Jól értesült források szerint Indiában újabb iPhone-gyár indította be a termelést, májusban pedig ismét elindul egy ilyen üzem. Az Apple célja, hogy a vámokkal célzott Kínán kívül felpörgesse a gyártást.
Az Apple jelenleg Indiára épít, mint alternatív gyártási központra, mivel az USA és Kína között elhúzódik és erősödik a kereskedelmi háború. A vámok az ellátási láncok működését nehezítik, továbbá jelentős áremelésekkel kapcsolatos félelmeket generáltak. A kínai elektronikai termékek kapcsán is vámokat ígért a Trump-kormány, bár voltak már jelentések arról, hogy recessziós félelmek miatt mégis csökkentenék a feszültséget.
A gyártást most egyébként egy Tata üzemben indították el, de a Foxconn új gyára is napokon belül megkezdi a termelést.
Az egyik gyárban óránként 300-500 iPhone készül majd, többek között iPhone 16 és 16e modellek. Az építkezés 2027 végére fejeződik be, az üzem 50 ezer állást teremt.
A globális iPhone-gyártás 75 százaléka jelenleg Kínában zajlik, 18 százaléka Indiában – becsli a Counterpoint. Az Apple azonban India oldalára akarja billenteni a mérleget, az USA-ban eladott iPhone-ok közül például mind Indiában készül majd. A projekt keretében 600 tonna iPhone-t vittek 2 milliárd dollár értékben márciusban repülővel Indiából az USA-ba. A Tata és a Foxconn 5 indiai gyárban szerelnek össze hamarosan iPhone-okat.