Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    válasz GBX #2252 üzenetére

    Az igazat megvallva gondolkozom egy ugyanilyen Apacer 32GB-os SSD vásárlásán. A win-t és a programokat raknám rá, és a cél az lenne, hogy érezhetően gyorsabban működjön a rendszer, pont, amit te is tapasztaltál.

    A huszonegynéhány ezer forintos kategória fölé árban semmiképp nem akarok menni. Ennyiért egyik oldalról ott van az, hogy számodra érezhetően gyorsabb lett a rendszer mint egy hagyományos 7200-as HDD-vel, a másik oldalon pedig ott van az, hogy:
    - "nem szabad sokat várni ettől az SSD-től"
    - talán JMicron vezérlős, ami valamiért hátrány
    - nem tudom miképp kellene megformázni (blokkméret mekkora legyen?)
    - XP és később Win7 simán rátelepül-e, vagy valamit varázsolni kell (mit?)
    - pár hét használat után nem lassul-e be
    - nem kezd-e akadozni pl. mp3 lejátszás közben (olvastam itt ilyen tapasztalatokról)
    - miképp rakhatnám be az asztali gépembe, ahol ugye nincs 2,5"-os foglalat...

    Szóval sok a lehetséges buktató. Az élettartama engem nem érdekel: gondolom használnám vagy 3-4 évet, évi 1 rendszerújratelepítéssel, ennyit meg tuti bírna (nem erre torrenteznék). Nekem az számít, hogy simán menjen rá a windows ha berakom a gépbe, és később se váljak tőle idegbeteggé, mert akadozik kezd, vagy akármi. :)

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Aktív témák