- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Autós kamerák
-
13850 - 13801
43603 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13850 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:03 Téma összefoglaló

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
walanr
csendes tag
-
#40553216
törölt tag
Sziasztok.
Már lassan 1 hónapja használok kubuntut, de pár napja a frissítéskezelő nem hajlandó működni, azt írja, hogy Úgy tűnik, hogy már fut egy másik csomagkezelő. Zárjon be minden egyéb csomagkezelőt csomagok telepítéséhez vagy eltávolításához. Mit keressek? mit kellhet leállítani? Valahol korábban írták erre ezt a parancsot: sudo lsof /var/lib/dpkg/lock, de ez nekem semmit nem ad ki terminálban.Szerintem a frissítéskezelő indul el automatikusan. Ha végigment, kijelzi, mi frissíthető.
-
walanr
csendes tag
Sziasztok.
Már lassan 1 hónapja használok kubuntut, de pár napja a frissítéskezelő nem hajlandó működni, azt írja, hogy Úgy tűnik, hogy már fut egy másik csomagkezelő. Zárjon be minden egyéb csomagkezelőt csomagok telepítéséhez vagy eltávolításához. Mit keressek? mit kellhet leállítani? Valahol korábban írták erre ezt a parancsot: sudo lsof /var/lib/dpkg/lock, de ez nekem semmit nem ad ki terminálban. -
#59070464
törölt tag
Szerintem nalam a driverekkel lesz valami. Csak tudnam min valtoztassak es azert hova nyuljak es hogy csinaljam.
Egy P4-es gepen nem laggol a Unity. Az Ivy i3-as gepemen igen. Az XFCE tearinggel. Ezer %, hogy driver gond. -
róland
veterán
Valaki tudna lóküldeni egy "channel.conf" fájlt MeTV-hez? (Végre látja a Leadtek WinFast DTV Dongle Mini tuneremet az Ubuntu, csak a MeTV gyári beállításaival nem megyek semmire.)
-
#68216320
törölt tag
A következő hibába futok bele folyamatosan:
Adva van egy E350-es APU köré kialakított mediacenter, amit otthoni filmezésre, zenehallgatásra, letöltésre használok napi 24 órás üzemben.
A hangot egy USB-s DAC szolgáltatja.
A frontend a médiák lejátszására az XBMC.
A probléma, hogy bizonyos időközönként, (kb. 2-4 óránként) elveszíti a DAC-al a kapcsolatot és megszűnik a hang.
Próbáltam 12.04 alatt 3.2 és backport kernelekkel is, most 13.10 van feltéve 3.13 kernellel.
Most valami oknál fogva a TV HDMI kimenetén jelent meg hang, de nem normális módon, hanem recsegve.
A DAC-ot ki-be csatlakoztatva sem jött vissza a hang, amíg a menüben újra be nem állítottam átváltva másra, majd vissza. Ekkor újra működött.Van ötlet, hogy mi okozhatja a problémát?
-
sh4d0w
félisten
GRUB-ban tudsz választani, melyik kernelt bootolja.
-
_Petya_
őstag
Sziasztok,
Valaki tudja, hogy lehet a 13.10-et rávenni arra, hogy ne mountolja automatikusan az összes partíciót, amit csak talál? Direkt nem tettem be az fstab-ba a windows-os partícióimat, hogy ne is akarja mountolni... viszont az USB-s eszközök automatikus mountolását nem akarom kikapcsolni.
Le lehet ezt valahogy tiltani, csak bizonyos eszközökre?
Köszi,
Petya -
#59070464
törölt tag
Nézdd, erre nincs igen vagy nem.
PPA addig jó, amíg annak készítője is jó.
Sokszor maga a programfejlesztő a PPA karbantartója is, így ezekkel nincs nagy gond. Ha a stabilitással lenne gond, akkor az eredeti repos sem biztos, hogy sokkal jobb, de arra bármikor visszatérhetsz. És szerintem a PPA-s még mindig jobb, mint a kézi csomag/tar-os egyéb megoldások, hiszen a buildelés Ubuntura történik (mondjuk a kézi build is
), és a frissülés is (ha a PPA jól karbantartott) automatikus.Egyébként, ha nincs jó okod arra, hogy miért használsz újabb kernelt, akkor annyira általában nem érdemes előreszaladni. A repoban lévő legalább biztos, hogy security fixes, és frissülő, és nem magadnak kell mindig újabb és újabb után vadásznod, amivel lehet hogy más csomag fog borulni (általában a zárt driverek.)
Ha meg valaki ennyire rá van cuppanva a verziószámra, akkor keressen egy rolling distrot, aztán ott meglesz a bleeding edge...
Úgy látom kevés dolog egyöntetű a pingvin alatt.

Kernelt miért nem tudok downgradelni (3.12) a megszokott módon? Három file letöltve, majd alatta kiadva a sudo dpkg -i *.deb parancs. Lefut, minden ok(-nak tűnik), reboot. Marad a 3.13.x.

-
lionhearted
őstag
Teljesen világos.
Érdemes repóból telepíteni? Gondolok a biztonságra és nem tudom még mire. Az már bizonyos, hogy bőven frissebb verziót telepítek repóból (pl. LibreOffice Stable), mint az Ubuntu Software Center-ből. Rá szabad szokni erre vagy van/lesz hátránya?
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install libreofficeNézdd, erre nincs igen vagy nem.
PPA addig jó, amíg annak készítője is jó.
Sokszor maga a programfejlesztő a PPA karbantartója is, így ezekkel nincs nagy gond. Ha a stabilitással lenne gond, akkor az eredeti repos sem biztos, hogy sokkal jobb, de arra bármikor visszatérhetsz. És szerintem a PPA-s még mindig jobb, mint a kézi csomag/tar-os egyéb megoldások, hiszen a buildelés Ubuntura történik (mondjuk a kézi build is
), és a frissülés is (ha a PPA jól karbantartott) automatikus.Egyébként, ha nincs jó okod arra, hogy miért használsz újabb kernelt, akkor annyira általában nem érdemes előreszaladni. A repoban lévő legalább biztos, hogy security fixes, és frissülő, és nem magadnak kell mindig újabb és újabb után vadásznod, amivel lehet hogy más csomag fog borulni (általában a zárt driverek.)
Ha meg valaki ennyire rá van cuppanva a verziószámra, akkor keressen egy rolling distrot, aztán ott meglesz a bleeding edge...
-
#59070464
törölt tag
Nem teljesen, a végződés arra utal, hogy melyik verzióra van buildelve. Ettől még régebbire is felkerülhet, persze mindig megmarad az esély, hogy nem kompatibilis, de átalában menni szokott. Nyilván, minél messzebbi a két verzió, úgy csökken ennek az esélye.
Teljesen világos.
Érdemes repóból telepíteni? Gondolok a biztonságra és nem tudom még mire. Az már bizonyos, hogy bőven frissebb verziót telepítek repóból (pl. LibreOffice Stable), mint az Ubuntu Software Center-ből. Rá szabad szokni erre vagy van/lesz hátránya?
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install libreoffice -
lionhearted
őstag
Nem teljesen, a végződés arra utal, hogy melyik verzióra van buildelve. Ettől még régebbire is felkerülhet, persze mindig megmarad az esély, hogy nem kompatibilis, de átalában menni szokott. Nyilván, minél messzebbi a két verzió, úgy csökken ennek az esélye.
-
#59070464
törölt tag
-
lionhearted
őstag
-
#68216320
törölt tag
-
sh4d0w
félisten
-
#68216320
törölt tag
de eddig, amikor az XBMC-XVBA-hoz raktam össze a rendszert, akkor fel kellett tenni a repo-ból az fglrx-et. Itt ilyet nem látok. Vagy az első pontban a saját repo-ból telepített libg3dvl-mesa lenne az?
-
Syl
nagyúr
Létezik, hogy a Unity-nek kevés egy Intel i3 Ivy IGP-je? Dota 2 még is elmegy FHD/Low-on szépen. Szóval nem igazán értem. Ahogy lenyitom a "search your computer and online sources" gombot, vagy ha leteszek launcher-re bármit, akkor lassan teszi le és/vagy laggol.
OS: Ubuntu 14.04 x64
Kernel: 3.14-rc2sudo lswh -c video:
*-display
description: VGA compatible controller
product: Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 2
bus info: pci@0000:00:02.0
version: 09
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=i915 latency=0
resources: irq:45 memory:f7800000-f7bfffff memory:e0000000-efffffff ioport:f000(size=64)Nem telepítettem semmilyen graphics driver-t.
Debian 7.3/7.4 (Gnome): nem laggol. Hibátlan.
Xubuntu (XFCE): nem laggol, de hatalmas a tearing.XFCE lenne a király, de a tearing-t képtelen voltam megoldani. Mondjuk nagyon kezdő vagyok. Rengeteg ilyen problémával van tele a net, ami nagy része solved, én mégsem jártam sikerrel. A Unity szép, de valahogy mindig visszahúzok az XFCE sebességéhez.
Az i3 több mint elég hozzá. Egy évig használtam 12.04-et, semmi akadás nem volt benne. Ellenben 13.10-esen, amikor próbáltam, valamiért nagyon lassú az animáció. És hiába piszkáltam a Compiz-t, nem segített rajta. Szerintem valamit elqrtak benne.
Persze az is benne van, hogy gyík az intel driver. Youtube videónál, függetlenül hogy flash vagy html5 alapú, nagyon terheli a cpu-t.

-
fradi81
veterán
Létezik, hogy a Unity-nek kevés egy Intel i3 Ivy IGP-je? Dota 2 még is elmegy FHD/Low-on szépen. Szóval nem igazán értem. Ahogy lenyitom a "search your computer and online sources" gombot, vagy ha leteszek launcher-re bármit, akkor lassan teszi le és/vagy laggol.
OS: Ubuntu 14.04 x64
Kernel: 3.14-rc2sudo lswh -c video:
*-display
description: VGA compatible controller
product: Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 2
bus info: pci@0000:00:02.0
version: 09
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=i915 latency=0
resources: irq:45 memory:f7800000-f7bfffff memory:e0000000-efffffff ioport:f000(size=64)Nem telepítettem semmilyen graphics driver-t.
Debian 7.3/7.4 (Gnome): nem laggol. Hibátlan.
Xubuntu (XFCE): nem laggol, de hatalmas a tearing.XFCE lenne a király, de a tearing-t képtelen voltam megoldani. Mondjuk nagyon kezdő vagyok. Rengeteg ilyen problémával van tele a net, ami nagy része solved, én mégsem jártam sikerrel. A Unity szép, de valahogy mindig visszahúzok az XFCE sebességéhez.
Még meg sem jelent, majd ha kijön lehet már jó lesz, az intelek jók linuxra. Addig is keress rá a compton-ra, az xfce-re jó lehet tearing ellen.
-
sh4d0w
félisten
Létezik, hogy a Unity-nek kevés egy Intel i3 Ivy IGP-je? Dota 2 még is elmegy FHD/Low-on szépen. Szóval nem igazán értem. Ahogy lenyitom a "search your computer and online sources" gombot, vagy ha leteszek launcher-re bármit, akkor lassan teszi le és/vagy laggol.
OS: Ubuntu 14.04 x64
Kernel: 3.14-rc2sudo lswh -c video:
*-display
description: VGA compatible controller
product: Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 2
bus info: pci@0000:00:02.0
version: 09
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=i915 latency=0
resources: irq:45 memory:f7800000-f7bfffff memory:e0000000-efffffff ioport:f000(size=64)Nem telepítettem semmilyen graphics driver-t.
Debian 7.3/7.4 (Gnome): nem laggol. Hibátlan.
Xubuntu (XFCE): nem laggol, de hatalmas a tearing.XFCE lenne a király, de a tearing-t képtelen voltam megoldani. Mondjuk nagyon kezdő vagyok. Rengeteg ilyen problémával van tele a net, ami nagy része solved, én mégsem jártam sikerrel. A Unity szép, de valahogy mindig visszahúzok az XFCE sebességéhez.
Valószínűleg a driverhiány a probléma oka. Lassítónak jók csak az intel vackai, de azért a Unity nekik sem okoz problémát.
Peachman: a nyílt drivert használja, nem a zártat.
-
#59070464
törölt tag
Létezik, hogy a Unity-nek kevés egy Intel i3 Ivy IGP-je? Dota 2 még is elmegy FHD/Low-on szépen. Szóval nem igazán értem. Ahogy lenyitom a "search your computer and online sources" gombot, vagy ha leteszek launcher-re bármit, akkor lassan teszi le és/vagy laggol.
OS: Ubuntu 14.04 x64
Kernel: 3.14-rc2sudo lswh -c video:
*-display
description: VGA compatible controller
product: Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor Graphics Controller
vendor: Intel Corporation
physical id: 2
bus info: pci@0000:00:02.0
version: 09
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=i915 latency=0
resources: irq:45 memory:f7800000-f7bfffff memory:e0000000-efffffff ioport:f000(size=64)Nem telepítettem semmilyen graphics driver-t.
Debian 7.3/7.4 (Gnome): nem laggol. Hibátlan.
Xubuntu (XFCE): nem laggol, de hatalmas a tearing.XFCE lenne a király, de a tearing-t képtelen voltam megoldani. Mondjuk nagyon kezdő vagyok. Rengeteg ilyen problémával van tele a net, ami nagy része solved, én mégsem jártam sikerrel. A Unity szép, de valahogy mindig visszahúzok az XFCE sebességéhez.
-
#68216320
törölt tag
-
#68216320
törölt tag
Itt a hiba, te régi catalyst-ot használsz. Nem támogatja az új kernelt. Még a legfrissebb stabil 13.12 is csak Ubuntu 12.04.2 vagy 13.04. A beta driver kell neked.
Mindig olvasd el a Release Notes-t. Abban benne van mindig, hogy mit támogat.Igen, rájöttem már. Most ismét újratelepítem, de hagyom a 3.2 kernelt. Viszont nem tudom emiatt-e, de az USB-s DAC időnként elhallgat és akadozik ilyenkor a video képe is. Ezért akartam másik kernelt, de akkor hagyom a fenébe.
-
stopperos
senior tag
Saucy-hoz nem volt az a program ami kellett volna

Kezdem az elejéről és megy fel a 12.04 x64 minimal.
Amint felmegy rögtön felteszem a saucy backport kernelt.
Ezután a szokott módon tudok majd a Catalyst 12.10-ből deb-et csinálni?Így szoktam a minimal install után:
sudo apt-get install dh-make dh-modaliases execstack libc6-i386 lib32gcc1
sh amd-driver-installer-catalyst-12.10-x86.x86_64 --buildpkg Ubuntu/preciseEz mehet így?
Itt a hiba, te régi catalyst-ot használsz. Nem támogatja az új kernelt. Még a legfrissebb stabil 13.12 is csak Ubuntu 12.04.2 vagy 13.04. A beta driver kell neked.
Mindig olvasd el a Release Notes-t. Abban benne van mindig, hogy mit támogat. -
#68216320
törölt tag
Saucy-hoz nem volt az a program ami kellett volna

Kezdem az elejéről és megy fel a 12.04 x64 minimal.
Amint felmegy rögtön felteszem a saucy backport kernelt.
Ezután a szokott módon tudok majd a Catalyst 12.10-ből deb-et csinálni?Így szoktam a minimal install után:
sudo apt-get install dh-make dh-modaliases execstack libc6-i386 lib32gcc1
sh amd-driver-installer-catalyst-12.10-x86.x86_64 --buildpkg Ubuntu/preciseEz mehet így?
-
#68216320
törölt tag
Régebbi nyílt driver-t nem lehet valahogy elérni? Ugyanis azzal régebben nem akadt és könnyű volt feltenni.
Most egyébként próbálok egy Saucy minimal install-t feltenni és azzal rendszer gui nélkül beállítani a dolgokat. Arra csinálok egy újabb csomagot a driverből. -
hcl
titán
E-350-es a gép, azt hiszem HD6310 a VGA. Eddig működött szépen, de a kernelfrissítés hazavágta. A repo-ban lévő driverrel nem használom, mert azzal valamiért akadozik az xbmc gui. Valami 12.x driverből csináltam neki deb csomagokat. Azzal használtam a kernel frissítésig.
Most újrahúztam a rendszert és rögtön feltettem a saucy backport kernelt és nem tudom feltenni a deb csomagokat sem. Függőségi gondjai vannak, de nem lehet megoldani.Csinálj újra a driverből csomagot.
-
stopperos
senior tag
E-350-es a gép, azt hiszem HD6310 a VGA. Eddig működött szépen, de a kernelfrissítés hazavágta. A repo-ban lévő driverrel nem használom, mert azzal valamiért akadozik az xbmc gui. Valami 12.x driverből csináltam neki deb csomagokat. Azzal használtam a kernel frissítésig.
Most újrahúztam a rendszert és rögtön feltettem a saucy backport kernelt és nem tudom feltenni a deb csomagokat sem. Függőségi gondjai vannak, de nem lehet megoldani.Sajnos nem tudok segíteni, nincs ötletem.
-
#68216320
törölt tag
Legközelebb írd le a kártyád típusát is. De tippre HD5000 alatti kártyád van, amihez legacy driver volt fenn. A gond az, hogy azt már csak a 3.2 kernelhez készítették. Újabbal nem fog menni.
Én is ugyanebben a cipőben járok, HD3450 kártyámmal. Inkább átváltottam a nyílt forrású driverekre. Vagy visszamész 3.2 kernelre, vagy pedig felrakod az xserver-xorg-lts-saucy csomagot, és nyílt forrással tolod.E-350-es a gép, azt hiszem HD6310 a VGA. Eddig működött szépen, de a kernelfrissítés hazavágta. A repo-ban lévő driverrel nem használom, mert azzal valamiért akadozik az xbmc gui. Valami 12.x driverből csináltam neki deb csomagokat. Azzal használtam a kernel frissítésig.
Most újrahúztam a rendszert és rögtön feltettem a saucy backport kernelt és nem tudom feltenni a deb csomagokat sem. Függőségi gondjai vannak, de nem lehet megoldani. -
stopperos
senior tag
Ubuntu 12.04-et használok GUI nélkül. Frissítettem a kernelt saucy backport-ra, de azóta nem indul az xbmc, azt írja nincs vga driver. Amd driver elvileg fent van. A weboldalról szedtem le és csináltam belőle .deb csomagokat. A kernel frissítésig tökéletesen működött. Hogyan tovább?
Legközelebb írd le a kártyád típusát is. De tippre HD5000 alatti kártyád van, amihez legacy driver volt fenn. A gond az, hogy azt már csak a 3.2 kernelhez készítették. Újabbal nem fog menni.
Én is ugyanebben a cipőben járok, HD3450 kártyámmal. Inkább átváltottam a nyílt forrású driverekre. Vagy visszamész 3.2 kernelre, vagy pedig felrakod az xserver-xorg-lts-saucy csomagot, és nyílt forrással tolod. -
#68216320
törölt tag
Ubuntu 12.04-et használok GUI nélkül. Frissítettem a kernelt saucy backport-ra, de azóta nem indul az xbmc, azt írja nincs vga driver. Amd driver elvileg fent van. A weboldalról szedtem le és csináltam belőle .deb csomagokat. A kernel frissítésig tökéletesen működött. Hogyan tovább?
-
Aethelstone
addikt
-
#59070464
törölt tag
Akkor is vicces

Mióta kiírtottam a windowst 2 éve, nem láttam ilyet
Meg kellett volna cserelnem a driveok betujelet? Ezt dobta a gep, szerintem egyertelmu volt. Majd ahol te irsz "hulyeseget", igyekszem ott lenni.

-
Aethelstone
addikt
Ilyet nem mondok. Nem szemeteljük tele a számítógépet. Egyébként passz.
-
gery2123
őstag
pendrive vagy külső hdd? Nekem pendrive esetén csinálja..
Pendrive. Nem tudod mit lehetne csinálni ezzel a dologgal? We ne azt mond hogy rakjak fel egy manjaro, vagy Chakra, Debian... :-D remélem a 17 be már minden jó lesz addig meg ha nics rá megoldás akkor kibirjuk.
-
Aethelstone
addikt
-
hcl
titán
D:\ ?
A másik partíció a winyóján, amin adatokat tárol, gondolom. Nálam is D és E a két adatpartíció, nem változtattam rajta.
-
Aethelstone
addikt
-
hcl
titán
Ja, ha csak sudoval megy, akkor a userednek nincs joga arra a partisünre.
-
#59070464
törölt tag
Miért nem tudok QBittorent-el letölteni a D:\ meghajtóra? Mondjuk a filekezelő sem tud mappát létrehozni ott. Terminal-ból sudo mc paranccsal persze már működik. Miért?
EarL 007: törölve. Hibaüzenet megszűnt.

-
Aethelstone
addikt
pendrive vagy külső hdd? Nekem pendrive esetén csinálja..
-
hcl
titán
plymouthd egy grafikus boot animáció daemonja, és az ehhez tartozó boot előtt futó service. maga a pkg lehet nem van felkészítve a még elég bétás rendszerre, ezért eldobja magát.
megoldás: gyakd le a plymouth-t. nem lesz fancy-shiny boot, de kit érdekel.
nem tudom ki hogy van vele, de én egy Linuxnál jobban szeretem látni mit ír ki a konzol bootkor, ahogy ömlenek a sorok, logok.
+1
-
gery2123
őstag
Hali mindenki!
Miért van az hogy Mint 16 altt, de volt alkalmam Ubi alatt is észrevenni, hogy ha USB-re másolok van úgy hogy a rendszer beszaggat, belassul, mintha egy ezeréves gépet használnék. Mit lehet ellene tenni?
-
#19617792
törölt tag
plymouthd egy grafikus boot animáció daemonja, és az ehhez tartozó boot előtt futó service. maga a pkg lehet nem van felkészítve a még elég bétás rendszerre, ezért eldobja magát.
megoldás: gyakd le a plymouth-t. nem lesz fancy-shiny boot, de kit érdekel.
nem tudom ki hogy van vele, de én egy Linuxnál jobban szeretem látni mit ír ki a konzol bootkor, ahogy ömlenek a sorok, logok.
-
#59070464
törölt tag
-
Syl
nagyúr
-
#59070464
törölt tag
-
stopperos
senior tag
Mert az olyan dologgal jár ami komolyabb, és újra kell indítani biztos a mysql szervert. Ahhoz a dist-upgrade kell a sima upgrade helyett.
-
fecus
őstag
Tiszteletem!
Ezt miért írja a Ubuntu 12.04 szerver apt-get upgrade esetén:
"Az alábbi csomagok vissza lesznek tartva:
mysql-client-5.5 mysql-server-5.5 mysql-server-core-5.5"Miért nem frissíti ill. jó ez így nekem a szerveren?
Üdv.
FF.
-
Dzsolo
senior tag
Sziasztok!
Kezdő vagyok, most tettem fel egy Ubuntu Linuxot. egy problémám van vele hogy az alaplapi HDMI kártyán keresztűl nincs hang. A kép az jön szépen de hang az nincs, hiába tettem át analógról digitálisra...
megköszönném ha valaki segítene

Új hozzászólás Aktív témák
-
13850 - 13801
43603 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13850 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Ubuntu Linux
- (kiemelt téma)
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Gaming notebook topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- További aktív témák...
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- HP ZBook Fury 17 G8 i7-11800H 32 GB RAM 1TB SSD NVIDIA RTX A3000 Garancia
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7400 / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 256 SSD + 1TB HDD
- AKCIÓ! ASROCK B650M R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 7900 16GB Jonsbo D31 TG fehér ADATA 750W
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 515+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- Nokia C12 / 2/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Egy P4-es gepen nem laggol a Unity. Az Ivy i3-as gepemen igen. Az XFCE tearinggel. Ezer %, hogy driver gond.

), és a frissülés is (ha a PPA jól karbantartott) automatikus.







