Hirdetés

2019. április 26., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-16 04:58:22

PROHARDVER!

Normális hangnemet, higgadtságot, kulturált beszédet várunk el egymás és (nagy levegő) még azok iránt is. Ha nem megy normálisan, higgadtan, kulturáltan, akkor inkább ne írj be, köszi! Hírspam oldalt linkelni tilos!
Bővebben...

Összefoglaló kinyitása ▼

(#79801) Ringman válasza Giovan! (#79793) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

hát persze hogy nem fog el kínai ideológiai nyomást orbán, hiszen belül ő ugyanezt akarja.

például a digitalizációban
afrikát követjük ezügyben:
China is exporting facial recognition software to Africa, expanding its vast database

multifunkciós agárstadion épül

(#79802) pitepeti71

pitepeti71
(PH! addikt)

Eléggé OFF, és csak egy kicsit politika, de mindenképp érdemes egyszer megnézni. John Lennon Imagine-je, kicsit újragondolva. Vajon, amit a saját szemeddel látsz, az minden esetben igaz? :F

"A moderációs elvek soha nem objektívek, mindig óriási teret adnak a moderátoroknak, a moderátorok pedig mindig saját szubjektív elfogultságuk szerint, részrehajlóan moderálnak."

(#79803) Kékes525 válasza Soul (#79799) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Javaslom, hogy mielőtt elhiszel egy fontos hírt, bizonyosodj meg a forrás hitelességéről és próbáld megtalálni a hír mögött álló forrásokat. Ez utóbbi csak akkor megy, ha valamilyen alapja van a hírnek. Jelen esetben a Franciaországra szűkített keresést kell végrehajtani, a templomi tüzesekre, keresztény épületek tűzesetei-re, természetesen a Notre-Dame kizárásával (a sok találat megnehezíthet az egyéb esetek megtalálását).

[ Szerkesztve ]

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#79804) MMIX válasza Soul (#79795) üzenetére

MMIX
(PH! addikt)

Eglise Saint Paul du Bas Caraquet en juin 2018

Ez pl Kanada.

Arrestation d’un adolescent en lien avec un incendie à l’église Saint-Paul

(#79805) dabadab válasza pitepeti71 (#79800) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Vagy akár lehet, hogy simán nem történt semmi különös. Épületek néha ki szoktak gyulladni, templomból Franciaországban rengeteg van, havi egy templomtűz az vajon több-e a szokásosnál?

DRM is theft

(#79806) Ringman válasza dabadab (#79805) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

semjén urunk megmondta már hogy a szekularizáció miatt elhanyagolják a franciák a templomokat, ami ugye keresztényellenes nemzetvesztés, mint az köztudott.

(#79807) MMIX válasza dabadab (#79805) üzenetére

MMIX
(PH! addikt)

A templom egere elrágja a villanydrótot ami be van építve a középkori templomba és a számítógépes hiba (Notre dame). A templomokban állatok is élnek. Bécsi nagytemplom (nem tudom pontosan Stefán templom) doku volt a minap a TV-ben.

Minek kötötték be a modern dolgokat? A tűzérzékelő is modern meg a villám hárító, mennyi templom nem égett le miattuk.

A templom villámmágnes, tolvajok is gyújtogatnak. Meg pirománok. Felújítás is tűzveszélyes.

Vissza összeesküvés elmélet, a gyanú másra terelése választás előtt. Biztosítási csalás, adomány tarhálás a felújításra. ;] (gonosz)

Arányaiban tűzveszélyesebb a templom.

Háborúk idején a magaslat miatt szét is lőtték őket.

[ Szerkesztve ]

(#79808) pitepeti71 válasza dabadab (#79805) üzenetére

pitepeti71
(PH! addikt)

Így van ,gyakorlatilag bármi lehet. Addig meg felesleges ezen töprengeni, okosat úgy sem tudunk mondani. :R

más:
Aki azt gondolta, hogy nem fog a poszt alatt, egy indokolatlan Gyurcsány Ferenc élő videó megjelenni, az bizony tévedett ;]

"A moderációs elvek soha nem objektívek, mindig óriási teret adnak a moderátoroknak, a moderátorok pedig mindig saját szubjektív elfogultságuk szerint, részrehajlóan moderálnak."

(#79809) Ringman

Ringman
(PH! kedvence)

Második olvasatban is elfogadta a kisebbségi nyelvek használatát korlátozó nyelvtörvényt az ukrán parlament, a jogszabály már csak Petro Porosenko aláírására vár.

A nyelvtörvényt, azaz „az ukrán mint államnyelv működésének biztosításáról” szóló törvényjavaslatot első olvasatban még tavaly októberben fogadta el az ukrán országgyűlés. A javaslat – melyhez több mint kétezer módosítót nyújtottak be – a magánbeszélgetéseket és a vallási szertartásokat kivéve gyakorlatilag mindenhol kötelezővé teszi az ukrán nyelv használatát, a szabályok megsértéséért pedig jogi felelősségre vonást is kilátásba helyez. A törvény szerint a törvény betartatását „nyelvellenőrök” fogják ügyelni.

[link]

orbánnak egy szava sem lehet, hiszen az ukránok csak az általa is támogatott etnikai homogenitást szeretnék elérni ezzel az intézkedéssel.

(#79810) t72killer válasza Ringman (#79809) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nem tudok róla, hogy orbánék be akarnák tiltani a nemzetiségi iskolákat (van román, szlovák, német tudtommal). Veszélyes húzás lenne, mert a románok másnap elkezdenék a legkedvesebb szavazóbázisát abajgatni.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#79811) Ringman válasza t72killer (#79810) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

Magyarország a magyaroké, ukrajna az ukránoké. kb ez a kormánypárti nyilatkozat, ez a kapcsolat.

itthon meg nem baszogatják a nemzetiségieket, de nagyon nincsenek is. népszámlálási adatok: [link]

(#79812) t72killer válasza Ringman (#79811) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A teljes lakosságra számítva kb ennyi, v kevesebb magyar lehet %-osan Ukrajnában. Mégis, Mo.-on vannak Szlovák, Román, stb iskolák, Ukrajnában miért kell ezekre törvénnyel direktbe rátámadni??

Tudom, az orosz az ellenfél, de mégis, egy ilyen húzás mennyivel fogja közelebb hozni a szakadár területek lakosságát?

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#79813) Ringman válasza t72killer (#79812) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

a magyar kisebbség csak járulékos veszteség, a szíjjártó-féle mesterdiplomácia/futsalválogatott is be lett árazva - ekkora az érdekérvényesítő képességük. (+ ott van az, hogy a tárgyalás helyett megy a nato-csatlakozással kapcsolatos zsarolás - ami igazából csak az oroszoknak jó)

Tudom, az orosz az ellenfél, de mégis, egy ilyen húzás mennyivel fogja közelebb hozni a szakadár területek lakosságát?
azt mindenki leszarja, a kérdés az, hogy a kormánypártoknak mekkora támogatottságot hoz ez a "patrióta" intézkedés, szerintem nőni fog a szimpátia irántuk.

(#79814) dabadab válasza t72killer (#79812) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Viszont nálunk a kisebbség elég jól integrálódott, nem találsz olyat, mint a Romániában vagy Ukrajnában élő magyaroknál, hogy mondjuk van egy falunyi horvát, akik nem beszélnek magyarul (talán még a görög kisebbségben lehet találni olyanokat, akik annak idején már felnőttként menekültek Magyarországra és nem tanultak meg magyarul, mert a görögök elég zárt blokkban éltek) - mert a balhé alapvetően ezen megy, hogy leginkább nem az fáj nekik, hogy nem akarnak ukránul tanulni, hanem hogy nem tudnak, mert hogy nem beszélik a nyelvet.

DRM is theft

(#79815) Ringman

Ringman
(PH! kedvence)

menthetetlen ország

A 15 éves EU-s tagság legnagyobb előnyének a Magyarországra érkező temérdek pénzt tartjuk, de úgy hisszük, a pénzeket ellopják. Az unió legnagyobb hátránya pedig a migráció – feleltük. Mindenre kiterjedő kutatást készített a Policy Solutions, amit a hvg.hu ismertet.

(#79816) MMIX

MMIX
(PH! addikt)

Austria: Far-right politician threatens TV moderator dw.com 25.04.2019

"FPÖ General Secretary Harald Vilimsky told ORF moderator Armin Wolf that he could face "consequences" in a recent television appearance. Wolf had compared a flyer from an FPÖ youth wing to anti-Semitic Nazi propaganda."

Németül van, csak a képet értem. PDF

Farkas Flórián szerint a legnagyobb fenyegetettséget a cigányságra a migráció jelenti 24.hu, mai

[ Szerkesztve ]

(#79817) Ringman válasza MMIX (#79816) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

a magyarországi cigányságra a legnagyobb fenyegetést a flóri-féle vezetőség jelenti.

(#79818) tuki2200 válasza Ringman (#79817) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

:)

[ Szerkesztve ]

(#79819) attiati válasza faragojof (#79776) üzenetére

attiati
(PH! kedvence)

Tavaly külföldi úton paráztam, mikor 4-5 csoki hangosan beszélt az aluljáróban. Szerintem legalább 1 fejjel voltak magasabbak nálam. Pedig semmi okom nem volt rá. Ennyit tesz a "marketing".

Ehhez képest egy helyi spanyol akart sunyi módon kirabolni...

Ilyen a psziché... és a valóság.

(#79820) MMIX

MMIX
(PH! addikt)

Gáz olaj

Szennyezett orosz olaj érkezik Magyarországra magyarnarancs.hu & Reuters

Hungary, Slovakia receiving quality oil over Druzhba oil line, energy company says
tass.com April 25, 20:42 UTC+3

"Hungary’s MOL oil and gas company said it has been monitoring the situation"

[ Szerkesztve ]

(#79821) Cartevo

Cartevo
(senior tag)

Svájci agykutatók kérlelik Salvinit, hogy halála után vizsgálhassák az agyát. Felajánlja, kap érte 1 millió frankot. Macron is benne van, szintén kifizetik. Merkelt is felkeresik, de vele gond van, mert 1 milliárd (!) frankot kér. Megkérdik, miért? Mire a válasz: -Megkímélt, alig használt.

(#79822) faragojof válasza attiati (#79819) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

Sajnos a "marketing" az arra fogékony embereknél már azt is elérte, hogy hangoskodókat sem kell látniuk. Már elönti őket a rettegés. :(
Ráadásul a vízióikat rávetítik másokra is.
A pszichéjük már valóságként éli meg a propagandát.

Pedig nem kell egy kis valódi rettegésért migránsokat keresni. Elég elmenni Pesten a bulinegyedbe. Nem tudom, a két verekedő figurát megtalálta e a rendőrség, vagy legalább képben vannak e, kik lehettek azok? :U

MOD:

tuki2200: Most látom. Összébb sűrítetted a mondanivalód?!4! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#79823) ZsoltG60 válasza Cartevo (#79821) üzenetére

ZsoltG60
(senior tag)

Lumia 950XL

(#79824) attiati válasza Ringman (#79815) üzenetére

attiati
(PH! kedvence)

Fideszesek 52%-a gondolja jónak az EU-t. 39%-a egyenesen rossznak.

Még jó, hogy a 60%-nyi fideszes 39%-a nem elég a kilépéshez. De elég jól sikerült lerontani a fideszesek EU-ról alkotott képét.

Azonban a cikk címében inkább azt kellene kiemelni, hogy az ellenzéki szavazók többsége is úgy gondolaj, hogy az EU rá akarja kényszeríteni az országra, hogy migránsokat fogadjon be !!!

(#79825) Ringman válasza attiati (#79824) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

utóbbiért is írtam a menthetetlen országot a link szövegének. agybaj a köbön.

(#79826) dantre válasza attiati (#79819) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

"helyi spanyol", na ezt már elhiszik, de amikor én migránsokról írtam, akkor jött az összes ballibsi, hogy azok nem migránsok voltak, hát nincs bizonyíték...nem láttam, de biztos, hogy nem...

(#79827) dabadab válasza dantre (#79826) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Tulajdonképpen meddig akarod még magad itt alázni?

DRM is theft

(#79828) faragojof válasza dantre (#79826) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

Tudod mikor a legijesztőbb az emberi hülyeség? Ha kitartással párosul.

Még mindig nem érted, hogy mi a baj a történeteddel, igaz? :U

MOD:

Ja! És a "ballibsi" jelződre képzelj részemről valami frappáns választ! Rád bízom mi legyen, tisztában vagyok a képzelőerőddel! ;]

[ Szerkesztve ]

(#79829) Ringman

Ringman
(PH! kedvence)

Szijjártó Péter Pekingben jelentette be csütörtökön, hogy eredményesen végződött a Budapest-Belgrád vasútvonal felújítására kiírt tender, kihirdették a győztest, egy kínai-magyar konzorciumot, és a kínált ár szerinte elfogadható.

[link]

szovjet atomerőmű+kínai vasút egyszerre

(#79830) attiati válasza dantre (#79826) üzenetére

attiati
(PH! kedvence)

Pont azt akartam írni, hogy nem onnan jött a "veszély", ahonnan az ember számít rá.
Elvakítja az embert a félelme és túlságosan jóhiszemű, ha megbízhatónak vél valakit.
Nem a csoki migri volt a veszély, hanem a helyi spanyol. Idézőjel nélkül helyi spanyol.

Ringman:
= siker és biztonság? :D

[ Szerkesztve ]

(#79831) dantre válasza attiati (#79830) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Értem, csak amikor én migránsokról írtam egy hasonló történetet, akkor jött a sok balos és már nyomta is, hogy azok nem migránsok lehettek, bár ők nem látták, de biztos nem azok voltak, mert nincs is rá bizonyíték...helyi spanyollal már tetszik nekik a történet.

[ Szerkesztve ]

(#79832) MMIX

MMIX
(PH! addikt)

CNN írja:

Fake news and public executions: Documents show a Russian company's plan for quelling protests in Sudan
April 25, 2019

---------------------

'Four Seasons Jet 2.0' to take flight in 2021 CNN.com

A rendering of the brand new Four Seasons Private Jet, a fully customized Airbus A321 LR, which is due to take flight in 2021.

[ Szerkesztve ]

(#79833) faragojof válasza attiati (#79830) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

"Tavaly külföldi úton paráztam, mikor 4-5 csoki hangosan beszélt az aluljáróban. Szerintem legalább 1 fejjel voltak magasabbak nálam. Pedig semmi okom nem volt rá. Ennyit tesz a "marketing".

Ehhez képest egy helyi spanyol akart sunyi módon kirabolni...

Ilyen a psziché... és a valóság."

Áruld már el nekem légyszíves, hol írtad itt, hogy migránsokat láttál??

"Nem a csoki migri volt a veszély, hanem a helyi spanyol. Idézőjel nélkül helyi spanyol."

Hát most akkor külső meg viselkedés alapján te is megmondod, hogy ki, mit, miért csinál egy városban? Meg azt is, hogy odavalósi, külföldi turista, vagy migráns? :W

dantre fórumtárs történetével pont ez a bajom!! Leír egy történetet, hogy idegen ország, idegen városában migránsokat látott. Elmondása szerint vagy többet, de inkább sokat.

Honnan tudja, hogy kik voltak? Megkérdezte őket? Beszélt velük? Vagy esetleg értette amit beszéltek? Kihallgatta őket?
Ugye? Emberi psziché, mi? Inkább emberi hülyeség...

Befejeztem a témát! Sajnos észt adni nem tudok senkinek. Már megint idegesen fekszem le az emberi butaság miatt. :(

(#79834) dabadab válasza faragojof (#79833) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Áruld már el nekem légyszíves, hol írtad itt, hogy migránsokat láttál??"

Nem írta azt. A magyar fideszbeszélben a "migráns" az nyugaton élő arab/afrikai. Olyat látott.
És arról beszélt, hogy bár elvileg hülyeségnek tartja, mégis zsigeri módon hatott rá a súlykolt propaganda.

Szóval nyugodj meg, olvasd el újra, hogy mit írt (és nem azt, hogy felindultságodban mit láttál benne) és minden oké lesz, ígérem :)

DRM is theft

(#79835) attiati válasza faragojof (#79833) üzenetére

attiati
(PH! kedvence)

Beleláttam, gondolni véltem... lövésem nincs ki voltak valójában, csak azonnal elkezdett működni a marketing hatása. Pont erre próbálok célozni.

Hogy a fenében volt lehetséges a második világháborúban az, hogy emberek a szomszédjukat, barátjukat, rokont szemrebbenés nélkül eldobtak, ha kiderült róluk, hogy a rendszer ellenségei (zsidó, kommunista, stb...).
Mekkora tömegpszichózis kellett hozzá?

Miért működik a marketing vagy egy sokat reklámozott divat?
Miért alakulnak ki nőideálok?
És az miért változik minden évtizedben?

Sajnos ilyen a viselkedéspszichológia.
Rengeteg kísérletet végeznek és mind ugyanarra az eredményre jutnak, hogy az észérvek alul maradnak többségében.

dabadab: pontosan

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.