-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ivjoe
tag
-
tomas01
aktív tag
Sziasztok. Valaki varázsolt már Wifi internet rádiót a kis cukiból:-)?
-
tamas1985
tag
válasz
peter9228 #5691 üzenetére
Most jónak tűnik.
Sambában ezt használtam:[Downloads]
path = /home/pi/Downloads
guest ok = yes
guest account = ftp
browseable = yes
read only = no
create mask = 0777
directory mask = 0777
writeable = yesígy ez is működik, egyetlen dolog maradt már csak a torrenteknél peers és a seeds -ket álltalában nullának látom, gondolom itt az aktív passzív mód miatt van, ezt hogyan kéne beállítani?
A forwardot megcsináltam a routeren, remélem jól?
Az ilyen:
Service Port: 6790-6999 (XX-XX or XX)
IP Address:192.168.0.104
Protocol: ALL
Status: enabled
Common Service Port: select one -
harry
veterán
Vettem 26-os szalagkábelt, anya-apa csatit, meg tüsiket, szóval majd nekilátok, aztán megcsinálom a Pi-Breadboard átvezetőt. Igazából egy forrsávos próbanyákkal lenne szép (meg olcsóbb), azt lehet veszek még, egyelőre csak forrszemes van itthon.
Kábel amúgy csak méterben volt, a próbanyák szintén nagyobb, a csati nem nagy tétel, szóval akár építhetnék hármat is, akkor darabja ilyen 500Ft körül jön ki. -
peter9228
aktív tag
válasz
tamas1985 #5690 üzenetére
Próbáld meg ezt a config-ot. A Samba configjában meg ez a lényeg, a többi maradjon úgy, ahogy a videó alatti leírásban van:
[media]
path = /mappa elérési útvonala, amit meg akarsz osztani
guest ok = yes
guest account = ftp
browseable = yes
read only = no
create mask = 0777
directory mask = 0777
writeable = yes
admin users = everyone -
tamas1985
tag
válasz
peter9228 #5689 üzenetére
Úgy már látszik, most még egyszer nekikezdtem az elejétől most jónak tűnik, annyi hogy a vissza seed nem megy valamiért, azt hogyan kéne beállítani?
a másik hogy hogyan tudom megosztani azt a mappát
Ez alapján próbáltam csak nem igazán világos mit hogyan kéne módosítani? -
tamas1985
tag
válasz
peter9228 #5684 üzenetére
Újra raktam, elsőnek Raspbian volt fent most Debiant raktam, most első induláskor elindul majd a következő hibaüzenet kapom:
Bad response from server: (500 [error,gettrackers]) <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN"> <html><head> <title>500 Internal Server Error</title> </head><body> <h1>Internal Server Error</h1> <p>The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.</p> <p>Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.</p> <p>More information about this error may be available in the server error log.</p> <hr> <address>Apache/2.2.22 (Debian) Server at 192.168.0.104 Port 80</address> </body></html>
A következő indításnál már újra az scgi_ php hibát ír.
Tűzfalat megnéztem:
pi@raspberrypi ~ $ sudo iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destinationA php fájlt egyáltalán nem találom sőt a mappát sem, biztos én vagyok a béna de nekem csak ennyi látszik:
pi@raspberrypi /home $ cd pi
pi@raspberrypi ~ $ ls
Desktop ocr_pi.png rtorrent.auto.install-NEWEST-VERSION
Downloads python_gamesValami javaslat?
-
UsagiYojimbo
tag
válasz
tamas1985 #5683 üzenetére
Nem néztem végig a videót, de volna pár alapvető kérdésem:
- A Pi-n a tűzfal be van állítva?
- rtorrent konfigban meg van adva az scgi_ opciók?
- A képen miért tettél egy kérdőjelet a GUI serttings ablakra, amikor a hibaüzenet a php fájlban mondja a beállítandó változókat? -
tamas1985
tag
Erre valaki?
