Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibi970307

    tag

    Sziasztok!

    Eddig is próbáltam figyelni arra, hogy a lehetőségeimhez mérten a lehető legfinomabb kávét tudjam inni, így a régi Szarvasi helyett 4 éve lett egy Delongi karos (nyomásfokozós), majd 7 hónapja egy Jura Impressa Scala Vario automata kávéfőző (sajnos muszáj automata, egyedül csak én szeretek a kávéfőzés folyamatával is foglalkozni). Eddig szinte csalódott is voltam, mert soha sem volt olyan Crema, mint a nyomásfokozós Delonghival. Kávékból próbáltam a Tchibo Sicilia Style-t, kb 1 hónapja az AVX két fajta kávéját is, de nekem a legjobb ízt a Boro Coffee hozta. A főnököm egy haverjáé a cég, és feltűnt, hogy a munkahelyen mindig finom a kávé, így rákérdeztem, hogy milyen fajta és vettem én is belőle. A Boro Coffee Gold-ot próbáltam még csak, ami 30% arabica és 70% robusta keverék, de van még sok fajta. Érdekes módon ezzel a kávéval nagyon szép, vastag crema keletkezett, a presszó pedig nagyon finom, krémes. Az AVX-es valamiért nem volt ilyen, és kicsit nekem savas is volt.
    Próbálta már esetleg más is? Szerintem egész jó árban vannak, kíváncsi lennék más véleményére is. Szeretném majd kipróbálni a drágább fajtákat is.

Új hozzászólás Aktív témák