Hirdetés

2019. január 18., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-04-13 14:11:26

PROHARDVER!

Vírusirtó Topic 2018

Összefoglaló kinyitása ▼

(#56751) GEPESZ66 válasza aiminet (#56744) üzenetére

GEPESZ66
(PH! kedvence)

8/8?
Tényleg hatásos akkor!

(#56752) alázógyík válasza LiLxWaYnEx (#56738) üzenetére

alázógyík
(őstag)

Panda 7/3

(#56753) Plag válasza GEPESZ66 (#56751) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Közel sem biztos, hogy mindegyik kártevő. Az ez előtti minta ezt megmutatta. Azon kívül, ha nem ismeri fel egy termék adatbázisból, attól még megfoghatja futáskor.

Amúgy meg KIS 2019: 1 darab fájl maradt.

[ Szerkesztve ]

(#56754) csaba1203

csaba1203
(őstag)

Egy még tavalyi majd féléves összesítés:
-[link]

(#56755) GreenIT válasza AtHoS (#56746) üzenetére

GreenIT
(tag)

Lehet, hogy listat csinalnak a legtobb virust bekuldokrol is es adnak majd valami kedvezmenyt nekik? ;]

(#56756) evizoli

evizoli
(újonc)

Használja ezt valaki: aTube Catcher [link]
Nekem az FSecure PUP-nak minősítette és folyamatosan blokkolja az egyik exe fájlját.. A letöltő program maga nincs megnyitva, hanem a háttérben valamelyik folyamata lehet gyanús az Av-nak.

[ Szerkesztve ]

(#56757) csicso82 válasza evizoli (#56756) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Ezt az izét inkább hanyagold.

(#56758) LiLxWaYnEx válasza evizoli (#56756) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Operát meg a Site Advisort akarja telepíteni.

(#56759) evizoli válasza csicso82 (#56757) üzenetére

evizoli
(újonc)

Letöröltem, de például ezen az oldalon is jónak minősítik, igaz megemlítenek valami extra alkalmazás feltelepülését is. Mindegy, mert találtam jobbat és egyszerűbbet erre a feladatra.
LiLxWaYnEx már meg is válaszolta amit én nem tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#56760) evizoli válasza LiLxWaYnEx (#56758) üzenetére

evizoli
(újonc)

Akkor false pozitívnak is lehet tekinteni? A VT-n is több AV is jelzi.

(#56761) LiLxWaYnEx válasza evizoli (#56760) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Csak simán kéretlen tartalom.

(#56762) prabhu válasza evizoli (#56756) üzenetére

prabhu
(fanatikus tag)

A progi nyugodtan használható, pár ismerősömnél fent van és tiszta a gépük.
A lényeg, hogy az alternate-ről szedd le a teljes /offline/ installert és a telepítésnél vedd ki a pipákat a kéretlen programok elől. Amúgy ezek miatt szövegelnek be az AV-k, pl. a Nod32 is.

[ Szerkesztve ]

(#56763) evizoli válasza prabhu (#56762) üzenetére

evizoli
(újonc)

Köszönöm! :R
Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy ahol csak lehet az offline installert kell keresni, mert az online ki tudja mit húz le magával. Jól gondolom?
U.i:
Leszedtem egy másik laptopra, amin Webroot próbaverzió van fent. Már megnyitni sem engedte a telepítőt (Pua.gen). :((( Inkább hanyagolom...

[ Szerkesztve ]

(#56764) prabhu válasza evizoli (#56763) üzenetére

prabhu
(fanatikus tag)

Változó. A lényeg, hogy oda kell figyelni.
Illetve előfordul, hogy az online nem képes végigcsinálni a telepítést, pl. az ingyenes Panda Dome-nál tapasztaltam ilyet többször is. Igaz ilyenkor felkínálja az offline verziót magától.
Szerk: Ahogy érzed.

[ Szerkesztve ]

(#56765) kisbalazs83

kisbalazs83
(fanatikus tag)

Valaki tudja mi lehet ez?

(#56766) csicso82 válasza kisbalazs83 (#56765) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Nem, de lefuttathatnál pár másodlagos keresőt:
- Adwcleaner (ennek a futtatása után van egy olyan lehetőség hogy JAVÍTÁS ezt futtasd majd gép restart)
- MBAM FREE
- Emsisoft Emergency Kit
- Hitman Pro

és az ESET-el is csinálhatnál egy teljes keresést.

(#56767) C. s.

C. s.
(őstag)

Sziasztok!

Olvasgattam az összefoglalót, és észrevettem, hogy ajánlotok pár kimondottan zsaroló vírus ellen való programot kiegszítésképp. CIS mellé ajánlott bármelyik telepítése, és ha igen, melyik?

Linux! Linux! Linux!

(#56768) UserX válasza LiLxWaYnEx (#56738) üzenetére

UserX
(senior tag)

F-SECURE SAFE+MBAM Prem 8/6. Maradék:

(#56769) junior11

junior11
(PH! addikt)

Nagy baj van: kiszivárgott 773 millió e-mail-cím és rengeteg jelszó, itt ellenőrizheti, érintett-e Na ismét várhatjuk a zsaroló leveleket és egyéb rosszindulatú spameket...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56770) bobalazs válasza junior11 (#56769) üzenetére

bobalazs
(PH! addikt)

Vótmá :DDD

(#56771) junior11 válasza bobalazs (#56770) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Nem láttam, bocsi :DDD

(#56772) LiLxWaYnEx válasza C. s. (#56767) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Szia!

Nem kell mellé semmi.Malwarebytes is csak Defender mellett elfogadható ha van de a többi "komplex" védelem mellé fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#56773) -Nomad-

-Nomad-
(újonc)

Lenne egy kérdésem az email-lopással kapcsolatban. Leellenőriztem néhány elmentett emailomat és sajnos van köztük olyan ami "feketelistán" van. Ők még be tudnak lépni a fiókjukba de ha egy erősebb jelszóval + 2 lépcsős azonosítással még megmenthető lenne a fiók biztonsága vagy már késő lenne? Az érintettek mit tehetnek ezügyben?

[ Szerkesztve ]

(#56774) junior11 válasza -Nomad- (#56773) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Nekem is van vagy három mail címem már évek óta az említett oldal listáján, jelszóval együtt. Az Outlook fiókomat, mely egyben az MS fiókom is, állandóan be akarnak lépni, évek óta, főleg kínai Ip, az MS oldalán a legutóbbi tevékenységek részen szoktam ellenőrizni, mindig sikertelen szinkronizálás, imap. Három havonta jelszó csere nálam, ahogy más fiókok alatt is és továbbra is aktív legyen a kétfaktoros hitelesítés, ahol elérhető.

(#56775) -Nomad- válasza junior11 (#56774) üzenetére

-Nomad-
(újonc)

Elvileg ha csinálok egy jó erős jelszót + bekapcsolom a 2 lépcsős ellenőrzést (pl kód küldése sms-ben) akkor már bajosabb lenne feltörni. Még ha ellopják a jelszót is akkor még a telefont is meg kéne szerezni hozzá.Egy hosszú jelszó mindenféle karakterekkel + sms kód nemhiszem hogy lopható lenne.Az hogy valaki idióta jeszavat ad meg az magára vessen.

[ Szerkesztve ]

(#56776) junior11 válasza -Nomad- (#56775) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Nekem is így van régóta fontosabb fiókok esetén (MS fiók, Gmail, Twitter, Facebook, Instagram stb).

Amúgy mi a véleményetek, tudom itt off, de ha már szóba kerültek a jelszavak, ti milyen módon tároljátok őket? Nálam eddig a böngészőkben vannak (Chrome és Edge), de nem tudom, mennyire biztonságos ez, vagy váltsak pl Lastpassra, régebben használtam rövidebb ideig, de nekem elég körülményes volt a használata... Mi a véleményetek? Köszi.

(#56777) -Nomad- válasza junior11 (#56776) üzenetére

-Nomad-
(újonc)

Nekem így van:txt file-ban winrar-ral becsomagolva jelszóval védve amit csak én tudok. 3 eszközön tárolom. Csak kimásolom az adott jelszót és ctrl+v. Ennyi.Böngészőbe csak azokat mentem amiről tudom hogy kevésbé fontos

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.