Hirdetés

2018. október 19., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-04-13 14:11:26

PROHARDVER!

Vírusirtó Topic 2018

Összefoglaló kinyitása ▼

(#55201) lck válasza snakebait (#55200) üzenetére

lck
(senior tag)

Ezek hitviták, amibe kár belemenni.
De remélem hogy winampból legalább ezt használod :)
( tekints rá kérlek a változáslistára - volt mit farigcsálni )

[ Szerkesztve ]

(#55202) snakebait válasza lck (#55201) üzenetére

snakebait
(fanatikus tag)

Nem is akarok belemenni semilyen vitába,csupán csak informatíve kérdezem. Azt a winampot használom amit linkeltél,vagyis majdnem,ugyanis nekem az 5.66 van az utolsó,a tiéd béta.
Ha szabad kérdezni Te mit használsz zene hallgatásra?

Honor 9+Amazefit Pace

(#55203) lck válasza snakebait (#55202) üzenetére

lck
(senior tag)

Spotify-t gyakorlatilag 100 %-ban.
Ha pedig ráfanyalodnék valami nem online zenére akkor: Jetaudio, Foobar2000, vagy VLC-vel tenném.

(#55204) Plag válasza Kam1kaze (#55196) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Szerintem nagyon elrontották ezzel a módosítással az EAM-ot. Nekem mondhat bárki-bármit, hogy miért van, korábban 2 évig használtam és sosem volt vele bajom! Ezt nem tartom normálisnak, hogy ennyi programot blokkol szó nélkül! Ezt ne tartsuk már normálisnak!!! Mert ha feldobna figyelmeztető ablakot és el tudja dönteni a felhasználó az oké, de szó nélkül? No comment!

Én már az EAM elött 2 évig használtam az F-Secure-t. Nekem nem volt vele bajom. Az is olyan, mint az ESET. Tisztes iparosmunka! Ahogy látom a bankhasználat védelemmel lehet gond, de én azt nem használom, pontosabban ki is kapcsoltam. Így engem az nem érint. A gépterhelése nulla, a weboldalak, stb. betöltődése nulla. Szóval én szeretem. Nyilván ha lesz vele gond, megírom azt is. Nem védem ész nélkül egyik terméket sem, de aki itt jelenleg használja, az szintén ugyan arról tud beszámolni mint én.

(#55205) Jack Oneill válasza snakebait (#55200) üzenetére

Jack Oneill
(PH! addikt)

Tessék, így jelez az utorrentre:

[link]

Mind ezt azért, mert valóban van benne egy kéretlen program, ezt a gyártó el is ismerte, de nem veszik ki belőle. Az óvatlan felhasználó telepíti is. Nyilván nem kötelező telepíteni, de a botrányok után én már nem bízom benne. A legjobb volt, amikor bányász progi volt benne :D

[ Szerkesztve ]

(#55206) UserX válasza snakebait (#55202) üzenetére

UserX
(senior tag)

Vigyázz, ezzel a kérdéssel OFF 'áradatot' indíthatsz el itt! :)

Akkor megkezdem :DDD : én a JetAudio-ra esküszöm!

Hogy ON is legyek, mindjárt bekapcsolom a gyenge és ritkán használt laptopomat és megnézem, mennyi erőforrást zabál a Kaspersky Free. Ha lesz időm/energiám, még ma megosztom a tapasztalataimat!

(#55207) Plag válasza UserX (#55206) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Neked van energiád, és még ma megosztod a tapasztalataidat! :)

(#55208) csaba1203 válasza Plag (#55207) üzenetére

csaba1203
(őstag)

:D :DD
Régi bevált Jedi trükk!

(#55209) Plag válasza csaba1203 (#55208) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

:DD

(#55210) UserX válasza Plag (#55207) üzenetére

UserX
(senior tag)

Dolgozom az ügyön, előtte rendbe teszem a gépet, töröltem például a rég nem használt mobil internet software-t, hiszen már bárhol van Wi-Fi stb. A Kaspy most valami nagyobb frissítést tölt le és fut a rootkit keresés, ami nem lett kikapcsolva, ezt még hagyom.

A leggyengébb láncszem a felhasználó!!! :W Nekem most 60 fokon sikerült kimosni a zsebre tett 'jelszavas cetlimet', semmi nem maradt belőle! :)) A PH!-st, Steam-est, tudtam fejből szerencsére, a Google-ost, mivel volt másodlagos e-mail cím, sikerült resetelni, még a freemail-el vagyok gondban, a többi megoldható! Gratulálok magamnak! :C :(((

Azt már csak megemlítem, hogy ma 'ver a sors' a céges telóm kijelzője tönkrement, másikat nem használok, így telefonom sincs. Legalább keddig így kell kihúznom. Lesz-e harmadik csapás? :)

[ Szerkesztve ]

(#55211) csaba1203 válasza UserX (#55210) üzenetére

csaba1203
(őstag)

Szombat 13...

(#55212) internetezoo válasza UserX (#55210) üzenetére

internetezoo
(senior tag)

Freemail>édes istenem. Chrome>megjegyzi a jelszavat és a felhőben tárolja.

(#55213) Mikulásbá válasza internetezoo (#55212) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

"A leggyengébb láncszem a felhasználó!!!" :U

:DDD

Eladó ASUS G752VSK laptopocskám!(árcsökkenés!) -> goo.gl/L2MJFG

(#55214) UserX

UserX
(senior tag)

Nos, megvan a Kaspersky Free teszt, de sok öröm nincs benne, inkább a gyenge gépekkel rendelkezőknek szolgálhat tanulságul... :U

Csatlakozás a 1000/200-as nethez: 802.11g. Ez már sok mindent elárul...

A laptop főbb paraméterei:

Speedtest Kasperskyvel:

Nélküle:

Erőforrások használata üresjáratban:

Erőforrások használata egy Chrome ablak (Google) megnyitásával:

Magyarázat: én ezt a laptopot tényleg nagyon ritkán használom (de ezt már többször leírtam), utazáskor filmnézésre (*.avi), böngészésre. Néha a munkahelyemen idegen pendriveok-al *.ppt-ket kell vetítenem. Ez utóbbi miatt is indokolt az erős védelem.

Összegzés: nekem úgy tűnik, hogy a kevés RAM-ból nem eszik sokat, a hatékonysága nem kérdéses. Mivel van F-SECURE SAFE-hez licencem, lehet, hogy teszek egy próbát vele, de az az asztali gépen tapasztaltak alapján az többet fogyaszt a RAM-ból. Viszont ennek ellenére lehet, hogy azt telepítve mégis csak gyorsabbnak tűnik a laptop. Egyelőre azonban marad a Kaspersky Free.

(#55215) UserX válasza internetezoo (#55212) üzenetére

UserX
(senior tag)

A Freemail-es fiókom már több mint 10 éve megvan és vannak, olyan idősebb rokonaim, akik abban lelik az örömüket és azzal töltik az idejüket, hogy *.ppt-ket küldözgetnek. Megbántani a világért sem szeretném őket! A 'kevésbé fontos' helyekre is ezzel regisztráltam. szóval ezért fontos.
Talán 24 órán belül küldenek mailt POP3-ra, a teendőkkel! :K

(#55216) TeeJay válasza UserX (#55214) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

gyenge gép...
szerintem egy Sandy Bridge i5-2540M (2C/4T) ami nálam van a laptopban és ezt tudja

Frequency 2600 MHz
Maximum turbo frequency 3300 MHz (1 core) 3100 MHz (2 cores)

Kaspersky Free mellett 400megabit mérésnél 100% proci terhelést hoz miközben Bitdefender Free mellett röhögve 940megabitet szerintem sok mindent elárul

azért az a 2540M még nem gyenge netezni böngészni meg netet mérni de megeszi a Kaspersky :U

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#55217) Daywalkerke válasza Jack Oneill (#55205) üzenetére

Daywalkerke
(fanatikus tag)

Ahogy előttem is írták többen hsz-ükben és én is írtam a legelső kérdésemben nem a legújabb utorrent verzióról van szó(gondolom te ezt akartam letölteni és erről van a mellékelt kép), hanem az utorrent 2.2.1-es verzióról, de akkor az itt ajánlott tanácsok alapján megmondom ismerősömnek, hogy rakja be az ESET-nél a kivételek közé és kész.

