Hirdetés

2019. június 27., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2015-11-16 04:58:22

PROHARDVER!

Normális hangnemet, higgadtságot, kulturált beszédet várunk el egymás és (nagy levegő) még azok iránt is. Ha nem megy normálisan, higgadtan, kulturáltan, akkor inkább ne írj be, köszi! Hírspam oldalt linkelni tilos!
Bővebben...

Összefoglaló kinyitása ▼

(#83951) Ringman válasza Giovan! (#83949) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

jó lesz tarlós "nem kell légkondi a metróra mert az a föld alatt van" istván a fővárosnak még 5 évig.

pedig robi mindent megpróbált :O
---
debrecen sem különb, ahol lajost sikerült többször megszavazni.

multifunkciós agárstadion épül

(#83952) dabadab válasza Soul (#83948) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"A DK ellenzékváltási kísérlete megbukott: a nemzeti együttműködés rendszeréhez közelebb álló MSZP megőrizte befolyását Gyurcsány Ferenccel szemben."

Pár héttel ezelőtt, az EP választások után, még nem úgy volt, hogy a magyar választók csak Gyurcsány és Orbán közül tudnak választani? :DDD

"Mindent megpróbáltam, hogy teljes ellenzéki együttműködés jöjjön létre, és októberben egy jelölt álljon szemben Tarlós Istvánnal."

:DDD

Nagy mókamester ez a Robi!

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#83953) salesman

salesman
(őstag)

(#83954) Soul

Soul
(őstag)

Csak Puzsér Róbert meg a kétfarkú kutya párt és a magyar liberális párt az egyetlen értelmes választás Magyarországon. Sajnos ehhez még nem nőtt fel a Magyar társadalom. Kell annál több hogy egy párt szétosztja a kampánypénzt, mindennel elszámol és használható buszmegálókat épít 100 ezerért a 2 millás használhatatlanok helyet? Hogy tudnak az emberek egy olyan pártra (MSZP) ill. Annak jelöltjére szavazni ami megfúrt egy népszavazást ami kötelezte volna a képviselőket hogy legalább valami fecnivel igazolják , ne csak úgy bemondásra kapják a költségtérítést?! Fel kell rázni a magyarokat abból az őrületből amibe a kádárizmus utáni nyomor és agymosás taszította őket.

"latok vmi jo pillanatot es af-c + arcfelismerovel semmit nem kell csinalnom, csak az expo gombot nyomni. meg ha lassabb is a fokusz, mint tukrossel osszessegeben gyorsabb lesz a kep elkeszitese." by m3ss

(#83955) rovtiv3 válasza Soul (#83948) üzenetére

rovtiv3
(fanatikus tag)

Ez jópofa. Kíváncsi vagyok, hogy Puzsér hogyan reagált volna, ha Kálmán Olga vagy Kerpel-Fronius nyeri az előválasztást. Két lehetőség van: vagy üdvözli bármelyiküket, vagy hasonló módon fikázza őket. Értjük a problémát? Ha számára elfogadható lett volna bármelyik jelölt a háromból, akkor azt már jeleznie kellett volna. Nem ez történt. Post hoc módon bármelyikről lehúzta volna a keresztvizet az esélytelenek és a nárcisztikus aránytévesztett senkiházik magabiztos nyugalmával.

Már bocsánat...

(#83956) Soul válasza rovtiv3 (#83955) üzenetére

Soul
(őstag)

jelezte is, a momentumos jelölt ellenében visszalépett volna.

"latok vmi jo pillanatot es af-c + arcfelismerovel semmit nem kell csinalnom, csak az expo gombot nyomni. meg ha lassabb is a fokusz, mint tukrossel osszessegeben gyorsabb lesz a kep elkeszitese." by m3ss

(#83957) Giovan! válasza Soul (#83956) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Nagyvonalú gesztus egy nagyvonalú embertől...

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#83958) Ringman válasza Soul (#83954) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

Magyar liberális párt :D

(#83959) rovtiv3 válasza Soul (#83956) üzenetére

rovtiv3
(fanatikus tag)

Ez nekem kimaradt, elnézést kérek. De azért lássuk be, hogy Kerpel-Fronius előválasztási győzelméért senki nem adott volna egy lyukas garast sem. Így azért kurva könnyű gesztusokat tenni.
Giovan! fórumtárs megelőzött.

Már bocsánat...

(#83960) Raysen623 válasza dabadab (#83952) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

+1000 Erre ilyenkor én sem tudok mit mondani, szinte a lélegzetvételem is elakad. Hol az egyikbe rúgunk bele, hol a másikba atl függ ki b@szik épp hátulról vagy tudom is én. Ha pedig véletlenül mindegyik egyformán viselkedik, akkor mindenkibe belerúgunk.

Mikor jutnak el a közéleti szereplők a következetes véleményformáláshoz? Alkalmaszkodni és véleményt változtatni lehet, de ilyen szinten vehemensen lavírozni mér kábító.

(#83954) Soul: kire gondolsz az MLP alatt? Fodorékra?!

(#83959) rovtiv3: én speciel rá szavaztam volna.

[ Szerkesztve ]

(#83961) Soul válasza Raysen623 (#83960) üzenetére

Soul
(őstag)

igen Fodorékra

(#83962) Giovan!

Giovan!
(őstag)

Puzsér páldájából most erőt merítettem, szóval ki is jelentem, nem fogok ezentúl megalkudni, meg hamis dilemmákba keveredni: amíg Jézus másodjára el nem jön közénk, hogy győzelemre vezesse a magyar ellenzéket, én nem fogok hazai választásokon részt venni. Úgyis mocskos mindegyik...

(#83963) Ringman válasza Giovan! (#83962) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

most gondolj bele hogy összegyurcsányozódott volna puzsér, ha támogatja valamelyik nemmomentumos jelöltet.

(#83964) salesman

salesman
(őstag)

(#83965) lezso6 válasza Giovan! (#83949) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Még mindig csak érzelmek meg személyeskedés van érvek nélkül. Szánalom, hogy itt tart ez a topik.

Ezek szerint mindegy ki váltja Tarlóst, csak legyen leváltva? Már sokadszorra írom le, hogy 30 éve ezt a minden áron leváltást csináljuk, s mindig rosszabb jött. Karácsony egy populista idióta, egy Medgyessy 2.0. Ezzel akarjátok leváltani Tarlóst?

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#83966) Giovan! válasza lezso6 (#83965) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Ezzel.

(#83967) lezso6 válasza Giovan! (#83966) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

És miért? Mert érvek nincsenek, legalábbis egyet sem olvastam itt.

[ Szerkesztve ]

(#83968) Giovan! válasza lezso6 (#83967) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Tarlós az ellenfél.

(#83969) lezso6 válasza Giovan! (#83968) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ez nem érv.

(#83970) flimo válasza Giovan! (#83962) üzenetére

flimo
(őstag)

Ezzel megtestesíted, hogy mi a baj a politikával: végletes elvek mentén szerveződik. Mindenáron leváltani ezt, mindenáron beszavazni azt. Itt nincs helye megállni, és reálisan értékelni, hogy mit lehet elérni Tarlós leváltásával, és milyen továbbgyűrűző hatása lesz egy jelölt győzelmének. Állj be egy táborba, és kuss, de abba a táborba állj be, amibe én is, különben hülye birka vagy.

Először szomjan halunk, azután éhen halunk, végül mind meghalunk!

(#83971) Giovan! válasza lezso6 (#83969) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Igazad van, átfogalmazom: Tarlósnál jobb.

(#83972) lezso6 válasza Giovan! (#83971) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Az sem érv. Miért jobb? És miért jobb a többinél?

[ Szerkesztve ]

(#83973) wesder válasza Giovan! (#83968) üzenetére

wesder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Azok utàn, amit Gergelyről itt olvastam, akkor inkàbb Büfékocsi Istvàn maradjon.

"Open windows, closing doors God can't help us anymore" /5FDP - Fire In The Hole/

(#83974) Raysen623 válasza lezso6 (#83972) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Nekem sincs annyira ínyemre az eredmény de a pestiek ezt választották és kész. A ti problémátok, hogy már rég elfelejtettétek milyen is az igazi választás és mit jelent annak elismerése. A politikában nincsenek hard reset-ek csak egy folyamatos építkezésből lehet lassú eredmény, ami mehet abba az irányba is amire ti vágytok.
Könnyű idealistának lenni, de bűnözőkkel szemben egy ilyen alamuszi is jó lehet ha hátulról kellően ás széleskörben kisegítik és támogatják. Azt kellene felfogni hogy nem egy emberen múlik soha a történet, bár az elmút kilenc év ezzel teljesen szembemegy, a társadalom egy jelentős része meg ezt elfogadja mert kényelmes számára. A többinek meg hasznos, mert lehet lopni és "ügyeskedni".

Abban viszont egyet értünk hogy előbb a választók fejében kellene valaminek megváltozni, de az oktatás nélkül nem fog menni, csak újratermeljük a mostani zombiland-et. OV-ék meg ezt tudják és tolják is ebbe az irányba az oktatást.

