Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wasd.hu
    senior tag

    Én gabecube-nak ismertem :D

    Meglátjuk, igazából én már megvagyok, lepróbáltam kb 5 évre előre az összes játékot amit tervezek kivégezni backlogból (kétgyerekes apuka élet), mindegyik szalad szépen :DD

    úgy hallottam az igazi játék a 3. gyerektől kezdődik :DDD

  • hunluki
    senior tag

    Sokan várják a gabeboxtól, hogy majd fordít nem egy játékgyártó hozzáállásán Linux VS anticheat dologban ha népszerű lesz. Kár, hogy csak csúszik és csúszik a ramhelyzet miatt a megjelenése (és az ára is felfelé megy vélhetőleg).

    Én gabecube-nak ismertem :D

    Meglátjuk, igazából én már megvagyok, lepróbáltam kb 5 évre előre az összes játékot amit tervezek kivégezni backlogból (kétgyerekes apuka élet), mindegyik szalad szépen :DD

  • DraXoN
    addikt

    Gamingel sincs baj, tavaly augusztus óta fedorán játszom, azonos vason konzisztensebb teljesítményt kapok mint W11 alatt kaptam.

    Hozzáteszem hogy jóformán csak és kizárólag single playert játszom, egyedül a 7D2D amit haverokkal tolunk, tökéletesen működik és jó 15%-al több FPS-t hoz mint ablak alatt. Eleinte parából tartottam W11 fallback partíciót, még karácsony előtt beszántottam érdeklődés hiányában.

    Szóval ha még nem is tökéletes (kernel lvl anticheat és társai), már bőven tud jól is működni. Érdemes átfutni protondb-t, ha jól néz ki akkor igazából ingyenes pluszteljesítmény kevesebb windows féle idegbajjal.

    Sokan várják a gabeboxtól, hogy majd fordít nem egy játékgyártó hozzáállásán Linux VS anticheat dologban ha népszerű lesz. Kár, hogy csak csúszik és csúszik a ramhelyzet miatt a megjelenése (és az ára is felfelé megy vélhetőleg).

  • hunluki
    senior tag

    Otthoni környezetben, ha nem gaming a cél, el kell engedni a Windowst.
    Ilyenre hogy videó vágás, szerkesztés, a Mac jobb opció, hétköznapi netezős gépnek egy Ubuntu, vagy Linux Mint is tökéletes.

    Gamingel sincs baj, tavaly augusztus óta fedorán játszom, azonos vason konzisztensebb teljesítményt kapok mint W11 alatt kaptam.

    Hozzáteszem hogy jóformán csak és kizárólag single playert játszom, egyedül a 7D2D amit haverokkal tolunk, tökéletesen működik és jó 15%-al több FPS-t hoz mint ablak alatt. Eleinte parából tartottam W11 fallback partíciót, még karácsony előtt beszántottam érdeklődés hiányában.

    Szóval ha még nem is tökéletes (kernel lvl anticheat és társai), már bőven tud jól is működni. Érdemes átfutni protondb-t, ha jól néz ki akkor igazából ingyenes pluszteljesítmény kevesebb windows féle idegbajjal.

  • wasd.hu
    senior tag

    Ja, OS nalam celeszkoz, win kb az "evil I know". De pl szamoltatni kizarolag *NIXen szoktam. Egy ponton az irodaban egymas mellett allt egy win, egy mac es egy ubuntu. Mostanra ez annyiban egyszerubb, hogy van itthon VM, meg laptopon egy teljes WSL, meg pl GIT CLI / VS CLI integracio eleg jol mukodik, csak neha nezek, hogy miert nem mukodik pl a dir es az ls (felvaltva, persze)

    Mondjuk otthoni desktopon jatszom, eyefinity (3x32"es kijelzo egykent kezelve) meg nem tudom mennyire megy, de latszik, hogy van mozgas. meg ugye az osszes USBs kiegeszito (kormany, kezifek, shifter, karacsonyfa). itthon nem vagyok hajlando uzemeltetni, a custom vizhutes nekem eleg kielni a pc builder hajlamaim :B

    uj avatar nagyon nice!! :R

    proci985, tibaimp
    Kösz srácok!

    Cserélődik előttem mindenféle hw. Mac, több gyártó notija így Linux-vm nagy kedvenc, de pl freebsd, néhány konzol is bele tartoznak az érdeklődési körbe. Enthusiast partnerekkel dolgozom a munkám soran. Ezért objektív sokféle rendszert tesztelhettem, amit leggyorsabban VENTOY boot érek el. Ahogy mondod, az OS csak egy eszköz. Lehetőleg optimalizált. Ahogy a többi SW

    Írtam erről egy másik topikban #168 #179

    Még egy gondolat:
    "nincs az az erőforrás, amit ne lehetne elpocsékolni"

  • tibaimp
    nagyúr

    #55 Chiller
    Rendben, volt egy kis időm. A szakmai rész érdekel, és mostanában nem jártam ph-n

    #85 laed
    Értem és én is így gondolom. De láthatod, mellékszál

    #10 Synthwave
    Meglépted már a linuxot kolléga?

    Fasza lett az új avatarod!

  • DS39
    nagyúr

    Nekem is épp egy hosszabb videókonvertálás kellős közepén (mikor itt hagytam a gépet hogy dolgozzon) fogta magát és újraindította. Arra jövök vissza, hogy sehol semmi, csak egy üres asztal. Egyből leesett hogy mi történt, persze nagyon örültem neki. Ja, nem.

    Otthoni környezetben, ha nem gaming a cél, el kell engedni a Windowst.
    Ilyenre hogy videó vágás, szerkesztés, a Mac jobb opció, hétköznapi netezős gépnek egy Ubuntu, vagy Linux Mint is tökéletes.

  • proci985
    MODERÁTOR

    #48 cpt_sanya
    Én is többféle OS-t és HW-t gyomrozok pár évtizede, elférnek egymástól. Nincs ezzel gond.

    #53 ha3flt

    "Érdemes néha mások véleményén is elgondolkodni."
    Teljesen igaz.

    #77 proci985
    A tapasztalat valóban azt mutatja, hogy tovább kell lépni. Vannak jó alternatívák, mindenféle VM-et és linuxot érdemes nyúzni. 2026 van, remélem nem csak nekem tűnt fel a szép tavaszi napsütés! Mintha a levegő is tisztább lenne.

    #79 cyberkind
    Biztonsági kockázat, sajnos mindig utólag derülnek ki ezek a dolgok... keress rá inkább Chris Titus tool-ra, az egy transzparens projekt.
    On
    Mondjuk a legkorrektebb hozzáállás szolgáltatóként: ha kér valamit az ügyfél / ek, akkor meg kell oldani normálisan. Van amikor ez körülményes (értem a kifogásokat), tömeges visszajelzéseknél mégis célszerű orvosolni. Azután senkinél nem jelentkezne többé emiatt adatvesztés.

    Ja, OS nalam celeszkoz, win kb az "evil I know". De pl szamoltatni kizarolag *NIXen szoktam. Egy ponton az irodaban egymas mellett allt egy win, egy mac es egy ubuntu. Mostanra ez annyiban egyszerubb, hogy van itthon VM, meg laptopon egy teljes WSL, meg pl GIT CLI / VS CLI integracio eleg jol mukodik, csak neha nezek, hogy miert nem mukodik pl a dir es az ls (felvaltva, persze)

    Mondjuk otthoni desktopon jatszom, eyefinity (3x32"es kijelzo egykent kezelve) meg nem tudom mennyire megy, de latszik, hogy van mozgas. meg ugye az osszes USBs kiegeszito (kormany, kezifek, shifter, karacsonyfa). itthon nem vagyok hajlando uzemeltetni, a custom vizhutes nekem eleg kielni a pc builder hajlamaim :B

    uj avatar nagyon nice!! :R

  • wasd.hu
    senior tag

    #55 Chiller
    Rendben, volt egy kis időm. A szakmai rész érdekel, és mostanában nem jártam ph-n

    #85 laed
    Értem és én is így gondolom. De láthatod, mellékszál

    #10 Synthwave
    Meglépted már a linuxot kolléga?

  • wasd.hu
    senior tag

    #48 cpt_sanya
    Én is többféle OS-t és HW-t gyomrozok pár évtizede, elférnek egymástól. Nincs ezzel gond.

    #53 ha3flt

    "Érdemes néha mások véleményén is elgondolkodni."
    Teljesen igaz.

    #77 proci985
    A tapasztalat valóban azt mutatja, hogy tovább kell lépni. Vannak jó alternatívák, mindenféle VM-et és linuxot érdemes nyúzni. 2026 van, remélem nem csak nekem tűnt fel a szép tavaszi napsütés! Mintha a levegő is tisztább lenne.

    #79 cyberkind
    Biztonsági kockázat, sajnos mindig utólag derülnek ki ezek a dolgok... keress rá inkább Chris Titus tool-ra, az egy transzparens projekt.
    On
    Mondjuk a legkorrektebb hozzáállás szolgáltatóként: ha kér valamit az ügyfél / ek, akkor meg kell oldani normálisan. Van amikor ez körülményes (értem a kifogásokat), tömeges visszajelzéseknél mégis célszerű orvosolni. Azután senkinél nem jelentkezne többé emiatt adatvesztés.

  • sh4d0w
    félisten

    wasd.hu: ja, az ősz olyan jól ment az MSnél, hogy baráti körben két MS alapú full-stack dev az otthoni játékgépre (!) linuxot rakott.

    Az egészben az a rendkívül bosszantó és egyben elkeserítő, hogy a linux (ebben a konstellációban) ingyen van, az MS sz*ra meg fizetős... Ha fordítva lenne (ti. egy ingyenes oprendszeren lennének kisebb-nagyobb hibák játékok alatt, a fizetős meg működne rendesen), akkor lenne mind a két alternatíva életképes, hiszen lehetne érvelni mindkettő mellett - de így mi az érv a Win mellett??? :W :(

    Na varj; most telepitettem Debian 13-at, aztan dobtam ra Lutris-t es Steamet, mindketto alatt telepitettem 1-1 jatekot es csont nelkul megy mindketto. Nem nV-vel, AMD VGA-val, nyilt forrasu driverrel.

  • tibaimp
    nagyúr

    Nekem is épp egy hosszabb videókonvertálás kellős közepén (mikor itt hagytam a gépet hogy dolgozzon) fogta magát és újraindította. Arra jövök vissza, hogy sehol semmi, csak egy üres asztal. Egyből leesett hogy mi történt, persze nagyon örültem neki. Ja, nem.

    #13 Fecogame: Igen, erről beszélek. Nem is értem, amúgy! :(((

    #14 tlac: :D

  • King Unique
    titán

    félreérted, wasd.hu egyetért velünk :K

    King Unique: igen, ez az a csoport beállítás, ami előtte Vista64-W10 alatt nem volt szükséges.

    Egyébként W11 nem pron is meg lehet csinálni, csak:
    - script kell hozzá
    - külső regedit kell hozzá. Utóbbi akkora biztonsági kockázat, mint a ház
    - persze le lehet tiltani az updateket (biztonsági kockázat)
    - lehet snoozolni (biztonsági kockázat és potenciális adatvesztés ha valaki nem ír rá scriptet)

    ja és a legutóbbi havi update megint arról szólt, hogy bocs mégse rakd fel, mert már megint nem jött össze.

    Ez a Vista64-W10 továbbra sem teljesen világos, mert inkább 8.1-ig, de amúgy annál is bekapcsolt frissénél alapértelmezett volt az auto restart és be kellett állítani ha el akartad kerülni. Sőt, ha nem volt manuálisra állítva a Windows Update, akkor pl. a Windows 7 meg max. 4 órát hagyott az újraindításig, vagy akár még előbb megkezdte (példa), csak ugye ezekre mér kevesen emlékeznek. A Windows 10 meg kb. ugyanolyan ilyen téren mint a Windows 11, mindkettőnél az alapértelmezetten az automatikus újraindítás az azt igénylő frissítéseknél.

    Én olyat nem írtam, hogy le kell tiltani a Windows Update működését és nem is preferálom, max. azt hogy lehet szükség esetén szüneteltetni max. 35 napig, amihez ha már maga a Microsoft ad beállítási lehetőséget, akkor mégsem lehet akkora gond és a jelen cikk is többek között ennek további fejlesztéséről szól. Na meg elég havonta 1x a B körös kumulatív frissítéseket telepíteni és akkor már oké vagy, a szüneteltetéssel ez jól menedzselhető.

    Pont azért jön jól a szüneteltetés, mert akkor ki tudod hagyni az esetlegesen hibás kumulatív frissítést, meg nem azt, hanem a 3 / 4 héten kiadott javított OOB CU-t telepíted helyette. Mert ugye ha elcseszik, akkor arra ki szoktak adni soron kívüli (Out-of-band | OOB) javítást.

  • ceia
    őstag

    hmm.. ezek egy részére kb. 11 évet kellett erre várni :DDD (update halasztás halasztása) ...

    de már amit nagyon várnék csak egy windows XP óta jelenlévő bugot várnám mikor javítanak: néha mikor a leállításra megy az ember még is inkább újraindul csak a gép (úgy 25 éves bug.. mondjuk már megszoktam :DDD .. igaz, talán ritkábban történik mint egykoron)...

    Sohasem volt nálam ilyen sem XP-n, sem 7-en. Sosem volt bekapcsolva a frissítés sem, és nem is lettek frissítve. Szerintem az csinálhatja. Újabb vindózom nem volt. :)

  • Findzs
    addikt

    Már 1 éve ígérgetik, hogy az összes programot beleértve a 3. féltől származókat is lehet majd frissíteni az updaten keresztül leegyszerűsítve a dolgokat.
    Ilyen funkció a winget ami már régóta (2021) létezik parancssorból. Érthetetlen, hogy nem építették még be az update be.
    A linux ezer éve így működik és tök jó.

  • HThomas
    őstag

    Az újraindulásos bugot javították végre? Amikor rámész, hogy telepítse a frissítést és utána kapcsoljon ki, majd ehelyett fogja és újraindul. Rettentően idegesítő.

    Ahogy a kéretlen alvásból / hibernálásból felébredések is. Végigzongoráztam az összes fellelhető lépést (itt a fórumról is), aztán eltelik egy-két hónap, felmegy valami frissítés, és az egész kálvária újraindul. Azóta lenyomom az áramot hibernálás után (azt nem is értem, hogy hibernálásból hogy tud felébredni, miközben a hybrid sleep elvileg ki van kapcsolva - újabb rejtély, de már nincs se erőm, se türelmem hozzá).

    Lekopogom, de szerencsére nálam a menet közben újraindul telepíteni jelenség már évek óta nem fordult elő, igaz, mostanában ritkán marad aktív időn kívül bekapcsolva a gép.

  • proci985
    MODERÁTOR

    "#39 proci985 / #43 ha3flt +1 reménytelen. ... Beállítási lehetőségek megléte nem egyenlő a következetes működéssel - van baj."

    Valamit félreolvastál, nagyjából ugyanazokat mondtuk.

    félreérted, wasd.hu egyetért velünk :K

    King Unique: igen, ez az a csoport beállítás, ami előtte Vista64-W10 alatt nem volt szükséges.

    Egyébként W11 nem pron is meg lehet csinálni, csak:
    - script kell hozzá
    - külső regedit kell hozzá. Utóbbi akkora biztonsági kockázat, mint a ház
    - persze le lehet tiltani az updateket (biztonsági kockázat)
    - lehet snoozolni (biztonsági kockázat és potenciális adatvesztés ha valaki nem ír rá scriptet)

    ja és a legutóbbi havi update megint arról szólt, hogy bocs mégse rakd fel, mert már megint nem jött össze.

  • King Unique
    titán

    Foallasban politikus, esetleg project manager vagy?
    A mellebeszeles nagyon jol megy. :DDD

    Mármint akkor ezek szerint objektíven és a leírtak érdemi cáfolatával nem megy, hanem csak ilyen személyeskedő és nyilván totál téves állításokra futja.
    Igen, neked az láthatóan nagyon jól megy. :DDD

  • jerry311
    nagyúr

    Az automatikus frissítés és újraindítás nyilván azért lett bevezetve, hogy egyrészt ne a felhasználónak kelljen mindig ezzel és a frissítéssel babrálni, hanem meg tudja oldani a rendszer automatikusan, Másrészt azért, mert a laikus felhasználó magától ezzel nem nagyon foglalkozva, nem indítani újra és egyebek, a frissítetlen, biztonsági javítások nélküli Windowsok tömege meg nyilván nem lenne jó.
    Mióta bevezette, adott számos beállítási lehetőségeket, hogy ne random történjen, lásd 18 órás aktív időszak, 1 hetes ütemezés, 35 napos szüneteltetés, + csoportházirend szintű tiltás és egyebek, vagyis bőven vannak lehetőségek. Megszüntetni viszont vsz nem fogják, lásd az előbbi okokat.

    Akik fizettek érte, mármint azok a felhasználók akik 15 éve jó esetben megvették a Windows 7 licencet és azóta ingyen upgrade-eltek Windows 10-re majd Windows 11-re, meg akik KMS, MAS és társaival aktiválnak, vagy ha jó esetben vásárolnak, akkor a pár ezres szürkezónás termékkulcsokat? Ugyan már. :D Ami tényleges és biztosan jogtiszta vásárlás, ha vesz a felhasználó pl. egy gyárilag Windows 11-gyel előtelepített laptopot, de az előbbieket inkább hagyjuk...

    Foallasban politikus, esetleg project manager vagy?
    A mellebeszeles nagyon jol megy. :DDD

  • ha3flt
    tag

    Mi nem igaz, bármelyik állítást tudod érdemlegesen cáfolni hogy az nem úgy van, nem működik és egyebek, amik linkelve lettek hivatkozások azokra tudsz bármi ellenhivatkozást linkelni hogy nem úgy van?
    Nem nagyon látni, akkor meg pláne nem világos mire fel firtatod a leírtakat. :D
    A napi gyakorlatról, tapasztalatokról meg annyit, hogy megjelenése óta használok Windows 10-et és Windows 11-et, otthoni és szervezeti szinten egyaránt, úgyhogy nekem aztán felesleges itt előadni, hogy mi merre hogyan. ;)

    #55:
    Dettó, érdemi cáfolat nyilván sosincs hogy a leírtak nem úgy vannak és nem úgy működnek, ezért is rejtély ez a kényszeres ellentmondás. :D Ja, és még mielőtt ezt is kényszeresen ráfognád, nem állította azt senki hogy nincsenek a Windows 11-gyel problémák, amikor eleve nyilvános információk és egy rakás cikk van róla, annyi lett leírva hogy milyen beállítási lehetőségek vannak és azok megoldást nyújthatnak a taglalt dolgokra.

    "A napi gyakorlatról, tapasztalatokról meg annyit, hogy megjelenése óta használok Windows 10-et és Windows 11-et, otthoni és szervezeti szinten egyaránt, úgyhogy nekem aztán felesleges itt előadni, hogy mi merre hogyan."

    Mondod ezt egy több mint 35 éve rendszerszinten Windows-t programozó embernek. : -) Téged nem lehet cáfolni, teljesen mindegy, mit írok vagy írunk (#38) - nyilván semmit sem látsz és értesz, amit nem akarsz látni és megérteni, de ez a része nem érdekel.

  • King Unique
    titán

    "Itt ismert információk és tények lettek elírva hivatkozásokkal megerősítve, amiket nyilván nem cáfol más szimpla véleménye,"

    A mondat egyik fele sem igaz, pontosabban semmi köze ahhoz, amiket én írtam. Minden jó, persze, csak a végeredmény elfogadhatatlan... A "más szimpla véleménye" pedig az MS felhasználói táborának jelentős részének napi gyakorlatából, tapasztalatából fakad, amiket meg lehet támogatni szakmai érvekkel és működő ellenpéldákkal.

    Mi nem igaz, bármelyik állítást tudod érdemlegesen cáfolni hogy az nem úgy van, nem működik és egyebek, amik linkelve lettek hivatkozások azokra tudsz bármi ellenhivatkozást linkelni hogy nem úgy van?
    Nem nagyon látni, akkor meg pláne nem világos mire fel firtatod a leírtakat. :D
    A napi gyakorlatról, tapasztalatokról meg annyit, hogy megjelenése óta használok Windows 10-et és Windows 11-et, otthoni és szervezeti szinten egyaránt, úgyhogy nekem aztán felesleges itt előadni, hogy mi merre hogyan. ;)

    #55:
    Dettó, érdemi cáfolat nyilván sosincs hogy a leírtak nem úgy vannak és nem úgy működnek, ezért is rejtély ez a kényszeres ellentmondás. :D Ja, és még mielőtt ezt is kényszeresen ráfognád, nem állította azt senki hogy nincsenek a Windows 11-gyel problémák, amikor eleve nyilvános információk és egy rakás cikk van róla, annyi lett leírva hogy milyen beállítási lehetőségek vannak és azok megoldást nyújthatnak a taglalt dolgokra.

  • norba69
    őstag

    Én is az OnlyOffice-t használom már jó ideje, abszolút rendben van. Minden olyat tud, amire nekem (és nagy valószínűséggel a többségnek) szükségem van.

    @Synthwave Wine és hasonlók nem jók erre.

    @jerry311 Hiába van jobb, ha valaki még kipróbálni sem hajlandó :U

    A Microsoft vállalja, hogy 2029-ig támogatja a klasszikus Outlook Windows klienst.

    Lassan el kell kezdeni a felhasználók edukálását a klasszik outlook valamelyik alternatívájára, három év gyorsan elszalad, aztán itt a világvége :)

  • King Unique
    titán

    Azota kerik a felhasznalok az onkenyes ujrainditas kikapcsolasat, miota az MS bevezette.
    Mit csinal az MS? Pont azt nem amire kerik a felhasznaloi, akik fizetnek ezert a (f)OS-ert.

    Az automatikus frissítés és újraindítás nyilván azért lett bevezetve, hogy egyrészt ne a felhasználónak kelljen mindig ezzel és a frissítéssel babrálni, hanem meg tudja oldani a rendszer automatikusan, Másrészt azért, mert a laikus felhasználó magától ezzel nem nagyon foglalkozva, nem indítani újra és egyebek, a frissítetlen, biztonsági javítások nélküli Windowsok tömege meg nyilván nem lenne jó.
    Mióta bevezette, adott számos beállítási lehetőségeket, hogy ne random történjen, lásd 18 órás aktív időszak, 1 hetes ütemezés, 35 napos szüneteltetés, + csoportházirend szintű tiltás és egyebek, vagyis bőven vannak lehetőségek. Megszüntetni viszont vsz nem fogják, lásd az előbbi okokat.

    Akik fizettek érte, mármint azok a felhasználók akik 15 éve jó esetben megvették a Windows 7 licencet és azóta ingyen upgrade-eltek Windows 10-re majd Windows 11-re, meg akik KMS, MAS és társaival aktiválnak, vagy ha jó esetben vásárolnak, akkor a pár ezres szürkezónás termékkulcsokat? Ugyan már. :D Ami tényleges és biztosan jogtiszta vásárlás, ha vesz a felhasználó pl. egy gyárilag Windows 11-gyel előtelepített laptopot, de az előbbieket inkább hagyjuk...

  • Chiller
    őstag

    #30 jerry311 / #32 cpt_sanya / #36 zizidor
    Úgy látom hogy sokan inkább makacskodnak. +1 egész jó alternatívák vannak

    #39 proci985 / #43 ha3flt
    +1 reménytelen. Legalább fél tucat topikot tudok, ahol mindenki repülő. Részemről a Win-t max kontrollált környezetben (pl. VM-ben) használom, viszont napi szinten találkozom különböző hw és felhasználói környezettel, így elég széles mintából látom a működést. Beállítási lehetőségek megléte nem egyenlő a következetes működéssel - van baj. Így a személyeskedés könnyebben lepereg, inkább a szakmai rész (objektív) érdekel.

    King
    A kritika lényege, az ontopik arról szól, hogy új funkciókkal, finomhangolással igyekszik szofisztikáltabbá varázsolni a kérdést az m$. Nem az a kérdés, hogy ez Windows 10-ben létezett-e, hanem az, hogy a jelenlegi működés mennyire biztosít használható kontrollt a felhasználónál. Részemről több OS-t preferálok és a látványos mallőrök, egyértelmű és sokszínű visszajelzések után visszás, hogy mindenkivel szemben mész az autópályán.
    "Régi vezérlőpult... az új gépház" ez újfent beárazza a beszélgetést, fizetős OS-ről beszélünk, nem egy ingyenes, vagy félkész termékről. Lásd #25 Egon fórumtárs érvelése. Választékos hírek erősítik meg a véleményünket, a gyakorlatban nem működik ideálisan az amiről beszélsz és linkelsz. Pedig volt már amikor sikerült eltalálni. És van olyan rendszer, ahol elkerülhető az adatvesztés. Ez nem elméleti kérdés, hanem üzemeltetési tapasztalat.

    #44 Strezi
    WinAeroTweaker - ezt ne, ettől könnyen találsz jobb megoldást, bőven elég ha a feature update-et tiltod, az a potenciális hiba forrás. Esetleg driver update-et manual, de security update, vírusírtó adatbázis etc nélkül hamar megvan a baj.

    A kolléga teljesen más valóságból ír, én ezt anno valamelyik frissítésbugos hírtopikba két komment után levágtam. Csak sokaknak még úgy látom új a dolog.

    Bibliát lehetne megtölteni mi a gond a w11-el, mint O. S., bárki aki ezt védi, az sajnos teljesen menthetetlen... :N
    Csak hát ez egy szakmai fórum lenne, elvileg itt azért a többség jobban ért a számítástechnikához, ha nem is a mélyvízhez, de azért legalább picit jobban mint hogy hol a start menü.

  • ha3flt
    tag

    Ezt nem világos mégis milyen alapon állítod, amikor ezek pont hogy megoldások a frissítések szüneteltetésére és az automatikus újraindítás ütemezésére, ami tény.
    Itt ismert információk és tények lettek elírva hivatkozásokkal megerősítve, amiket nyilván nem cáfol más szimpla véleménye, ezen is jó lenne elgondolkodni. ;)

    #46:
    Amiket linkeltem beállítási lehetőségeket, azok a gyakorlatban mind működnek, magam is évek óta használom ezeket Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt, úgyhogy nekem aztán pont felesleges itt megmagyarázni, hogy mi nem működik. Na meg ha figyelmesen elolvassuk, akkor a fórumtagnál azért nem működött, mert nem is használta, nem is állította be ezeket, ami nagy különbség. ;)

    "Itt ismert információk és tények lettek elírva hivatkozásokkal megerősítve, amiket nyilván nem cáfol más szimpla véleménye,"

    A mondat egyik fele sem igaz, pontosabban semmi köze ahhoz, amiket én írtam. Minden jó, persze, csak a végeredmény elfogadhatatlan... A "más szimpla véleménye" pedig az MS felhasználói táborának jelentős részének napi gyakorlatából, tapasztalatából fakad, amiket meg lehet támogatni szakmai érvekkel és működő ellenpéldákkal.

  • ha3flt
    tag

    #30 jerry311 / #32 cpt_sanya / #36 zizidor
    Úgy látom hogy sokan inkább makacskodnak. +1 egész jó alternatívák vannak

    #39 proci985 / #43 ha3flt
    +1 reménytelen. Legalább fél tucat topikot tudok, ahol mindenki repülő. Részemről a Win-t max kontrollált környezetben (pl. VM-ben) használom, viszont napi szinten találkozom különböző hw és felhasználói környezettel, így elég széles mintából látom a működést. Beállítási lehetőségek megléte nem egyenlő a következetes működéssel - van baj. Így a személyeskedés könnyebben lepereg, inkább a szakmai rész (objektív) érdekel.

    King
    A kritika lényege, az ontopik arról szól, hogy új funkciókkal, finomhangolással igyekszik szofisztikáltabbá varázsolni a kérdést az m$. Nem az a kérdés, hogy ez Windows 10-ben létezett-e, hanem az, hogy a jelenlegi működés mennyire biztosít használható kontrollt a felhasználónál. Részemről több OS-t preferálok és a látványos mallőrök, egyértelmű és sokszínű visszajelzések után visszás, hogy mindenkivel szemben mész az autópályán.
    "Régi vezérlőpult... az új gépház" ez újfent beárazza a beszélgetést, fizetős OS-ről beszélünk, nem egy ingyenes, vagy félkész termékről. Lásd #25 Egon fórumtárs érvelése. Választékos hírek erősítik meg a véleményünket, a gyakorlatban nem működik ideálisan az amiről beszélsz és linkelsz. Pedig volt már amikor sikerült eltalálni. És van olyan rendszer, ahol elkerülhető az adatvesztés. Ez nem elméleti kérdés, hanem üzemeltetési tapasztalat.

    #44 Strezi
    WinAeroTweaker - ezt ne, ettől könnyen találsz jobb megoldást, bőven elég ha a feature update-et tiltod, az a potenciális hiba forrás. Esetleg driver update-et manual, de security update, vírusírtó adatbázis etc nélkül hamar megvan a baj.

    "#39 proci985 / #43 ha3flt +1 reménytelen. ... Beállítási lehetőségek megléte nem egyenlő a következetes működéssel - van baj."

    Valamit félreolvastál, nagyjából ugyanazokat mondtuk.

  • cog777
    őstag

    Ugy gondolom a frissitesi mechanizmus masik problemaja hogy nagyon sokaig tart. Senki nem rinyalna ha:
    - Letoltene mondjuk elore es betarazna
    - Par perc alatt vegezne (ntfs lassusag, registry lassusag hatraltato tenyezo)
    - Most figyelj! Elinditna a programokat amelyek futottak a megnyitott es magatol mentett valtoztatasokkal
    Kb elerkeznenk 2030-ba es nem a 2000-es evekben erezne magat a juzer
    Arrol nem is beszelve hogy igy is tobb kulonbozo update-er fut meg a ceges gepen is, agyrem.
    Meg persze pro-tol fefele lehessen tiltani az auto restartot, munkafolyamatok miatt.
    Volt hogy a kollegak live adast tartottak, aztan 5 percre eltuntek, akkor frissitett a windows :DDD

  • King Unique
    titán

    "Csak két év", "a Pro-ban", "mindig is így volt", "szüneteltetési lehetőség", "eddig is lehetett a Start menüben a sima leállítás és az újraindítás opciókat választani" - ja, csak egyik sem volt soha megoldás, és még csak nem is válaszok a felvetett problémákra. : -) Érdemes néha mások véleményén is elgondolkodni.

    Ezt nem világos mégis milyen alapon állítod, amikor ezek pont hogy megoldások a frissítések szüneteltetésére és az automatikus újraindítás ütemezésére, ami tény.
    Itt ismert információk és tények lettek elírva hivatkozásokkal megerősítve, amiket nyilván nem cáfol más szimpla véleménye, ezen is jó lenne elgondolkodni. ;)

    #46:
    Amiket linkeltem beállítási lehetőségeket, azok a gyakorlatban mind működnek, magam is évek óta használom ezeket Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt, úgyhogy nekem aztán pont felesleges itt megmagyarázni, hogy mi nem működik. Na meg ha figyelmesen elolvassuk, akkor a fórumtagnál azért nem működött, mert nem is használta, nem is állította be ezeket, ami nagy különbség. ;)

  • King Unique
    titán

    2. Aktív órákat nem lehet 24 órára állítani. Ezt értem az alatt, hogy adott esetben a virtuális gép napokig számol. Nem érdekel más hogy használja, ez egy általános célú operációs rendszer. Tetejében volt, hogy ignorálta ősszel az active hourst is a win.

    Még egyszer: semmilyen újraindítást nem akarok anélkül, hogy explicit engedélyezném. Nem postpone, nem 35 nap snooze update, hanem csinálja a frissítéseket és promptoljon, hogy kéne újraindítás, de ameddig nem nyomok újraindításra, addig ne csinálja. Tehát, a jelenlegi blacklist helyett explicit whitelist, hogy most akarok updatelni, most oké. Ahogy az win10nél is megoldható volt, hogy ne a zoom meeting közepén csinálja.

    Androidnál is így van. Vista64-Win10nél is így volt, megoldható. Nem, nem én tartom rosszul, viszont ha az OS miatt adatvesztésem van, akkor idő kérdése, és váltok. Mondom ezt úgy, hogy 35 éve MS OSeket használok főleg PCknél.

    [link] ez. Ha végignézed a threadet, ugyanúgy értetlenkedik alatta pár ember active hourssal, mint pl itt is.

    Ha eleve tudod, hogy napokig vagy hetekig lesz folyamatosan járatva a PC, rajta a Windows 11, akkor nyilván nem aktív órázni kell, hanem szüneteltetni és akkor nem lesz semmilyen frissítés (kivétel Defender antivírus szoftver, de az érthető) és újraindítás. Ahol ha már maga a Microsoft ad erre lehetőség közvetlenül a gépházban, akkor nyilván szerintük is belefér és elég pl. havonta 1c frissíteni, akkor telepíteni a B körös kumulatív frissítést. Ez ennyire egyszerű és logikus. :)

    Enable or Disable Auto-restart Notifications for Windows Update in Windows 11

    Eleve beállítható a Windows 11-nél is, hogy megjelenítsen egy külön ablakban értesítést, ha újraindítás szükséges, ez sem újdonság és akkor meglesz az a bizonyos "prompt". + A tálcán is eleve megjelenik a Windows Update státusz ikon, ha újraindítás szükséges és ott is van lehetőség azt ütemezni, amivel napokkal, sőt majdnem 1 héttel eltolható az újraindítás.

    Ha a "No auto-restart with automatic installations of scheduled updates" beállításra célzol, akkor az csoportházirend, ami alapesetben csak Pro kiadástól van és elvileg ugyanúgy adott a Windows 11-nél is.

  • jerry311
    nagyúr

    A 18 órás aktív időszak a 2015-ben megjelent Windows 10-nél konkrétan a 14316-os buildtól, vagyis a 2016-ban megjelent 1607-es verziótól adott adott , a Windows 11-nél meg a kezdetektől.

    A Home kiadásnál eleve nincsen csoportházirend, ezért az kiesik és a registry módszerek egy része is csak Pro kiadástól használható, ami mindig is így volt, Windows 10 és Windows 11 esetében egyaránt, ez megint nem újdonság. A Windows 10-nél 1903-as verziótól a Home kiadás is megkapta a szüneteltetési lehetőséget, amivel utána egy kattintással lehetett ott is átmenetileg tiltani az automatikus frissítést és nem kell hozzá se rerisgtry, se csoportházirend, se külső program.

    Az indító hír inkább kissé fura, mert a 35 napos szüneteltetési lehetőség régóta adott, újraindítást igénylő frissítés telepítése után pedig eddig is lehet a Start menüben a sima leállítás és az újraindítás opciókat választani.

    Azota kerik a felhasznalok az onkenyes ujrainditas kikapcsolasat, miota az MS bevezette.
    Mit csinal az MS? Pont azt nem amire kerik a felhasznaloi, akik fizetnek ezert a (f)OS-ert.

  • #30 jerry311 / #32 cpt_sanya / #36 zizidor
    Úgy látom hogy sokan inkább makacskodnak. +1 egész jó alternatívák vannak

    #39 proci985 / #43 ha3flt
    +1 reménytelen. Legalább fél tucat topikot tudok, ahol mindenki repülő. Részemről a Win-t max kontrollált környezetben (pl. VM-ben) használom, viszont napi szinten találkozom különböző hw és felhasználói környezettel, így elég széles mintából látom a működést. Beállítási lehetőségek megléte nem egyenlő a következetes működéssel - van baj. Így a személyeskedés könnyebben lepereg, inkább a szakmai rész (objektív) érdekel.

    King
    A kritika lényege, az ontopik arról szól, hogy új funkciókkal, finomhangolással igyekszik szofisztikáltabbá varázsolni a kérdést az m$. Nem az a kérdés, hogy ez Windows 10-ben létezett-e, hanem az, hogy a jelenlegi működés mennyire biztosít használható kontrollt a felhasználónál. Részemről több OS-t preferálok és a látványos mallőrök, egyértelmű és sokszínű visszajelzések után visszás, hogy mindenkivel szemben mész az autópályán.
    "Régi vezérlőpult... az új gépház" ez újfent beárazza a beszélgetést, fizetős OS-ről beszélünk, nem egy ingyenes, vagy félkész termékről. Lásd #25 Egon fórumtárs érvelése. Választékos hírek erősítik meg a véleményünket, a gyakorlatban nem működik ideálisan az amiről beszélsz és linkelsz. Pedig volt már amikor sikerült eltalálni. És van olyan rendszer, ahol elkerülhető az adatvesztés. Ez nem elméleti kérdés, hanem üzemeltetési tapasztalat.

    #44 Strezi
    WinAeroTweaker - ezt ne, ettől könnyen találsz jobb megoldást, bőven elég ha a feature update-et tiltod, az a potenciális hiba forrás. Esetleg driver update-et manual, de security update, vírusírtó adatbázis etc nélkül hamar megvan a baj.

    Nem makacskodom használom aktívan mindkét oprendszert. Otthoni gamer/ multimédia gépről akarom száműzni a windowst. Nincs semmi extra problémám a linuxal, az othhoni céges gépen is rajta van. De ettől tény, hogy ami nem steames játék az nem igen akar elindúlni, hiába lutis meg bor. A leírtak szerint telepítem és nem akarja az igazat.

  • proci985
    MODERÁTOR

    Kösz a linket, elmentettem egy részét, hogy örökre meglegyen - lassan olyan leszek, mint a "nagypapa lementi az internetet" alanyai, pedig az még odább van. És hogy ebben a topikban is szerepeljen - amúgy eleve Group Policy-ról van szó, ami nem elsődleges felhasználói felület:

    "When i double click the "No auto-restart with automatic installations of scheduled updates" i get a popup in where i can enable the policy. Though after enabling it, i get asked to set active hours.. All my hours are active. I don't want any restarts in active or inactive hours. I just want Windows to stop restarting automatically no matter what time it is. I will restart myself when i need it."

    :R

    ah, nalam altalaban win install utan ket nappal szokott ez elojonni, amikor aktiv munkamenet kozepen rafrissit amig kimegyek kaveert.

    win11nel egyebkent az irt megoldasok joresze mar nem mukodik, ott group policy lenne a megoldas (de nem elerheto), viszont van par elegge ronda megoldas scripten keresztul fileokat futtatni megoldani a problemat.

    vagy persze external regeditor, de munkaeszkoznel biztonsagi okokbol az szerintem kiesik.

    wasd.hu: koszi, orulok valaki erti mi a bajom vele :R

    es igen, external registry tweakert nem akarok. egyreszt potencialis bugok, masreszt meg olyan jog kell neki, amivel kb barhova nyithat mellesleg backdoort az OSen. szoval megint ott vagyunk, hogy extra biztonsag a win update miatt, amit kb ki is dobunk az ablakon.

  • wasd.hu
    senior tag

    #30 jerry311 / #32 cpt_sanya / #36 zizidor
    Úgy látom hogy sokan inkább makacskodnak. +1 egész jó alternatívák vannak

    #39 proci985 / #43 ha3flt
    +1 reménytelen. Legalább fél tucat topikot tudok, ahol mindenki repülő. Részemről a Win-t max kontrollált környezetben (pl. VM-ben) használom, viszont napi szinten találkozom különböző hw és felhasználói környezettel, így elég széles mintából látom a működést. Beállítási lehetőségek megléte nem egyenlő a következetes működéssel - van baj. Így a személyeskedés könnyebben lepereg, inkább a szakmai rész (objektív) érdekel.

    King
    A kritika lényege, az ontopik arról szól, hogy új funkciókkal, finomhangolással igyekszik szofisztikáltabbá varázsolni a kérdést az m$. Nem az a kérdés, hogy ez Windows 10-ben létezett-e, hanem az, hogy a jelenlegi működés mennyire biztosít használható kontrollt a felhasználónál. Részemről több OS-t preferálok és a látványos mallőrök, egyértelmű és sokszínű visszajelzések után visszás, hogy mindenkivel szemben mész az autópályán.
    "Régi vezérlőpult... az új gépház" ez újfent beárazza a beszélgetést, fizetős OS-ről beszélünk, nem egy ingyenes, vagy félkész termékről. Lásd #25 Egon fórumtárs érvelése. Választékos hírek erősítik meg a véleményünket, a gyakorlatban nem működik ideálisan az amiről beszélsz és linkelsz. Pedig volt már amikor sikerült eltalálni. És van olyan rendszer, ahol elkerülhető az adatvesztés. Ez nem elméleti kérdés, hanem üzemeltetési tapasztalat.

    #44 Strezi
    WinAeroTweaker - ezt ne, ettől könnyen találsz jobb megoldást, bőven elég ha a feature update-et tiltod, az a potenciális hiba forrás. Esetleg driver update-et manual, de security update, vírusírtó adatbázis etc nélkül hamar megvan a baj.

  • jerry311
    nagyúr

    WinAeroTweaker felment fél éve, Updates Disabled és béke van!

    Céges laposra meg dől a szar, még az ITs szűréssel is kb. havonta.
    Legutóbb Copilot gyalulta az AltGR + C -t, ami ugye & jel, nem kicsit fontos programozónak. 3rd party toolt kellett feltenni, hogy tudjak doplgozni! Agyrém!

    & = Shift + 7.
    Sosem ertettem azokat, akik magyar (=nem US) billenyuzet kiosztast hasznalnak programozasra.

  • Strezi
    őstag

    WinAeroTweaker felment fél éve, Updates Disabled és béke van!

    Céges laposra meg dől a szar, még az ITs szűréssel is kb. havonta.
    Legutóbb Copilot gyalulta az AltGR + C -t, ami ugye & jel, nem kicsit fontos programozónak. 3rd party toolt kellett feltenni, hogy tudjak doplgozni! Agyrém!

  • ha3flt
    tag

    A 18 órás aktív időszak a 2015-ben megjelent Windows 10-nél konkrétan a 14316-os buildtól, vagyis a 2016-ban megjelent 1607-es verziótól adott adott , a Windows 11-nél meg a kezdetektől.

    A Home kiadásnál eleve nincsen csoportházirend, ezért az kiesik és a registry módszerek egy része is csak Pro kiadástól használható, ami mindig is így volt, Windows 10 és Windows 11 esetében egyaránt, ez megint nem újdonság. A Windows 10-nél 1903-as verziótól a Home kiadás is megkapta a szüneteltetési lehetőséget, amivel utána egy kattintással lehetett ott is átmenetileg tiltani az automatikus frissítést és nem kell hozzá se rerisgtry, se csoportházirend, se külső program.

    Az indító hír inkább kissé fura, mert a 35 napos szüneteltetési lehetőség régóta adott, újraindítást igénylő frissítés telepítése után pedig eddig is lehet a Start menüben a sima leállítás és az újraindítás opciókat választani.

    "Csak két év", "a Pro-ban", "mindig is így volt", "szüneteltetési lehetőség", "eddig is lehetett a Start menüben a sima leállítás és az újraindítás opciókat választani" - ja, csak egyik sem volt soha megoldás, és még csak nem is válaszok a felvetett problémákra. : -) Érdemes néha mások véleményén is elgondolkodni.

  • King Unique
    titán

    A cégeknél a dokumentáció egyben reklámszöveg is; ami problémát lehet, elrejtenek a megfogalmazással, inkább csak az egyszerű eseteket, ill. best case-eket említik. Így mindig attól függ, hogy valaki észleli-e a problémákat, hogy érdekli-e a teljes valóság.

    Például még az active hours-nek is évekig 12 óra volt a maximuma, aztán 18. Apró részletkérdés - vagy mégsem? Milliárdnyi felhasználóból jó nagy számok jöttek ki, hogy mekkora az a "kisebbség", akiknek mindeféle kényszerítés, ez is, nagy gondot okozott.

    Másfelől viszont Internetre kötött gépeket nem lehet frissítés nélkül hagyni, örökre szükség van rá - mindegy, milyen OS fut a gépen, vagy hogy valaki tapasztalt-e hibát, betörést vagy sem. (A többit sem lehet, csak az kevésbé látványos.) Linuxra is elég gyakran jönnek olyan frissítések, amik után újra kell indítani a gépet és akkor képesek települni, vagyis a boot során - csak ez elég rövid, a telepítés legnagyobb része a belső működéséből fakadóan nem tart fel.

    A Home-on annak idején hosszú évekig gyakorlatilag csak hackeléssel lehetett az automatikus update-et komolyabban befolyásolni, amiknek egy része ráadásul félmegoldás volt vagy annyi sem. Ez az idézett linkekből is kiválóan látható. És szinte mindenki Home-ot vett otthonra, mert még az is elég sok pénzbe került. Mióta lehetőség van használt, hiperolcsó license-eket vásárolni, nemcsak Home-ot, azóta változott csak érdemben a helyzet.

    Másfelől rendben van, hogy léteztek módszerek az update-ek késleltetésére, a gép használatának automatikus figyelembe vételével történő update-indításra stb., de nem véletlenül volt állandó a bosszankodás a felhasználók részéről, mivel ezek túl gyakran működtek rosszul.

    Ilyen volt a "gépi tanulással" is meghatározott pihenőidő, ettől is tűnt - teljesen jogosan - véletlenszerűnek az update-ek indulása. És azt sem vigasztalta, hogy el lehetett volna tolni az update-et, aki ritkán kapcsolt be egy gépet, mert pl. több hetente volt szüksége rá, de akkor gyorsan, és használat helyett csak várhatott és várhatott... Őrjítő volt. Na meg amikor azt hitte valaki, hogy kikapcsolta vagy elaltatta a notebookját, de kiderült, hogy nem, ahogy már itt is elhangzott - és biztosan össze lehetne még szedni sok ilyen esetet, use case-t, csak utólag minden megszépül, ill. elvesznek a részletek.

    Egyébként az indító hír nekem nagyon komolynak (súlyos és nehezen hihető változtatásnak) tűnt, mert ebből az következne, amit nem hiszek, hogy az MS teljesen elengedi az "erőltetett" update-et, amire elvileg szükség van, csak a kényszerítés nem kellett volna hosszú évekig, ráadásul megalázó módon csak a license-esek egy része, kategóriája számára. Igazából elsőre minden tarthatatlannak bizonyult, amit kitaláltak és évek alatt vonultak részben vissza, ment a huzavona és állandó tanulást, utánanézést, foglalkozást igényelt - hát ezért a nagy szerelem. : -)

    A 18 órás aktív időszak a 2015-ben megjelent Windows 10-nél konkrétan a 14316-os buildtól, vagyis a 2016-ban megjelent 1607-es verziótól adott adott , a Windows 11-nél meg a kezdetektől.

    A Home kiadásnál eleve nincsen csoportházirend, ezért az kiesik és a registry módszerek egy része is csak Pro kiadástól használható, ami mindig is így volt, Windows 10 és Windows 11 esetében egyaránt, ez megint nem újdonság. A Windows 10-nél 1903-as verziótól a Home kiadás is megkapta a szüneteltetési lehetőséget, amivel utána egy kattintással lehetett ott is átmenetileg tiltani az automatikus frissítést és nem kell hozzá se rerisgtry, se csoportházirend, se külső program.

    Az indító hír inkább kissé fura, mert a 35 napos szüneteltetési lehetőség régóta adott, újraindítást igénylő frissítés telepítése után pedig eddig is lehet a Start menüben a sima leállítás és az újraindítás opciókat választani.

  • ha3flt
    tag

    2. Aktív órákat nem lehet 24 órára állítani. Ezt értem az alatt, hogy adott esetben a virtuális gép napokig számol. Nem érdekel más hogy használja, ez egy általános célú operációs rendszer. Tetejében volt, hogy ignorálta ősszel az active hourst is a win.

    Még egyszer: semmilyen újraindítást nem akarok anélkül, hogy explicit engedélyezném. Nem postpone, nem 35 nap snooze update, hanem csinálja a frissítéseket és promptoljon, hogy kéne újraindítás, de ameddig nem nyomok újraindításra, addig ne csinálja. Tehát, a jelenlegi blacklist helyett explicit whitelist, hogy most akarok updatelni, most oké. Ahogy az win10nél is megoldható volt, hogy ne a zoom meeting közepén csinálja.

    Androidnál is így van. Vista64-Win10nél is így volt, megoldható. Nem, nem én tartom rosszul, viszont ha az OS miatt adatvesztésem van, akkor idő kérdése, és váltok. Mondom ezt úgy, hogy 35 éve MS OSeket használok főleg PCknél.

    [link] ez. Ha végignézed a threadet, ugyanúgy értetlenkedik alatta pár ember active hourssal, mint pl itt is.

    Kösz a linket, elmentettem egy részét, hogy örökre meglegyen - lassan olyan leszek, mint a "nagypapa lementi az internetet" alanyai, pedig az még odább van. És hogy ebben a topikban is szerepeljen - amúgy eleve Group Policy-ról van szó, ami nem elsődleges felhasználói felület:

    "When i double click the "No auto-restart with automatic installations of scheduled updates" i get a popup in where i can enable the policy. Though after enabling it, i get asked to set active hours.. All my hours are active. I don't want any restarts in active or inactive hours. I just want Windows to stop restarting automatically no matter what time it is. I will restart myself when i need it."

  • Azért már nem 2008-at írunk.

    Tisztába vagyok vele. Steames játékok szépen el is indulnak, minden mókolás nélkül. De akartam telepíteni GOG-ról Baldur's gate-t. Ott van , hogy van linux verzió az istené nem akart elnidulni hiába lutris stb. Kerestem leírást végig vitem , de nem akart elindúlni.

  • proci985
    MODERÁTOR

    Amik le lettek írva és linkelve, azok pont segítenek azon hogy nem alkalmas időpontban ne legyen frissítés telepítése és az újraindítást igényelő kumulatív frissítéseknél újraindítás, amit már csak alkalmazni kellene. Az hogy a kedves felhasználó nem akarja ezeket használni, az már más dolog, az az ő baja. :D

    1. Itt szintén nem világos pontosan mi értendő "kritikus patchek" alatt. Ellenben a Windows-frssítéseknél alapesetben elég havonta 1x frissíteni, telepíteni a "patch kedden" kiadott B körös kumulatív frissítéseket, amik megjelenési időpontja 20+ éve eleve ismert, minden hónap 2. keddje, magyar idő szerint 19 órától. Az meg meg eleve megnézhető a Microsoft weboldalán, hogy milyen Windows-frissítések lettek havonta kiadva a Windows 10-hez és Windows 11-hez, onnan is lehet tudni, nem feltétlen kell ahhoz ténylegesen frissíteni.

    2. Azt nyilván senki se, aminek elkerüléséhez kapásból adott az aktív órák, ütemezett újraindítás és értelemszerűen az 5 + 7 = 35 napos szüneteltetés is.

    3. Lásd 2. pontban leírtak. Az "éjszaka, akkor nincs "active hours" sem világos, mert az aktív óráknál eleve 18 órát lefedő időtartam állítható be, ami tetszőlegesen módosítható, beállítható nyilván úgy, hogy teljesen lefedje az éjjeli műszakot.

    Erre a "Win10nél registryből le lehetett tiltani. Win11nél kizárólag a pronál" állításnál pontosítanád, hogy konkrétan mire célzol, tudsz erről mutatni, linkelni valamilyen leírást?
    Csak mert hirtelen nem rémlik melyik Windows Update-tel kapcsolatos beállítás az, ami Windows 10 Home kiadásban van, ellenben Windows 11 Home alatt nincsen.
    Köszi!

    2. Aktív órákat nem lehet 24 órára állítani. Ezt értem az alatt, hogy adott esetben a virtuális gép napokig számol. Nem érdekel más hogy használja, ez egy általános célú operációs rendszer. Tetejében volt, hogy ignorálta ősszel az active hourst is a win.

    Még egyszer: semmilyen újraindítást nem akarok anélkül, hogy explicit engedélyezném. Nem postpone, nem 35 nap snooze update, hanem csinálja a frissítéseket és promptoljon, hogy kéne újraindítás, de ameddig nem nyomok újraindításra, addig ne csinálja. Tehát, a jelenlegi blacklist helyett explicit whitelist, hogy most akarok updatelni, most oké. Ahogy az win10nél is megoldható volt, hogy ne a zoom meeting közepén csinálja.

    Androidnál is így van. Vista64-Win10nél is így volt, megoldható. Nem, nem én tartom rosszul, viszont ha az OS miatt adatvesztésem van, akkor idő kérdése, és váltok. Mondom ezt úgy, hogy 35 éve MS OSeket használok főleg PCknél.

    [link] ez. Ha végignézed a threadet, ugyanúgy értetlenkedik alatta pár ember active hourssal, mint pl itt is.

  • ha3flt
    tag

    Ezek az infók amúgy honnan vannak? :F

    A vezérlőpultban a frissítés manuálisra állítása, azaz az automatikus frissítés kikapcsolása Windows Vista, 7, 8, 8.1 rendszereknél volt adott, ellenben Windows 10-től már nem, az utóbbinál eleve nem igaz az hogy "ugyanott és ugyanúgy működött".

    How to Change Active Hours for Windows Update in Windows 10
    How to Schedule a Restart Time for Windows Update in Windows 10
    How to Configure Auto-restart Required Notification for Updates in Windows 10
    How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10

    Set Active Hours for Windows Update in Windows 11
    Schedule Restart for Windows Update in Windows 11
    Enable or Disable Auto-restart Notifications for Windows Update in Windows 11
    Pause and Resume Updates for Windows 11

    Látható a linkelt útmutatók alapján, hogy kb. ugyanazok a beállítási lehetőségek vannak Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt a frissítések szüneteltetéséhez, az újraindítás ütemezéséhez, stb., ilyen téren ugyanúgy működik a két rendszer.
    Na meg az sem úgy megy a Windows 11-nél sem, hogy csak úgy random újraindul és nincs lehetőség azt pár kattintással felülbírálni :N , lásd 18 órás aktív időszak, akár 1 héttel eltolható üzemezett újraindítás, amik ott vannak a gépházban és a tálcán is megjelenik, meg Home és Pro kiadásoknál egyaránt. Sőt, ha nagy munkafolyamat van és eleve nem alkalmas a frissítés + újraindítás - amit alapesetben ugye csak havonta 1x kell az ún. "patch kedden" - , akkor eleve ott van a 35 napos szüneteltetés lehetősége is és akkor addig nincsen frissítés.
    Ezek a beállítások és ez a működés a Windows 10-nél már a 17xx verzió óta, azaz kb. 8-9 éve, a Windows 11-nél pedig a legelső 2021-es megjelenés óta, azaz már lassan 5 éve adottak és nagyon nem újdonság egyik sem. ;)

    A cégeknél a dokumentáció egyben reklámszöveg is; ami problémát lehet, elrejtenek a megfogalmazással, inkább csak az egyszerű eseteket, ill. best case-eket említik. Így mindig attól függ, hogy valaki észleli-e a problémákat, hogy érdekli-e a teljes valóság.

    Például még az active hours-nek is évekig 12 óra volt a maximuma, aztán 18. Apró részletkérdés - vagy mégsem? Milliárdnyi felhasználóból jó nagy számok jöttek ki, hogy mekkora az a "kisebbség", akiknek mindeféle kényszerítés, ez is, nagy gondot okozott.

    Másfelől viszont Internetre kötött gépeket nem lehet frissítés nélkül hagyni, örökre szükség van rá - mindegy, milyen OS fut a gépen, vagy hogy valaki tapasztalt-e hibát, betörést vagy sem. (A többit sem lehet, csak az kevésbé látványos.) Linuxra is elég gyakran jönnek olyan frissítések, amik után újra kell indítani a gépet és akkor képesek települni, vagyis a boot során - csak ez elég rövid, a telepítés legnagyobb része a belső működéséből fakadóan nem tart fel.

    A Home-on annak idején hosszú évekig gyakorlatilag csak hackeléssel lehetett az automatikus update-et komolyabban befolyásolni, amiknek egy része ráadásul félmegoldás volt vagy annyi sem. Ez az idézett linkekből is kiválóan látható. És szinte mindenki Home-ot vett otthonra, mert még az is elég sok pénzbe került. Mióta lehetőség van használt, hiperolcsó license-eket vásárolni, nemcsak Home-ot, azóta változott csak érdemben a helyzet.

    Másfelől rendben van, hogy léteztek módszerek az update-ek késleltetésére, a gép használatának automatikus figyelembe vételével történő update-indításra stb., de nem véletlenül volt állandó a bosszankodás a felhasználók részéről, mivel ezek túl gyakran működtek rosszul.

    Ilyen volt a "gépi tanulással" is meghatározott pihenőidő, ettől is tűnt - teljesen jogosan - véletlenszerűnek az update-ek indulása. És azt sem vigasztalta, hogy el lehetett volna tolni az update-et, aki ritkán kapcsolt be egy gépet, mert pl. több hetente volt szüksége rá, de akkor gyorsan, és használat helyett csak várhatott és várhatott... Őrjítő volt. Na meg amikor azt hitte valaki, hogy kikapcsolta vagy elaltatta a notebookját, de kiderült, hogy nem, ahogy már itt is elhangzott - és biztosan össze lehetne még szedni sok ilyen esetet, use case-t, csak utólag minden megszépül, ill. elvesznek a részletek.

    Egyébként az indító hír nekem nagyon komolynak (súlyos és nehezen hihető változtatásnak) tűnt, mert ebből az következne, amit nem hiszek, hogy az MS teljesen elengedi az "erőltetett" update-et, amire elvileg szükség van, csak a kényszerítés nem kellett volna hosszú évekig, ráadásul megalázó módon csak a license-esek egy része, kategóriája számára. Igazából elsőre minden tarthatatlannak bizonyult, amit kitaláltak és évek alatt vonultak részben vissza, ment a huzavona és állandó tanulást, utánanézést, foglalkozást igényelt - hát ezért a nagy szerelem. : -)

  • King Unique
    titán

    Amugy, mennit fizet az MS ezekert a posztokert? (asking for a friend)

    Aztán mégis miért, a tények és az ismert információk leírásáért, hivatkozásokkal is alátámasztott objektív állításokért? Ugyan már. :D

  • zizidor
    őstag

    Én MS Office alternatívának újabban az OnlyOffice-t nézem, bár élesben nem próbáltam, azt tűnt a legközelebb-kinézőnek. Oszt majd tesztelem, ha eljutok odáig.
    És Thunderbird +1.
    De saját célra még van pár dolog, ami nem igazán akar összejönni, és a megoldás se nagyon találom mindenre (nem létezik rá program, vagy legalábbis én nem találom, és a WINE sem megoldás rá – vagy legalábbis megoldani úgy sem sikerült), és akkor már én is könnyebben szabadulnék meg a Windowstól.

    Én is az OnlyOffice-t használom már jó ideje, abszolút rendben van. Minden olyat tud, amire nekem (és nagy valószínűséggel a többségnek) szükségem van.

    @Synthwave Wine és hasonlók nem jók erre.

    @jerry311 Hiába van jobb, ha valaki még kipróbálni sem hajlandó :U

  • King Unique
    titán

    Olvasd el még egyszer a hozzászólásomat, amit linkeltél, az nem segít azon, hogy
    1. MINDIG akarom tudni, ha új update van és nem akarom szüneteltetni (pl kritikus patchek ahol elég a mikrokernel miatt csak a servicet újraindítani),
    2. de SOSE akarom, hogy a gép újrainduljon magátol prompt nélkül, mert pl éjszaka fut egy script
    3 (főleg úgy nem, hogy az alvó laptop éjszaka a táskában updatel, elindul, én meg nézek reggel, hogy az összes munkafolyamatot indíthatom újra, vagy megint elfelejtette menteni a nyitva lévő dokumentumokat, mint az ősszel megtörtént párszor. Még egyszer, adatot mentettem, mert milyen jogon mer egy OS kikapcsolhatatlan -force flaggal updatet telepíteni)

    Pl ha fut egy számolás éjszaka, akkor nincs "active hours". Ha virtualizálva vannak a munkafolyamatok, akkor pedig a belső OSt statejet jellemzően a win10 se tudta menteni.

    Win10nél registryből le lehetett tiltani. Win11nél kizárólag a pronál, a sima verziónál gyakorlatilag bonyolultabbnál bonyolultabb megoldások vannak.

    wasd.hu: ja, az ősz olyan jól ment az MSnél, hogy baráti körben két MS alapú full-stack dev az otthoni játékgépre (!) linuxot rakott.

    Amik le lettek írva és linkelve, azok pont segítenek azon hogy nem alkalmas időpontban ne legyen frissítés telepítése és az újraindítást igényelő kumulatív frissítéseknél újraindítás, amit már csak alkalmazni kellene. Az hogy a kedves felhasználó nem akarja ezeket használni, az már más dolog, az az ő baja. :D

    1. Itt szintén nem világos pontosan mi értendő "kritikus patchek" alatt. Ellenben a Windows-frssítéseknél alapesetben elég havonta 1x frissíteni, telepíteni a "patch kedden" kiadott B körös kumulatív frissítéseket, amik megjelenési időpontja 20+ éve eleve ismert, minden hónap 2. keddje, magyar idő szerint 19 órától. Az meg meg eleve megnézhető a Microsoft weboldalán, hogy milyen Windows-frissítések lettek havonta kiadva a Windows 10-hez és Windows 11-hez, onnan is lehet tudni, nem feltétlen kell ahhoz ténylegesen frissíteni.

    2. Azt nyilván senki se, aminek elkerüléséhez kapásból adott az aktív órák, ütemezett újraindítás és értelemszerűen az 5 + 7 = 35 napos szüneteltetés is.

    3. Lásd 2. pontban leírtak. Az "éjszaka, akkor nincs "active hours" sem világos, mert az aktív óráknál eleve 18 órát lefedő időtartam állítható be, ami tetszőlegesen módosítható, beállítható nyilván úgy, hogy teljesen lefedje az éjjeli műszakot.

    Erre a "Win10nél registryből le lehetett tiltani. Win11nél kizárólag a pronál" állításnál pontosítanád, hogy konkrétan mire célzol, tudsz erről mutatni, linkelni valamilyen leírást?
    Csak mert hirtelen nem rémlik melyik Windows Update-tel kapcsolatos beállítás az, ami Windows 10 Home kiadásban van, ellenben Windows 11 Home alatt nincsen.
    Köszi!

  • jerry311
    nagyúr

    Az lett leírva, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak és azok már milyen régóta adottak Windows 10 és Windows 11 esetében is. Ezek pedig tények, amiket nem látom hogy bárki is érdemlegesen cáfolni tudott volna, tehát nem világos milyen érvelés nem stimmel. :D
    Akkor rosszul emlékszel, mert bizony a Windows 10-nél is akadtak korábban hibás frissítések és a mostani ESU alatt is volt rá példa, szóval ez sem Windows 11 only.

    Az Windows 10 és Windows 11 esetében is eleve ugyanúgy működik a Windows Update, alapértelmezés szerint automatikusan telepít Windows-frissítéseket és illesztőprogram-frissítéseket. Vagyis nem világos miért akarja bárki ezt is Windows 11 only sajátosságként beállítani, GPU driver frissítés és egyebek, amikor nyilván nem igaz csak az utóbbi rendszerre, mivel pontosan ugyanúgy működik a Windows 10-nél is.

    Nem a régi vezérlőpult, hanem az új gépház az ahol be lehet állítani a linkelt dolgokat, ami már 10+ éve így van, ha 1x be van állítva, akkor utána nem áll csak úgy vissza, ezek is tények, amiket felesleges firtatni, meg pláne alapvető ismeretek híján, ennyi. :B

    Amugy, mennit fizet az MS ezekert a posztokert? (asking for a friend)

  • wasd.hu: ja, az ősz olyan jól ment az MSnél, hogy baráti körben két MS alapú full-stack dev az otthoni játékgépre (!) linuxot rakott.

    Az egészben az a rendkívül bosszantó és egyben elkeserítő, hogy a linux (ebben a konstellációban) ingyen van, az MS sz*ra meg fizetős... Ha fordítva lenne (ti. egy ingyenes oprendszeren lennének kisebb-nagyobb hibák játékok alatt, a fizetős meg működne rendesen), akkor lenne mind a két alternatíva életképes, hiszen lehetne érvelni mindkettő mellett - de így mi az érv a Win mellett??? :W :(

    Hogy nem kell dev-nek lenned, hogy futtas egy nem steames játékot.

  • King Unique
    titán

    Szerintem az érvelés ott sántít, hogy a W10 életciklusának ezen szakaszán (5. év környékén) már ritkán találkoztunk érdemi, rendszerszintű / működést látványosan zavaró bugokkal. Talán 100 alkalomból 1× előfordult kisebb fennakadás – például egyes nyomtató-illesztőprogramok, de ez nem érintette ilyen mélységben a működést. Akkoriban tettek pár lépést az insiders bevezetésével (ahogy az enthusiast / enterprise partnerek is megfontoltabbak lettek és leszállópályára került az uralkodó OS)

    A W11 esetében problémás, hogy bizonyos frissítések – firmware level, azonnali resetet igényelhető pl GPU driver – túl agresszíven, kvázi kényszerítve érkeznek egy stabilan működő, terhelés alatt álló rendszer mellett.

    Safeguard ID alapú visszatartási stratégia széles körben elterjedt és bizonyos szempontból óvatosabb, „szakaszos” terítést jelent. Emlékeztet a korábbi, konzervatív frissítési modellekre - archaikus ServicePack logikára.

    Amire utalsz, elérhető a vezérlőpultban, viszont:
    – egyrészt nem ideális alapvető beállításokkal folyamatosan foglalkozni,
    – másrészt egy nagyobb frissítés után ezek gyakran visszaállnak, így újra kell konfigurálni megint...

    Hosszabb távon és tömeges szinten nem nevezhető felhasználóbarát megközelítésnek.
    Ráadásul úgy tűnik, több független forrás alapján, h maga a m$lop kezdett finomítani a hozzáállásán, ami szerintem azt jelzi, hogy

    tl;dr
    a kényszerített modell nem optimális – erről lenne érdemes beszélni. Jelenleg ez az ON topik része

    Az lett leírva, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak és azok már milyen régóta adottak Windows 10 és Windows 11 esetében is. Ezek pedig tények, amiket nem látom hogy bárki is érdemlegesen cáfolni tudott volna, tehát nem világos milyen érvelés nem stimmel. :D
    Akkor rosszul emlékszel, mert bizony a Windows 10-nél is akadtak korábban hibás frissítések és a mostani ESU alatt is volt rá példa, szóval ez sem Windows 11 only.

    Az Windows 10 és Windows 11 esetében is eleve ugyanúgy működik a Windows Update, alapértelmezés szerint automatikusan telepít Windows-frissítéseket és illesztőprogram-frissítéseket. Vagyis nem világos miért akarja bárki ezt is Windows 11 only sajátosságként beállítani, GPU driver frissítés és egyebek, amikor nyilván nem igaz csak az utóbbi rendszerre, mivel pontosan ugyanúgy működik a Windows 10-nél is.

    Nem a régi vezérlőpult, hanem az új gépház az ahol be lehet állítani a linkelt dolgokat, ami már 10+ éve így van, ha 1x be van állítva, akkor utána nem áll csak úgy vissza, ezek is tények, amiket felesleges firtatni, meg pláne alapvető ismeretek híján, ennyi. :B

  • jerry311
    nagyúr

    Linux Mint Cinnamon GUI-val, oszt jó napot.

    Szerintem is, de vannak ismerőseim akik képtelenek elszakadni az MS Office-tól, kiemelten az Outlook-tól. Nem, a webes változat sem elég jó.

    Pont az Outlook-tol nem tudnak elszakadni?
    Pedig annal van ezernyi jobb email kliens. :DDD
    Persze megertem, a szokas nagy ur.

  • Zotya84
    őstag

    A Thunderbird amúgy is jobb, szerintem.

    Office-t meg futtat akkor WINE-ból. Vagy van ennek valami akadálya? Nem próbáltam még.

    Én MS Office alternatívának újabban az OnlyOffice-t nézem, bár élesben nem próbáltam, azt tűnt a legközelebb-kinézőnek. Oszt majd tesztelem, ha eljutok odáig.
    És Thunderbird +1.
    De saját célra még van pár dolog, ami nem igazán akar összejönni, és a megoldás se nagyon találom mindenre (nem létezik rá program, vagy legalábbis én nem találom, és a WINE sem megoldás rá – vagy legalábbis megoldani úgy sem sikerült), és akkor már én is könnyebben szabadulnék meg a Windowstól.

  • Synthwave
    HÁZIGAZDA

    Linux Mint Cinnamon GUI-val, oszt jó napot.

    Szerintem is, de vannak ismerőseim akik képtelenek elszakadni az MS Office-tól, kiemelten az Outlook-tól. Nem, a webes változat sem elég jó.

    A Thunderbird amúgy is jobb, szerintem.

    Office-t meg futtat akkor WINE-ból. Vagy van ennek valami akadálya? Nem próbáltam még.

  • zizidor
    őstag

    Linux Mint Cinnamon GUI-val, oszt jó napot.

    Linux Mint Cinnamon GUI-val, oszt jó napot.

    Szerintem is, de vannak ismerőseim akik képtelenek elszakadni az MS Office-tól, kiemelten az Outlook-tól. Nem, a webes változat sem elég jó.

  • jerry311
    nagyúr

    Az update halasztas eleg regota elerheto (Pause updates 1-5 week), csak nem volt hozza naptar.
    A sima Kikapcs es Restart gombokat is eleg regota latom az Update + Kikapcs vagy Update + Restart mellett.
    Az egy masik kerdes, hogy az Update + Kikapcs 10-bol 9-szer sikertelen, es Update + Restart lesz belole.

    Ha jol latom, azt a funkciot meg mindig nem sikerult, beepiteni, hogy csak akkor induljon ujra frissites miatt, amikor a felhasznalo akarja.

  • Egon
    nagyúr

    Olvasd el még egyszer a hozzászólásomat, amit linkeltél, az nem segít azon, hogy
    1. MINDIG akarom tudni, ha új update van és nem akarom szüneteltetni (pl kritikus patchek ahol elég a mikrokernel miatt csak a servicet újraindítani),
    2. de SOSE akarom, hogy a gép újrainduljon magátol prompt nélkül, mert pl éjszaka fut egy script
    3 (főleg úgy nem, hogy az alvó laptop éjszaka a táskában updatel, elindul, én meg nézek reggel, hogy az összes munkafolyamatot indíthatom újra, vagy megint elfelejtette menteni a nyitva lévő dokumentumokat, mint az ősszel megtörtént párszor. Még egyszer, adatot mentettem, mert milyen jogon mer egy OS kikapcsolhatatlan -force flaggal updatet telepíteni)

    Pl ha fut egy számolás éjszaka, akkor nincs "active hours". Ha virtualizálva vannak a munkafolyamatok, akkor pedig a belső OSt statejet jellemzően a win10 se tudta menteni.

    Win10nél registryből le lehetett tiltani. Win11nél kizárólag a pronál, a sima verziónál gyakorlatilag bonyolultabbnál bonyolultabb megoldások vannak.

    wasd.hu: ja, az ősz olyan jól ment az MSnél, hogy baráti körben két MS alapú full-stack dev az otthoni játékgépre (!) linuxot rakott.

    wasd.hu: ja, az ősz olyan jól ment az MSnél, hogy baráti körben két MS alapú full-stack dev az otthoni játékgépre (!) linuxot rakott.

    Az egészben az a rendkívül bosszantó és egyben elkeserítő, hogy a linux (ebben a konstellációban) ingyen van, az MS sz*ra meg fizetős... Ha fordítva lenne (ti. egy ingyenes oprendszeren lennének kisebb-nagyobb hibák játékok alatt, a fizetős meg működne rendesen), akkor lenne mind a két alternatíva életképes, hiszen lehetne érvelni mindkettő mellett - de így mi az érv a Win mellett??? :W :(

  • proci985
    MODERÁTOR

    (ja igen.... win 11 pro... mert fúú kell a különbségtétel, és a piacszegmentáció...)
    Nálam 2-3 kapcsolóval az vált be, hogy egyfelől forszírozom a rendszert, hogy kérdezzen rá hogy ha frissítés van már a letöltésre is, másfelöl úgy állítottam be a hálózat kezelést, hogy "mért díjjas"(metered...) legyen, és a frissítés ne menjen dijjas hálózaton. Így ha valami jön, pittyen, és ha valamit akarna kérdezetlenül is megáll kérdezni/jelezni, mert jaj, ha valaki az internet költségeit a MS-en verné le...

    Egyébként tényleg azért van csak használatban így, hogy ha mondjuk pont "csak meg kell nézni valamit" szitu van és 5 percre sem menne a gép, akkor ne kelljen végigvárni egy elkezdődött, így kb kilőhetetlen, és még akkor is talán interakció igénnyel lefutó frissítést.

    Vissza várom még egyébként azt, hogy ha olyan a frissítés, hogy kell neki egy gép-újraindítás, ÉS minden félhibernációs bizbasz ki van kapcsolva, ÉS én leállítom a gépem, akkor az csinálja meg a frissítés elő felét, majd álljon le teljesen (konnektorból kihúzhatóvá), és mikor bekapcsolom akkor folytassa.
    Bármilyen interakcó alapú bitlockeres megoldás mellett már kellene várni, hogy ne maradjon menve a gép otthagyása után...
    És mindezt mondom úgy, hogy Win-Win dual boot van nálam, bitlockerrel mind a kettőn, és simán ha az egyik frissül, az update-es újraindulás után közvetlenül simán választható a másik, szóval a "jaj de mi lesz ha valami történik a konfiggal" érvelés is érvényét veszítő pozíciós!

    Meteredre nem gondoltam, köszi :R. De tényleg egyszerűbb lenne a w10, a vista óta jól működő megoldása.

    a pros megoldás is egyébként technikailag egy workaround :DDD

    Igen, nekem a táskában volt, hogy lemerült a munkahelyi laptop, mert az update and sleepből pontosan az első felét sikerült elvégezni, szóval security mellett más probléma is van, amit látványosan semennyire nem sikerült megoldani.

  • ledgeri
    nagyúr

    18, a Vista 64ben flaggel ki lehetett kapcsolni az automata frissítést, ez egyébként a Win7--8-8.1-10 esetén ugyanott és ugyanúgy működött. Tudom, mert jellemzően a legelső prompt nélküli újraindulás után szoktam kiiktatni ezt a featuret.

    Win11nél valamiért fejébe vette valami hozzáértő az MSnél, hogy kikapcsolhatatlanul random újraindítgatja a gépet prompt nélkül, hacsak nem tiltod le a frissítéseket (utóbbi nagyon rossz ötlet). Pronál van megoldás, illetve anélkül scripttel is van egy elég bonyolult workaround. Vagy custom külső megoldás, de őszintén, valahogy nem futtatok semmi olyat adminként amit nem tudom, hogy csak azt csinálja amit akarok és nem valami mást, pl pár port kinyitását.

    Erre jön mondjuk, hogy utóbbi évben több kritikus hiba volt az updatekben, mint előtte kb 20 év alatt összesen.

    CPT.Pirk: ne is mond, szuper amikor nap végén az ember lekapcsolja a munkahelyi laptopot, berakja a táskájába, aztán utána meg néz, hogy miért ilyen meleg a táska.

    Fecogame: nekem emiatt van letiltva az auto újraindítás, számolás közben nem kéne megszakítás.

    Aztán volt ennél cifrább is, amikor updatelt mindent (még egyszer, kérdés nélkül), anélkül, hogy bármelyik nyitvalévő dokumentumot legalább backupolta volna. Indítom a gépet, indul fel az összes program, én meg néztem, hogy ilyen adatvesztésem 20 éve nem volt.

    Ott nagyon közel voltam, hogy ledarálom a fenébe, aztán mivel W10en meg security update sincs, mehet valamelyik linux distro.

    Egyébként néztem redditet is megoldásokra, "jajj hát biztonsági frissítés kell muszáj bekapcsolni" -> igen, amikor a munkafolyamatba belefér. De persze az én hibám, hogy wint használok dolgozni és nem akarom csípőből tiltani (az újraindítás nem igénylő biztonsági frissítéseket főleg nem), mea culpa.

    (ja igen.... win 11 pro... mert fúú kell a különbségtétel, és a piacszegmentáció...)
    Nálam 2-3 kapcsolóval az vált be, hogy egyfelől forszírozom a rendszert, hogy kérdezzen rá hogy ha frissítés van már a letöltésre is, másfelöl úgy állítottam be a hálózat kezelést, hogy "mért díjjas"(metered...) legyen, és a frissítés ne menjen dijjas hálózaton. Így ha valami jön, pittyen, és ha valamit akarna kérdezetlenül is megáll kérdezni/jelezni, mert jaj, ha valaki az internet költségeit a MS-en verné le...

    Egyébként tényleg azért van csak használatban így, hogy ha mondjuk pont "csak meg kell nézni valamit" szitu van és 5 percre sem menne a gép, akkor ne kelljen végigvárni egy elkezdődött, így kb kilőhetetlen, és még akkor is talán interakció igénnyel lefutó frissítést.

    Vissza várom még egyébként azt, hogy ha olyan a frissítés, hogy kell neki egy gép-újraindítás, ÉS minden félhibernációs bizbasz ki van kapcsolva, ÉS én leállítom a gépem, akkor az csinálja meg a frissítés elő felét, majd álljon le teljesen (konnektorból kihúzhatóvá), és mikor bekapcsolom akkor folytassa.
    Bármilyen interakcó alapú bitlockeres megoldás mellett már kellene várni, hogy ne maradjon menve a gép otthagyása után...
    És mindezt mondom úgy, hogy Win-Win dual boot van nálam, bitlockerrel mind a kettőn, és simán ha az egyik frissül, az update-es újraindulás után közvetlenül simán választható a másik, szóval a "jaj de mi lesz ha valami történik a konfiggal" érvelés is érvényét veszítő pozíciós!

  • proci985
    MODERÁTOR

    Ezek az infók amúgy honnan vannak? :F

    A vezérlőpultban a frissítés manuálisra állítása, azaz az automatikus frissítés kikapcsolása Windows Vista, 7, 8, 8.1 rendszereknél volt adott, ellenben Windows 10-től már nem, az utóbbinál eleve nem igaz az hogy "ugyanott és ugyanúgy működött".

    How to Change Active Hours for Windows Update in Windows 10
    How to Schedule a Restart Time for Windows Update in Windows 10
    How to Configure Auto-restart Required Notification for Updates in Windows 10
    How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10

    Set Active Hours for Windows Update in Windows 11
    Schedule Restart for Windows Update in Windows 11
    Enable or Disable Auto-restart Notifications for Windows Update in Windows 11
    Pause and Resume Updates for Windows 11

    Látható a linkelt útmutatók alapján, hogy kb. ugyanazok a beállítási lehetőségek vannak Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt a frissítések szüneteltetéséhez, az újraindítás ütemezéséhez, stb., ilyen téren ugyanúgy működik a két rendszer.
    Na meg az sem úgy megy a Windows 11-nél sem, hogy csak úgy random újraindul és nincs lehetőség azt pár kattintással felülbírálni :N , lásd 18 órás aktív időszak, akár 1 héttel eltolható üzemezett újraindítás, amik ott vannak a gépházban és a tálcán is megjelenik, meg Home és Pro kiadásoknál egyaránt. Sőt, ha nagy munkafolyamat van és eleve nem alkalmas a frissítés + újraindítás - amit alapesetben ugye csak havonta 1x kell az ún. "patch kedden" - , akkor eleve ott van a 35 napos szüneteltetés lehetősége is és akkor addig nincsen frissítés.
    Ezek a beállítások és ez a működés a Windows 10-nél már a 17xx verzió óta, azaz kb. 8-9 éve, a Windows 11-nél pedig a legelső 2021-es megjelenés óta, azaz már lassan 5 éve adottak és nagyon nem újdonság egyik sem. ;)

    Olvasd el még egyszer a hozzászólásomat, amit linkeltél, az nem segít azon, hogy
    1. MINDIG akarom tudni, ha új update van és nem akarom szüneteltetni (pl kritikus patchek ahol elég a mikrokernel miatt csak a servicet újraindítani),
    2. de SOSE akarom, hogy a gép újrainduljon magátol prompt nélkül, mert pl éjszaka fut egy script
    3 (főleg úgy nem, hogy az alvó laptop éjszaka a táskában updatel, elindul, én meg nézek reggel, hogy az összes munkafolyamatot indíthatom újra, vagy megint elfelejtette menteni a nyitva lévő dokumentumokat, mint az ősszel megtörtént párszor. Még egyszer, adatot mentettem, mert milyen jogon mer egy OS kikapcsolhatatlan -force flaggal updatet telepíteni)

    Pl ha fut egy számolás éjszaka, akkor nincs "active hours". Ha virtualizálva vannak a munkafolyamatok, akkor pedig a belső OSt statejet jellemzően a win10 se tudta menteni.

    Win10nél registryből le lehetett tiltani. Win11nél kizárólag a pronál, a sima verziónál gyakorlatilag bonyolultabbnál bonyolultabb megoldások vannak.

    wasd.hu: ja, az ősz olyan jól ment az MSnél, hogy baráti körben két MS alapú full-stack dev az otthoni játékgépre (!) linuxot rakott.

  • Windows 10 frissítésekkel soha nem volt semmi gondom, soha nem tiltottam, flottul ment automatán. Áttértem Win11-re és az első frissítés taccsra vágta a gépet. Azóta folyamatosan tiltom a frissítéseket.

    Ismerős a helyzet :))

  • wasd.hu
    senior tag

    Ezek az infók amúgy honnan vannak? :F

    A vezérlőpultban a frissítés manuálisra állítása, azaz az automatikus frissítés kikapcsolása Windows Vista, 7, 8, 8.1 rendszereknél volt adott, ellenben Windows 10-től már nem, az utóbbinál eleve nem igaz az hogy "ugyanott és ugyanúgy működött".

    How to Change Active Hours for Windows Update in Windows 10
    How to Schedule a Restart Time for Windows Update in Windows 10
    How to Configure Auto-restart Required Notification for Updates in Windows 10
    How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10

    Set Active Hours for Windows Update in Windows 11
    Schedule Restart for Windows Update in Windows 11
    Enable or Disable Auto-restart Notifications for Windows Update in Windows 11
    Pause and Resume Updates for Windows 11

    Látható a linkelt útmutatók alapján, hogy kb. ugyanazok a beállítási lehetőségek vannak Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt a frissítések szüneteltetéséhez, az újraindítás ütemezéséhez, stb., ilyen téren ugyanúgy működik a két rendszer.
    Na meg az sem úgy megy a Windows 11-nél sem, hogy csak úgy random újraindul és nincs lehetőség azt pár kattintással felülbírálni :N , lásd 18 órás aktív időszak, akár 1 héttel eltolható üzemezett újraindítás, amik ott vannak a gépházban és a tálcán is megjelenik, meg Home és Pro kiadásoknál egyaránt. Sőt, ha nagy munkafolyamat van és eleve nem alkalmas a frissítés + újraindítás - amit alapesetben ugye csak havonta 1x kell az ún. "patch kedden" - , akkor eleve ott van a 35 napos szüneteltetés lehetősége is és akkor addig nincsen frissítés.
    Ezek a beállítások és ez a működés a Windows 10-nél már a 17xx verzió óta, azaz kb. 8-9 éve, a Windows 11-nél pedig a legelső 2021-es megjelenés óta, azaz már lassan 5 éve adottak és nagyon nem újdonság egyik sem. ;)

    Szerintem az érvelés ott sántít, hogy a W10 életciklusának ezen szakaszán (5. év környékén) már ritkán találkoztunk érdemi, rendszerszintű / működést látványosan zavaró bugokkal. Talán 100 alkalomból 1× előfordult kisebb fennakadás – például egyes nyomtató-illesztőprogramok, de ez nem érintette ilyen mélységben a működést. Akkoriban tettek pár lépést az insiders bevezetésével (ahogy az enthusiast / enterprise partnerek is megfontoltabbak lettek és leszállópályára került az uralkodó OS)

    A W11 esetében problémás, hogy bizonyos frissítések – firmware level, azonnali resetet igényelhető pl GPU driver – túl agresszíven, kvázi kényszerítve érkeznek egy stabilan működő, terhelés alatt álló rendszer mellett.

    Safeguard ID alapú visszatartási stratégia széles körben elterjedt és bizonyos szempontból óvatosabb, „szakaszos” terítést jelent. Emlékeztet a korábbi, konzervatív frissítési modellekre - archaikus ServicePack logikára.

    Amire utalsz, elérhető a vezérlőpultban, viszont:
    – egyrészt nem ideális alapvető beállításokkal folyamatosan foglalkozni,
    – másrészt egy nagyobb frissítés után ezek gyakran visszaállnak, így újra kell konfigurálni megint...

    Hosszabb távon és tömeges szinten nem nevezhető felhasználóbarát megközelítésnek.
    Ráadásul úgy tűnik, több független forrás alapján, h maga a m$lop kezdett finomítani a hozzáállásán, ami szerintem azt jelzi, hogy

    tl;dr
    a kényszerített modell nem optimális – erről lenne érdemes beszélni. Jelenleg ez az ON topik része

  • jbcs
    tag

    Windows 10 frissítésekkel soha nem volt semmi gondom, soha nem tiltottam, flottul ment automatán. Áttértem Win11-re és az első frissítés taccsra vágta a gépet. Azóta folyamatosan tiltom a frissítéseket.

  • Egon
    nagyúr

    Sajnos ez megint csak egy pótcselekvés: ha javítanának a peccsek minőségén, normálisan tesztelnék őket, akkor senki sem köpködne az automatikusan történő településük miatt... :U
    De amíg azt sem bírják megoldani, hogy egy elég népszerű TD játék futtatása során, ha kilépek a desktopra (általános megközelítés: a felépített védelem jó darabig működik magától is, addig tudok mást csinálni) ne villódzzon a képernyő (Win10 alatt érdekes módon nincs ilyen...), addig mit is akarunk? :U :W

  • King Unique
    titán

    18, a Vista 64ben flaggel ki lehetett kapcsolni az automata frissítést, ez egyébként a Win7--8-8.1-10 esetén ugyanott és ugyanúgy működött. Tudom, mert jellemzően a legelső prompt nélküli újraindulás után szoktam kiiktatni ezt a featuret.

    Win11nél valamiért fejébe vette valami hozzáértő az MSnél, hogy kikapcsolhatatlanul random újraindítgatja a gépet prompt nélkül, hacsak nem tiltod le a frissítéseket (utóbbi nagyon rossz ötlet). Pronál van megoldás, illetve anélkül scripttel is van egy elég bonyolult workaround. Vagy custom külső megoldás, de őszintén, valahogy nem futtatok semmi olyat adminként amit nem tudom, hogy csak azt csinálja amit akarok és nem valami mást, pl pár port kinyitását.

    Erre jön mondjuk, hogy utóbbi évben több kritikus hiba volt az updatekben, mint előtte kb 20 év alatt összesen.

    CPT.Pirk: ne is mond, szuper amikor nap végén az ember lekapcsolja a munkahelyi laptopot, berakja a táskájába, aztán utána meg néz, hogy miért ilyen meleg a táska.

    Fecogame: nekem emiatt van letiltva az auto újraindítás, számolás közben nem kéne megszakítás.

    Aztán volt ennél cifrább is, amikor updatelt mindent (még egyszer, kérdés nélkül), anélkül, hogy bármelyik nyitvalévő dokumentumot legalább backupolta volna. Indítom a gépet, indul fel az összes program, én meg néztem, hogy ilyen adatvesztésem 20 éve nem volt.

    Ott nagyon közel voltam, hogy ledarálom a fenébe, aztán mivel W10en meg security update sincs, mehet valamelyik linux distro.

    Egyébként néztem redditet is megoldásokra, "jajj hát biztonsági frissítés kell muszáj bekapcsolni" -> igen, amikor a munkafolyamatba belefér. De persze az én hibám, hogy wint használok dolgozni és nem akarom csípőből tiltani (az újraindítás nem igénylő biztonsági frissítéseket főleg nem), mea culpa.

    Ezek az infók amúgy honnan vannak? :F

    A vezérlőpultban a frissítés manuálisra állítása, azaz az automatikus frissítés kikapcsolása Windows Vista, 7, 8, 8.1 rendszereknél volt adott, ellenben Windows 10-től már nem, az utóbbinál eleve nem igaz az hogy "ugyanott és ugyanúgy működött".

    How to Change Active Hours for Windows Update in Windows 10
    How to Schedule a Restart Time for Windows Update in Windows 10
    How to Configure Auto-restart Required Notification for Updates in Windows 10
    How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10

    Set Active Hours for Windows Update in Windows 11
    Schedule Restart for Windows Update in Windows 11
    Enable or Disable Auto-restart Notifications for Windows Update in Windows 11
    Pause and Resume Updates for Windows 11

    Látható a linkelt útmutatók alapján, hogy kb. ugyanazok a beállítási lehetőségek vannak Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt a frissítések szüneteltetéséhez, az újraindítás ütemezéséhez, stb., ilyen téren ugyanúgy működik a két rendszer.
    Na meg az sem úgy megy a Windows 11-nél sem, hogy csak úgy random újraindul és nincs lehetőség azt pár kattintással felülbírálni :N , lásd 18 órás aktív időszak, akár 1 héttel eltolható üzemezett újraindítás, amik ott vannak a gépházban és a tálcán is megjelenik, meg Home és Pro kiadásoknál egyaránt. Sőt, ha nagy munkafolyamat van és eleve nem alkalmas a frissítés + újraindítás - amit alapesetben ugye csak havonta 1x kell az ún. "patch kedden" - , akkor eleve ott van a 35 napos szüneteltetés lehetősége is és akkor addig nincsen frissítés.
    Ezek a beállítások és ez a működés a Windows 10-nél már a 17xx verzió óta, azaz kb. 8-9 éve, a Windows 11-nél pedig a legelső 2021-es megjelenés óta, azaz már lassan 5 éve adottak és nagyon nem újdonság egyik sem. ;)

  • proci985
    MODERÁTOR

    Vicces mikor a nagy újdonságok java része egy-egy registry béli funkció átkapcsolása, amit mondjuk már 3-5-7 éve használok...

    Emellett meg a "a redmondi óriás dolgozik a frissítéseket érintő átláthatóság fokozásán, ... a 2025-ös év végétől nem szolgáltattak túlságosan részletes információkat (egyszerűsített elnevezések). A cél az, hogy világosabb leírást nyújtsanak a változtatásokról, és ennek eredményeként megfontoltabb döntéseket hozhassunk arról, hogy mire van szükségünk."- féle gondolkodásmód ami miatt, ha valami nem működik, a weben az OOPS Something went wrong lett az egyik legáltalánosabb hibakód. Nehogy már mikor X-parasztnak baja van, akkor legyen egy hiba-hivatkozási kódja...Nem, akkor már sokat tud, küljdön full telemetriát!

    18, a Vista 64ben flaggel ki lehetett kapcsolni az automata frissítést, ez egyébként a Win7--8-8.1-10 esetén ugyanott és ugyanúgy működött. Tudom, mert jellemzően a legelső prompt nélküli újraindulás után szoktam kiiktatni ezt a featuret.

    Win11nél valamiért fejébe vette valami hozzáértő az MSnél, hogy kikapcsolhatatlanul random újraindítgatja a gépet prompt nélkül, hacsak nem tiltod le a frissítéseket (utóbbi nagyon rossz ötlet). Pronál van megoldás, illetve anélkül scripttel is van egy elég bonyolult workaround. Vagy custom külső megoldás, de őszintén, valahogy nem futtatok semmi olyat adminként amit nem tudom, hogy csak azt csinálja amit akarok és nem valami mást, pl pár port kinyitását.

    Erre jön mondjuk, hogy utóbbi évben több kritikus hiba volt az updatekben, mint előtte kb 20 év alatt összesen.

    CPT.Pirk: ne is mond, szuper amikor nap végén az ember lekapcsolja a munkahelyi laptopot, berakja a táskájába, aztán utána meg néz, hogy miért ilyen meleg a táska.

    Fecogame: nekem emiatt van letiltva az auto újraindítás, számolás közben nem kéne megszakítás.

    Aztán volt ennél cifrább is, amikor updatelt mindent (még egyszer, kérdés nélkül), anélkül, hogy bármelyik nyitvalévő dokumentumot legalább backupolta volna. Indítom a gépet, indul fel az összes program, én meg néztem, hogy ilyen adatvesztésem 20 éve nem volt.

    Ott nagyon közel voltam, hogy ledarálom a fenébe, aztán mivel W10en meg security update sincs, mehet valamelyik linux distro.

    Egyébként néztem redditet is megoldásokra, "jajj hát biztonsági frissítés kell muszáj bekapcsolni" -> igen, amikor a munkafolyamatba belefér. De persze az én hibám, hogy wint használok dolgozni és nem akarom csípőből tiltani (az újraindítás nem igénylő biztonsági frissítéseket főleg nem), mea culpa.

  • tlac
    nagyúr

    Múltkorában jártam úgy, hogy a HTPC-n épp 4k filmet néztem, erre minden kérdezés nélkül a W11 update-elte a VGA drivert, mondanom se kell, azt látom, hogy a kép megmered, kifagy. Újra kellett indítani a gépet. Értem, csinálja, de ne filmnézés közben már... :W

    miért, mikor máskor?
    tudta, hogy éppen ráérsz, nem dolgozol a gépen :D

  • Fecogame
    veterán

    Múltkorában jártam úgy, hogy a HTPC-n épp 4k filmet néztem, erre minden kérdezés nélkül a W11 update-elte a VGA drivert, mondanom se kell, azt látom, hogy a kép megmered, kifagy. Újra kellett indítani a gépet. Értem, csinálja, de ne filmnézés közben már... :W

    Nekem is épp egy hosszabb videókonvertálás kellős közepén (mikor itt hagytam a gépet hogy dolgozzon) fogta magát és újraindította. Arra jövök vissza, hogy sehol semmi, csak egy üres asztal. Egyből leesett hogy mi történt, persze nagyon örültem neki. Ja, nem.

  • hokuszla
    senior tag

    érdekes
    nálam hitvány intelen szar nvidián bugos winen elmaradott ffoxal
    minden tökéletesen működik, logot megnézve 2025 májusa óta nem volt hiba

  • Victorio
    aktív tag

    Nekem olybá tűnik, ezek a "fejlesztések" nem arra utalnak, hogy a M$ bízna abban, hogy a közeljövőben végre képesek lennének bugmentes, hasznos és tényleg szükséges új fícsöröket adó frissítéseket kiadni, ezért majd senki nem akarja elkerülni a telepítését.

  • Synthwave
    HÁZIGAZDA

    Ezen célszerű lesz változtatni, mert nénje meg báttya nem szívesen cserélgetik pár évente a vasat

    Linux Mint Cinnamon GUI-val, oszt jó napot.

  • wasd.hu
    senior tag

    Talán pont ezért.

    Plusz Arch Linuxot nem random Lyózsi néni és Bözse bácsi használ.

    Ezen célszerű lesz változtatni, mert nénje meg báttya nem szívesen cserélgetik pár évente a vasat

  • laed
    senior tag

    Hát amit az MS csinál, az kb. olyan, mint ha vennél 1 kabátot;
    a gombokat meg csak két hét múlva varrnák rá.....

  • tibaimp
    nagyúr

    Múltkorában jártam úgy, hogy a HTPC-n épp 4k filmet néztem, erre minden kérdezés nélkül a W11 update-elte a VGA drivert, mondanom se kell, azt látom, hogy a kép megmered, kifagy. Újra kellett indítani a gépet. Értem, csinálja, de ne filmnézés közben már... :W

  • Synthwave
    HÁZIGAZDA

    A leállítás helyett újraindulás az talán nem is bug, hanem feature! Most produkálták nálunk a céges W10 LTSC gépek a havi nagy updatenél... :DDD

    Amúgy nem értem ezt a kínlódást amit az MS csinál a frissítésekkel az utóbbi években, szinte napi szinten látni a híreket, hogy éppen mi ment félre... A full rolling Arch Linuxnál megszokott, hogy heti szinten lecserélődik a teljes csomag készlet több GB méretű frissítés keretében, az OS meg csak egyszerűen működik, pedig azt a szabadidő és a jó akarat rakja össze...

    Talán pont ezért.

    Plusz Arch Linuxot nem random Lyózsi néni és Bözse bácsi használ.

  • CPT.Pirk
    Jómunkásember

    hmm.. ezek egy részére kb. 11 évet kellett erre várni :DDD (update halasztás halasztása) ...

    de már amit nagyon várnék csak egy windows XP óta jelenlévő bugot várnám mikor javítanak: néha mikor a leállításra megy az ember még is inkább újraindul csak a gép (úgy 25 éves bug.. mondjuk már megszoktam :DDD .. igaz, talán ritkábban történik mint egykoron)...

    A leállítás helyett újraindulás az talán nem is bug, hanem feature! Most produkálták nálunk a céges W10 LTSC gépek a havi nagy updatenél... :DDD

    Amúgy nem értem ezt a kínlódást amit az MS csinál a frissítésekkel az utóbbi években, szinte napi szinten látni a híreket, hogy éppen mi ment félre... A full rolling Arch Linuxnál megszokott, hogy heti szinten lecserélődik a teljes csomag készlet több GB méretű frissítés keretében, az OS meg csak egyszerűen működik, pedig azt a szabadidő és a jó akarat rakja össze...

  • wasd.hu
    senior tag

    hmm.. ezek egy részére kb. 11 évet kellett erre várni :DDD (update halasztás halasztása) ...

    de már amit nagyon várnék csak egy windows XP óta jelenlévő bugot várnám mikor javítanak: néha mikor a leállításra megy az ember még is inkább újraindul csak a gép (úgy 25 éves bug.. mondjuk már megszoktam :DDD .. igaz, talán ritkábban történik mint egykoron)...

    Több topikban is megénekelték, h az update jó, mindig nagyon kell és amúgy is a nagyobb csomagok után illik kotorászni a settingsben...

    Azzal talán egy ideig stabil marad. Vagy nem.
    Valójában az a helyzet, hogy látványos jelek utalnak arra, mintha gondok lennének a picipuha körül. Talán emiatt akadnak átgondoltabb pillanatok.

  • DraXoN
    addikt

    hmm.. ezek egy részére kb. 11 évet kellett erre várni :DDD (update halasztás halasztása) ...

    de már amit nagyon várnék csak egy windows XP óta jelenlévő bugot várnám mikor javítanak: néha mikor a leállításra megy az ember még is inkább újraindul csak a gép (úgy 25 éves bug.. mondjuk már megszoktam :DDD .. igaz, talán ritkábban történik mint egykoron)...

  • ledgeri
    nagyúr

    Vicces mikor a nagy újdonságok java része egy-egy registry béli funkció átkapcsolása, amit mondjuk már 3-5-7 éve használok...

    Emellett meg a "a redmondi óriás dolgozik a frissítéseket érintő átláthatóság fokozásán, ... a 2025-ös év végétől nem szolgáltattak túlságosan részletes információkat (egyszerűsített elnevezések). A cél az, hogy világosabb leírást nyújtsanak a változtatásokról, és ennek eredményeként megfontoltabb döntéseket hozhassunk arról, hogy mire van szükségünk."- féle gondolkodásmód ami miatt, ha valami nem működik, a weben az OOPS Something went wrong lett az egyik legáltalánosabb hibakód. Nehogy már mikor X-parasztnak baja van, akkor legyen egy hiba-hivatkozási kódja...Nem, akkor már sokat tud, küljdön full telemetriát!

Új hozzászólás Aktív témák