[ Szerkesztve ]

(#55218) TeeJay válasza Daywalkerke (#55217) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

Inkább használjon qbittorrent-et mert az jobb és nem 8 éves program biztonsági hibákkal...

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#55219) SeatZola

SeatZola
(őstag)

Srácok!

Tanácsra van szükségem, hogy milyen vírusvédelmet használjak: Nem kezdő felhasználó vagyok, megvásárolnám a vírusvédelmet, 1 PC-n lenne használva WIN10 64bit alatt. Régebben NOD32-t használtam, innen-onnan kódokkal, majd kb. 1 éve Avastot. Most elhatároztam, hogy kell egy nagyon jó védelem és fizetek is érte ha érdemes. Szóval mit vegyek? Kaspersky Total Security, NOD32, Avast Pro, McAfee, Norton? Vagy mást?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9+, TAB S3 9.7 LTE

(#55220) Mikulásbá válasza SeatZola (#55219) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Ha nem vagy kezdő,ne vegyél semmit,ott a Defender.A böngésződben legyenek még az alap kiegészítők,nem kell más.

(#55221) net91

net91
(senior tag)

Az F-Secure böngészővédelmében van a "Tiltott webhelyek letiltása" beállítási lehetőség.
Ha a kockába pipát teszek, akkor a tiltott webhelyeket nem fogja tiltani?

Semmi sem állandó csak a változás. UPC Fiber Power 500 with Cisco EPC3208 & Asus RT-N18U

(#55222) Mikulásbá válasza net91 (#55221) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Akkor fogja tiltani.

(#55223) net91 válasza Mikulásbá (#55222) üzenetére

net91
(senior tag)

Alabpeállításba a gyanús tartalmú webhelyeket tiltja, a tiltott tartalmút meg nem?

Ez alapján úgy értelmeztem, hogy a tiltott tartalmú webhelyeknél az alapbeállítás a tiltás. (Nincs a kockába pipa, a tiltott tartalmú webhelyek tiltva vannak.)
Pipa a kockába. A tiltás tiltása, tehát a tiltott weboldalak nem kerülnek tiltásra.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó csak a változás. UPC Fiber Power 500 with Cisco EPC3208 & Asus RT-N18U

(#55224) Mikulásbá válasza net91 (#55223) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Ellentmond a józan észnek,értelmezésnek,de ki kell próbálni.

(#55225) Kam1kaze

Kam1kaze
(fanatikus tag)

Firefox-ban a https://prohardver.hu/forum/index.html linkre felugrott most az Emsi webvédelem riasztás. Egyszer engedélyezésre nyomtam, most többször betöltöttem ezt az oldalt és azóta nem ugrik rá. Több weboldal meg van nyitva, de csak ez a Gmail és a magyarorszag.hu aktív. Utóbbi, karbantartás miatt, egész nap nem jön be. Prohardverre ugorhatott valamiért, mert ahogy betöltött volna, már fel is ugrott a figyelmeztetés.

Annyi változás történt, hogy ma az Emsi beállításoknál a webvédelmen belül az adatkockázatnál átállítottam a nem blokkolról a riasztásra.

[ Szerkesztve ]

(#55226) Kam1kaze válasza Plag (#55204) üzenetére

Kam1kaze
(fanatikus tag)

Nekem is ez a fő problémám, ha már blokkol egy olyan játékot/programot, ami azért nem annyira ismeretlen, tájékoztasson arról.

"Ahogy látom a bankhasználat védelemmel lehet gond..."
F-Secure-re gondolsz? Milyen gond, mert nem nagyon találtam róla írást.

(#55227) SeatZola válasza Mikulásbá (#55220) üzenetére

SeatZola
(őstag)

Az Edge-t eddig nem használtam, csak mindig Firefox-ot. Edge alatt milyen alap bővítmények ajánlottak?

(#55228) Alveus válasza SeatZola (#55227) üzenetére

Alveus
(lelkes újonc)

ublock, vagy adguard stb. lényeg, hogy valami reklámblokkoló legyen

(#55229) Mikulásbá válasza SeatZola (#55227) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Használhatod ezek után is bármelyiket,szerintem a legtöbb jó bővítmény a Chrome-hoz van,én azt preferálom.
Reklámblokkoló az alap.

(#55230) SeatZola válasza Alveus (#55228) üzenetére

SeatZola
(őstag)

Köszi!

És ha maradok Firefox-on, akkor ajánlott valamelyik vírusirtó?

(#55231) Mikulásbá válasza SeatZola (#55230) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

A böngésző és a gépen lévő védelem nem ugyanaz és semi köze egymáshoz.Defendert lehet használni bármivel.

(#55232) SeatZola válasza Mikulásbá (#55231) üzenetére

SeatZola
(őstag)

Ok. Akkor így kérdezem: Win10 64 bit és mozilla firefox böngészők mellé milyen vírusirtót használjak:
1. a gép védelmére
2. a böngésző védelmére?
Nem gond ha fizetős, csak jó legyen.

(#55233) Mikulásbá válasza SeatZola (#55232) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Defender+FF böngésző bővítmények,pl. uBlock Origin vagy ilyesmi-ezt már írták.Van a Defenderben elkülönített böngésző (Edge)de RAM-ból kér 2-3 GB-ot!

Jó védelem?Mindenki másra esküszik,majd meglátod,jönnek javaslatok.

[ Szerkesztve ]

(#55234) kovacsen222 válasza net91 (#55174) üzenetére

kovacsen222
(senior tag)

téves-

[ Szerkesztve ]

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#55235) GEPESZ66 válasza Mikulásbá (#55222) üzenetére

GEPESZ66
(PH! kedvence)

Szerintem is így van.

(#55236) UserX

UserX
(senior tag)

Aki, F-SECURE SAFE-t használ, nem tapasztalt olyat, hogy bizonyos weboldalak (még nem találtam közös nevezőt), mintha lassabban, döccenősebben töltenének be? :U

Pedig van alatta sebesség, bőven (bár a rózsaszínek, most 2GB-al rukkoltak elő, igaz borsos áron!):

(#55237) Plag válasza UserX (#55236) üzenetére

Plag
(Topikgazda)

Nálam működik mind a két gépen rendesen! Nem tapasztaltam ilyet, pedig háklis vagyok rá nagyon!

(#55238) twofatcat válasza UserX (#55236) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Különböző böngészőkkel is nézd meg. Ha azok az oldalak Edge, Chrome és Firefox alatt is ugyanúgy döccennek, akkor lehet tényleg az AV a ludas. (kiegészítők ugyanazok legyenek mindegyik böngészőben, vagy letiltva mindben az is kizárható legyen)

[ Szerkesztve ]

(#55239) Dospalek válasza UserX (#55236) üzenetére

Oszt' kinek van 10 Gigabites hálókártyája hozzá? :) Mert a "sima" gigabites csak úgy 850-ig megy.
Amúgy valami globális DNS probléma van, mert változott valami szabvány, ma mi a szösz.

[ Szerkesztve ]

(#55240) HagaNRG

HagaNRG
(senior tag)

Sziasztok!

Évek óta pár havonta olyan jelenség fordul elő a PC-men, hogy az egérkattintásokat nem akarja érzékelni. (Egyébként még évekkel ezelőtt Win7-en is előfordult a jelenség, Win10 van jelenleg a gépen, ezen is pár havonta előjön ez az idegesítő dolog. Ez a Windows felületen, neten, játékokban, egyaránt ugyanúgy fennáll) Hardverhiba kizárt, több egérrel, több csatlakozón keresztül is próbálkoztam, néha ideig-óráig egy sima restart megoldja a jelenséget, a vírusirtó semmit sem talál, de mégis esküdni mernék, hogy valami vírus-féleség okozza a problémát.

Találkozott valaki hasonló jelenséggel? Mit kezdhetek vele?

[ Szerkesztve ]

(#55241) Mikulásbá válasza HagaNRG (#55240) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Mindennel nézd át a gépedet,Malwarebytes,Hitman Pro,Kaspersky Rescue Disc,stb.
Ha sehol semmi,akkor a géped valószínű tiszta,más gond lesz.

(#55242) Pano válasza HagaNRG (#55240) üzenetére

Pano
(őstag)

+Energiagazdaálkodási beállításokban az USB szelektív felfüggesztés legyen kikapcsolva és a BIOS és a chipset driver legyen a legfrissebb.
Meg kell nézni, hogy az alaplap gyártójának honlapján esetleg van-e külön USB port driver/foltozás.

(#55243) Kékes525

Kékes525
(PH! félisten)

Ejnye-ejnye:

Click Here To Check your Account: http://mangersucrehelerpservice.com/seko

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#55244) kovacsen222 válasza Kékes525 (#55243) üzenetére

kovacsen222
(senior tag)

És megváltoztattad ? ;]

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#55245) Kékes525 válasza kovacsen222 (#55244) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Természetesen! ;]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#55246) kovacsen222 válasza Kékes525 (#55245) üzenetére

kovacsen222
(senior tag)

Nekem is volt már precedens...több fiókba szinte egyszerre érkezett,de az még nem magyar cím volt....ezért is volt érdekes :D

paypal fiók....he-he-he

a találékonyság határtalan...

[ Szerkesztve ]

(#55247) UserX válasza Kékes525 (#55243) üzenetére

UserX
(senior tag)

No én rámentem a linkedre, az e-mail cím beírása és a jelszókérés után a következő oldalra vezetett (a Chrome sipákolt!):

DUUURVA!!! ;]

Van, aki bedől ennek??? :F

(#55248) UserX válasza UserX (#55247) üzenetére

UserX
(senior tag)

A biztonság kedvéért az 'akció' után IP-t váltottam és lefuttattam egy MBAM-ot! ;]

(#55249) twofatcat válasza UserX (#55247) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Laikusokra és kíváncsiakra vadásznak (te is rákattintottál), szerencsére a normális email szolgáltatók automatikusan spambe teszik ezeket a szarokat, user nem is találkozik ezekkel. Ha mégis jelez a böngésző jó esetben.

(#55250) Kékes525 válasza UserX (#55248) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Épp javasolni akartam. ;]

(#55251) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Ne unatkozzatok:

Howdy.

Hope you do not really mind my english grammar, because i'm from Germany. I infected your gadget with a virus and now have all of your private files out of your os.

It previously was mounted on an adult internet page after which you have chosen the video and it, my software immediately got into your computer.

Next, your webcam documented you hand partying, besides i caught a vid that you've viewed.

After a little while it also picked up your social contact info. In case you need me to remove your all that i have got - transmit me 360 euros in btc its a cryptocurrency. It's my wallet transfer address : 322yMaDM7ivtCNFWfjMF6B47MNGBSPom2p

At this point you have 21 hrs. to make up your mind The moment i will receive the transaction i am going to wipe out this footage and everything thoroughly. Otherwise, you should be certain this evidence would be forwarded to all of your contacts.

[ Szerkesztve ]

(#55252) akaido válasza Kékes525 (#55243) üzenetére

akaido
(őstag)

Az origo szerint itthon az OTP-t támadják, már nem először:[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#55253) dangerzone

dangerzone
(PH! addikt)

Sziasztok!

Pár napja, ha a google-val keresek valamire, kidobja a jó találatokat, majd 1 másodper múlva betölt a keresési találatok elé vagy 10 reklám webhelyet. Amit egy kis x-szel be lehet zárni, de a találatok között rengeteg irreleváns oldal van.

Ez valami adware lehet? Hogyan tudnám kiírtani? A gépen levő avast nem talál semmit. A chrome bővítmények és a telepített programok között sem tláltam semmi gyanúsat.

(#55254) Mikulásbá válasza dangerzone (#55253) üzenetére

Mikulásbá
(PH! kedvence)

Először futtass egy AdwCleanert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.