Hirdetés
- A '90-es évek jutnak az eszünkbe az ATK készülő egeréről
- Huszadik születésnapjára eléggé megváltozott az Antec nagytornya
- Még a saját szövetségeseivel szemben is fegyverként használná az AI-t az USA
- Mégis meglepi egy új GeForce-szal a rajongókat az NVIDIA?
- Lassan 2027-re is elfogy a TSMC 2 nm-es gyártókapacitása
- Házimozi haladó szinten
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- Milyen monitort vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- SSD kibeszélő
- Huszadik születésnapjára eléggé megváltozott az Antec nagytornya
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
-
PROHARDVER!

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Dhampir
#39363
üzenetére
Ez a tipikus vihar a biliben effektus.
Ez a rész itt főleg gáz:
"mások úgy tapasztalták, hogy még ha nem is aktiválod a telemetriát, az adatokat akkor is gyűjti a gép erőforrásait terhelve, feljegyzi „az applikációkat és a boot-ot, a használat gyakoriságát és időtartamát” a /home/user/telemetry könyvtárba."
Kik azok a mások? Mit tapasztaltak pontosan? Hogyan tesztelték?
Semmi forrásmegjelölés vagy valami... ez így nulla, kéne valami bizonyítás.Én inkább ennek hiszek:
* application telemetry is always opt-in. That means off by default and only activated by the explicit action of the user (inaction is not good enough).
* application telemetry settings can be changed at any time, and are provided as prominent in the application interface as other application settings
* application telemetry settings are independent of any other settings, features or functionality, that is applications can't tie the availability of unrelated aspects of the application to telemetry being enabled
* applications honor system-wide telemetry settings where they exist (global "kill switch")
* we provide detailed documentation about how to control the application telemetry system* collected data must have a clear purpose
* data is downsampled to the maximum extent possible at the source
relevant correlations between individual bits of data should be computed at the source whenever possible
* data collection is stopped once the corresponding question has been answeredItt van a KUserFeedback forráskódja, lehet nézegetni aki szeretné: https://github.com/KDE/kuserfeedback
-------
Ez meg konkrétan szarkeverés:
"A KDE pártfogói között vannak a Google, Canonical, SUSE és Qt. Most már kezd tisztulni a kép! A Google ismét a színen, a Canonical-lal és a SUSE-val!"
A Google profilt készít a felhasználóiról azok szokásai, keresési előzményei, hívásai, helyadatai stb. alapján, ezekkel kereskedik, és ezt elkerülni sem tudod, legfeljebb, ha nem használsz semmit, ami a Google-höz köthető. Ezzel szemben a KUserFeedback által gyűjtött adatok nem kapcsolhatók személyhez de még csak nem is kapcsolhatók össze, nem épít belőlük profilt a KDE, az adatgyűjtés célja átlátható, ráadásul az adatgyűjtésben való részvétel teljesen önkéntes, és alapértelmezetten le van tiltva.
A KDE olyan adatokat gyűjt, mint hogy mekkora képernyőfelbontást használsz, milyen grafikus drivert használsz, stb. Olvasnivaló:
http://blog.davidedmundson.co.uk/blog/what-we-can-learn-from-plasma-telemetry/Az, hogy Debianban a KUserFeedback eltávolítása magával viszi az egész plasma-desktopot is, csomagolási kérdés. A csomag karbantartóját kell megkérdezni, hogy miért így adta meg a függőségeket.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Házimozi haladó szinten
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- GoodSpeed: Mutasd magad topic!
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Milyen monitort vegyek?
- Macska topik
- Trollok komolyan
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Starlight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4650
- Apple iPhone 12 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Részletfizetés. BankMentes. Kamatmentes. Új noblechairs EPIC - ZÖLD 3 év garancia!
- Asus VZ239 23 Full HD Monitor 6 hó garancia Házhozszállítás
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ultra 5 245KF / RTX 5060 / 16GB RGB DDR5 / 1TB Nvme SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


