Hirdetés
-
21865 - 21801
21865 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
xabolcs
őstag
Ennél jóval olcsóbb sajnos az elképzelés. Én igazából elégedett vagyok a Cudy WR3000 v1-el. Ez SoC-ban bőven elég is lenne, nyilván a flash méret miatt inkább másik verzió. De a Cudy-kon nincs USB. MT vonalon mozognék inkább, de valójában mindegy.
Ami eddig árban megfelelőnek tűnik, illetve valószínűleg elég is a feladathoz, valamint ránézésre strapabíró fém háza van (és van USB is), az a TP-Link ER605. Igaz, csak MT7621, de szerintem az is bőven elég.Nem kell NAT-olnia, nem kell wifi, csak switch-ként lesz config-olva és megy rá egy USB-s RFID olvasó, amit kezelni kellene (és egyéb feladatokat végrehajtani).
Biztos eleg az MT7621?
Amikor Snapcast-tal a SOX atalakitotta a hangot 44.1 kHz-t 48kHz-ra, akkor elegge izzadt az MT7621 alapu D-Link DIR-860L-em: akadozott a hang.
Mikozben az ipq40xx alapu GL-B1300-nal ugyanez belefert.
-
Puro
aktív tag
Ennél jóval olcsóbb sajnos az elképzelés. Én igazából elégedett vagyok a Cudy WR3000 v1-el. Ez SoC-ban bőven elég is lenne, nyilván a flash méret miatt inkább másik verzió. De a Cudy-kon nincs USB. MT vonalon mozognék inkább, de valójában mindegy.
Ami eddig árban megfelelőnek tűnik, illetve valószínűleg elég is a feladathoz, valamint ránézésre strapabíró fém háza van (és van USB is), az a TP-Link ER605. Igaz, csak MT7621, de szerintem az is bőven elég.Nem kell NAT-olnia, nem kell wifi, csak switch-ként lesz config-olva és megy rá egy USB-s RFID olvasó, amit kezelni kellene (és egyéb feladatokat végrehajtani).
-
vargalex
Topikgazda
-
tlac
nagyúr
Ennél jóval olcsóbb sajnos az elképzelés. Én igazából elégedett vagyok a Cudy WR3000 v1-el. Ez SoC-ban bőven elég is lenne, nyilván a flash méret miatt inkább másik verzió. De a Cudy-kon nincs USB. MT vonalon mozognék inkább, de valójában mindegy.
Ami eddig árban megfelelőnek tűnik, illetve valószínűleg elég is a feladathoz, valamint ránézésre strapabíró fém háza van (és van USB is), az a TP-Link ER605. Igaz, csak MT7621, de szerintem az is bőven elég.Nem kell NAT-olnia, nem kell wifi, csak switch-ként lesz config-olva és megy rá egy USB-s RFID olvasó, amit kezelni kellene (és egyéb feladatokat végrehajtani).
mikrotik-eket nézném még meg a helyedben
pl. [link] -
vargalex
Topikgazda
Ennél jóval olcsóbb sajnos az elképzelés. Én igazából elégedett vagyok a Cudy WR3000 v1-el. Ez SoC-ban bőven elég is lenne, nyilván a flash méret miatt inkább másik verzió. De a Cudy-kon nincs USB. MT vonalon mozognék inkább, de valójában mindegy.
Ami eddig árban megfelelőnek tűnik, illetve valószínűleg elég is a feladathoz, valamint ránézésre strapabíró fém háza van (és van USB is), az a TP-Link ER605. Igaz, csak MT7621, de szerintem az is bőven elég.Nem kell NAT-olnia, nem kell wifi, csak switch-ként lesz config-olva és megy rá egy USB-s RFID olvasó, amit kezelni kellene (és egyéb feladatokat végrehajtani).
-
xabolcs
őstag
Amit elfelejtettem: itthoni, számlás beszerzés szükséges.
Elsőre egy eszköz kellene, aztán, ha sikerül megvalósítani az igényeket, akkor több 100...
X86-ot én is javasoltam, de arra az lett a mondás, hogy drága (alaplap, RAM, ház, táp, stb.) és nagy. Egy-egy nyomtatóhoz kellene ledobni egy-egy ilyen eszközt.+1 szavazat az OpenWrt One-ra.
Latom, hogy draga a Conrad-nal, de igy, hogy van magyar forgalmazo, az a tuti befuto!
Ha megoszthatod az eredmenyt, akkor szivesen olvasom, mire esik a valasztas!
-
tlac
nagyúr
Amit elfelejtettem: itthoni, számlás beszerzés szükséges.
Elsőre egy eszköz kellene, aztán, ha sikerül megvalósítani az igényeket, akkor több 100...
X86-ot én is javasoltam, de arra az lett a mondás, hogy drága (alaplap, RAM, ház, táp, stb.) és nagy. Egy-egy nyomtatóhoz kellene ledobni egy-egy ilyen eszközt.drága, de van nekik több, mint 300+
[link] -
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Ügyfélhez kellene több darab robosztus OpenWrt támogatott router. A minimum elvárások:
- 2 ethernet port
- 1 db USBWifi sem feltétel. Viszonylag erős SoC kellene, mert valószínűleg python alkalmazást is kellene futtatnia, az USB-re egy kártyaolvasó lenne kötve. Ki mit ajánlana?
Amit elfelejtettem: itthoni, számlás beszerzés szükséges.
Elsőre egy eszköz kellene, aztán, ha sikerül megvalósítani az igényeket, akkor több 100...
X86-ot én is javasoltam, de arra az lett a mondás, hogy drága (alaplap, RAM, ház, táp, stb.) és nagy. Egy-egy nyomtatóhoz kellene ledobni egy-egy ilyen eszközt. -
hmzs
tag
Sziasztok!
Ügyfélhez kellene több darab robosztus OpenWrt támogatott router. A minimum elvárások:
- 2 ethernet port
- 1 db USBWifi sem feltétel. Viszonylag erős SoC kellene, mert valószínűleg python alkalmazást is kellene futtatnia, az USB-re egy kártyaolvasó lenne kötve. Ki mit ajánlana?
Mit jelent a több darab? Akár több mint 10?
x86-al bármelyik vékonykliens gép megteszi.
Pl IGEL H850C (AMD RX-216GD) 4GB rammal és 4GB ssd-vel nagyságrendileg 10eFt/db 10+ darabnál. Csak félmagas hálókártya kell még bele.
2db 2x1Gbps alaplapi ethernet portos Futro S920 van még a polcomon, meg egy gyári S930, amibe megintcsak lehet pcie lan kártyát rakni. -
tlac
nagyúr
Sziasztok!
Ügyfélhez kellene több darab robosztus OpenWrt támogatott router. A minimum elvárások:
- 2 ethernet port
- 1 db USBWifi sem feltétel. Viszonylag erős SoC kellene, mert valószínűleg python alkalmazást is kellene futtatnia, az USB-re egy kártyaolvasó lenne kötve. Ki mit ajánlana?
a hivatalos openwrt one eszköz esetleg?
-
Multibit
nagyúr
Sziasztok!
Ügyfélhez kellene több darab robosztus OpenWrt támogatott router. A minimum elvárások:
- 2 ethernet port
- 1 db USBWifi sem feltétel. Viszonylag erős SoC kellene, mert valószínűleg python alkalmazást is kellene futtatnia, az USB-re egy kártyaolvasó lenne kötve. Ki mit ajánlana?
A NanoPI eszközök Rockchip ARM processzorokkal elég erősek. Ha kevés, még ott van az X86 platform.
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Ügyfélhez kellene több darab robosztus OpenWrt támogatott router. A minimum elvárások:
- 2 ethernet port
- 1 db USBWifi sem feltétel. Viszonylag erős SoC kellene, mert valószínűleg python alkalmazást is kellene futtatnia, az USB-re egy kártyaolvasó lenne kötve. Ki mit ajánlana?
-
adika4444
veterán
Hali!
Van itt tapasztalat a GL.iNet Mudi 7 (GL-E5800) eszközzel?
Specifikációja alapján elég megnyerő, OpenWRT fut rajta. Nagyon elgondolkodtam a mostani eszközöm cseréjén, mert sok esetben elég rugalmatlan a szoftvere
(nincs VPN, akkutöltöttség csak a saját kijelzőjén, nulla közeli finomhangolás). A Reddit-en is nagyon sok pozitív véleményt láttam róla. -
Bazs-
aktív tag
-
Bazs-
aktív tag
Köszönöm a leírást és a segítséget. Végre volt kis időm nekem is és simán végig ment az összes frissítés.
Abban még tudnátok segíteni, hogy milyen beállítások érdemes megcsinálni, hogy megfelelően és hatékonyan működjön a rendszer ? -
kiborg
aktív tag
Szia!
Gondolom akkor távolról SSH-zol a routerre és egy tunnelen megy a proxy. Ha nem a böngészőt nézed, hanem csak simán SSH-zol a routerre, akkor ott is előfordul? (Abból, hogy azt írtad, hogy a terminálba sem tudsz gépelni, azt gondolom, hogy igen.) Ha igen, akkor inkább valami szolgáltató oldali dologra gondolnék. Ez lehet mindkét oldali szolgáltató is. Vagy ott is lehet probléma, ahonnan kezdeményezed a kapcsolatot. Ha máshonnan indítod, akkor is ugyan úgy előfordul?
Az AI szerintem félrevitt, alap beállításokkal sem szabad, hogy ilyen előforduljon.Illetve nyilván lehet még olyan is, ha pl. folyamatosan megy valami forgalom (pl. torrent feltöltés/letöltés), akkor lehet az is a probléma, hogy ki van tömve a sávszélesség.
Szia!
Igen, tunnelen megy a proxy, csak a böngésző megy a proxyin, más nem (igaz, van pár lap megnyitva 5-10, de nagy része el van altatva). Amikor észlelem, hogy megáll a forgalom a böngészőben, akkor ha átkattintok a puttyra, akkor ha írok nem jelenik meg semmi, majd miután helyreállt a forgalom, folyamatosan tudok írni és meg is jelenik. Régebben az alapbeállításokkal sem volt gond, hiszen már tizenéve használom így.Melóhelyen kívülről nem próbáltam,mert nincs rá szükségem sem és nincs is lehetőségem rá.
A szolgáltatóm már évek óta ugyanaz és ugyanazon a munkahelyen vagyok (bár nincs rálátásom a dolgokra) egyedül a router firmware frissítése a változás, ezért gyanakszom erősen a routerre (illetve annak fw változására)
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
firefoxot használok, puttyon keresztül proxival. router-re vagyok bejelentkezve. Gyakran megáll az egész, mintha lefagyna. A terminálba gépelni sem tudok. Pár másodperc, akár 5-10 sec és az egész helyreáll, megy tovább a dolog, majd ismétlődik. AI-al alkottam egy sor dolgot, puffert növeltem,syn-flood kikapcs. most 23.05-t használok, 22.03-nál nem tapasztaltam ezt a jelenséget, sőt még régebben a 14.07-nél sem. Xiaomi AX3200 routerem van.
Most az AI végső megoldásnak azt javasolja, hogy a dropbeart cseréljem le openssh-ra. Elvileg akkor nem fog majd túlcsordulni és megállni az egész.
Véleményetekre lennék kíváncsi, mielőtt hozzáfognék. Van értelme ? Ha utána nyomok egy factory reset-et,akkor a dropbear fog visszaállni ? Köszi.Szia!
Gondolom akkor távolról SSH-zol a routerre és egy tunnelen megy a proxy. Ha nem a böngészőt nézed, hanem csak simán SSH-zol a routerre, akkor ott is előfordul? (Abból, hogy azt írtad, hogy a terminálba sem tudsz gépelni, azt gondolom, hogy igen.) Ha igen, akkor inkább valami szolgáltató oldali dologra gondolnék. Ez lehet mindkét oldali szolgáltató is. Vagy ott is lehet probléma, ahonnan kezdeményezed a kapcsolatot. Ha máshonnan indítod, akkor is ugyan úgy előfordul?
Az AI szerintem félrevitt, alap beállításokkal sem szabad, hogy ilyen előforduljon.Illetve nyilván lehet még olyan is, ha pl. folyamatosan megy valami forgalom (pl. torrent feltöltés/letöltés), akkor lehet az is a probléma, hogy ki van tömve a sávszélesség.
-
tlac
nagyúr
-
kiborg
aktív tag
-
tlac
nagyúr
Sziasztok!
firefoxot használok, puttyon keresztül proxival. router-re vagyok bejelentkezve. Gyakran megáll az egész, mintha lefagyna. A terminálba gépelni sem tudok. Pár másodperc, akár 5-10 sec és az egész helyreáll, megy tovább a dolog, majd ismétlődik. AI-al alkottam egy sor dolgot, puffert növeltem,syn-flood kikapcs. most 23.05-t használok, 22.03-nál nem tapasztaltam ezt a jelenséget, sőt még régebben a 14.07-nél sem. Xiaomi AX3200 routerem van.
Most az AI végső megoldásnak azt javasolja, hogy a dropbeart cseréljem le openssh-ra. Elvileg akkor nem fog majd túlcsordulni és megállni az egész.
Véleményetekre lennék kíváncsi, mielőtt hozzáfognék. Van értelme ? Ha utána nyomok egy factory reset-et,akkor a dropbear fog visszaállni ? Köszi.a teljes forgalmat átengeded ssh-n vagy csak bizonyos dolgokat akarsz elérni vele?
-
kiborg
aktív tag
Sziasztok!
firefoxot használok, puttyon keresztül proxival. router-re vagyok bejelentkezve. Gyakran megáll az egész, mintha lefagyna. A terminálba gépelni sem tudok. Pár másodperc, akár 5-10 sec és az egész helyreáll, megy tovább a dolog, majd ismétlődik. AI-al alkottam egy sor dolgot, puffert növeltem,syn-flood kikapcs. most 23.05-t használok, 22.03-nál nem tapasztaltam ezt a jelenséget, sőt még régebben a 14.07-nél sem. Xiaomi AX3200 routerem van.
Most az AI végső megoldásnak azt javasolja, hogy a dropbeart cseréljem le openssh-ra. Elvileg akkor nem fog majd túlcsordulni és megállni az egész.
Véleményetekre lennék kíváncsi, mielőtt hozzáfognék. Van értelme ? Ha utána nyomok egy factory reset-et,akkor a dropbear fog visszaállni ? Köszi. -
fecus
őstag
Frissítettem a Cudy WR3000 V1-et. A honlapon felkínált verziót töltöttem le. Szépen működik, de azonnal megjelent az Overview menüben egy új frissítési ablak, és már felkínált egy újabb verziót.
A kérdésem, hogy minden gond nélkül frissíthetem innen, függetlenül attól, hogy a veriószám al-al száma már kettővel odébb van, mint a honlapon felkínált? -
xabolcs
őstag
Ha kell, szivesen segitek tavolrol (ertelemszeruen mobilinternetrol, hogy ne maradj segitseg nelkul, amikor agyoncsapod a routert!
) -
tlac
nagyúr
na én megcsináltam, könnyű volt
23-as openwrt volt rajta, feltettem rá luci-ból az utolsó hivatalos 24-est, aztán meg a 25-öst
beállításokat nem tartottam meg, meg semmi custom build -
Bazs-
aktív tag
Nem gond, ha több lépésben lehet megcsinálni. Csak legyen hozzá leírás lépésről lépésre 🙂.
Sajnos rég foglalkoztam ezzel a témával és hiába próbálok utána olvasni, valahogy nem jutok előbbre.
Ha netán te boldogulsz vele és megosztod, azt megköszönném.
-
tlac
nagyúr
Sziasztok,
Valaki le tudná írni, hogy tudom frissíteni az OpenWrt SNAPSHOT r0-49ccb29 verziót (talán 23.-as főverzió lehet az alapja, de ez nem biztos) egy Xaomi AX3600-as routeren ? Próbálkoztam SSH-n és Lucin keresztül is, de olyan, mintha nem futna le a frissítés és marad az eredeti verzión. Az lehet probléma, hogy még az eredeti 2 partíció van a készüléken ?