(#83975) Giovan! válasza lezso6 (#83972) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Mert megnyerte az előválasztást, ergo ő lett az ellenzéki pártok jelöltje (tudom-tudom, a Puzsér-párt és a kutyák nem álltak be mögé, de valamiért a számok nem ott vannak szerintem). Félreértés ne essék, nem kedvelem karigerit. Tudok az ügyeiről. Ettől függetlenül, Tarlós ellenében inkább neki szorítok, ha nem haragszol. Aztán ha ő is jóáron vesz orosz metrót, akkor majd puffogok rá is. De azt azért megvárom. Egyszerűen nincs egy szinten a két ember károkozásra való hajlam tekintetében a szememben.
Bár igazából lényegtelen hogy mit gondolok, nem vagyok budapesti. De azért fáj kissé, hogy a főváros ismét a fidesz kezébe kerül, hála az ún. centrumnak, és a pragmatizmus teljes elutasításának...

(#83976) lezso6 válasza Giovan! (#83975) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Szóval még mindig nincsenek mellette érvek. Úgy tudtam ez a politika topik.

Nem értem miért kell szidni a centrumot, az az egyetlen lehetőség a változásra. A fidesz és a szocik cseszték el az elmúlt 30 évet, szépen felváltva. Ebből az ingázásból kéne kiszállni végre.

(#83977) Cartevo válasza MageRG (#83829) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Mint Harácsony?

(#83978) flimo válasza Giovan! (#83975) üzenetére

flimo
(őstag)

Más faszával könnyű a csallánt verni, neked csak arról szól a választás, hogy megmutassuk a fidesznek, nem te fogsz a következményekkel élni. Ígéretek vannak dögivel, a mibőlre meg előhuzta az aduászt, amit a Fidesz is annak idején: nincs rendben a költségvetés, eztért nem tud számokat mondani.

(#83979) faragojof válasza lezso6 (#83976) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

Szerinted.

Szerintem jöhet a szakértői kormányzás, a többi meg mehet a levesbe meg a börtönbe. Ugyanis EZ nem volt még. :U

"Formicate Under Command of the King,,

(#83980) Giovan! válasza lezso6 (#83976) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Értem. Akkor maradjunk gáncstalanok, szavazzunk Puzsérra, ezzel elérve hogy... Mit is?

#83978) flimo:
Akkor verném a máséval, ha szavaznék is, úgy, hogy a választásom következményeivel nem terveznék együtt élni. Véleményem lehet bármiről, akár a lesothoi választásokról is.

[ Szerkesztve ]

(#83981) lezso6 válasza faragojof (#83979) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Az nem vélemény, hanem ténykérdés, hogy vannak-e érvek. Nem voltak, ennyi. Ahogy föld se lapos.

Legalább a választási rendszert rendbe tehetnék. Ezt lehetett volna 2018-ban, de nem fűlött hozzá a foga az ellenzéknek, innentől kezdve mit várjak tőlük? :( A szakértői kormányzást hogy képzeled el?

(#83982) lezso6 válasza Giovan! (#83980) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Hát mivel Kerpel már nincs, ezért jelenleg Puzsérra lehet szavazni. Neki van jó programja, független minden párttól, nem megélhetési politikus.

[ Szerkesztve ]

(#83983) Giovan! válasza lezso6 (#83982) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Ez nem válasz a kérdésemre.

(#83984) flatline#2 válasza Giovan! (#83975) üzenetére

flatline#2
(tag)

Valahol értem, hogy ezt a helyzetet sokan csak úgy látják, mint egy újabb fidesz sakk bábut amit le kell(ene) dönteni, de azt sokan rohadtul elfelejtik, hogy mi lesz Budapesttel. Ugye elvileg arról szavaznánk, hogy ki is működtesse tovább ezt a várost, de hát ez le van szarva, mert Fidesz...

Nem is értem, hogy egyesek itt olyan nyugodt szívvel bemondják és mondták is karigerit még az előválasztás előtt is, hogy rá szavaznának, amikor kb minden héten kiderül, hogy játszott össze a Fidesz-MSZP Zuglóban Geri "felügyelete" alatt, meg hogyan ígér meg napi 1000 milliárd összegben valamit, amihez sokszor nincs is joga, mert törvény tiltja az ő ötleteit...
Nem beszélve arról, hogy itt van nekünk Soul aki rendszeresen és zuglói lakosként első kézből tájékoztat minket az ott előforduló dolgokról, de ez mind nem számít, csak legyen Karácsony...

Na jelenleg ezeket tudjuk róla és te ennek ellenére jóhiszemű vagy vele szemben, mert Fidesz.

Puzsér páldájából most erőt merítettem, szóval ki is jelentem, nem fogok ezentúl megalkudni, meg hamis dilemmákba keveredni: amíg Jézus másodjára el nem jön közénk

Sorry de én kurvára unom, hogy neked mindig van humorod ahhoz, hogy ilyen cinikus módon lehúzd ezeket a dilemmákat.
Tehát ha te nem gondolod azt, hogy ez a rendszer jobb lehet, mert ugye ebben hinni is faszság, akkor miért is veri itt bárki is a nyálát, amikor az egyszeri ember akinek tele van a mindene a politikával leszavaz a Fideszre, mert úgysem lehet jobb ugye?
Vagy ezt a hozzáállást úgy kellene értékelni, hogy: Úúúúú most nagyon szar, meg szétlopják a zországot monggyonle/váltsukle. Csak az nem tűnik fel, hogy 2010es 2/3 az pont ebből az életérzésből indult és lám milyen jól érezzük, most magunkat. Ja várj nem is.
Szóval inkább azokat, akik próbálnának kitörni ebből a körforgásból, azokat ilyen cinikusan csak messiásváróknak kell nevezni. Végülis igazad van, ha nem próbálunk ebből kitörni, akkor soha nem is lesz másként. Csak én eddig azt hittem, hogy nem ez a cél.

És majd mindjárt megint megkapom, hogy jaj akkor győzzük meg a fideszeseket. Persze, mert mindig csak kibaszott végletekben tudunk gondolkodni. Tehát ha idén nem jön el az újabb rendszer akkor nem is létezik, minek is próbálkozni. Vaaagy lehet, hogy szépen építkezni kellene, szemléletet váltani és lehet, hogy út közben rákényszerülünk kényszermegoldásokra, mint akár egy összefogás a következő választáson, csak közben érdemes lenne képviselni azt is, amit szeretnénk a végén elérni. Egyelőre én azt látom, hogy itt sokan leragadtak a bármicsaknefidesz célnál és ennél nem is látnak tovább. Pedig a cél ennél sokkal messzebb van, ez csak egy checkpoint lenne, hogy elinduljunk a jó irányba.

[ Szerkesztve ]

(#83985) lezso6 válasza Giovan! (#83983) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Az a kérdés, hogy mit érünk el Puzsérra szavazva? Hát mondjuk azt, hogy szavazatokat kap egy olyan jelölt, aki nem az elmúlt 30 év politikai garnitúráját képviseli, van rendesen kidolgozott programja, aki teljes transzparenciát ígér, stb.

(#83986) t72killer válasza faragojof (#83979) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

+100x1!

Nem tudom, hogy kéne hozzáfogni a pártpolitikus söpredék eltakarításához és egy profi technokrata csapat gondjára bízni az országot. A megszerzett hatalom mocskos dolog, birtokosai jellemzően nem szívesen adják ki kezükből. Még a "nyugati liberális" fajta sem, nemhogy a pusztán termett populista zsebdiktátorok.

Egy kis világpolitikai csavar: Egy erősen aggasztó eseménysor mutatta meg 10éve, hogy a világ mennyire nem él demokráciában: a világválság és annak kezelése. Ahelyett, hogy a világszintű válságért személyesen felelős bankárokat megbüntették volna, egyenesen dollárszázmilliókat adtak nekik adófizetői pénzekből! így nemhogy felelősségrevonás nem történt, de megmaradt a korábbi inkompetens banda a felsővezetői/"tulajdonosi" székekben, aki meg megszívja az a munkásosztály. Amerikától Ny-EU-n és Oroszo.-on keresztül Kínán át Ausztráliáig. "Természetes" környezetben az inkompetens vezetésű vállalatok mentek volna a levesbe és a javaikat - egyúttal piacukat - hatékonyabb újak vették volna át a helyüket. Kb mint ahogy a rendszerváltás kivégezte a magyar ipart és hatékonyabb, piacgazdasági struktúrákat hozott létre az országban. Keserű pirula? Igen, de a mai Magyarország gazdasági berendezkedése hatékonyabb a 80as éveknél.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#83987) faragojof válasza lezso6 (#83981) üzenetére

faragojof
(fanatikus tag)

Az ÉN véleményem, tehát vélemény. Hogy te minek veszed, az legyen a te problémád.

[link]
[link]
Ez itt nem szentírás. De útmutató lehet.

ÉN úgy képzelem el, hogy harminc év eltékozlói börtönbe kerülnek. Amelyik nem akar börtönbe kerülni, az vall, és a közélettől el lesz tiltva. Opciós, lehet választani.

Ha már az elején ezt tesszük, mostanra rendeztük volna dolgainkat. Minél tovább nyújtjuk az elszámoltatást, annál több takonygerincű nevelődik ki, akik soha semmiért nem felelősek.
Ez az én !Véleményem!

"Formicate Under Command of the King,,

(#83988) salesman

salesman
(őstag)

(#83989) lezso6 válasza faragojof (#83987) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Mi van? Neked nem is volt véleményed, arról volt szó hogy az a tény az én véleményem. :D

Igen, ez jó lenne. De hogyan jutunk el ide?

Puzsér főpolgármesternek egyébként nagyon hasonlóan indult: egy csomó civil szakértőt gyűjtött össze a program kidolgozásához és ha megválasztják, akkor ezek a szakértők fognak dolgozni a programon, Puzsér kb csak az arca ennek.

[ Szerkesztve ]

(#83990) Soul

Soul
(őstag)

Egyébként elolvast itt bárki is Sermer Ádám programját ?

Illetve Szerintem aközött érdemes különbséget tenni, hogy mi az amit jogi és anyagi lehetőségek szerint meg lehet valósítani. Olga és Karácsony programjában is több olyan tétel szerepelt - már ha programnak nevezhető az a kB 3-4 szlogen - ami bőven túl van a város lehetőségein, konkrétan még Tarlós sem valószínű, hogy keresztül tudná vinni. Míg a Sétáló Budapest programban nagyrészt csak olcsó, kisebb változtatással elérhető és még jogilag is kivitelezhető tervek vannak.

(#83991) rushty

rushty
(fanatikus tag)

K.O. [link]

https://www.idokep.hu/hirek/jon-az-idei-nyar-elso-kanikulai-idoszaka

(#83992) lezso6 válasza Soul (#83990) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Én belenéztem, de az a helyzet, hogy az MLP annak az SZDSZ-nek az utódpártja, amelyik 3 kormányban is lepaktált az MSZP-vel, s ezt a sort az MLP is folytatta 2014-ben és 2018-ban. Innentől kezdve nem számomra nem megbízható ez a párt, így a képviselőjük sem. :(

(#83993) azbest

azbest
(PH! félisten)

haha, megint a régi nóta. Mindenki egymaga váltsa meg a világot, lehetőleg minnél többféle és minnél esélytelenebb jelöltekre szavazva. Az ellenzéknek a megosztottságban az ereje...

jaaa neeem

(#83994) Giovan! válasza flatline#2 (#83984) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Sajnos amíg egyszerre tartom viccesnek, szánalmasnak és szomorúnak amit ez a végtelen idealizmus művel a politikában, addig ennek megfelelően is fogok megnyilatkozni a témában. Ha zavar, ott a vip, és mehet az ignore.

#83985) lezso6:

Én értem, de mi értelme mindennek, ha nincs esélye a győzelemre? Tarlós vs az ellenzék vs Puzsér. Ebben a versenyben csak Tarlós győzhet.

(#83995) dabadab válasza Soul (#83990) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Egyébként elolvast itt bárki is Sermer Ádám programját ?"

Mi oka lett volna erre bárkinek?

DRM is theft

(#83996) Soul válasza lezso6 (#83992) üzenetére

Soul
(őstag)

igen értelek, az nekem sem tetszett, de szerintem az a kapcsolat megszakadt.

(#83997) lezso6 válasza Giovan! (#83994) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Taktikai alapon szavazni megint ordas baromság. Pl az alapján hogy ki a kisebbik rossz vagy ki az esélyes. Arra kell szavazni, aki szerinted jó programot képvisel és megbízol benne, hogy végre is hajtja. Ennyi, nem több.

Persze, ez a "kárba veszett" szavazatos probléma attól még létezik, de ez nem a választók "rosszul" szavazásának, hanem a választási rendszer problémája.

A kétfordulós választási rendszer jól kezelte régen ezt. Az első forduló gyakorlatilag egyfajta felmérés, s második fordulóban csak azok indultak, akik tényleg esélyesek. És az első forduló után lehetőség nyílik a pártok között egyezkedésre, együttműködésre; s nem kellett ezt vakon előre megcsinálni, mint most.

(#83998) Giovan! válasza Soul (#83996) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Nocsak, hová lesznek így az elveink, ha minden összegyurcsányozott szdsz fiókával beérjük? Mi lesz így az ellenzéki megtisztulással? Szerintem Puzsér mester nem ezt akarná :(

(#83999) dabadab válasza lezso6 (#83997) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Persze, ez a "kárba veszett" szavazatos probléma attól még létezik, de ez nem a választók "rosszul" szavazásának, hanem a választási rendszer problémája."

Beszakad a házad előtt a járda, mit teszel:

a. kikerülöd a lyukat
b. nem kerülöd ki, mert az a járda hibája, nem azé, hogy rosszul mész

Azért nem olyan bonyolult a választási matek, hogy ne lehetne nagyjából kiszámolni, hogy minek mi a valós következménye.

DRM is theft

(#84000) Giovan! válasza lezso6 (#83997) üzenetére

Giovan!
(őstag)

Istenem, én is jobban szeretnék igazságos választási rendszert felvilágosult és tájékozott választópolgárokkal, és hogy végre ne a legkisebb rossz mellé kelljen letenni a garast, hanem valami mellé, amiben tényleg tudok hinni...

De ez csak álom, ilyen ebben az országban nem lesz talán soha. Ez a Balkán, abból kell főzni ami van. Az ellenzék elindíthat valamit, ami ebbe az irányban mutat. Lehet hogy ez nem sok, de annál, hogy az elveink fölött merengve vitázzunk arról, hogy mennyire mocskos minden, mindenképp jobb szerintem.

(#84001) lezso6 válasza dabadab (#83999) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Rossz az analógiád. A taktikai szavazással az elveimet adnám fel, míg a beszakadt járda kikerülésével semmit nem vesztek.

(#84002) lezso6 válasza Giovan! (#84000) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

2018-ban lett volna lehetőség ellenzéki összefogással a választási rendszer demokratikusságát visszaállítani vagy még jobbá tenni. De az ellenzéket ez nem érdekelte. Ha még erre sem telik, így mit várjak tőlük?

30 éve ezt csinálja az ország, hogy az állítólagos kisebbik rossz mellé teszi az X-et, aztán mégis mindig rosszabb lesz. Valahol, valakiknek el kell kezdenie nem így csinálni. Enélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#84003) flatline#2 válasza Giovan! (#83994) üzenetére

flatline#2
(tag)

Végtelen idealizmus annak a vágya, hogy a szart lehetőség szerint ne szarra cseréljük.

Nem végtelen idealizmusban kell gondolkodni, hanem apró dolgokon. Azt, hogy végletekben gondolkodsz kb 1 órával ezelőtt mástól is megkaptad, most is a "végtelen" idealizmussal jössz, amit te találtál ki, nem én, lehet érdemes lenne rajta kicsit elgondolkodni...
Végtelen idalizmus.. Mindezt azért, mert én hosszabb távban merek gondolkodni, mint azon, hogy csakneorbán.

Nálad sajnos Orbánnál elakadt a lemez. Nem foglak ignorálni, attól még értelmes vagy, csak kicsit fekete-fehérben gondolkodsz...

(#84004) dabadab válasza lezso6 (#84001) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"A taktikai szavazással az elveimet adnám fel"

És mik ezek az elvek?

DRM is theft

(#84005) flatline#2 válasza dabadab (#84004) üzenetére

flatline#2
(tag)

Hát ha a Fidesszel és Tarlóssal szemben az egyik kifogás ugye az lenne, hogy korrupt és ezért le kell váltani, akkor a korrupt Karácsonyra szavazni ellentmondásnak tűnik.

(#84006) Cartevo válasza dabadab (#84004) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Őszinteség?

[ Szerkesztve ]

(#84007) Cartevo válasza flatline#2 (#84003) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

A kormánypártiak nem nagyon idealisták. A többi szavazó, tapasztalat nélkül, csak az lehet.

(#84008) flimo válasza Giovan! (#83994) üzenetére

flimo
(őstag)

"Én értem, de mi értelme mindennek, ha nincs esélye a győzelemre?"

Nálam az is egy hatalmas ellenzéki győzelem lenne, ha véget ér Karácsony politikai pályafutása.

(#84009) lezso6 válasza dabadab (#84004) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Már leírtam a #83997-ben: arra szavazok, akinek a programja jó és megbízok benne, hogy végrehajtja.

Karácsony programja eleve nem jó, és egy részét végre sem hajthatja (nincs rá joga), másik része pedig csődbe viszi a fővárost. És nem bízok benne, mert annak a pártnak a jelöltje, amelyik a 2002-2010 között közel csődbe kormányozta az országot.

(#84010) lezso6 válasza flimo (#84008) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

A topik egyébként jól illusztrálja, hogy Karácsony miért népszerű: mert nem Tarlós. Semmi más pozitív nincs benne. De ennyi erővel Hitler vagy Sztálin is jó, hisz nem Tarlós. A többi nem számít, szemet hunyunk felette, mert ekkor semmi számít, csak az, hogy nem Tarlós. Aki bármi rosszat mer mondani az ellenzékre az a fideszt erősíti!

[ Szerkesztve ]

(#84011) flatline#2 válasza Cartevo (#84007) üzenetére

flatline#2
(tag)

Én nem is gondolnám magam idealistának.
Csak, hogy mondjak egy példát sokaknak nem jut eszébe, hogy ha Viktorék mennek is, mert összefogás, akkor még ők ott lesznek ellenzékben és még mindig sokan lesznek. Raysen623 pl abban bízik, hogy lesz elszámoltatás, na én meg ebben nem hiszek, de remélem neki lesz igaza. Ugyanakkor mégsem írom azt neki cinikusan, hogy "persze, álmodik a nyomor" mert együtt érzek vele, még ha nem is bízok ebben.

Másrészt az én "idealizmusom" abban akarna megnyilvánulni, hogy próbáljunk már meg kicsit beszélni azokról a minimumokról, amit szeretnénk ha majd nem lesz Orbán. Ezeknek a lefektetése mindig elmaradt az elmúlt időben.
Nem volt ilyen a rendszerváltáskor, nem volt ilyen 2010ben sem, csak mindig örültünk, hogy most épp nem a leváltott erő/párt nyom el vagy lop meg minket.
Megint ott tartunk, hogy ha szóba hozzuk az elveket, aminek mentén el lehetne indulni a minimumok megfogalmazása felé, akkor itt le vagyunk állítva azzal, hogy úgyse lesz jobb ne reménykedj. És látszik, hogy ez a hozzáállás eddig milyen messzire juttatott minket az elmúlt pl 30 évben.
Pedig nem is arról van szó, hogy ezekben holnapra meg kellene egyezni. Lenne erre idő, az is lehet csak 10-20 év múlva jutnánk célba, de ha soha nem kezdjük el, vagy próbáljuk meg, akkor nem is lesz belőle semmi. Kijelenttetük, hogy mindenszar, ebbe törődj bele aztán ennyi. Csak akkor azt nem értem, hogy mit is akarnak itt sokan? Ha mindenszar és mindig csak a kisebbik rossz van, akkor mi ez a háborgás, meg fene nagy csodálkozás, hogy itt tartunk? Hisz ők maguk mondták, hogy nincs remény.

[ Szerkesztve ]

(#84012) dabadab válasza flatline#2 (#84005) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Szerintem konkrét korrupciós vád egyikükkel szemben se volt (se Tarlóssal, se Karácsonnyal).
Ami felmerült, az az, hogy nem léptek fel ellene, de Tarlósnál a problémák listája ennél jóval hosszabb (a Fidesz kritikátlan kiszolgálása, bármiféle városfejlesztési vízió komplett hiánya, a BKK szétverése), ráadásul a "korrupt" meg a hasonló jelzők azért nem binárisak - egy nagyon korruptat kevésbé korruptra cserélni szerintem jóval elfogadhatóbb, mint nem lecserélni arra hivatkozva, hogy a másik sem testesíti meg 100%-ig az ideáltípust.

DRM is theft

(#84013) dabadab válasza lezso6 (#84009) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Már leírtam a #83997-ben: arra szavazok, akinek a programja jó és megbízok benne, hogy végrehajtja."

Akkor miért szavazol Tarlósra?...

Mert hát ez a két esélyes jelölt van, Karigeri meg Tarlós és a kettejük közül az előbbi az, akinek jobb a programja (már eleve azzal, ugye, hogy van neki ilyenje) és azt se hiszem, hogy a végrehajtási képessége rosszabb lenne, mint Tarlósé.

"És nem bízok benne, mert annak a pártnak a jelöltje, amelyik a 2002-2010 között közel csődbe kormányozta az országot."

Karigeri PM-es, ők ex-LMP-sek, nem kormányoztak soha. Az MSZP jelöltje Horváth Csaba volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#84014) flimo válasza dabadab (#84012) üzenetére

flimo
(őstag)

A fidesz korrupciójával nem az a legnagyobb baj, hogy lopnak, hanem hogy nem képesek jól kivitelezett projecteken keresztül lopni. Például totál nem érdekelne, ha egy jól végrehajtott hármas metró felújításból lopnának. Vagy nem térköveznének össze mindent, mert épp azon keresztül tudnak lopni.

Ezen minimálisan segít, ha jön egy másik, aki negyed annyit lop, csak a projectjei már az ötletek szintjén szarok. Közlekedési alapjövedelem, édesfaszom. Karinak ez nagyon bekattant, még Thürmer Gyuszi bácsi is büszke lehet rá.

(#84015) flatline#2 válasza dabadab (#84012) üzenetére

flatline#2
(tag)

Én most elvek szintjén értékeltem ezt, szóval itt a kisebb, nagyobb összehasonlítás nem játszik.

Karigeri PM-es, ők ex-LMP-sek, nem kormányoztak soha. Az MSZP jelöltje Horváth Csaba volt.

Vigyázz, mert Tarlós meg nem Fidesz tag, akkor ő is oké?

(#84016) flimo válasza dabadab (#84013) üzenetére

flimo
(őstag)

Idézet a wikipédia oldaláról:

"2002 és 2008 között a Miniszterelnöki Hivatal koordinációs államtitkárságán dolgozott politikai tanácsadóként. 2009 nyarán az addigra párttá alakult Lehet Más a Politika tagja lett"

Patkány a süllyedő hajóról. Aztán amikor leesett neki, hogy az új hajója csak egy lélekvesztő, ügyesen visszadörgölőzte magát a kis kamupártjával. És ez a jobbik interpretáció.

(#84017) dabadab válasza flatline#2 (#84015) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Én most elvek szintjén értékeltem ezt, szóval itt a kisebb, nagyobb összehasonlítás nem játszik."

Elég furcsa az, ha elveknél csak bináris fogalmakban tudsz gondolkodni.

"Vigyázz, mert Tarlós meg nem Fidesz tag, akkor ő is oké?"

Tarlós egyértelműen a Fidesz jelöltje, Karácsony viszont egyértelműen PM-es, az első előválasztáson nyomta le az egyértelműen MSZP-s Horváthot.

DRM is theft

(#84018) rushty válasza dabadab (#84013) üzenetére

rushty
(fanatikus tag)

Medgyessy se volt mszp-s
Tarlós se fideszes

[ Szerkesztve ]

https://www.idokep.hu/hirek/jon-az-idei-nyar-elso-kanikulai-idoszaka

(#84019) lezso6 válasza dabadab (#84013) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Jajistenem, ezt az idióta proli-bölcsességet. :DDD Ja, a fideszesek szerint meg ha nem Tarlósra, akkor Karácsonyra szavazok. S ha nem lenne más, akkor meg nem szavaznék senkire. Semmi értelme nincs annak, hogy Tarlós egy Karácsonyra váltsuk le. Ha beszakadt a járda, akkor nem a lyukat kell kicserélni, hanem a járdát.

Azt az apróságot kifelejtetted, hogy ők egész pontosan az LMP-ből kilépett kisebb csoport, akik hajlandóak voltak lepaktálni Bajnai uraság pártjával, az Együtt-tel. Az PM-ről pedig elég egyértelműen látható, hogy MSZP-közeli. Karácsonyról meg végképp, nézd csak meg a programját, Medgyessy 2.0.

(#84020) dabadab válasza lezso6 (#84019) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Semmi értelme nincs annak, hogy Tarlós egy Karácsonyra váltsuk le."

Miért ne lenne? Annak mi értelme, hogy hagyjuk a Tarlóst?

"akik hajlandóak voltak lepaktálni Bajnai uraság pártjával"

Arról a Bajnairól van szó, aki mindenféle politikai hülyeség nélkül nagyjából rendbeszedte az országot azalatt a rövid idő alatt, amit kapott? Az miért baj, hogy valaki együttműködik vele?

DRM is theft

(#84021) lezso6 válasza dabadab (#84020) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Pontosan ugyanannyi mit Karácsonynak. Rossz dilemma. Ez olyan, mint amikor Orbán Viktor mellett azt hozzák fel, hogy "hádde' most kire szavazzak, a GYÚÚÚÚRCSÁNYRA?!"

Ja, hát miután Medgyessy szétosztotta, Gyurcsány meg elkúrta majd 3 évig nem tudta akarta rendbe tenni, mert a féltette a nem létező hírnevét, így lemondott. Végül sok keresgélés után megtalálták Bajnait, aki elvállalta, hogy elviszi a balhét. Szóval Bajnai az kb ennyit tud, amúgy egy MSZP-közeli mágnás.

S akkor most itt a Medgyessy 2.0 Karácsony képében. Vajon ki lesz a Gyurcsány 2.0 és ki a Bajnai 2.0? ;]

[ Szerkesztve ]

(#84022) dabadab válasza lezso6 (#84021) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Rossz dilemma."

Ez a kettő a választék, ebből kell választani, ebből lesz választva, akkor is, ha befogod szemed-füled és azt kiabálod, hogy "rossz dilemma". És pontosan emiatt érdemes rendesen meggondolni, hogy a kettő közül melyiket akarod választani.

"Szóval Bajnai az kb ennyit tud"

Az "ennyit tud" az azért nagyjából az, hogy a harmadik köztársaság legnormálisabb miniszterelnöke volt - oké, nem túl erős a mezőny, de akkor is. (És az intézkedéseit egyébként még az utána következő Fidesz-adminisztráció is elismerte, úgy kellett fentről rájuk szólni, hogy ilyet nem szabad csinálni.)

DRM is theft

(#84023) lezso6 válasza dabadab (#84022) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ja, az elmúlt 30 év alapján ez tök jól bejött. :D Amúgy nagyon kíváncsi lennék rá, hogy Karácsony megválasztásával mégis mi lesz jobb? Mert ez valahogy mindig lemarad. Inkább úgy látom, hogy te vagy az, aki befogod szemed-füled és azt kiabálod, hogy "e kettő közül kell választani". Mert nem vagy hajlandó tudomásul venni, hogy ki az a Karácsony Gergely, csak az számít, hogy nem Tarlós.

Persze, hisz neki már muszáj volt rendbehozni az országot, különben ott lennénk, mint a görögök.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Politika
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.