Hirdetés

2019. július 19., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-07-26 10:29:13

PROHARDVER!

Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4901) Duracellm... válasza nemurea (#4900) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Beírtam a keresőbe hogy: Microsoft Wireless Mouse 5000 scrroll

Az első találat: [link]

(#4902) nemurea válasza Duracellm... (#4901) üzenetére

nemurea
(fanatikus tag)

Köszi, ezt én is megtaláltam és végignéztem. De a vízvezetékekhez használt tömítőgumi nem tűnik profi cserének a csúszásgátlós jelenlegi gumiborítás helyett.

Ez utóbbira nem találtam megoldást az aliexpressen, márpedig ami ott nincs, az nincs ;]

(#4903) Duracellm... válasza nemurea (#4902) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Felteszel a kerékre szorosan egymás mellé 2-3 O gyűrűt ami gumiból van. Nem fog profin kinézni, és csúszni fog az új begyed alatt?
Más kérdés, hogy mennyi idő múlva máik le a gumi, idővel ezeket is újra cserélni kell.

szerk.: szilikonból is van ilyen, ami nem pusztul el, viszont a vágásra érzékenyebb..

[ Szerkesztve ]

(#4904) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#4899) üzenetére

RoSSo3
(senior tag)

Én közben írtam a cégnek, meglátjuk... Ha van valami érdemi fejlemény, azért megírom, hátha másnak is hasznos lehet!

(#4905) nemurea válasza Duracellm... (#4903) üzenetére

nemurea
(fanatikus tag)

:R Szilikon gyűrű! Jó ötlet!

[Például]

Köszi a tippet!

(#4907) gege321

gege321
(tag)

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Corsair Vengeance M95 egerem és van vele egy kis probléma.
Már vagy 6 éve megvan (kb 10.000+ órát ment) közben 1x cseréltem a kínai omronokat japánra.
Minden szépen működött, de amikor ma bekapcsoltam a gépet az egér már nem kapcsolt be, semmi nem is vílágít. Másik USB portban sem. Kipróbáltam másik gépnél, ott is ugyan az.
Egy Logitech G400S viszont minden USB-be működik normálisan szóval nem az alaplap.
Valaki esetleg valami ötlet vagy ennyit bírt volna?

Köszönöm!

(#4908) jaffa 2843 válasza gege321 (#4907) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Kábelcserét megjátszanám.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4909) gege321 válasza jaffa 2843 (#4908) üzenetére

gege321
(tag)

Erre gondoltam én is.
Abban tudsz segíteni, hogy honnan tudok egérhez kábelt szerezni? Vagy vegyek egy olcsó egeret és rakjam csak át a kábelt?
Köszönöm!

(#4910) jaffa 2843 válasza gege321 (#4909) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Akár a G400s kábele is jó, csak a színsorrendet kell megigazítani, hogy passzoljon a Corsair kábeléhez. Belül a csatlakozójuk ugyanolyan. Próba nélkül nem vennék kábelt, amíg nem tuti a hiba.

(#4911) aginor

aginor
(PH! addikt)

Sziasztok!
Privátban egér javítással foglalkozik valaki? Úgy náz ki, hogy a csoda Logitech egeremben megint tönkrement a mikrokapcsoló, csak most a jobb, nem a bal és már nem garis. Cserével szerintem orvosolható. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4912) Orgi válasza aginor (#4911) üzenetére

Orgi
(őstag)

Ez engem is érdekelne :)

(#4913) flimo

flimo
(őstag)

Hali,

egy bluetooth egérnek napi 8-10 óra használattal mennyi idő alatt normális két AA elemet elhasználnia? Konkrét típus: Genius 9005BT.

Először szomjan halunk, azután éhen halunk, végül mind meghalunk!

(#4914) BMS

BMS
(senior tag)

hali

Vettem egy White Shark Caesar egeret(gyorsan kellett egy viszonylag olcsóbb többgombos).

Ehhez van szoftver is aminek a telepítőjét nem tudja elindítani a gépem:

Exception EReaderror in module Caesar.exe at 00022207.
"error reading Edt_InsertDelay.Text: '0.05' is not a valid floating point value"

valakinek volt más hasonló és tudja mi lehet a baj?

asrock fm2a85x extreme-m,amd athlon II x4 750k 3,4ghz 4magos,kingston 4gb hyperx blue ddr3 1600mhz cl9 ram,sapphire hd7850 2gb gddr5,coolermaster eliteknight 350 ház,chieftech ctg-500w táp,LG G2 fekete,PS4

(#4915) core i7

core i7
(PH! addikt)

Sziasztok az miért van ,hogy az egerem elmegy windows ujraindításnál néha vagy bekapcsolásnál
és kikell húzni usb-t vissza majd helyreáll?

[ Szerkesztve ]

A Videókártya manapszág drágaszág

(#4916) nattila72

nattila72
(újonc)

Sziasztok.

Logitech G903 mikrokapcsolója cserélhető ill. javítható? dupla klikkelési probléma. Ide is jó az omron kapcsoló? ami a fórum összefoglalóban meg van említve?

(#4917) Vanir válasza nattila72 (#4916) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Yep.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben! |||||| Eladó cuccok (egerek főleg): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#4918) nattila72 válasza Vanir (#4917) üzenetére

nattila72
(újonc)

Köszi!

(#4919) danika0670

danika0670
(tag)

Sziasztok!

Zowie FK2 Scroll duplakatt jelenség előjött. Szeretném cserélni. Gondolom az összefoglalóban említett Omron D2F-01F tökéletes lesz bele.

Előre is köszönöm a választ.

06hetven701O656

(#4920) BalaNce87 válasza gege321 (#4909) üzenetére

BalaNce87
(PH! addikt)

Találtál végül kábelt? Nekem is kellene de Aliról kb kettő hónapra írják a szállítást...

One plus voucher: https://oneplus.net/hu/invite#EZBIHNX2HA7SBC7

(#4921) StarZ3r0

StarZ3r0
(kvázi-tag)

sziasztok

van ket felig doglott egerem, mindegyiknel a mikrokapcsolo mukodik rosszul, ha olvassa valaki a topicot aki foglalkozik ilyennel, kerem jelentkezzen pm-ben, aki tudna segiteni a javitasban, marmint nem en javitanam, hanem fizetnek erte :)

(#4922) Vargapal

Vargapal
(újonc)

Sziasztok!

Logitech C-BO17 vezeték nélküli egér+bill. kombóm van.

Erről van szó.

A billentyűzet rendesen műxik még 2 méterről is, az egér viszont 20 cm távolságból hajlandó csak működni hiánytalanul. 30 cm-en már akadozik, 40 cm fölött minden jel elvész, nem csak a mozgatás, hanem a kattintásokra sem reagál. A jelvevő fönt van az asztalon. Próbáltam az összes USB porton, felraktam a legújabb illesztőt is, gép újraindítás, elemek kiváló állapotban. Win8.1-en és 10-en is csinálja.

Nem mai gyerek, de sosem volt leejtve, stb. Nem 20 centiről akarom használni az egeret, ha már vezeték nélküli. Van-e rá orvosság, vagy új egér kell? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4923) core i7

core i7
(PH! addikt)

Sziasztok lenne egy olyan problémám ,hogy az egerem elmegy windows ujraindításnál néha vagy bekapcsolásnál és kikell húzni usb-t vissza majd helyreáll.

Legutóbb mikor ilyet csinált alul világított a kék fény egér alján majd elment

Ez most windows 1903 gond? Egér usb gond? vagy alaplapi mert ilyen USB 3.0 ba van bekötve csak nem igazi USB 3 mert lga1366

De csak indulásnál történt ilyesmi menet közbe nem

Ezelőtt más egereknél nem nagyon volt jellemző (Azthiszem)

[ Szerkesztve ]

A Videókártya manapszág drágaszág

(#4924) geresics

geresics
(PH! addikt)

Sziasztok,

szeretett egeremben a mikrokapcsoló úgy tűnik feladta a harcot. :O
(B)Razer Naga Hex Wright(/B)
A bal egérgomb folyton duplán kattint, a görgő lenyomásra meg csak erős nyomásnál érzékel. :(((
A bal egérgombot gondolom nem kell magyaráznom, a görgő lenyomása pedig AutoCAD-ben elengedhetetlen, de böngészőben is ezt használom "megnyitás új lapon" helyett.

Ki tudna nekem ebben segíteni?
:R :R :R

https://www.kepesmotor.hu/aprilia-tura_enduro/p2058009

(#4925) galocza

galocza
(fanatikus tag)

halihó urak,
annak idején felbuzdulva a dícséreteken és az elfogadható áron beszereztem egy logitech g102-t. már kezdetektől baj volt, hogy a jobb gomb túl puha, lágy volt. ez kellemetlen köznapi használatkor is, de ha az ember csben kör elején véletlenül hátbakéseli a csapattársat, az nem használ a népszerűségnek.
namármost a hiba az én készülékemben van. a 2 gomb az egéren egyformának tűnik, sőt, sharkoon firegliderem (amit váltott) is teljesen hasonlóan viselkedik. viszont ez utóbbinál vhogy nem tehénkedem rá a jobb gombra annyira, így nem gond. szomorú, mert mindig preferáltam a kisebb egér-egereket (kis kéz, ujjbegyes fogás), de úgy tűnik, elszoktam tőlük a sharkoon évek alatt.
ezenfelül jelentkezett a népszerű duplakatt probléma, úgyhogy mikrokapcsoló berhelés helyett adja magát egy kapcsoló csere.
a g102-t szeretem, de szükséges lenne, hogy keményebbek legyenek a gombok. ha jól olvastam feljebb, az ajánlott OMRON D2F-01F viszont még puhább, mint a benne levő katháji? van esetleg keményebb, ami belemegy a patkányba? ha már rászánom magamat, rossz irányba nem szeretnék haladni...
köszönettel,
g

(#4926) jaffa 2843 válasza galocza (#4925) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

F végződés nélküli kapcsoló a dupla keménységű.
Omron D2F-01
Nekem van, ha gondolod tudok adni. Főgomboknak borzasztó, de ilyen problémára megoldás lehet.

Az egyszerűbb megoldás, hogy nem bindelsz rá semmi ilyesmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#4927) galocza válasza galocza (#4925) üzenetére

galocza
(fanatikus tag)

ahogy néztem, elméletileg a D2F-01 jó lenne, de írtátok, h nem biztosan passzol bele. lehet h keresnem kellene egy keményebb kínait?
gyári specifikációk szerint sem uazok az adatok 8(
katháj
nippon

(#4928) galocza válasza jaffa 2843 (#4926) üzenetére

galocza
(fanatikus tag)

köszi, naon gyors voltál 8)
hát, borzasztó, nem borzasztó, én viszonylag öreg vagyok, lehet h már tapintás/koordináció kezd már megfeküdni 8).

(#4929) jaffa 2843 válasza galocza (#4928) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Oldalgomboknak jó lehet, mert valóban túl érzékenyek. Közbe én is visszafelé böngészek, igaz egy G305-tel, de a dizájn ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#4930) Anonymus23

Anonymus23
(PH! kedvence)

Sziasztok,

Van egy Razer DA 2013-as egerem, aminek a görgő alatti gombja tönkrement, azaz 10-ből kb 1x érzékel, kattanni kattan, de semmi.
Itt is a csúszkák alatt vannak a csavarok?
Nem szedtem még szét (nem garanciás ugyan, kínai webshopos vársárlás), de eddig nagyon meg voltam vele elégedve. Ezen kívül (na meg, hogy az oldalsó gumik lejöttek róla, de a pillanatragasztó csodákra képes) más bajom sosem volt vele.

Igazából van egy "pót" egér, még anno (talán 1,5 éve) vettem BF-kor egy HP Omen Steelseries-t (ami ha jól tom a Rival 300), amit most bontottam ki, ezzel még ismerkedek, egyelőre mondjuk jónak tűnik, csak ezen nem lehet (vagy nem jöttem rá) külön állítani az X és Y tengely DPI-t. Alacsony DPI-vel játszom (400-500), mondjuk ebben az órában cseréltem, így még gyakolratilag null km-es a SS.

Szerintetek van értelme visszamenni a Razerre, vagy inkább szokjak át a HP-ra?
Előre is köszönöm a szétszedési infót, illetve véleményt a 2 egeret illetően.
:R

Szerk:
OK, a szétszedést meglestem YT-on, magamat sem értem miért nem ott kezdtem, bocs :B

A két egérrel kapcsolatban azért csak várok véleményt :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Ligth Side

(#4931) Vanir válasza Anonymus23 (#4930) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Ha meg tudod javítani, akkor van értelme a Razert nyúzni (gondolom, ha az kényelmesebb). Kb. 100 Ft egy görgőgomb alatti mikrokapcsoló Aliról.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben! |||||| Eladó cuccok (egerek főleg): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vanir/index.html

(#4932) Anonymus23 válasza Vanir (#4931) üzenetére

Anonymus23
(PH! kedvence)

Az lesz. Igazából a HP az egy picivel nagyobb, és mivel elég nagy a tenyerem ez még kényelmesebb is egy picit, teljesen rendben van ez az egér is, szóval lehet marad, a másikhoz meg intézek microkapcsolót akkor.

;) - The Power of the Ligth Side

(#4933) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)

Üdv!
Rival 100 as egérbe valószínű haldoklik a gyári kapcsoló.
Mivel a pótegerem nincs itthon, ezért nem tudom megnézni, milyen kell bele.
Nem tudjátok véletlenül?
Köszi :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4934) jaffa 2843 válasza Ł-IceRocK-Ł (#4933) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Főgombok alatt normál méretű mikrokapcsolók vannak.
Omron D2F-01F jó bele. :K

(#4935) Ł-IceRocK-Ł válasza jaffa 2843 (#4934) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)

Köszi szépen! :R
Küldtem PÜ-t, kapcsoló ügyben. :)

(#4936) Zoolee19

Zoolee19
(fanatikus tag)

Sziasztok

Van esetleg valakinek ötlete hogy honnan, tudnék le szedni drivert ehhez az egérhez: white shark caesar ?
Találtam valamit de arra hibát írki, vagy csak nem jó neki a win10 64bit

Válaszokat és a segitséget előre is köszönöm :R

ASUS P7H55-M/V, Intel i5 750,Corsair Vengeance LP 2x2 GB DDR3 1600,Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz, MSI GTX-960-GAMING-2G-LE ,Scythe Stronger 500W 80+ Plug-in. Laptop:Lenovo 110-15IBR 80T70070HV ,Samsung S7/ Samsung S8

(#4937) Dtamas82

Dtamas82
(újonc)

Sziasztok, továbbra is keresek olyan szakit, aki ki tudna cserélni egy mikrokapcsolót mx performance egérben. Aki tud ilyet írjon bátran :D

(#4938) Khaosz55

Khaosz55
(őstag)

Sziasztok, Logitech G303-as egerembe a bal oldali kapcsolót cserélnem kell. A kérdésem, hogy az összefoglaló alapján rakhatom bele a D2F-01F -es kapcsolót. Sajnos nem találok infót róla, hogy mi való bele gyárilag.

(#4939) Vanir válasza Khaosz55 (#4938) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

D2FC-F-7N való gyárilag, nyugodtan mehet bele a 01F, de cseréld mindkettőt akkor már, hogy egyenletes legyen a nyomáspontjuk.

(#4940) Khaosz55 válasza Vanir (#4939) üzenetére

Khaosz55
(őstag)

Dupla klikk problémám van. Ezt ne próbáljam meg ami a videóban van?
[link]

(#4941) Vanir válasza Khaosz55 (#4940) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Megpróbálhatod, utána működhet egy percig, egy óráig, egy hétig, vagy egy évig, teljesen hektikus.

(#4942) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)

Üdv!

Mikrokapcsoló csere előtt állok, de szükségem lenne új talpakra is, mivel a szerelés után sajna biztos nem lesz a régi.

Jaffa kollégát nem érem el, honnan tudnék csúszótalpakat szerezni?
(hardverapró néztem, aliexpress sok idő, és típuspontos kellene)

Bocsi ha nem teljesen idevág.

És köszI :R

[ Szerkesztve ]

(#4943) Vanir válasza Ł-IceRocK-Ł (#4942) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Corepad.de, Hyperglide.net

(#4944) Zoolee19 válasza Zoolee19 (#4936) üzenetére

Zoolee19
(fanatikus tag)

Sziasztok

Esetleg erre valaki tud megoldást?
Vagy esélytelen? :F

ASUS P7H55-M/V, Intel i5 750,Corsair Vengeance LP 2x2 GB DDR3 1600,Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz, MSI GTX-960-GAMING-2G-LE ,Scythe Stronger 500W 80+ Plug-in. Laptop:Lenovo 110-15IBR 80T70070HV ,Samsung S7/ Samsung S8

(#4945) Vanir válasza Zoolee19 (#4944) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Abszolút passz, ha a hivatalos driver nem működik, akkor vidd vissza/dobd ki/ajándékozd el. Ahogy elnézem nem egy minőségi konstrukció, jobban jársz valami normális patkánnyal.

(#4946) Zoolee19 válasza Vanir (#4945) üzenetére

Zoolee19
(fanatikus tag)

Maga az egér nem rossz, anyag használatban sem.
De visszont driver nem ártana, de végül is nem fontos, csak hátha ha elvileg van hozzá akkor telepiteni is kéne, de így esélytelen.
Meg nem rég vettem, szóval egyenlőre új egér nincs tervben.

(#4947) zohan echte

zohan echte
(tag)

Sziasztok.

Ma tapasztaltam játék közben, hogy a Razer da elite jobb egér gombja valószínű hibás.
Van valakinek ehhez való mikrókapcsolója és hyperglide?

(#4948) Ł-IceRocK-Ł válasza Vanir (#4943) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)

Köszi, meglestem.

Nem találtam nekem valót :/

Aliról rendeltem, elvileg típuspontosat... :DDD

(#4949) manya777

manya777
(tag)

Sziasztok. Van egy kb 7-8 hónapos logitech g 403 as egerem, és egy ideje azt csinálja hogy lefelé görgetésnél egy idő után felfelé indul el g9rgetni, vagy fordítva. Mi lehet a jó megoldás ennek orvoslására? Lehet hogy valami kosz került a rendszerbe , vagy inkább alkatrésze hibásodhatott meg?

i7 4790k - Asus Maximus VI Hero - GTX 1060 - Corsair 4x4 Gb 1600 MHz DDR3 , 2x120GB ssd, 1T Hdd.

(#4950) Zirbe

Zirbe
(újonc)

adott egy corsair scimitar pro rgb eger a programozhato gombok nem mukodnek, mindent kiprobaltam amit a neten talaltam semmi... iCue ujratelepites/repair, action gombok torlese ujra irasa, semmi sem volt hasznos.. tudna valaki segiteni? megoldodott csak egy restart kellett a gepen es atdugtam egy masik usb-be :)

[ Szerkesztve ]

(#4951) zohan echte

zohan echte
(tag)

A bekarikázott alkatrészről valaki tudja, hogy mi a pontos típusa? Az egér Razer DA Elite.

(#4952) dobragab válasza zohan echte (#4951) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Szerintem nincs neki pontos tipusa.

Merd le (kulonos tekintettel a magassagara), es ebayen / Aliexpressen keress ilyen specifikacioju "tactile switch"-et.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#4953) dobragab válasza manya777 (#4949) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Amennyire tudom, a G403-nak ez gyakori hibaja, hogy az encoder hal meg benne. Gari vagy encoder-csere javasolt.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#4954) zohan echte válasza dobragab (#4952) üzenetére

zohan echte
(tag)

Köszönöm.

(#4955) manya777 válasza dobragab (#4953) üzenetére

manya777
(tag)

Hogy erről nem tudtam vásárlás előtt... :D Egyébként nagyon jó kis egér ezt a hülyeségét leszámítva :) Esetleg amazon vagy ebayen lehet ilyesmit rendelni? Mediamarktban vettem tavaly, nemtudom hogyan működik ott a garis buli, és mennyi időbe telik.

i7 4790k - Asus Maximus VI Hero - GTX 1060 - Corsair 4x4 Gb 1600 MHz DDR3 , 2x120GB ssd, 1T Hdd.

(#4956) Vanir válasza Duracellm... (#4775) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Nemrég eljutottam oda, hogy beszerezzek némi PVA-t. Cseszett jó cucc, hatalmas köszönet a tippért! Két WMO-t, meg az Auroramat is megmentette, természetesen mindegyiknek az elülső beakasztópöckei törtek le. Van egy MasterMouse S-em, szerintem azt is kezelésbe veszem ilyen téren, mert nevetségesen flexel a burkolat a hátsó részén.

(#4957) premierpark

premierpark
(őstag)

Sziasztok!

Logitech G703 görgő hiba javítását nem tudjátok esetleg, hogy ki vállalná?

Köszönöm

(#4958) cooi11

cooi11
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Segítséget kérnék egér kábel javítás végett!
Az egér kábel középen megsérült, hol tudom megjavíttatni Budapesten?

(#4959) Vanir válasza cooi11 (#4958) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Szerintem inkább vegyél egy másik kábelt bele, eBay és Ali tele van velük, szinte minden egérhez kapni. Szétszedéssel, összerakással együtt nagyon maximum 10 perces manőver.

(#4960) cooi11 válasza Vanir (#4959) üzenetére

cooi11
(fanatikus tag)

Köszönöm szépen!
A 8200dpi sebességet befolyásolja a kábel minősége?

(#4961) Vanir válasza cooi11 (#4960) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Nem, de ha annyin használod, akkor te is beleestél a nagy számok marketing-csapdájába.

Lásd: egeres topik összefoglaló:

CPI / DPI

counts per inch / dots per inch (ez az utóbbi a helytelen, mégis ez ragadt meg inkább a köztudatban); egy inch 2,54 cm. Azt jelöli, hogy 1 inch-nyi mozgatás során hány elkülönített pontot érzékel a szenzor.

Nem mindig a több a jobb, sőt. Valójában semmi köze a szenzor pontosságához. Egy bizonyos szintnél magasabb DPI-n az összes egér komoly anomáliákkal küzd, rengeteget romlik a teljesítménye. A határ egerenként változó, általában egyezik a natív felbontással, a legtöbb esetben 1000 DPI alatt van, néhánynál 1800-2000-nél.

Afelett megnőhet a jitter, romolhat a PCS, smoothing / input lag figyelhető meg, negatív gyorsulás jelentkezhet. Ezek közül valamelyik egészen biztosan, de leggyakrabban mindegyik megjelenik. A júzer életét legjobban az alattomos, nehezen mérhető smoothing / input lag keseríti meg, ennek okáról itt írtam bővebben, de később is lesz róla szó. Mindezért mindenképp fontos, hogy az ajánlott DPI-tartományban használjuk.

A 8200 egy A9800-as szenzort sejtet, azt meg 1800 felett semmiképp nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#4962) manya777 válasza dobragab (#4953) üzenetére

manya777
(tag)

Amúgy ez az encoder mennyire spéci, vagy egyedi cucc? van egy g303 as egerem szerintem még valahol. Abból vajon nem lehet átszerelni a g403 ba?

(#4963) Vanir válasza manya777 (#4962) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Egerenként eltérhet a magassága, de a G303 legalább optikai, tehát fixen nem lesz jó a G403-ba.

(#4964) Stunts666 válasza Vanir (#4963) üzenetére

Stunts666
(őstag)

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy van egy Logitech G502 Proteus Spectrum egerem, ami egy idő után úgy döntött hogy szenzor hibás lesz. 1000 Hz-en az egér mozgása és a karakter mozgása között kb 1 mp-s csúszás figyelhető meg (500 Hz-en még csúszik, de 250-en már nem).

Ezt egy ugyanilyen új egérrel is eljátszottam, ugyan ilyen eredménnyel.

A kérdésem az lenne, hogy ha az egereknek nincs baja, akkor a gépen ezt mi okozhatja és mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus 32Gb Silver — ..::Main Battlelog - WinGab::.. ..::Second Battlelog - W1nG4b::.. ..::World of Tanks: WinGab::..

(#4965) PR0JECTNR56

PR0JECTNR56
(PH! addikt)

Sziasztok!

Elhalálozott a G303-asom mikrokapcsolója, ha esetleg valaki vállalna cserét priviben várom a megkeresését. :R

Üdv.

(#4966) mmili

mmili
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Pár napja vettem észre, hogy a Logitech G102 egerem bal klikkjével valami nem kóser. Néha duplán kattint, néha mintha beragadna, és ahogy mozdítom azt veszem észre, hogy az egész böngészett oldal kék, mintha nyomtam volna egy CTRL+A -t. Megadhatja, megadja magát a mikrokapcsoló? Van értelme bíbelődni vele? Anno még 2017 októberében vásároltam használtan, előző gazdája elvileg negyed évig nyúzta.
Köszi a segítséget.

(#4967) Vanir válasza mmili (#4966) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Kb. 3 perc kicserélni benne a kapcsolót némi forrasztási tudással. Nagyon egyszerű NYÁK-ja van szerencsére.

(#4968) zohan echte

zohan echte
(tag)

A Razer DA Elite, razer omron d2fc-f-k(50M)-rz elromlott és a jó mikrokapcsolóját is kicseréltem az ezen a fórumon beszerezhető japan omron d2f-01f (500ft/2db) mikrokapcsolóra. Azért inkább megrendeltem az Aliexpressről a razer omron d2fc-f-k(50M)-rz (525ft/2db) mikrokapcsolókat is. Jól tettem, mert a japan omronnal nem volt az igazi. Magasabb és puhább volt a japan omron mint a razer omron. Tehát aki Razer DA Elite egérben cserélne mikrokapcsolókat annak ajánlom, hogy csak is razer omronra cserélje.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#4969) Vanir válasza zohan echte (#4968) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Vagy sima 50-esre, ami ugyanaz, csak nincs rajta a Razer logo plusz pár dollárért...

(#4970) zohan echte válasza Vanir (#4969) üzenetére

zohan echte
(tag)

Jelen árak szerint 2db.
D2FC-F-K(50M) $1.08
D2FC-F-K(50M)-RZ $1.69
Minimális a különbség, de ha $5 lett volna akkor is a razert veszem.
Igaz jó bele az általad említett is.

[ Szerkesztve ]

(#4971) Vanir válasza zohan echte (#4970) üzenetére

Vanir
(PH! kedvence)

Te bajod. :D Én is vettem belőle 4 darabot, de teljesen felesleges, mivel semmivel nem jobb minőségű a simánál.

(#4972) zohan echte válasza Vanir (#4971) üzenetére

zohan echte
(tag)

De jó a lelkemnek. ;]
Amúgy meg a simát nem is néztem. :B

(#4973) juve600

juve600
(PH! nagyúr)

üdv

rámutatás pontosságának javítását kikapcsolom win 10 alatt de másnap újra be van kapcsolódva

lehet ezt valahol állítani hogy kelljen mindig kikapcsolni ???

(#4974) sNk77 válasza PR0JECTNR56 (#4965) üzenetére

sNk77
(tag)

Nekem is segíthetne valaki, KinzuAdder balklikk cserés lenne. :(((

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.