Nagyon köszönöm előre is.hivatalosan csak a korábbi főverzióról való frissítés támogatott, szóval lehet több lépésben kell csinálni
nekem is pont van egy ilyen router, amin valami jó régi verzió van és frissíteni kellene
-
Bazs-
aktív tag
Sziasztok,
Valaki le tudná írni, hogy tudom frissíteni az OpenWrt SNAPSHOT r0-49ccb29 verziót (talán 23.-as főverzió lehet az alapja, de ez nem biztos) egy Xaomi AX3600-as routeren ? Próbálkoztam SSH-n és Lucin keresztül is, de olyan, mintha nem futna le a frissítés és marad az eredeti verzión. Az lehet probléma, hogy még az eredeti 2 partíció van a készüléken ?
Nagyon köszönöm előre is. -
xabolcs
őstag
aparcar (Paul Spooren) talalta ki a firmware-selector mogotti infrastrukturat: asu
Aztan ahogy telt-mult az ido, a konzolos auc-ot, OpenWrt 24.10-es release-kor lecsereltek az efahl altal fejlesztett owut-ra.Ahogy latom, aparcar GitHub profiljan keresztul lehet szponzoralni.
Az OpenWrt-nek szolo tamogatoi oldal pedig a Wiki-n talalhato! -
Honda567
tag
A hivatalos leiras alapjan sima ugynek tunik a telepites:
- bongeszon feltoltesz egy specialis TRX frissitest
- ujraindulas utan a 192.168.1.1 cimen megtalalva a routert megint feltoltesz egy frissitest, de mostmar az eszkozodhoz tartozo, hivatalos OpenWrt sysupgrade.bin-tAztan, hogy mennyire megoldas az oldalbetolteses problemadra, azt nem tudom.
Kiprobalod es megtudod!
Legfeljebb visszaallsz OpenWrt-rol gyarira.Tp-Link Archer C6 router-nél is ez a folyamat az OpenWRT telepitésnek?
-
ViZion
félisten
eléggé felgyorsult a fejlesztés
vajon a sok security bug miatt jönnek ilyen gyorsan?
Nem tudom, h ki találta ki az Attended Sysupgrade-t. Nem ismerem, Ő se ismer engem. De ha megtudom ki az és találkozunk, akkor fizetek neki egy piát.
-
tlac
nagyúr
megjelent a OpenWrt 25.12.3
eléggé felgyorsult a fejlesztés
vajon a sok security bug miatt jönnek ilyen gyorsan? -
vzozo
senior tag
A hivatalos leiras alapjan sima ugynek tunik a telepites:
- bongeszon feltoltesz egy specialis TRX frissitest
- ujraindulas utan a 192.168.1.1 cimen megtalalva a routert megint feltoltesz egy frissitest, de mostmar az eszkozodhoz tartozo, hivatalos OpenWrt sysupgrade.bin-tAztan, hogy mennyire megoldas az oldalbetolteses problemadra, azt nem tudom.
Kiprobalod es megtudod!
Legfeljebb visszaallsz OpenWrt-rol gyarira.+1, simán megy a TUF AX4200-vel az OpenWRT. Mondjuk én soros kábellel és TFTP-vel "hackeltem", az a speciális frissítés túl gyanús volt nekem, backdoor mentesen akartam intézni.
-
xabolcs
őstag
Üdvözlet! Van egy Asus TUF Gaming AX4200 routerem, amivel régóta küzdök. TLDR: Samsung S25+ telefonon a böngészés közben random oldalak betöltése megáll 10-15-20 másodpercre. A 3.0.0.4.388_33903 (2025-03-13) firmware óta van ez a hiba. Ettől talán függetlenül, de szintén csak a Samsung S25+ csatlakozása esetén Peer_Vendor_Spec_Action:frame len check error bejegyzések keletkeznek a logba. Ez utóbbi valószínűleg egy Mediatek driver hiba, de nem befolyásolja a működést.
A problémát alaposan körüljártam már, supporttal is leveleztem kb. 2 hónapig, igazi megoldás nincs, itt vannak további részletek.
Kérdésem, hogy az OpenWRT megoldás lehetne-e erre a problémára? Mennyire macerás feltenni az OpenWRT-t erre a routerre illetve visszaállni a gyárira?A hivatalos leiras alapjan sima ugynek tunik a telepites:
- bongeszon feltoltesz egy specialis TRX frissitest
- ujraindulas utan a 192.168.1.1 cimen megtalalva a routert megint feltoltesz egy frissitest, de mostmar az eszkozodhoz tartozo, hivatalos OpenWrt sysupgrade.bin-tAztan, hogy mennyire megoldas az oldalbetolteses problemadra, azt nem tudom.
Kiprobalod es megtudod!
Legfeljebb visszaallsz OpenWrt-rol gyarira. -
rgeorge
addikt
Üdvözlet! Van egy Asus TUF Gaming AX4200 routerem, amivel régóta küzdök. TLDR: Samsung S25+ telefonon a böngészés közben random oldalak betöltése megáll 10-15-20 másodpercre. A 3.0.0.4.388_33903 (2025-03-13) firmware óta van ez a hiba. Ettől talán függetlenül, de szintén csak a Samsung S25+ csatlakozása esetén Peer_Vendor_Spec_Action:frame len check error bejegyzések keletkeznek a logba. Ez utóbbi valószínűleg egy Mediatek driver hiba, de nem befolyásolja a működést.
A problémát alaposan körüljártam már, supporttal is leveleztem kb. 2 hónapig, igazi megoldás nincs, itt vannak további részletek.
Kérdésem, hogy az OpenWRT megoldás lehetne-e erre a problémára? Mennyire macerás feltenni az OpenWRT-t erre a routerre illetve visszaállni a gyárira? -
ViZion
félisten
megjelent a OpenWrt 25.12.3
...és a sysupgrade hibátlanul fel is dobta nálam. TeCCik
-
tlac
nagyúr
-
Honda567
tag
-
tlac
nagyúr
megjelent a OpenWrt 25.12.3
-
ViZion
félisten
-
Honda567
tag
Archer C6 Ver2.0 routerhez honnan tudom le tölteni az OpenWrt progit?
-
Puro
aktív tag
qemu felirat nem gyanús?
Segítek: Proxmox hypervisor. CPU type: host (ezért látja a valós CPU-t)
És ramdiskről fut...
Ha érdekelnek a részletek: [link]vargalex: igen, elsőként azt használtam, lett egy VM csak openwrt buildre. De az online nekem megfelel. Biztos lehet az alap csomagon is faragni, akik tud jó leírást az linkelje a kollégának, hátha összejön a Tailscale-os build a Cudy-ra. Mikrotik router mellett ehhez hihetetlen elszántság és idő kell szerintem
De, utólag vettem észre itt valami nem kóser
-
ViZion
félisten
qemu felirat nem gyanús?
Segítek: Proxmox hypervisor. CPU type: host (ezért látja a valós CPU-t)
És ramdiskről fut...
Ha érdekelnek a részletek: [link]vargalex: igen, elsőként azt használtam, lett egy VM csak openwrt buildre. De az online nekem megfelel. Biztos lehet az alap csomagon is faragni, akik tud jó leírást az linkelje a kollégának, hátha összejön a Tailscale-os build a Cudy-ra. Mikrotik router mellett ehhez hihetetlen elszántság és idő kell szerintem
-
vargalex
Topikgazda
OK, akkor bedobtam én Claude.nak.
Biztosan törölhető – AP-nak nem kell:
Csomag Miért
dnsmasq DHCP/DNS – az Mikrotik adja
odhcp6c IPv6 DHCP kliens – ha nincs IPv6
odhcpd-ipv6onlyIPv6 DHCP szerver – ha nincs IPv6
ppp PPPoE/WAN – nincs WAN port használva
ppp-mod-pppoe – nincs WAN
luci-app-attendedsysupgrade - attended frissítésekhez kell csak
kmod-leds-gpioLED-ek vezérlése
fitblk Flash méret detektálás – nem kritikus
procd-ujail Sandbox/jail – nem kritikus AP-nak
Mindenképp marad:
kmod-mt7915e, kmod-mt7981-firmware, mt7981-wo-firmware, wpad-basic-mbedtls – ezek nélkül nincs WiFi.
libustream-mbedtls HTTPS letöltéshez kell (pl. frissítés, szal. kiszedtem
)
végére meg odarakod: tailscale
dropbear - SSH elérés, luci törlése...
...éééés exceeds. Tehát a logot, webUI-t, meg kb. mindent IS feláldozva sem elég a hely.
Egyéb felesleges dolog mára?
Saját build-el még lehet azért faragni a csomagok részletes testreszabásával. Persze nem egy Imagebuilder sebesség lesz és helyigénye is van bőven.
-
Puro
aktív tag
-
xabolcs
őstag
Fapadosabb a zerotier!
A cli-je is es a(z Androidos) alkalmazasa is "szebb" a tailscale-nek. Tudom ez ugyanannyira elony, mint hatrany, de a tailscale-nel a kliensbe beepitettek az "admin konzolt" is, igy nagyon orulok, hogy letezik a "tailscale status" parancs amivel konnyen megtalalom, hogy melyik IP-re kell belepjek.
Zerotier-nel csak a halozathoz valo kapcsolodashoz szukseges dolgok "vannak a kliensben", a regisztralt kliensek listajahoz mehetek a bongeszohoz.
-
ViZion
félisten
OK, akkor bedobtam én Claude.nak.
Biztosan törölhető – AP-nak nem kell:
Csomag Miért
dnsmasq DHCP/DNS – az Mikrotik adja
odhcp6c IPv6 DHCP kliens – ha nincs IPv6
odhcpd-ipv6onlyIPv6 DHCP szerver – ha nincs IPv6
ppp PPPoE/WAN – nincs WAN port használva
ppp-mod-pppoe – nincs WAN
luci-app-attendedsysupgrade - attended frissítésekhez kell csak
kmod-leds-gpioLED-ek vezérlése
fitblk Flash méret detektálás – nem kritikus
procd-ujail Sandbox/jail – nem kritikus AP-nak
Mindenképp marad:
kmod-mt7915e, kmod-mt7981-firmware, mt7981-wo-firmware, wpad-basic-mbedtls – ezek nélkül nincs WiFi.
libustream-mbedtls HTTPS letöltéshez kell (pl. frissítés, szal. kiszedtem
)
végére meg odarakod: tailscale
dropbear - SSH elérés, luci törlése...
...éééés exceeds. Tehát a logot, webUI-t, meg kb. mindent IS feláldozva sem elég a hely.
Egyéb felesleges dolog mára?
tailscale 1.94.1-r1 10.18 MiB nálam.
-
ViZion
félisten
Hobby projekt ez az egész, eddig az OpenWRT-t csak beállítottam azt ment.
Semmi komoly dologra nem volt használva idáig, csak AP-nak volt berakva.
Szeretem a mikrotiket, de én akkor is lehet megnyúznám azt a cudy-t inkább, minimalistára akarom faragni.
WG-t ismerem, használtam/használom de NAT mögött nem működik jól.
A zerotiert köszönöm, elrakom későbbre.OK, akkor bedobtam én Claude.nak.
Biztosan törölhető – AP-nak nem kell:
Csomag Miért
dnsmasq DHCP/DNS – az Mikrotik adja
odhcp6c IPv6 DHCP kliens – ha nincs IPv6
odhcpd-ipv6onlyIPv6 DHCP szerver – ha nincs IPv6
ppp PPPoE/WAN – nincs WAN port használva
ppp-mod-pppoe – nincs WAN
luci-app-attendedsysupgrade - attended frissítésekhez kell csak
kmod-leds-gpioLED-ek vezérlése
fitblk Flash méret detektálás – nem kritikus
procd-ujail Sandbox/jail – nem kritikus AP-nak
Mindenképp marad:
kmod-mt7915e, kmod-mt7981-firmware, mt7981-wo-firmware, wpad-basic-mbedtls – ezek nélkül nincs WiFi.
libustream-mbedtls HTTPS letöltéshez kell (pl. frissítés, szal. kiszedtem
)
végére meg odarakod: tailscale
dropbear - SSH elérés, luci törlése...
...éééés exceeds. Tehát a logot, webUI-t, meg kb. mindent IS feláldozva sem elég a hely.
Egyéb felesleges dolog mára?
-
hyrex
tag
na ez érdekes... ott egy profi mikrotik router, Te meg a szerencsétlen -de nagyon jó, nekem is ez van- Cudy routert nyüsztetnéd a Tailscale-val?
Ha keresed a kihívásokat, akkor OK. De ha van home servered vagy ott a Mikrotik, akkor... akkor nem is értem. Ezek szerint az eljárás sem ismeretlen, de Claude AI végigvezet a Tailscale Mikrotik konténerbe telepítésen. Vagy ott a Wireguard (Tailscale is ezt használja, csak a konfig része sokkal egyszerűbb). Wireguard-hoz semmit nem kell telepíteni, ott van a routerOS-ben már.Hobby projekt ez az egész, eddig az OpenWRT-t csak beállítottam azt ment.
Semmi komoly dologra nem volt használva idáig, csak AP-nak volt berakva.
Szeretem a mikrotiket, de én akkor is lehet megnyúznám azt a cudy-t inkább, minimalistára akarom faragni.
WG-t ismerem, használtam/használom de NAT mögött nem működik jól.
A zerotiert köszönöm, elrakom későbbre. -
ViZion
félisten
Ott ahol a Cudy van, ott egy főrouternek Hex S (2025) van.
Gondolkodtam már, hogy feltolok arra a Hex S-re egy konténert és abban Tailscale. Esetleg...
Azért próbálkoznék a tailscale megvalósításával, mert úgy is csak AP-nak van használva a cudy.
A tailscale-t meg bepattintottam dockerbe beraktam aztán megy minden mindenhol is az eszközeimről, NAT mögött is.na ez érdekes... ott egy profi mikrotik router, Te meg a szerencsétlen -de nagyon jó, nekem is ez van- Cudy routert nyüsztetnéd a Tailscale-val?
Ha keresed a kihívásokat, akkor OK. De ha van home servered vagy ott a Mikrotik, akkor... akkor nem is értem. Ezek szerint az eljárás sem ismeretlen, de Claude AI végigvezet a Tailscale Mikrotik konténerbe telepítésen. Vagy ott a Wireguard (Tailscale is ezt használja, csak a konfig része sokkal egyszerűbb). Wireguard-hoz semmit nem kell telepíteni, ott van a routerOS-ben már. -
hyrex
tag
Ott ahol a Cudy van, ott egy főrouternek Hex S (2025) van.
Gondolkodtam már, hogy feltolok arra a Hex S-re egy konténert és abban Tailscale. Esetleg...
Azért próbálkoznék a tailscale megvalósításával, mert úgy is csak AP-nak van használva a cudy.
A tailscale-t meg bepattintottam dockerbe beraktam aztán megy minden mindenhol is az eszközeimről, NAT mögött is. -
ViZion
félisten
Minimal openwrt tailscale (AI dobta meg redditen olvastam): https://github.com/GuNanOvO/openwrt-tailscale
Abban kérnék segítséget, hogy mi az amit tudok törölni és esetleg ez felférjen?
OpenWRT csak telepítve lett, semmit nem mókoltam rajta.
PPPOE, AP + WG volt rajta, csak ezt most váltotta egy Mikrotik.mikrotik routered van és ezzel kínlódsz...?
újratervezés. mikrotik zerotier, wireguard, de van Tailscale is... -
hyrex
tag
Minimal openwrt tailscale (AI dobta meg redditen olvastam): https://github.com/GuNanOvO/openwrt-tailscale
Abban kérnék segítséget, hogy mi az amit tudok törölni és esetleg ez felférjen?
OpenWRT csak telepítve lett, semmit nem mókoltam rajta.
PPPOE, AP + WG volt rajta, csak ezt most váltotta egy Mikrotik. -
ViZion
félisten
lehetséges, 60MB a tailscale, az a tárhely fele...
ja, nem, már javítva lett, 22MB elvileg.
pár csomag törölhető a listából, de azok max 5 MB...xabolcs: mi a csicsa egy tailscale-ban? még menüpontot sem hoz létre...
-
xabolcs
őstag
Ugy csinaltam, ahogy mondtad: "Error: Selected packages exceed device storage"
A reszletekben pedig:
openwrt-25.12.2-2eb3fd26990c-mediatek-filogic-cudy_wr3000-v1-squashfs-sysupgrade.bin is too big: 17039364 > 15794176
Nem fer bele a 16 MByte flash-be a tailscale csomag!
hyrex, a zerotier belefer! Nem olyan csicsas, mint a Tailscale (es nem is ad annyi ingyenes eszkozt), de hasonlokeppen mukodik es ehhez is van leiras!

Sajnos nem sok eselyed van ezzel a Cudy WR3000 v1 + Tailscale parossal: vagy eszkoz csere (nagyobb flash-el rendelkezore) vagy szoftver csere (lasd zerotier). -
hyrex
tag
-
hyrex
tag
Szia!
A
logfacilityértékét írd vissza a defaultDAEMON-ra. A dnsmasq man page-ból:If the facility given contains at least one '/' character, it is taken to be a filename, and dnsmasq logs to the given file, instead of syslog.
Azaz, ha a
facilityértéke legalább egy '/' jelet tartalmaz, akkor fájlnévként értelmezi és asysloghelyett a megadott file-ba írja adnsmasqa logokat.Sziasztok!
Van egy Cudy WR3000 (v1.0)-ám, ami AP módba van működtetve.
Van itt olyan aki erre feltette a tailscale-t erre az eszközre?
Ha igen, hogyan?Előre is köszi a választ!
Szerk.: Véletlenül válaszra nyomtam, ,,új" helyett.
-
vargalex
Topikgazda
Hello!
OpenWrt 19.07.7 rendszerben valamit elállítottam, mert a rendszernapló tele volt szeméttel (a belső fix IP-s hálózat összes címe percenként többször belekerült a naplóba (flood), így az értelmes naplóbejegyzéseknek alig volt helye).
Most semmi dnsmasq bejegyzés nem szerepel benne, tehát a DNS lekérések nem láthatóak, annak ellenére, hogy engedélyezve van a naplózás.
Magát a naplót megtaláltam a dnsmasq.log fájlban, de ez a router (OpenWRT-rendszernapló) oldalán nem tekinthető meg direktben, mint a syslog (aminek része is volt). Igaz, ez a fájl sokkal hosszabb (nem csak kb. 3 oldal), de szeretném ismét a rendszernaplóban látni a lekért címeket, vagy legalább a grafikus felületen valahol, amit nem csak PC-ről érek el (SCP), hanem sima böngészőből is.Mit és hol állíthattam el, mi a helyes érték?
A dhcp config fájl releváns tartalma:
config dnsmasq
option rebind_protection '0'
option local '/lan/'
option domain 'lan'
option leasefile '/tmp/dhcp.leases'
option serversfile '/tmp/adb_list.overall'
option logfacility '/tmp/dnsmasq.log'
option filterwin2k '1'
option confdir '/tmp/dnsmasq.d'
option logqueries '1'
option expandhosts '1'
option domainneeded '1'
option authoritative '1'
option sequential_ip '1'
option cachesize '20'
option dnsforwardmax '10'
option rebind_localhost '1'
option nonwildcard '0'
option localservice '1'
option quietdhcp '0'
Szia!
A
logfacilityértékét írd vissza a defaultDAEMON-ra. A dnsmasq man page-ból:If the facility given contains at least one '/' character, it is taken to be a filename, and dnsmasq logs to the given file, instead of syslog.
Azaz, ha a
facilityértéke legalább egy '/' jelet tartalmaz, akkor fájlnévként értelmezi és asysloghelyett a megadott file-ba írja adnsmasqa logokat. -
Mr. V.
tag
Hello!
OpenWrt 19.07.7 rendszerben valamit elállítottam, mert a rendszernapló tele volt szeméttel (a belső fix IP-s hálózat összes címe percenként többször belekerült a naplóba (flood), így az értelmes naplóbejegyzéseknek alig volt helye).
Most semmi dnsmasq bejegyzés nem szerepel benne, tehát a DNS lekérések nem láthatóak, annak ellenére, hogy engedélyezve van a naplózás.
Magát a naplót megtaláltam a dnsmasq.log fájlban, de ez a router (OpenWRT-rendszernapló) oldalán nem tekinthető meg direktben, mint a syslog (aminek része is volt). Igaz, ez a fájl sokkal hosszabb (nem csak kb. 3 oldal), de szeretném ismét a rendszernaplóban látni a lekért címeket, vagy legalább a grafikus felületen valahol, amit nem csak PC-ről érek el (SCP), hanem sima böngészőből is.Mit és hol állíthattam el, mi a helyes érték?
A dhcp config fájl releváns tartalma:
config dnsmasq
option rebind_protection '0'
option local '/lan/'
option domain 'lan'
option leasefile '/tmp/dhcp.leases'
option serversfile '/tmp/adb_list.overall'
option logfacility '/tmp/dnsmasq.log'
option filterwin2k '1'
option confdir '/tmp/dnsmasq.d'
option logqueries '1'
option expandhosts '1'
option domainneeded '1'
option authoritative '1'
option sequential_ip '1'
option cachesize '20'
option dnsforwardmax '10'
option rebind_localhost '1'
option nonwildcard '0'
option localservice '1'
option quietdhcp '0'
-
huliganboy
addikt
#21803attila.86 és #21804xabolcs
Köszönöm a válkaszokat!
Pppoe + mesh nem akart az istennek se össze jönni... Kb. 2x softbrick letta vége, sose akart adni ip-t stb. ahh
Lehet húzok ki egy kábelt a két eszköz közé bár nem lesz egyszerű. Van itthon cat6 kábel.
Sima dump ap javasolt? Vagy van valami más job lehetőség is?Köszönöm!
-
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Van 2db xiaomi ax3600 openwrt eszközöm!
Szeretném összekapcsolni őket, és nyílván a mesh ami szóba került! 1000/1000 netem van, nyílván ezt nem fogja tudni kihajtani, de a mostani asus ac65p routerhez képest előrelépés lesz még meshbe is!
A kérdésem, hogy két opciót látok:
1. mesh11sd
Ez eléggé macerásnak tűnik és nincs luci vagyis nem ajánlott. SSH tapasztalatom elég magas, de mégis hiányozna a webes felület, de fene tudja!
2. gyári 802.11s megoldás
Ez elég jó mesht ad vagy inkább csak bohóckodás?Melyiket válasszam szeintetek?
Nincs lehetoseged vezetekkel osszekotni ezeket a routereket?
Csak mert akkor nem pazarolnal egy radiot az osszekotesre.Ha csak a vezeteknelkuli eszkozeid roamingjat szeretned segitei, akkor usteer(-ng) meg batman csomag kell neked.
-
attila.86
tag
Sziasztok!
Van 2db xiaomi ax3600 openwrt eszközöm!
Szeretném összekapcsolni őket, és nyílván a mesh ami szóba került! 1000/1000 netem van, nyílván ezt nem fogja tudni kihajtani, de a mostani asus ac65p routerhez képest előrelépés lesz még meshbe is!
A kérdésem, hogy két opciót látok:
1. mesh11sd
Ez eléggé macerásnak tűnik és nincs luci vagyis nem ajánlott. SSH tapasztalatom elég magas, de mégis hiányozna a webes felület, de fene tudja!
2. gyári 802.11s megoldás
Ez elég jó mesht ad vagy inkább csak bohóckodás?Melyiket válasszam szeintetek?
A 802.11s egész jól működik, érzésre elég szimmetrikus is a WDS-hez képest. Annyi, hogy 160Mhz-es sávszél nekem sosem működött eddig 11s-en, WDS-en igen. Ahogy nézem, az sd ugyanúgy 11s-en alapul, csak megvan hozzá a körítés, mint a brand eszközök rendszerein, elsődleges ethernet, ha van a node-ok között, ha egyik node kiesik, keres magának másik útvonalat, illetve automatikusan átkergeti wifin is a VLAN-okat, meg ilyen úri huncutságok. Két node esetén, ami szigorúan nincs összekötve kábelen, nem látom előnyét.
-
huliganboy
addikt
Sziasztok!
Van 2db xiaomi ax3600 openwrt eszközöm!
Szeretném összekapcsolni őket, és nyílván a mesh ami szóba került! 1000/1000 netem van, nyílván ezt nem fogja tudni kihajtani, de a mostani asus ac65p routerhez képest előrelépés lesz még meshbe is!
A kérdésem, hogy két opciót látok:
1. mesh11sd
Ez eléggé macerásnak tűnik és nincs luci vagyis nem ajánlott. SSH tapasztalatom elég magas, de mégis hiányozna a webes felület, de fene tudja!
2. gyári 802.11s megoldás
Ez elég jó mesht ad vagy inkább csak bohóckodás?Melyiket válasszam szeintetek?
-
szabeska
addikt
Sziasztok!
Kezdo openwrt hasznalo leszek (regen Asuson probaltam de nem hasznaltam vegul) egy Cudy WR3000s-el.
par dolgot talaltam a forumot olvasgatva ami az en alap felhasznalasomhoz is hasznos lehet gigabit one nettel:
-sw offload on
-hw offload on
-wed
-packet steering
-cpu governor: performance (kell?)
-wifihez mediatek driver (kmod) (?)Ezeken kivul van barmi, amit piszkalni erdemes miutan felraktam? Lan es wifi beallitasok/csatornak menni fognak. Illetve kell a fenti dolgokhoz barmit telepitenem pluszban/ha igen, frissulnek e maguktol/gui-ban is beallithatoak?

Új hozzászólás Aktív témák
-
21865 - 21801
21865 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Suzuki topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Diablo II: Classic és Resurrected
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Könyvajánló
- Macska topik
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Videós, mozgóképes topik
- További aktív témák...
- Eladó PC játékok - sok ritkaság!!!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Canva Business - 1 év Határtalan AI kreatívitás, FULLOS csomag kedvező áron!
- SzoftverPremium.hu
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 16E 256GB Black -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5607, 100% AKKSI
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB White-2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4294
- HP ProBook 450 G8 15,6" i5 1135 G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Bomba ár! Dell Latitude 5430 I i5-1245U I 16GB I 256SSD I 14" FHD I Iris Xe I W11 I 6 hó gari
- GIGABYTE 2TB NVMe M.2 SSD 2280 Gen3 SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
)

