Hirdetés

2017. október 19., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-18 12:13:24

PROHARDVER!

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

(#67301) Intruder2k5 válasza Anonymus23 (#67300) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Na igen, de a 1043 jelölés is megtévesztő, ráadásul a fogyasztó kárára. Mert ha megveszel egy 941ND-t, és otthon kibontva azt látod, hogy 100Mbps helyett Gbit-es, az még nem akkor katasztrófa, de aki az USB-t készül használni, és... Vagy akkor adtak volna neki egy új számot, de ez így megtévesztés.

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#67302) suste válasza Intruder2k5 (#67299) üzenetére

suste
(Topikgazda)

hát usb nélkül az is....persze biztos jó sokan beleugranak majd, mert a 1043-as szerintem sok helyen ismerik, mint ár/érték bajnok (még ha nem is használják az USB-t rajta)
egyébként én azt hittem majd ez is kap egy MTxxxx procit, mint a 841....

Openwrt fw-k --> http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html --> README.TXT!!!

(#67303) wigyori válasza suste (#67297) üzenetére

wigyori
(újonc)

X, szerintem az Archer szeriat akarjak elorebb tolni...

-w-

(#67304) woodworm válasza HummeRC (#67298) üzenetére

woodworm
(őstag)

A magyar aloldalról biztosan nem került le, és nem csak google-val, hanem az oldal szűrőjével is megtalálható.

(#67302) suste
A 7621-es nem lenne rossz bele, de a 7620 azzal gyenge switch-csel, ami a többi hasonlóban van nem lenne szerencsés.

[ Szerkesztve ]

(#67305) suste válasza Intruder2k5 (#67301) üzenetére

suste
(Topikgazda)

itt tényleg ez a baj, hogy megtévesztő
és sok ember nem fog utánaolvasni (sajnos), csak megveszi amit ajánlanak neki
közben USB nélkül már abszolut nem kiemelkedő ...... vagyis várjuk meg az árát, bár nem hinném hogy lejjebb viszik (főleg annyira, hogy a piac alá menjenek), sőt tuti számítanak is a potya bevélelre ami a név miatt tuti meg is lesz még jó sokáig

de webáruházakban ND-sen is árulják egyelőre, ráadásul 10K körül is, ha valakinek kell akkor most vegye:)

aztán maradt a 842v3 mint 100Mbit/s -es alternatíva, és kész?
nem lesz olcsó gigabites, usb-s, cfw-s router :F :(((

[ Szerkesztve ]

Openwrt fw-k --> http://logout.hu/bejegyzes/suste/openwrt_barrier_breaker_14_07_sajat_verzio.html --> README.TXT!!!

(#67306) kentucky

kentucky
(őstag)
LOGOUT blog

akkor gyors veszek még egy 1043-ast. Ár érték arányban verhetetlen. Soha nem volt még ilyen stabil routerem.

(#67307) woodworm válasza suste (#67305) üzenetére

woodworm
(őstag)

"nem lesz olcsó gigabites, usb-s, cfw-s router"

Úgy néz ki, itthonról nem, de azért a bátrabbaknak van alternatíva. Jelenleg a xiaomi 3g mindent üt.

(#67308) kentucky válasza woodworm (#67307) üzenetére

kentucky
(őstag)
LOGOUT blog

mediatek proci :(

(#67309) wigyori válasza suste (#67305) üzenetére

wigyori
(újonc)

Az Archer C2 nem jatszik? En a magam reszerol nem vagyok kibekulve a mediatek-es cuccokkal, de ez egyeni szocproblem. :) Valamit itt [1] alkotnak hozza, de pull req-et nem lattam me'g belole.

-w-

[1] https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=52625&p=11

(#67310) woodworm válasza kentucky (#67308) üzenetére

woodworm
(őstag)

Azzal a procival tudtommal nincs gond, a 2,4 GHz-es chip szolgáltatja a gondot a 860l-ben, a 3g-ben viszont az utódja van. Ha minden igaz, akkor ezzel már kevesebb a gond. Az ára pedig ~7500 Ft.

(#67311) HummeRC válasza woodworm (#67304) üzenetére

HummeRC
(őstag)

Bocsánat, igazad van, én néztem el, hogy van egy második oldal is. A fehér alapon világos szürkét pont nem láttam.
Ezek szerint akkor külön típus lett a 1043N és 1043ND. :R

[ Szerkesztve ]

(#67312) DVlad válasza varmi2 (#67268) üzenetére

DVlad
(senior tag)

Szia!

Rádugtam a külső hdd-t, és nem látszik a hálózaton. Valahogy sejtettem, hogy nem ilyen egyszerű ez..
Mit kell még tennem, hogy valóban látszódjon?

Előre is köszönöm!

(#67313) HummeRC válasza DVlad (#67312) üzenetére

HummeRC
(őstag)

Ha jól láttam V1-ed van. Pl bekapcsolod a network sharinget a routerben? [link]

(#67314) DVlad válasza HummeRC (#67313) üzenetére

DVlad
(senior tag)

Természetesen nem. De most már be fogom, ha megtalálom.
Köszönöm!

(#67315) HummeRC

Grazie mille!
:D

[ Szerkesztve ]

(#67315) HummeRC válasza DVlad (#67314) üzenetére

HummeRC
(őstag)

Amit linkeltem oldalon van a V1 szimulátora. Rákattintasz és ott megnyomod a bal oldalon a network sharinget. Látni fogod, hogy hogy kellene kinéznie és mit keress. ;)

(#67316) Anonymus23 válasza suste (#67302) üzenetére

Anonymus23
(PH! addikt)

Nagyker oldalon megjelent a WR1043ND v5 is, de semmi extrát nem látok a v4-hez képest, TP-Link oldalon még csak v4-hez van támogatás...

Semmi extra nem látszik:

Képet nem tudok felrakni, mert mindenhova sikerült a miniatűrőket nekik belinkelni :DDD
Színre szagra ugyanaz mint a v4, gondolom kezelőfelület meg miegymás lesz más ;]
Árban is ott egyforma.

[ Szerkesztve ]

;)

(#67317) gduck válasza Anonymus23 (#67316) üzenetére

gduck
(őstag)

(#67318) Anonymus23 válasza gduck (#67317) üzenetére

Anonymus23
(PH! addikt)

:F
Az a 1043N :P
Ez meg a 1043ND :K

;)

(#67319) xabolcs válasza Anonymus23 (#67316) üzenetére

xabolcs
(senior tag)

Ez a TP-Link nagyker oldala?

Konnyen lehet, hogy nagyvonaluan csak at lett masolva a v4-nek az adatlapja v5-hoz.

Amig nincs tamogatas meg GPL csomag az NDv5-hoz, addig nem fogom komolyan venni. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#67320) Anonymus23 válasza xabolcs (#67319) üzenetére

Anonymus23
(PH! addikt)

Nem, ez egy magyar nagyker a sok közül, és már raktáron is van a v5, miközben a v4 meg ideiglenesen nem rendelhető, utána szokott ez átváltani kifutottba. Valószínűleg nincs szignifikáns változás.

;)

(#67321) Mr.Skynet válasza Anonymus23 (#67320) üzenetére

Mr.Skynet
(senior tag)

Sziasztok!

Szerettek barkóbázni miiii??? :)) Sajnos nem bonthatunk pezsgőt, már szóltam a Raminak, hogy el van írva, a termék neve nem stimmel, a V5 az passzol, egyébként 7db van nekik készleten, lövettem róla egy képet is egyenesen a raktárból és ezt kaptam, sajnos nem ND csak N a típusa... (javítani fogják)

Viszont valaki légyszi segítsen nekem plííz, kollégám szerintem ügyesen letörölte a teljes flash-t, egy V1.7 -es régi kis 1043nd -ról lenne szó, csak a power led világít, serial meg ttl kütyüm nincs, a tftp-s recovery sajnos esélytelennek bizonyult, de van spi íróm szóval ezzel próbálkoznék. Nem igazán értem, hogy hogyan kell a teljes flash tartalmát összerakni, mármint u-boot, fw, atr, hogy ezek így egybe legyenek és csak úgy bele lehessen írni az éltető tartalmat az ic-be, miután levettem, vissza és akkor talán happy lenne a dolog vége. Tud ebbe valaki segíteni? Előre is köszi a válaszokat! :R
Szerk.: vargalex mester csinált már ilyesmit :B

[ Szerkesztve ]

(#67322) suste válasza Mr.Skynet (#67321) üzenetére

suste
(Topikgazda)

És ua árban van, mint elődje?
Mert az gáz lenne...

[ Szerkesztve ]

(#67323) gduck válasza Anonymus23 (#67318) üzenetére

gduck
(őstag)

Jogos ;)

(#67324) Anonymus23 válasza suste (#67322) üzenetére

Anonymus23
(PH! addikt)

A sima N-es kb 300 Ft-al olcsóbb mint az ND-s :(

[ Szerkesztve ]

;)

(#67325) suste válasza Anonymus23 (#67324) üzenetére

suste
(Topikgazda)

USB és "D" nélkül :Y

(#67326) btz válasza Anonymus23 (#67324) üzenetére

btz
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Pfffff

ⓑⓣⓩ

(#67327) Tamás88 válasza Mr.Skynet (#67321) üzenetére

Tamás88
(őstag)
LOGOUT blog

Most megnéztem az oldalon, és már sehol sem említik az usb-t, sőt a képen már nem is látható a csatlakozója.

(#67328) Riddick77

Riddick77
(kvázi-tag)

Helló!

Nem tudom,hogy jó helyre írok-e,de egy kis segítséget kérnénk valakitől aki járatos a routerek hardware/software-iben.

Vásároltam ma ,egy TP-LINK 1043ND V4 es routert.

Működik normálisan, sikerült rátelepítenem egy lede-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v4-squashfs-sysupgrade.bin
firmware-t/ez elméletben fast lede verziós/. Ami kis birkózás után, de működik.

A lényeg,hogy úgy látom,hogy se a gyári firmware,se az a LEDE firmware nem hozza a DIGI netem teljes sebességét 110 Megabit jön KB. optikán ,de az új routerem max. 90 Megabitet visz át.
Egy régebbi TP_Link a gyári firmwarrel is vitte a teljes sebességet. Az új LEDE firmwarrel mintha a WIFI is lassabb lenne.
Gondolom az új hardware csak erősebb ,mint a régi,tehát nem értem,hogy nem bírja áttolni a teljes sávszélt ami van. Ha,van valakinek valami ötlete azt megköszönném. :F :R

Ridd

(#67329) Riddick77

Riddick77
(kvázi-tag)

Update:
Sikeresen kiszúrtam,hogy a régebbi CAT6 os kábeleimmel a router nem akart gigabites modeban működni valamiért.

Kicseréltem egy új Cat5e re,és egyből működött a giga hálózat,és a WAN sebesség is egyből max lett! /12,9Mbyte/ :B

Ridd

(#67330) Laszlo733 válasza Riddick77 (#67329) üzenetére

Laszlo733
(kvázi-tag)

Szia! Melyik fw-el sikerült a gigabites sebességet elérned, a gyárival vagy a LEDE-vel? Nekem is v4-em van jelenleg gyárival, de ha működik, akkor tenném rá a LEDE-et.

(#67331) vargalex válasza Laszlo733 (#67330) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Gigabites link épül fel. De a kollégának nem gigabites net van, hanem 100 Mbps.

Alex

(#67332) Laszlo733 válasza vargalex (#67331) üzenetére

Laszlo733
(kvázi-tag)

Köszi!

(#67333) Riddick77 válasza Laszlo733 (#67330) üzenetére

Riddick77
(kvázi-tag)

A LEDGE+FAST PATH firmware tudta kihajtani a netem ,mert a gyárival valamiért csak 90mbittel jött,azzal amit írtam ,azután tudta a 13Mbyte-os letöltést ,miután kiszúrtam,hogy a PC 100mbiten kommunikált a routerrel. /Kiirta az új LEDGE firmware/ .

A jelenlegi netem egy kicsit túllőtt 100mbites Digi optika,amit 109-110Mbitnek mér.
Custom firmwaret,én eddig csak lassabbnak láttam ,mint a gyárit,írták a hw NAT miatt,de ez a patcholt LEDE gyorsabb letöltést eredményezett,mint a gyári firware. /13Mbyte-ot nem láttam eddig torrentnél se./

Tesztelem majd, online játékkal,konzollal is,mert nekem az a fontosabb ,hogy az hibátlanul menjen ,mintsem a sok extra funkció ,amit a LEDE kínál. :K

Már ehhez a sebességhez is GIGABIT kell,mert a 100Megabitnek valahol 10-11Megabyte átvitelnél vége van.

Abban sajnos nem tudok segíteni,hogy komolyabb 500Mb-1G bites netet,ez a LEDGE firmware kibír-e hajtani.

[ Szerkesztve ]

Ridd

(#67334) Laszlo733 válasza Riddick77 (#67333) üzenetére

Laszlo733
(kvázi-tag)

Ok, köszönöm. Kivárom mire lesz gigabites LEDE

(#67335) vargalex válasza Laszlo733 (#67334) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Nem gigabites, hanem fastpath megoldással rendelkező. Maga az OpenWrt/Lede már régen gigabites, mindössze attól függ, hogy milyen vasat teszel alá.
A fastpath nekem mindössze azért fura, mert nem látom, hogy maga a fejlesztőgárda bármennyire is foglalkozna vele. Persze lehet, hogy csak kivárnak, esetleg várják a mainline kernelbe. De valószínűleg wigyori többet tud erről...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67336) kentucky válasza Laszlo733 (#67334) üzenetére

kentucky
(őstag)
LOGOUT blog

Van már szeptemberi build is.

(#67337) twingo16v válasza vargalex (#67335) üzenetére

twingo16v
(lelkes újonc)

De miért foglal több helyet a fast patch-es LEDE, mint az original LEDE firmware?
Értem én ez alatt, hogy most 17.01.3 van fenn, mindent feltettem ami kell, és még van 1MB szabad hely a flash-be.
Ha a szeptemberi fast patch volt fent, akkor nem is tudtam mindent feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#67338) Mr.Skynet válasza suste (#67322) üzenetére

Mr.Skynet
(senior tag)

#67322 suste:A 1043ND sok nagyker szerint kifutó termék (nagyon erőltetni kell az AC-t állítólag :U ), közbe meg a 1043n fénykorát éli, de szerintem csak az ND hiány miatt. Ahány regisztrált viszonteladó kisker, vállalkozó stb. annyi féle %-os kedvezmény szerint látja az árakat mindenki, én pl. 1 helyen látom nettó nagyker 9200-ért az ND-t, ha erre csak az áfát ráteszem már 11684 Bruttó jön ki (0.-Ft haszonnal!), felcsapok egy gúglit és ennél kevesebbért adja más (nyilván haszonnal együtt!), aki nyilván nem 3db-ot vesz hanem 50-et és kér rá egy egyedi árat [link] Szóval az áras részekbe szerintem ne is menjünk bele, sajnos semmi értelme... :B

#67327 Tamás88: én őszintén szólva még sose fogtam a kezemben 1043n -t, szóval a fene tudja mik vannak rajta, de gondolom a gyártói infó csak nem téved.

(#67339) suste válasza Mr.Skynet (#67338) üzenetére

suste
(Topikgazda)

én nem is árrést kérdeztem, hanem árat
ua helyen ND és N mennyibe kerül? tökmindegy mekkora az árrés :)

(#67340) gduck válasza suste (#67339) üzenetére

gduck
(őstag)

Megnéztem az egyik nagykerben, ott pár forint az eltérés ;)

(#67341) wigyori válasza vargalex (#67335) üzenetére

wigyori
(újonc)

Passz, nem folytam bele a fastpath-es patch kovetesebe. Egy komment utotte meg a szememet, miszerint platformfuggetlen, tehat teszteles utan siman be lehetne rakni akar generic patch-kent is, de akar csak ar71xx ala is.

Azt kellene megnezni, hogy DD-WRT-ben van-e ilyen (akar hivatalosan, akar eldugva a changelogban), ha igen, akkor viszont politika, hogy miert nem kerul be OpenWrt/LEDE-be. :P

-w-

(#67342) vargalex válasza wigyori (#67341) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Igen, a platformfüggetlen mivolta volt szembetűnő nekem is. Valami lehet benne, mert mpc85xx-re is fordítottak. Ezért gondoltam, hogy esetleg a mainline kernelre várnak.
Esetleg azért nem foglalkoznak (még) vele, mert túl sokmindent kellene alaposan letesztelni. Gondolok itt a sok netfilter extension-ra, sqm-re, stb.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#67344) vargalex válasza Mr.Skynet (#67343) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Szia!

Az általad is hivatkozott hozzászólásban pontosan ott van, hogy mely partíciókat kell összefűzni. Így nem értem a kérdésedet...
Egyébként én azért megnézném írás előtt, hogy valóban üres-e a flash...

Alex

(#67345) Laszlo733

Laszlo733
(kvázi-tag)

Sziasztok! Egy gyári v4 router van beállítva fő routernek, melyre csatlakozik egy Openwrt-s v2-es switch üzemmódban.

Azonban most a v2-őn lévő nyomtatót / usb / nem látja a notebook.

Mit kell beállítani, hogy menjen?

(#67346) Laszlo733

Laszlo733
(kvázi-tag)

Rájöttem, hogy kell beállítani....már működik.

(#67347) Mr.Skynet válasza vargalex (#67344) üzenetére

Mr.Skynet
(senior tag)

Hali! Értelek én, de az egy dolog, hogy le tudok forrasztani egy IC-t és vissza tudom tenni, de ettől még sajnos nem tudom, hogyan kell összevágni a linkben szereplő szoftveres dolgokat. :B Ezért nem megy ez nekem. :O
Oké vannak leírások, hogy a bootloader meg az fw meg az atr fizikai memória címeket tekintve mettől meddig tart, de egyáltalán hol tudom letölteni az u-boot-ot meg az atr-t? Nyilván az FW az megvan, az világos, leszedtem a gyártói oldalról. Kiolvastam a flash chip tartalmát: ez van benne és ezzel így csak a power led világít a többi meg se nyikkan. Végső elkeseredésemben megerőszakoltam egy halott 941nd flash ic-jével, nah azzal a 1043nd minden led-je világít folyamatosan, csak a lan 1-2-3-4 led nem. Ezt már tényleg csak azért csináltam elmebeteg módon, mert érdekelt, hogy ugyan úgy power led világít-e csak vagy változik valami (a soc végül is azonos, bár semmi más nem stimmel tudom :DDD)

Szerk.: hex editorral belenézve a kiolvasott tartalomba egyébként van benne adat gazdagon szóval valószínűleg mégse törölték le ahogy én gondoltam, pl. a router default pin-jét 58051528 simán meg is lehet találni, de miután nem is boot-ol szerintem még valami nagyon az elején sérülhetett, ha jól értettem a korábbi leírásaitok alapján, ha a bootloader még működik, akkor lehetne tftp-n feltámasztani, és ez erre képtelen szegénykém.

[ Szerkesztve ]

(#67348) mcwolf79

mcwolf79
(PH! addikt)

Üdv!
LEDE fw-ről hogy lehet visszaállni a gyári fw-re?
Xarakodik a wifi ,meg akarom nézni, hogy gyári fw-rel is csinálja-e.
Vagy melyik a legstabilabb fw V4-hez?

Thx

[ Szerkesztve ]

(#67349) vargalex válasza mcwolf79 (#67348) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Bootloader nélküli gyári firmware-t fel tudsz tenni LuCI-ból is.

Alex

(#67350) mcwolf79 válasza vargalex (#67349) üzenetére

mcwolf79
(PH! addikt)

Próbáltam feltenni amit a Tplink oldaláról töltöttem le, de azt írta nem megfelelő formátum.

(#67351) suste válasza mcwolf79 (#67350) üzenetére

suste
(Topikgazda)

mert az nem boot nélküli
összefoglalóban linkek!

(#67352) rembrant

rembrant
(lelkes újonc)

Ejha
[link]

(#67353) wigyori válasza rembrant (#67352) üzenetére

wigyori
(újonc)

OpenWrt/CC: commit
(source-only marad egyelore, hostapd-re es dnsmasq-ra lehet h csinalunk egy CC.1 sec fix binary-t)

OpenWrt/trunk: commit

(buildbotok majd buildelik szepen az upgrade-eket)

LEDE/trunk: commit
(buildbotok majd buildelik szepen az upgrade-eket)

LEDE/17.01: commit
(lesz 17.01.4 hamarosan).

Udv,
-w-

[ Szerkesztve ]

(#67354) Laszlo733 válasza mcwolf79 (#67350) üzenetére

Laszlo733
(kvázi-tag)

Szia! Én ez alapján tettem vissza a gyári szoftvert v4-re LEDE-ről.:

[link]

(#67355) mcwolf79 válasza suste (#67351) üzenetére

mcwolf79
(PH! addikt)

De ott csak V2 van a 1043 V4 router-hez. Vagy az a V2 nem a router típusát jelöli?

A [másik] verzió nekem az IStennek se akar müködni.

(#67356) Laszlo733 válasza mcwolf79 (#67355) üzenetére

Laszlo733
(kvázi-tag)

Hogy próbáltad? Hol akadsz el?

" 10. A reset gonbot nyomjuk be, majd csatlakoztassuk a tapegyseget a routerhez, majd nehany masodperc mulva engedjuk el a reset gombot.
11. Az USB led valamint LAN 1-es port ledje vilagit.
12. A router automatikusan letolti es flash-eli a firmware-t, majd nehany perc mulva ujraindul."

Amennyiben ennél a résznél nem boldogulsz, akkor ezzel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy nekem is többször kellett próbálkoznom mire sikerül a kapcsolódás és az automatikus letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#67357) mcwolf79 válasza Laszlo733 (#67356) üzenetére

mcwolf79
(PH! addikt)

Köszönöm, sikerült.
Csak ez a TFTP program nem adott semmi visszajelzést, hogy megcsinálta. De MEGCSINÁLTA!
Köszönöm a segítséget :R

(#67358) Laszlo733 válasza mcwolf79 (#67357) üzenetére

Laszlo733
(kvázi-tag)

Szívesen! A lényeg, hogy működik! :)

(#67359) darazzs válasza mcwolf79 (#67357) üzenetére

darazzs
(fanatikus tag)

Majd írnál a wifi tapasztalatról?

(#67360) mcwolf79 válasza darazzs (#67359) üzenetére

mcwolf79
(PH! addikt)

Eddig nincs vele gond mióta visszaraktam a gyárit.
A LEDE-vel valamiért néha lecsatlakozott magától a WIFI-ről, és nem volt hajlandó visszacsatlakozni. A FW szoftverében kellett manuálisan felcsatlakozni.
Egyébként nekem nem kell nagy mutatvány töle, csak legyen stabil és erős jel. Ezeket hozza gyárival is az eddig tapasztaltak alapján. A hálószobában a Samu TV-nek a Wifi stick-jét az előző TP link router-re nem tudtam használni,mert nem ment át a jel. Ezzel simán megy elég erős jelszinttel.
Amúgy a konfigolhatóságon kívül mivel nyújt többet a LEDE,mint a gyári?

[ Szerkesztve ]

(#67361) wigyori válasza mcwolf79 (#67360) üzenetére

wigyori
(újonc)

Mondjuk gyakrabban jon ki hozza security upgrade :DDD

Kivancsi vagyok, hogy lesz-e shitlist arrol, hogy a mostani KRACK issuet melyik gyarto mennyire kezelte szarul. :)

-w-

[ Szerkesztve ]

(#67362) suste válasza mcwolf79 (#67360) üzenetére

suste
(Topikgazda)

Meg nem csak pontosabb config, hanem millió más feladatra is befogható a gyárival ellentétben.

(#67363) darazzs válasza mcwolf79 (#67360) üzenetére

darazzs
(fanatikus tag)

Nekem jó a LEDE, csak az a fránya wifi sebesség :N
A TV meg a laptop ugyan két félszobával arrébb van, de akkor is a 100-as netből ne csak 25-30 jöjjön át, na.
De bízom benne, hogy előbb-utóbb lesz erre is megoldás.

(#67364) Csabi1984 válasza darazzs (#67363) üzenetére

Csabi1984
(senior tag)

Sajnos a 1043ND amiből a v2 van nekem ott sem megy át több mint 39Mbit :(

(#67365) ufocsalad

ufocsalad
(tag)

Sok ilyet adtunk el, most szedegetjük vissza őket gyenge, leálló wifi miatt.

(#67366) Intruder2k5 válasza ufocsalad (#67365) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ez lehet akár szoftveres hiba is, és az ide írogatók nagy többsége CFW-vel használja a vasat. Mellesleg melyik hardver verzióról beszélsz? Csak mert azok közt is vannak lényeges különbségek, így nem hiszem, hogy ez mindegyikre egyformán érvényes lenne.

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#67367) vargalex válasza Intruder2k5 (#67366) üzenetére

vargalex
(Topikgazda)

Nekem úgy tűnik, hogy a v2 megjelenése óta a HW NAT miatt egyre többen gyári firmware-val használják (legalábbis egyre több a gyári firmware-val kapcsolatos hozzászólás). Egyszerüen azért, mert ez a legolcsóbb router 500/1000 Mbps-es nethez.

Alex

(#67368) twingo16v válasza twingo16v (#66907) üzenetére

twingo16v
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Korábban írtam, hogy a 1043v3-as routerem wifije 5-10 naponta lehal (most LEDE 17.01.3 van rajta, korábban is LEDE-k voltak)
Most rájöttem, hogy ha a "NoScan: -HT40/80 kényszerítés" ON-ra van állítva, tehát be van kapcsolva, akkor jelentkezik a hiba.
Ha ki van kapcsolva, akkor nem.
Miért van ez?
Hibás lehet a router? (van még rá garancia!)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.