Hirdetés

2018. december 14., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-07-26 10:29:13

PROHARDVER!

Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4601) madeinjapan válasza Vanir (#4600) üzenetére

madeinjapan
(lelkes újonc)

Köszönöm a válaszod!

Ez már egy jó kiinduló pont. Ha esetleg itt tudsz valakit, aki biztosan megcsinálja, szívesen fogadom. Nem ragaszkodok a DIY megoldáshoz, csak ha minden kötél szakadna.

Üdvözlettel : Tamás

(#4602) Vanir válasza madeinjapan (#4601) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Szerintem ilyet senki nem fog neked megcsinálni. Vegyél egy flakonnal, szedd szét az egeret, takarítsd le a gyári ragacs maradékát, csiszold fel a felületet kicsit, aztán maszkolás után fújd le. Easy. :)

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#4603) madeinjapan válasza Vanir (#4602) üzenetére

madeinjapan
(lelkes újonc)

Akkor az lesz! Már ez is jobb mint a semmi! Köszönöm a segítséget. A rendelés már leadva :D

Üdvözlettel : Tamás

(#4604) Trebron09

Trebron09
(senior tag)

Sziasztok

Ez mitől lehet, valakinek ötlet, vagy ez ilyen?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#4605) emiki6 válasza Vanir (#4355) üzenetére

emiki6
(PH! addikt)

Rendeltem egyet, soká jött és ferde volt a pöcke. Aztán rendeltem kettőt, azok tegnap jöttek meg, mindkettő egyenes. Ma beszereltem, tök jó.
Egyetlen baj, hogy 2,5 hónapja azt a microsoftos majdnem gaming egeret (intelmouse vagy mi) használtam, ami negyed ilyen "gyors", a görgője, mint egy kereplő, de megszoktam, most utána a DA görgője mint a napon a vaj nagyon fura, de ami még szokatlanabb, hogy nagyon szalad a mutató, kelleni fog pár hét, mire visszaszokok... :U

[ Szerkesztve ]

(#4606) ribizly válasza Trebron09 (#4604) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Ha firmware update kell, az teljesen rendben van. Ha kell akkor kell és kész.
Amennyiben utána az egér halott volna, akkor is mehet vissza gariba.

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#4607) Trebron09 válasza ribizly (#4606) üzenetére

Trebron09
(senior tag)

Köszönöm, akkor majd még ezt megpróbálom, már 4 drivert kipróbáltam de ugyanaz.
Azt nem értem hogy a hivatalos driver hogy -h nem WHQL.. Ezért is gondoltam hogy valamit "mókolni" kell vele.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#4608) tylerddd

tylerddd
(PH! addikt)

Elálltam a vásárlástól egy Genius NX-7015 esetében, mert ha bizonyos esetekben rákattintottam bal gombbal valamire és nem mozdítottam el, akkor nem hajtotta végre az utasítást. Ha fél perc múlva mozdítom meg, akkor fél percig nem kezdi el betölteni könyvjelző alapján az oldalt. Gondoltam veszek egy másikat, erre nem ugyanazt csinálja?! Urak! Ez az egér lesz vagy valami Windows-os sz**ság, mert rohadtul dühítő?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#4609) dobragab válasza tylerddd (#4608) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Egy masik ugyanolyan egeret?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#4610) tylerddd válasza dobragab (#4609) üzenetére

tylerddd
(PH! addikt)

Igen, mert minden szempontból bejön és mindenhol jók az értékelései a vásárlók által. Azt gondoltam hibás darabot fogtam ki elsőre.

(#4611) TeebyKay válasza tylerddd (#4610) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Célszerű lenne kipróbálni egy másik egérrel, azzal ki lehet szűrni, hogy mi okozta.

(#4612) tylerddd válasza TeebyKay (#4611) üzenetére

tylerddd
(PH! addikt)

Vezetékes és egy másik vezeték nélkülivel nem tapasztaltam. Ha lesz időm, kipróbálom más gépen, hogy ott csinálja-e!

(#4613) dobragab válasza tylerddd (#4610) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Akkor az egér gyári hibás lesz, FW-hiba.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#4614) Mr. Csonti

Mr. Csonti
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Van egy Corsair M65 RGB Pro egerem amiben úgy vélem, hogy elöregedtek a kapcsolók. Új egér helyet esetleg megpróbálnám megjavítani, találtam is videót (igaz, egy régebbi modellt használnak benne) ami végigvezet rajta hogyan is kéne. A kérdésem az lenne, hogy tök mind1 milyen OMRON kapcsolót rendelek ebay-ről vagy van olyan, amivel nem lenne kompatibilis (pl ezzel a Razer-rel)?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#4615) ribizly válasza Mr. Csonti (#4614) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Ezt vedd!

(#4616) Mr. Csonti válasza ribizly (#4615) üzenetére

Mr. Csonti
(kvázi-tag)

Köszönöm, már rendeltem is! :D

(#4617) tylerddd

tylerddd
(PH! addikt)

Több videóban láttam az M280-as Logitech-nél, hogy gondjai voltak másoknak is a bal egérgombbal. Többen ragszalagot tettek belül a gomb felületére, ami lenyomja az érzékelőt. Eddig jól működik így az enyém is, lehet megvan a megoldás?!

(#4618) ribizly válasza tylerddd (#4617) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Nincs sok tapasztalat azzal az egérrel.
Ha van hozzá affinitásod, akkor hajrá.

(#4619) tylerddd válasza ribizly (#4618) üzenetére

tylerddd
(PH! addikt)

Sima szigetelőszalaggal csináltam, örülnék, ha beválna :DDD

(#4620) inf3rno

inf3rno
(PH! addikt)

Honnan érdemes új encodert venni a G603-ba? Esetleg kell hozzá más is, hogy megtákoljam a görgőt végre?

(#4621) Paadoxon

Paadoxon
(újonc)

Sziasztok!

Hátha találkozott már vki ezzel a problémával, melyben a segítségetek kérem:

Adott egy W10-es gép, melyen egy Gigabyte ECO600 wireless egér eddig minden gond nélkül muzsikált. Történt egy monitorcsere, melynél az USB átkerült más helyre. Azóta (bár ez csak tipp, mert csak ennyi változott vasárnap óta) az egér kb. 8 mp-enként egy pillanatra megfagy majd megy tovább. Próbáltam egy másik egeret is, a jelenség ua. illetve ez az egér egy másik gépben gond nélkül működik... Az internet népe nem mondott semmi nekem hasznosat.

Még vezetékes egér teszt nem volt, illetve már minden USB likban próbáltam az egeret, változás semmi.

Minden tanács érdekel és előre is köszönöm!

UI: a billentyűzet is wireless, azzal semmi gond nincs...

(#4622) ribizly válasza Paadoxon (#4621) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Device manager-ben kapcsolod ki minden USB device-ra a power saving-et.;)
Billentyűzetnél ez nem annyira gond.

[ Szerkesztve ]

(#4623) Paadoxon válasza ribizly (#4622) üzenetére

Paadoxon
(újonc)

Hello!

Koszonom, de ez mar megtortent, hatasa nulla :(

(#4624) inf3rno válasza ribizly (#4622) üzenetére

inf3rno
(PH! addikt)

Az eseménynaplóban körül néztél? Anélkül maximum tippelgetni lehet, hogy pl az alaplap meghibásodott, vagy valami driver hibád van, ami a monitor bekötésével kapcsolatos, vagy ilyesmi.

#4620-ra valaki?

[ Szerkesztve ]

(#4625) ribizly válasza inf3rno (#4624) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

USB 3.0 vagy USB 2.0-s port?
Érdemes próbálni egyet USB 2.0-ban, ha nem abban van.
A másik meg az, hogy közben kellene nézni egy task manager-t, hogy nincs e CPU használat az egekben ilyenkor, mert simán lehet throttling ami okozza.
Ha már mindent megnéztél, akkor érdemes nézni egy DPC latency-t (latencymon).

(#4626) ribizly válasza inf3rno (#4620) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Vanir szerintem pontosan tudja, mert Ő cserélt is benne tudtommal. Ha nem írna ide, akkor írj rá privátban. ;)

(#4627) inf3rno válasza ribizly (#4626) üzenetére

inf3rno
(PH! addikt)

Okés, köszi! A G400-amba vennék paracordot majd, már nem emlékszem melyikőtök csinálja. Meg esetleg van valami tipped, hogy még mit érdemes cserélni abban? Most lesz 7 éves nemsokára.

[ Szerkesztve ]

(#4628) ribizly válasza inf3rno (#4627) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Nekem kellene csinálnom, de semmi időm nincs hiába vettem át mindent dobragab-tól. Ráadásul már van rá olyan oldal ahonnan lehet rendelni.
Egyébként kapcsolókat érdemes benne cserélni japán omron-okra.

[ Szerkesztve ]

(#4629) Paadoxon válasza Paadoxon (#4621) üzenetére

Paadoxon
(újonc)

Először is, köszönöm a reakciókat!

Némi update:
* vezetékes egérrel is csinálja :(
* a youtube video is beakad, amikor az egér megfagy, de a hang nem... (de csak ha mozog az egér)
* a syslog-ban vannak hibák, de visszanézve őket korábban is megvoltak, a kérdéses jelenség előtt is.

:F

(#4630) inf3rno válasza ribizly (#4628) üzenetére

inf3rno
(PH! addikt)

Hát ha tudod csinálni, akkor inkább tőled veszem, mint valami külföldi oldalról. Ha nem, akkor megrendelem onnan, amit linkeltél. Sürgősnek egyébként nem sürgős, tartalék egér...

[ Szerkesztve ]

(#4631) inf3rno válasza Paadoxon (#4629) üzenetére

inf3rno
(PH! addikt)

Az mit jelent, hogy beakad? Lefagy az egész kép, vagy csak egy pillanatra akad meg?

Igy utánaolvasva nem találtam semmi extrát. Valakinek volt hasonló, ott valami HP nyomtató szoftvere akadt össze az egérrel. Drivert gondolom már töltöttél le a gyártó oldaláról, és törölted a régi egér driverét.

[ Szerkesztve ]

(#4632) ribizly válasza inf3rno (#4630) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Meg tudom, csak nagyon nincs rá kapacitás. :(
Esténként már nincs energiám erre, nap közben meg lehetőségem nem adódik ezzel foglalkozni.
Egyelőre akkor jegeljük a témát, lehet most az ünnepek alatt össze sikerül végre raknom azt a tervezett pár darabot, amihez már az anyagot is leszabtam. :U

(#4633) Paadoxon válasza inf3rno (#4631) üzenetére

Paadoxon
(újonc)

Egy pillanatra megfagy, majd megy tovább, az egérrel együtt. Aztán kb. 8mp és újra. De ha nem mozdítom at egeret, semmi sem történik, forog a film...

Én is túrom a netet, mert lassan felgyújtom a fenébe az egészet, de semmi használható...

(#4634) inf3rno válasza ribizly (#4632) üzenetére

inf3rno
(PH! addikt)

Okés, majd írj privit ha lesz rá kapacitás, vagy rákérdek januárban megint valamikor, ha nem felejtem el.

(#4635) inf3rno válasza Paadoxon (#4633) üzenetére

inf3rno
(PH! addikt)

Érdemes lenne megnézni, hogy a billentyűzet működik e olyankor. Ha nem, akkor lehet, hogy az egész oprendszert megakasztja valami.

[ Szerkesztve ]

(#4636) Paadoxon válasza inf3rno (#4635) üzenetére

Paadoxon
(újonc)

Akit érdekel: úgy tűnik megoldódott. De nem egér volt, ellenben a franc tudja mi, mert a megoldás: factory reset a Dell 3014U monitoron :Y
De hogy ez miért okozott egérfagyást, fel nem foghatom...

Köszönöm mindenkinek, aki segített ötleteivel (a bill fagyás is volt az egérnél, innen indultam más irányba).

(#4637) inf3rno válasza Paadoxon (#4636) üzenetére

inf3rno
(PH! addikt)

Szívesen! :-)

Én is valami monitor driver problémára vagy ilyesmire gondoltam, de nem tudom, hogy van e egyáltalán azoknak driverük, vagy mi alapján hogyan csatlakoznak, úgyhogy nem akartam túl nagy hülyeséget írni. Ilyenről még konkrétan nem hallottam monitornál, de voltak más érdekességek. Legtöbbször a felbontással szoktak gondok lenni, amikor cseréled a monitort, akkor érdemes visszaállítani valami 640x480-ra vagy ilyesmire, aztán utána újra feltenni normálisra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.