Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Markizmark

    addikt

    válasz mohabá 007 #49596 üzenetére

    Köszi. :) Értem én a rendszer működését és a hibás működés tüneteit is ismerem, csak az nem világos hogy mitől aludt ki. Ma mentem vele kétszer is, igaz rövid távon, talán még be sem melegedett annyira, hogy számításba vegye az ECU a szondát, de nem dobott lámpát. Tegnap este is csak pályán fix sebességnél, de magától ki is aludt. Azzal nincs gond, hogy esetleg nem volt elég meleg a motor, mert tettem a hűtő elé impregnált farostot a hétvégén, csak egy kis részen éri a hűtőt a menetszél. Ennek megfelelően nyaldosta a 100 fokot a vízhőmérséklet ebben a 13-4 fokban, szóval a motor és gondolom a szonda is elég meleg volt. :D
    Meglátjuk lesz-e még lámpa, vagy növekszik-e az étvágya. Az erejére nincs panaszom, annyi mint eddig. :D 60 ló ...

    Legszívesebben lehúznám a szonda csatlakozóját, hogy álljon be fix 1-re a lambda, de akkor folyton világítana a lámpácska ... Úgyis "csak" az emisszió miatt kell ez a vicc bele. Amerikában az 5 literes benzinfalón beállítják fixre a keveréket és csókolom.

    Lehet egyébként valahogy házilag tesztelni a szonda működését? Gyertya pipa lehuzigálás járó motornál pl?

    [ Szerkesztve ]

    Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Új hozzászólás Aktív témák