Hirdetés

2018. május 25., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-04-13 14:11:26

PROHARDVER!

Vírusirtó Topic 2018

Összefoglaló kinyitása ▼

(#53151) Krystal_s válasza csicso82 (#53145) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Köszönöm, hogy megnézted.
Nálam a vidto.me mellett nem kellett azt az IP címet sem engedélyezni, hogy elinduljon a videó. Viszont így még futott a háttérben a bányász script. Többszöri tiltások, engedélyezések közben egyszer megjelent egy plusz cím, amit előtte nem írt ki. play.play valami. Azt tiltottam és utána már normálisan elindult a videó terhelés nélkül.
Azóta mindent alapra visszaállítottam, hogy megismételjem a műveltet és megnézzem mi volt az a cím, de már sehogy sem írja ki. :(
Arra emlékeztem, hogy valami play.play.... A böngészőben megnéztem az Oldal forrását, rákerestem a play.play-re. Meg is lett a cím. https://play.play1.videos.vidto.me/bootstrap.min.js
Ezt beírtam az Ublock Saját szűrőkbe és azóta minden ok az oldalon.
Most átállítottam az Ublockot haladóra...így azon belül is megtaláltam a play.play1.videos.vidto.me-t. Szűrő nélkül elég csak azt tiltani.

Azt még nem tudtam meg miért csak az új böngészőkben blokkolja ezt alapból az Ublock :F

(#53152) Kékes525 válasza blattida (#53149) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

" alapból nem blokkol minden aktív tartalmat,"

Alapból nem, de medium és hard módban már igen. Szerintem rugalmasabban használható mint a NoScript és a felülete is sokkal barátságosabb, különösen az új (10+ verziókkal összehasonlítva). Medium és hard módban a listák csak kiegészítője a rendszernek. Amitől nem védenek, mert esetleg hiányosak, attól az aktív tartalom blokkolása véd. Ilyen még a ScriptSafe Akinek pedig nagyon fontos az aktív tartalom elleni védelem, annak ott van az uMatrix, ami kiegészíthető adatbázisokkal is. A NoScriptel a legnagyobb bajom az új felület. A régi sokkal jobb volt és a tudása is nagyobb volt.

[ Szerkesztve ]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#53153) rokafiu77 válasza GEPESZ66 (#53138) üzenetére

rokafiu77
(PH! addikt)

Hasonló esetben használtam 1-1 hétig a Bitdefendert, Nod32-t, az Esetet és Emsit:
Ár, menü átláthatósága, proci terheltség, és a weboldalak lassítása.

Doogee X5 LTE, Panasonic TX-P50U30

(#53154) degu61

degu61
(tag)

Kaspersky 2019 (a) (KAV/KIS/KTS) multilanguage Final
[link]

(#53155) rokafiu77 válasza degu61 (#53154) üzenetére

rokafiu77
(PH! addikt)

Elolvastam a gyermekvédelemről szóló leírást, hqsználja itt valaki?
Beírom a tiltott oldalakat és előre beállitott kategóriákat lehet tiltani?
Ha van kedve valakinek készitene pár screenshotot és leírást h milyen és jól használható-e?
Köszi.

(#53156) rokafiu77

rokafiu77
(PH! addikt)

Melyik víruskeresők tudnak és melyek nem képesek https kapcsolat szűrésére?
Tudnátok ezt táblázat szerűen összefoglalni?

Ezen a hír kapcsán kérdezem:
Google júliustól nem csak előnyben előnyben részesíti, de kötelezővé (?) is teszi az oldalakon az SSL tanúsítvány meglétét.

(#53157) dqdb válasza rokafiu77 (#53156) üzenetére

dqdb
(PH! addikt)

Én továbbra is tartom azt a véleményemet, hogy a HTTPS kapcsolatok szűrése egy káros és kerülendő védelmi megoldás a mellékhatásai miatt, és egy védelem erőssége nem attól függ, hogy végez-e dedikáltan HTTPS szűrést (és egy rossz implementációval akár gyengébb is lehet a végeredmény HTTPS szűréssel, mint ahogyan ez többször is kiderült múltbéli teszteken).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53158) Herati

Herati
(újonc)

Szevasztok!

Szigetüzemű gépre keresek teljesen offline működésre képes vírusirtót. Tehát sem a telepítéskor, sem a frissítések telepítésekor net nélkül kell megbirkózni a feladattal.

A "dobozos" Kaspersky egykoron a kóddal aktiválható volt,de úgy hallottam már csak online aktiválásra van lehetőség. A frissítések általában megoldhatók valamilyen export import funkcióval.

Köszönöm a tippeket

[ Szerkesztve ]

(#53159) riki

riki
(senior tag)

Letöltés :[link]

[ Szerkesztve ]

(#53160) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

A Windows Defender biztonsági központ csak nálam 'gondolkozik' minden újraindításnál a védelem állapotáról?Egy-két percig pírosan jelez de helyreáll.

[ Szerkesztve ]

(#53161) Fandango válasza LiLxWaYnEx (#53160) üzenetére

Fandango
(PH! kedvence)

Nálam is ezt csinálja a 1803 update óta. Az AV és a FW résszel szuttyog egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#53162) -Morrowind-

-Morrowind-
(fanatikus tag)

Tovább gyűrűzik a Kaspersky ügy.Hollandiában betiltják a Kaspersky termékeinek használatát a kormányhivatalokban.[link]

ཨོཾ་མ་ཎི་པདྨེ་ཧཱུྃ པདྨ་འབྱུང་གནས

(#53163) Plag válasza -Morrowind- (#53162) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Ott a lényeg a cikkben: "Hozzátette, a moszkvai székhelyű cégnek az orosz törvények értelmében támogatnia kell a biztonsági szolgálatok munkáját, Oroszország ráadásul kiterjedt offenzív kibertevékenységet folytat, amelynek többek között Hollandia is célpontja."

Ergo, ezt ha elismerik, ha nem be kell tartaniuk!

(#53164) Plag válasza LiLxWaYnEx (#53160) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Attól függ, hogy milyen védelmet használsz! EAM-al sajnos ez a helyzet, de F-Secure SAFE és Kaspersky IS esetében nincs gond!

(#53165) Kékes525 válasza LiLxWaYnEx (#53160) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Nálam is ilyen, pedig gyors gépem van (szintén az 1803 update óta).

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#53166) Plag válasza Kékes525 (#53165) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Kezdem azt látni, hogy az MS vagy szándékosan teszi használhatatlanná a 3rd party AV-kat vagy a gyártók ennyire töketlenek és nem készültek fel az új rendszerre. Tegnap este lefrissült a feleségem laptopja és azóta az EAM használhatatlanul belassítja a gépet! Induláskor, főleg amikor megy az adatbázis frissítés és láthatóan nehezebben töltődnek be az alkalmazások meg a weboldalak!

(#53167) Alveus válasza Plag (#53166) üzenetére

Alveus
(újonc)

Szerintem inkább a gyártok, nálam a comodo halt be, de még a gépet is vitte félig meddig magával. F-secure-nál viszont semmi problémát nem vettem észre.

(#53185) jim bcs

jim bcs
(ÁRMESTER)
LOGOUT blog

Ön jelenleg itt tartózkodik » Vírusirtó topic

Operációs rendszerrel foglalkozó topikok a fórumon »
Fórumok » OS, alkalmazások » Windows 10
Fórumok » OS, alkalmazások » Windows 8 / 8.1
Fórumok » OS, alkalmazások » Windows 7
Fórumok » OS, alkalmazások » Ubuntu Linux

Urak! Maradjunk a topik témájánál.

[ Szerkesztve ]

Beárazós topikok: https://prohardver.hu/tema/armester_topik/index.html

(#53188) Bodrik

Bodrik
(MODERÁTOR)

Urak!

Lehetőség szerint maradjunk a topik témájánál, és csak annyira kanyarodjunk el a témától, amennyire muszáj. Továbbá a kultúrált hangnem még mindig elvárt, így a trágár és vulgáris kifejezéseket hagyjuk meg a kocsmába!Köszönöm!

Vagyok aki vagyok...

(#53190) Plag válasza blattida (#53189) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Azt gondolom, hogy az operációs rendszer teljesen hozzátartozik a víruskereső témához, de minimálisan. Fentebb az volt a probléma, hogy már a hangkártya driverek és társaik kerültek elő. Ez a téma viszont nem ide tartozik!
A trágárságról meg annyit, hogy időnként, finoman belefér a témába, de ne engedjük el a kedélyeket nagyon!

(#53191) Semplar

Semplar
(tag)

(#53192) Liner

Liner
(kvázi-tag)

Nem találom saját kérdésem, hát felteszem ismét. Egy malwerebytot és egy bitorentet hogyan tudok párhuzamosn üzemeltetni. Illetve főleg úgy felrakni a malwerbytot, hogy ne nyírja ki a bitorrentet. Mindegyk program közel áll a szivemhez a bitorrent licensz és szeretném defizetni a malwerbytot is. Már azzal kinyírja, hogy felrakom, vagy csak ha lefuttatotom. De nem azal, hogy felrakom mert beszól ha elindítom és letiltja lehetőséget pedig nem látok kivételre...

(#53193) AtHoS válasza Liner (#53192) üzenetére

AtHoS
(PH! nagyúr)

azigen..buli volt? Aludd ki magad, aztán ha kipihented leírod úgy is mit akartál, hogy más is értse :DDD

[ Szerkesztve ]

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#53194) csicso82 válasza AtHoS (#53193) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

+1 :K

Amúgy mintha már ajánlottam neki hogy 1. a Bittorrentet felejtse el helyette qbittorrent
2. az MBAM bőven elég kiegészítő védelemként ingyenes verzióban hetente lefuttatni de hát hiába.

[ Szerkesztve ]

(#53195) Kékes525

Kékes525
(PH! félisten)

A HitmanPro-t Windows 10 esetében, hol kell engedélyeznem hogy a felhőbe felküldhesse az ismeretlen fájlokat? ESET Smart Secutity-t használok állandó védelemként. Állandóan sikertelen az ismeretlen fájl felküldése a HitmanProban, persze lehet, hogy a szerverükkel van a baj.

(#53196) Kékes525 válasza Kékes525 (#53195) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Valószínűleg szerver gond lehet, mert a www.wilderssecurity.com-on is panaszkodnak erre.

(#53197) Kelvin válasza LiLxWaYnEx (#53160) üzenetére

Kelvin
(őstag)

Nálam már több hete megvolt az update és nincs ilyen gond. Asztalin és laptopon is normális a Defender.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#53198) Plag válasza Liner (#53192) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

OFF-ba tettem a hszn.-nek nevezett írásodat. Legszívesebben töröltem volna, mert a szöveg érthetősége és a helyesírás egy siralomház.
Kérlek, hogy ha írsz, akkor értelmesen, érthetően és normális helyesírással írd meg a kérdésed, üzeneted, különben legközelebb törlöm.
Tartsuk meg a topik színvonalát és mindenkire vonatkozik.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#53199) GEPESZ66

GEPESZ66
(PH! kedvence)

Avast probléma:
[link]

(#53201) akaido

akaido
(őstag)

A tegnap előtti napon oleobet.com/ru böngészőfertőzésem lett, ami minden új oldal nyitásnál az ominózus oldalt nyitotta meg. A Zemana Antimalware és a Malwarebytes segítségével sikerült ezt a dögöt kinyírni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. Ignition game.

(#53202) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

(#53203) core i7

core i7
(PH! addikt)

Sziasztok ez most komolyan vírus/Malwer? Az Nvi driverben?
Csak azért kérdem mert korábban még uttorrentes botrány előtt is kijelezte nekem utorrentnél a roguekiller

[ Szerkesztve ]

A Videókártya manapszág drágaszág

(#53204) Kékes525 válasza core i7 (#53203) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Ezeket futtasd le: Malwarebytes AntiMalware,HitmanPro,Zemana AntiMalware, Dr.Web Cure It,Emsisoft Emergency Kit. Linkek az összefoglalóban (Kiegészítő termékek futtatása).

(#53205) EnterR

EnterR
(PH! addikt)

Fú, volt egy hosszadalmas kálváriám egy franctudja honnan benyalt proxy vírussal. :D Az égiek kedvéért sem bírtam egyetlen lapot sem betölteni, míg internetkapcsolat az volt. EMSI, Kaspersky Rescue Disk, Dr. Web, HitmanPRO, ezek egyike sem hozta vissza a böngészési lehetőséget. Windowsban szépen letiltva a proxyhasználat ki- és bekapcsolása, valami random címre téríti el a kapcsolatot, registry bűvölés semmit sem ért, csökkentett mód szintén zsákutca.

Az utolsó és eredményes mentsváram az AdwCleaner lett, piszokhamar kivizsgálta a gépet, és 11db, többi irtó által azonosítatlan(!) fenyegetést azonosított, többek között registry fájlokat és eltérített beállításokat. Nagyszerű program, azóta minden működik hibátlanul, sok fejfájástól mentett meg. :C

Aki ezzel szenved(ne) esetleg, javaslom ezeket mindet, de legalább a proxy helyreállítást bepipálni:

:R

[ Szerkesztve ]

PSN: SaberNexus

(#53206) csicso82 válasza EnterR (#53205) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Bármilyen böngészővel kapcsolatos kártevő gyanús esetnél egyértelműen az első az ADWCLEANER.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.