Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • panoly

    tag

    Sziasztok!

    Friss "nyaralás" kapcsán merült fel 3 kérdés, nem mind MFT releváns, de mivel gx80-ról van szó, remélem elfér ide.

    1. Tudtok-e javasolni ergonómikus nyaralási setupot? 12-32, 45-150, és 20/1.7 volt nálam meg két manuál.
    Első próba az volt, hogy: gép egy pancake-el egyik zsebben, másik pancake másik zsebben, nagyobb zoom pedig táskában.
    Második próba: gép a nyakban, két zsebben egy-egy obi.
    Ez a második setup már-már egész gyors cserét tett lehetővé, de nem lesz rajtam mindig kabát. Mit szoktatok csinálni, hogy ne legyen 3 obi cserélgetése egy utitárs gyilkos műsor?

    2. Videóztam és fotóztam is, ráadásul durván vegyesen. Videóhoz MF, képstabi, auto ISO, fényképhez pedig két változat ment: AF mindkét esetben, de állványon késleltett exponálás (redőnyhöz képest), stabi ki, kézi ISO, állvány nélkül pedig egyből expo, kézi ISO, stabi be.
    A probléma, hogy elképesztően nyögvenyelős a váltogatás, és gyakran el is felejtek valamit. Stabi ki/be már rajta van a gyors gombon, az autofókuszt gyorsmenüből szoktam állítani.
    Nem lehet elmenteni ezeket a preseteket, hogy 1 kattintás legyen minden?

    3. Állvány helyett gorillapod? Vélemények? Megbirkózik egy MILC-el? Egyszerűen az állvány nem turihelyekre való.

Új hozzászólás Aktív témák