Hirdetés

2018. augusztus 15., szerda

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-04-13 14:11:26

PROHARDVER!

Vírusirtó Topic 2018

Összefoglaló kinyitása ▼

(#54151) Kékes525

Kékes525
(PH! félisten)

Tegnap furcsa hálózat aktivitást figyeltem meg. Minden indok nélkül lefelé irányuló forgalom indult meg, kb. 600 KB/s sebességgel. Nem tudtam azonosítani a forrást. Az ESET-el lekapcsoltam a hálózatot, de ez nem hatott a forgalomra, habár System Trayben a Windows hálózatjelző ikonja jelezte a hálózat leállását. Az aktivitást a feladatkezelővel és a System Explorerrel és a hálózat figyelő gadgettemmel is láttam. Akkor szűnt meg, amikor a routert lekapcsoltam. A furcsa aktivitás egybeesett a szolgáltatómnak a hálózatomnál történő hibajavítással, amiről SMS-t kaptam, habár a hibát én nem észleltem és nem is jelentettem nekik. Szerintetek mi lehetett?

[ Szerkesztve ]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#54152) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Na vettem egy kódot az ebayről,kíváncsi leszek.
Direkt 100%-os eladót választottam és egy nagyon olcsó terméket.

[ Szerkesztve ]

(#54153) DIEGO15 válasza LiLxWaYnEx (#54152) üzenetére

DIEGO15
(őstag)

Melyik szoftverhez?

(#54154) LiLxWaYnEx válasza DIEGO15 (#54153) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Thanks for activating your McAfee® Internet Security - 3 Device subscription.

(#54156) DIEGO15 válasza Narxis (#54155) üzenetére

DIEGO15
(őstag)

Jó tudni, hogy már a jelszavainkat is az oroszokra bízhatjuk :DD

(#54157) csicso82 válasza Narxis (#54155) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Egy pár napja ki akartam próbálni de valami regisztrációs dolognál elakadtam. Ha valaki kipróbálta megírhatná a tapasztalatait.

(#54158) csaba1203 válasza LiLxWaYnEx (#54152) üzenetére

csaba1203
(őstag)

Mennyi volt az a nagyon olcsó? :D

(#54159) LiLxWaYnEx válasza csaba1203 (#54158) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

1200 Ft három eszközre.

(#54160) csaba1203 válasza LiLxWaYnEx (#54159) üzenetére

csaba1203
(őstag)

:Y

(#54161) EnterR válasza LiLxWaYnEx (#54152) üzenetére

EnterR
(PH! kedvence)

Kérhetek egy linket? :) Ha sejtelmes, hogy letiltják, akkor privátban is jó az eladó. :D

PSN: SaberNexus

(#54162) LiLxWaYnEx válasza csaba1203 (#54160) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Elég részletes levelet kaptam tőle.Aktiválást követően a kód forrása egyértelmű lesz.Angliai viszonteladó ,leírt adatok hitelesek.Ìgy elsőre pozitív.

Majd elküldöm csak villamoson ülök.

[ Szerkesztve ]

(#54163) DIEGO15 válasza LiLxWaYnEx (#54162) üzenetére

DIEGO15
(őstag)

Csak próbaképp vetted, vagy megtetszett a McAfee?

(#54164) LiLxWaYnEx válasza DIEGO15 (#54163) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

(#54165) zoli62 válasza Narxis (#54155) üzenetére

zoli62
(PH! addikt)

Állítólag nem igazán Cloud, csak a menedzselése az, tehát gyakorlatilag megegyezik a a Kaspersky Free-vel.

(#54166) DIEGO15

DIEGO15
(őstag)

Zuhan a rubel. Ha valaki mostanában szeretne beszerezni szoftver licenszt, érdemes lehet ránéznie :)

[ Szerkesztve ]

(#54167) Brucehun

Brucehun
(senior tag)

Sziasztok!

A Kaspersky Free Antivirus mennyivel jobb a NOD32 Internet Security-nél?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#54168) csicso82 válasza Brucehun (#54167) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Semennyivel. Fontos technológiákat kispóroltak a fizetős Kaspersky termékekhez képest.

(#54169) DIEGO15 válasza Brucehun (#54167) üzenetére

DIEGO15
(őstag)

Ha már, akkor inkább bitdefender free, bár ingyenes vonalon én comodo párti vagyok.

(#54170) Plag válasza Brucehun (#54167) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Ez jobb választás lenne:
:DD :R

(#54171) akaido válasza Plag (#54170) üzenetére

akaido
(őstag)

vagy:

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. Ignition game.

(#54172) Pano válasza Plag (#54170) üzenetére

Pano
(őstag)

Régi szép idők.
Még a kaspersky 2006 (6.0) volt jó, miután sikerült összefoltozniuk. Aztán persze egyből le is cserélték, kukába dobva a végre tök jóra összehegesztett változatot.

[ Szerkesztve ]

(#54173) csicso82 válasza Pano (#54172) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Fene tudja, mindnek megvan a saját baja. Ingyenes vonalon továbbra is tartom az Avast free a nyerő de azért az sem egy fáklyás menet.

A legrosszabb, hogy már nem is a verzió a kérdés - mármint a kergetőjé - hanem a windows az ami feladja a leckét a fejlesztőknek.

(#54174) Plag válasza Pano (#54172) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Jaj, hát nekem az első Kaspersky a 4.5 volt XP-n. :) Szerettem. AVG után talált vagy 85 vírust a gépemen akkor.:) Ész nélkül töltögettem.:)

(#54175) Brucehun válasza Plag (#54174) üzenetére

Brucehun
(senior tag)

Én is azt a verziót használtam XP-n :) , bár akkoriban nem volt egy erős gépem, de szerettem azt a vírusírtót :)

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#54176) -Morrowind-

-Morrowind-
(fanatikus tag)

Szabad prédát jelentenek az ujjlenyomatok és az íriszminták...[link]

ཨོཾ་མ་ཎི་པདྨེ་ཧཱུྃ པདྨ་འབྱུང་གནས

(#54177) Narxis válasza Pano (#54172) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Szerintem a mostani Kaspersky is nagyon jó, sőt ki merem jelenteni, hogy Kaspersky mellé nem is kell más, ha viszont valakinek nem jön be akkor a legjobb választás az ESET termékei. Minden más ezek után jön.

(#54178) GEPESZ66 válasza Narxis (#54177) üzenetére

GEPESZ66
(PH! kedvence)

A Bitdefender TS-el is jó tapasztalatom van.

(#54179) Pano válasza Narxis (#54177) üzenetére

Pano
(őstag)

Igen, nem védelem szempontjából értettem, hogy jobb volt. Csak anno, amikor sikerült rendesen belőniük a 6.0-át, szinte nem is terhelte a gépet, nem voltak bugok, már-már tökéletes közeli állapotba került. Aztán dobták a kukába az egészet és megint újraírás. Mai napig sokan értetlenül állnak ezelőtt a döntés előtt, mert mindenki dicsérte végre mennyire jó. Elkezdett felülni a Kaspersky erre a minden évben új verzió meg új GUI vonatra, ami divat akkor indult a consumert oldalon. Aztán persze ezzel a döntéssel megint kezdődött minden előröl.

[ Szerkesztve ]

(#54180) Narxis válasza Pano (#54179) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Azt kell csinálni, hogy meg kell várni a "b" vagy "c" patchet az új verzióból, én is csak nemrég telepítettem rá a 2018-as IS-re a 2019-et. Egy darab problémám nincs vele Windows 10 x64 alatt. Ettől még persze másnak lehet, senki nem tudja garantálni a hibátlan működést.

Sajnos most már a marketingesek diktálnak a mérnököknek, tényleg felesleges évenként új verzió de ez van. Bőven elég lenne 2 évente vagy ahogy érzik.

(#54181) twofatcat válasza Pano (#54179) üzenetére

twofatcat
(senior tag)

Sok szoftver sorsa ez. Van egy kezdeti jó célszerszám eszköz, elterjed mert jó aztán amikor megvan a kellő felhasználói bázis akkor üzleti modellt váltanak vagy felvásárolják őket és jönnek a szarságok. Kéretlen toolbar, kiegészítők, az "optimalizáló" extrák, hazatelefonálós adatgyűjtés, regisztráld be anyádat is kérések, kamu ijesztgetések, szponzori cikkek tech blogoknak hogy a mienk a best plecsnit kitehessék, jön a popup reklám, hogy vegyed a total premium security mega edition csomagot de már a jövőévi verzióra fizess elő. Zonealarm, Avast-AVG, Norton, McAfee, Ccleaner, IObit, Kaspersky sorolhatnám hányat láttam a bullshit vonatra felülni.

Én évek óta csak Windows saját védelmi programjai + Adguard vagy Ublock Origin kiegészítő + józanész csomagot ajánlok mindenkinek. Óriásit csökkentek a "gyere segíteni mert kiírt valamit a gép, kékhalálba frissített a Windows mert nem kompatibilis a 3rd party AV, gyere mert SSL szűrés miatt lassú a net, gyere segíteni mert az optimalizáló program hazavágta a keresőt és registry-t..." jellegű hívások.

(#54182) GEPESZ66

GEPESZ66
(PH! kedvence)

A mobilos fórumokon erre nem kaptam választ.
Van-e köztetek olyan,akinek írhatnék privátot SOTI MobiControl témában, tehát esetleg rendszergazdaként telepít is?

(#54183) Mikulásbá válasza twofatcat (#54181) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Nagyjából osztom,szerintem idővel még jobb lesz a Defender,ami most sem rossz már.
Én is gondolkodom azon,ha lejár a KIS,nem hosszabbítom tovább. :U

Eladó ASUS G752VSK laptopocskám!(árcsökkenés!)

(#54184) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

A létezés fontos.

(#54185) Plag válasza twofatcat (#54181) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Egyetértek azzal amit írsz! A régi nagy cégek szépen felültek a marketing bullshit vonalra. Már nem elsődleges a védelem. Korábban már kifejtettem a véleményem arról, hogy a programok tele vannak felesleges kiegészítő modulokkal, amik inkább okoznak gondot, mint hasznot. Viszont, a védelem tekintetében nem adnak pluszt.
Én az asztali gépemen a KIS 2019-et használom, de a laptopomon már csak a Defender megy Ublockal, illetve Chrome alatt a SmartScreen bővítmény még pluszban. Semmi bajom a laptoppal azóta.

(#54186) Joker88

Joker88
(őstag)

A Windows 10-ben található Defender mellé fel lehet telepíteni a promós Zemana AntiLogger-t ??

(#54187) LiLxWaYnEx válasza Joker88 (#54186) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Fel de halott szoftver.

(#54188) Semplar válasza Plag (#54185) üzenetére

Semplar
(fanatikus tag)

Jó ez a Chrome alatti a SmartScreen bővítmény, köszi! Szerintem így elég lesz nekem mellé a Microsoft Security Essential Win7 -re. :R

(#54189) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

(#54190) EnterR válasza LiLxWaYnEx (#54189) üzenetére

EnterR
(PH! kedvence)

:DDD

(#54191) blattida válasza LiLxWaYnEx (#54189) üzenetére

blattida
(PH! nagyúr)

Ha egy av cég néhány évvel azután, hogy más av cégek már használnak mesterséges intelligenciát, leírja azt magáról, hogy ők az elsők, akik először használnak mi-t, az egyrészt nevetséges, másrészt hazugság, harmadrészt önmagában komolytalanná válik tőle.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54192) LiLxWaYnEx válasza SityiSXT (#54150) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

16.0 R13 nálam.Mondjuk két éve se nagyon akart frissülni.

(#54193) sittes79

sittes79
(PH! addikt)

Sziasaztok,

Tudnátok ajánlani magyar nyelvű szülői felügyelet programot androidra(főleg youtube catornák és facebook tiltás lenne), akár éves előfizetéssel!!

Köszönöm

(#54194) DIEGO15 válasza sittes79 (#54193) üzenetére

DIEGO15
(őstag)

Szia.

Ugyan nem próbáltam egyiket sem, de Kaspersky Safe Kid, Eset Parent Control, McAfee Safe Family appokról is elégséges visszajelzések vannak. Az értékelések nem mindig mérvadók, mert sokszor a mérges gyerekek írják :D Szerintem kezd el kipróbálgatni őket, mert android verziófüggő is lehet a dolog, hogy mi mennyire működik. :)

(#54195) sittes79 válasza DIEGO15 (#54194) üzenetére

sittes79
(PH! addikt)

Köszönöm

(#54196) akaido

akaido
(őstag)

Páromnak DUAL SIM-es P20Lite készülékére raknék biztonsági programot.
Mely avir programok telepíthetők DUAL SIM készüléken, ugyanis állítólag :F több vírusirtó sem szereti a DUAL SIM jelenlétét.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. Ignition game.

(#54197) DIEGO15 válasza akaido (#54196) üzenetére

DIEGO15
(őstag)

Ki is használja a két slotot? Mert az enyém is az, egy kártyával simán megy minden víruskergető :)

(#54198) GEPESZ66 válasza DIEGO15 (#54197) üzenetére

GEPESZ66
(PH! kedvence)

A Bitdefender-nek biztosan megy minden funkciója.
A McAffee szintén rendben működik.
Mindkettő ügyfélszolgálat által megerősítve.
Az Eset support nekem azt írta, hogy DUAL-on nem működik minden funkció.

Nekem most az a dilemmám, hogy a SOTI MobiControl mellett fut-e a BD?
A SOTI, az IT által feltett menedzselő program, aminek van valami vírusvédelme.
Az IT azt mondta, hogy feltehető a BD, de nem vagyok erről meggyőződve.
A fórumokon nem találtam még olyan szakit, aki ebben a SOTI-ban tudott volna segíteni.

(#54199) eurolac válasza akaido (#54196) üzenetére

eurolac
(fanatikus tag)

Szia! Honor 9 telón 2 SIM-el használom az Eset Mobile Security-t, megvásárolt legális, tökéletesen működik minden funkciója(amit én használok), nem lassít, nem okoz gondot. A két telefon "rokon" lelkek, nem hiszem hogy nálatok valami probléma lenne vele. Lényegesen többet tud mint a beépített Avast kereső. A két AV így (Avast csak kereső) nem zavarja egymást. (szerintem a P20 Lite-ben is van gyárilag)

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#54200) Mikulásbá

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Magyarországról is kirúgták a Kasperskyt

Eladó ASUS G752VSK laptopocskám!(árcsökkenés!)

(#54201) akaido válasza DIEGO15 (#54197) üzenetére

akaido
(őstag)

Kihasználja, igen.
Köcce a választ!

(#54202) akaido válasza eurolac (#54199) üzenetére

akaido
(őstag)

Avastot nem szeretnék, az utóbbi idők lefelé ívelő tendenciája miatt.
Az ESET tippet köszönöm szépen!

(#54203) rokafiu77 válasza Mikulásbá (#54200) üzenetére

rokafiu77
(PH! addikt)

épp most olvasom, de miért? miért veszélyes annyira?
mi is olyan szerv vagyunk, ami érintett, igaz nálunk nincs Kaspersky.

Doogee X5 LTE, Panasonic TX-P50U30

(#54204) twofatcat válasza Mikulásbá (#54200) üzenetére

twofatcat
(senior tag)

Ebben az vicces, HA "kémkedne" is a Kaspersky tényleg, magyaroknál tök felesleges hiszen Putyin pincsije miatt az oroszok már a spájzban vannak gáz miatt metrótól atomerőműig nincs miután kémkedni, már tudnak mindent a behívott letelepedési kötvényes ügynökökkel és facebook botokkal. A NATO és EU fejesek közt Brüsszelben nyílt titok bizalmas információkat velünk nem lehet megosztani az oroszbarát kormány, orosz befolyás miatt.

(#54205) Semplar válasza twofatcat (#54204) üzenetére

Semplar
(fanatikus tag)

Valamit nagyon elkutyultál a könyvjelzőid között. Ez nem a 444.hu, hanem a prohardver!

(#54206) csicso82 válasza Semplar (#54205) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

:C

(#54207) eurolac válasza akaido (#54202) üzenetére

eurolac
(fanatikus tag)

Az Avast nem a "nem szeretem" kérdése. Az én telómban gyarilag aktivaltan mint kereső benne van. Szerintem a ti telotokban is. A biztonság gyari app része. A Samsung telokban legalább te döntöd el, h a Mcafee-t aktiválod e mint av keresőt. Itt van és kész.

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#54208) salaud válasza eurolac (#54207) üzenetére

salaud
(fanatikus tag)

"Szerintem a ti telotokban is."

Szerinted.

Én meg tudom hogy az enyémben nincs.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#54209) twofatcat válasza Semplar (#54205) üzenetére

twofatcat
(senior tag)

Nálam mobilarena.hu! ;]

(#54210) eurolac válasza salaud (#54208) üzenetére

eurolac
(fanatikus tag)

A kollégának jó szándékkal irtam, h ha av-t keres egy bizonyos mobiljára a Huawei gyarilag belepakolja bizonyos modelljeibe az Avast-ot es nem mindenki szereti ha a telojan 2 av van. Nem értem a beszólásodat, de kb 10 éve már csak olvasója vagyok az olyanok miatt mint te ennek a topiknak. Abszolút nem ertem miért kell beszolni amikor csak segiteni akartam egy erdeklodonek.

Eurolac

(#54211) eurolac válasza salaud (#54208) üzenetére

eurolac
(fanatikus tag)

Konkrét telorol volt szó, P20lite. Gsmarena tesztben szerepel h gyarilag benne van az Avast. Léptem.

Eurolac

(#54212) GEPESZ66 válasza eurolac (#54211) üzenetére

GEPESZ66
(PH! kedvence)

Ahogy írjátok,Samsungon gyárilag a McAffee van, de ezeknek,ahogy az Avast-nak sem nincs állandó védelme,csak keres.
Böngészés közben sem védenek.

(#54213) Pano

Pano
(őstag)

Én még olyan telefonon, amin nem használtak crackelt appokat, sose láttam vírust.
Erről ennyit.

(#54214) EnterR

EnterR
(PH! kedvence)

Jött ma egy telekomos mail az 1315Ft-os hátralékról, nem láttam még élőben az üzenetet eddig de nagyon fapados. :D

(#54215) akaido válasza EnterR (#54214) üzenetére

akaido
(őstag)

Nekem az indamail.hu fiókomba jött felszólítás a t-komtól, de telenoros vagyok, azaz nyalvánvaló próbálkozásos e-mail volt.
Az Avast avirt szerettem, sokáig, de mostanában egyre jobban zörög a haraszt...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.