Hirdetés
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A konkurens hardvereken is működőképessé tette az XeSS 2-t az Intel
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Bluetooth hangszórók
- Steam Deck
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Hobby elektronika
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
hunspikey
őstag
HDR10 szín bajok: Mehanik teszt slide-ok, 1000 nitig bezárólag könyvtárból, solid color mappa, azon belül a sárga slide értelem szerűen. Hogy melyik profil: megfogtál, otthonról tudom megmondani, talán mozi otthoni vagy mi a neve. Nálam pendrive-ról ment tv-be dugva.
Az a bizonyos Altered Carbon jelenet- nálam nem látszott a csávó garbójának nyakában a közeli portrék esetén egyáltalán a struktúra (ez DV HDR). Már két pontossal is szépen lehet korrigálni, csak az nekem nem tetszett mert nagyon elrontja a közép tónusokat, ezért vagy a 10 vagy a 22 pontos ad szép eredményt (IRE20 alatt szépen bele emeltem)
Mindez full 0 luxos sötét szobában.Azért gondolom hogy ez nálam hiba volt mert a Panasonicon cichildnek ott volt ez gyári beállítások mellett - és azt nagyon nem gondolom, hogy a Pana mérnökei felesleges sötét részleteket ábrázolnának, amikor mindannyian tudjuk hogy pengeélen táncolás van ilyenkor a villódzás miatt. Egy kicsit túl nyomod és már tancolnak a tónus kockák mint állat.
-
Gtaati
őstag
válasz
Jorgi Kormi #39498 üzenetére
Hát egy időben ment rajta napi 8-10 óra The Division és Division2 meg egyéb játékok, tv is sokat amíg a gyerek nagyon kicsi volt, most már inkább csak filmek és sorozatok, persze nem 80-100-as oledfény mellett, 30-40 körülin van használva forrástól függően! Azóta lett egy 55-s Lg olcsó lcd ami ez helyett megy háttérzajként
Ha otthon leszek megnézem hány óra van már benne
-
-
nitro16
senior tag
Látom már mindenki ért mindenhez is, akkor legalább a sok bullshit amit pár ember lemüvel menjen már off-ba. Ez még mindig oled szakmai topic lenne, nem oled off topik. kösz!
-
chros
őstag
Rajtad mulik, melyik tetszik. S attol is fugghet, hogy mirol jatszod le a tartalmat. (En mostanaban kikapcsolva hasznalom HDR10-el, de a madvr sajat tonemapping-evel.)
A lenyeg: 8-as szerian nem csak a highlight-hoz nyul, hanem az egesz dinamika tartomanyt valtoztathatja (azaz ha be van kapcsolva, akkor lehet, hogy bizonyos jelenetek sotetebbek, mint anelkul)
> (#39474) hunspikey : "Igen érdemes, ugyanis nem tud a tv 1000 nitet sem, nem hogy 4 vagy 10 ezret ezért az ilyen anyagoknál újra kell mappelni a tónusokat."
Ez nem igy mukodik: ha ki van kacsolva, akkor is map-pal a TV, ugynevezett rolloff-al (nem clip-pel). Itt lathato pl kulonbozo metaadatokhoz tartozo PQ gorbe.
Arrol nem is beszelve, hogy vannak jocskan tartalmak, amik a 700 nit-et sem erik el (uj Blade Runner, The Witch, Gardians of Gal 2., Knives Out, stb).> (#39475) hunspikey : "az lg-k rohadtul nem ennyire korrekt gyári profilokkal jönnek. Csak a "színház" mód korrekt de ott meg fele a fényerő."
HDR10-el vagy melyik modban? Miert fele a fenyero?
-
daneel_hu
addikt
válasz
hunspikey #39489 üzenetére
"Van itt olyan OLED tulaj akinek már gondja van/volt beégéssel?"
Jelen.
(55E6V)
Alavesnek égett be még a B7-ese.2018*-asok már elvileg sokkal tartósabbak. Remélhetően az azóta megjelent modellek is.
Statikus elemekkel volt problémám 2016-os E6V-n, 300-400 óra alatt vörös statikus elem már nyomot hagyott. (50-60-as oled fény)
Mondjuk ez a 3-400 óra egy bizonyos tartalomnál jelentkezett (illetve kettőnél), tehát azt mondom, hogy hiába a változatos tartalom, kumulatív öregedés van, hiába akarod "szétcsapni" más tartalommal az esetleges rikitó statikus elemet, nem fog menni.
Összességében sikerült 1,5 év alatt gondot okoznia.Elképzelhető, hogy 20-25-ös oled fénnyel, 2018-2020-as modellel ez már 6-8 év is lehet.
Amiről TE beszélsz az bizony vörös és sárga tesztképen kell, hogy látszódjék. De 1-2%-os eltérő öregedést nehéz kiszúrni, hacsak nem egy bizonyos helyen égett be statikus elemmel.
Ha a készülék paneljének közepe fakul és nincs éles kontúr, azt nagyon nehéz kiszúrni. Lehet ehhez műszeres mérés kell.2016-17 óta a red subpixel 50-60%-os méretnövelésen esett át. Viszont a fényerő is magasabb lett, hogy bonyolítsam a problémát.
Itt van egy korrekt kis szavazás, bár nem tudom mennyire lehet ebből következtetéseket levonni. Én követem a topik nyitása óta ezt, így azt mondhatom, hogy nagyban köze van a beégéseknek a készülékek öregedésének. Mostanában durván megszaporodtak a 2017-es beégések, mivel lassan átlépik a 3 éves kort a tévék.https://www.avforums.com/threads/poll-has-your-oled-tv-suffered-burn-in-note-your-vote-will-be-public.2197134/page-36
-
chros
őstag
válasz
hunspikey #39418 üzenetére
No, megneztem en is Altered Carbon s01e08 8 perc kornyeken Netfilx DV-vel B8-on, kb 3 meterrol:
igy mar ertem mirol beszeltel, en is ugyanezt latom
Ugyan @cichlid1 irta, hogy nala jo Panan, de hogy ez mit jelent?
Sajnos soha nem tudjuk meg, hogy a studioban referencia monitoron hogyan nezett ki.Itt egy erdekes (50 perces) video arrol, hogy hogyan color grade-elnek (SDR/HDR is). Arrol is beszel a fazon, hogy pl Netflix show-ra joval kevesebb idejuk van (pl 1 het) a filmekkel ellentetben (s mig egy film 2 ora, addig a masik 10), igy nincs ido reszletekbe menoen bajlodni veluk.
Lehet, hogy ott is igy nez ki?> (#39438) hunspikey : "Hdr10nél volt baj a színekkel. Sárga teszt slide konkrétan zöld volt :)"
Melyik test slide pontosan? Mirol jatszottat le? Melyik HDR10 preset-tel?
-
hunspikey
őstag
Van itt olyan OLED tulaj akinek már gondja van/volt beégéssel?
Úgy látom a külföldi tulajok főleg azt veszik észre elsőnek, hogy mivel a vörös primér elkezd kifakulni a színek torzulnak - főleg a szekundereken látni nagyon, tehát zöld lesz a sárga és kék lesz a lila.
Ez kép középső leginkább használt körét érinti, mivel itt szoktak a filmeken, csatornákon az arcok szerepelni, ezért az kiveszi a piros pixelt - elöregíti.
Bárkinek hasonló tapasztalata? Ha igen, akkor mennyi idő után?
-
cichlid1
tag
válasz
hunspikey #39486 üzenetére
Nem, te értettél félre szerintem
Én tudom hogy dícsérted, csak nem akartam azt a látszatot kelteni (egy parttalan vitát generálva), hogy most a Pana az isten. Nekem bejött, az én igényeimnek, az én szememnek tetszik. Nem várom azt hogy mindenki így gondolkodjon...ennyi.
Dolby Vision: nem tudtam, hogy máshol is több beállítás van. Mivel sokan panaszkodtak, hogy sötét a Dolby Vision, azt gondoltam nem tudják világosra állítani azért mondják. Nekem van ilyen Dolby Vision-ön belül, hogy Dolby Vision világos, és akkor tényleg nem sötét. mondjuk nekem az alap sem az, szóval én az alap Dolby Visiont használom mindíg.
-
hunspikey
őstag
válasz
cichlid1 #39483 üzenetére
Kotta félre értettél engem - én pont, hogy dícsértem a panát, hogy igen is helyesek a gyári profiljai!
Ha szar lenne nem láttad volna amit írtam a filmek kapcsán.
Pont hogy az a lényeg, hogy sajnos úgy tűnik az LG C9 gyári profiljai nem éppen kifinomultak.
Egyébként ezt írják is sok helyen. SDR oké, HDR nagyon nem jó dobozból kivéve.
Egy dologban tévedsz: Dolby Vision profilok száma: más TV-ken is sok van, C9-nek van vagy 5 féle, mint ahogy írtam nem mész vele elsőre sokra mert tekerni kell rajta erősen.
Nekem a Panával mindig is (GT korszakom, VT50, 60 korszak) az volt csak a bajom, hogy az okosrendszerükben fellelhető progik száma szűkös, pl nincs HBO GO, ami nekem számít. (tudom meg lehet oldani de mindegy gyárilag nincs)
Szóval szumma szummárum a Pana mérnökei valószínűleg sokkal tisztességesebben megcsinálták a gyári profilokat, hogy vásárlás után ne kelljen cumizni, helyből jó- ahogy írod is.
LG tulajok meg tekergessék ha nem tetszik - hál istennek, úgy tűnik nagyon szépen be lehet állítani!
Azért szívesen oda tenném a C9_est a tiéd mellé, hogy egy HDMI splitterrel ugyan azon anyagok mit mutatnak.
-
daneel_hu
addikt
-
cichlid1
tag
válasz
hunspikey #39475 üzenetére
Nézd, ez az én szemem, én így látom, nekem faxa. A tény csak annyi, hogy azok a részletek amiket más tévén hiányoltál, az a Panán a Netflix Calibrated módban látható, illetve a Panának van 3 féle Dolby Vision beállítása, ami szerintem más tévénél nincs (javítsatok, ha nem így van)
Azt mondom, el kell menni és mindenki nézze meg, és izlése szerint válasszon.
Nekem a Pana bejött, elégedett vagyok vele. Látok számomra olyan előnyöket ami nekem megérte ezt a pénzt. Lehet más ezzel nem így van, lehet másnak fontosabb a fejlettebb OS, vagy design vagy bármi. Én a képminőségre mentem, az számomra kielégítő, és ennek ennyi volt az ára és nem 360 meg 390, meg nem tudom mennyi. De én boldog vagyok vele, így a foglalkozás elérte a célját -
daneel_hu
addikt
válasz
rothfb #39470 üzenetére
Szerintem kb ugyanazt irogatjuk itt oldalakon keresztül, nekem már kicsit unalmas.
Nem konkrétan tőled, de párszor látni olyan véleményt, hogy az LG panlgyártó cége veszteséges és mennyire király a Pana és a Sony amikor vesznek tőle.
Egy multi ott mutat ki veszteséget ahol akar, főleg azokban az országokban történik mindez ahol szar az adózás. (pl nálunk?)Egy vállalkozás azért jön létre, hogy profitot termeljen.
-
hunspikey
őstag
-
simon7012
aktív tag
Sziasztok!
Segítség kellene. Adott egy új C9-es Lg Oled TV. Hiába kötök rá egy Eagreat multimédia lejátszót a Tv-re az erősitön keresztül vagy csak simán a Tv-re mindig lekapcsolja az ARC-ot egy idő után. Mitől lehet ez?
Én már kifogytam az ötletekböl..
A régi Panasonic full hd-és Tv-m nem csinált ilyet pedig mind az eagreat mint az erősítő maradt régi beállításokon... -
Ja és arról még nem is beszéltünk, hogy ha bejön valami gazdaságosabb és jobb technológia (microled pl), akkor az LG az oledjével úgy fog járni, mint a Pana a plazma technológiájával. Megélhetjük még, hogy az LG fog venni panelt más gyártóktól. De az is csak egy üzlet lesz és mindkét félnek szüksége lesz a másikra.
-
válasz
daneel_hu #39469 üzenetére
Rosszul mondtam, hogy jelenleg veszteséges. Azért nem az, mert az LG mesterségesen magasan tartja az árakat. Plusz ott vannak a partnervevők.
Ha akkora baromi nagy üzlet lenne ez a dolog, akkor miért ad el paneleket? Vagy miért nem csökkenti az árakat, hogy sokkal többen tudjanak oledet venni? Elad és nem csökkent, mert ha az ellenkezőjét alkalmazná, már nem érné meg neki. Kellenek neki a viszonteladók és a magas árak. Ezen kár vergődnünk, mert ezek a tények. Nem jótékonyságból szán meg más gyártókat, hanem mert így van nyeresége. Azt elhiheted, hogy a panelcserékből nincs profit.
Nem csinál azt amit akar. Ez nem valami mese...Ez üzlet, számok, profit. Így éri meg neki, ezért így csinálja.
-
daneel_hu
addikt
válasz
rothfb #39466 üzenetére
Minden évben 45-50%-kal nő az eladási szám.
Tavaly közel 4 millió készüléket adtak el világszerte - minden gyártó -, tehát az LG 4 millió panelt gyártott.Elképzelni nem tudom, hogy miként lehet ez veszteséges.
Monopol helyzetben vagyok, én diktálom az árakat - azt csinálok amit akarok és veszteséges vagyok?Mi ebben a poén?
-
daneel_hu
addikt
válasz
Kriszbmx #39467 üzenetére
Igen ez lehet, csak nagyon szimpla a gondolatmenet és abból következtetsz.
600 bruttóért vetted a 65c8-ast, és nem tudjuk mennyit adott el belőle az LG Magyarország mielőtt (TE) berendeltetted a panelt náluk. Azt sem tudjuk hány készülék ment el 780e bruttóért és mennyi 600e közeli áron. Lehet, hogy mire egy cserepanelt kell rendelni, ahhoz "tartozik" 20 vagy 30 problémamentes(!) készülék, a hozzá tartozó profittal.
A 30 készülékkel keresett mondjuk 6 vagy 7 millió bruttót a magyar cég, mire bebukta a paneled árát (a gyártóval) egyetemben. Na und...
Azt is kevesen tudják, hogy a költség ilyenkor megosztódik, noha a gyártóé a nagyobb része.Az utólag rendelt cserealkatrész pedig - mint tudjuk - mindig drágább mint amelyet az anyacég beéppítet a saját gyárában.
Most rendeltem 2006-os Mazdához váltóbowdent, 85e bruttó volt.
Egy rakás szar a konstrukció amúgy - hiába japán sajnos - az eredeti gyártási ár lehetett vagy 10-12e HUF ennél az alkatrésznél, nem több. Ennyivel drágábban adják utólag ezeket a szarokat. Ez van.Ha egy gyártó hivalatos szervize vagy akkor elég sok megkötés van, ha kizárólagos szervize vagy akkor még több. EPSON nyomtatókkal van dolgunk (van belőle több), pl meg van határozva, hogy milyen modellekhez kell tartanod alkatrészeket, főleg nyomtatófejet. Ha lejár a szavatossága és nem használtad fel, akkor a gyártó visszaveszi 80%-os önköltségi áron. Magyarán bukod a gyártó által előírt fej árának a 20%-át pusztán azért mert a gyártó terméke volt olyan jó, hogy nem romlott el senkinel sem.
Viszont a többi termékénél meg beszedhetted a drága szervizelés díját, hopp mindenki jól jár.
Szóval vannak érdekes dolgok...És akkor arról nem is beszéltünk, hogy ezekre az esetekre milyen vállalati biztosítások léteznek.
-
Kriszbmx
tag
válasz
daneel_hu #39464 üzenetére
En csak azt tudom, hogy a 600 ert vett elso 65C8 am osszes csere paneljat a szerviz 500ezer ftert rendelte euroban. De nem problemaztak mert a gyarto leirta nekik... csak a szerviz pillazott mert nem volt meg ekkora ertekkel dolguk.
Ez az ures panel, egy vezerlovel kozepen. -
válasz
daneel_hu #39460 üzenetére
Hatalmas a kockázat abban, amit az LG csinál. Nem hinném, hogy valami "főnököt" játszik az egész ügyben (mint ahogy itt páran beállítják), hanem inkább partnert. Pont, hogy itt már nem egy videóból kiderült korábban, hogy az LG Display nagyjából az oled gyártásból él. Nagyon költséges lehet a gyártás és pl korábban beharangozott gyárai sem épültek meg addigra, mint ígérték. Pénzügyi okokból. Meg azért, mert mesterségesen magas áron tartják az oled tv-k árait. Hogy legyen elég haszon. Ha ez nincs, illetve nincsenek a partner vásárlók, az LG Display csődöt mondhat és az LG tv-s üzletágának annyi. Az LCD gyártását inkább hagyjuk. És a lényeg, hogy az LG Display szerintem még így is veszteséges. Erről is volt szó korábban. Egy szóval nem "főnök" itt senki, nem diktál itt senki, egyszerű üzlet ez, amivel mindenki jól jár. Ha nem járna jól az LG, nem adna el, ha nem járna jól a Pana, nem venne, ennyire egyszerű. És még mi vásárlók is jól járunk, mert van egy kicsi verseny. Az LG pedig olyan vásárlókhoz is eljut, akik amúgy nem vennének LG tv-t.
-
krx21
nagyúr
8-9-es sorozatnál HDR profilban Ti bekapcsoljátok a dinamikus tónus áthelyezést? (dynamic tone mapping)
-
daneel_hu
addikt
válasz
rothfb #39451 üzenetére
"Én inkább azt kérdezném meg, hogy hol lenne az LG, ha nem adna el paneleket. El sem tudod képzelni mi pénz az. Pont ez az, hogy az LG Display nincs egyáltalán jó helyzetben. Pont ez az, ha gazdagok lennének, miért adnának el? Magtartanák maguknak az oled paneleket és csak nekik lenne oled tv-jük. Gondolkozzatok már el egy picikét. Tudom fáj...
"
Ezt már többször megbeszéltük - vagyis próbáltuk inkább
-, az a helyzet, hogy az LG-nek van a legnagyobb választéka oled-fronton. A Pana, de még a Sony is alig rendelkezik 2-3 modellel az adott évben.
Az LG-nek jóval több van, és nekik egyedül van olyan áron oled-termékük amelyért 3, 6 vagy akár 10 millió HUF-ot is elkérnek. A többi gyártónak nincs ilyen.
Kapásból mondok 3 olyan modellt ami nincs más gyártónak, még csak hasnoló sem: W, R, Z, de aztán beleveheted az új GX-et is. Alternatíva más gyártótól csak az olcsóbb szegmensben van, kivéve GZ2000 ami most (HZ)? lesz? Tehát BX, CX helyett... slussz.Ne legyetek bolondok, ki van ez számolva, hogy pontosan hány %-át adhatják át az oled-piacnak és mi az ami megéri nekik még. Ráadásul azt sem tudjuk, hogy a Sony és a Pana a pénzen kívül esetleg ad-e valamit cserébe az LG-nek, mert könnyen elképzelhető, hogy ilyen is létezik.
-
cichlid1
tag
válasz
daneel_hu #39456 üzenetére
Ne feltételezzük már, hogy technológialiag hülyék dolgoznak az LG-n kívül mindenhol. Mondjuk úgy, jelenleg nem gazdaságos más cégeknek egy ilyen gyártásba belefogni. Az LG kiépítette a gyártáshoz szükséges infrastruktúrát és hátteret. De ezt megtehette volna bármelyik anno X évvel ezelőtt. de nem tette. Hogy miért, ezt a cég menedzsmentjei tudják csak.
-
cichlid1
tag
válasz
powerup2 #39444 üzenetére
És ha az LG meg nem ad el panelt, akkor saját magát szopatja meg, mert invesztált egy tonna pénzt a fejlesztésbe, a gyártásba és lemond egy hatalmas bevételről.
ha valaki így gondolkodik, mne kezdjen üzletbe mert pórul jár. ez nem az egóról szól, hanem színtiszta matek és lóvé! Az LG ugyanúgy ki van szolgáltatva a többi cégnek, hogy meg vegyék azt a panelt, amibe rohadt sok pénzt fektetett és azt szeretné viszontlátni egyszer. Ugyanis nem fog tudni mindenkit megszólítani a marketingjével. Mert az alap marketing tézis kimondja: Ha mindenki az ügyfeled akkor senki sem az ügyfeled. -
cichlid1
tag
válasz
rothfb #39451 üzenetére
ott a pont
egyébiránt, ha nem adna el panelt az LG. Valószínűleg fejlesztenének maguknak, csak ez sokkal magasabb árakat eredményezne. A vásárló szívná meg.
De azt ne feltételezzük már, hogy az LG-n kívül nem lenne más cég képes panelt gyártani!
Értem én hogy az LG az isten, de akkor isTegyük tisztába. Az LG letette a voksát egy technológia mellett. Invesztált, kockáztatott és bejött neki. Ennyi. Bármelyik nagyobb gyártó megtehette volna de így alakult, más volt az üzletpolitika.
-
cichlid1
tag
válasz
hunspikey #39446 üzenetére
És még tekergetni sem kell! Gyári Netflix calibrated mód. Ez nagyon bejött a Panába, nem nagyon kellett hozzányúlni. Rothfb beállításai is szinte gyáriak, minimálisan van hozzányúlva.
Én a Professional 1-et használom nappalra, és Professional 2-t estére. Ennyi. Nem kell varázsolgatni, csavargatni, kalibrálni, szarakodni. Jó és kész. -
powerup2
addikt
válasz
rothfb #39451 üzenetére
Ha valakit kiakarok szoritani a piacról másik nagy gyártót akkor a kisebbeket is magam mellé állitom az az a saját termékeimmel látom el hogy igy is piacot nyerjek ennyire egyszerü
gondolkodni nem fáj és tuti baromi jól keres az lg azzal hogy panelt ad el és ez jó az lg-nek is a panának meg a philipsnek is samunak a legkevésbé
Samu meg a többiek is probáltak oledet gyártani nem jött össze ... Egyedül a micro led az ami oledre nézve veszélyes lehet de mire az emberi áron lesz már 2028 fogunk irni. Addig meg én el leszek az oleddel 2 év múlva már nem 65" panel lesz a falon hanem 77"
-
válasz
powerup2 #39447 üzenetére
Én inkább azt kérdezném meg, hogy hol lenne az LG, ha nem adna el paneleket. El sem tudod képzelni mi pénz az. Pont ez az, hogy az LG Display nincs egyáltalán jó helyzetben. Pont ez az, ha gazdagok lennének, miért adnának el? Magtartanák maguknak az oled paneleket és csak nekik lenne oled tv-jük. Gondolkozzatok már el egy picikét. Tudom fáj...
-
powerup2
addikt
válasz
Gigi01 #39445 üzenetére
Ha nem kapnának panelt hol lenne a panasonic vagy a philips tv üzletága ? eladná az lcd technologiás samsung panelokat még drágábban mint a samsung
??? de kérdem én a pana meg a philips tulajokat ha a két emlitet gyártó a samsung lcd paneljeiből épitkezne akkor is a azt vennék ? vagy az lg oled tv-jét ?
természetesen alacsonyabb áron
-
cichlid1
tag
válasz
powerup2 #39441 üzenetére
Ki lett, ki lett, de maradjunk annyiban egyenlőre egyik verzióra incs kézzelfogható infó. Már elnézést de az LG marketingmenedzsere nekem nem a független forrást képviseli
Ha még így is van sosem fogják bevallani. Nem fogják a saját márkájukat rombolni a prémium márkákat meg szerintem súlyos szerződések kötik a titoktartáshoz. Tehát ezen lehet jókat vitatkozni itt, de senkinek nem lesz igaza
Az LG tulajok értelemszerűen szeretnék azt hinni ez nncs így a többi márka tulaja meg szeretné azt hinni hogy így van. Mindenki a saját döntését szeretné visszaigazolni az egó bácsi már csak ilyen -
powerup2
addikt
válasz
alaves #39439 üzenetére
Ki lett tárgyalva párszor hogy nincs olyan hogy egy másik gyártó jobb panelt kap LG gyártja a panelt nincs panel válogatás !!! panel lottó van vagy jót fogsz ki vagy rosszat. LG tulajoknál azért van több baj mert abból adnak el a legtöbbet. 2019 év tv-je meg az LG C9 lett !!!
-
alaves
addikt
Na, f@sz@... pedig abban bíztam, hogy a Philips kapja a legjobb kijelzőket.
Egyébként B7-en szemre jó volt az rtings fehéregyensúly kalibrációja 100 nit-re, mert hiszen annál is 65-100 OLED fényre állították be a gyári fehéregyensúly értékeket. Azért kissé látni az OLED754-en is, hogy 25-re csökkentve a fényt elmászik a fehéregyensúly. Legalább az egyik gyári képüzemmódot beállíthatták volna 100-120 nitre, de nem, Philips-nél is 65-től indul fölfelé.
-
chros
őstag
Ujabb kep anomalia, ezuttal kb 3-4 honapos Philips 903-on
-
chros
őstag
válasz
hunspikey #39429 üzenetére
> (#39404) hunspikey : "sajnos minél sötétebb általánosan a DV profil, annál több sötét részletet is mutat meg."
Ez is rem egyszeru DV-vel:
- borongos-nappalra/estere/ejjelre: Cinema (= Szinhaz)
- fenyarban: Cinema Home (Mozi otthon)
- soha: Elenk
> Színeket nem nagyon babráltam. Elég jók szerintemErr, akkor valamit nem ertek:
> (#39318) hunspikey : "Konkrétan nekem az egész színteret el kellett forgatom utána meg helyre húzni a sárgát illetve picit a ciánt a szekunderek közül."
-
Mankó
veterán
Panasonic FZ800E oled tv-re fel lehet varázsolni valahogy az Hbogo alkalmazást?
-
powerup2
addikt
válasz
Jorgi Kormi #39415 üzenetére
Jó a fehér feliratnak
amint van időd nézd meg
65" oleden pazar
-
hunspikey
őstag
válasz
rothfb #39427 üzenetére
Én ettől nagyon fázom megmondom őszintén. Eddig ugye nagyjából a közönség zöme azt nyilatkozta, hogy nem jó a trumotion, meg az egyéb hasonszőrű interpolációs technikák, mivel olyan tartalmat generálnak ami nem is volt ott, nincs az eredetiben.
Én nekem ez a dolby IQ nagyon olyan szagú mint egy online photoshop, ahol minden képkockát "retusál" annak megfelelően, hogy hogy a legszebb. Na de könyörgöm azzal mi lesz, hogy mit akart a filmkiadó/rendező/operatőr stb?
Én a photoshopban iszonyatosan látványosra be tudok húzgálni bármilyen képet 5 perc alatt, majd tónus ecsetekkel újra tudom fényelni, lokál kontrasztosítani még 20 perc alatt, mire végzek azt fogod mondani, hogy vááááá állat. Pedig egy hamisított szar.
Most tényleg oda fogunk jutni, mint a zenében a normalizációval? Nulla dinamika, minden időpillanatban minden maxon megy? Ez a TV jövője?
-
hunspikey
őstag
-
chros
őstag
válasz
alaves #39424 üzenetére
> Értem, köszönöm. Rtings-ék 100 nitnél is a 2.2 értéket erőltetik
Egyaltalan nem ertek vele egyet
, fentebb az indoklas. Az az "erdekes", hogy ilyen kis es egyszeru temat is ugy ossze tudnak keverni/kutyulni tesztelok/review-erek/stb, hogy csak na!
Es a tobbi nagyobb/nehezen ertheto temakrol mar nem is beszelve.> Magas OLED fényre találtam Philips 2019-es OLED-ekre kalibrált fehéregyensúly értékeket, de 100 nit körülire nem. Tudom minden kijelző más, de irányadónak jó lenne.
Hidd el: nem lenne jo
Ha nincs "muszered" vagy nem akarod kalibraltatni pl Janossal, akkor hagyd alapon, es csokolom. Tobbet artana, mint hasznalna
(#39426) hunspikey : Koszi, ezeket ismerem. De a DV-s csak black crush test, nem?
Hogyan allitottad a fo szinekhez tartozo beallitasokat DV modban, milyen fajlokat/patcheket hasznaltal? Vagy a HDR10-es beallitasokat masoltad at? -
alaves
addikt
Értem, köszönöm. Rtings-ék 100 nitnél is a 2.2 értéket erőltetik (LG: 17 OLED light, Sony: 5 brightness).
Egyébként írja azt is egy svéd tesztelő, hogy az OLED kijelző az OLED fény csökkentésével zöldül (már a B7-en én is észrevettem). Magas OLED fényre találtam Philips 2019-es OLED-ekre kalibrált fehéregyensúly értékeket, de 100 nit körülire nem. Tudom minden kijelző más, de irányadónak jó lenne. -
chros
őstag
válasz
alaves #39420 üzenetére
> 100nit körüli kalibrálásnál a target 2.2 vagy 2.4 gamma a helyes? ... azt írták, hogy ha 30 OLED fényt használunk, akkor 3-as gammára húzzuk fel (~2.4).
Ez nem oled feny ertek fuggo, hanem kornyezeti feny fuggo (s ettol fugghet az oled feny is SDR eseteben).
- borongos-nappalra/estere/ejjelre: gamma 2.4 (en 120nits-el, kb 33 oled light B8-on)
- fenyarban: gamma 2.2 (en 140nits-el (itt meg nincs ABL), kb 39 oled light B8-on)Bovebben: [link]
Nagyon hosszan -
Plebi
senior tag
válasz
daneel_hu #39407 üzenetére
Így igaz. Mindenki azt várja, hogy az oled tökéletes legyen, nem lesz az, de az is igaz, hogy vannak égbekiáltó hibák, viszont ezek garanciális problémák.
Én is csak élvezem a TV-m nyújtotta képet, de amikor a fekete szürke volt a tv egyik felén, és volt egy folyamatosan pirosan világító pixelem akkor szerelőt hívtam. Kicserélte, leellenőrizem, hogy ezek nincsenek-e, de olyannak nem álltam neki, hogy a fehér egy kicsit lilás-sárgás-e a széleken, a szürke full szürke-e, vagy egy kicsit ködös, ha teljes képernyős. Amíg a napi élményt semennyire sem befolyásolja addig nincs gond. -
chros
őstag
válasz
hunspikey #39418 üzenetére
> ott ordítani kell hogy a gatyája kék, a pulcsi fekete. Ez sem volt így nálam
Hmm, ugyanez igaz HDR10-re is? Nem lehet, hogy black crush van nalad?
Itt B8 regi firmware-rel es eredeti panellel, s nincs semmi gaz a Cinema DV-vel es Cinema HDR10-el sem. A B8 eseteben kesobbi firmwarek durvan black crush-olnak, s eddig (valszeg soha!!!) nem javitottak. Itt teszteltuk Jessica Jones-al.>A "kalibrálás" full szemre ment
Hmm, nincs id3pro-d?
> letöltöttem DV kalibrációt segító anyagot
Link? Koszi
> De vezérelvként azért egy normál megfelelően de nem túl kontrasztos anyagot kéne látni, valós 0-ás feketével, ehhez képest szép mély és folytonos, nem posztrizált sötét árnyalatokkal.
Ezt nem tudom ertelmezni
-
alaves
addikt
Mozgás megjelenítés: részigazságok és kompromisszumok vannak. Átlagos mozgásokat tartalmazó filmeknél tényleg nem vagy csak nagyon kicsi interpoláció kell (főként a svenkelések miatt). Viszont pl. az Operation Red Sea (2018) filmnél megbolondítják az embert, interpoláció nélkül, annyira rángatják a kamerát még akció közben is.
Az OLED754-en végül sikerült 2 de-judder körüli megjelenítést elérnem artifact nélkül (perfect natural motion: ki, perfect clear motion: maximum). Így olyan lett a mozgás mint a B7-en a DJ:2, DB:10). Ez azért lehet, mert ugyan így nincs interpoláció a Philips-en, viszont a de-blur jóval nagyobb, mint a B7 10-es beállításon.
janos, 100nit körüli kalibrálásnál a target 2.2 vagy 2.4 gamma a helyes?
Philips OLED teszteknél volt olyan, hogy 65-75 OLED fénynél 2.2 gamma volt a cél, de azt írták, hogy ha 30 OLED fényt használunk, akkor 3-as gammára húzzuk fel (~2.4). -
hunspikey
őstag
válasz
daneel_hu #39416 üzenetére
Fos, nem fos, lehet vitatni, azonban azon nincs mit rágódni, hogy amennyiben ki lehet hozni értékes részleteket a sötét pacákból akkor azzal érdemes foglalkozni. Nem véletlen van az anyagban benne eredetileg.
Számomra azért fura a megközelítésed, mert pont te utasítottad el kerek perec a frame interpoláció AI által gyártott, a rendező által sosem akart, illetve az anyagban nem benne levő kockáit, ehhez képest az ottlévő, csak a gyári ISF-nek is hívott!!! profilok által nem ábrázolt sötét részletekre meg legyintesz.
-
hunspikey
őstag
Főleg a Kovács közeli portré jeleneteinél nézd hogy látod-e a pulcsi nyakában a struktúrát, illetve a csaj olyan 8:30-körül elsétál tőle egy ponton és szemből mutatják, ablak mögötte - na itt is látszik a csajszi ruhájának színe és struktúrája, de ez már meredek pálya. Ahol Kovács látszik kicsit messzebről, ülve, ott ordítani kell hogy a gatyája kék, a pulcsi fekete. Ez sem volt így nálam, az egész csávó egy fekete paca 800 nites pofával - lol
A "kalibrálás" full szemre ment - elsődleges célom az volt, hogy a valós fekete szint megtartása mellett megjelenjenek és elkülönüljenek a sötétárnyalatok. Ugyan így fent is: a világos részleteket én nem szeretem eldobni, figyelek rá.
Ez nem hivatalos kalibráció, de a sok éves plazmázás + fotózás után egyszerűen kvázi éreztem hogy bűzlik a dolog, ennyi bedőlt fekete paca nem lehet különféle filmes anyagok képében. Mondjuk annyi fáradságot nyilván vettem, hogy letöltöttem a mechanik HDR kalibráló anyagait- abból láttam, hogy szar a HDR10, illetve a valós anyagokon nagyon nem tetszett a DV. Aztán letöltöttem DV kalibrációt segító anyagot és úgy állítgattam.
De vezérelvként azért egy normál megfelelően de nem túl kontrasztos anyagot kéne látni, valós 0-ás feketével, ehhez képest szép mély és folytonos, nem posztrizált sötét árnyalatokkal.
-
chros
őstag
válasz
hunspikey #39412 üzenetére
> Másik nagyon jó példa, tessék megnézni: Netflix, Valós Halál (altered carbon) 8. epizód, 08:10-től beszélget
No, ezt majd megnezem este a B8-on DV-vel (alap DV Cinema preset), kivancsiva tettel.
Hogyan kalibraltad kezzel a HDR/DV modokat? (Milyen szoftver, patchek, stb)
> (#39414) powerup2 : "Ha igazán jó hdr megjelenités a fontos akkor azt a blade runner 2049-be lehet látni"
Ez epp nem tul jo pelda, az egesz film majdnem SDR tartomanyban mozog, max ~130 nits a vege
-
Jorgi Kormi
senior tag
válasz
powerup2 #39414 üzenetére
Én a Blade runner 2049 filmet még" csak " 3d-ben láttam itthon(nem volt rossz ebben a formában sem az élmény), de ha meg lesz az oledem újra nézem hdr megjelenítéssel, az biztos.
(feliratnak gondolom a fehér jobb , mint a sárga a pixelek óvása végett, vagy az asszony lesz a szinkrontolmács)Az Our Planet , kötelező tananyag lesz a gyerekeknek.(NAT)
-
hunspikey
őstag
válasz
EasyLife #39409 üzenetére
Easy, Daneel, azt kell mondjam hogy nem tudok egyetérteni és nem tudom azt pixel faragásnak hívni, hogy 15%-ot kell belenyúlni a TV tónusmegjelenítésébe.
Fisha, elég jól látja. Ha OLED-et veszel mert számít a minőség akkor nem lehet szó nélkül elmenni ezek mellet.
Engem bocsi, de zavart, hogy van egy 600ezer forintos TV ami HDR-ben vakító pacákat ugráltatott full bedőlt fekete pacák körül, mindezt fossá szaturáltan. Ez bazári csóri kép, nem referencia szintű mozi élmény.
Szóval igen is van értelme, ugyanis egy HDR anyag akkor van jól masterelve és megjelenítve, hogy ha a normál tónusok, tehát nem a csúcsfények, szépen megjelennek és a HDR megjelenítés plusz fénysűrűségét arra használjuk hogy a csúcsfények, robbanások, villanások, gégen világítás stb rendesen ábrázolódjanak. Ez a helyes tónus görbe ismérve.
Az említett természetfilmben azért nem mindegy, hogy Afrika egy fekete paca, illetve az árnyékos föld egy fekete óceánt mutat, vagy ehelyett égy-két csúszka helyre rántásával látható a valós képi tartalom - amit a rendező bele tett.
Másik nagyon jó példa, tessék megnézni: Netflix, Valós Halál (altered carbon) 8. epizód, 08:10-től beszélget Kovács elvtárs és Vágott szemű Mari. Mari kék ruhában van, ami ráadásul függőlegesen csíkozott, Kovács meg fekete garbóban, ami szintén struktúrált.
Ebből az egészből a gyári beállításokkal semmit nem látsz, csak amikor a kamera mögött van az ablak. A hiba az ellenfényes jeleneteknél van, csak erről beszélek.
Szóval gyári beállításokkal csak a vakító ellenfények és a fekete pacák váltják egymást. Nekem bocsi de ez nem élmény, de elhiszem hogy van akinek az, pl láttam már olyat is hogy a szaturációs csúszka maxon volt maxra tolt trumotion mellett.Azért írtam, hogy akinek hasonlóan esetleg baja van a sötét részletekkel dolby vision esetén, az mit tegyen. Ha nem akarod nem tekered- nem kötelező semmi
Természetesen mint mindig elmondom, lehet ez csak az én C9-esem.
-
EasyLife
aktív tag
válasz
daneel_hu #39407 üzenetére
Na végre
Már uncsi volt ez a BFI, tintin banding bla bla bla...
Nekem amióta meg van az OLED akár hiszitek akár nem, nem tesztábrákat és 2 perces demo videókat nézegetek hanem filmeket és sorozatokat. És tökre nem izgatnak ezek a dolgok, mert nem veszem észre és vagy nem tudok róla és nem is érdekel. A műsorra koncentrálok nem arra, hogy most a színésznek jól látom -e minden szál haját a sötétebb jelenetekben és vajon valóságban is ilyen -e a haja színe.
-
Pro Koryak
addikt
válasz
hunspikey #39406 üzenetére
Akkor nem jól írtad, szerintem.
Más:
A pixelcsúsztatásnak mi értelme van???
Pl. adott egy Eusport Live piros logo, a mérete legyen ~3x5cm:
ezt csúsztatgatod jobb/bal + fel/le = így a logó mérete 3x5cm + pixelcsúsztatás lesz.
Tehát még nagyobb felületen lesz statikus tartalom.
-
daneel_hu
addikt
válasz
hunspikey #39404 üzenetére
Kezdünk átesni a ló túloldalára.
Nem tudom ki hogyan van vele, de nem érdekel hol mit kellene látni, megpróbálom élvezni a tartalmat. Az biztosan megy anélkül is, hogy a near-black milyen vagy a nemtudommilyen felületen még mit kéne látnom dolog mellett is.Fotósoknál pixelbuzerátornak hívták az ilyen figurákat, de valószínűleg jobban tudod. Fotózol ha jól rémlik.
-
hunspikey
őstag
válasz
Pro Koryak #39405 üzenetére
De pontosan jól látod. Ezért írtam úgy hogy sajnos.
Az is sajnálatos egyébként hogy hiába bohóckodnak ezzel az oled fény csúszkával, a valóságban ugyanis nem tudod eldönteni hogy a valós panel max fényerőből mennyit akarsz kihozni. Azt ezek az idióta nevű profilok beégetve és átírhatatlanul tartalmazzák.
-
hunspikey
őstag
Én egy kicsit arról is írnék az lg tulajoknak hogy a különféle dolby vision profilok közül melyiket érdemes stb.
A sztori rém egyszerű : sajnos minél sötétebb általánosan a profil, annál több sötét részletet is mutat meg.
Szóval sorrendben :
Színház
Mozi otthoni
ÉlénkMindegyik egyre fényesebb (csúcs hdr fény) viszont egyre kevesebb a near black részlet.
Kiváló teszt anyag a Netflix Our Planet sorozatának nyitánya. A hold feletti űr nem csak csillagokat tartalmaz hanem galaxis porsávot is, illetve nagyon beszédes hogy aztán a föld amikor árnyékba fordul az olasz csizma alatt Afrika belső területein a sötétben látni kell a felhőket sőt a tavakat is!
Ezt a legsötétebb színház mód ab start tudja cserébe a csúcs fényerő szemre nem több 400-500 nitnél
Akik a mozi otthonit választják, nyomjanak 10 pontos kalibrációnál ire 10-hez legalább rgb+10et, ire 20 rgb: +6 ire 30: rgb: +2
Akik a panelt füstölve szeretik menjenek élénkre, szedjék ki a trumotion-t, állítsák a fehéregyensúlyt w30ra (40 re is mehet) és szintén tolják meg a gammát alul.
-
Joshi
titán
válasz
Jorgi Kormi #39400 üzenetére
1968-as Mustangért se azért adnak horror pénzeket mert mennyivel jobb menettulajdonsággal bír mint mondjuk a legújabb 2020-as Mustang, hanem mert ritkaság. A te Sony Trinitronod ma már nem sokat ér, ráadásul még elektronikai hulladék is aminek a leadása pénzbe kerül.
-
Fisha
őstag
válasz
Jorgi Kormi #39400 üzenetére
Csak a trinitron csíkot ne vedd észre soha, mert akkor azt fogod mindenhol bámulni a a banding helyett.
Akkorában ráadásul már kettő is volt, ha jól rémlik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen okostelefont vegyek? OFF topik
- Battlefield 6
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Lexus, Toyota topik
- A konkurens hardvereken is működőképessé tette az XeSS 2-t az Intel
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Gumi és felni topik
- Warhammer 40.000
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3043, 94% Akkumulátor
- Akció! Paidashu 10600MAH / 20700MAH Powerbank olcsón!
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 512GB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- Bezámítás! Apple Mac Studio M2 ULTRA 2023 64GB 1TB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest