Hi​r​d​et​és

2018. január 23., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-27 18:39:18

PROHARDVER!

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#42351) Imy válasza jozsi252 (#42349) üzenetére

Imy
(PH! kedvence)

Nincs kedvem végigolvasni, így mennyi volt? 250$-t azért nem adnék érte. Mik a tapasztalataid?

(#42352) Imy válasza gyapo11 (#42350) üzenetére

Imy
(PH! kedvence)

Mennyire éri meg, mennyire jó lámpa? Teszt esetleg?

(#42353) Masooo válasza Attix70 (#42348) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

Az a gond, hogy nem sikerült fogást találni a műanyag házon és azt nem szeretném a valhallába küldeni azért mert nem bírok várni még 1-2 hetet. Most azt hiszem türelmet fogok tanulni.

- Only Pure Fishing - Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt? --Ha láttál kedvező áron ezen termékek közül bármit, küldj privit légyszi :) -távdobó etetőkosár / horgász fotel / ZANFLARE C4 / Xiaomi toll 0.59ért / betét hozzá 0.39ért.

(#42354) emre válasza Imy (#42352) üzenetére

emre
(PH! kedvence)

teszt

Volt itt egy autószerelő akinek nem tetszett, ami nem lep meg, de nem a lámpa tulajdonságai miatt.
Én géplakatosként próbáltam ki. A múlt héten pont éjszakás voltam és nagyon elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#42355) Masooo válasza gyapo11 (#42350) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

Köszi, nem akartam de azt hiszem beolvadtam a kollektívába.... Rendeltem egy másodikat is. Már 6 lámpa, tényleg nem a 3 volt a lejtő alja :Y

amúgy az rj-02-ben milyen led van és lehet cserélni?

[ Szerkesztve ]

- Only Pure Fishing - Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt? --Ha láttál kedvező áron ezen termékek közül bármit, küldj privit légyszi :) -távdobó etetőkosár / horgász fotel / ZANFLARE C4 / Xiaomi toll 0.59ért / betét hozzá 0.39ért.

(#42356) Gargouille válasza Imy (#42352) üzenetére

Gargouille
(kvázi-tag)

Ez egy erőmű, 8db akkuval 2km hatótávval (ha jól láttam), az értelmetlen kategória, de azért király cucc! :D

(#42357) gyapo11

gyapo11
(fanatikus tag)

Akkor vegyél hozzá töltőt is, Lii402 6.99-ért, BILAKOSJ139.

külömbség->különbség, egyenlőre->egyelőre, egyett->egyet, játsza->játssza, vetem->vettem

(#42358) Masooo válasza gyapo11 (#42357) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

Az 1 dolláros kicsi lii töltőre várok. :) Ajándékba akarom adni de mostanában nem linkeli senki kuponra.

(#42359) snipr

snipr
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Két napja áztatom benzinben ezt a nyomoronc ledcsillagot, általában fele ennyi elég szokott lenni, de most valamiért nem akar lejönni rendesen a dóm...

Lehet ezzel kezdeni valamit? Természetesen a "van dögivel" új típusú xp-g2 s4 3d verziók simán patyolat tiszták, ez a nehezen szerzett régi s4 1a verzió meg nem akarja magát megadni sehogy...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#42360) jozsi252 válasza Imy (#42351) üzenetére

jozsi252
(PH! kedvence)

Első 555 feliratkozónak 111$ volt, utána következőknek 150$, majd a csoportos vásárlás után 250$ a vége. Kimentem kipróbálni de nem volt olyan messze lévő terület amit ne tudtam volna megvilágítani vele. Egyik este majd lemegyek a halastóra, aztán ott lehet rendesen tesztelni hogy mit tud, de most eléggé párás az idő, de így is nagyon durva hogy mit tud.
Itt van még néhány saját kép.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 Plus 64GB Silver - Watch Series 2 Space Gray 42mm

(#42361) G@ben

G@ben
(őstag)

Asszony bringájára keresnék lámpát, ahogy tavaly is tettem, csak nem találtam. Néztem a Boruit RJ-02 lámpát, amit az elöl lévő kosár aljára fel tudnék fixen fogatni, mert most a legnagyobb gond, hogy a kormányon lévő lámpa a kosár belsejét világítja meg. Viszont az a bajom vele, hogy nem vízálló, pedig napközben a bringa a szabadban van, és néha elázik. A kérdés, hogy vízállóvá lehet-e tenni, vagy van-e hasonló lámpa, ami alapból vízálló? Illetve az is kéne, hogy fix rögzítés esetén a teleszkóp nélküli bringa rázkódását bírja. A teljesítmény, amit a Boruit tud, elég is lenne, városi, néhol kevésbé kivilágított környéken kéne, de árban is a Boruit körül kéne maradni. Létezik ilyen lámpa?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#42362) Masooo válasza G@ben (#42361) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

az rj02 tartozéka egy pánt, amin ugye van egy gumi aplikáció ami tartja a lámpát. Ezt simán fel tudnád tenni a kosárra fixen, viszont a gumis mivolta miatt a rázkódást alapból meg is oldanád mert a gumis pántok engednek annyit. Ezzel maga a lámpa leszedhető lenne akkor, amikor le akarod szedni mert csak ki kell bújtatni a tartójából és irány a táska / zseb. (az hogy meddig bírja a gumi alap a rázkódást és mikor fárad meg, na az passszzz)

Esetleg egy gumis lap a kosár elejére, erre rányomni a lámpát és 2 műanyag szorítóval fixre fogatni ha nem annyira akarod leszedni de ez vacakabb megoldás ha pl cserélni kell benne az akkut vagy ilyesni, ha pedig megtetszik valakinek akkor huss. Viszont a rázkódást így is tudod tompítani, kikapcsolni nem.

Vítállóvá gumival talán lehetne tenni a fedélnél, az usb/kapcsoló részre talán lehetne neten találni vagy aplikálni vmi kupakot, a szenzoroknál pedig pillanatragacs / szilikon feltöltés zárhatja a réseket amennyire kell, de hogy ez mennyire elegns megoldás azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#42363) G@ben válasza Masooo (#42362) üzenetére

G@ben
(őstag)

Inkább fixre tenném fel, ezen mondjuk van töltő is, azaz ki se kéne venni az akksit, mivel a bringa a lakásban van, ott tudnám tölteni. Viszont a rázkódás miatt nem feltétlen a gumi tartóban tenném fel, hanem anélkül, mert bár nem ismerem a típust, de szerintem abban elforogna.
A rögzítést nagyon fixre csinálnám, hogy ne lehessen csak úgy lekapni, meg a kosár alatt nem is igazán látszódna. :)

(#42364) Masooo válasza G@ben (#42363) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

akkor a 2. variáns jobb neked,

(#42365) WestBam válasza jozsi252 (#42349) üzenetére

WestBam
(Topikgazda)

"Szerintem majd csak akkor ha a csoportos vásárlásnál lévő megrendelőknek kiküldik a lámpákat."
Szóval akkor majd nyáron lesz a boltokban ;] :DDD

Beamshot is jöhet, még este van :B

elemlampablog.hu - ELEMLÁMPA TESZTEK. FRISS KUPONOK: elemlampablog.hu/kuponok/

(#42366) G@ben válasza Masooo (#42364) üzenetére

G@ben
(őstag)

Lehet. Viszont akkor is vízálló lámpa kéne. :)

(#42367) Tamás9x

Tamás9x
(senior tag)

Visszaolvastam még mielőtt kapnám az ívet, de nem tudok dönteni, így inkább egy tapasztaltabbat kérdezek, nagy fejű, keresőlámpa 10.000ft-ig töltő, aksi nélkül. Ha tehetném sorra venném mind de most csak 1 et enegdélyez az úrnő.. :) HELP-
18***
26*** is van itthon, aksiban.

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025

(#42368) Masooo válasza Tamás9x (#42367) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

ezt nekem is ajánlották itt a fórumon megvételre eredeti áron, de most majd féláron van appból!!!

Az úrnőnek egy talpmasszázs hétvégi ágybareggeli és egy szál rózsa mikor nem számít rá v nehéz volt a napja és lenyeli :U azt a picike többletet.

(#42369) Tamás9x válasza Masooo (#42368) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

Engedélyezve van de csak, havi 1db, ééés rajta vagyok az ügyön köszönöm :R

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025

(#42370) Masooo válasza Tamás9x (#42369) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

Az évi 12 lámpa :C

Vedd meg ezt és számíttasd be 2 hónapnak ;]

(#42371) Myers válasza Tamás9x (#42369) üzenetére

Myers
(senior tag)

Esetleg Convoy L6 kb 45-50 dollárért ? Vagy valamelyik Haikelite 30-50 között? Az az Imalent még így is 60-ba kerül, de a legnagyobb baja a módkiosztás. Lásd a topikgazda cikkét.

http://www.muszaj.hu/

(#42372) jozsi252 válasza WestBam (#42365) üzenetére

jozsi252
(PH! kedvence)

Az a baj hogy nincs normális fényképezőm, csak azzal tudok alkotni amit a telefon nyújt. De megpróbálok kölcsönkérni egy gépet amivel tudok távolabbi értékelhető képeket is csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#42373) Tamás9x válasza Myers (#42371) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

Van S2+, SolarStrorm T3, a kódkiosztással sincs gond, 1-2 hónap alatt át tudom írogatni, vagy ha nem megy akkor megszokom. L6, L2 ami most lázba hozott, de a bőség zavara ami most hátráltat.

Masooo: 12 be beleszámít a kicsi 1000ft-os fejlámpa is ;] Bár már nem egyszer sérelmezte, hogy inkább söröznék helyette.

[ Szerkesztve ]

(#42374) WestBam válasza jozsi252 (#42372) üzenetére

WestBam
(Topikgazda)

Jó ez így is. Gyönyörű vetített képe van, ködben kardozni lehet majd vele :DDD

(#42375) jozsi252 válasza WestBam (#42374) üzenetére

jozsi252
(PH! kedvence)

:R

"MOMENTARY mode: five clicks (loosen and re-tighten the tail-cap to return to normal operation)"

Ez pontosan mi akar lenni?

(#42376) WestBam válasza jozsi252 (#42375) üzenetére

WestBam
(Topikgazda)

Ha a neve azt takarja amit kellene, akkor ezzel pillanatnyi bekapcsolást tudsz aktiválni, vagyis mint egy forward clicky kapcsoló úgy fog működni a nyomógomb. De nálad van a lámpa, tessék kipróbálni :DDD

(#42377) ZozzV6 válasza jozsi252 (#42375) üzenetére

ZozzV6
(fanatikus tag)

5 gyors klikk és akkor turbó fényed lesz ha megnyomod a gombot de csak addig amíg nyomva tartod. Meg kell az áramkört szakítani a kilépéshez ebből a módból. Azaz kilazítod a csővéget mintha lockolni akarnád és visszahúzod.
Csak hogy ne érezzem rosszul magam a GT hiánya miatt ma jött egy Emisar D1S és egy Nitecore SRT9 valamint a 15 db régi fajta XP-G2 S4 2B led amit rendeltem. :D
Az X2R, C8, és a zöld D1 csak a méret miatt vannak melléjük téve. Ők régebbi darabok.

Azt kell hogy mondjam mindkét piláccsal elégedett vagyok. D1S lepipálja nem kicsit a 3,5A-re húzott C8-at és alig langyosodik 5A feletti áramfelvétellel. Tud 1500 lument XP-L HI leddel. A D4 firmware ami rejte van annyira nem tetszik így ez is megkapja az andúrilt mint a kistestvére hamarosan.

Nitecore SRT9: Kicsit féltem a HC33 után bár a tesztek neten azt mutatták jól tartja a fényerejét és hálistennek igaz is volt. 2103 lument mértem ami belefér hibahatárba. Turbo stepdown pedig így néz ki:

A melgedés miatt esik le 95%-ra, majd 5 perc után kezd jobban visszavenni de nem hirtelen és 50%-ot azaz kb 1050 lument utána stabilan tart. 5 percnél 59 fokot mértem a fejen a mágnesgyűrű felett majd visszalépés után stabilan 53 fokot tartott. A teszt végén a legmelegebb a mágnesgyűrű felett volt 53 fokkal és a leghidegebb része 43 fokos volt a lámpának ami a kapcsoló volt az alján, tehát elég jól elosztja a meleget a testen. Annak ellenére hogy UNIBODY meg minden marketing hazugság van benne. Ugyanis ez nem unibody. A mágnesgyűrű másképp nem kerülhetne a helyére így a fej ott a gyűrűnél menetes. A gyári képen is látszik ahol illusztrálnák. Bár érdekes a kijelentés hogy jobb mint a 3 részből álló lámpák holott ez is 3 részes :D

Még valami: Az SRT9 nehéz mint a sár. Van benne anyag. 227g akksik nélkül és 321 g 2 db Sanyo NCR18650GA akkuval megpakolva. kétszer olyan nehéz mint egy C8. De ez segít neki a hővezetésben tehát valamit valamiért.
Na mára hirtelen ennyit ;)

[ Szerkesztve ]

(lampamod.blog.hu)Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/ Eladó: Nitecore HC33, Imalent DM21T, Nitecore TIP black és TIP CRI grey, Jaxman E2L, Small Sun MT-G2

(#42378) (jan) válasza ZozzV6 (#42377) üzenetére

(jan)
(őstag)

Hogy haladtok a mokolt nanjing105c firmware-el?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#42379) ZozzV6 válasza (jan) (#42378) üzenetére

ZozzV6
(fanatikus tag)

lett vagy 20 verzió mivel mindig valami bugba futottunk vagy találtunk jobb alapot. Most ott tart a dolog hogy az időzítések beállítva nem siet nem késik és kényelmes kapcsolgatni meg a csoportváltás se nehéz. Az egyes módok szintje még lehet kap finomhangolást és a módcsoportokban is lehet lesz még változás. Most ezen a héten fogom kipróbálni különbőző lámpákban Osram Oslon square, XM-L2, XP-L HI ledekkel is a legfrissebbet.
Jó hír hogy lesz turbo timer ki-bekapcsolható opcióként szóval ezután nem kell félni a 8x-es S2+-tól.

(lampamod.blog.hu)Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/ Eladó: Nitecore HC33, Imalent DM21T, Nitecore TIP black és TIP CRI grey, Jaxman E2L, Small Sun MT-G2

(#42380) (jan) válasza ZozzV6 (#42379) üzenetére

(jan)
(őstag)

Jol hangzik. Varjuk.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#42381) Imy

Imy
(PH! kedvence)

(#42382) spanyoll válasza Myers (#42337) üzenetére

spanyoll
(PH! addikt)

És melyik jobb?
a Nitecore TUBE vagy a Convoy S2+ ?
Ha jól láttam akkor a második is tud ~1lm-es moonlight módot.

📷 shallam.hu 📷

(#42383) Imy válasza spanyoll (#42382) üzenetére

Imy
(PH! kedvence)

Szerintem a Nitecore TUBE egy elég lightos lámpa, inkább S2+. A Nitecore TUBE-t sosem értettem, hogy miért veszik. :D

(#42384) vince válasza spanyoll (#42382) üzenetére

vince
(őstag)

Az s2 a gyári driverrel nem tud holdfény módot, ahhoz másik driverrel kell venned a convoy Ali shopból vagy venni külön egy biscotti drivert és kicserélni.

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#42385) kugyu21 válasza HardSanyeee (#42310) üzenetére

kugyu21
(senior tag)

Viszont ha egy odanézés miatt 20 másodpercre több fény kellene akkor még számottevő melegedés nélkül felkapcsolhatsz a 8 szorossal, míg a kisebbel erre nincs lehetőséged.

(#42386) spanyoll válasza vince (#42384) üzenetére

spanyoll
(PH! addikt)

Köszi, akkor marad a cső.

📷 shallam.hu 📷

(#42387) Tamás9x válasza spanyoll (#42386) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

Zsebbehordós/kulcstartó lesz belőle?

(#42388) Masooo válasza ZozzV6 (#42379) üzenetére

Masooo
(kvázi-tag)

Mivel úgy tűnik nekem, hogy lámpa témában Te vagy a szaktekintély, ezért kérdeznék valamit.

Hogyan tudok biscotti mod-ot tenni az s2+-ra?
Van erre valami leírás kezdőknek. Nagyon kezdőknek?

Nem tudom, hogy kell e nekem, de jó lenne kipróbálni.
S2+ lámpából lehet, hogy veszek majd még egyet, de még nem tudom, inkább s8-ban gondolkoztam, ez is inkább csak túrázni pár alkalomra.

(#42389) spanyoll válasza Tamás9x (#42387) üzenetére

spanyoll
(PH! addikt)

Nem, erre lenne.

📷 shallam.hu 📷

(#42390) Tamás9x

Tamás9x
(senior tag)

Megesett a tekintetem az L2 után egy L6-os szérián, Érdemes nekem most a lumeneken lovagolni? Közép, és max-on menne a lámpa miközben használnám mind a 2 esetben, ahogy nézem 5000K lenne az ideális,
L2 1000lumen adatlap szerint L6 3800? ha van erről valami cikk vagy összehasonlítás szívesen elolvasnám.
irrálisnak érzem a majdnem 4x-es fényáramot.

spanyoll: Bocsi elsiklottam felette :B

[ Szerkesztve ]

(#42391) Zoli-bácsi válasza Tamás9x (#42390) üzenetére

Zoli-bácsi
(tag)

L6 teszt, és sok más az oldalon.

(#42392) Masooo

Masooo
(kvázi-tag)

kerékpárra

zanflare b3

(#42393) Tamás9x válasza Zoli-bácsi (#42391) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

:Y Köszönömm :)
ment a könyvjelzőkbe :)

[ Szerkesztve ]

(#42394) WestBam válasza Tamás9x (#42390) üzenetére

WestBam
(Topikgazda)

Elég markáns a különbség köztük, nem csak vetített képben, hanem teljesítményben is.
Az L2 egy ízig-vérig thrower elemlámpa, míg az L6 inkább flood elemlámpa, hatalmas erővel és nagy felületet képes megvilágítani. Ez az esetek 90%-ban hasznosabb, hacsak nem kifejezetten a távolság a fontos. Arra találsz (szerintem) jobbakat is a blogomban :)

(#42395) spanyoll

spanyoll
(PH! addikt)

Moonlightos featurrel rendelkező lámpák között mi a non plus ultra, ami a holfényen kívül is beszabehu? Elgondolkoztam, hogy ha veszek, akkor már miért ne vennék igazán jót az 1000ftos műanyag vacak helyett? (félek, hogy elindultam a lejtőn :DDD )

📷 shallam.hu 📷

(#42396) Tamás9x válasza WestBam (#42394) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

Köszönöm, akkor olvasok, még mielőtt hülyeséget kérdezek :) :R

spanyoll: Ajajj kezdődik... én is így kezdtem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#42397) spanyoll válasza Tamás9x (#42396) üzenetére

spanyoll
(PH! addikt)

Jó, nagy igények még mindig nincsenek. 10 évente túrázok sötétben, vagy kempingezek, akkor meg az 5 éves szutyok olcsó mckinley fejlámpám is elég, tehát nagy elvárásokat nem kell teljesítenie a lámpának; csak mint írtam ha veszek akkor már ne a legolcsóbbat :D

📷 shallam.hu 📷

(#42398) WestBam válasza HardSanyeee (#42301) üzenetére

WestBam
(Topikgazda)

"Akkor az is lehet, hogy az S9 a gyári adattal ellentétben nem 1,4 amperrel üzemel, hanem többel, ezért nem látszódik a különbség."
Ha jól látom erre nem reagált senki. Most mértem 1,87A a felvett áram, ez elég távol van a gyártó által belőtt 1,4A-től. Amúgy használat közben tényleg elenyésző a különbség az S2+ 8x7135 és a Convoy S9 között.

(#42399) WestBam válasza spanyoll (#42395) üzenetére

WestBam
(Topikgazda)

Mennyi pénzed van? :DDD

(#42400) spanyoll válasza WestBam (#42399) üzenetére

spanyoll
(PH! addikt)

Van elég, a kérdés, hogy erre mennyi :DDD. 5K, amit jó szívvel szánnék rá, 10k meg ha valami hightech élettartam garis, tankok alatt tesztelt fotonágyú (bár tudom, hogy 20-30-50K is lehet egy jobbféle, de valamiért nekem ez már bődületesen sok).

📷 shallam.hu 📷

(#42401) WestBam válasza spanyoll (#42400) üzenetére

WestBam
(Topikgazda)

Akkor Tube :DDD
Esetleg nézd meg a Nitecore P16 cikket, az sem rossz bár az már kimaxolja a keretet és még csak beépített töltés sincs benne.

(#42402) spanyoll válasza WestBam (#42401) üzenetére

spanyoll
(PH! addikt)

Ehh. Megnéztem, marad a tube. Maximum majd ha egyszer rám szakad a bank akkor beruházok valami komolyabba (meg aztán van elég költséges hobbim, nem hiányzik nekem még ez is pluszban :DDD )

📷 shallam.hu 📷

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.