Hirdetés

2019. február 22., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#63151) shirogin21 válasza PhoenixK (#63134) üzenetére

shirogin21
(lelkes újonc)

Sikeresen megoldódott a jelenség. Színes képek jelentek meg, tesztszerűségnek tűnt és visszaállította magát a rendszer. Miért csinálja ezt a laptop ? Egyáltalán mit jelent ez ? Nyilván vannak sejtéseim, de érdekel mit gondolsz vagy akár más aki szeretne a témába bekapcsolódni és kisegíteni ezzel kapcsolatban. Köszönöm mégegyszer. :R

(#63152) PhoenixK válasza shirogin21 (#63151) üzenetére

PhoenixK
(őstag)

Amit olvastam, az alapján akkor jön elö a dolog, amikor:
- nem normál leállítás van (pl. sleep, hybrid sleep) és
- a kijelzö megváltozik (pl. lehúzza az ember a monitort, leveszi a dokkolóról)

Menet közben ha változik a kijelzö, azt lekezeli, de ilyenkor hajlamosak megkeveredni. Ez nem Dell-specifikus.

Nem tudom, nálad ez volt-e az eset, de ez egy lehetséges ok.

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#63153) looser

looser
(őstag)

Sziasztok!

Ismerősöm Inspiron 15 eszközén átállítottam a bootot legacy módra és megpróbáltam az offline nt password changerrel hozzáférni, hogy töröljem a helyi rendszergazdai fiók jelszavát. Ez nem ment, sőt a a Windows 10 ezután már nem indul, helyette a Bitlocker jelszót kéri. Ha valaki járt már hasonló cipőben (a második fele az érdekes csak, mármint hogy BL jelszót kér), akkor a Dell ezt valamilyen módon fel tudja oldani ha elküldöm a gép összes adatát nekik?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#63154) Pyttawrx válasza looser (#63153) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

És nem tudod formázni a hdd-t, akár úgy hog kiveszed? A windows 10 hez uefi kell

[ Szerkesztve ]

Pisti

(#63155) shirogin21 válasza PhoenixK (#63152) üzenetére

shirogin21
(lelkes újonc)

Amióta tört játékokat telepítettem a laptopra az után jelent meg ez az állapot és a teljesítménye is nagyot csökkent... sokat tölt, lassú, fagy. Szóval részemről valamit bekaptam és ez okozhatta és okozza most is ezt a jelenséget.
Köszi a segítséget.

(#63156) looser válasza Pyttawrx (#63154) üzenetére

looser
(őstag)

Lehetne, csak akkor az adatok mennek a levesbe :-)
Beszéltem a DELL ügyfélszolgálattal és közben kiderült, hogy az egyik kikapcsolt security opciót nem kapcsoltam vissza, ezért nyavajgott a Bitlocker. Bent vagyok :-)

(#63157) SZIGMA válasza looser (#63153) üzenetére

SZIGMA
(fanatikus tag)

Későn frissítettem az oldalt, közben megoldottad. Itt hagyom azért, hátha másnak segít.

Szia!

Ha UEFI-ről átállítottad Legacy-ra,akkor az is csoda lenne, ha elindulna a rendszer.
Szóval a nagy INTERNET bugyrait járva azt olvastam,hogy ez egy M$ bug, a Dell nem tud vele mit kezdeni.
Próbáld ezt:
1. Restart the system.
2. At the Dell Logo keep tapping F2.
3. You will enter the BIOS screen
4. Under General
5. Select Boot Sequence.
6. Select UEFI
7. Select Apply.
8. Under “Security” select TPM 2.0 Security
9. Select Enable and click on Apply.
10. Under “Secure Boot”
11. Select Secure Boot Enable
12. Select Enable.
13. Click on Apply. Once these steps are done, restart the system and let us know if you are able to boot into Windows.

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#63158) Pyttawrx válasza looser (#63156) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

Igen persze akkor adatvestés van, de örülök hogy a dell-nél segítettek.

Pisti

(#63159) suto válasza Gizmo94 (#63143) üzenetére

suto
(lelkes újonc)

Köszi!
HDD cserélve lesz SSD-re.

(#63160) kellcucc

kellcucc
(fanatikus tag)

Üdv!
3 éve jártam ebben a fórumban, most újra be akarom üzemelni a Dell 5537-es laptomomat.
A telepítési sorrendet már megtaláltam a topikban, viszont a Realtek LAN RTL8106E Ethernet Controller Driver nem akar normálisan működni - nincs hálózat. Régebbi verziót nem találok a dell oldalán, de 2015-ös a driver, nagy valószínűséggel régen is ezzel operáltam.
Hiba

Köszönöm a segítségeteket!

(#63161) Pyttawrx válasza kellcucc (#63160) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

Szia!

Mert ez a wifi kártya lesz nem a LAN kártya, az már telepítve van ahogy látom az óra mellett kis ikon szerint. Te pedig a LAN kártya driverét linkelted. Wifi drivert töltsd le.

Ezt:

Vagy ami van benne

[ Szerkesztve ]

Pisti

(#63162) kellcucc válasza Pyttawrx (#63161) üzenetére

kellcucc
(fanatikus tag)

Szia!

Elnézést, igazad van!
A wifi 1705/1703-mat telepíteni nem tudom, azt írja ki, hogy "Az eljárás belépési pontja (AddDllDirectory) nem található a DLL-ben (Kernel32.dll).
A 1704 telepítve, de nem működik..

Megnézem a linked, köszi.

(#63163) Pyttawrx válasza kellcucc (#63162) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

Látatlanban küldtem a linket. Milyen oprendszer van rajta? win7 64? Milyen a kártya ami benne van. Lehet intel van benne. Lehet van még wifi button drv is stb. Ezeket kell telepíteni, stb

[ Szerkesztve ]

Pisti

(#63164) kellcucc válasza Pyttawrx (#63163) üzenetére

kellcucc
(fanatikus tag)

Win7 64, Ugyanezt a wifi drivert letöltöttem én is. Melyik kártyára gondolsz?

(#63165) Pyttawrx válasza kellcucc (#63164) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

Wifi kártya típusa. Intel, vagy a dell ami bluetooth is egyben. stb. Nem tudod fizikailag megnézni?

Pisti

(#63166) kellcucc válasza Pyttawrx (#63165) üzenetére

kellcucc
(fanatikus tag)

[link]
Úgy néz ki nagyon el van dugva, szét kéne hozzá bombázni a gépet.

(#63167) kellcucc válasza kellcucc (#63160) üzenetére

kellcucc
(fanatikus tag)

Szerkeszteni már nem tudom az előző hozzászólást.
Megoldottam a problémát. 2013-ból még találtam kósza drivereket a külső winyón. Külön bluetooth, külön wifi. Mindkettőt felraktam és egyből működik.
Köszi a hozzászólásokat.

(#63168) Pyttawrx válasza kellcucc (#63166) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

Ok, de ha jól látom, ha leveszed a HDD takarót, annak az alján vagy a hdd körül van egy cinke, mintha az lenne rajta, hogy mi a wifi kártya típusa. Azt érdemes megnézni az nem nehéz.

Pisti

(#63169) Pyttawrx válasza kellcucc (#63167) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

Nah, akkor pipa. :)

Pisti

(#63170) looser

looser
(őstag)

Srácok, egy eszköz típusáért eszetekbe ne jusson szétkapni a gépet. Windows alatt pofonegyszerű: az eszközkezelőben megkeresed a kívánt eszközt (hiányzó driver esetén sárga alapon fekete felkiáltójel), azon dupla klatty, majd a tulajdonságlapon a Részletek fül. Itt a legördülő menüből kikeresed a Hardverazonosítók menüpontot. A "VEN_xxxx" és "DEV_xxxx" részek a fontosak, ezek beazonosítják a gyártót és az eszközt (vendor, device). Ha erre rákerestek pl. ezen az oldalon, ki fogja dobni, mi is az pontosan.
A saját gépemről kiválasztottam a Realtek ethernet kártyát és...tadam! :-)

(#63171) kellcucc válasza looser (#63170) üzenetére

kellcucc
(fanatikus tag)

Szia!

Szuper ötlet, köszönöm.
Párhuzamosan telepítem az asztali gépet, ott a motherboard-ot akartam digitálisan beazonosítani, CPU-Z nevű programot gyorsan lekaptam és megmondta. A Ven/Dev már egy szinttel feljebbi, de megjegyzem!

Köszi

(#63172) david.magony

david.magony
(újonc)

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet.
Van egy XPS 9560-am (4K, i7 7700HQ, 16GB RAM) és a helyzet az, hogy érthetetlenül lassú boot időket produkál a gép, jelenleg egy Samsung 970 PRO 1TB SSD van a gépbe.

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e valami tippet adni a boot idő javítása érdekében?

Köszi! :))

(#63173) wwhy válasza david.magony (#63172) üzenetére

wwhy
(PH! kedvence)

vegyél valami rendes gépet ne XPS-t ;]

[ Szerkesztve ]

<< Eladók, újak>> <<Logitech Anywhere MX egér >> <<Dell 7480 magyar billentyűzet>>

(#63174) laca891 válasza david.magony (#63172) üzenetére

laca891
(tag)

Nálam az Inspiron i7 8500u , ssd-vel vilámgyors.

[Dell Inspiron 5567] [Samsung A5 (2017)] [Overmax 6.1] [Husqvarna 545rx] [WayteQ x995 max]

(#63175) Pyttawrx válasza david.magony (#63172) üzenetére

Pyttawrx
(fanatikus tag)

Ez mit jelent pontosabban, időben?

Pisti

(#63176) looser válasza kellcucc (#63171) üzenetére

looser
(őstag)

Az mondjuk egyszerűbb, valóban :-) Vagy ott van még a Speccy, AIDA64. Ez akkor hasznos leginkább, ha egy olyan komponensről van szó, amelyet nem is tudod, hogy hol keresd ilyen pl. a Rendszereszközök alá tartozó eszköz. Mert a fenti programok kilistázzák, csak beazonosítani nem lesz egyszerű. De abszolút hasznosak, ez tény :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.