Hirdetés

2019. június 27., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-31 14:24:47

PROHARDVER!

Utoljára frissítve: 2019.01.31.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5001) Zebra23 válasza a8l (#5000) üzenetére

Zebra23
(lelkes újonc)

A hozzá adásnál baloldalt ki kell választani a könyvtár tartalma: (filmek), majd a job oldalon válaszd ki melyik addon nézze át. ( Universal movie scrapper, the movie database)

Ha nem választottad ki hozzáadásnál, akkor kijelölöd a táhelyet, majd "options" gomb vagy Yatse-ban a középső kör röviden -> Tartalom változtatása

AZ addon kiválasztása után a beállításokban érdemes beállítani honnan töltse a film infót trailer-t stb-t.
Trailer-nek én magyar nyelvet szoktam megadni, a többi angol, mivel a filmek nevei is nálam angolul vannak.

[ Szerkesztve ]

Mini M8S II (Libreelec, 2GB/16GB), Sony Bravia KDL-40EX721, Xiaomi Mi 8 6/128GB

(#5002) danih válasza Zebra23 (#4982) üzenetére

danih
(PH! kedvence)

Ne parázz, egy csomagom Aug 16-án adták fel, múlt hét pénteken tűnt fel a postaonline.cz-n

[ Szerkesztve ]

(#5003) envagyok válasza Zebra23 (#5001) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

A gyári alap tmdb jobb és egyszerűbb

Az error 90%-ban user error

(#5004) ShadeX

ShadeX
(kvázi-tag)

Sziasztok! Engem is elért ez az "őrület", beneveztem egy Beelink MiniMXIII-ra a GearBesttől, a mai napon rendben meg is érkezett. Pompás a kicsike, bár még eléggé az ismerkedés elején járunk. Sajnos egy bosszantó sajátosságra ezen rövid idő alatt is sikerült szert tennie: OpenWrt-s routert használok töltögetéshez, és file szervernek. A routeren megosztott könyvtárakat eddig mindennel rendben meg tudtam nyitni, az új szerzemény viszont kifogni látszik rajtam. Amennyiben az adott mappa jelszóval védett, Kodi alatt képtelen vagyok felcsatolni, folyamatosan visszadobja a jelszóbekérő ablakot. Amennyiben a router egy nem védett könyvtárát sikerül felcsatolni (és már kezdenék reménykedni), a Kodi következő indulásánál már arra is jelszót kérne. A meglepő az egészben az, hogy android alatt ES File Explorerrel minden gond nélkül be tudom olvastatni ugyan azokat a megosztásokat, a jelszóval védetteket és a rendeseket is, csak Kodi alatt lázad a gép. Jó pár tiszteletkör után feláldoztam az egyik SD-met, és megpróbáltam a LibreElec-et is. Sajnos ugyan az a hiba, mint a gyárinál. Windowsra telepített Kodi esetén szintén gond nélkül elérhető minden megosztásom. Lenne valamelyikőtöknek rám pár perce, és segítene kibogozni ezt a "gubancot"?

(#5005) a8l válasza Zebra23 (#5001) üzenetére

a8l
(senior tag)

Köszi, közben megtaláltam már ezt is, the movie database átnézte és azonosította a nagyrészét.

A lejátszás közbeni infók megjelenítésére nincs valami megoldás ha nincs bill. o betűvel?
Tehát valahogy menüből, egérrel vagy más gombbal a gyári távról nem lehet behozni?

Eddig minden gyári még, úgy ahogy kivettem a dobozból, nincs akadás se a képben se a hangban, gyári hdmi kábellel kötöttem össze egy 27-es lg FHD (TN) monitort ami itt pihen kihasználatlanul az asztalon.
Gondolom ez nem is tud 24p-t 60hz megy. Ha 24p képes megjelenítőre kapcsolom(sony sxrd proj.)akkor ha kiválasztom a beállítás menüben androidban a 24p-t akkor az marad film közben is vagy ki sem lehet választani ott sem csak 60hz-t?

[ Szerkesztve ]

(#5006) Songoman válasza Zebra23 (#4982) üzenetére

Songoman
(tag)

Olyan 30 nappal kell szamolni

(#5007) Csicsóka válasza envagyok (#4999) üzenetére

Csicsóka
(őstag)

A movieshark repoban van.

(#5008) gabywap válasza azbest (#4958) üzenetére

gabywap
(tag)

Köszönöm mindenkinek a linekeket! :)

K1 Plus S2 T2 - EVO Xfinity - Amiko A4 -8900 Alien1 - 8260+ - DM 500s

(#5009) Mankó válasza junkpod (#4981) üzenetére

Mankó
(PH! kedvence)

Zyxel-en nekem létre kellett hozni egy külön nfs nevű mappát és arra tudtam nfs megosztást tenni. Az abba másolt tartalmat már megtudtam osztani nfs szerveren a régi medx600-on. (3d iso-hoz már kellett az nfs, kicsi volt már a 310 hardvere, de nfs-sel még jó volt)
Az új xpenelogy-s épített szerveremen meg pikk-pakk az egész meghajtóra ki tudtam adni az nfs - t, úgy hogy már tartalom is volt rajta. Nem rossz ez a dsm szoftver. :)

(#5010) Zebra23 válasza a8l (#5005) üzenetére

Zebra23
(lelkes újonc)

A Yatse-ben középső kör vagy a távirányítón options ha be van kapcsolva és működik a CEC.

@danih és Songoman Köszönöm a visszajelzéseket, akkor majd csak Október elején kezdek aggódni :)
Remélem a Csehek visszaérnek a nyaralásból is gyorsan feltűnik a csomag :))

(#5011) a8l válasza Zebra23 (#5010) üzenetére

a8l
(senior tag)

Nem tudom mi az a CEC, de a monitornak nincs távja, átdugtam egy pillanatra a pc-m unifying vevőjét a gt1-be és nyomtam egy o-t. Megy már több mint 1 órája a transformers4 1080p , 0drop, 0skip, nem volt hang akadás se, meg kép röccenés se olyan amit észre lehet venni, pedig figyelem rendesen, meg zöld villanás se. 4mag 20-30% terheltséggel megy, a másik négy szinte alig mozdul ki a 0-ból pár %-ot.
Eddig elégedett vagyok vele nagyon. 14nap alatt érkezett meg, átment gond nélkül a ... -on.
Ez a megosztás ment kicsit nehezen a jelszókéréssel. De szerencsére az egyik mappa ami meg volt osztva külön meghajtón, az működött, és megosztottá tudtam tenni az egyik üres 3TB-s hdd-t most másolom át rá a cuccot arról amit nem tudok megosztani sehogy sem, pedig együtt vettem a két drive-ot, nemrég lett beszerelve a gépbe. Asszony laptopján két kattintással meg tudtam osztani az összes drive-ot, az enyémen meg képtelenség, neki annivers. update előtti build van fent. Nem izgat most már lényeg hogy van mit lejátszani a kis doboznak, kipróbálom a projektorral is hamarosan..
Szerintem ez teljesen vállalható mediaplayer így dobozból kivéve is.
Alig várom hogy itt legyen az s905 és azt is össze tudjam hasonlítani a gt1-el.

Cseh posta miatt kár aggódni, megjön mind kb két hét volt az information sent to cseh állapot. Az NL post tényleg gyorsabb 14nap, a cseh postás meg 3-4hét.
11eur van a csomagon holland feladóval, jó ez így.

[ Szerkesztve ]

(#5012) Zebra23 válasza Zebra23 (#4751) üzenetére

Zebra23
(lelkes újonc)

@Calogero
LE 7.0.2 alatt hibátlan a DVD-n lévő MKV és divx felismerése

(#5013) Zebra23 válasza envagyok (#5003) üzenetére

Zebra23
(lelkes újonc)

Az universal movie scrappert én amiatt sgeretem jobban, mert be lehet állítani, hogy a film infót a port.hu-ról töltse (magyar nyelvű) és a trailer nyelvének is preferált nyelv magyar.
A minden más angol a beállításokban.
A barátnőm jobban szereti magyarul olvasni vagy megnézni a film ajánlót.

(#5014) envagyok válasza Csicsóka (#5007) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

A movieshark repós libtorrent nem települ.
Az nem x86/64 verzió?
Azért is írtam ide,mert azt írta ki, hogy a telepítés sikertelen.
Pedig többször megpóbáltam.

(#5015) envagyok válasza Zebra23 (#5013) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

A tmdb-n is beállítod magyarra a nyelvet, és sokkal több filmre szed le magyar nfo-t,mint az universal.

(#5016) envagyok válasza Zebra23 (#5012) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

És a gyári DVD-t/blu-ray-t is játsza?

(#5017) Zebra23 válasza envagyok (#5016) üzenetére

Zebra23
(lelkes újonc)

A lemezt beolvassa, de a menüt nem ismeri fel. a -vob fájlokból elindítva a menüt nem tudtam lépkedni, mivel a balra-jobbra, le-fel nyilak beletekerésbe vannak beállítva. A film 1 .vob fájlját elindítva 1-1 másodpercenként meg meg állt a kép 1 pillanatra. Gondolom a cache hiánya miatt, a beállításokkal nem szöszöltem, lehet hogy a kodiban van valalmi beállítás a rendes lejátszásra.

A korábban említett 3D-s DB ISO-kkal is tettem 1 próbát, de szét van csúszva a kép. olyan mintha SBS-ben játszva a kép közepe kerül a 2 szélére kicsit elcsúszva, alól-felül-ben meg eléggé szét csúszva....
Pedig sem drop, sem skip nem volt :F

Tudtok mondani 1 jó működkő "Test ISO"-t ami be lehet szerezni a virágboltból? ( film neve és realeaser neve)

[ Szerkesztve ]

(#5018) vargalex válasza envagyok (#5014) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Szia!

Ahogy a másik topicban írtam, neked aarch64-re fordított verzió kell.

Alex

(#5019) Patice válasza Zebra23 (#5017) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

A magos boltban ha jól emlékszem van a Mars mentőakcióból (The Martian) 3D BD50 kiadás is kölcsönzésre.

Szerintem.

(#5020) DoItYourself válasza Csicsóka (#4933) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Tegnap M18-on sikerült beindítani a 007-et, kellett hozzá egy fogpiszkálós indítás. Abban a tévhitben éltem eddig, hogy azt elég volt egyszer megcsinálni, még a 005-el.

Nem volt sok időm még tesztelgetni (zsibbadt is voltam este), de mintha a HD hangokat csak sztereó PCM-ben adná át az erősítőnek. Ha jól emlékszek az OE a core-t adja át ilyen esetben. Mindegy még próbálkozok a Kodi hang beállításaival. Nem találtam az Enable Dolby Digital transcoding opciót se. Ja, régi erősítőm van toslink S/PDIF-el, AC3/DTS-t tud dekódolni.

(#5021) Pelican válasza DoItYourself (#5020) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

HDMI-n rendben működnek a HD hangok, és van már DD+ és PCM multi lejátszás is benne.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5022) Pelican válasza Zebra23 (#5017) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

Kiváló filmválasztás! :)

(#5023) DoItYourself válasza Pelican (#5021) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Köszi, tudom, már sokan megírták. Az optikai kimenetről van szó.

(#5024) a8l válasza Patice (#4972) üzenetére

a8l
(senior tag)

Köszi.
Rendeltem is egy ilyet ED-től. Már csak egy jó HDD kéne bele. Egy WD RED 3TB-s van ami az asus gallery gyomrában volt eddig, lehet veszek mellé még egy ugyanolyat párnak. Kár hogy a 6TB-s HDD-k elég drágák ft/GB a 3TB-hez képest.
Másik GT1 is célországba elküldve lett CZ post-al.

(#5025) fene_vad válasza djnice (#4994) üzenetére

fene_vad
(senior tag)

köszi, rendelve:)

(#5026) Pelican válasza DoItYourself (#5023) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

Ja, értettem...
Megnéztem a MINI MX-G-n, optikain TrueHD semmi, DTS HD MA-ból a core DTS jön ki, DD, DTS jó, DD+ semmi, PCM multi stereó.

(#5027) Pelican válasza Zebra23 (#5017) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

A képeiden felbuzdulva rádugtam a laptopból pár éve kiszerelt DVD lejátszót egy USB-s házzal a boxra.
Pár DVD-vel kipróbáltam, mindet vitte rendesen menüvel, tokkal-vonóval.
Mondjuk a DVD minőségtől már eléggé el vagyok szokva...

[ Szerkesztve ]

(#5028) Zebra23 válasza Pelican (#5027) üzenetére

Zebra23
(lelkes újonc)

Reggel hirtelen csak az 1 lemezt találtam, lehet pont azt nem szereti.
Egész jól néz ki alá rakva :))

A DVD minőségtől már elszoktunk... Jó is a 720p, a 1080p mégjobb :DDD
A 4K-t én kihagyom 40" körüli tv-n 2,5-3 méterről nem hiszem hogy jobb lenne.
El se tudom képzelni 4K-s TV milyen lenne, Full HD is elég mosott.

Én a nagy fehér LED-et még ez első este leragasztottam elég erős fénye van.
Nem szoktam kikapcsolni a dobozt estére.

[ Szerkesztve ]

(#5029) dugesz77 válasza Pelican (#5026) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Na most itt igazából az a gond,hogy optikán nem megy át a HD hang. De nem a kütyü hanem a szabvány miatt.
Csak az alap DD és az alap DTS (EX a legtöbb úgy tudom)ami átküldhető. Ami biztos ,hogy nem megy át az Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio és az LPCM. Nálam pont ez a gond amig nincs 4K jel továbbításra alkalmas erősítőm. Vagy alap hang 4K képpel vagy 1080p kép Hd hangal.

[ Szerkesztve ]

(#5030) envagyok válasza vargalex (#5018) üzenetére

envagyok
(PH! addikt)

Akinek kell libtorrent bhtv vagy nctv-hez, az itt megtalálja :
https://github.com/DiMartinoXBMC/script.module.libtorrent/archive/master.zip
Thx vargalex :)

(#5031) DoItYourself válasza Pelican (#5026) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Kösz, akkor még próbálkozok a beállításokkal.

dugesz77: az üvegszál sok mindent elbír, de az átvitel formátuma szabványosított, több mint 30 éves technikáról van szó. Az a kérdés, hogy pl. DTS-HD MA esetén a core DTS-t átadja-e, vagy lekeveri az egészet, és sztereó PCM-ként adja tovább. S/PDIF-en ugye ez a három lehetőség van: tömörítetlen sztereó PCM, tömörített DD (AC3) vagy DTS. A TrueHD annyira nem érdekes, mert ott mindig van mellette sima DD (AC3).

[ Szerkesztve ]

(#5032) junkpod válasza Zebra23 (#5017) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

a BD mappán állva próbáld meg a helyi-menü gombot és ott a lejátszás menut válaszd ki.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#5033) junkpod válasza DoItYourself (#5020) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

szia!
optikain nem is lesz HD hang csak ha átkonvertálod, illetve ilyekor a "core" hangsáv fog kimenni Dolby Digital vagy DTS módban.
A DD transcoding opció csak akkor él ha a kimeneti hangszóró 2.0-ra van állítva, hiszen ebbe kódolja bele a DD formát.

Tehát ha az AVR többcsatornás PCM hangot támogat (csak HDMI) akkor állítsd a KODI-t a megfelelő csatornaszámra, így az AAC hangfolyam is többcsatornás PCM-ként fog kimenni az AVR felé. (ez először a 007-től működik). Ilyenkor szükség sem lesz a DD tarnscodingra és nincs is ilyen menü.

Ha az AVR csak koax/optikai bemenettel rendelkezik akkor lőttek a többcsatornás PCM hangnak, de van DD és DTS (HD sávok esetén a core) és ilyenkor a helyes csatorna szám beállítás a 2.0 és a DD Transcoding. Így az AAC és más több csatornás hangsávok DD-be lesznek tömörítve.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#5034) junkpod válasza DoItYourself (#4785) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

huh ezt a menut még nem is láttam soha, ma este rákeresek, mert szeretném kiiktatni teljesen ezt a CEC-et:)
tegnap este vadul kerestem de nem találtam sehol...

(#5035) Pelican válasza dugesz77 (#5029) üzenetére

Pelican
(őstag)
LOGOUT blog

Tudom, ezért cseréltem erősítőt. (H/K AVR140 -> AVR161S)
Arra nem gondoltam, hogy 4k képesség is fontos lehet az erősítőnél, mert a 4k tévét később vettem, de szerencsére pont van ebben az avr-ben 4k pt.
DIY-nek írtam, hogy minden rendben, ami ki tud jönni az optikain, az kijön.

(#5036) DoItYourself válasza junkpod (#5033) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Hűha, ezt a sokat kár volt leírnod, mert tisztában vagyok vele. Azt is leírtam, milyen erősítőm van, milyen kábellel, és ez hogy működik OE alatt egy fél éve. :)
Amit első blikkre nem találtam a 007-es LE-ben, az a transcoding opció, mintha hiányozna belőle. DTS HD-ből eddig a DTS core szépen kiment az erősítőbe (ehhez sztem nem kell semmilyen átkódolás), de tegnap csak sztereóig jutottam. Ma újra próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#5037) Silent77

Silent77
(PH! kedvence)

Napot urak!

