Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz #99499520 #12333 üzenetére

    A felsorolásodból úgy látom, hogy erősen felhasználás függő, hogy kinek mi az ami fontos.

    No offense, de levontam saját pereferenciám fényében a konzekvenciákat (tényleg saját, senkire nem erőltetve):

    "Normalis szerver megosztas"
    Szerencsére ilyen igényem nincs, de USB2-vel nem is igazán szeretnék. "Sajnos" a routerem gyorsabb megosztásra képes, mint egy S9xx a korlátozott USB2-jével

    "Normalis torrent"
    Na ezt sem szeretnék a BOX-on, routerem ezt is megoldja

    "Normalis bomgeszo"
    Ez lehet, hogy hasznos lenne, egyelőre itt van a gépem 1,5 méterre, szóval valahogy megoldom, de el tudok képzelni olyan szituációkat, amikor igencsak jól jönne

    "telóval háttérben matani"

    Előbbiekből kiindulva "valamilyen" média lejátszására van csak szükségem (DVB-T/C/S tunerrel, hálón megosztott filmek, zenék, online rádió, rádugott penről képnézegetés, stb..)., de ahogy láttam Samba megosztással TC alól simán lehet dobálgatni a dolgokat

    Kódolt adások vételét elég egyszerű beüzemelni LE-n , mert van többeknek tapasztalata, elérhetőek részletes leírások hozzá. Nekem is segítettek itt a fórumon ehhez. Android-os útmutatásokra nem igazán akadtam ez irányban, ami nálam elsődleges szempont volt, ezért is vettem beépített tuneres BOX-ot, bár USB-re kötött tunerrel is megoldhattam volna :B
    Minden más csak másodlagos, bár azokat csípőből megoldja....gondolom Android alatt is

    A KODI kinézete/kezelhetősége pedig tényleg nem igazán felhasználóbarát infrás távirányítóval, de már úton van egy T3, amivel remélem kényelmesebb lesz kezelni

    Mondjuk így leírva számomra nem igazán vannak LE-nek egyelőre hátrányai a jelenlegi felhasználói szokásaim és a kiépített háttér rendszer miatt, viszont, ha megoldott lesz a smart card reader kezelése Android alatt, lehet teszek majd később próbát vele.
    Addig is LE alatt hálón tudom stream-elni a DVB-T tuner adását, így telón, szgépen, stb. is tudok nézni TV műsort, miközben megy pl. egy film lejátszása rajta

    Szóval nálam egyelőre android hendikeppel indít LE-vel szemben, természetesen a saját egyéni "szükségleteim" miatt

    Az már csak mellékes, hogy nem is stereo a hangrendszerem, amivel használni kívánom

    ui. első dolgom volt a TV BOX-hoz rendelt HDMI bemenetének megfelelő beállítása a TV-n, hogy ne motion interpoláljon

    Ez mondjuk bekerülhetne a összefoglalóba is, mert ugye nem elég a KODI-ban belőni, a TV-t is megfelelően be kell állítani (pl. bemenet megfelelő elnevezése/bemenet típus kiválasztása)

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák