Hirdetés

2018. szeptember 19., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

(#87751) FoxiestFox válasza Mirman (#87750) üzenetére

FoxiestFox
(PH! nagyúr)

Sok. Nem termelné ki a havidíjat, nem vagyok pro. Olyan érdekelhet, amit egyszer kell megvenni évekre, mint egy Windowst, vagy egy Total Commandert, stb

(#87752) Royo85 válasza FoxiestFox (#87751) üzenetére

Royo85
(kvázi-tag)

Próbáld ki az OLYMPUS VIEWER 3-at!

(#87753) Tomi_Sci válasza FoxiestFox (#87751) üzenetére

Tomi_Sci
(őstag)

Royo85 által ajánlott ingyen van és szerintem ebből lehet a legjobb jpegeket kinyerni Oly gépeknél. Legalábbis a legjobbakat fizetős profilok/szoftverek nélkül.
Cserébe tényleg nagyon lassú, 16 szálat tudna használni, de befonom a hajam mire kiexportál néhány tucat képet.
Úgyhogy nekem marad a Lightroom, de hiába a sok állitgatás, az Oly Viewer jpegje még mindig jobb.

Szerk.: No, dupla megerősités :B

[ Szerkesztve ]

(#87754) FoxiestFox

FoxiestFox
(PH! nagyúr)

Köszik!

(#87755) MrChris válasza FoxiestFox (#87751) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

+1 OLYMPUS VIEWER
Próbáld ki, ha már Oly-d van! Lassú de biztos. Ha többet akarsz akkor fizetni kell. A Silkypix is egész használható, egy időben azzal rawoztam, vannak sajátságai. Mindig 30 napig ingyenes. ;]
Rawtherapeehoz erőmű kell és eléggé pilótavizsgás.

(#87756) Lassú Víz válasza FoxiestFox (#87751) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Affinity Photo. Ha elégedetlen vagy a raw képességével, akkor DXO Photolab is mellé. Kulcsszavazni, cimkézni meg DigiKam. Én is kiszálltam az Adobe előfizetésből. Túl keveset használtam.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#87757) FoxiestFox válasza Lassú Víz (#87756) üzenetére

FoxiestFox
(PH! nagyúr)

Ez ígéretes, kipróbálom.

(#87758) MrChris válasza Lassú Víz (#87756) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Egyszeri júzernek sok az a havi fix. Egy év alatt van a nyaralás, családi események, pár fotós kiruccanás... több hónapig idő hiányában csak heverésznek a rawok, várják a sorukat. Ráadásul én speciel a Lr katalógusozását nem bírtam megszokni, elképesztő időpocsékolásnak tartom az importálással, szinkronizálással, csatlakoztatással való bíbelődést. Nálam előfordul, hogy utólag át kell neveznem egy mappát, vagy raw fájlt, vagy át kell helyeznem magát a fájlokat akkor meg káosz lesz.

(#87759) t72killer válasza MrChris (#87758) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Mondjuk ha évi 2 alkalommal van raw-feldolgozás (nyaralás és kari után), akkor az azért lefedhető 2db Lightroom classic próbaverzióval, ingyen és bérmentve;)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#87760) Grga_Pitic válasza MrChris (#87758) üzenetére

Grga_Pitic
(fanatikus tag)

Ezzel én is szívtam egy ideig, de most már megszoktam, és végülis jól használható. A fájl műveleteket meg lehet csinálni viszonylag egyszerűen Lightroomban is, és akkor nem lesz káosz.

(#87761) Terapeuta válasza t72killer (#87759) üzenetére

Terapeuta
(őstag)

Nekem nem engedi feltenni a gépre, csak egyszer.

#87742 MrChris: "A gyakori 20/25 és 45-össel 1/2550 és 1/4080 az ajánlott záridő"

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#87762) t72killer válasza Terapeuta (#87761) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Akkora fájdalom egy extra win-telepítést csinálni:F? Nem mellesleg - ide nem írnám be, mert kidobnak - van teljesen warezmentes módja a próbaverzió újraaktiválásának, kb 1 perc youtube kereséssel megtalálod a választ. Vagy fizet az ember, vagy gondolkodik...

[ Szerkesztve ]

(#87763) Terapeuta válasza t72killer (#87762) üzenetére

Terapeuta
(őstag)

Nem fájdalom, hanem idő. De értem, mit mondasz.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#87764) MrChris válasza Terapeuta (#87761) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Igen, értelek, nekem korábban még belefért. Akkor legyen 1/(crop factor*gyutáv) :D

Grga_Pitic: ha már mindenféle beépülő, figyelője van az adobnak, lehetne egy a fájlkezelőkhöz is pl TC-hez...

(#87765) t72killer válasza Terapeuta (#87763) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Idő=pénz, így működik a világ:R

(#87766) Lassú Víz válasza t72killer (#87762) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

Akinek van pénze fényképező gépre, annak legyen képfeldolgozó programra is. Vagy dolgozzon többet az ingyenes programokkal.

Egy idő után megértjük, hogy ha senki nem fizet a szoftver fejlesztőjének, az a projekt megdöglik. És ez nekem hosszú távon rosszabb mint odaadni a PS+LR kombóért havi 10€+ ÁFÁ-t vagy másokért az egyszeri fix díjat.

(#87767) t72killer válasza Lassú Víz (#87766) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

"És ez nekem hosszú távon rosszabb mint odaadni a PS+LR kombóért havi 10€+ ÁFÁ-t vagy másokért az egyszeri fix díjat."

Mivel nem üzleti felhasználó vagyok, a PS+LR kombó árazása kicsit meredeknek tűnik: egy évre minimum be kell fizetned, azaz 143€-t kell kicsengetni akkoris, ha csak augusztusban (nyaralás után) és januárban (kari+szilveszter) van komolyabb mennyiségű képfeldolgozás - nem fedheted meg simán 30EUR-val azt a periódust, amikor tényleg szükséged van a progira. Következő évben ugyanez. Évi 100EUR "ablakon kidobva" még a jól megrakott nikon APS-c tükrös rendszerem amortizációjánál is több (pedig akkor voltam nikonos, amikor 2évente fejlődtek 2/3-1FÉ-t a szenzorok, derült ki a sigma lencsémről, hogy az újabb vázak nem kezelik, stb).

Nekem amúgy a DXO Photolab bejött, egyelőre még megy a próbaverzió, de sztem meg fogom venni. A DJI raw fileoknál köröket vert a LR-ra, 2évig tuti kiszolgál - akkor meg az elite-verzió is olcsóbbnak számít a LR-nál. Az évi 2-3db szuperfelbontású stack-hez, amit csinálok, meg felpöccintek egy PS próbaverziót és ha kész a kép, leszedem a gépről, amúgy se szimpatikus, hogy az adobe telef.ssa mindenféle képszerkesztéshez közenincs processzel a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#87768) madgie válasza t72killer (#87767) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Heti két sör ára, kábé. Akinek ez sok, az vagy (jogosan! :D) utálja az Adobe-t, vagy amúgy is aszkétaéletet él :D

(#87769) t72killer válasza madgie (#87768) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Vagy ha úgy nézzük, kb 20-50db telefonos fizetős app ára, ráadásul évente újra.

Ha mindíg ittam volna a kolléga egészségére, aki hasonló érvvel jött egy túlárazott kütyü/IT-s vacak/szoftver árának indoklásakor, akkor kb a 3adik májamat fogyasztanám már és nem ilyenből:

Ki kell próbálni a piacon lévő cuccokat és azt megvenni, ami fekszik az embernek - persze akkor, ha szüksége is van rá.

Apropó LR: nálam részben azért is csúszott el a vizsgán, mert kérdés nélkül vágta a képet a beépített lencseprofil alapján, pedig a Photolab-ban még teljesen használható kb 6-8%-nyi FOV-ot kaptam ugyanarra a képre. Van rá mód, hogy az adobe cuccokban az ember kikapcsolja a gyártó által előírt vágást, de a vignettálást korrigálja? Másik pedig az, hogy a Photolab köröket vert zajkezelésben a LR-ra, de talán itt a csúszkákkal némi extra játék még mentheti a helyzetet. Mindenesetre nálam eddig Photolab:LR/PS 3:1 (lencseprofil, zaj, ár vs a PS képességei, csóri Photolab még egy panorámát se tud automatán összefűzni)

[ Szerkesztve ]

(#87770) madgie válasza t72killer (#87769) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Nem nagyon érdekelnek az ilyesmik, a LR-t is főleg JPG-ek finom utómunkájára meg katalogizálásra használom :) Ja, néha kell a RAW tudása is, AE bracketek összefűzésére.

És mégsem tudom mire leváltani :(

(#87771) 80hun válasza t72killer (#87767) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Miért kell kicsengetni egyész évre?
Előfizetsz egy hónapra aztán lemondod. Vagy ez nem lehetséges? :)

(#87772) Mirman válasza 80hun (#87771) üzenetére

Mirman
(őstag)

Éves szerződés , ha lemondod akkor rögtön kiszámlázzák az egész éves díjat (igaz , ez az év során használhatod a szoftvereket akkor is ha le van mondva az előfizetés ) .

Nekem is volt egy idő amikor nem használtam és le akartam mondani , de adtak 4 vagy 5 hónapot ingyen ami miatt maradtam . :D

(#87773) 80hun válasza Mirman (#87772) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

De ahogy nézem havi szerződést is lehet indítani.igaz ez csak LR
Itt azt írja hogy havi szerződés felmondható bármikor.

Persze ha jól látom a LR+PS az csomagban van ami éves :)

Igazából nagyosk torr..t oldal van ám :)

Vagy marad a LR6 140eur-ért örökre :)
Bár ennek a támogatása nem tudom hogy áll.

[ Szerkesztve ]

(#87774) Mirman válasza 80hun (#87773) üzenetére

Mirman
(őstag)

LR + PS csak éves csomagban van . Ez így havonta 13 € . A photoshop havi előfizetésre 38 € . Ha 4 hónapot használnád egy évben akkor már ugyanott vagy.

Persze mindent be lehet szerezni sok helyről de én szoftverfejlesztőnek tanulok úgyhogy amíg megengedhetem magamnak addig csak eredeti szoftvert használok . A pék se fog kenyeret lopni a szomszédból . :)

[ Szerkesztve ]

(#87775) hibavissza

hibavissza
(PH! addikt)

[link] Panasonic-nál full-ba nyomják a kretént.

a helyes úton célhoz érsz

(#87776) t72killer válasza hibavissza (#87775) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Hány kifogást fognak még találni, hogy ne vezessék be e pdaf-es szenzorokat? És persze gondolom ez a csoda is kizárólag pana obikkal működne, a 12-40-es oly üvegemet csavargassam inkább manuálban, lévén úgy gyorsabb:U

[ Szerkesztve ]

(#87777) Lassú Víz válasza Mirman (#87772) üzenetére

Lassú Víz
(őstag)

A fennmaradó díj 50%-át számlázzák ki, és a kifizetett hónap végéig használhatod a terméket. Engem ezzel a trükkel nem tudtak benntartani a rendszerben, mert már megvolt az Affinity, és a DXO-ban is megjelent a lokális módosítás lehetősége. Jóval gyengébb mint amit az LR nyújt kijelölés, maszkolás terén, de legalább van. Pl. először csinálj meg minden geometriai korrekciót, és csak utána nyúlj lokális korrekcióhoz, különben kezdheted elölről.
A lényeg, hogy az Adobe havi díjas dolgaival szemben egész jó alternatívákat kínál a világ, és azok meg sem közelítik egy rendesebb objektív árát, tehát megfizethetőek. Objektívet sem akar lopni a legtöbbünk, ma már szoftvert sem kell. (Ez utóbbit ne vedd magadra, olvastam a (#87774)-es hozzászólásodat.)

(#87778) 80hun válasza t72killer (#87776) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Persze hogy ez is csak Pana obikkal fog müködni v. mást vártál :)
Nagy kérdés lesz mit fog tudni a gép és majd mit fog tudni az A7S3.

(#87779) t72killer válasza 80hun (#87778) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Szép kis micro43 platform, mondhatom... Örüljön az ember, ha egyáltalán fókuszálnak egymás obijaival a pana és oly vázak:(((.

Az A7S-huszönötezer nem érint, nincs kapacitásom sherpára, aki a FF üvegeket cipeli, és a kocsit se akarom eladni, hogy a formátumnak értelmet adó üvegeket megvegyem...

A FF váz körül nem értem a nagy felhajtást, a pana adott már ki FF vázat:DDD

[ Szerkesztve ]

(#87780) jaanoo89 válasza FoxiestFox (#87751) üzenetére

jaanoo89
(kvázi-tag)

Olympus Viewer!

Konkrétan ezért tértem vissza Olympusra, mert órákig szórakoztam 1 képnél a csúszkákon, amit a Viewerrel 5p alatt megoldok és egyáltalán nem érzem jobbnak azokat a képeket, amiket a Panával lőttem és a silky-vel összebénáztam, sőőőt.

Kicsit lassabb a Silkynél, de nem érzem annyira gáznak, igaz én havi szinten 0-20 kép között termelek, (nyaralás kivétel) szóval nem sokat. Viszont egy jó zajszűrő algoritmus kell hozzá, a gyári nem az igazi... Neat Image egész jól bejött nekem, azt viszont meg kell venni, nincs mese.

(#87781) trlala

trlala
(tag)

Sigma 56mm 1.4
[link]

(#87782) trlala válasza jaanoo89 (#87780) üzenetére

trlala
(tag)

+1 Oly Viewer

(#87783) Studi válasza trlala (#87781) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

Kell! :)

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#87784) t72killer válasza trlala (#87781) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nem tudom, én inkább az Oly 1.8/75-re szavaznék látatlanban is.

[ Szerkesztve ]

(#87785) MrChris válasza trlala (#87781) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Ez inkább apsc alapú optika lehet, jó áron, minőségben a fujin a fuji ellenfele lehetne.

(#87786) trlala válasza t72killer (#87784) üzenetére

trlala
(tag)

110 vs. 150 mm.

(#87787) t72killer válasza trlala (#87786) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Értemértem, de szvsz a 150mm is jó portréra, sőt! (FF portrésok kedvence tudtommal a 135mm)

(#87788) 80hun válasza t72killer (#87784) üzenetére

80hun
(PH! addikt)

Csak a két obi árazása durván eltér :)
És persze a 75ös sokkal hosszabb így korlátozottabban is használható

(#87789) Grga_Pitic válasza trlala (#87781) üzenetére

Grga_Pitic
(fanatikus tag)

Na, ezek szerint lett egy rendes portréobi Sony E-re is.

Kivételesen ennek MFT-n is van értelme, az ekvivalens 112mm elég közel van a klasszikus 105mm látószögéhez. Amit én jobban is szeretek, mint a 85mm-t, de nem hiszem, hogy lecserélem az Oly 45-öt.

(#87790) trlala válasza t72killer (#87787) üzenetére

trlala
(tag)

Ne érts félre, szeretem a 75-öst, de elég korlátozott a használhatósága. Ahol használható, ott szuper. Az ekv. 100mm köröli gyutáv univerzálisabb. Bőven megférnek egymás mellett.

(#87791) Studi válasza t72killer (#87784) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

az is Sigma :DDD

Jó lesz ez, inkább a 45/1.8, és nem a 75 helyett. :) Nekem legalábbis.

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#87792) t72killer válasza Studi (#87791) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ja, az 1.8/45-nél valszleg jobb, akár optikailag is:R

(#87793) Mercutio_ válasza Studi (#87791) üzenetére

Mercutio_
(PH! félisten)

Csak ez nagyobb lesz jóval a 45-ösnél.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C mITX HÁZ, Zalman SFX táp, Panasonic 20mm F1.7 II m4/3 obi, Seiko SARB035 öltöny-, SRP639 és SKX009 búvár-, Orient JDM Chrono karóra, + 1000 hasznos holmi

(#87794) jaanoo89 válasza Mercutio_ (#87793) üzenetére

jaanoo89
(kvázi-tag)

Meg nem is enged annyira közel a témához, mint pl. a Pana 42.5/1.7. Az egy nagyon jó, sok mindenre használható objektív.

Nagyobb vázakra GH, EM1 ez a Sigma is biztos tök jó lesz, de kíváncsi leszek, hogy fog festeni egy E-M5-ön.

(#87795) nesa

nesa
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Úgy jártam a régifajta M zuiko14-42 vel hogy csak 20mm körül működik a rekesz, járt már valaki így, szalagkábel lehet szerintem, megéri ezt javíttatni?
vagy kuka, próbáltam nem birizgálni mikor végre nyitva volt, de pár bekapcsolás meg kép után újra becsukódik.

Keresek AHD 1mp nagylátószögű kamerát.

(#87796) Studi válasza Mercutio_ (#87793) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

Nekem ez nem okoz problémát.

(#87797) Studi válasza jaanoo89 (#87794) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

Nem kell ezt túldimenzionálni, szemre ez az obi kisebb, mint a 75/1.8. Az pedig még vállalható az E-M5-ön bőven. :)

(#87798) asdf_ válasza nesa (#87795) üzenetére

asdf_
(PH! addikt)

25e korul veszel hasznaltat, ha magam nem tudom javitani, en neki sem mennek a javittatasnak.

[ Szerkesztve ]

Olympus XZ-2 kompakt fényképezőgép eladó https://hardverapro.hu/apro/olympus_xz-2_csucskompakt_2

(#87799) MrChris válasza nesa (#87795) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

+1 asdf_
Így szinte eladhatatlan. Ritka együttállás esetén egy másikkal, másféle hibával talán össze legózható. Vagy magad megpróbálsz belenézni látható e benne a hiba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.