Nálatok megy a sorozat barát?
Este még jó volt, most nem működik.
Movieshark szintén nem megy. Azt nem szoktam néznie, arra most néztem volna rá.

Gearbest-Banggood kuponok: http://roter.tech/

(#5038) DoItYourself

DoItYourself
(Topikgazda)

A Nexbox-ok LE alatti ki-bekapcsolás problémája nem valószínű, hogy javítva lesz mostanság.

(#5039) KTU válasza Silent77 (#5037) üzenetére

KTU
(PH! addikt)

mennek

MONESE_regisztrációnál_kapsz_+15_€-t___CURVE_reg._kapsz_+5_£-t___kód_nélkül_fizetsz_a_bakkártyáért_és_nincs_bónusz,__Win-Win_helyzet___Írj_privát_üzenetet.__Keress_Telegramon:_https://t.me/KTUKTU

(#5040) bostone válasza Silent77 (#5037) üzenetére

bostone
(őstag)

A movieshark hibát jelez, a sorozatbaráton nincs elérhető adatfolyam nálam.

(#5041) Silent77 válasza bostone (#5040) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Dettó.

(#5042) dugesz77 válasza Silent77 (#5041) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Meg kell próbálni a kézi frissítést(beállítások/kiegészítők/saját kiegészítők/videó kiegészítők/movieshark/frissítés). De volt,hogy a kiegészítő letörlés és újratelepítés segített csak. Különben nálam jelenleg mind a kettő megy hiba nélkül.
(#5035) Pelican Rendben. Azt hittem ezzel a részével van gond. :R

[ Szerkesztve ]

(#5043) Silent77 válasza dugesz77 (#5042) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Mindkettő megvolt, nem segített. :(
Délurán még megnézem.

(#5044) Calogero válasza Zebra23 (#5012) üzenetére

Calogero
(PH! addikt)

Köszi szépen, hogy megnézted :R

Pelican: neked is köszönöm.

(#5045) 8zabi válasza DoItYourself (#5036) üzenetére

8zabi
(őstag)

LE 007-ben ezt én sem találom, igaz még nem volt rá szükségem, de még lehet, a korábbi verziókban volt ilyen?

ha megtudsz valamit kérlek ne tartsd magadban

(#5046) DoItYourself válasza 8zabi (#5045) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

005-öt próbáltam egy fél óráig, de nem emlékszek. Az OE-ben van, mert az van napi használatban nálam.

(#5047) Zebra23 válasza DoItYourself (#5046) üzenetére

Zebra23
(lelkes újonc)

Nekem hasonló az ALex féle 6.93.3.1 -> 7.0.002-nél volt.
A rendszer -> beállítások -> rendszer Hangkimenet alatt a "Kimenet konfigurációja" ha rögzített-re van állítva, akkor eltűnnek a hangtovábbítás engedélyezés menü pont és az alatta lévő beállítások ( DD, DTS, TrueHD stb..)
Az Alex féle OTA upgrade-ben is rögzített volt az alap beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#5048) junkpod válasza DoItYourself (#5036) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Csak akkor aktív a dd transcoding ha 2.0 ra állítod.
Megfelelő alsa hang eszköz van kiválasztva?

[ Szerkesztve ]

(#5049) paparazzi2 válasza Zebra23 (#4982) üzenetére

paparazzi2
(kvázi-tag)

Sziasztok!

2016.08.23-án rendeltem egy médialejátszót.

Eddig ez az üzenet volt.

RR508831095CZ Shipment Details
2016-08-25 13:20:00 Parcel departure in Shenzhen Sorting Centre
2016-08-26 10:35:00 Parcel departure arrive in HongKong Sorting Centre
2016-08-27 19:30:00 Parcel is leaving Hong Kong Airport
2016-08-29 17:25:00 Frankfurt Sorting Centre
2016-08-31 11:22:00 Information sent to Czech

Ma megjött a Czech posta üzenete:

2016.09.13 12:37 22000(Czech Republic Item information :
Küldemény postai átvétele a küldő országban / Item accepted in origin country

Ez mit jelent? Mert a küldő ország Kína és már két hete Frankfurtban van a lejátszó.

thx Jani

(#5050) junkpod válasza paparazzi2 (#5049) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Nyugalom, türelem és off.
Hiába írogatjatok ide a tracking infokat, egy perccel sem fog hamarabb jönni mint ahogy jön.
Azért ne várjunk dhl szolgáltatást ingyen postaval...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.