresése és modellek létrehozása lenne. -
inf3rno
nagyúr
válasz
Zola007 #9070 üzenetére
Sima konstans léptékű véges sorozatok összeadásához nem kell ciklus:
1..n összege egyesével léptetve: s(n) = n*(1+n)/2 ezt fel lehet használni az összes hasonló sorozathoz, pl 2..m páros (kettesével léptetve) s(m/2)*2A div-ről nekem csak a divergencia ugrik be, de gondolom itt nem arra gondolnak. :-)
-
Zola007
veterán
válasz
bambano #9081 üzenetére
Én tudom [link], de mielőtt ismét le lennék oltva: nem én találtam ki a feladatot.
Megoldásom volt rá kétféle is.
(1) működik, ugyanezt írtam le anno, csak más változókkal [link] ► azonban nem a kritériumok szerint van megírva
(2) 1-től N div 2-vel alkotott megoldás érdkelne, amennyiben fölös oda-vissza művelet nélkül létezik ilyen avagy jól gondolom, hogy a feladat a hibás?"Tisztelettel" megkérdezném miért is vagyok bajnok?
-
bambano
titán
válasz
Zola007 #9070 üzenetére
az ugye megvan, hogy az első N darab páros szám összegénél nem N div 2-ig kell menni? mert az az első n osztva kettővel egészrész párosszám összege.
az első n darab báros szám összege:
a:=0;
for i:=1 to n; do a=a+i*2;én azért nem válaszolok magánban, mert jó eséllyel lesz következő bajnok, akinek ugyanazt el kellene küldeni, és akkor az már duplamunka.
-
bambano
titán
minek a p3, ha nem tudunk róla semmi különöset?
szerintem koordinátageometriával kell számolni, nem vektorokkal.
ha Q x koordinátája kisebb, mint a min(p1_x,p2_x) vagy nagyobb, mint a max(p1_x,p2_x) akkor nincs válasz.
ha Q x koordinátája a fenti két szám között van, akkor kiszámolod annak a pontnak a koordinátáit, ami t-n van és Q-val van egy függőleges vonalon, utána az y koordináták összevetéséből eldől a válasz. -
bundli
tag
Inkább matek mint programozás, de meg kéne találni az elvi hibát benne. Kép. Ezen a képen minden megtalálható. Tehát annyit kellene eldönteni matekkal/programozással, hogy a "Q" pont a "t" egyenes alatt vagy felett van.
Amit ismerek: P1,P2,P3
Ha valaki rájön, hogy mi az elvi hiba benne azt nagyon szépen megköszönném!
-
Karma
félisten
válasz
Zola007 #9076 üzenetére
Az R-et nem beszélem; C-ben létfontosságú (ott a stacken létrejövő változóid és a malloc-kal foglalt dinamikus memóriaterület is szeméttel indul); Pythonban ez a kérdés nem releváns, mert nincsen változódeklaráció; az SQL meg azért különleges állat, mert ahány adatbázismotor, annyiféleképpen oldották meg (vagy hagyták ki) az imperatív programozást.
-
Zola007
veterán
Akkor oké, jól értettem. Csak nem akart sehogy sem kijönni, csak ha ciklusmagba beletettem a div-nek a reciprokát, de annak meg ugye nem sok értelme van.
Innen tanulgatom: [link]
itt írta, hogy " Megjegyzés: egy változónak amíg nem adunk a programban semmilyen értéket, addig az értéke integer típusú változó esetén: 0, string típusú változó esetén pedig üres szó. Ez azonban csak a pascal nyelvben igaz, más programozási nyelvekben a változó kezdeti értéke nincs meghatározva, ami annyit jelent hogy értéke kezdetben bármi lehet."R, C, Python, SQL kell majd később, ezekben minden esetben kell definiálni ?
-
Karma
félisten
válasz
Zola007 #9074 üzenetére
...Valóban, máshol járt az eszem. Így nem sok értelme van a feladatkiírásnak, az n div 2-vel azt érik el csak, hogy az "N-nél nem nagyobb páros számok összege" az eredmény. A div művelet nélkül, de benn tartva a kettes szorzást pedig az "első N páros szám összege" lesz.
A nullával inicializálás lehet, hogy környezetfüggő, a Free Pascal dokumentációja azt írja, hogy alapból memóriaszemét van benne.
-
Zola007
veterán
Köszönöm,próbáltam így is, de nekem így se jön ki.
ha mondjuk azt mondom neki, hogy az első 5 párosat adja össze, akkor 6-ot dob eredménynek.
így nézett ki a B-verzió. Viszont ugye itt feleannyit ciklust fut, mint amennyi számot kérek összeadni, páratlannál még annyit sem. Vagy elírták a feladatot és nem azt akarták vele, hogy az első hány, hanem melyik páros számig adja össze az előtte lévőket:
program gyakorlo_47b;
uses crt;
var a,b,x:integer;
begin
clrscr;
write('Az első hány db páros számot adjam össze?: ');
readln(a);
b:=0;
for x:=1 to a div 2 do b:=b+2*x;
write('Az első ',a,'db páros szám összege: ',b);
writeln;
end.
Tudtommal a változók alapértéke mindig 0, ha ez megfelel a program induló értékének, akkor nem kell definiálni. -
Zola007
veterán
válasz
Sk8erPeter #9071 üzenetére
program ph;
uses crt;
var a:integer;
begin
clrscr;
write(chr(075),chr(111),chr(115),chr(122),chr(111),chr(110),chr(111),chr(109),chr(032),chr(097),chr(032),chr(107),chr(105),chr(105),chr(103),chr(097),chr(122),chr(105),chr(116),chr(097),chr(115),chr(116),chr(013),chr(010),chr(013),chr(010));
write(chr(072),chr(097),chr(114),chr(111),chr(109),chr(032),chr(108),chr(101),chr(111),chr(108),chr(116),chr(097),chr(115),chr(032),chr(117),chr(116),chr(097),chr(110),chr(032),chr(118),chr(097),chr(108),chr(097),chr(107),chr(105),chr(013),chr(010));
write(chr(116),chr(117),chr(100),chr(110),chr(097),chr(032),chr(118),chr(097),chr(108),chr(097),chr(115),chr(122),chr(111),chr(108),chr(110),chr(105),chr(032),chr(097),chr(032),chr(107),chr(101),chr(114),chr(100),chr(101),chr(115),chr(114),chr(101),'?'
for a:=1 to 8 do writeln;
writeln(':))');
end. -
Karma
félisten
válasz
Zola007 #9070 üzenetére
Van ez a sor:
for x:=1 to a do b:=b+2*x;
Ebben kell kicserélned a ciklus végét arra, amit a feladat egyébként szájbarágósan leírt:
for x:=1 to a div 2 do b:=b+2*x;
Emellett van egy olyan hiba a kódodban, hogy a b változó értékét nem inicializáltad, ami okozhat gondokat. A begin után első sorba: b := 0;
---
És bár én is osztom a többiek véleményét a privát üzenetekben segítségnyújtásról, szeretnék mindenkit megkérni, hogy a vitának itt legyen vége. A nézeteltérést rendezni sokkal alkalmasabb a privát üzenet, a topikban pedig túl sok lett az OFF.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Zola007 #9068 üzenetére
Meglepő, hogy PH-addiktként még mindig nem érted, mi a fórum lényege. Akkor segítek: a tudás megosztása, a közös gondolkodás, járulékos haszonként egy szakmai témából az ember tanulhat is, és mivel a beszélgetést többen is látják, többek számára is szolgálhat tanulsággal, illetve többen tudják kommentálni az ügyet, így a problémamegoldás gyorsabb is lehet, ráadásul a kérdező adott személyre történő ráutaltsága is csökkenhet (mivel nem kell feltétlenül arra várnia, hogy legyen végre ideje/kedve válaszolni a másiknak). Így működnek a (szakmai) fórumok. Elég nagy probléma lenne, ha mindenki privátban dumálgatná meg az aktuális szakmai problémáját, akkor ki is halna a Prohardver, nem pörögnének a fórumok.
Ez így új gondolatmenet számodra ennyi év után? Kicsit már unalmasak ezek a hozzászólások (pont nemrég volt ilyenre példa, de még számtalan másikat linkelhetnék), hogy ha valaki vágja az XY témát, akkor írjon rám. Megfordítanám a kérdésedet: mivel került volna több fáradságba ide beírni a kérdésedet, mint valakit privátban noszogatni? Egyébként az én tapasztalatom meg pont az, hogy jobb nem privátban végigvinni, hanem közösen gondolkodni adott probléma megoldásán (főleg, hogy egy idő után nagyon terhes lehet a segítő számára a dolog, korábban túl sokat csináltam ezt a privátban lökdösést, még ha az illetőn nem is látszott semmi hajlandóság az önálló tanulásra). -
Zola007
veterán
válasz
Jim Tonic #9069 üzenetére
8 év alatt láttam már 1-2 dolgot a PH-n és más fórumokon, és ha valaki ilyet kér és tudok segíteni, akkor ráírok szívesen. Ilyen erővel akár rám is írhattál volna. Ez egyéni hozzáállás kérdése, de parancsolj
Köszönöm annak aki segít:(1) Készítsünk programot, amely kiszámolja az első N drb. páros szám összegét. (A ciklus 1-től N div 2-ig menjen, majd a ciklusmagban vegyük a számok kétszeresét.)
Megoldom a lenti módon egyszerűen is, viszont a feladatban kért ciklus 1-től N div 2-ig dolgot nem tudom bele implementálni:
program gyakorlo_47;
uses crt;
var a,b,x:integer;
begin
clrscr;
write('Az első hány db páros számot adjam össze?: ');
readln(a);
for x:=1 to a do b:=b+2*x;
write('Az első ',a,'db páros szám összege: ',b);
writeln;
end. -
Zola007
veterán
válasz
Sk8erPeter #9067 üzenetére
Ezzel kimondottam sokat segítettél, de azt elárulnád, mivel kerül több fáradtságba ide beírni ugyanazt a választ, mint egy privát üzenetbe?
Nem akartam teljes programkódokkal terhelni a fórumot, főleg nem alap dolgokkal (lenne bőven, lévén biológus vagyok, nem informatikus), másrészt több kérdésem is lenne, amik egymásból következnek. Ezt tapasztalatom szerint jobb privátban végigvinni, illetve ilyenkor nem kell több ember gondolatmenetét laikusként megértenemui: egyébként már jelentkezett az egyik kedves fórumtárs
-
Zola007
veterán
valaki képben van még Pascalban?
írjon már rám legyen oly szíves -
bundli
tag
Sziasztok!
Az alábbi problémát szeretném megoldani C++-ban, mindenféle külső függvény használata nélkül.
Adott egy Idle függvény, ami akkor hívódik meg amikor nincs dolga a programnak.(tehát elég sokszor) Itt kéne elszámolni valahogy egy másosdpercig(nagyjából) úgy, hogy ebben az idle függvényben mindig le tudjuk kérni a program futtatásától számított időt egy külső függvénnyel. Ez a függvény minden egyes meghívásnál ms-ban adja vissza az eltelt időt.
Erre szerertnék valami egyszerű, de működő megoldást, nekem nem sikerült rájönnöm ilyenre.
-
frenkye
csendes tag
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írom-e,de szerintem itt valaki biztosan tud nekem segíteni. Az alulra beírt scriptet szeretném úgy átalakítani, hogy a while ciklus fusson megállás nélkül egy bizonyos ideig, amit tudok módosítani, (pl.1,5 óra) ezután álljon meg a ciklus egy bizonyos időre (mondjuk 30 percre) majd az idő leteltével folytatódjon megint 1,5 órán kersztül majd álljon le fél órára és így tovább. Lehetséges ezt megoldani? Ha esetleg valaki kiegészítené a scriptet, nagyon megköszönném! A script egy AutoIT nevű programban készült, ezen belül tudom szerkeszteni. Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.,Frenkye
HotKeySet("{ESC}", "Terminate")
While 1
MouseClick("left", 419, 603, 1, 10)
MouseClick("left", 217, 509, 1, 10)
MouseClick("left", 805, 367, 2, 10)
MouseClick("left", 590, 431, 2, 10)
MouseClick("left", 377, 408, 1, 10)
MouseClick("left", 635, 431, 1, 10)
WEnd
Func Terminate()
Exit 0
EndFunc -
-
válasz
dangerzone #9048 üzenetére
Matlab, python. A python azert a legjobb, mert kb. minden CAD programot lehet pythonban programozni (meg a 'sima' 3D grafikus ismerosok is ezert tanulnak pythont, nemileg egyszerubb felszorni par ezer reszecsket egy rovid szkripttel, mint kezzel).
-
martonx
veterán
válasz
dangerzone #9048 üzenetére
C/C++ esetleg?
-
válasz
dangerzone #9048 üzenetére
Python?
Matlab stimmel. De a helyedben inkább ismerkednék PLC-kkel. -
dangerzone
addikt
Hátha tudtok tanácsot adni.
Egy gépészmérnöknek szerintetek milyen programozási nyelvet/ programot érdemes elsajátítania. Külföldi fórumokon a python meg a matlab szerepelt a legtöbbször. Mit gondoltok? -
Karma
félisten
válasz
asuspc96 #9045 üzenetére
Papíron eljátszottam a 01234567 digitkóddal. A bal felső sarokban az ismétlés kedvéért sok nyíllal jelöltem, hogy az állapotmenetek mit is jelentenek. Jobb fenn ezeket az állapotmeneteket (8 db) írom le binárisan, ahogy dolgozni kell vele.
Mint írtam, összesen három Karnaugh-tábla kell a teljes feladathoz. Én egyet csináltam meg, ennek a folyamata követhető végig. A kiinduló állapot három bitjét A, B, C-vel jelöltem, valamint a piros téglalap az első K-tábla kimenete, egyben a végeredmény legfelső bitének igazságtáblája.
Felírtam a K-táblát (mondjuk ahogy mi tanultuk, kicsit máshogy van a rajz mint nálad, az egyértelműség kedvéért a cellák bal alsó sarkába beleírtam, hogy ez melyik bemenetnek feleltettem meg. Igazából már tíz éve volt, lehet nem jó a jelölés, de az eredményen nem változtat.), majd kitöltöttem a bekeretezett oszlop értékeivel.
Elvégeztem a minimalizálást (mondjuk csak egy összevonást tudtam csinálni), kaptam három részfüggvényt, és azokból a végeredményt.
A next_state[1] és next_state[0] kiszámítása ugyanilyen, csak értelemszerűen a második és a harmadik oszlopot kell beleírni a táblába.
Ez így segít?
-
asuspc96
senior tag
átírtam, viszont nem tudom, hogy mi az az érték amire az igazságtáblázat IGAZ értékeket dob, mert ugye itt végül is nem igaz vagy hamis állításokat kell keresni, hanem egy átmenetet kell legenerálni.
[link]azoknál van pipa, ahol a grey-kód szerint változik, tehát pl a 0-ból az 1-be való átmenetnél csak 1 bit változik.
"Mivel a szomszédos oszlopok és sorok csak egy változóban térhetnek el egymástól a számozás nem bináris sorrendű, hanem egylépéses (GRAY) kód szerinti (mivel ilyen kód esetén a szomszédos számok csak egyetlen helyiértéken különböznek egymástól)."
1 táblát példaként megtudtok mutatni, hogy hogyan kellene, rövid magyarázattal ?
-
Karma
félisten
válasz
asuspc96 #9040 üzenetére
Először írd át az összes oktális számot binárisba, hogy tudj vele könnyen számolni. Aztán három darab 2x4-es Karnaugh-táblát kellene felrajzolnod, kitöltened, majd leegyszerűsítened - egyet a kimenet minden bitéhez. A leegyszerűsítés után kapsz három képletet, ezeket kell leírnod Verilogban.
Most még ne gondolkozz regiszterekben, a feladat még nem kéri. Csak a logikai függvény kell.
Az meg egy másik kérdés, hogy informatikus megközelítéssel inkább az egészet beírnám egy 8 bites RAM-ba, a szintézer meg majd megoldja, de hát ugye a feladat nem így működik
-
asuspc96
senior tag
válasz
Sk8erPeter #9037 üzenetére
A legelső kérdésem az lenne, hogy ennek mi alapján kell nekiállni ?
feladat, segédletAzaz én arra gondolok, hogy adott ez a bizonyos kód és én ennek minden egyes számjegyét átírom kettes számrendszerbelivé 3 biten ábrázolva és ezekkel kellene úgy bitműveleteket végezni ?
pl a kód 01234567 ---> 12345670
azaz van egy kezdeti érték és a rákövetkező érték mindig az adott számjegy utáni érték lesz
pl a 2-esből 3-as lesz és így továbbazaz 010 --> 011 és akkor ugye van 3 bemenetünk (wire) amit majd 1 3 bites regiszter tárol
és akkor tegyük fel hogy az első bit az az "a" a második a "b" a harmadik a "c" és ezek szerint úgy kellene eljutnom a 2-ből a 3-ba, hogy
010 --> 011
abc --> ab~c ?Egyszerűen azt nem tudom, hogy hogyan kellene megcsinálni, mi lenne erre a módszer.
-
McSzaby
őstag
Sziasztok,
bash-ben és Perlben már egészen otthon érzem magam most viszont szeretnék egy kicsit magasabb szintre emelkedni programozásból. Vagyis, ez lenne a következő hosszú magánfejlesztő projektem.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek milyen nyelvvel haladjak tovább? Legtöbben itt egyből a C(++)-t mondanák, illetve én még Ruby és Python között vacakolok. Mivel sysadmin vagyok, így úgy érzem a Pythonnak venném legtöbb hasznát, viszont a Ruby alapú rendszereket elnézve az se lehet rossz nyelv, nekem kimondottan tetszik. Egyedül Java nem érdekel, azt nem akarom.
Szerintetek mibe ássam bele magam? Ti mit ajánlotok? (Más is mehet, nem csak ezek a nyelvek)
-
asuspc96
senior tag
Akkor félre értetek engem...mielőtt összefog az egész fórum ellenem (mert ilyenkor az marhára megy osztani az egyet) azelőtt akkor vázolnám ezt az egészet...
nem azt kértem hogy oldjátok meg...ha igen kérlek mutassatok róla egy idézetet
A másik, nem nagyképűen kértem hanem szerintem elég illedelmesen...
Ha más megoldja nem leszek okosabb... szóval ezt a vonalat kérlek felejtsétek el...tanulni akarok...nem élősködni...
Rövidtávon megkönnyítené de hosszútávon megnehezítené az életemet.
És nem napról napra kell élniÉs én ennek a témának a személyes részét le is zártam.
Igen érdekelnek a linkek, egy csomó jó pdf-et én is találtam, (verilog) ha valakit az érdekel akkor felteszem ide a dropbox linket -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
asuspc96 #9032 üzenetére
Ettől még lehet, hogy valaki követi a topicot (pl. e-mailes értesítést állított be, kedvencek közé rakta, stb.). Egyébként mivel neked kell a segítség, neked kell megtenned legalább az első lépést, tehát venni a fáradságot arra, hogy leírd a kérdésedet (itt, publikusan), és ne pedig elvárd, hogy egy hozzáértő majd külön levélben fogja kérni tőled, hogy hadd segítsen neked. Sosem értettem az ilyen jellegű hozzászólásokat, hogy "aki ért hozzá, írjon rám privátban". Fel sem fogom ennek a kérésnek a nagyképűségét.
Mondjuk az ilyeneknek többnyire nem is sok foganatja van.
Nem beszélve arról, hogy egy fórumnak többek között az az értelme, hogy MEGOSSZUK a tudást, ne pedig privátban beszéljük meg a többeket is potenciálisan érdeklő témákat, amikből tanulni is lehet. Ha pedig privátban szeretnéd kivesézni, akkor ahhoz vagy olyan viszonyban kell lenned az illetővel, hogy ő szívesen segítsen, vagy találkoznod kell egy irgalmas szamaritánussal, vagy pénzt kell felajánlanod, vagy hagynod a francba az egészet (mert például komplett házi feladatot nem fog megoldani neked senki, hacsak nincs meg neki pont). Még lelkes kezdő fórumozóként sok embernek segítettem ilyen módon, aztán rájöttem, hogy egyszerűen nem éri meg, mert az emberek hálátlanok, és egyre többet akarnak.Kicsit hosszabbra sikerült ez a hsz., mint terveztem, sorry, de kikívánkozott, már annyi programozós topicban láttam hasonlót, hogy valaki elvárja, hogy ráírjanak privátban azért, hogy aztán segíteni tudjanak neki...
-
Karma
félisten
válasz
asuspc96 #9030 üzenetére
Van egy FPGA programozás topik, bár az elmúlt években nem volt mozgás, ott is felteheted a kérdést.
-
asuspc96
senior tag
Helló!
Verilog programozásban tud valaki egy kicsit segíteni ?
akinek van erre egy szabad kis ideje, kérem írjon privátban, köszönöm. -
inf3rno
nagyúr
válasz
Atomantiii #9028 üzenetére
keygen-nek hívják vagymi
ez kész...
-
amargo
addikt
válasz
Atomantiii #9026 üzenetére
na, de milyen kulcsod van? azt nem lehet csak ugy mindenhova beirni..
-
amargo
addikt
válasz
Atomantiii #9024 üzenetére
ez kulcsot fog kerni, ha nincs kulcsod, akkor is 30 napig használható.
vagy most az a kerdes, hogy melyiket vegyetek meg?
-
amargo
addikt
válasz
Atomantiii #9022 üzenetére
tanuló vagy jar a pro vagy nem?
ha nem akkor a Community edition.
most latom, hogy ceges projek, akkor kis ceg vagy par embernel nagyobb? mert akkor marad az express.. -
Atomantiii
addikt
Már csak egy kérdésem van, melyik visual studio 2015 verziót szedjem le?
A Community, Enterprise vagy a Pro Edition-t?
-
Nem aktuális, pont kaptam választ.
-
Atomantiii
addikt
Na mindegy majd meglátom mi lesz belőle. A jelenlegi helyzettel az a baj, hogy egyes esetekben túl van bonyolítva az egész, főleg az, hogy a régebbi éveknél nincsenek olyan részletes adatok ezért a listviewekből ezekben az esetekben kétféle van, egy a régieknek és egy az újabb részletesebb adatoknak és váltogatom mikor melyik jelenjen meg.
De már annyi feltételtől függ, hogy mikor mi jelenjen meg, hogy van amikor nem úgy működik az egész ahogy kellene és már majdnem én is bele vagyok bonyolódva.
Szóval kb az a helyzet, hogy újrakezdem az egészet vagy vb6-ban vagy más programozási nyelvben és egyes feltételeket beleépítek az adatbázisba, hogy onnan olvassa be.
-
válasz
Atomantiii #9018 üzenetére
Nem biztos. Nemreg talalkoztam valami VB6-os koddal (valami kutatasnal hasznalt kiserleti dolog), amin valtoztatni kellett egy kicsit -- joval egyszerubb volt felrakni a VB6-ot, kicsit belejonni a BASIC-be, mint ujrairni.
-
sztanozs
veterán
válasz
Atomantiii #9016 üzenetére
VB6-ot nem fogod tudni módosítani c#-ban. Potenciálisan nulláról újra kell írnod az egészet.
-
Atomantiii
addikt
válasz
martonx #9015 üzenetére
Igen köszi, úgy gondoltam én is. Akkor beszerzem hamarosan és meglátom van-e esélye az egésznek, vagy maradok a régi vb6-nál, mármint egy F1-es programot kellene feltuningolni kicsit.
Vb6-ra lett eredetileg írva csak módosítani kellene rajta bőven és azon gondolkozom lehet nulláról kellene felépíteni az egészet valami újabb programozási nyelvben.
Csak ugye nem vagyok profi programozó de hajlandó vagyok tanulni a cél érdekében
-
martonx
veterán
válasz
Atomantiii #9014 üzenetére
Mármint a Visual Studio 2015 az egy IDE, amiben többek között C# kódot is tudsz írni.
-
válasz
Atomantiii #9012 üzenetére
C# talán.
-
Atomantiii
addikt
Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy manapság milyen programozási nyelvben érdemes programozni?
Mármint ami valamelyest hasonlít a visual basic 6-ra, az lenne a lényeg, hogy elsősorban az ott megismert lisviewek lennének leginkább használva, adatok beolvasva adatbázisból + ehhez kapcsolódva még néhány egyszerűbb elem (sstab, label, imagelist, combobox stb)
Tehát valamilyen szinten arra lenne szükség, hogy ne csak kódokat használjak, hanem lássam is részben mit csinálok, mint vb6-ban volt.
Hobbi szinten foglalkoznék vele, vagy maradjak a vb6-nál?
-
inf3rno
nagyúr
Szerintetek a message queue és a pipe között mi a különbség?
Előljáróban annyit, hogy általánosságban szerintem semmi, csak ha az egyes implementációkat hasonlítjuk össze, akkor vannak különbségek a kettő között, de még nincs elég mintám, hogy ezt bizonyítsam.
-
Blizz
őstag
Köszke, remélem ez többet segít.
-
zka67
őstag
Szia, itt van pl. Pohl László A programozás alapjai című jegyzete.
-
Blizz
őstag
Még egyszer meg szeretném kérdezni, hogy ki tudna ajánlani egy kezdőknek-írott könyvet (teljesen az alapoktól)? Mert amit megvettem "bizonyos szinten programoznom kellene a könyv szerint",ami egy tudatlannak nincs meg. Könyv címe:Algortimusok Thomas H. Corven, Charles E. Leiserson..
-
Karma
félisten
válasz
DrojDtroll #9003 üzenetére
Nagyon jó. De ha jobb kérdés is felmerülne benned, azért megírhatod.
-
DrojDtroll
veterán
Sziasztok.
Valaki meg tudja mondani milyen az XAML nyelvel dolgozni?
-
sylvia_1988
tag
Sziasztok!
Pár barátommal szeretnénk készíteni egy focis játékot, amiben nemzeti válogatottak mérnék össze az erejüket. Nem használnánk valódi csapatcímereket, játékosneveket vagy mezszámokat, csupán zászlókat, országneveket és színeket (mez). Ezen kívül szeretnénk, hogy a csapatok egymással szembeni esélyei reálisak legyenek (hogy ne utaljunk létező focistákra, a játékosok tudásszintje egy csapaton belül azonos lenne).
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy esetleg ilyen kompromisszumok mellett is szembe kerülhetünk-e a joggal?
Előre is köszönöm a válaszokat!
-
D4nte
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- EVGA SuperNOVA 750W GT 80 Plus Gold full moduláris tápegység / 53 hónap Alza.hu garancia
- Surface Laptop 4 Touch 13.5 Retina Ryzen7 4980U 4.4Ghz 16GB 512GB Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- Gigabyte AORUS B550I PRO AX ITX Rev 1.2 / Beszámítás OK!
- HP 15 Zbook Studio G8 FHD IPS i7-11850H vPro 32GB 512GB SSD Nvidia A2000 Studio Win11 Pro Garancia
- Dell 14 Latitude 7420 FHD IPS i7-1185G7 4.8Ghz 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE AORUS ELITE Z790 i7 14700K 64GB DDR5 1TB SSD 7900XTX 24GB be quiet! SB802 1000W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- 0% THM 3 havi részlet! Beszámítás, 27% áfa, Sapphire Nitro+ RX 9070XT 16GB készletről
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest