Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzz

    aktív tag

    válasz Lassú Víz #87197 üzenetére

    Nálam ez nem így jött időrendben, de azért nem szép bármely rendszertől, hogy arra épp pont nem jó amire használni akarod. Valakit beugrasztottam a fotózásba és azóta együtt megyünk ide-oda fotózni. A beállításaim általában A, S, vagy M módban vannak, ISO ha automata akkor max 800-ra korlátozva. Jött az ötlet, hogy akkor most erre van alkalom, menjünk tejutazni. Egyikünk sem csinálta korábban, tudtuk, hogy az első alkalommal nem lesz nagy siker, de én elszomorodtam, hogy ISO 5000 alatt a kijelzőn se látszott szinte semmi a tejútból, 6400-on pedig már ott látszott, hogy nagy a zaj, így a legalját választottam ahol látszik valami legalább. Szomorúan veszem tudomásul, hogy ez erre alkalmatlan! Teljesen! Tehát nem a tejúthoz választottam, hanem a gépemhez választottam (volna) a tejutat! Az igazán nagy baj, hogy szeretem a gépet és nagyot csalódtam benne, mert bár tudtam, hogy messze leszek az igazi tejúttól, arra nem számítottam, hogy az ég egy adta világon semmi köze nem lesz hozzá!!! Ezzel az erővel szobában ülve a menyezet felé fordítom és a gépvázsapkát rajta hagyva lövök párszor 15sec képet különböző ISO-n és kész a csillagos égbolt! A drive-on fenn vannak a képek, feltettem a dark-ot is. Nem vagyok profi fotós és nem is leszek! Nem tudok jó portrékat lőni és nem merek az utcán mindenkit csak úgy lefotózni sem, nincs semmi különleges elvárásom, ismerem a korlátaim. Annyi csak, hogy esetleg egy ilyen helyzetben ne valljak ennyire kudarcot a technikám miatt. Az új GIMP megmentett, mert valami értékelhetőbbet tudtam vele összerakni ezekből, de amikor elnézem, hogy az 500D vagy az a6000 után mennyivel kevesebb az utómunka bármely helyzetben, akkor szégyenlem magam, mintha az én hibám lenne. Az 500D-t is én állítottam be, én állítottam élességet csak nem én fordítottam az ég felé és nem én nyomtam le a gombot. Kis technikával - nem erre felkészülve, hanem az olyan kalappal köszönünk amilyen van - mentünk neki az éjszakának, hogy az eredménytől függően beszerzünk még ezt-azt, hogy ilyet is lehessen. Hát beszerzünk (én biztosan) egy másik fényképezőt, aztán megint próba, mert amikor valaki f3,5 vagy f4-en is tud valami tejutat lőni, akkor nem hinném, hogy ezzel nem lehet hacsak teljesen nem alkalmatlan a feladatra.

    Ha valaki egy mindenre (is) kicsit használható gépet keres, hát a G7-70 nem az! A többiről nem tudok nyilatkozni, de erről igen, nagyon jó gép, jó menürendszerrel és szép képeket készít a 14-140 kitobival is, ha van elég fény! Bizonyára megköszöni ha egy fényerős obit csavarsz rá, de ne akarj ISO800 felé menni, mert elmegy a kedved tőle! Nekem ennyi maradt belőle... Jah! Van még egy E-PL1-em, az marad még kicsit :) Kíváncsi leszek rá, mit mutat egyszer éjjel :) Azon nem agonizálok, ha nem lesz jó, mert 50€-ba került és nem 1250-be mint a G70!

    ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

Új hozzászólás Aktív témák