Hirdetés
- TCL LCD és LED TV-k
- Locsolkodás helyett hardverekre feni a fogát az ünnepi nyúl
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- RAM topik
- Házimozi belépő szinten
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen videókártyát?
-
PROHARDVER!
Autós topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
tboldi
nagyúr
válasz
BigBlackDog #193391 üzenetére
Nekem semmi bajom velük. Lehet, hogy még időben, a lezüllés előtt vettem?
szerk.: Ja, nekem is EBC tárcsa van a sárgák mellett, nem vagyok híve a keverésnek.
-
Szoszo94
őstag
válasz
BigBlackDog #193396 üzenetére
Köszi
-
Snoop-y
veterán
válasz
BigBlackDog #193391 üzenetére
Hmm pedig 5 eve meg jo volt
-
Szoszo94
őstag
válasz
BigBlackDog #193391 üzenetére
Köszi! Eddig én csak jókat olvastam, végre látok negatívot is. Milyen tárcsával használta, arról nem olvastál esetleg?
Tboldinak is Yellowstuff van, Ő jókat mondott róla. Ismerős ATE Ceramic-ot vett, még bejáratós, de eddig ő is jókat mondott róla. Minden infót szívesen fogadok, még 1-2 hónap mire cserélem, addig jó lenne minél több véleményt olvasniFocvis: igen
Hoppá akkor rosszat is linkeltem,valószínűleg az EBC akkor a Tiedre is drágább lenne -
BigBlackDog
veterán
válasz
Szoszo94 #193389 üzenetére
EBC-ről olvastam némi negatív véleményt mostanában... Meg is van.
-
Szoszo94
őstag
válasz
focvis #193386 üzenetére
EBC fúrt és mart tárcsa előre (100k), mart hátra (70k), plusz EBC Yellowstuff betétek (30+45k). Plusz a szerelés, ami passz mennyi. Nyerget cserélni kéne akkor t.k.n is szúrnám magam
Gumi nyárra pedig Michelin PS4 leszMost nézem, neked jóval kissebb tárcsák kellenek, könnyeb is az autó, nekem majd' 300mm-esek. Tiedre az EBC szett első tengelyre 62k lenne.
-
Szoszo94
őstag
Gyárilag csak a sporthoz járt a kétszéles felni, úgyhogy az utólagos vásárlás lehetett rá
Egyébként még az 1.gen IS300 difije jó asszem' alá. Most viszont gumik (170k), fékek (250-300k) a tavaszi projekt, aztán majd meglátjuk idén lesz-e alá sperr szerezve vagy megvárjuk vele a következő tavaszt.Kisza25: szedánban jobban adja, mint az ex csapotthátú. Még egyszer gratula!
-
diegho
nagyúr
Első ülés hátoldalára ülésvédőt, vagy rendezős ülésvédőt használ valaki? Gondolkodom egy beszerzésén, mert a lányok lába amikor hozzáér a szövethez, akkor könnyen koszos lesz. Meriva-ban nem volt ilyen gond, ott a műanyagot fél perc volt letörölni.
-
j.bravo
addikt
Urak,
Remélem nem minősül hirdetésnek - ha igen, kérlek szóljatok.
Ismertek olyan embert aki keni-vágja a 3 fázisú aszinkron (villany) motorvezérlők programozását?
Van egy barátom, gimnáziumi osztálytársam, aki egy kicsi baranyai faluban autórestaurálással foglalkozik, és vannak érdekes kapcsolódó projektjei is - jelenleg pl. elektromos hajtásláncot építenek egy klasszikus Minihez. Már megvan a motor, megvan a vezérlő (Curtis 1239e, bármit is jelentsen ez), és nulláról kellene felprogramozniuk. Ehhez keres segítséget.A részleteket nem ismerem, de ha ilyen ember vagy, és érdekel, vagy ismersz ilyen embert, összekötnélek vele.
Köszönet!
-
Richard!
addikt
válasz
BigBlackDog #193379 üzenetére
Érdemes nekiállni számolni?
-
válasz
stickermajom #193367 üzenetére
Nem. Ismét covid negatív vagyok, a folt a tüdőmön nem zár el vénát, artériat, azt kimutatta az érfestés, így elengedtek. Így gyakorlatilag már gyógyuló fázisban vagyok, ezt támasztja alá a csak picit emelkedett véralvadás érték, ami állítólag post covid tünet. Más szóval: bele is halhattam volna, ha nagyobb és lesz egy vérrög, csak nem vették észre a röntgenen februárban. Jövő héten kielemzi a tüdőgondozó főorvosnője, hogy kell e valami további dolog, vagy marad a lassú gyógyulás.
-
Darko_addict
őstag
Sziasztok!
Matt (titán) felnit mivel tisztítotok, tisztítanátok?
Mehet rá hétköznapi acid-free felnitisztító? -
kisza25
félisten
válasz
BigBlackDog #193348 üzenetére
Na haladtam vele 250 km-t, hipertér ugrás a seat után ahogy a barátnőm fogalmazott. Picit szoknom kellett az euro4vs euro6 gázreakciót, meg a 6os váltó kiosztását, meg teljesen más a kormány áttételezése, de hamar előjöttek az emlékek. Ugyanolyan csendes, mint az 5 ajtós, ugyanazt csinálja, mint az előző amíg bejáratós volt, hogy 6ban nincs erő, meg ugyanúgy fura az 5-ből vissza 4.
Ja meg van benne start stop, egyelőre nem idegesített fel.
A fogyasztás végig pályán 6,8 fedélzeti szerint, na az 8- 8,5 szokott lenni az 5ajtósnál pályázva, de tankolva ez is több lesz szerintem.
Az a felszereltség kapott egy plecsnit, dizájn elem, vagy limitált, passz
Qru:Pit stop köszönöm
Focvis: beszámolták annyiért amenyiért egy éve vettem, így nem vacakoltam az eladással -
-v-
addikt
Egész jól muzsikál még ez a 6 hengeres ennyi méterrel [link] pláne a felhasználás jellegét tekintve
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
BigBlackDog #193348 üzenetére
Felszereltseget jeloli, mint Fordnal a Ghia emblema.
Tapasztalatok? Eleg ha visszaolvasol.
-
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
T0mBd1gg3R #193347 üzenetére
Ugy tudom passziv rendszeres a szenzor maga az abs jelado szentor ezert nem kell bele kulon nyomasmero szenzor de majd a vag topikban megmondjak tutira.
-
Néztem rá használt másik komplett kerékszettet, emihez írta a tulaj, hogy szenzorokkal.
Illetve akkor minek lett kikapcsolva tavaly májusban? Gondoltam eladta a másik kerékszettet a szenzorral. Nem tudta megmondani az előző tulaj, bár azt is megértem, hogy másfél hónappal eladás után, miután már hazaköltözött Japánba és ráírok a f*sznak se lenne foglalkozni vele. -
tboldi
nagyúr
válasz
T0mBd1gg3R #193341 üzenetére
Hivatalosan: igen, nyilván működnie kell, ha gyárilag szerelték bele.
Nem hivatalosan (legalábbis itthon): ha nem világít a műszerfalon, valószínűleg nem tűnik fel nekik.
szerk.: Ja, igen, a VAG passzív, erről meg is feledkeztem.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
T0mBd1gg3R #193341 üzenetére
VW passziv rendszeres, nem kell bele semmi mert az abs szenzor alapjan jelez.
-
Kérdés: a tpms megléte befolyásolja a műszaki vizsgát akár otthon akár Németországban? Szerintem nincs benne hanem a nyári kerékszettben volt benne és ezért kapcsolhatták ki vcds szerint.
-
Szoszo94
őstag
Nincs sperr sajnos, valamit elektromosan mókol amivel úgy tesz, mintha. Burnout pl sosem egykerekezik, de fánkot akkor tudok vele csinálni, amikor kedve van hozzá. Van, hogy szépen, kis ívben szinte az első kerék körül, de van, hogy ledifferál és az egyik kerék pörög csak. Kéne a sperr, GT86/BRZ 1:1 felmegy alá.
Sport futóműje más (keményebb, 30mm ültetés, jobban tartja az utat és nem tolja az orrát), meg talán a hangolása is. Mentem több sima ellen már többször is és nagy volt a különbség az én javamra mindig. Egy JDM IS250 volt, ami olyat ment koppra, mint én, többször mértük, de ott erősebbek voltak az IS-ek mint az EU modellek. Szóval valami különbség itt is akad a Sport/nem Sport közt.
Ja meg az ESP (VSC) is más, nálam pl nincs VSC piktogramm sem, a többi simában van. Az a baj nem találtam semmi konkrét leírást különbségekről, a katalógusban csak az apróságok szerepeltek (fém pedál, gyárilag kétszéles felni és 18", meg hasonló dolgok, de semmi ami a műszaki különbségekre utalna).
-
Szoszo94
őstag
válasz
bbubby00 #193299 üzenetére
Én hallottam FL utáninál is hengerfejtömítés problémáról, ezért tettem le róla és vettem benzinest. A Sport felszereltség plusz pont, de 3,5misiért olyan benzinest kapsz ami megszólal, ennyiért nagyon sok a dízel! 1,5m körül indulnak, az elvileg problémamentesek 2-2,5m közt mennek a dízelből. Annyi pénzt biztosan nem adnék érte, mert egyszerűen jóvan a piaci értéke fölött árulják.
Ráadásul ha jól tudom csak manuális volt dízelből, ez pedig már nem olyan jó, mint az előző IS széria váltója. Nem rossz, csak nem olyan pontos és feszes. Plusz ez is már kettőstömegűs. Én nem mertem megvenni a dízelt végül, de van aki régóta használja és problémamentes nála. De ismétlem, annyiért ne vedd meg, kevesebbért vettem a 127e km-t futott, második tulajos, végig hazai márkaszervizbe hordott majdnem fullos felszereltségű benzinest majdnem fél misivel lassan két éve.
-
6030D
őstag
válasz
ngaba #193329 üzenetére
Júniusban voltam más miatt kórházban, akkor jött be a tesztelősdi, a Honvéd kórházba úgy mehetett át a beteg, ha negatív volt a teszt. A mellettem lévő ágyon volt egy (amúgy jó fej) 100+ kg-s kancickány, fél szemmel néztem, ahogy PCR-t csinálnak neki. Na, amikor felszisszent, onnan még 5 cm-t toltak az orrába, érdekes hangokat adott. Szeptemberben csináltak nekem, mentőben, kérdezte, hogy tudom milyen? Igen, láttam. Csak nem sejtettem.
Nagyon nem volt jó, utána fél napig vérzett az orrom orrfújáskor. Most meg mi van? Aha, volt teszt, nem is vészes... Haverom 6 éves lányának csináltak tesztet. Sírt? Nem, sőt, mondta az anyjának, hogy vegye videóra, mert meg akarja nézni, és utána egyből ment, hogy na milyen? Kb olyan érzés, mint amikor a 60-as csiszolópapírt dugják be a szemed közé hátra. Olyan is volt, akinek csak a szájából vettek... na mindegy, hagyjuk, nagyon off.
CactuS: jobbulást!
-
ngaba
aktív tag
válasz
molnarpeter #193321 üzenetére
A gyorsteszt eleve csak akkor mutatja ki, ha elég nagy már a víruskoncentráció a szervezetben (ha kimutatja, akkor viszont elvileg jó). Nekem anno fiatal önkéntes medikák jöttek ki a lépcsőház elé, és ott vették le mintegy látvány-gyorsteszttel szórakoztatva az erkélyről figyelő embereket.
A PCR elvileg biztos (~100%), ha jól vették le a mintát.
Cactusnak pedig jobbulást.
-
-
MC Pite
veterán
válasz
CactuS #193293 üzenetére
Jobbulást, te akkor jobban ráfaragtál
.
Én délelőtt még azon morfondíroztam hogy itt Nyergesen 1,5 hét az első teszt, és 2 negatív kell, hogy lemehessek a dokihoz, meet amúgy k..a nem covidos vagyok, és majd meg pusztulok az izületi gyulladástól, de addig nem mehetek szakrendelésre vagy háziorvoshoz.
Jobbulást!Off:
Voltam csomagot feladni, csekk témában mit láttam? [kép] -
Richard!
addikt
Nagy Autós Hétvége (Márc. 5-7-ig): lumenet.hu
-
tboldi
nagyúr
válasz
szabonagyur #193317 üzenetére
A Jazz-ből sosem volt dízel.
Amúgy most a saját lábán áll, visszaszereltem annyira a csapágyat.
szerk.: Az enyém is kész lehetne holnap, de nem vagyok hajlandó 27k-et fizetni egy alkatrészért a Bárdinak, mikor pár nap várakozással megkapom ugyanazt 12-ért.
A féket is csak vissza kéne csavarozni, de minek, ha úgy is szét kellene szednem újra pár nap múlva. Addig meg WagonR. -
Qru
MODERÁTOR
válasz
szabonagyur #193317 üzenetére
Már keréken van... Csak éppen a fék nem üzemel.
-
válasz
BigBlackDog #193300 üzenetére
Van egyáltalán olyan japán dízel ami jó? (És nem pickup...)
-
Köszi skacok.
-
bbubby00
őstag
válasz
BigBlackDog #193300 üzenetére
Ezt akarom kidíríteni, hogy a 2010-12es modellnél már javítottak-e valamit.
Megér-e 3,5M-t a piacon!?
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude 7280 - i5-7GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T560 - i7-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest