Hirdetés
-
PROHARDVER!
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dhampir
félisten
válasz Dhampir #17092 üzenetére
Ez alapján sikerült megoldani.
sudo apt-get install nvidia-cuda-toolkit
sudo apt-get install ocl-icd-opencl-dev
sudo apt-get install wine[ Szerkesztve ]
-
kisho
senior tag
-
kisho
senior tag
válasz Dhampir #17146 üzenetére
Az ubuntu oldalán az imént sikerült megtalálnom a megoldást: a dconf-editorral a 'motion-acceleration' és 'motion-threshold' értékeit visszaállítottam alapértelmezettre a 'org.gnome.settings-daemon.peripherals.mouse'-nál és így most egész kezelhető az egerem. Köszönöm neked is a segítséget!
-
-
jonnyjoker01
veterán
válasz Dhampir #17413 üzenetére
Azért telepítem a régebbi verziót, mivel csak arra van drivere a videokártyámnak.
Unfortunately you can't use this solution in Ubuntu 14.04 or Linux Mint 17, because its kernel and X.org are unfit for this particular solution.
@joeconra: megpróbálom akkor win alól.
[ Szerkesztve ]
Üdv. Johnny
-
sz.balazs.95
veterán
válasz Dhampir #17433 üzenetére
Nem is azzal van a gond.
Alapvetően kétféle képnézegető van, az egyik, amelyik csak megnyitja a képeket, ha a fájlkezelőből kiválasztod, a másik pedig az, ahol a képnézegetőn belül tudod kiválasztani és managelni a képeket.
Na én maximálisan az előbbi kategóriát preferálom, mivel világéletemben fájlkezelőből nyitottam meg a dolgokat, illetve ott már szépen be vannak mappázva.
Na emiatt imádom a GNOME Image viever-t, mert az én használati szokásaimhoz maximálisan illeszkedik.
És emiatt nem szeretem a többit.Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.
-
mAtThEw0319
senior tag
válasz Dhampir #17527 üzenetére
Nem jó, próbáltam már ezt is... itt szerintem azt kellene csinálni, hogy amit feltudok tenni linuxot (perpill az ubuntu 32 bites és a linpus 64 bites megy fel) annál az első bejelentkezésnél feltenni az intel driverét. Csak nem tudom hogyan kell.. mert az illesztőprogramoknál nem jelent meg semmi Ubuntunál... tudtok nekem ebben segíteni? Egyáltalán jól gondolom, hogy így megoldódna a probléma?
-
#40553216
törölt tag
válasz Dhampir #17707 üzenetére
Szerintem mindegy, elődleges-e, ha hátul van. Kérdés, gyorsabb lesz-e, ha elől. Másik kérdés, kell-e, hogy gyorsabb legyen, ha van 4GB RAM-od. Használja-e majd folyamatosan valami. És az is kérdés, hogy kell-e 6GB. Ha hibernálod, akkor kell (azt szokták mondani, de lásd később a swap fájlt) a RAM méretével egyező, hogy ha ez tele van, akkor is legyen hová kiírni a tartalmát. Alternatív megoldás, hogy egyáltalán nem csinálsz swap partíciót, hanem a(z egyébként nem kevés, kell-e ekkora) / alá csinálsz egy dinamikusan méretváltozó swap fájlt.
Debian Administration oldalon konkrét menete, a végén a beállítófájllal.
Creating dynamic swap space -
N0zer0
senior tag
válasz Dhampir #17707 üzenetére
Felesleges mindennek kiterjesztett partíción lenni, ámbár legyen, mert senkinek, semminek nem árt, minden jól kezeli már, utoljára a DOS/Win9x/ME korszakban volt ezzel gond. Ám akkor úgy kéne kinéznie, hogy
Extended partíció
- benne 6GB-os logical partíció, swap
- benne 50 GB-os logical partíció, boot és root céljából
- benne 410GB-os logical partíció, home
- esetlegesen még benne egyéb logical partíció
Nincs más partíció, esetlegesen létrehozható(k) még primariskás partíció(k).Én inkább primary partíciókat használnék, főleg a rootra és a swapra, de persze nem csak így lehet. Az extended/logical arra való, ha 4 partíciónál többet használsz, de erre elég kevés embernek van szüksége, még két OS esetén sem indokolt általában.
Meg én át fogok térni a swapfájlra swap-partíció helyett, csak mindig elhalasztom az újratelepítést és az Archra átállást, időhiány miatt állandóan el vagyok havazva. Pedig meg kell lépnem, mert a korábbi AES-ses megoldásom támadható lett a CBC miatt, ezért mindenképp újra fogom már telepíteni, és akkor AES XTS-sel csinálom. Az LVM meg maradni fog, bár lehet jobban járnék, ha visszatérnék a normál primary partíciókhoz, és a titkosítási jelszóbekérésnél megoldanám, hogy csak egyszer kérje be a jelszót, de azt a többi partíció esetén is használja, csak emiatt van LVM-mem. Sőt, a GPT-re is terveztem átállni, de az nem megy együtt az LVM-mel, szóval mindenképp marad az MBR.
-
N0zer0
senior tag
válasz Dhampir #17711 üzenetére
A swapfájl csak egy dologban jobb, mint a swappartíció. A swapfájl rugalmasabb, bármikor újat tudsz csinálni, növelni és csökkenteni is tudod a méretét, ugyanez partíciónál is kivitelezhető, de sokkal nehezebben.
Egyébként meg igen, ha hibernálni akarsz, akkor kell legalább akkora swap mint a memória mérete, vagy inkább kicsit még nagyobb. Felhasználási szokástól is függ, milyen programokat használsz, egyszerre mennyi alkalmazás van megnyitva, milyen fájlokkal dolgozol. Aki több száz megás, több gigás fájlokkal dolgozik, virtuális gépezik intenzíven, térképeket szerkeszt, vagy adatbázisozik, esetleg összetett megaprojekteket fejleszt le komplett modern fejlesztői környezetben, annak több memória, és több swap is kell. Átlag felhasználónak, aki csak böngészik, meg néha megnéz egy filmet, akár swap sem kell, ha van a gépben legalább 4 GB memória.
-
rup1u5
nagyúr
válasz Dhampir #17699 üzenetére
Nem a venti vagy a CPU sebességét szeretném állítani, hanem azt szeretném, hogy rendesen működjön a ventiszabályzás ahogy kell. Ez egyértelműen a Mint hibája mert semmi mással nem csinálja. Csak ezért meg nem szeretnék váltani ubuntura mert azt nem sikerült megszoknom pedig hónapokig használtam.
[ Szerkesztve ]
Why don't you knock it off with them negative waves!
-
nagyúr
válasz Dhampir #17755 üzenetére
Ha jól emlékszem, novembert olvastam valahol a Debian 8 kiadására is, ezért tervezik az LMDE új kiadását is akkorra, a Jessie már freeze állapotban van, gondolom ez jelentheti, hogy már nem piszkálják, csak finomítanak, felkészítik a stable statusra. Lehet, hogy marhaságot beszélek, de most látom itt a freeze policyt.
(#17763) oncsi
Még mindíg nem sikerült? Már nem emlékszem, hogyan csináltam, de itt több módszert is írnak.
[link][ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
oncsi
őstag
válasz Dhampir #17775 üzenetére
Köszi.
Pl. ezt is lehet használni, Nekem tetszik is, így fenn marad. De asszonynak csak arra kellene, hogy kikeresi a magyar adókat, és hallgatja. A régiben voltak regionális adók, meg kb. minden magyar adó.
Nem lehet egy 12.04-böl ezt valahogy átemelni? Mármint a Rhythmbox-ot.Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél
-
lsebestyen
addikt
-
lev258
veterán
válasz Dhampir #17964 üzenetére
Arra az antivirus-os cikkre nagyon szeretnek hivatkozni az emberek, függetlenül attól, hogy nagyon régi, és szakmailag sem korrekt.
Félreértés ne essék, szabad és kell beszélni vírusokról és más rosszindulatú kódokról Linux-on is, de más kontextusban.
Az Android meg valóban egy mocsár ilyen téren, de ezt a Google intézte el.[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
#40553216
törölt tag
válasz Dhampir #17964 üzenetére
Addig messze jó a Linux, míg 2000-ben írt cikkek ellenére 2014-ben még mindig szenzációszámba megy egy-egy frissen megjelent Linux-kártevő.
A shellshock nem malware, hanem bug.
Az Androidot támadó „vírusoknak” kb. annyi köze van a Linuxhoz, mint egy Linuxon VirtualBoxban futtatott Windowst támadó vírusoknak. -
Dhampir
félisten
válasz Dhampir #17972 üzenetére
A Wirenet trójaival (2012-es cikk) sem szeretnénk egy sötét sikátorban összefutni.
-
#40553216
törölt tag
válasz Dhampir #17972 üzenetére
Értem én. De ezzel a hsz-szel még mindig csak azt támasztod alá, hogy a huszonhárom éves Linux szinte összes ismert malware-ét fel lehet sorolni kb. két perc alatt.
Ez az RSA ez az RSA? Lehet összefüggés? Talán mégsem oroszok csinálták?
És persze, természetesen lehet mindenben hiba, emiatt lehet rá malware-t írni. De tekintettel a Linux szerepére az IT-ben (webszerverek messze legnagyobb része), mégis feltűnő, hogy az elmúlt mondjuk tíz évben nem alakult ki egy pecskeddhez hasonló rendszer, amelyen keresztül rendszeresen foltozgatnák a Linux rendszereket.
CVSS Score Distribution For Top 50 Products By Total Number Of "Distinct" Vulnerabilities
Itt lehet nézegetni a foltozott likakat. Elsőre úgy tűnik, mintha a Linux lenne a legrosszabb. Csakhogy a lista az adott szoftverben az adott vizsgált időszakban (1999-től mostanáig) felfedezett összes hibát felsorolja. A Linuxot mint kernelt egy szoftvernek veszi, a Windows verziókat külön-külön. Ha csak az ötvenes listán lévő Windowsok számait összeadod, több lesz, mint a Linux, konkrétan háromszor annyi (3562), de ha az összes Windows verzióban kötelezően benne lévő IE számát is hozzáadod, akkor 3980. A számokból és a szoftverek használati arányából nemigazán következik az a nagyfokú „dominancia”, amit a Windows mutat a malware-piacon.
A számok Windows esetében nyilván csalnak, hisz’ rengeteg olyan hibát fedeznek fel, mely akár a legkorábbi Windows verzióban is benne lehetett már, de visszakövetni csak mindig az adott legrésebben támogatott rendszerig tudjuk.Linux » Linux Kernel: Security Vulnerabilities (CVSS score >= 9)
Microsoft » Windows Xp: Security Vulnerabilities (CVSS score >= 9)
Microsoft » Windows Vista : Security Vulnerabilities (CVSS score >= 9)
Microsoft » Windows 7 : Security Vulnerabilities (CVSS score >= 9)A nagy táblázatból is látszik, hogy a még nem is öt éves Windows 7-ben négyszer annyi, a legsúlyosabb kategóriába sorolt, többnyire távoli júzer által tetszőleges kód futtatását lehetővé tevő sebezhetőséget találtak, mint az 1999 óta listán lévő Linuxban. (Bár ez sem egyértelmű, hiszen a Linuxban talált 25 hibából 5 esetében, ebből háromban talán, míg a Windows 7-ben talált, az első oldalon felsorolt 50 hibából 39 ad lehetőséget távoli kód futtatására.) A táblázat alatt meg piros betűkkel külön ki van emelve az aktuális legrosszabb statisztikákkal bíró szoftver. Ez pedig az összes Windows verzióba bedrótozott Internet Explorer. Ez nyilván az IE8 és az utána következők, mert csak 2007 óta talált hibák szerepelnek. Nincs átfedés a két listában, így a legsúlyosabb hibák száma 530. 40%-a a Linuxban felfedezett és itt listázott összes hibának!
-
#40553216
törölt tag
válasz Dhampir #18460 üzenetére
Egy MS szupport oldalon nem nagyon tudtak segíteni. De hátha azóta.
-
-
szundybence
aktív tag
válasz Dhampir #18534 üzenetére
"Tud magyarul is?"
Persze. Nézd csak:
(#18535) MMA87: "Igazából Ubuntuval meg vagyok elégedve csak ne kellene az OS-ek között valtogatni."
Én elég jól elvagyok a WINE alatt futó windowszos alkalmazásokkal. Csak néhány olyan van amit muszáj a Virtualbox altti XP-vel dolgoztatni. És csak egyetlenegy, amit muszáj egy külön partícióra telepített XP-vel. Szerencsére ezt az alkalmazást csak ritkán használom.
[ Szerkesztve ]
-
#40553216
törölt tag
válasz Dhampir #18558 üzenetére
[link]Mondjuk ez akkor jó, ha a saját stúdiódban veszel fel zenét, vagy akármilyen stúdió eleve audiofilnek felvett anyagaihoz jutsz hozzá. Mert az átlag konzerv zenénél tök mindegy, szvsz.
Az persze tetszik, hogy természetesen Linux.
Ráadásul nem is low latency, hanem a real time kernellel fut. Az US-is csak nemrég tért rá a low latency-re, ahogy nézem.[ Szerkesztve ]
-
#68216320
törölt tag
válasz Dhampir #18607 üzenetére
Köszönöm, csak hallomásból ismerem. Konkrétan annyira, hogy tudom, létezik ilyen.
Amúgy nem ilyen célú felhasználásra van a gépem. A video-audio cuccokat csak azért kérdeztem, mert alkalomadtán 1-1 ilyen feladatom adódik és érdekel mivel tudnám kényelmesen megoldani. Alapvetően teljesen általános célokra használom a gépet. Web, film, zene, video, webfejlesztés.
Szeretnék a "sima" ubuntu vonalon maradni, kizárólag a feltétlen szükséges programok feltelepítésével.
- - - - - - -
Más:
Érdemes/szükséges/javasolt valamelyik antivirus program telepítése? Ablakos alatt avg-t használtam megelégedéssel. Esetleg van tipp ezen melyiket volna érdemes?
Esetleg van olyan screen recorder, ami közvetlenül tud mkv/mp4-be menteni h264 kódolással?
- - - - - - -
szundybence: Esetlerg megpróbálkozhatnál valami fixerrel. Vagy szétkapni (demux) és újra összerakni (mux) a video/audio sávokat. ezek gyorsan megvannak és nem járnak átkódolással.
[ Szerkesztve ]
-
Dhampir
félisten
válasz Dhampir #18615 üzenetére
A Synaptic csomagkezelőben megtalálható a tiger is, amely jelenti a rendszerben található biztonsági réseket:
TIGER, or the 'tiger' scripts, is a set of Bourne shell scripts, C programs
and data files which are used to perform a security audit of different
operating systems. The tools can be both run altogether once to generate an
audit report of the system and they can also be run periodically to
provide information on changes to the system's security once a
security baseline has been defined. Consequently, they can be used
also as a host intrusion detection mechanism.The tools rely on specialised external security tools such as
John the Ripper, Chkroot and integrity check tools (like Tripwire,
Integrit or Aide) for some of the tasks. The periodic review
mechanism relies on the use of the cron task scheduler and an email
delivery system.TIGER has one primary goal: report ways the system's security can be
compromised.Debian's TIGER incorporates new checks primarily oriented towards
Debian distribution including: md5sums checks of installed files,
location of files not belonging to packages, check of security
advisories and analysis of local listening processes.This package provides all the security scripts and data files.
[ Szerkesztve ]
-
Dhampir
félisten
válasz Dhampir #18801 üzenetére
Linux hálózatbiztonság tanfolyam témaköre
Linux Dokumentációk - a szabilinuxon jó olvasgatni valók akadnak
[ Szerkesztve ]
-
szundybence
aktív tag
válasz Dhampir #18863 üzenetére
Fel lehet rakni a WinUSB-t szinte mindenre. Rágugliztam és az én 14.04.1-es Xubimra sikerült felrakni.
"Viszont azt írtad korábban, hogy UNetbootin alkalmas lehet windows8.1 iso pendrájvra írására?"
Azt én nem állítottam, hanem kérdeztem. Aztán kipróbáltam és nem indult el amit felrakott.
(#18864) ubyegon2: Nem tudom mi baja lehet, de egy biztos, nem indult el róla. Viszont ugyanaz már a WinUSB-s felrakással meg ment.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- Xbox Series X|S
- Clicks - Van-e értelme fizikai billentyűzetet rakni egy iPhone-ra?
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Külpolitika
- Építő/felújító topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest