- SSD kibeszélő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA® driverek topikja
- Fellép a hamisított paszták ellen az Arctic
- Apple asztali gépek
- Házimozi belépő szinten
- Minden USB-C kábel egyforma? Hát NEM. És ez a baj. – Tech Percek #7
- Megemeli a GPU-k árát az NVIDIA?
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Milyen notebookot vegyek?
-
PROHARDVER!
Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!
Új hozzászólás Aktív témák
-
proly01
őstag
válasz
SyneT87 #10849 üzenetére
Amit a tv-re rákötsz HDMI n (1.4 esen) ha az az eszköz amit a tv re rákötöttél képes a hangot a tv be továbbítani HDMI-n akkor a tv továbbítani fogja neked egyetlen optikai kábelen az erősítő felé,akár DD akár DTS ről beszélünk.Viszont a tv medialejátszója nem adja ki a DTS hangot( ha beledugsz egy külső vinyót usb n és elkezded nézni az avatart A TV MÉDIALEJÁTSZÓJÁN HD ban DTS hangal például angolul akkor a hang nem DTS lesz hanem stereó jobb esetben DD).
A 2012 es szériák már a médialejátszón is képesek kiadni a DTS hangot,de ez neked nem lényeg mert ahogy olvasom te a tv-t akarod összekötni az erősítővel optikain.Tehát a te esetedben ha a router képes dlna án átküldeni a tv felé a DD és a DTS t(amit kétlek) akkor ha fogod és bekötsz a tv be egy optikait és aztán a másik felét az erősítőd optikai bemenetére akkor DTS és DD lesz a hang ha a film támogatja.
Gyakorlatilag amit a tv n nézel annak a hangja szól majd az erősítőn úgy ahogy a tv-be beérkezik ha DTS ben akkor DTS ha DD akkor DD a lényeg hogy amiről kiküldöd a hangot az támogassa.Jelen esetben a router.Mondok egy egyszerű példát:
Van egy PC-d a pc-d (videókártyája) össze van kötve a tv vel HDMI vel a videókártya támogatja az 1.4 et és átviszi a tv re a hangot és a képet is(ez alap) akkor ha fogsz egy optikai kábelt beledugod a tv be a másik felét az erősítő "optical in" foglalatába akkor amit a pc nézel HD filmet annak a hangja a tv n is szólni fog(be kell állítani driveren belül) és az erősítőn is de mivel a tv t lehalkítod így csak az erősítőn(manapság minden erősítő tud DD é DTS t) szóval mivel az adja ki a hangot így a tv n nézed a képet a házimozin pedig hallgatod a hangját DTS ben.
A tv gyakorlatilag nem konvertál semmit csak jelet továbbít így az sem baj ha nem tudja a DTS t de továbbítani továbbítja....a PC-d küldi a jelet....a hang kimegy a HDMI n a tv felé.....a tv továbbítja az optikain.....a házimozi dekodolja (mivel tudja) a DTS-t és
ennyi.
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!
• TV/Hifi beárazás
• Házimozi topik
• Hangprojektor/SoundBar
• Használt TV-k javítása
• A webOS kezelése (3.0)
• OLED topik
• LED / LCD TV topic
• Milyen TV-t vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Robot fűnyírók
- SSD kibeszélő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Filmvilág
- sziku69: Szólánc.
- Háztartási gépek
- S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! MSI B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA FSP 500W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- AKCIÓ! Asus ZenBook Pro UX7602ZM OLED notebook - i9 12900H 32GB RAM 1TB SSD RTX 3060 6GB WIN
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest