Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz ATtIs_80 #2498 üzenetére

    Én nem ismerem ezeket az új tipusokat, csakis a WEB-es tesztek alapján tudok valamit feltételezni ezekről az eszközökről.

    Ráadásul én Boot-Fan vagyok, főleg azért van SSD-m, hogy a BOOT gyors legyen.
    (ez épp olyan értelmetlen hobby mint a vízhűtés, meg a tuningcsúcs hajkurászás.)
    Ezért legjobban az ATTO eredmények érdekelnek, annak is a kis file méret része, meg az is hogy az OP rendszer ne akadjon, de ez már állítólag a multé a régi Jmicronossokkal együtt.

    Szóval megnézve a linket meg más teszteket ez a Curcial M225 kb azt nyújtja, amit a Vertex Turbo. (belül is kb. ugyanaz van, legalábbis a vezérlő chip ua.)
    A jelenlegi RAID0-ás samsungjaim, csak a 0,5K-s R/W-ben jobbak jobbak, de ez becsapos, mert az ATTO-ban általában gyengén szereplő Samsung alapu SSD, több teszt szerint is jobban teljesítenek a VANTAGE tesztben, ami kicsit realisztikusabb eredmény, mint a szintetikus mérések.

    A probléma nem múlt el, hiszen a Curcial weblapját megnézve: [link] máris látható hogy a 64GB-os verzió már csak 200/150 adatokkal rendelkezik, vagyis lasabb a nagyobb társainal.
    Minden tesztben a 128 GB-osokat futtatják, mert azok gyorsabbak.

    Továbbra is fennmarad a vásárlási probléma, hogy Vertex Turbo / Crucial M225 (64GB) vagy Samsung (128 GB).
    A nagyobb mérettel nem csak tárkapacítást, hanem sebesség növekedést is vásárolunk.
    A Random Acces Time-ben szerencsére nincs ilyen ugrás 64GB felett.

Aktív témák