Hirdetés
- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: áradás a Noctuánál
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen széket vegyek?
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Busterftw
nagyúr
Van pénz. Microsoft gaming divizió 3.8 milliárd dollár profitot termelt tavaly.
Példaként a Warcraft film 160 millió dollár volt, 430 millió dollárt csinált.
Azt is lehetne folytatni, egyszerűbb lenne (ha már "The Beggining" is volt a címe). -
X2N
őstag
Mozifilmet vagy sorozatot is lehetne...bár amilyen grandiózus csatákat lehetne csinálni benne nem tudom kinek lenne mersze megcsinálni, honnét lenne rá egyáltalán pénz.
A könyveket nagyon szerettem.
Meg kellene néznem ezt a Warhammer univerzumot is, az teljesen kimaradt. -
Busterftw
nagyúr
Starcraft 3-ról pletykálnak bejelentés idei BlizzCon.
16 év után bejelentik hogy majd 2 év múlva jön...De érted ott van az egész (ahogy a többi esetében is) univerzum, lehetne bármilyen genre-t hozni.
FPS, RPG meg akármi,kisebb nagyobb projektek. -
wjbhbdux
veterán
Épp ma újra felrakták a régi Warcraft 3-t, mert annyira elviselhetetlen lett a remaster

-
X2N
őstag
-
Busterftw
nagyúr
-
szarnyasdino
tag
-
peet05
senior tag
Nem vitaindításnak meg kötekedésnek... De ki és miért vár a MS-tól jó játékokat?
Kettőt tudok kiemelni az egyik a rétegjáték MS Flight Sim. Ez minőségi parádés munka
És van a copy paste forza amit "még" kajál a nép mert kb nincs más arcade autós cucc..
Minden más csak hót átlagos ami még értelmes eladásokat se tud produkálni.
Egy megvett studiójuktól se látok közel s tvávol olyan címet mint pl egy forza ami akár 20+ millió db számban eladható lenne.. és 80-85+ %-os lehetne..
Mondjuk a másik oldalon (sony) meg pont az a baj ,hogy szarásig vannak tehetségekkel és ahelyett hogy ömlesztenék a jobbnál jobb über címeket kb semmit se csinálnak azok se...Azért ott van/lesz még a COD, GW, Halo, Fable..
-
szarnyasdino
tag
Szerintem az lenne a legjobb ha az MS visszatérne az Xbox 360 korszak szerinti alapokra. Itt jelen esetben nem egy prémium árú játékkonzolt kellene piacra dobni, hanem egy jó ár-érték arányú célhardvert, sok belső címmel megtámogatva, 1 év után pedig más platformokra is megjelenthetne a játékok. Nem muszáj nagy grandiózus játékoknak lennie, elég lenne több kisebb, DE jó játékok, kiszámíthatóbb megjelenéssel. A következő Xbox-ban remélem a tárhely bővítés szabványos ssd lesz.
Nem vitaindításnak meg kötekedésnek... De ki és miért vár a MS-tól jó játékokat?
Kettőt tudok kiemelni az egyik a rétegjáték MS Flight Sim. Ez minőségi parádés munka
És van a copy paste forza amit "még" kajál a nép mert kb nincs más arcade autós cucc..
Minden más csak hót átlagos ami még értelmes eladásokat se tud produkálni.
Egy megvett studiójuktól se látok közel s tvávol olyan címet mint pl egy forza ami akár 20+ millió db számban eladható lenne.. és 80-85+ %-os lehetne..
Mondjuk a másik oldalon (sony) meg pont az a baj ,hogy szarásig vannak tehetségekkel és ahelyett hogy ömlesztenék a jobbnál jobb über címeket kb semmit se csinálnak azok se... -
PurpleTie
lelkes újonc
Szerintem az lenne a legjobb ha az MS visszatérne az Xbox 360 korszak szerinti alapokra. Itt jelen esetben nem egy prémium árú játékkonzolt kellene piacra dobni, hanem egy jó ár-érték arányú célhardvert, sok belső címmel megtámogatva, 1 év után pedig más platformokra is megjelenthetne a játékok. Nem muszáj nagy grandiózus játékoknak lennie, elég lenne több kisebb, DE jó játékok, kiszámíthatóbb megjelenéssel. A következő Xbox-ban remélem a tárhely bővítés szabványos ssd lesz.
-
X2N
őstag
Crysis legnehezebb fokazat már kisújban van ha nem vittem végig 20x egyszer sem.
Nem ,nem volt élvezhetlen.Ugyanis ha valami élvezhetetlen nem játszik vele az ember. (Anno ezért is zengtem odákat az engineről mert hiába a 18-20 fps totál játszható volt.Pár engine meg 30nál is érezhetően döcög)Multi hidegen hagy.
Nem jobb semmivel a cryengine mint a többi, ez megint marhaság hogy 18-20fps-el játszhatóbb mint más engine-ek.

-
szarnyasdino
tag
Persze.
Gondolom legnehezebb fokozaton. Ahol minden egyes lövés számított. Mesélj még. Képzeld én is végigvittem, tudom milyen ~20fps-el, élvezhetetlen, 9600GT 
60fps a minimum, nem átlagba, MINIMUM fps-be. Így kell beállítani, így játszható.
Ha competitive-be tolod az fps-eket akkor meg legalább 300 fps és vsync off. hogy 5ms alatt legyen a frame time. A konzolosok erről csak álmodnak.
Crysis legnehezebb fokazat már kisújban van ha nem vittem végig 20x egyszer sem.
Nem ,nem volt élvezhetlen.Ugyanis ha valami élvezhetetlen nem játszik vele az ember. (Anno ezért is zengtem odákat az engineről mert hiába a 18-20 fps totál játszható volt.Pár engine meg 30nál is érezhetően döcög)Multi hidegen hagy.
-
X2N
őstag
Én végigvittem a Crysis 1-et megjelenéskor 8800GT-vel 18 átlag fps-el.. annak nagyon jó az engine-je mert hiába 24 az "akadáshatár" tök jól játszható volt.
Persze.
Gondolom legnehezebb fokozaton. Ahol minden egyes lövés számított. Mesélj még. Képzeld én is végigvittem, tudom milyen ~20fps-el, élvezhetetlen, 9600GT 
60fps a minimum, nem átlagba, MINIMUM fps-be. Így kell beállítani, így játszható.
Ha competitive-be tolod az fps-eket akkor meg legalább 300 fps és vsync off. hogy 5ms alatt legyen a frame time. A konzolosok erről csak álmodnak.
-
szarnyasdino
tag
-
X2N
őstag
Ha ésszel költesz, akkor érint az ár.
Nincs ezzel semmi probléma, ha Neked megfelel a 18fps. Tedd a szívedre a kezed, azért ez egy olyan kis halmaza a játékosbázisnak, akikre joggal ráncolják a homlokukat a min. 30fps-es tábor, akikre szintén kérdőjeleznek a 60fps alatt nincs élet bázisúak, és leviszi a tükröd a 120fps autobahn csoport.
Tudom, megdöbbentő, de szokj hozzá, hogy nem mindenki ugyanolyan mint Te.Nem tudja miről beszél, egy autós játékban egy kanyart nem tudsz bevenni normálisan 18 fps-el.
-
peet05
senior tag
Engem nem fogtok meggyözni... engem a game érdekelt mindig is nem az hogy fut.. Tudom megdöbbentő lehet ,de szokjatok hozzá hogy nem mindenki ugynaolyan mint ti. Sok játékról lemaradna az ember
Ha ésszel költesz, akkor érint az ár.
Nincs ezzel semmi probléma, ha Neked megfelel a 18fps. Tedd a szívedre a kezed, azért ez egy olyan kis halmaza a játékosbázisnak, akikre joggal ráncolják a homlokukat a min. 30fps-es tábor, akikre szintén kérdőjeleznek a 60fps alatt nincs élet bázisúak, és leviszi a tükröd a 120fps autobahn csoport.
Tudom, megdöbbentő, de szokj hozzá, hogy nem mindenki ugyanolyan mint Te. -
szarnyasdino
tag
-
peet05
senior tag
Ésszel költök szóval engem nem érint az ár, még annyira sem ahogy a játékok futása
Ööö...tehát akkor tulajdonképpen igen?
-
szarnyasdino
tag
-
X2N
őstag
Hogy fut a gépeden? Mert ha nálad szarul akkor már szar a game és nem is kell? Akkor gratulálok meg is érdemled magad
Engem a világon az utolsó ami izgat az a szarul futás..én átlag 18 fps-el is vittem már végig játékot..
Gratulálok hozzá.
Ha megveszek 70euro-ért egy játékot akkor nagy elvárás hogy normálisan fusson és még nézzen is ki mellette valahogy? 
-
szarnyasdino
tag
Hogy fut a gépeden? Mert ha nálad szarul akkor már szar a game és nem is kell? Akkor gratulálok meg is érdemled magad
Engem a világon az utolsó ami izgat az a szarul futás..én átlag 18 fps-el is vittem már végig játékot..
-
X2N
őstag
Erre való a gameplay trailer abból mindent látni.
Persze, mert abból az is ki fog derülni hogy fut majd a gépeden...ja nem
-
szarnyasdino
tag
-
X2N
őstag
A vicc az az amit leírtál. Ott van a torrenteken feketén fehéren...nézz meg 10+ éves címeket... volt amiket 50-100+ ezren szedtek le... manapság meg elenyésző a szám. Hogy miért?
Mert ki az a buta ember aki a filléres game pass és az éves szinten MINIMUM 200+ ingyen kapott (steam, gog, epic ,fanatical, ms store stb helyek által) game mellett még warezol..
Maximum a beragadt kényszerbetegek teszik ma márVagy csak az aki szeretné megvétel előtt ténylegesen kipróbálni, és nem a refundolással bajlódni
-
szarnyasdino
tag
A vicc az az amit leírtál. Ott van a torrenteken feketén fehéren...nézz meg 10+ éves címeket... volt amiket 50-100+ ezren szedtek le... manapság meg elenyésző a szám. Hogy miért?
Mert ki az a buta ember aki a filléres game pass és az éves szinten MINIMUM 200+ ingyen kapott (steam, gog, epic ,fanatical, ms store stb helyek által) game mellett még warezol..
Maximum a beragadt kényszerbetegek teszik ma már -
csibe1
veterán
Ez 15 éve még "menő" duma lett volna amikor még a világ mindent is warezolt. Ma már kb nulla a warez... Amúgy 3 év múlva szerinted nem fogja a sok suttyó letölteni ingyen? De akkor meg nem hotmindegy mikor nem jutnak bevételhez?
"Ma már kb nulla a warez..."

Okés, nálam ez a hét vicce.

-
peet05
senior tag
Így van, erre utaltam a #31 végén, mint "félelmem", és következmény.
-
Busterftw
nagyúr
Ha "lezarjak", akkor epp a fenti 2in1 ervek hullanak szet es nagyon fogjak limitalni a potencialis vasarlok szamat.
A PC usereknek mar az sem tetszik, amikor XY jatek EpicGames exkluziv lett es inkabb vartak egy evet, hogy megjelenjen Steamre. -
wjbhbdux
veterán
Miért lenne bármi gáncsolva? Azért pc mert fut majd rajta minden. Gog, epic, steam, meg minden ami létezik...
Ezek a régi vezetés tervei voltak, az új már utalgat rá hogy nem lesz rajta rendes Windows.
„Nem vettem részt azokban a megbeszélésekben, ezért a jövőben ezeket a döntéseket csapatként és partnereinkkel közösen fogjuk meghozni” – mondta Sharma. „További részleteket akkor fogunk közölni, amikor lehetőségünk nyílik rá.”
[link] -
szarnyasdino
tag
Senki nem említette egy szóval sem, hogy kukázva lesz a meglevő PC.
Itt arról van szó, hogy a series óta eltelik 7-8 év, egy generációváltás lesz konzolosoknak, a PC-s meg elgondolkodik rajta, aki fejlesztés előtt áll, hogy összeköti a kellemest a hasznossal, így lesz egy 2in1 gépe, ismét hosszú időre letudva. Vagy a két tábort egybegyúrva.
Nem a hardcore gépépítős rétegről van szó, hanem egy átlagfelhasználóról, aki egy 16x16x30cm-es cube-ot szeretne látni az asztalán, amivel játszhatja a régi/meglevő konzolos játékát, de ugyanakkor PC-nek is megfelel.Ezt a buktát nem tudom, hogy honnan veszed:
"Amúgy az Xbox részleg bevételei 23 milliárd körül, a Sony Playstation részlegé 32 milliárd körül alakultak 2025-ben. Szóval persze, jelentős különbség van a kettő között, de azért közel sem akkora mint amekkorának tűnik.
A Microsoft Xbox részlegének a bevételei 2024-ről 2025-re 9%-al növekedtek. Volt időszak mikor PS-en a legjobban fogyó játékok közül több is Microsoft cím volt.
Szóval annak ellenére hogy a hardver eladások ebben a generációban elapadtak, mint játék kiadó hasítanak továbbra is."
Ezt csak azért hagyom itt, hogy egy 2in1 gép nem feltétlenül rossz irány:
Egyedül amitől tartok, az az, hogy a Steam "gáncsolva" lesz a gépen. Remélem ez nem következik be, mert PC oldalról is megvan a felhasználóbázis, nem kevés, így ha ezt kiveszik, az lesz a lábonlövés a projektnek, és jogos lesz a felháborodás.Miért lenne bármi gáncsolva? Azért pc mert fut majd rajta minden. Gog, epic, steam, meg minden ami létezik...
-
Baltazár123
őstag
Senki nem említette egy szóval sem, hogy kukázva lesz a meglevő PC.
Itt arról van szó, hogy a series óta eltelik 7-8 év, egy generációváltás lesz konzolosoknak, a PC-s meg elgondolkodik rajta, aki fejlesztés előtt áll, hogy összeköti a kellemest a hasznossal, így lesz egy 2in1 gépe, ismét hosszú időre letudva. Vagy a két tábort egybegyúrva.
Nem a hardcore gépépítős rétegről van szó, hanem egy átlagfelhasználóról, aki egy 16x16x30cm-es cube-ot szeretne látni az asztalán, amivel játszhatja a régi/meglevő konzolos játékát, de ugyanakkor PC-nek is megfelel.Ezt a buktát nem tudom, hogy honnan veszed:
"Amúgy az Xbox részleg bevételei 23 milliárd körül, a Sony Playstation részlegé 32 milliárd körül alakultak 2025-ben. Szóval persze, jelentős különbség van a kettő között, de azért közel sem akkora mint amekkorának tűnik.
A Microsoft Xbox részlegének a bevételei 2024-ről 2025-re 9%-al növekedtek. Volt időszak mikor PS-en a legjobban fogyó játékok közül több is Microsoft cím volt.
Szóval annak ellenére hogy a hardver eladások ebben a generációban elapadtak, mint játék kiadó hasítanak továbbra is."
Ezt csak azért hagyom itt, hogy egy 2in1 gép nem feltétlenül rossz irány:
Egyedül amitől tartok, az az, hogy a Steam "gáncsolva" lesz a gépen. Remélem ez nem következik be, mert PC oldalról is megvan a felhasználóbázis, nem kevés, így ha ezt kiveszik, az lesz a lábonlövés a projektnek, és jogos lesz a felháborodás.ráadásul profitban ha jól tudom, de most utána nem nézek, nem ér annyit az egész téma, az ms elég szép profitot kivesz a gémingből a bevételhez képest. A gond inkább az lehet és pü-i természetű, hogy az MS szó szerint dollár hegyeken ült és ül és vakarja a fejét, hogy mibe fektessen. Ezért is vett meg egy csomó játékkiadót, de ugye a megtérülés a befektetésen már lehet, hogy nem olyan jó, mint ahogy elvárják és akkor ezen megy a rugózás. Ha részvényes lennék az MS-ben, akkor lehet, hogy ezt én is máshogy nézném, de most nincs micro részvényem.
Az MS géming szépen elműködne, csak ugye a többi MS részleg több profitot hoz és ilyenkor aztán mindig megy az okoskodás, hogy tisztítsanak-e profilt? Az MS cloudot meg egyébként majd az AI-t is viszont úgy gondolják, hogy támogatni fogja a géming és ezért még látnak benne fantáziát. Azt nem tudom, hogy most is tőlük bérli-e, de egy időben a sanyi is az MS-től bérelt cloudot
Én olyan jókat röhögök a sok nyomorulton, akik itt állandóan szájkaratéznak, hogy ps vs xbox, néha még a nintendot is belekeverik. A lőtéri kutyát nem érdekli, ez üzlet mindegyik cégnek és persze, ha vannak ilyen elvakult nyomorult rajongók az jó dolog, de nem feltétlen szükséges. Az MS nagyrészt magának köszönheti meg a hiper arrogáns viselkedésének az XO indulásakor és utána is sokági, de ez ennyi, ők is tanultak belőle.
Emberek meg előadják, hogy ők a sikeresek, mert vettek egy PS-t
Szánom az ilyeneket. Nekem van mindkettő, amelyiken olcsóbb a játék vagy egyáltalán amelyikre megkapom használtan, arra veszem meg. Egyik cég se a Teréz anya. Az új xbox vitát se értem. Nem kell megvenni annak, aki nem akarja. Nekem érdekes lehet, mert erősebb lesz jóval, mint a mostani gépem és használhatom asztali PC-nek is. Nálam pont az fogja eldönteni, hogy asztali PC módban mennyi korlátozás lesz. Ha kevés vagy olyanok, amik engem nem érintenek, akkor ár/értékben egy kiváló gép lesz, ez már most látható, nem nagy titok, tehát én veszek.
-
peet05
senior tag
Lelki szemeim előtt látom ahogy a pc-t használok kukázzák a pc-t és rohannak majd ilyet venni. Ja nem
Nagy szavak azt nagyobb bukta lesz mint a series gépek eladásilagSenki nem említette egy szóval sem, hogy kukázva lesz a meglevő PC.
Itt arról van szó, hogy a series óta eltelik 7-8 év, egy generációváltás lesz konzolosoknak, a PC-s meg elgondolkodik rajta, aki fejlesztés előtt áll, hogy összeköti a kellemest a hasznossal, így lesz egy 2in1 gépe, ismét hosszú időre letudva. Vagy a két tábort egybegyúrva.
Nem a hardcore gépépítős rétegről van szó, hanem egy átlagfelhasználóról, aki egy 16x16x30cm-es cube-ot szeretne látni az asztalán, amivel játszhatja a régi/meglevő konzolos játékát, de ugyanakkor PC-nek is megfelel.Ezt a buktát nem tudom, hogy honnan veszed:
"Amúgy az Xbox részleg bevételei 23 milliárd körül, a Sony Playstation részlegé 32 milliárd körül alakultak 2025-ben. Szóval persze, jelentős különbség van a kettő között, de azért közel sem akkora mint amekkorának tűnik.
A Microsoft Xbox részlegének a bevételei 2024-ről 2025-re 9%-al növekedtek. Volt időszak mikor PS-en a legjobban fogyó játékok közül több is Microsoft cím volt.
Szóval annak ellenére hogy a hardver eladások ebben a generációban elapadtak, mint játék kiadó hasítanak továbbra is."
Ezt csak azért hagyom itt, hogy egy 2in1 gép nem feltétlenül rossz irány:
Egyedül amitől tartok, az az, hogy a Steam "gáncsolva" lesz a gépen. Remélem ez nem következik be, mert PC oldalról is megvan a felhasználóbázis, nem kevés, így ha ezt kiveszik, az lesz a lábonlövés a projektnek, és jogos lesz a felháborodás. -
wjbhbdux
veterán
Szidják is a konzolosokat multiban, ahol PC-sekkel játszanak együtt.

Amúgy már a Battlefield 3 is konzolport volt, pedig állították, hogy nem az lesz.

Minek vegyek annyi pénzből egy dobozt ami csak játékra jó?

Aztán kinek mi, de sose fogott meg annyira, hogy legyen egy itthon, csak játékra.
A PC-t több mindenre is tudom használni.
Aztán egy ideje már a játék se érdekel annyira.
Annyi a csaló multiban, hogy kedvem sincs játszani.
A kocajátékosok meg vesznek laptopot vagy egy mini PC-t, aztán azzal elvannak,
a tévére kötve.Nézegettem PS3-as konzolokat, nincsenek is vészes árban.
"Aztán egy ideje már a játék se érdekel annyira." Ahogy fentebb írtam.
Focis, autós, TPS, verekedős játékokhoz elmegy, de már azok se érdekelnek.
Az FPS-t meg az RTS-t azt kizárólag PC-n; és billentyűzet+egér kombón játszok, szóval nálam kiesett a konzol.Nem a warezról van itt szó, ez a folyamatos bevételük, java részt nem az eladásokból áll hanem az Online virtuális dollárjáról szól.
Ha átlagoljuk akkor 1 PC játékos költ 0.29 dollárt 1 hónapban, míg egy 1 PS5 játékos 1.28 dolárt költ. A legtöbb ember nem költ semmit, de konzolon több olajherceg nyitogatja a pénztárcát.
-
szarnyasdino
tag
Ez 15 éve még "menő" duma lett volna amikor még a világ mindent is warezolt. Ma már kb nulla a warez... Amúgy 3 év múlva szerinted nem fogja a sok suttyó letölteni ingyen? De akkor meg nem hotmindegy mikor nem jutnak bevételhez?
-
csibe1
veterán
Szidják is a konzolosokat multiban, ahol PC-sekkel játszanak együtt.

Amúgy már a Battlefield 3 is konzolport volt, pedig állították, hogy nem az lesz.

Minek vegyek annyi pénzből egy dobozt ami csak játékra jó?

Aztán kinek mi, de sose fogott meg annyira, hogy legyen egy itthon, csak játékra.
A PC-t több mindenre is tudom használni.
Aztán egy ideje már a játék se érdekel annyira.
Annyi a csaló multiban, hogy kedvem sincs játszani.
A kocajátékosok meg vesznek laptopot vagy egy mini PC-t, aztán azzal elvannak,
a tévére kötve.Nézegettem PS3-as konzolokat, nincsenek is vészes árban.
"Aztán egy ideje már a játék se érdekel annyira." Ahogy fentebb írtam.
Focis, autós, TPS, verekedős játékokhoz elmegy, de már azok se érdekelnek.
Az FPS-t meg az RTS-t azt kizárólag PC-n; és billentyűzet+egér kombón játszok, szóval nálam kiesett a konzol. -
X2N
őstag
Sőt már csalók is multiznak konzolon. Szóval sok értelme nincs a doboznak, maximum annyi hogy egyszerűbb rá játékot fejleszteni mert nincs végtelen hardver variáció. De akinek meg erősebb gépe van nem fog bohóckodni egy ilyen dobozzal.
-
csibe1
veterán
-
X2N
őstag
Mintha a konzolt nem lehetne feltörni. Ja de.
-
csibe1
veterán
És ezzel mire megy bárki is? Komolyan kérdezem. Egy cégnek mi a jó abban ha nem azonnal ömlik mindenhonnan a pénz hanem mondjuk 3 év múlva..
Látszik, hogy nem vagy otthon a témában.

Azért konzolra jelenik meg először, mert azt sokkal nehezebb feltörni, és az biztos bevétel a cégnek a játékból.
Miután kiadták PC-re, azt egy idő után fel tudják törni; és akkor azután már nincs belőle folyamatos bevételük.
-
szarnyasdino
tag
És ezzel mire megy bárki is? Komolyan kérdezem. Egy cégnek mi a jó abban ha nem azonnal ömlik mindenhonnan a pénz hanem mondjuk 3 év múlva..
-
csibe1
veterán
-
X2N
őstag
Egyébként ott IS vérzik el a dolog, hogy már ma is nagyon közel van a konzolos és pc-s api, ezzel csak még közelebb kerülne, ergo az a mára minimális előnye is eltűnne a dedikált platformnak ami még van és már startnál elverné egy belépőkategóriás vga is.
Már ma is ott tartunk, hogy a 4k konzolgaming az valójában felskálázott 720 vagy 960p medium...a nem pro verziók esetén 540p is előfordul..
"minimális előnye is eltűnne a dedikált platformnak " úgy mint?
-
Sinesol
veterán
Kétlem hogy sok ember ezt venné pc helyett a pc-s játékok miatt...
A koncepció jó lenne ,de feltünhetett már volna a ms mióta konzol ipar létezik hogy a pc-s azért pc-s mert. A konzolos azért konzolos mert. A pc-s nem fog fejleszthetetlen gépet venni tömegesen mert.
Ez egy extrém szük rétegnek szólhat aki konzolos .de 1-2szer jó ha kikacsingathat pc-re is ami esetleg nincs boxon és ehhez nem kell külön gépet tartani otthon... de emiatt a kevés ember miatt kár ilyen komplex gépet épiteniEgyébként ott IS vérzik el a dolog, hogy már ma is nagyon közel van a konzolos és pc-s api, ezzel csak még közelebb kerülne, ergo az a mára minimális előnye is eltűnne a dedikált platformnak ami még van és már startnál elverné egy belépőkategóriás vga is.
Már ma is ott tartunk, hogy a 4k konzolgaming az valójában felskálázott 720 vagy 960p medium...a nem pro verziók esetén 540p is előfordul..
-
Alaaf Pi
őstag
-
nubreed
nagyúr
Annyira jó látni, ahogy vergődik a Microsoft a semmiért.
-
szarnyasdino
tag
Kétlem hogy sok ember ezt venné pc helyett a pc-s játékok miatt...
A koncepció jó lenne ,de feltünhetett már volna a ms mióta konzol ipar létezik hogy a pc-s azért pc-s mert. A konzolos azért konzolos mert. A pc-s nem fog fejleszthetetlen gépet venni tömegesen mert.
Ez egy extrém szük rétegnek szólhat aki konzolos .de 1-2szer jó ha kikacsingathat pc-re is ami esetleg nincs boxon és ehhez nem kell külön gépet tartani otthon... de emiatt a kevés ember miatt kár ilyen komplex gépet épiteni -
wjbhbdux
veterán
Azon fogja kapni magát a Microsoft hogy az első Steam sale alatt mindenki átkapcsolja PC módba és soha többet nem vesznek tőlük játékot
senkit sem fog érdekelni, hogy Xbox módban 3 fpsel jobban fut. -
szarnyasdino
tag
Lelki szemeim előtt látom ahogy a pc-t használok kukázzák a pc-t és rohannak majd ilyet venni. Ja nem
Nagy szavak azt nagyobb bukta lesz mint a series gépek eladásilag -
Baltazár123
őstag
Nekik nem tetszik, nekem meg tetszik 1:1
-
Sinesol
veterán
Öszinten szolva olyan szinten bukott platform az xbox, hogy pont semmi relevanciaja nincs, hogy milyen lesz, kb az is csoda, hogy egyaltalan letezik még…
-
peet05
senior tag
En sem latom a nagy gondot amugy.
Egyresz minden ar kerdese, a masik meg az, hogy az Xbox markanev onmagaban egy limitalo tenyezo a "PC" piacon.
A tobbseg konzolra fog gondolni vasarlasnal.Aztan ha mar jatekrol van szo, a desktop PC piacon a tobbseg vga generaciokon keresztul inkabb Nvidiat preferal. (85-90%-ban.) Tehat mar csak azert sokan nem emelik le a polcrol, mert nem Nvidia van benne, inkabb megveszik az aktualis Ryzen+RTX vagy Core+RTX gepet.
Lesz neki marketing, nem kicsi, amivel tudatosítani fogják, hogy ez bizony nem csak egy konzol, hanem PC is egyben - nem nekünk lesz ez a fajta reklám, hanem akikre Te is utaltál, arra a többségre, akik csak egy konzolt fognak benne látni.
Nincs jósgömböm, nem tudom, hogy hogyan alakul a történet 2027-2028-ra, de ha a jelenlegi felállás megmarad, és sikeres lesz a kampány, akkor csak meggondolja az ember, hogy ezt a 15x15x30cm-es (ha marad a méret) gépet választja, ami most már mindenre jó lesz (és visszafelé kompatibilis konzol szinten), vagy nekiáll építeni egy külön PC-t.
Aki eddig is konzolos volt, szerintem meglesz a vásárló bázisa (már csak a gen. váltás miatt is), aki PC-s, talán elgondolkodik rajta, akárcsak a Steam Machine-on.#9 Rickazoid - ezt a kézi eszközökre alkalmas Win-el se képesek előállni-t nem igazán értem, hogy mire gondolsz.
Nálam Ally-X-en semmi probléma nem volt eddig. -
csibe1
veterán
-
Rickazoid
addikt
Úgy tudjuk, hogy a redmondiak célja a teljesítmény felfelé történő skálázása
Persze, véletlenül sem az áll a háttérben, hogy képtelenek versenytársat állítani Steamnek PC-n, na meg kézi eszközökre alkalmas Windows-zal se képesek előállni, ráadásul a Steam Machine iránt is jóval nagyobb az érdeklődés már a kezdetektől, mint azt szeretnék annak ellenére is, hogy nem lesz különösképpen erős hardver benne.
-
Busterftw
nagyúr
En sem latom a nagy gondot amugy.
Egyresz minden ar kerdese, a masik meg az, hogy az Xbox markanev onmagaban egy limitalo tenyezo a "PC" piacon.
A tobbseg konzolra fog gondolni vasarlasnal.Aztan ha mar jatekrol van szo, a desktop PC piacon a tobbseg vga generaciokon keresztul inkabb Nvidiat preferal. (85-90%-ban.) Tehat mar csak azert sokan nem emelik le a polcrol, mert nem Nvidia van benne, inkabb megveszik az aktualis Ryzen+RTX vagy Core+RTX gepet.
-
paprobert
őstag
Nem tetszik a PC-gyártóknak sem az Xbox új iránya.
Ha egyéb más Microsoft hardverből indulunk ki, pl. Xbox-kontroller vagy az Xbox-kompatibilis SSD-k, akkor nem lesz itt semmilyen gond. Túlárazott lesz ez is. Bőven hagyva elegendő profitot a többi gyártónak.
-
Semplar
őstag
+1 termék, ami már a gyárkapuban elfogy majd
-
Polllen
félisten
A Lenovo és mondjuk a Dell asztali gépek piaca mekkora lehet, amit most az új xbox "veszélyeztet"?
Aki eddig Legion, Alienware meg egyéb cuccott vett, hirtelen vesz egy ilyen hibridet? Nem tűnik életszerűnek. -
rxmiss
aktív tag
-
peet05
senior tag
"Az egész nem csak a játékosok szempontjából probléma, hanem a PC-iparág nézőpontjából is, mivel kellően jó árazás mellett az adott teljesítményszinten akár munkára is inkább Xboxot vehetnek a cégek, elvégre ez egyben egy PC is lesz. Ez az, amit nagyon nem szeretnének a PC-gyártók, és emiatt nem kis feszültség van most a háttérben, amire megoldást kellene majd találni a projekt elkészültéig." -
A játékosok szempontjából nem probléma, sőt, mert kapnak egy 2in1 eszközt, és megint ~7-8 évre letudva, nem kell upgradel-ni, nincs vesződés vele, és most már PC szinten sem, mert ez nem csak egy konzol lesz.
A jó árazást el lehet felejteni, ez már nem az a kávéház, amikor 500$ egy konzol. A magam részéről 1200-1500$-ra teszem, egyrészt a kialakult helyzet miatt, másrészt a gép lefed kb. mindent.
A PC iparág/gyártók meg ne pingvinezzen, mert nem áll jól nekik, pláne azok után, hogy nem kevés pénzért árulják a portékát, mert most már mindent is érint ez a káosz, amibe kerültünk, és eddig sem jótékonysági intézményként szerepeltek.
Az, hogy munkára ezeket vennék majd a cégek.., háát, nem tartom kizártnak, de kevés esélyt látok rá.A ROG Xbox Ally(X) valóban rétegtermék, de erre is volt idejük "felkészülni" a többi gyártónak, alkotni valamit, ami jobb (az MSI a Lunar Lake-el találta el igazán, mit is jelent a handheld perf/W arány).
Személyesen Ally-X-ről (2024) tudok nyilatkozni, amit nem csak handheld-ként használtam, hanem desktop-ként is működött. Ha tisztában vagy a korlátaival, remek partner a mindennapokban. -
ledgeri
nagyúr
-
Oldman2
nagyúr
A popcorn bekészítve... éleződik a piaci verseny?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Elektromos autók - motorok
- Fotók, videók mobillal
- Augusztusban jön a The Sinking City 2, már tölthető a steames demó
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Óra topik
- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- További aktív témák...
- HGST Deskstar NAS 4TB HDD (100/100% kondíció) / SATA3 (6Gb/s) / 7200RPM / CMR // TÖBB DARAB!
- Megkímélt HP EliteBook 855 G7 Fémházas Strapabíró Laptop 15,6" -65% AMD Ryzen 3 PRO 4450U 16/256 FHD
- Retró számítógép hardver pakk egyben
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektív
- ÚJ Dell Pro 16 Plus - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 235U - 16GB - 512GB - Win11 PRO - 3 év garancia - HUN
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5152, 100% AKKSI
- Dobozos ÚJ Lenovo Legion 5 2.5K OLED i7-13650HX 32gb ddr5 1 TB RTX 5070 Garancia
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- ÚJ 5G LTE! Microsoft Surface Pro 8 i7-1185G7 16GB 512GB 1 év garancia (Microsoft + MalakCare)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
A könyveket nagyon szerettem.


Gondolom legnehezebb fokozaton. Ahol minden egyes lövés számított. Mesélj még. Képzeld én is végigvittem, tudom milyen ~20fps-el, élvezhetetlen, 9600GT