Illetve lenne egy másik kérdésem is, már próbáltam a saját topikban de ott nem kaptam rá választ még:
"adott egy raspberry pi, erre szeretnék egy torrent szervert felrakni.
Ez alapján csináltam meg, a következő gondom van elérni eltudom de torrentet megnyitni nem és a beállítások rész sem úgy néz ki mini ahogy kéne.
itt a kép miről is van szó
Mi a gond? Hogyan tudom megoldani?" -
Cyber_Bird
senior tag
-
V.Stryker
nagyúr
Raspbmc alatti billentyűzet probléma másnál? Megoldásról valaki?
Úgy érzem az új buildok nagyon el lettek b@szva, egy rakat dolog nem működik normálisan. -
ajani
aktív tag
Sziasztok! Lehetséges valahogyan waze-t rakni RPi-ra? Ha igen, egész jó kis carputer lehetne belőle. Ha nem waze, akkor milyen navit tud futtatni linux/android alapon?
-
Peter789
senior tag
Sziasztok! RasPi-nál hogyan lehet kész szoftvereket beszerezni? Van package forrás, mint pl az OpenWrt-nél? Találok valahol komplett előre lefordított perl-t a csomagjaival? Ha valami nincsen készen, akkor mennyire macerás a cpan-ból leforgatni - van e hozzá szájbarágós leírás valahol hogy hogyan kell belőni a fordítókörnyezetet, valamint mit kell hekkelni a makefile-okon hogy jó legyen az arm procihoz? Lehet valahogyan használni az ARMv7 csomagokat pl az angstrom distribution repository-ból (természetesen a kernel modulokon kívül)? És a kernel modulokhoz vannak kész források, vagy azokat magának kell forgatnia az embernek?
-
zolesz78
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni film lejátszás témában. Van egy ITX-es pc amin Freenas szoftver van fent, ezen vannak a filmek, ez a gépen fut a torrent is. Meg van osztva a filmes mappa. WD TV Live-val rendesen működik minden. A Raspberry-n szinte nézhetetlenek a filmek, olyan sokat bufferel. Próbáltam egy 2GB-os régebbi SD kártyával, egy új 16GB-os Class10-es gyors SD-vel is, úgy is, hogy USB-n van a rendszer, de mindig ugyanaz a helyzet. A közvetlenül Pendrive-ról megy rendesen a lejátszás.
Mit próbáljak még?Zoli
-
V.Stryker
nagyúr
Valakinél, akinél hosszú ideje stabil, mint médialejátszó, megírhatná az SD kártya pontos típusát.
Nálam a Transcend 4GB C10-es tökéletes raspbian-al, de raspbmc és openelec szarakodik, van hogynem is bootol.
-
V.Stryker
nagyúr
Az új raspbmc alatt másnak se megy a vezetéknélküli bill? Kétszer újratelepítettem és még mindig nem megy. Ki be dugom, akkor egy restartig jó, utána semmi. (Logitech K400)
-
hajbatee
csendes tag
A legutóbbi frissítés összeborította a boblight-om. Aztán a teljes újratelepítés megoldotta a dolgot. De. Mivel este a boblight-constant-ot használtam hangulatvilágítással az xbmc screensaver-e után, most nem tudom ezt a funkciót az xbmc inaktivitása idején tudjam használni.
Valakinek ötlet? -
UsagiYojimbo
tag
Összeraktam a próbapanelen az infravevőt, működik is szépen, csak épp a Raspbmc nem látja a gombnyomásokat...
Tehát, eljutottam odáig, hogy az irrecorddal fel tudom rögzíteni a gombokat. (Ami amúgy megegyezik a standard MCE/RC6 fájlban lévőkkel). De az XBMC már nem látja, akár a felvett, akár a beépített licrd.conf -ot használom.... -
Proci85
senior tag
válasz
tamas1985 #5663 üzenetére
"Találtam egy ilyen leírást de szerintem ez túl bonyolult nekem , meg azt sem értem hogy mi célt szolgál DS1307 Real Time Clock breakout board kit "
Mint a PC-ben a "BIOS elem". Valós idejű óra ketyeg benne, elem tartja életben akkor is, ha Rpi offolva van.
Nagy pontosságú valós idejű óra, amit be tudsz állítani, időnként lekérdezni, bármikor.
Ez zajlik le miután beállítottad 1x a RTC-t:
Rpi bootol, lekérdezi az időt RTC-től, ettől kezdve Rpi maga számolja az időt, de kézzel bármikor tudsz oda és vissza is szinkronizálni.
Rpi-t offolod.
RTC tovább ketyeg.Leginkább offline módnál van értelme, ha neten vagy, ntp-ről tudsz időt szinkronizálni Rpi-nek, nem kell hozzá elemes RTC.
-
tamas1985
tag
Üdv!
A következőt szeretném megoldani:
Alapból csak itthoni file serverként üzemel a pi, gondoltam milyen jó lenne ha közbe mutatná az időt egy kis kijelzőn, semmi másra nincs szükség.
Egy ilyenre gondolotam megjelenítésre.
Ezt elég lenne simán gpio-n összekötni vagy hogyan kéne?
Találtam egy ilyen leírást de szerintem ez túl bonyolult nekem , meg azt sem értem hogy mi célt szolgál DS1307 Real Time Clock breakout board kit ? -
harry
veterán
válasz
V.Stryker #5658 üzenetére
Ha majd rendelek cuccokat, hozzácsapom az ehhez szükséges dolgokat is, pont ma néztem, hogy lényegében a szalagkábel, arra 1-1 csati, 1 aljzat + próbanyák + tüskék, amiből áll az egész, és így máris felszerelhető próbapanelra. Ja, lényegében ugyanaz, amit linkeltél, most nézem, hogy azon sincsen még sem összeforrasztva sem, csak egymás mellé dobálták ugyanígy az alkatrészeket. Csak ez nem 3000Ft, hanem ~500Ftból meg is van, matricát nyomtatni meg lehet erre is.
[link], [link], [link], [link], és akkor nem is kell ilyen hosszú kábel / ekkora nyák. -
szalay_1
csendes tag
válasz
UsagiYojimbo #5659 üzenetére
-
UsagiYojimbo
tag
válasz
V.Stryker #5658 üzenetére
Ami még fontos lehet, hogy ezeknél a "túlárazott" kiteknél a kis nyákon fel szokott tüntetve lenni az egyes lábak neve. Ez segíthet összeépítéskor...
De ezt is pótolhatod: valahol láttam olyan kis nyomtatható "cetlit," ami pont akkora, hogy "rászúrható" a P1 csatira (a te esetedben a próbapanelre), és tartalmazza a lábak neveit...(Én amúgy az adától rendeltem, T alakút....)
-
harry
veterán
válasz
V.Stryker #5655 üzenetére
Nem, de egy csomag female-male jumper wire ugyanerre képes, és ilyen ~dolláros tétel.
Vagy veszel elektro boltban 26-os szalagkábelt + tüskesort. Vagy valami hasonló megoldást.
Elég indokolatlan árak, ráadásul még a kínai másolatok sem igazán jelentek meg.
Esetleg: [link] -
V.Stryker
nagyúr
Ilyet valahol láttatok már olcsóbban? Egy passzív kábelért kicsit sokallom az árat, miközben I2C illesztők és egyéb aktív eszközök ennek felébe (se) kerülnek ebay-en.
-
McSzaby
őstag
válasz
UsagiYojimbo #5652 üzenetére
Igen, közben én is rájöttem, mert próbáltam CLI-n lejátszani és nem talál lejátszó eszközt... Valahogy nem tudok drivert varázsolni rá?? C-Media CM016
-
McSzaby
őstag
válasz
McSzaby #5650 üzenetére
Akkor a beígért másolatok.
lsusb:
root@raspbmc:/home/pi/samsung# lsusb
Bus 001 Device 002: ID 0424:9512 Standard Microsystems Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp.
Bus 001 Device 004: ID 046d:c31d Logitech, Inc.
Bus 001 Device 005: ID 0d8c:0102 C-Media Electronics, Inc. CM106 Like Sound Devicelsmod:
root@raspbmc:/home/pi# lsmod
Module Size Used by
bcm2708_wdog 2740 1
ipv6 232892 31
xt_state 660 1
iptable_mangle 736 0
iptable_nat 2408 0
nf_nat 10526 1 iptable_nat
nf_conntrack_ipv4 8768 4 nf_nat,iptable_nat
nf_defrag_ipv4 716 1 nf_conntrack_ipv4
nf_conntrack 51300 4 nf_nat,xt_state,iptable_nat,nf_conntrack_ipv4
iptable_filter 616 1
ip_tables 10480 3 iptable_filter,iptable_mangle,iptable_nat
x_tables 10436 5 ip_tables,xt_state,iptable_filter,iptable_mangle,iptable_nat
spidev 3932 0
snd_usb_audio 94612 2
snd_usbmidi_lib 24056 1 snd_usb_audio
snd_rawmidi 15764 1 snd_usbmidi_lib
snd_hwdep 3900 1 snd_usb_audio
i2c_bcm2708 2872 0
snd_pcm 58784 1 snd_usb_audio
spi_bcm2708 4380 0
i2c_core 20536 1 i2c_bcm2708
snd_page_alloc 2976 1 snd_pcm
snd_timer 17448 1 snd_pcm
snd 40140 10 snd_usb_audio,snd_hwdep,snd_timer,snd_pcm,snd_rawmidi,snd_usbmidi_lib
joydev 8808 0 -
harry
veterán
válasz
McSzaby #5647 üzenetére
És mennyi idő alatt töltött fel?
Teszem azt, egy iPadhez 2A-es töltőt adnak, mégis tölti az 1A-es is, csak jóval lassabban (talán sima USB port nem... de erre már nem emlékszem).
Szóval a töltő azért más, kisebb árammal is tud működni, itt viszont kéne annyi, amennyi - nézd meg a hangkártya specifikációját, hogy az mennyit ír.Persze ettől még lehet, hogy tényleg szoftveres a gond, vagy teljesen máshol kell keresni, de legalább a hw rész legyen rendben.
-
harry
veterán
válasz
McSzaby #5641 üzenetére
Adapter méretétől függetlenül, korlátozva van az USB porton leadható áram értéke, ami, míg egy normál PC esetén 500mA, addig egy Pi-nél 100mA (vagy 140?), ami könnyen lehet, hogy kevés, én bármi egér/bill/esetleg pendrivenál komolyabb USB-s perifériát egy aktív hubra kötnék.
Vagy összekötözöd magadnak, szétvágsz egy USB kábelt, a két adat vezeték megy Pi-re (nem tudom, lehet nem ártana a földet itt is bekötni...?), a két másik meg egy tápra. -
McSzaby
őstag
válasz
Honkydoo #5644 üzenetére
Köszönöm a segítséget, erre én is gondoltam már. Első körben egyébként nem médialejátszónak akartam a Pi-t és több esetben nem is teljesítette az elvárásaimat, de ettől függetlenül jó cucc.
Van még bőven ötletem arra, hogy mire használjam fel csak rá akartam próbálni mielőtt veszek egy "profi" lejátszót.
-
McSzaby
őstag
-
vargalex
félisten
válasz
UsagiYojimbo #5634 üzenetére
Szia!
Az lsmod valóban visszaadja a betöltött kernel modulokat. De én az lsusb-ről beszéltem. Legalább VID/PID alapján megtudnánk, hogy milyen modul kell hozzá. Lehet, hogy az éppen nincs betöltve.
-
Proci85
senior tag
válasz
McSzaby #5635 üzenetére
Van olyan is, hogy melyik legyen az elsődleges.
A /proc/..../cards/card0
card1
elnevezéssel kilistázza a látható hangkártyákat és megadható, az adott hangkari modul felhúzásakor, hogy melyik legyen az elsődleges (index=0)
Nézz rá ilyen irányban is. Lehet, hogy ez lesz a gond. -
McSzaby
őstag
válasz
UsagiYojimbo #5634 üzenetére
Teljesen jól összefoglaltad. Modulok, minden rendben van, de az XBMC-ben nem jelenik meg semmi olyan, ami az usb-re utalna...
Az xbmc-ben mit kell tennem, hogy meghajtsa a hangkarit?!
-
UsagiYojimbo
tag
válasz
UsagiYojimbo #5620 üzenetére
Azon gondolkoztam, hogy a fesz-váltóra nincs is szükség...
Hiszen az IR vevő tud 3.3V-on is menni, az I2C expander szintén.
Max. egy 3.3V-os stabilizátor IC-t teszek egy 5V-ostáphoz, és azzal látom el, a Pi helyett...Közben rendeltem az AdaFruit-tól pár dolgot...
-
harry
veterán
válasz
UsagiYojimbo #5620 üzenetére
Alkatrészt leginkább lomexből vennék, rengeteg cuccuk van. Vagy HQ Elektronika.
Amúgy érdemes lehet ránézni az elektros topikra is:[link] -
McSzaby
őstag
válasz
UsagiYojimbo #5622 üzenetére
Jaja, pontosan így tettem. Köszi a segítséget!
-
McSzaby
őstag
válasz
UsagiYojimbo #5619 üzenetére
Jah, közben rákerestem és megtaláltam. Debug módban viszont hiába nyomok tail-t, egyszerűen fel se ismeri azt a gombot, amit fel kéne neki, tehát nem is tudom melyikre kell állítani..
-
UsagiYojimbo
tag
válasz
UsagiYojimbo #5612 üzenetére
Valaki hozzáértő ránézne erre a kapcsolásra?
Pár megjegyzés, ami talán nem egyértelmű:
- A gombok (KEYS) egy 4×4-es mátrixban lesznek (15 db).
- A BSS138 egy I2C kompatibilis fesz-váltó.Kérdéseim:
- Van-e benne "szemmel látható" baki?
- Honnan érdemesebb alkatrészt rendelni? Felvetődött bennem a HEstore illetve az adafruit, de javasolhattok mást is.
- Van egy CD játékos dobozom, amiben van IR vevő, de nem tudom a típusát. Érdemes bajlódni vele, vagy vegyek egy új vevőt, és használjam azt? Azt a párszáz forintot megéri...
- Szintén a CD játékosban van a 15 gomb, az IR vevő, meg a VFD egy db panelen. Mivel ennek meg van oldva a rögzítése, szeretném felhasználni. Nem tudom van-e erre valami okos megoldás? Mármint a NYÁK, illetve az SMD-k eltüntetésére a lemezről.
- A VFD kijelző egy sötét "plexi" mögött van. Kérdés, hogy ha LCD-t teszek a helyére, az átlátszik-e / átvilágít-e rajta? (Van egy iMon VFD-m, de azt nem berhelném szét, ha nem muszáj...) -
UsagiYojimbo
tag
válasz
McSzaby #5618 üzenetére
Nem <back> taget kell átírni, hanem azt a gombot, amit backre akarsz állítani.
Az egyik korábban belinkelt oldalon a <skipplus> taget írták át (NEXT gomb), de én akkor már inkább a <skipminus> taget javaslom (PREV gomb).
Vagy ami szimpatikus... -
McSzaby
őstag
Sziasztok!
Lejjebb írtátok, hogy a remote.xml-ben kell megváltoztatnom a dolgokat, ha szeretnék back gombot varázsolni a tv-mre/rasp.pim-re. Na, most akkor mit is kell szerkeszteni azon belül és mire?
A <back></back> részt szerkeszthetem nem történik semmi...
-
harry
veterán
válasz
Proci85 #5616 üzenetére
Igen, ez is gond ezekkel, hogy nem tudom, mennyire megbízhatóak, egyáltalán, igényelnek-e bármi komolyabb kalibrálást (gázérzékelő gondolom igen), milyen távolságból, "mekkora tűznél" jeleznének. Egy mozgásérzékelőt azért aránylag egyszerűen ki lehet tesztelni.
Én abból indultam ki, hogy ha van egy optikai érzékelős megoldás, az figyel folyamatosan, és ha füst kerül a szerkezetbe, riaszt egyből. Ez szerintem elég egyszerű működést feltételez, erre gondoltam van a korábban linkelt PIR modulhoz hasonló kész megoldások.
Gázérzékelés talán kevésbé fontos. Vagy ha mégsem, akkor lehet különálló egységként fogom kezelni, ez úgyis akkor érdekesebb, ha vannak a közelében, nem szükséges emiatt riasztást küldenie / logolni / ki-bekapcsolni / egyéb, amikhez kell a központ. Meg csak két helyiséget érint (kazán, garázs - máshol nincs gáz).Lehet a tűzjelzőket is csak annyira központosítanám, hogy egy tápról menjenek, ne kelljen mindhez elemet / tápkábelt szerezni. Meg végül is rá lehet kötni egy vezetéket, hogy alap dolgokat monitorozzak rajta (pl. működik-e, kap áramot, stb).
Még esetleg a hőmérős megoldás működhet, digit hőmérő modult biztos lehet egyszerűen szerezni / építeni. Itt gondolom elég lenne annyit nézni, hogy pl. küszöbérték fölé megy-e. Teszem azt, levegő hőmérséklete ritkán haladja meg egy átlag szobában az 50-60 fokot. Ez nem lehet nagy költség, akár külön "rendszerként" valamilyen kész füstjelző rendszertől függetlenül.
-
Proci85
senior tag
A tűz egy kicsit komolyabb téma, így túlmutat a DIY kategórián.
Készre szerelt analóg füst érzékelőket találsz a különféle riasztós shopokban. Előnye, hogy nem kell eldöntened, hogy mi a füst, hanem a gyártó már beállította helyetted. Így ha az jelez, akkor tényleg füst van és gond. A jelzés általában a tápvonal megterhelése vagy egy külön szálra kapcsolt terhelés (2 vagy 4 vezetékes).
A CO mérés már ennél is dúrvább téma. 9 ezer körül van gyári CO érzékelő amiben bízhatsz. 900 Ft-s ebayes CO érzékelőt nem vennék, mert szinte tesztelni sem tudod. Színtelen, szagtalan viszont hamar fejfájást, hányingert, halált okoz. Nem játék, de gondolom ezt te is tudod.Hőmérséklet érzékelővel, hősebesség érzékelővel, láng érzékelővel, füst érzékelővel ha nagyon akarsz még éppen el lehet játszani, de nagyon alaposan teszteld ki ezeket a filléres ebayes termékeket, mert gyanítom inkább játékra, mintsem éles használatra lettek tervezve (zavarérzékenység, működési paraméterek, stb).
-
harry
veterán
válasz
wassermann #5614 üzenetére
Köszi, ez így nagyjáról rendben, és én is így terveztem, csak az a gondom, hogy nem találok konkrét megoldást füstérzékelőre... mármint valamilyen kis PCB-n lévő kis érzékelőre gondolok, némi elektronikával, és csatlakoztatási lehetőséggel, tehát nem csak magára az adott érzékelő alkatrészre, de nem is feltétlenül egy kész, dobozba épített, riasztós termékre. De lehet ez utóbbi lesz a megoldás, csak nem tudom, mennyire vezérelhető központilag, ha nem így lett tervezve.
Csak példaképp, mozgásérzékelőkből ilyesmikre gondoltam: [link] Ezt konkrétan próbáltam is egy raspberryvel, működik.
Gondolnám, füstérzékelőből is van hasonló kiépítésben, de nem találok. CO vagy gáz érzékelő még rendben, azokra vannak megoldások: [link], [link]
Esetleg az MQ-2 gáz szenzor, érzékel füstöt is, de ez sem optikai: [link] [link]
No meg jó lenne digitálisan megoldani / küszöbértéket figyelni.
-
wassermann
Topikgazda
Korábban terveztem ilyen rendszereket. Lakóházba nem kötelező, de ahova muszáj rakni (pl. újonnan épített iskola) ott csak szigorúan minősített gyártó cuccait lehet beépíteni. Néhány alapszabály:
A konyhába hőérzékelő kell (ez ált. nem a pillanatnyi hőmérsékletre, hanem a gyors hőmérséklet növekedésre riaszt). A vizes helyiségekbe nem kell semmi, az egyéb helyekre optikai füstérzékelők kellenek (ezek jelzik legkorábban a bajt) és persze néhány sziréna, amin a rendszer riaszt. Érzékelő sok fajta van, neked olyan kellene, ami kontaktust ad. -
harry
veterán
Tűzérzékelőhöz kérnék segítséget. Eleve, ezekből is több van, úgy tudom - mármint egy tetszőleges riasztórendszer részeként, pl. hőérzékelős (konyhába hallottam, hogy javasolják, ahol pára, vagy némi kisebb füst előfordulhat, de ezekre így nem jelez, csak a magas hőmérsékletre), és az optikai füstérzékelő.
Egy raspberry / arduino rendszerhez mit lehetne használni? Amiket néztem:
- MQ-2 gáz érzékelő, ez szerintem nem teljesen az, amit keresnék... szénmonoxid érzékeléshez jó lehet (valamelyik szenzor, a családból). [link], [link] Izzítás miatt áramigénye is talán magasabb, nagy mennyiségben problémásabb a sok analóg bemenetet biztosítani. Árban is kicsit magasabban van.
- Láng érzékelő, ez ha jól értem, 1 méteres távolságig észleli a tűzláng fényének hullámhosszát, illetve van benne egy hőmérő is, ami vagy analógon küldi ki az aktuális értéket, vagy küszöbérték felett riaszt digitálison: [link] Nem teljesen értem, minek hőmérő, ha hullámhosszt néz - vagy csak késő van, és rosszul értelmezem. Mindenesetre elég kicsi a hatótávolsága az 1 méter és 60°-kal, nem tetszik annyira, és talán még drágább
- Valamilyen "photoresistance", "photoelectric", "Photosensitive", vagy milyen érzékelővel, ami meg egyfajta fényérzékelőként működne...?Direkt füst/tűzjelzőre keresve is, alig találok valamit, holott pl. PIR mozgásérzékelő van milliónyi, $2-tól, egyet vettem is, egyszerű, működik... Mit javasoltok, mit kéne mégis keresnem? Vagy maradjak egyszerűen egy hőmérő + küszönértéknél, és van egy olcsó, digitális riasztásom? Funkcionálisan, jobb ez, mint egy füstérzékelés? Hisz azért a füst még nem feltétlenül jár hőmérséklet emelkedéssel, de azért ad okot aggodalomra...
Maga az érzékelő a mennyezeten lesz elhelyezve, 2.5m magasan, valamennyi helyiségben. -
UsagiYojimbo
tag
válasz
UsagiYojimbo #5594 üzenetére
I2C lesz a megoldás, találtam egy ilyet.
-
azbest
félisten
válasz
McSzaby #5601 üzenetére
Valószínűleg a cubiebord-ról beszélsz, azóta már az egy magos változat azt hiszem meg is szűnt, már árálltak a kétmagos alwinnerr a20-ra, ami lábkompatibilis az előző a10-zel. Persze nem feltétlen jó választás az sem. Mármint a hardveres grafika gyorsítás az mindnél problémás. A videolejátszás még úgy-ahogy általában menni szokott, de a sima linux asztal már neccesebb. Ha befejezik a wayland-es grafikát, akkor lesz majd hétköznapi desktop progikhoz is használható sebességű. Persze inkább csak kisebb programok és nagyon benne van a "ha befejezik", mert sok mindent félbehagytak már. Persze ebből lehet majd profitál a cubieboard is.
Egyébként találkoztam már más komolyabb boardokkal is. Az odroid 4 magos 1.7GHz-es, 2GB ramos, mégis erősen húzza a belét a linux desktopon. Ott állítólag az sdkártya a szűk keresztmetszet, mert illene venni hozzá spéci flash modult.
-
xAttilax
őstag
válasz
V.Stryker #5600 üzenetére
szerintem azért nem olyan vészes az áruk ha figyelembe veszed, hogy az element14 (farnell) és az RS components a hivatalos disztribúciója akik nem éppen az olcsó áraikról híresek (viszont minden szar van náluk 1-2 napos szállítással) és ott nettó 5,5-6k a cucc, ami azért nem durva... Itt a bukó MO 27% áfa plusz, hogy 1500 ft-os posta költség van. meg aztán az én Rpimre "made in the UK" van írva és ott azért nem egy tál rizsért melózik senki.
-
Proci85
senior tag
válasz
Proci85 #5603 üzenetére
webcam téma: 1-3 Mpixeles USB-s webcamokat kapni 5 ezerért, ez meg ugye egy 5Mpixeles. Persze kérdés milyen optikával. Elvileg jónak kell (illene) lennie.
És még1: kint 3x annyit keresnek, mint idehaza. Nekik ez aprópénz cukorkára
A fejlődő országokban nem tudom mi a téma meg mennyiért tudják nekik adni, venni, de sok orszában ez tényleg ingerküszöb alatti árkategória.
-
Proci85
senior tag
válasz
V.Stryker #5600 üzenetére
Nagyon sok kütyüt ebayen meg tudsz hozzá venni töredékéből, mint azt az Rpi-s webshopok kínálják.
Jellemzően bolti ár/3 áron.
Amúgy nem a TV meg a multimédiára lett kihegyezve a téma. Azt már a közösség dobta mellé és lovagolta meg a témát.
Alap minimal gépnek, programozáshoz minden fullosabb kiegészítő nélkül alkalmas.
A marketinget inkább a közösségre hajtó üzletek csinálták. -
V.Stryker
nagyúr
válasz
McSzaby #5601 üzenetére
Az elképzelés nem rossz, nekem is van, szeretem is, csak néhol k.rva nagy lehúzást érzek benne. De igazából lehet ügyeskedni...pl a múlt héten 2 dollárért nyertem egy aukción, szállítással két soros LCD kijelzőt hozzá az ebay-en...szintén ott, egy dollárért ultrahangos távolságérzékelőt.
-
McSzaby
őstag
válasz
V.Stryker #5600 üzenetére
Íííígy van. Maga a Pi nem drága, csak ha bármit akarsz venni mellé, amitől komoly lesz, az a drága. Egyébként valahol Ebay-n láttam olyan Pi-t (?), Raspberry (?)-t vagy mit, ami már igencsak komoly kis gép volt. SATA-val, mindennel, ARM-s procival. Érdekes, az egy tök használható gép lenne mondjuk szinte bármire, erre semmi... mert nincs marketing..
----------------------------
Na, de valaki próbálta már a Kali-t, vagy Bodhi-t Pi-n?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gamer PC - Ryzen 7 5700X / RTX 5060 / A520M / 16GB vagy 32GB RAM / 240GB + 1TB SSD / 650W
- Asztali PC , i7 9700K , RX 5700 XT , 32GB DDR4 , 500GB NVME , 1TB HDD
- Asztali pc
- Egy szálon csúcs: új Intel 1215U, 6 mag / 8 szál, 16 GB / 1 TB
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Cooler Master 700W
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Asus ROG G20AJ - Intel Core i7-4790, GTX 980
- Bomba Ár! Lenovo ThinkPad L14 - Ryzen 5 I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest