Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz hunspikey #39489 üzenetére

    "Van itt olyan OLED tulaj akinek már gondja van/volt beégéssel?"

    Jelen. :) (55E6V)
    Alavesnek égett be még a B7-ese.

    2018*-asok már elvileg sokkal tartósabbak. Remélhetően az azóta megjelent modellek is.

    Statikus elemekkel volt problémám 2016-os E6V-n, 300-400 óra alatt vörös statikus elem már nyomot hagyott. (50-60-as oled fény)
    Mondjuk ez a 3-400 óra egy bizonyos tartalomnál jelentkezett (illetve kettőnél), tehát azt mondom, hogy hiába a változatos tartalom, kumulatív öregedés van, hiába akarod "szétcsapni" más tartalommal az esetleges rikitó statikus elemet, nem fog menni. :(
    Összességében sikerült 1,5 év alatt gondot okoznia.

    Elképzelhető, hogy 20-25-ös oled fénnyel, 2018-2020-as modellel ez már 6-8 év is lehet.
    Amiről TE beszélsz az bizony vörös és sárga tesztképen kell, hogy látszódjék. De 1-2%-os eltérő öregedést nehéz kiszúrni, hacsak nem egy bizonyos helyen égett be statikus elemmel.
    Ha a készülék paneljének közepe fakul és nincs éles kontúr, azt nagyon nehéz kiszúrni. Lehet ehhez műszeres mérés kell.

    2016-17 óta a red subpixel 50-60%-os méretnövelésen esett át. Viszont a fényerő is magasabb lett, hogy bonyolítsam a problémát. :)
    Itt van egy korrekt kis szavazás, bár nem tudom mennyire lehet ebből következtetéseket levonni. Én követem a topik nyitása óta ezt, így azt mondhatom, hogy nagyban köze van a beégéseknek a készülékek öregedésének. Mostanában durván megszaporodtak a 2017-es beégések, mivel lassan átlépik a 3 éves kort a tévék. :(

    https://www.avforums.com/threads/poll-has-your-oled-tv-suffered-burn-in-note-your-vote-will-be-public.2197134/page-36

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák