Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Akik egy távirányítóval több eszközt is kezelnek, milyen távot használnak?

    K1 Plus, Digis KaonHD, Samu UE40C6000 eszközöket lenne jó egy távirányítóval kezelni (mondjuk TV-nél elegendő lenne a forrásválasztó menü elérése) Ha ehhez még az Onkyo erősítő pát funkcióját is hozzá lehetne igazítani, már csak hab lenne a tortán :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Szegedin #10092 üzenetére

    Köszönöm a tippeket távirányító ügyben :R

    Az első "táv"tipp-nél elkezdtem nézelődni alin tanítható távok után, ahol ezek akadtak fenn a rostán, melyekkel 4 különböző eszköz távja is megtanítható:

    10 in 1 Multifunction LCD Learnin Remote Control Controller [link]

    6in1 Universal Remote Control Controller LCD Display For TV VCR SAT DVD CD AC [link]

    8in1 Smart Universal Remote Control Controller For TV VDO DVD CD AUD SAT [link]

    T3-M [link]

    A T3-M szimpatikus számomra a billentyűzettel kombinált kialakításával. Viszont az eszközváltáshoz nincs dedikált gomb rajta. Lehet ezzel egyáltalán 4 különböző eszköz távját kiváltani?

    Nekem az jött le, hogy a "sokazegyben" távoknál egy gombhoz több kódot is lehet rendelni, melyeket "gomblapok" váltásával lehet megvalósítani. A T3-M-en viszont nem láttam a váltáshoz ilyen dedikált gombokat.
    Az alsó részen lévő 4 színes gombbal lehetne ezt megvalósítani vagy itt csak egy "gomblap" érhető el és ide kellene ráprogramozni a különböző távirányítók elérni kívánt funkcióit?

    A mikrofont mire/mihez lehet használni?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz blakey #10231 üzenetére

    Nehogy véletlenül az OS-nek kelljen ezzel is foglalkoznia, ha véletlenül a ház nem foglalkozik ilyennel :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mexel #10922 üzenetére

    Egyelőre ezt a két hozzászólást sikerült elmentenem a témában (nekem is érkezőben egy ilyen kütyü)

    [link1], [link2]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mexel #10939 üzenetére

    Jelen topik összefoglalójának 62-es pontja elég részletesen foglalkozik a LE telepítésével, ahol az is le van írva melyik verziót kell SD-re rakni [link]

    Nekem ebben nincs saját tapasztalatom....egyelőre

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mexel #10945 üzenetére

    Most találtam épp egy yt vidit, ahol mutatják a készülék alján a reset nyílást a hűtőnyílások között 34. mp [link], de gyorsabb voltál :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Ma végre megérkezett a K1 plus

    Online nem talált hozzá újabb FW-t, így egyelőre marad az amivel érkezett

    DVB-T jól működik, de android alatt alapból nem kezeli a smartcard olvasót [link], így a kódolt csatikat nem tudtam megnézni hogyan viszi, de az alap csatornákkal nincs gond (S és Q 99%-osra írja)

    Most viszont nincs időm foglalkozni vele, majd estefelé ha hazaértem bepróbálok egy LE-t feltenni rá

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #12063 üzenetére

    Na LE szépen felmászott, mégpedig envagyok által ajánlott Alex féle K1plus-ra készült "utolsó" buildje [link]

    Mivek tök nulla tapasztalattal indultam neki - ráadásul menet közben kiderült, hogy a legbonyolultabb felállást kellene abszolválnom /tuner+usb-s smartcard reader [link] / MindigTV alapcsomaghoz / -, így jó pár órát elszórakoztam a DVB-T tuner beizzításával, mivel összefoglalóban nulla infó van ehhez :( Itt jelezném, hogy az összefoglaló 13-as pontjában az amnlinux-os link már nem él, mivel megszűnt a weboldal [link], oroszul lehet hamarabb találtam volna infót, de azzal meg erősen hadilábon állok :B

    Szóval sikerült kiderítenem, hogy aktiválni kell a tvheadend server kiegészítőt, majd azt is sikerült kideríteni, hogy szgépen böngészőben kell felkonfigurálni [link]

    A MUX-ok lekeresése kis problémába ütközött, merta választható előre definiált frekik közül hiányzott kettő, amit kézzel kellett felvinnem -> kimásolva egy véletlenül OK-ra végződőtt freki beállításaiból.
    4.0 verziót aktiváltam tvheadend-ből, de míg android alatt pikk-pakk ment a csatornakeresés, addig itt a biztosan működő frekiken többször egymás után el kellett indítanom a keresést, hogy OK-nak találja és megkapja rajta elérhető csatornákat. :F

    Aztán ugye az előbb linkelt leírásban említik, hogy tvheadend kliens-t is fel kell rakni (megjegyzésként azért leírom, hogy jelen topik hozzászólásaiban is szerepelnek ezek megemlítve, de egy szó sem esik sorrendről, így telepítettem a 4.0 szervert és a klienst, de böngészőből többszöri BOX újraindítást követően sem tudtam elérni a szerver konfig felületét.Amint viszont leszedtem a klienst, újraindítást követően egyből sikerült ráugrani a szerver konfigra :F ), ami ilyen sorrendben már automatán megfelelő IP címen tud csatlakozni a szerverhez és a beállításokban engedélyezve a TV-t, meg is jelent a megfelelő menüpont a KODI-ban és néhány csatorna elérhető is

    üröm:
    - természetesen a conax kártyával elérhető csatornák nem jönnek (remélem csak egyelőre)
    - jó pár ingyenes csatorna nem ad sem képet, sem hangot, gyakorlatilag nem használhatóak (pl. M1)
    - néhány csatorna - természetesen az ingyenesek közül - csak úgy működik, ha kiválasztása után egyből választom a közvetlen mellette levőt, majd ismét kiválasztom amit nézni szeretnék
    - csatorna váltásnál erősen bufferelget, emiatt akadozik a csatorna ráadásul ezt akár fél percen keresztül is eljátsza

    Jelenleg ott tartok, hogy a conax kártyaolvasó használatához aktiváltam az OSCAM kieget, aminek konfig felületét el is értem és itt a READERS "fülön" a USB scan látja a kártyaolvasó eszközt. Viszont ezt bazira kézzel kellene felkonfigolni, amihez egyelőre tök hülye vagyok, így hajnal 4-kor hagytam a fenébe és inkább mentem aludni, mert közel volt már a reggeli melóbakelés ideje és pihenni is illene :B

    Jól jönne némi szakavatott segítség, mert ahogy kivettem vanak itt a fórumon páran, akik "profiba" nyomják és minimális időráfordítással nagyon sokat tudnának segíteni :R

    ui.
    Gyári Android alatt és közvetlenül TV-be kötve az antenna kábelt mindenféle felmerült probléma nélkül megy a csatornakeresés és foghatóak az ingyenesen fogható csatornák jó minőségben

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Piedon #12071 üzenetére

    Helló!

    Próbálgattam már ezerrel mindenféle server konfig beállítást de nem akarja megtalálni :(

    Többször linkeltem már az olvasót: [link] ez egy AU9540 cucc

    OSCAM USB scan így látja:

    USB Devices
    Bus 001 Device 003: ID 058f:9540 Alcor Micro Corp. AU9540 Smartcard Reader
    iProduct 2 EMV Smartcard Reader
    iSerial 0
    Bus 001 Device 002: ID 05e3:0610 Genesys Logic, Inc. 4-port hub
    iProduct 1 USB2.0 Hub
    iSerial 0
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    iProduct 2 DWC OTG Controller
    iSerial 1 dwc2_b
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    iProduct 2 DWC OTG Controller
    iSerial 1 dwc2_a

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Piedon #12074 üzenetére

    Aha, ezek vannak a Linux-os mappában

    PCSC_CCID_note.txt
    ccid-1.3.12_alcormicro.tar.gz
    pcsc-lite-1.5.5.tar.bz2
    libusb-0.1.12.tar.gz

    A PCSC_CCID_note.txt tartalma:
    =====================================================
    = =
    = Alcormicro Smart card reader =
    = Linux TARBALL Package Release Note =
    = =
    =====================================================

    If use ubuntu 10.04, it need install GCC and g++.
    ==================================================
    # sudo apt-get install build-essential
    # tar zxvf g++deb.tar
    # cd g++deb
    # sudo dpkg -i *.deb
    ===================================================


    If the version of libusb is under 0.1.9 , it need to update to latest one.
    Otherwise skip step1.

    =========================================
    [Optional]
    Step1. Install libusb

    # tar zxvf libusb-0.1.12.tar.gz
    # cd libusb-0.1.12
    # ./configure
    # make
    # make install ( Login as a root to install driver )
    =========================================

    Step2. Install pcsc-lite

    # PKG_CONFIG_PATH=$PKG_CONFIG_PATH:/usr/local/lib/pkgconfig;export PKG_CONFIG_PATH
    # LD_LIBRARY_PATH=$LD_LIBRARY_PATH:/usr/local/lib; export LD_LIBRARY_PATH

    # tar xjf pcsc-lite-1.5.5.tar.bz2
    # cd pcsc-lite-1.5.5
    # ./configure --disable-libhal
    # make
    # make install (Login as a root to install driver)

    Step3. Install ccid driver

    # tar zxvf ccid-1.3.12_alcormicro.tar.gz
    # cd ccid-1.3.12_alcormicro
    # PCSC_LIBS="-L/usr/local/lib -lpcsclite" ./configure --enable-usbdropdir=/usr/local/pcsc/drivers --disable-pcsclite
    # make
    # make install (Login as a root to install driver)

    Note:
    Make sure pkg-config already installed.
    ./pcscd
    Add PATH=$PATH:/usr/local/sbin

    To verify the function of the reader, the user can execute
    /pcsc-lite-1.5.5/doc/example/pcsc_demo

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Imi1981 #12107 üzenetére

    Mert nem a LE beállításaiba kell bemenni, hanem a Settings-be és ott egyből az Add-ons-ba, majd itt Install from repository és ezen belül lesz KODI és LE választási lehetőség. Legalábbis ami nálam fut 7.0.2.003-nál így van

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Imi1981 #12112 üzenetére

    Tényleg rossz helyen keresed, mivel a szolgáltatások között van a transmisson program és nem a program kiegészítők között (ráadásul most a KODi cuccai között vagy és nem a LE részen)

    Amiről beraktad a képet az a KODI kiegészítők raktár részen mint a képen is látszik a Program kiegészítők között éred el és ez a kezelő felület a transmission-hoz, de maga a transmission program nem itt van.

    Innen lépj ki felül a kettősponttal, majd a következő mapparészből is ugyanígy. Ekkor kerülsz majd oda, ahol a LibreELEC kiegészítők mappába tudsz bemenni, ott menj a szolgáltatások-hoz és telepítsd a Transmission programot

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Imi1981 #12115 üzenetére

    Jaja, nálam abban a menüben van a transmission program, de ugye nem azonos a LE verzió a tieddel

    Szerk.

    Esetleg ahol ki lehet választani honnan akarsz telepíteni valamit (legfelső menü) van SEARCH rész. Ott ha begépeled, hogy trans ki kellene dobnia a sok találat között a transmission program részét is, mert ha a GUI-t berakták, csak ott lesz valahol maga a program is.
    Nálam pl. hozza Services - transmission -> program és Script -> transmission -> GUI a search

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Imi1981 #12129 üzenetére

    Mielőtt telepítgetsz tedd fel envagyok linkjéről letöltött transmission-t [link]

    Letöltés után win alól tallózd a hálózatokat és ha nem kapcsoltad a ki a Samba megosztást, akkor látni fogsz egy Libreelec nevű eszközt. Azt nyisd meg és lépj be pl. a Download mappába, majd oda másold be a letöltött service.downloadmanager.transmission-7.0.1.zip fájlt.

    Ha megvan a másolás, akkor jöhet a telepítése a BOX-on. A tegnapi navigációval lépegess a Kiegészítők hozzáadásának legfelső szintjére, majd ott válaszd a telepítés ZIP-ből-t. A megjelenő ablakban a HOME-ot kell választanod, majd itt azt a mappát, ahová átmásoltad a ZIP fájlt és azon belül pedig kiválasztod magát a zip fájlt. Ezt követően telepítődik is.

    Na most már meg fogod találni abban a részben ahol tegnap nem volt látható.

    (Mondjuk nem értem milyen célból szedték ki a transmission alap programot, ha a GUI-t meg bennhagyták :F )

    Más

    Egy beállítgatott, működő komplett rendszerről milyen módszerrel illik biztonsági mentést végezni?
    Kompletten rakjam image-be az egész SD kártyát vagy csak a rendszer partíciót róla?

    A Beállításokban lévő Create System and Kodi Backup is megfelelő lehet pl. új verziójú LE felrakása előtt? Onnan is vissza lehet állni kompletten a korábbira minden beállítással együtt, ha mégsem jön be valamiért az új rendszer?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Piedon #12138 üzenetére

    Igen, az általad fordított aarch64-es pcscd-vel kezeli a kártyaolvasót a K1plus :K Köszönöm a segítséged :R

    Viszont azért nem fenékig tejfel minden, mert vannak anomáliák. Némi tapasztalat, amit ezen rövid idő alatt "sikerült" szereznem (nem volt még ilyen kütyüm és KODI-val sem találkoztam eleddig)

    A kódolt csatornáknál véletlenszerűen előfordul, hogy csatornaváltáskor megjelenik a jobb alsó sarokban egy ablak a Tvheadend HTPS Client részéről No Signal szöveggel és persze ilyenkor nem is jön be a választott csatorna. Elváltok róla, majd vissza és már működik :F
    Kódolatlan csatornánál egyszer sem tapasztaltam ilyet, így a kártyaolvasó résznél lehet még valami bibi?

    Néha előfordul, hogy közvetlenül csatorna váltáskor többszöri alkalommal megakad a műsor és ilyenkor jobb felül kis ablakban mutatja, hogy bufferel, majd pár tized másodperc múlva megy tovább a műsor, de szinte majdnem azonnal újra előjön és ezzel pár másodpercig "szórakoztat". Szerencsére ritkán fordul elő, de azért érdekes lenne, hogy mi okozhatja.

    Közben SNR: 100%, Signal quality: 85...86%

    Néha előfordul, hogy közvetlenül csatornaváltáskor reccsen egyet a hang, majd utána szépen megszólal az adott csatorna

    Rádiók közül (4 van ugye) egyiket sem lehet élvezhetően hallgatni, mivel 2-3 másodpercenként elnémul néhány tized másodperce, majd ismét megszólal és ezt játssza folyamatosan (fél órát hagytam menni, de nem javult). Tvheadend felületén a Status fülnél a Bandwith értékén is szépen jelentkezik a hiba, mert leesik 1-1 pillanatra 0-ra, majd onnan ugrik vissza

    A tapasztalt problémák korrigálásához Tvheadend TV Adapters részén megnöveltem az Input buffert a maximális 1880000 byte értékre és a Status Period (ms) értékét is felraktam 5000-re (1000-ről), hogy kevesebbet kérdezgesse az adaptert, ami valamennyit tehermentesít a CPU-n.
    Oscam user részen au-nak értékként megadtam a kártyaolvasó .server részen adott label-jét, mert Live log-ban azt írta au ki van kapcsolva az adott user-re. Ezzel elértem, hogy au engedélyezve legyen.
    A confignál beraktam clienttimeout-ot 10000 értékkel (10sec gyakorlatilag), hátha javít

    Most - azt hiszem :B - stabilabban lehet csatornákat váltani, de ugye még mindig előfordul a No signal jelenség

    junkpod

    Köszi, akkor használom a beépített backup-ot. Ahogy néztem a .tar fájl tartalmát lényegében ott van minden felkonfigurált és telepített cucc :B

    Más

    Ami még érdekelne, hogy olyan netes rádiót hogyan, melyik addonnal lehet lejátszani, ami nem szerepel a hozzáadható kiegészítők között? Gondolom egy zenelejátszó kellene, amiben URL-t is meg lehet adni lejátszáshoz

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #12157 üzenetére

    netrádió problem solved :) URL-t playlist fájlban a music mappába és azt simán lehet nyitni a KODI felületéről

    Bátor voltam és Backup után felraktam alf1 féle LE buildet [link]

    Backup visszatöltésekor a tvheadend HTS-t inkompatibilitás miatt lekapcsolta, amit le is szedtem és felraktam a build mellett kirakott pvr csomagból

    Gondoltam, ha már újítás van, akkor lecserélem a tvheadend-et is a 4.2-es verzióra. Kicsit meglepődtem, mikor nem találtam a CA részt, de kiderült, hogy csak el van rejtve és Expert módra kell állítani a General fülön a megjelenített beállításokat :B

    Rádiók megjavultak, nincs már a 2 másodpercenkénti szakadozás.
    Sajnos a kódolt TV csatornák kezelése még mindig problémás

    tvheadend logban pl. ilyen sor olvasható a hiba esetén

    2016-12-27 10:40:02.459 subscription: 0012: No input source available for subscription "192.168.1.33 [ | Kodi Media Center ]" to channel "AXN"

    Míg ha rendben bejön, akkor ez

    2016-12-27 12:17:44.576 subscription: 0072: "192.168.1.33 [ | Kodi Media Center ]" subscribing on channel "AXN", weight: 100, adapter: "Availink AVL6862 : DVB-T #0", network: "K1T", mux: "554MHz", provider: "Antenna HungÆria", service: "AXN", profile="htsp", hostname="192.168.1.33", username="192.168.1.33", client="Kodi Media Center"

    Viszont ahogy észrevettem a hiba akkor jön elő, ha léptetgetek egymás után a csatornákon, bár ez csak egyelőre megérzés. Pár nap múlva több tapasztalatom lesz majd

    A váltáskori hangreccsenés megszűnt és a bufferelgetés is minimális lett

    A TVheadend lecserélésekor elővettem Piedon által linkelt beüzemelési leírást és a 7. oldalon lévő Kódolt csatornák beállítása részhez annyi megjegyzésem lenne, hogy nem „CAPMT”-ot kell választani, mivel itt nem lehet beállítani szerver címet (127.0.0.1) és nem lehet megadni az oscam-ben beállított user/password párost és DES kulcsot sem.
    Code Word Client (newcamd) volt a megfelelő választás esetemben

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mayday00 #12197 üzenetére

    Nekem úgy rémlik, hogy itt a % azt határozná meg, hogy mekkora nagyságú skálázás fölött használjon HQ minőségű eljárást a skálázáshoz, tehát a nálad megadott 0%-kal minden esetben a legjobb minőségű skálázást fogja használni, emiatt a "De így is baromi jó a képminőség" -től már nem lesz jobb

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz #99499520 #12325 üzenetére

    Teló javítgatja nálad a szavakat? Ha igen, cseréld le a billentyűzetet rajta, mert kritikán alul teszi/tenné a dolgát :(

    Android alatt be lehet üzemelni USB-s smart card readert, hogy kódolt csatornákat is lehessen nézni pl. DVB-T tunerrel?

    Nekem nincs egy hete 905-ös BOX-om, LE-vel "okosítottam" (működik a kártyaolvasó és a belső tuner) és láttam az addonok között transmissiont (volt is nemrég téma a topikban) illetve Samba megosztás biztosan működik, legalábbis az SD kártya fennmaradó részére, mivel nem dugtam még rá semmit.

    Írnál pár dolgot mire gondolsz, ami bukva van Android helyett LE-t használva? Androidot futólag néztem csak meg, hogy rendben működik-e a BOX. Hátha megoldható a smart card reader beüzemelése (tuner működött andoid alatt, de kódolt csatik ugye nem jöttek) és van olyan egyéb dolog androidon, ami esetleg jól jöhet majd később és használnék.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz #99499520 #12333 üzenetére

    A felsorolásodból úgy látom, hogy erősen felhasználás függő, hogy kinek mi az ami fontos.

    No offense, de levontam saját pereferenciám fényében a konzekvenciákat (tényleg saját, senkire nem erőltetve):

    "Normalis szerver megosztas"
    Szerencsére ilyen igényem nincs, de USB2-vel nem is igazán szeretnék. "Sajnos" a routerem gyorsabb megosztásra képes, mint egy S9xx a korlátozott USB2-jével

    "Normalis torrent"
    Na ezt sem szeretnék a BOX-on, routerem ezt is megoldja

    "Normalis bomgeszo"
    Ez lehet, hogy hasznos lenne, egyelőre itt van a gépem 1,5 méterre, szóval valahogy megoldom, de el tudok képzelni olyan szituációkat, amikor igencsak jól jönne

    "telóval háttérben matani"

    Előbbiekből kiindulva "valamilyen" média lejátszására van csak szükségem (DVB-T/C/S tunerrel, hálón megosztott filmek, zenék, online rádió, rádugott penről képnézegetés, stb..)., de ahogy láttam Samba megosztással TC alól simán lehet dobálgatni a dolgokat

    Kódolt adások vételét elég egyszerű beüzemelni LE-n , mert van többeknek tapasztalata, elérhetőek részletes leírások hozzá. Nekem is segítettek itt a fórumon ehhez. Android-os útmutatásokra nem igazán akadtam ez irányban, ami nálam elsődleges szempont volt, ezért is vettem beépített tuneres BOX-ot, bár USB-re kötött tunerrel is megoldhattam volna :B
    Minden más csak másodlagos, bár azokat csípőből megoldja....gondolom Android alatt is

    A KODI kinézete/kezelhetősége pedig tényleg nem igazán felhasználóbarát infrás távirányítóval, de már úton van egy T3, amivel remélem kényelmesebb lesz kezelni

    Mondjuk így leírva számomra nem igazán vannak LE-nek egyelőre hátrányai a jelenlegi felhasználói szokásaim és a kiépített háttér rendszer miatt, viszont, ha megoldott lesz a smart card reader kezelése Android alatt, lehet teszek majd később próbát vele.
    Addig is LE alatt hálón tudom stream-elni a DVB-T tuner adását, így telón, szgépen, stb. is tudok nézni TV műsort, miközben megy pl. egy film lejátszása rajta

    Szóval nálam egyelőre android hendikeppel indít LE-vel szemben, természetesen a saját egyéni "szükségleteim" miatt

    Az már csak mellékes, hogy nem is stereo a hangrendszerem, amivel használni kívánom

    ui. első dolgom volt a TV BOX-hoz rendelt HDMI bemenetének megfelelő beállítása a TV-n, hogy ne motion interpoláljon

    Ez mondjuk bekerülhetne a összefoglalóba is, mert ugye nem elég a KODI-ban belőni, a TV-t is megfelelően be kell állítani (pl. bemenet megfelelő elnevezése/bemenet típus kiválasztása)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    K1 plus mellé érkezett egy T3 Air-Mouse kombó

    Az egerezés szépen megy LE alatt, de szerettem volna kipróbálni a QWERTY részét is. Beugrottam a Movies szekcióba, ahol az Add video source részen ugye pl. hálózati forrás hozzáadásánál lehetne gépelni - van képernyő billentyűzet is, amin egerészve tudok gépelni -, de a QWERTY billentyűzet egyáltalán nem működik

    Kell valamit telepíteni hozzá vagy engedélyezni a rendszeren, hogy működjön a QWERTY rész a távon?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Imi1981 #13660 üzenetére

    Winnél lehet valami elkavarva akkor, mert vezetéken is simán csatlakoznia kell. Én hálózati részen nem állítgattam semmit, telepítés után elfogadom a felajánlott beállításokat mégis a sokadik LE verzióval is egyből megjelenik a hálózaton a BOX (kábeles a kapcsolat box és pc esetében is + w10 x64 pro) Tűzfal egyéb védelmi szoft erősen tud kavarni win alatt, szóval ott is lehet matatni az ügyben

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #13654 üzenetére

    Ennyire problémás a T3 air-mouse QWERTY részének beüzemelése, hogy senki nem tud tippet adni?

    Vagy, ha nem használható ott, ahol próbáltam (videó forrás hozzáadás részen útvonal gépelési "ablakban", ahol képernyő billentyűzet is használható), akkor hol tudnám tesztelni?

    Asztali gépen az egerészés mellett működik a qwerty is, szóval maga a cucc rendben van

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz DoItYourself #13695 üzenetére

    Sajnos ezen már túl vagyok, utána kérdeztem csak mi lehet a titka a használatának :( mint írtam korábban egerezni tudok, ahhoz pedig az kell amit írtál (zölden villog ilyenkor gombnyomásokra, infra állapotban ugye pirosan), de a qwerty részt nem veszi ott, ahol írtam. Kellene ott egyáltalán működnie?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz hevizms #13697 üzenetére

    LE alatt szeretném használni, nem Android alatt, de amúgy ötletnek nem rossz :D

    Rádugtam egy alap USB billentyűzetet, amivel tudok gépelni a korábban próbált ablakrészen, de a T3-mal nem. T3-mal a kurzornyilat mozgatva a képernyő billentyűzeten és OK-zva a betűket tudok írni a mezőbe.

    Youtube keresésnél sem lehet használni (persze a USB-s billel nincs gond). Valami nem kóser nálam? A használt LE verzióval lenne probléma?

    Pelican

    PC-n működik megfelelően, szóval ez az érzékeli mikor megfordítom csak jó benne, de most körbeforgattam, rázogattam kicsit viszont semmi hatása nem volt a BOX-nál :( persze az egérkurzor "röpködött" a képernyőn :DDD

    Azt hiszem bekérdezek LE fórumon a build topikjában, de még nem érkezett meg az aktiváló levél, szóval várakozó álláspontra helyezkedtem

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz fecus #14047 üzenetére

    Nálam K1+ esetében sincs optikai választható sem az Audio beállítás első soránál, sem a passtrought aktiválása esetén közvetlenül alatta.

    Az Audio outpu device (első sor) esetén 3 lehetőséget kínál választásra
    1. ALSA: AML-M8AUDIO (@:CARD=AMLM8AUDIO,DEV=0), HDMI
    2. ALSA: AML-M8AUDIO (hdmi:CARD=AMLM8AUDIO,DEV=0), HDMI
    3. PULSE: Default, Bluetooth Audio (PULSEAUDIO)

    Itt az első van kiválasztva

    Allow Passthrough alatt a Passthrough output device-nél az előbbi lista első két elemét kínálja és ugyanúgy az 1. sorszámú van kijelölve.

    HDMI megy a TV-be, optikai kábel egy Onkyo erősítőre. Az erősítőn AUX-hoz rendeltem hozzá az adott optikai bemenet kezelését, de ez ugye egyénfüggő beállítás

    TV és erősítő is szól egyszerre ezzel a beállítással, tehát optikán megy a hang annak ellenére, hogy nincs is optikára utaló választható beállítás.

    Erősítőn konfigolva lett az optikai bemenet a választott input-hoz?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz dethroner #14135 üzenetére

    Ha már úgyis bogarásztad az összefoglalót:

    34b. Windows 10-en megosztottam egy könyvtárat, a Kodi jelszót kér hozzá.
    Vezérlőpult > Hálózat és internet > Hálózati és megosztási központ > Speciális megosztási beállítások > Az összes hálózat > Megosztás jelszavas védelemmel > Jelszóval védett megosztás kikapcsolása

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    DVB tuneres K1 Plus tulajoknak napokban szerzett némi tapasztalat kimondottan DVB-T tekintetében:

    - Vitmod-LE -> aarch64-es a rendszer, TVHeadened + HTS client + OSCAM beüzemelhető, de a repoból elérhető jelenlegi TVHeadened verzió használhatatlan

    - AlexELEC -> aarch64-es a rendszer, PCSCD addon nem telepíthető dependency problémák miatt, OSCAM nem elérhető egyik repoból se és zip-ből sem telepíthető az előbbi probléma miatt. A "beépített" TVHeadened működik mindenféle mókolás nélkül, de azzal csak az ingyenes csatikat lehet OSCAM nélkül nézni

    Maradtam az eddig használt 32bit-es afl1 által készített kszaq buildre épített verziónál és a tvheadend42-8.1.107 + pvr.hts-3.4.12 kombónál

    Még jó, hogy volt itthon pár SD kártya elfekvőben a próbálgatásokhoz :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz junkpod #15637 üzenetére

    Ez beépített tuneres eszköz lenne?

    Más
    Amúgy a tuner rész kezelésének mi köze van, hogy van-e elérhető hálózat avagy nincs?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz vargalex #15642 üzenetére

    Áhá, akkor ezt miért nem írja le a kérdésnél? :F

    Még jó, hogy van aki tud a sorok között olvasni és kitalálja mit is akart kérdezni :DDD no meg van ötlete a megoldáshoz is :B

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz hevizms #15647 üzenetére

    "Leirtam az eszközt.Az LE verziót és a dtb fájlt is hozzá.Ennél többet mit irjak?"

    Én sem vagyok penge, de ha belenézel a telepíthető PVR kliensek közé, akkor hanyatt vágod magad, annyi van belőle. Még a telepített típust sem írtad le.

    Én pl. tuner-es box-ot használok tvheadend + hts PVR klienssel, aztán csodálkozom, hogy mi köze a külső hálózati várakoztatásnak a csatornalistához. Számomra valahogy nem egyértelmű az IPTV nézegetés (és ahogy kivettem Junkpod sem ebben az irányban kezdett gondolkodni)

    Szóval a történeted felét csak a mélyebben hozzáértők tudják kihámozni, mivel azt sem írtad le mivel van konkrétan problémád -> IP TV részt barkóbázni kell, mert ezek szerint külső USB tunerekről sem hallottál még és SZÁMODRA tök egyértelmű volt, hogy IPTV-vel van gondod :DDD

    "De aki akarta az megértette a kérdést"

    Ehhez meg csak annyit tudok írni, hogy nem csak akarás kérdése, hanem az is közre játszik sejti-e hogy mire gondoltál?

    ui.
    catalyst topikba is beugrott egy hasonlóan informatív kérdéssel ma valaki, aki leírta milyen hibaüzenetet kap win újrarakást követően meghajtó telepítésekor, de azt már elfelejetette leírni milyen win, milyen vga-ja van és melyik verziójú meghajtót próbálta telepíteni. Na a Te kérdéses is ennyire volt számomra informatív, mivel IPTV részen nem vagyok járatos, így honnan a ménkűből kellene tudnom/tudnunk mivel van gondod, ha nem írod le? ;]

    Amúgy meg mindegy is, a lényeg, hogy megvan a gyógyír a gondodra. A tálca sör mehet vargalex-nek hogy kapcsiból kitalálta mire gondoltál és mi a megoldás rá :DDD

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz SunMount3r #65199 üzenetére

    Win alatt kis kiegészítéssel lehet használni EXT rendszerű háttértárat. iOS-t viszont nem ismerem :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Ilyen kábelt milyen néven kellene keressek? Esetleg ha valaki tudja hol lehet kapni az is jó :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy barátom 4k és 3D tartalmak lejátszásához (nem stream, hanem mkv forrásból) szeretne egy médialejátszót.
    Sajnos a belső hálózata WiFi részen 2,4 GHz 150 Mbps-re korlátozott (szolgáltatói eszköz), viszont gigabites LAN csatlakozóval rendelkezik (Huawei HG8245H GPON), tehát emiatt a gigabites LAN feltétel

    Összefoglaló alapján kinéztük ezt az X96 MAX eszközt [link] de összefoglaló alapján S905X2 verziónak kellene lennie, viszont az oldal S905X3-at jelez. Illetve ugye 1000Mbps LAN sebességet, de ha már az előbbi sem stimmel, akkor miért éppen az utóbbi lenne rendben.

    Ránézne a linkre egy hozzáértő és megszakértené, hogy a kinézett cucc megfelelő lesz-e 4k és 3D filmek lejátszásához?

    H265 és 3D-s tartalom lejátszása mindenképpen szükséges, bár utóbbi szerintem a lejátszás oldaláról talán lényegtelen, mert úgyis a Tv fogja összerakni a 3D-t megjelenítésre :B

    A segítséget barátom nevében is előre köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz SunMount3r #97932 üzenetére

    Kancsuláshoz nem tudok mit mondani, egy ujjamon meg tudom számolni mennyi 3D-s filmet néztem/láttam ill. nem is vagyok rákattanva, ellentétben barátommal, aki pont 4k+3D kombós TV-t akart venni, így egy LG 65UB980V 4k-s 3D TV lett nála a megjelenítő, szerintem half ou típusokat tud kezelni
    pl. Journey.to.China.The.Mystery.of.Iron.Mask.2019.1080p.3D.Blu-ray.Half-OU.DD2.0.Hun

    Egy Chromcast with Google TV-vel lett próbálva, de a 150Mbps wifi miatt időszakosan bufferelget így pedig élvezhetetlen a végeredmény.

    Csak 4k-ban akar barátom most már filmezni + néha 1-1 Őt érdeklő 3D-s tartalom

    Az én szerepem a megfelelő médialejátszó kiválasztása, mert innen indult a történet [link] és kiderült, hogy a TV médialejátszó képessége pont nem megfelelő sem a 4k sem a 3D tartalomhoz :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #97931 üzenetére

    Na szóval mivel nem igazán érkezett LAN sebességre negatív reagálás, így feltételezem, hogy a kinézett [X96 MAX] készülék valóban 1000 Mbps csatlakozóval rendelkezik amivel így a magas adatsebességet igénylő videoknál nem lesz sávszélesség probléma (szintén LAN kábelen csatlakozó laptopról Serviio-val DLNA-n megosztott mappában lévő tartalom lejátszása)

    SunMount3r
    A 3D-s figyelmeztetést pedig továbbítottam barátom felé :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #97974 üzenetére

    Tegnap megérkezett a kinézett X96 MAX és kiderült, hogy MAX+ (rosszul írták a weboldalon a típust) 4/64 verzió 1000 Mbps LAN-nal.

    Alap OS-en - Android 9, 2018-as verzió, nem is talált újabbat - telepítettünk egy VLC-t és azzal lett megnézve gigabites vezetékes LAN kapcsolattal serviio által laptopról (szintén vezetékes kapcsolat) szolgáltatott HALF.OU 3D és h265 kódolású 4K filmek. Probléma, akadás, mikroakadás nélkül végigjátszotta a filmeket, semmi bufferelés menet közben, tehát megfelelő a készülék arra amire használni kívánják.

    Egy dologra nem találtunk megoldást: mégpedig az auto kijelző képfrissítés váltás.
    Na ez sehogy sem akar működni VLC alatt, marad a beállított képfrissítésen a kijelző (alapból ugye 2160p 60Hz volt). Szóval kézzel átraktam 2160p 24 Hz-re, mert ahogy észrevettem a video tartalmak nagy része 23.976 fps. Ha beleakad barátom 1-2 eltérőbe, majd kézzel átállítja hozzá. Bár jó lenne, ha működne az auto váltás, de úgy néz ki rendszer szinten nem működik (hiába volt Auto legjobb minőségen, azzal fix-en 2160p 60Hz)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Tdizsolt #98081 üzenetére

    Szia, barátom hasonló cipőben volt, mint Te most. Az LG TVje nem viszi a 4k h265 kódolású filmeket, így X96 Max+ lett beszerezve 4/64GB verzió[link]

    Van rajta usb3, de verzióját nem tudom, barátom laptopról LANon serviio-val megosztott tartalmat játszik le vele 4k és Half.ou 3D tartalmat.

    Akcióval 20k volt ez a lejátszó (ha visszaköveted a hszokat lesz link is a bolthoz, bár lejárt már az akció, most 27k éppen)

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #98074 üzenetére

    Sziasztok!

    Kiinduló hsz-hoz kapcsolódóan sajnos barátom előidézett egy kis problémát.
    LANon laptopról serviio-val megosztott 4k-s tartalmat játszik le X96 Max Plus eszközön VLC lejátszóval, de...

    ....de pár napja jelezte az eszköz, hogy szoft frissítés érhető el és barátom bátran engedélyezte is a frissítést.

    Nos, innentől kezdve a letöltött, serviio-val osztott 4k médiákat nem jeleníti meg.
    Teszt idejére egy a korábbi szoftverrel gond nélkül lejátszott médiát ismét letöltve az hiba nélkül megjelent a listázásban.

    Egyelőre nem tudjuk, hogy az újonnan letöltött anyagokat nem kezeli a lejátszó vagy a szoft frissítés okozza a problémát.

    Ezeket a tartalmakat nem látja/mutatja a VLC a serviio által osztott tallózási mappából (hátha hozzáértőbbeknek mond is valamit)

    Indiana.Jones.and.the.Dial.of.Destiny.2023.READ.NFO.2160p.MA.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.HDR.H.265.HUN.ENG-PTHD

    Indiana.Jones.and.the.Dial.of.Destiny.2023.READ.NFO.2160p.MA.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.265.HUN.ENG-PTHD.mkv

    Meg.2.The.Trench.2023.2160p.MA.WEB-DL.P8.DV.SL.UFO971.mp4

    Ha a szoft frissítés okozza a gondot, akkor visszaraknám a korábbi verziót. Ehhez tudnátok letöltési linket, frissítési útmutatót linkelni?

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #98707 üzenetére

    Sziasztok!

    Mi okozhatja azt X96 Max Plus eszközzel VLC lejátszóval, hogy egyes 4k-s cucc lejátszása közben random újraindul a komplett lejátszó?

    Barátom (aki használja az eszközt) arra gyanakszik/úgy gondolja, hogy .HDR.-es jelzésű tartalmak lejátszásakor jön elő ez a jelenség

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák