Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kávé Kálmán

    tag

    válasz soldier2 #28659 üzenetére

    "Nehezen tudom elképzelni, hogy azzal a karocskával megfelelő nyomást tudna kifejteni a készülék, de azért rákeresek, hátha találok valami használhatót. Bár ez inkább a kisebb karos gépeknek lehet alternatívája"

    Már linkeltem egyszer a nyomásprofilozós Creminá-ról a home video-mat. Amikor a 2-3 napos kávét uazzal az őrlőbeállítással akartam elkészíteni mint a tíz napost, 16 barig kellett tolni, hogy elinduljon egyáltalán a lefolyás. 16 bar. Különösebb porbléma nélkül. A caravel-t valszeg egy kicsit megviselné. De ez a hollandus Wouter gyerek elég perv kávébolond. Nincs ott hiba egy szál se.

    Amúgy meg manométert is fölösleges volt igazából a Creminára akasztanom, hiszen azonos finomságú/elosztású/tömörítettségű, de arányaiban más (magasabb!!!) kávépárnán nyomod át a vizet. Innét világos, hogy totál egy ligában játszanak a kiskarosok (nyomás szempontjából) a pumpásokkal (és akkor nagyon jóindulatú voltam). Minden egyéb tekintetben utcahosszal verik azokat (vigyázat cinizmus!!! :-)).

    Alább a behőmérőzött Cremina grafikonja. 15 perec alatt simán üzemkész (ahogy a Pavoni is).

    [ Módosította: radi8tor ]

Új hozzászólás Aktív témák