- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- LG LCD és LED TV-k
- NVIDIA® driverek topikja
- Milyen TV-t vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Idén lesz tíz éves az AMD Socket AM4 foglalat
- Szomjan halunk, míg az AI dolgozik
- Projektor topic
- Véleményes teszt bizonygatja mennyit ér a Macbook Neo 8 GB RAM-ja
- Milyen notebookot vegyek?
-
PROHARDVER!
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Xabi78
aktív tag
válasz
#85578752
#101445
üzenetére
Valaha, a 70-80as években a kávézókban nők dolgoztak. Igen megbecsült státuszuk volt. Aztán eltűntek a kávézók. Most meg ismét reneszánszukat élik. Imádnám (tényleg), ha nők föznék a kávékat, de valamiért most mégis a tetovált-szakállas baristák vannak többségben. Olaszországban a kávézókban még mindig jellemzően nőktől kapjuk a kávét, de a hipster helyeken ott is férfi baristákra emékszem. A legrosszabb kávékat jellemzően turiszt helyeken, férfiaktól kaptam. A legjobbakat pedig eldugott kávézókban, nőktől, de ittam jót benzinkúton is (a Palermoi piac kivétel, ott egy idős bácsi főzött olyan kávét, hogy hűha - persze, klasszik olasz szicliait).
Van pár női barista itthon is, igen. De nem ez az általános.
Az általánostás soha nem tartalmazza a teljes igazságot. Olyan, mint a statisztika, a kivételekkel és a szélsőségekkel nem tud mit kezdeni (az egyszerű megfogalmazásokban legalábis nem). Az egyediséget az adja, hogy van egy csomó tulajdonságunk, ami tök átlagos, meg van pár nagyon egyedi. Ettől még az általánosításnak pont ugyanúgy van helye, mint a statisztikának (de a feleségem is olvasta az inkriminál hozzászólást, és ő is megerősítette, hogy valóban kicsit lekezelő volt összességében, úgyhogy emiatt ismét bocsánatot kérek, nem volt szándékos, de belejavítani ár nem tudok).
Megkérdeztem most a feleségemet, hogy egyébként örülne-e egy Nespresso gépnek, mindenféle kapszulákkal. Azt mondta, igen, csak mindig lebeszélem róla, merthogy drága a kapszula. De egyébként ő simán tudna együtt élni vele, mert 3 gyerek mellett van, hogy egyszerűen nincs 5 (igazából 2, mindegy) perce kávét csinálni. Ezt mondjuk én nem értem, mert pl. egyedi maszkot, meg karácsonyi dekorációt csinálni meg igen. De igazából a kávézás az én hobbim, a varrás meg az övé. Én örülök egy új sapinak, ő meg egy reggeli szivecskés kapunak.
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Luck Dragon: MárkaLánc
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Elektromos autók - motorok
- Telekom mobilszolgáltatások
- AliExpress tapasztalatok
- Crimson Desert
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- LG LCD és LED TV-k
- NVIDIA® driverek topikja
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- További aktív témák...
- Wacom Bamboo One CTF-430 rajztábla
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4428
- Eladó Samsung Galaxy A50 4/128GB kék / 12 hónap jótállás
- Bontott Bosch Smart Home Intelligens radiátor termosztát II / 12 hó jótállás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

