Hirdetés
- Karácsonyi ajándék a párodnak? - Ezeket nézd! 🎁
- Nagyon gyorsan búcsút mondhatunk az olcsó notebookoknak
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Pánik a memóriapiacon
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Több száz játékban kezdi meg karrierjét az FSR Redstone
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Hobby elektronika
- Milyen SSD-t vegyek?
- Azonnali informatikai kérdések órája
-
PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák
-
skoda12
aktív tag
válasz
bigbuda
#7602
üzenetére
A mernoki diplomad IT vonalon is "szakiranyunak" szamit, innentol kezdve munka mellett ~30 kredites feleveket vegezni 200-300k-ert (vagy tobb mar?) nem jo uzlet. Tele van a net nagyon jo ingyenes tutorialokkal es guideokkal, amikbol 0-rol fel ev vagy max 1 ev alatt junior szintre tudod huzni magad es tenyleg nem kell hozza tanar. Szerintem nagyot fogsz csalodni a kepzesben mikor elvegzed mondjuk a BSc szakot es visszanezel majd, hogy mennyi penzt, idot beleoltel, mennyit stresszeltel a szivatos tanarok vizsgai elott es hogy ezert cserebe mennyi hasznalhato tudast kaptal. Ha ez lenne az elso diplomad, akkor azt mondom, hogy oke, erdemes megcsinalni, hogy a HR szurojen ne ess ki, amikor jelentkezel allasra, de mernok diploma melle nem ajanlanam.

-
válasz
bigbuda
#7602
üzenetére
általában is azt gondolom (tehát nem csak progmatra levetítve), hogy olyan iskolába érdemes menni tudást szerezni, ahol az adott szak oktatásának elég hosszú hagyománya van, annyira, hogy képes legyen kinevelni egy jó oktató gárdát. Ezért ha tényleg tanulni akarsz, akkor első körben a főiskolákat húzod le, második körben minden olyan egyetemet, ahol kényszerből kezdtek informatikát tanulni, mint például Miskolc. Miskolcon, ahelyett, hogy a nehézipar magyarországi felszámolásával párhuzamosan felszámolták volna a nehézipari iskolákat, mindenféle mást kezdtek el oktatni, így voltak például kohómérnök-informatikusok. rotfl.
Úgyhogy bme-elte-szeged-debrecen. a többi még ennyit sem ér szerintem. A tudományegyetemi karokon inkább a program*tervezés*-en van a hangsúly, azaz több matek, matlog, programozáselmélet, a mérnöki karokon meg több a gyakorlati tudás, az életben azonnal használható ismeret.
-
kispx
addikt
válasz
bigbuda
#7602
üzenetére
Nyíregyházi Főiskolát is kihúzhatod, értéktelen diploma, nincs követelmény.
Programozni magadtól fogsz megtanulni. Nem hallottam volna, hogy egyik egyetemről sem, hogy kvázi csak ezt oktatnak. Egyetemen elég sok mindenbe belefogsz kóstolni, de nem sok minden lesz amit teljes egészében végig fogtok csinálni. Azt magadnak kell megcsinálni, vagy munka mellett fogod megtapasztalni.
-
martonx
veterán
válasz
bigbuda
#7602
üzenetére
Akkor egyet máris kihúzhatsz a listádról. A kecskeméti GAMF levelezőn mindent csinál, csak programozni nem fog megtanítani. De komolyan még számítógéppel se nagyon találkoznál. Ez személyes tapasztalat.
Ez alapján viszont úgy vélem, hogy a többi mérnökinformatikus szak is hasonlóan kamu.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kuponkunyeráló
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések
- Karácsonyi ajándék a párodnak? - Ezeket nézd! 🎁
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- VGA kibeszélő offtopik
- Linux Mint
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude E7450 - i7-5GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Corsair Vengeance White RGB 2x16Gb 6000 cl36 bontatlan/új eladó (XMP/Expo)
- Dell Latitude 7290- I5 7 gen - 8Gb -256Gb
- Nikon D750 + 50mm f/1.4G + 24-120mm f/4G + Lowepro Mini Trekker AW szett
- GAMER PC - TUF B450, Ryzen5 5600x, Rtx 3070 8gb, 32gb DDR4, 1 TB Nvme
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3080 10GB RAMPAGE Shiva Cooler Master 750W
- Dell Latitude 5440 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 512GB 1 év garancia
- iKing.Hu - Honor 400 Pro Black Stílusos csúcsteló, nagy tárhely 12/512 GB,3 hónap gari!
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi




