Hirdetés
- Videós, mozgóképes topik
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- Apple asztali gépek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Melyik tápegységet vegyem?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 03:50 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
-Solt-
veterán
-
Raidon
őstag
-
-Solt-
veterán
Basszus, igazad van.

@Raidon:
-
Jack Oneill
veterán
-
Raidon
őstag
Dehogynem lehet kikapcsolni. Ahogy előttem írták.
Az attól még ott van... csak nem látszik, kivéve ha a kis jelnél rámész.
-
Jack Oneill
veterán
A control panelban lehetett állítani, hogy mutassa-e a tálca ikont vagy sem... volt időszak amikor ez nem működött, de aztán javították és pár hónapja minden rendben volt ezzel. Most, hogy a control panel már integrálva lett az APP-ba, megint megjelent az APP tálca ikonja, de az APP-n belül nem találok kikapcsolási lehetőséget, control panel meg már nincs...
Windowsban ezt nem lehet kikapcsolni... remélem a következő driverbe belerakják a kikapcsolási lehetőséget.
Dehogynem lehet kikapcsolni. Ahogy előttem írták.
-
-Solt-
veterán
A control panelban lehetett állítani, hogy mutassa-e a tálca ikont vagy sem... volt időszak amikor ez nem működött, de aztán javították és pár hónapja minden rendben volt ezzel. Most, hogy a control panel már integrálva lett az APP-ba, megint megjelent az APP tálca ikonja, de az APP-n belül nem találok kikapcsolási lehetőséget, control panel meg már nincs...
Windowsban ezt nem lehet kikapcsolni... remélem a következő driverbe belerakják a kikapcsolási lehetőséget.
-
tibaimp
nagyúr
Win10-nél, de gondolom 11 is hasonló helyen van:
Gépház --> Személyre szabás --> Tálca --> A tálcán megjelenő ikonok kiválasztása -
Raidon
őstag
Ha le van töltve az app... igen az ott marad hacsak a tálcabeállításoknál kiveszed, hogy látszódjon...
Mivel a CP ott az appban. -
-Solt-
veterán
Most, hogy kikerült a control panel újra a ott marad az NV app tálca ikonja újraindítás után... valakinek valami ötlete, hogy lehet ezt kikapcsolni?
-
tibaimp
nagyúr
-
westlake
félisten
-
tibaimp
nagyúr
NVIDIA RTX Driver Release 595 R595 U5 (596.59) (WHQL) / Highlights
22-i build. Az LTSB-nek köszönhetően (vállalati környezet) három különböző RTX szériát visznek a jövőben (58x.xx, 59x.xx, 61x.xx).
Egy "sima" 4070TiS-hez a 61x.xx való igaz?
-
westlake
félisten
NVIDIA RTX Driver Release 595 R595 U5 (596.59) (WHQL) / Highlights
22-i build. Az LTSB-nek köszönhetően (vállalati környezet) három különböző RTX szériát visznek a jövőben (58x.xx, 59x.xx, 61x.xx).
-
westlake
félisten
NVIDIA RTX Driver Release 610 R610 U1 (610.47) (WHQL) / Highlights
Úgyszintén 21-i build.
-
Raidon
őstag
GeForce Game Ready Driver 610.47 (WHQL) / Highlights
NVIDIA Studio Driver 610.47 (WHQL) / HighlightsMindkettő 21-i build.
Na most integrálták bele a vezérlőpultot az appba.
-
westlake
félisten
GeForce Security Update Driver 582.53 (WHQL) / Highlights
Április 28-i build. így már ez a legújabb verzió az egyébként már nem támogatott szériákhoz, nem pedig az 582.35-ös Vulkan Beta.
-
kolopele
nagyúr
Próbálj egy tiszta telepítést csinálni DDU - val vagy az NVCleanstallal. Nekem sem volt kék halálom még az életben egy driverrel sem, egynél volt kegyetlen fps dropp több játéknál is (581.57), de ennyi.
-
tibaimp
nagyúr
-
Shaza
senior tag
Nem tudom ,hogy a driver-e a hibás,de azóta volt 5 kékhalálom,nem is emlékszem mikor volt előtte.Most felrakom a legújabbat,hátha...
-
ates2
senior tag
-
westlake
félisten
-
ates2
senior tag
1080 Ti-hez mit ajánlotok most driver-t ? most nézem 2 éve nem raktam újra a gépet se meg a driver is vagy 2 éves
-
Shaza
senior tag
-
tibaimp
nagyúr
-
Shaza
senior tag
4070 ti kártyához melyik drivert érdemes leszedni?
-
tibaimp
nagyúr
Sziasztok!
Ehhez a kártyához, melyik driver a legstabilabb? MSI Gaming X GTX 1660 6G
Jelenleg 566.36 verzió van fent netes kutatások alapján.
Ti is ezt ajánlanátok hozzá? Újabb driverekkel még márciusban ,volt hogy játék közben le rakta a játékot asztalra, de a 566.36-al ezt nem csinálja.Köszi a választ!
Nekem az 572.83-as van még fent, ezzel semmilyen gondom nem volt eddig! A Jedi Survivor fagyott ki egy bizonyos cinematic résznél mindig, de mikor kikapcsoltam az RT-t, átment rajta, azóta vissza is kapcsoltam az RT-t, szóval ez inkább játék hiba volt (fórumok is ezt írták). Ezen kívül más hibával nem találkoztam, pedig kitoltam mostanában több játékot is.
-
Zοltta
senior tag
Sziasztok!
Ehhez a kártyához, melyik driver a legstabilabb? MSI Gaming X GTX 1660 6G
Jelenleg 566.36 verzió van fent netes kutatások alapján.
Ti is ezt ajánlanátok hozzá? Újabb driverekkel még márciusban ,volt hogy játék közben le rakta a játékot asztalra, de a 566.36-al ezt nem csinálja.Köszi a választ!
-
tibaimp
nagyúr
-
kolopele
nagyúr
Vajon mikor jön ennek is a hotfix kiadása? Telepítés, újraindítás után nem kapcsolt be a gép csak világított, monitor sötét maradt. Gép reset, utána szerencsére ment minden. Ettől függetlenül ez nem volt oké szerintem.
-
westlake
félisten
-
ribizly
veterán
-
Raidon
őstag
Ugye sok esetben lehet olyan (ilyen a RE: Requiem), ahol tényleg jobban teljesítenek az újabb driver-ek bizonyos körülmények között. De nem ez a jellemző. A legnagyobb probléma számomra nem is ez a framedrop kérdéskör (bár ez elég fontos), hanem a VRR flicker-ing. El nem tudtam képzelni miért panaszkodnak sokan, míg meg nem tapasztaltam magam is. És igazából annak nyomán derült ki, hogy már nem a régebbi driver van fent. Az pedig nagyon gáz, hogy egy újabb driver ilyen hibát hoz be.
Legújabb driver nálam már okés. Nincsen flickering. Elsőre azt gondoltam a monitorral vagy a kábellel van valami, de nem...
-
ribizly
veterán
Nekem lényegében egyetlen driverrel sem nagyon voltak problémáim, nyilván 60HZ mellett nálam nem számít hogy most 110 lenne e vagy 90 az fps
Egyre emlékszem, az 581.57 - re ami nagyon rossz volt, az AC Shadows szó szerint játszhatatlan volt vele akkora droppokat csinált, de ennyi. Azt sokáig azért hagytam fenn mert az volt az utolsó ami az automatikus színkezelést tudta, de most végre az utolsó háromnál újra visszajött. Most a legújabb teljesen hibátlan, a Resident Evil Requiem maxon egy röccenés nélkül megy, de semmi egyéb anomália sincs. Egyébként meg igen, az 566.36 talán az egyik legjobban sikerült driver, de az új játékok esetében már adódhatnak gondok, na meg hiányzik még belőle több változtatás is amik azóta megjelentek..Ugye sok esetben lehet olyan (ilyen a RE: Requiem), ahol tényleg jobban teljesítenek az újabb driver-ek bizonyos körülmények között. De nem ez a jellemző. A legnagyobb probléma számomra nem is ez a framedrop kérdéskör (bár ez elég fontos), hanem a VRR flicker-ing. El nem tudtam képzelni miért panaszkodnak sokan, míg meg nem tapasztaltam magam is. És igazából annak nyomán derült ki, hogy már nem a régebbi driver van fent. Az pedig nagyon gáz, hogy egy újabb driver ilyen hibát hoz be.
-
kolopele
nagyúr
Ez is egy szempont, viszont hiába lesz egy driverrel néhány fps - sel többed ha amúgy meg instabil. Amit én észrevettem amúgy is az, hogy drivereket az adott játékokhoz kell keresni, mert lehet te nem játszol mondjuk csak két régebbi játékkal amikhez pont nem túl jó az új driver, mert kevesebb valamivel az fps, viszont az újabb nagy címekhez meg az a jobb. Nekem jelenleg minden új játék jól megy most a legutóbbival azok közül amik érdekelnek, azokon kívül meg úgyis csak Adult game - ekkel játszogatok, ott meg nincs különösebb gépigény vagy driver igény
-
4264adam
nagyúr
Nekem lényegében egyetlen driverrel sem nagyon voltak problémáim, nyilván 60HZ mellett nálam nem számít hogy most 110 lenne e vagy 90 az fps
Egyre emlékszem, az 581.57 - re ami nagyon rossz volt, az AC Shadows szó szerint játszhatatlan volt vele akkora droppokat csinált, de ennyi. Azt sokáig azért hagytam fenn mert az volt az utolsó ami az automatikus színkezelést tudta, de most végre az utolsó háromnál újra visszajött. Most a legújabb teljesen hibátlan, a Resident Evil Requiem maxon egy röccenés nélkül megy, de semmi egyéb anomália sincs. Egyébként meg igen, az 566.36 talán az egyik legjobban sikerült driver, de az új játékok esetében már adódhatnak gondok, na meg hiányzik még belőle több változtatás is amik azóta megjelentek..valóban a melyik drivert hagyjuk fent szinte csak erről szól nálam is, melyikkel nem lesz FPS csökkenés.
-
kolopele
nagyúr
Na most az volt, hogy több problémám is lett ezzel az 591.86-al:
- komolyabb framedrop-ok Warzone-ban (az eddigi stabil 110-125-ről 88-ra)
- VRR flickering, amit nem is tapasztaltam eddig, pedig elvileg épp erre jött frissítés egy korábbi verzióban
- kellett volna legyen javulás OLED banding területén, na ez nem lett ettől (nyilván, ha a panel a ludas, de most ez más téma, mert azért csak reménykedtem)
- magasabb GPU tempÍgy végül nem is próbálkoztam meg már az újabb driver-el, hanem szépen visszakullogtam az 581.15-re, ami bevált.
Ezzel együtt kicsit utánajártam, hogy hogyan lehet megakadályozni azt, hogy a Windows update csak úgy felülvágjon driver-eket a gépen. Group policy-val meg lehet adni, hogy csak egy adott deviceID-t hagyjon szépen békén és akkor arra nem tud újabb verziót feldobni (természetesen én sem manuálisan), csak ha deaktiválom a policy-t.
Nekem lényegében egyetlen driverrel sem nagyon voltak problémáim, nyilván 60HZ mellett nálam nem számít hogy most 110 lenne e vagy 90 az fps
Egyre emlékszem, az 581.57 - re ami nagyon rossz volt, az AC Shadows szó szerint játszhatatlan volt vele akkora droppokat csinált, de ennyi. Azt sokáig azért hagytam fenn mert az volt az utolsó ami az automatikus színkezelést tudta, de most végre az utolsó háromnál újra visszajött. Most a legújabb teljesen hibátlan, a Resident Evil Requiem maxon egy röccenés nélkül megy, de semmi egyéb anomália sincs. Egyébként meg igen, az 566.36 talán az egyik legjobban sikerült driver, de az új játékok esetében már adódhatnak gondok, na meg hiányzik még belőle több változtatás is amik azóta megjelentek.. -
4264adam
nagyúr
Elvileg az 581.94 amire többen mondják, hogy jó, de én valamiért már azokra sem mentem fel, mert mindig volt valami apróság.
Amúgy ha nincs valami konkrét, ami miatt kell magasabb, akkor van m_w_h-nak egy elég jó összefoglalója a driver verziókról, ami azóta sem lett frissítve:
[link]Lényeg:
-----------------------------------------
Recommendations
Driver recommendations that follow focus on general stability and compatibility, however see NOTEs section [2] regarding DLSS 4.5 presets L/M exposing edge case GPU instability regardless of driver version.
Series 50 (50x0) Geforce GPU owners [7]:
Drivers 581.94, 577.00, 576.88, 576.80 along with older drivers 572.83, 572.47.
NOTEs section [1] lists other drivers worth considering.
Series 16 (16x0) / 20 (20x0) / 30 (30x0) / 40 (40x0) Geforce GPU owners [7]:
Drivers 581.94, 577.00, 576.88, 576.80 along with older drivers 566.36, 561.09.
NOTEs section [1] lists other drivers worth considering.
Series 9 (9x0) / 10 (10x0) Geforce GPU owners [7]:
Drivers 582.28, 581.94, 577.00, 576.88, 576.80 along with older drivers 566.36, 566.14, 561.09.
NOTEs section [1] lists other drivers worth considering including INF mod of r580 branch 582.xx Quadro/Pro drivers.
-----------------------------------------
Én amúgy még mindig azt mondom, hogy ha nincs valami ami nem indul el régebbi driver-el (pl. Battlefield 6, Portal/HL2 RTX vagy újabb ffmpeg megkövetelik a viszonylag friss driver-eket), akkor lehet az 566.36 lenne az optimális, de azt már nálam is kinőtte valami (ffmpeg).
A Warzone szerencsére csak beszól, hogy újabb "kellene" neki, de lehet ignorálni és vidáman működik, a Battlefield 6 simán el sem indul már.
-
ribizly
veterán
Elvileg az 581.94 amire többen mondják, hogy jó, de én valamiért már azokra sem mentem fel, mert mindig volt valami apróság.
Amúgy ha nincs valami konkrét, ami miatt kell magasabb, akkor van m_w_h-nak egy elég jó összefoglalója a driver verziókról, ami azóta sem lett frissítve:
[link]Lényeg:
-----------------------------------------
Recommendations
Driver recommendations that follow focus on general stability and compatibility, however see NOTEs section [2] regarding DLSS 4.5 presets L/M exposing edge case GPU instability regardless of driver version.
Series 50 (50x0) Geforce GPU owners [7]:
Drivers 581.94, 577.00, 576.88, 576.80 along with older drivers 572.83, 572.47.
NOTEs section [1] lists other drivers worth considering.
Series 16 (16x0) / 20 (20x0) / 30 (30x0) / 40 (40x0) Geforce GPU owners [7]:
Drivers 581.94, 577.00, 576.88, 576.80 along with older drivers 566.36, 561.09.
NOTEs section [1] lists other drivers worth considering.
Series 9 (9x0) / 10 (10x0) Geforce GPU owners [7]:
Drivers 582.28, 581.94, 577.00, 576.88, 576.80 along with older drivers 566.36, 566.14, 561.09.
NOTEs section [1] lists other drivers worth considering including INF mod of r580 branch 582.xx Quadro/Pro drivers.
-----------------------------------------
Én amúgy még mindig azt mondom, hogy ha nincs valami ami nem indul el régebbi driver-el (pl. Battlefield 6, Portal/HL2 RTX vagy újabb ffmpeg megkövetelik a viszonylag friss driver-eket), akkor lehet az 566.36 lenne az optimális, de azt már nálam is kinőtte valami (ffmpeg).
A Warzone szerencsére csak beszól, hogy újabb "kellene" neki, de lehet ignorálni és vidáman működik, a Battlefield 6 simán el sem indul már. -
4264adam
nagyúr
Na most az volt, hogy több problémám is lett ezzel az 591.86-al:
- komolyabb framedrop-ok Warzone-ban (az eddigi stabil 110-125-ről 88-ra)
- VRR flickering, amit nem is tapasztaltam eddig, pedig elvileg épp erre jött frissítés egy korábbi verzióban
- kellett volna legyen javulás OLED banding területén, na ez nem lett ettől (nyilván, ha a panel a ludas, de most ez más téma, mert azért csak reménykedtem)
- magasabb GPU tempÍgy végül nem is próbálkoztam meg már az újabb driver-el, hanem szépen visszakullogtam az 581.15-re, ami bevált.
Ezzel együtt kicsit utánajártam, hogy hogyan lehet megakadályozni azt, hogy a Windows update csak úgy felülvágjon driver-eket a gépen. Group policy-val meg lehet adni, hogy csak egy adott deviceID-t hagyjon szépen békén és akkor arra nem tud újabb verziót feldobni (természetesen én sem manuálisan), csak ha deaktiválom a policy-t.
Köszi a leírást
Nekem is az 591.86 van fent és már idejét sem tudom mikor én mit raktam fel. Daniel Owen tesztje alapján ha lehetséges az 576.88-ra fogok visszatérni vagy amit te is javasolsz 581.15-re. -
ribizly
veterán
Na most az volt, hogy több problémám is lett ezzel az 591.86-al:
- komolyabb framedrop-ok Warzone-ban (az eddigi stabil 110-125-ről 88-ra)
- VRR flickering, amit nem is tapasztaltam eddig, pedig elvileg épp erre jött frissítés egy korábbi verzióban
- kellett volna legyen javulás OLED banding területén, na ez nem lett ettől (nyilván, ha a panel a ludas, de most ez más téma, mert azért csak reménykedtem)
- magasabb GPU tempÍgy végül nem is próbálkoztam meg már az újabb driver-el, hanem szépen visszakullogtam az 581.15-re, ami bevált.
Ezzel együtt kicsit utánajártam, hogy hogyan lehet megakadályozni azt, hogy a Windows update csak úgy felülvágjon driver-eket a gépen. Group policy-val meg lehet adni, hogy csak egy adott deviceID-t hagyjon szépen békén és akkor arra nem tud újabb verziót feldobni (természetesen én sem manuálisan), csak ha deaktiválom a policy-t.
-
kolopele
nagyúr
-
ribizly
veterán
-
kolopele
nagyúr
Előfodulhat, hogy a Windows update megint felpakolt magától, kérdés nélkül egy olyan driver verziót, amit nem én triggereltem?
A kérdés alapvetően költői, mert tudom, hogy 581.15-ön voltam és nem is akartam feljebb menni, de aminap lettem figyelmes rá, hogy már 591.86-ra kerültem."Jó az" az 591.86 vagy akkor már érdemesebb feljebb is menni?
Nyugodtan felteheted a legújabbat. Hosszú idő óta szerintem ez a legjobb, és az automatikus színkezelés is működik ismét.
-
ribizly
veterán
Előfodulhat, hogy a Windows update megint felpakolt magától, kérdés nélkül egy olyan driver verziót, amit nem én triggereltem?
A kérdés alapvetően költői, mert tudom, hogy 581.15-ön voltam és nem is akartam feljebb menni, de aminap lettem figyelmes rá, hogy már 591.86-ra kerültem."Jó az" az 591.86 vagy akkor már érdemesebb feljebb is menni?
-
R0GERIUS
tag
Igazából nem független egymástól. Mindkét esetben felváltja a TAA-t. Ezért is van az, hogy pl. a 67 százalékos Quality DLSS is simább, élsimítottabb képet ad, mint a natív felbontás TAA nélkül. Tényleg csak annyi a különbség, hogy az egyik esetben az alacsonyabban renderelt képre engedik rá a DLSS-t, míg DLAA esetén a natív felbontásra. Nyilván a natív felbontáson renderelt képnek jobb lesz a minősége és az élsimítása is, ezért kapott egy külön nevet a DLAA, hogy utaljon erre a különbségre.
Pontosan így van.
Érdekességképp, mivel a DLSS-nek nem elsődleges célja a 100% renderes élsimítás, így vannak olyan játékok ahol DLDSR (Deep Learning felbontás felskálázás) + DLSS Quality jobb eredményt ad, mint a DLAA.
(Hátránya, hogy nem lehet jól váltogatni monitorok közt több monitoros rendszernél.) -
R0GERIUS
tag
Az NVApp/NVPI-ben beállított beállítás mindig felül írja az alkalmazást.
Ha beállítasz abban skálázási mértéket, akkor játékban mindegy mit állítasz be.
Ugyanez vonatkozik az algoritmusra is, tehát ha M-et beállítasz onnan, akkor a játékban mindegy mit állítasz be, mert az algoritmust felülírja (és a DLL verziót is a legújabbra). -
kolopele
nagyúr
Igen, úgy érdemes. Ha az adott játékban egyedire állítod és M - re teszed, akkor minden preset esetén M marad, így globálisan megmarad az ajánlott. Mivel 4xxx a kártyád érdemes próbálgatnod, alatta jobb ha marad a K.
-
Mika1227
őstag
Kolléga írja jól. Ha globálisan ajánlottat állítasz, akkor a játékon belüli beállítás határozza meg melyik modelt fogja használni. Ha ultra performance akkor L, performance M, balanced/quality akkor K. Az L és az M a 4.5, a K a 4.0. Amúgy az M képe szebb, tehát nem kell félni a performance beállítástól, de 4xxx kártya alatt fps csökkenést eredményez technikai okokból kifolyólag. Ott javasoltabb a 4.0, azaz a K. Természetesen az appban mindent állíthatsz bármire, ha globálisan nem az ajánlott opciót jelölöd be. A DLSS+ DLAA nyilván a legjobb, de az csak akkor állítható ha magába a játékba is bele van implentálva a DLAA, ha csak a szokásos TAA vagy TAUU van akkor nem tudod rákényszeríteni az appból.
Ha az appban beállítod mondjuk az M-et akkor a játékon belül kell állítani?
-
kolopele
nagyúr
A DLSS a deep learning Super Sampling ami egy renderelési ejárás. ( kisebb felbontás renderelve és az felskálázva a beállított felbontásra.)
Mig a DLAA a deep learning Anti Alising ( élsimitás ami a TAA-t cseréli ki temporary Anti Alising)A kettő egymástól független
Ezért van, hogy Nativ felbontáson mehet a DLAA TAA helyett de nem piszkál bele a renderelés felskálázásba mert Nativon renderel
vagy nem ?
A DLSS és a DLAA nem teljesen függetlenek, mert ugyanarra a DLSS technológiára épülnek.
– DLSS: upscale + AA
– DLAA: ugyanaz az AI AA rész, csak natív felbontáson (nincs upscale)
Szóval igen:
- DLAA kiváltja a TAA-t natívon
- nem skáláz fel
De nem egy teljesen külön rendszer, inkább a DLSS egy natív módja. -
FLATRONW
őstag
A DLSS a deep learning Super Sampling ami egy renderelési ejárás. ( kisebb felbontás renderelve és az felskálázva a beállított felbontásra.)
Mig a DLAA a deep learning Anti Alising ( élsimitás ami a TAA-t cseréli ki temporary Anti Alising)A kettő egymástól független
Ezért van, hogy Nativ felbontáson mehet a DLAA TAA helyett de nem piszkál bele a renderelés felskálázásba mert Nativon renderel
vagy nem ?
Igazából nem független egymástól. Mindkét esetben felváltja a TAA-t. Ezért is van az, hogy pl. a 67 százalékos Quality DLSS is simább, élsimítottabb képet ad, mint a natív felbontás TAA nélkül. Tényleg csak annyi a különbség, hogy az egyik esetben az alacsonyabban renderelt képre engedik rá a DLSS-t, míg DLAA esetén a natív felbontásra. Nyilván a natív felbontáson renderelt képnek jobb lesz a minősége és az élsimítása is, ezért kapott egy külön nevet a DLAA, hogy utaljon erre a különbségre.
-
4264adam
nagyúr
Ebben teljesen igazad van, ugyanazt az nvngx_dlss.dll-t használja, szóval alap szinten tényleg egy technológia.
Szerintem azért nem rakják bele minden játékba a DLAA-t, mert:
– külön kell hangolni (ghosting, shimmering, mozgás stabilitás)
– nem mindig éri meg a teljesítmény ára
– sok játékban inkább a DLSS-t erőltetik, mert az ad FPS-t
Meg valószínű az is benne van, hogy a DLAA inkább ‘minőség mód’, amit nem minden célplatformra optimalizálnak.
Szóval szerintem sem arról van szó, hogy nem lehetne, hanem hogy nem mindig prioritás.A DLSS a deep learning Super Sampling ami egy renderelési ejárás. ( kisebb felbontás renderelve és az felskálázva a beállított felbontásra.)
Mig a DLAA a deep learning Anti Alising ( élsimitás ami a TAA-t cseréli ki temporary Anti Alising)A kettő egymástól független
Ezért van, hogy Nativ felbontáson mehet a DLAA TAA helyett de nem piszkál bele a renderelés felskálázásba mert Nativon renderel
vagy nem ?
-
Habugi
veterán
Ebben teljesen igazad van, ugyanazt az nvngx_dlss.dll-t használja, szóval alap szinten tényleg egy technológia.
Szerintem azért nem rakják bele minden játékba a DLAA-t, mert:
– külön kell hangolni (ghosting, shimmering, mozgás stabilitás)
– nem mindig éri meg a teljesítmény ára
– sok játékban inkább a DLSS-t erőltetik, mert az ad FPS-t
Meg valószínű az is benne van, hogy a DLAA inkább ‘minőség mód’, amit nem minden célplatformra optimalizálnak.
Szóval szerintem sem arról van szó, hogy nem lehetne, hanem hogy nem mindig prioritás.Rém egyszerű egyébként a történet, annyi az egész hogy a Requiemben belövöd menüben a DLAA -t valami frankó erőforrás igényes és látványos helyen, jól megnézel mindent, frameratet is, majd átállítod mondjuk quality/balanced akármire, kilépsz és NVAppból szúrod alá a DLAA-t és visszalépsz azonos helyszínre.
Dacára annak hogy ingame nincs bekapcsolva a DLAA, a quality/balanced ingame beállítás lesz felülírva az App által, echte uazt a képminőséget és frameratet fogod látni és kapni, mint ha az ingamemenüben lenne bekapcsolva a DLAA.

Most próbáltam ki, ingyen adták az 5070Ti mellé szóval hamar "platináztam" és még nem töröltem.
-
kolopele
nagyúr
-
FLATRONW
őstag
Ebben teljesen igazad van, ugyanazt az nvngx_dlss.dll-t használja, szóval alap szinten tényleg egy technológia.
Szerintem azért nem rakják bele minden játékba a DLAA-t, mert:
– külön kell hangolni (ghosting, shimmering, mozgás stabilitás)
– nem mindig éri meg a teljesítmény ára
– sok játékban inkább a DLSS-t erőltetik, mert az ad FPS-t
Meg valószínű az is benne van, hogy a DLAA inkább ‘minőség mód’, amit nem minden célplatformra optimalizálnak.
Szóval szerintem sem arról van szó, hogy nem lehetne, hanem hogy nem mindig prioritás.Különbség talán annyi lehet, hogy hogyan kezeli a fejlesztő a HUD-ot. Pl. a driveres módban szinte biztos, hogy azon is megtörténik a számítás.
-
kolopele
nagyúr
Ebben teljesen igazad van, ugyanazt az nvngx_dlss.dll-t használja, szóval alap szinten tényleg egy technológia.
Szerintem azért nem rakják bele minden játékba a DLAA-t, mert:
– külön kell hangolni (ghosting, shimmering, mozgás stabilitás)
– nem mindig éri meg a teljesítmény ára
– sok játékban inkább a DLSS-t erőltetik, mert az ad FPS-t
Meg valószínű az is benne van, hogy a DLAA inkább ‘minőség mód’, amit nem minden célplatformra optimalizálnak.
Szóval szerintem sem arról van szó, hogy nem lehetne, hanem hogy nem mindig prioritás. -
kolopele
nagyúr
Én nem látom, hogy bármilyen különbség lenne a megvalósításban, minőségben vagy teljesítmény igényben. Az hogy van egy külön kapcsoló, az teljesen normális, valahogy meg kell különböztetni a natív és a felskálázásos részt. Az hogy nem DLSS natívnak hívják, az csak egy marketing fogás.
Szerintem inkább úgy pontos, hogy ugyanaz az alap tech, csak nem ugyanaz a használat / implementáció. Minden további már inkább csak "kinek van igaza" kör lenne
-
FLATRONW
őstag
Abban igazad van, hogy ugyanaz az alap technológia.
De a DLAA egy külön implementált mód, nem csak egy 100%-ra állított DLSS.
Ha minden 100% DLSS DLAA lenne, akkor nem kellene külön DLAA opció a játékokba (pl. Resident Evil Requiem), mégis van, és máshogy is viselkedik.
Jack Oneill: 100% DLSS nem DLAA, csak hasonló. Ha ugyanaz lenne, nem lenne külön DLAA opció a játékokban. Amúgy meg mindegy is, mindenki úgy használja ahogy neki jó, nem ér ennyit az egész már.Én nem látom, hogy bármilyen különbség lenne a megvalósításban, minőségben vagy teljesítmény igényben. Az hogy van egy külön kapcsoló, az teljesen normális, valahogy meg kell különböztetni a natív és a felskálázásos részt. Az hogy nem DLSS natívnak hívják, az csak egy marketing fogás.
-
FLATRONW
őstag
Kösz, tehát akkor egyetértünk.
-
kolopele
nagyúr
A DLAA a DLSS része, technikailag nincs semmi különbség a két eljárás között. Ugyanazokat az eljárásokat használják, csak annyi a különbség, hogy a DLAA esetén a natív képen történik a számítás, nem pedig egy alacsonyabb képről történik a felskálázás.
Én nem találtam semmi hivatalosat, ahol ennek az ellenkezőjét állítják.
Te találtál valamit, ami ennek ellent mond?Abban igazad van, hogy ugyanaz az alap technológia.
De a DLAA egy külön implementált mód, nem csak egy 100%-ra állított DLSS.
Ha minden 100% DLSS DLAA lenne, akkor nem kellene külön DLAA opció a játékokba (pl. Resident Evil Requiem), mégis van, és máshogy is viselkedik.
Jack Oneill: 100% DLSS nem DLAA, csak hasonló. Ha ugyanaz lenne, nem lenne külön DLAA opció a játékokban. Amúgy meg mindegy is, mindenki úgy használja ahogy neki jó, nem ér ennyit az egész már. -
Jack Oneill
veterán
A DLAA a DLSS része, technikailag nincs semmi különbség a két eljárás között. Ugyanazokat az eljárásokat használják, csak annyi a különbség, hogy a DLAA esetén a natív képen történik a számítás, nem pedig egy alacsonyabb képről történik a felskálázás.
Én nem találtam semmi hivatalosat, ahol ennek az ellenkezőjét állítják.
Te találtál valamit, ami ennek ellent mond? -
FLATRONW
őstag
Szerintem itt félre van nevezve a dolog. Attól, hogy driverből/Inspectorból állítod a DLSS-t (preset, % stb.), az még DLSS marad, nem lesz belőle valódi DLAA.
A 100% scaling sem DLAA, az csak natív internal resolution DLSS-sel. A DLAA egy külön mód, amit a játéknak kell tudnia, driverből nem lehet csak úgy ráerőltetni.
A 85%-os állítás meg simán egyedi DLSS skálázás, jó kompromisszum lehet, de ugyanúgy upscale marad.
A különbség ott látszik igazán, ahol van natív DLAA is (pl. Resident Evil Requiem), a Native módnál rendesen beesik az FPS, mert tényleg natív render megy. A tweakelt DLSS-nél ilyen nincs, mert továbbra is alacsonyabb felbontásról dolgozik.
Szóval amit használsz, az egy jól belőtt DLSS, ami közelíthet DLAA-hoz képben, csak nem ugyanaz.A DLAA a DLSS része, technikailag nincs semmi különbség a két eljárás között. Ugyanazokat az eljárásokat használják, csak annyi a különbség, hogy a DLAA esetén a natív képen történik a számítás, nem pedig egy alacsonyabb képről történik a felskálázás.
Én nem találtam semmi hivatalosat, ahol ennek az ellenkezőjét állítják.
Te találtál valamit, ami ennek ellent mond? -
kolopele
nagyúr
Nálam tökéletesen működik a DLAA a nem támogatott játékokban. Mind teljesítményben, mind minőségben észreveszem a különbséget. Attól, hogy bekapcsolod a driverben, a játékban nem fog külön presetként megjelenni a DLAA. Egyszerűen csak felülírja az aktuális DLSS presetet. Sőt a driverben bármilyen tetszőleges százalékos értéket is be lehet állítani, tehát nyugodtan beállithatsz pl. 85 százalékos skálázást is, ha nem tetszik a minőség mód 66 százalékos értéke, de a 100 százalékos DLAA-t megterhelőnek gondolod.
Szerintem itt félre van nevezve a dolog. Attól, hogy driverből/Inspectorból állítod a DLSS-t (preset, % stb.), az még DLSS marad, nem lesz belőle valódi DLAA.
A 100% scaling sem DLAA, az csak natív internal resolution DLSS-sel. A DLAA egy külön mód, amit a játéknak kell tudnia, driverből nem lehet csak úgy ráerőltetni.
A 85%-os állítás meg simán egyedi DLSS skálázás, jó kompromisszum lehet, de ugyanúgy upscale marad.
A különbség ott látszik igazán, ahol van natív DLAA is (pl. Resident Evil Requiem), a Native módnál rendesen beesik az FPS, mert tényleg natív render megy. A tweakelt DLSS-nél ilyen nincs, mert továbbra is alacsonyabb felbontásról dolgozik.
Szóval amit használsz, az egy jól belőtt DLSS, ami közelíthet DLAA-hoz képben, csak nem ugyanaz. -
FLATRONW
őstag
A játéknak támogatnia kell alapból a DLAA - t, különben hiába kapcsolod be az appban.
DLAA-t nem tudsz “ráhackelni” normálisan, mert az natív felbontást használ, plusz külön pipeline - t. Kíváncsi vagyok hogy csak nekem nem jelenik e meg a játék beállításoknál a DLAA attól hogy bekapcsolom az appban, de kétlem.
Habugi: Te annyit tudsz csinálni, hogy az appban beállítod hogy globálisan legyen ajánlott, ekkor a játékban be tudod állítani a DLSS - t és hogy milyen módot használja, eszerint változik a preset, vagy az appban a játéknál beállítod a presetet külön. DLAA - t nem lehet kapcsolni ha a játék natívan nem támogatja! A Resident Evil Requiemben ott van a DLAA, be is lehet kapcsolni a DLSS mellé, és látni is lehet az fps esést is.Nálam tökéletesen működik a DLAA a nem támogatott játékokban. Mind teljesítményben, mind minőségben észreveszem a különbséget. Attól, hogy bekapcsolod a driverben, a játékban nem fog külön presetként megjelenni a DLAA. Egyszerűen csak felülírja az aktuális DLSS presetet. Sőt a driverben bármilyen tetszőleges százalékos értéket is be lehet állítani, tehát nyugodtan beállithatsz pl. 85 százalékos skálázást is, ha nem tetszik a minőség mód 66 százalékos értéke, de a 100 százalékos DLAA-t megterhelőnek gondolod.
-
kolopele
nagyúr
Nincs semmi "trükközés", ha esetleg a DSR 2023 kivételes esete vezetett meg, ahol maga a játék nem profilozható alapból DLSS & MFG szinten NVAppban.
Witcher 3 Enhancedben (vagy akár Metro Exodus Enhancedben) sincs "belső" DLAA de mégis tökéletesen működik ezekben is ha NVAppból vagy Inspectorból alájuk lövi az ember. Ahogyan én tudom (tévedés jogát mindenkoron fenntartva..) a FG funkció az, ami ha nincs a játékokban akkor rájukkényszeríteni sem lehet "kívülről", NVAppból vagy Inspectorból.
Az nvidia app valóban tud DLSS verziót cserélni, preseteket módosítani, bizonyos DLSS viselkedést “rákényszeríteni”. Az FG tényleg nem erőltethető rá normálisan, ha nincs implementálva.Viszont ahol nincs belső DLAA, ott DLSS van, de DLAA nincs külön módként. Tweak után ugyan szebb lesz a kép, kevesebb lesz a shimmering, de továbbra sem DLAA pipeline, hanem DLSS upscale. Arra lennék kíváncsi, hogy a Metro vagy a Witcher játékaidban ott van e maga a DLAA állítás lehetősége, mert ha nincs, akkor oké hogy szebb, tisztább a DLSS "tuning" végett, de akkor sem valódi DLAA. A DSR - meg oké hogy trükközés, az 5070 Ti mellett szoktam is használni FHD mellett olykor, mert némely játék valóban szebb lesz tőle mint natív FHD - n, de nyilván az sem DLAA.
-
Habugi
veterán
Nincs semmi "trükközés", ha esetleg a DSR 2023 kivételes esete vezetett meg, ahol maga a játék nem profilozható alapból DLSS & MFG szinten NVAppban.
Witcher 3 Enhancedben (vagy akár Metro Exodus Enhancedben) sincs "belső" DLAA de mégis tökéletesen működik ezekben is ha NVAppból vagy Inspectorból alájuk lövi az ember. Ahogyan én tudom (tévedés jogát mindenkoron fenntartva..) a FG funkció az, ami ha nincs a játékokban akkor rájukkényszeríteni sem lehet "kívülről", NVAppból vagy Inspectorból.
-
kolopele
nagyúr
"A Resident Evil Requiemben ott van a DLAA, be is lehet kapcsolni a DLSS mellé, és látni is lehet az fps esést is."
Nekem ezt eddig bármilyen játékban sikerült elérnem, amiben volt alapból DLSS támogatás.

Példának okért most a Dead Space Remakel játszom (2023) nincs benne DLAA de ha NVAppból rátolom (ez egy külön móka h abban megjelenjen és ne csak Inspectorból tudjam állítani mert nincs "whitelistelve") akkor nemcsak a képminőség ugrik de a framerate is igazódik:
Witcher 3 Enhanced is nagyon szépen megy DLAA -val pedig a beállításaiban nem szerepel.
Megjegyzem, alig pár hete vagyok DLSS felhasználó, korábban mindig az FSR volt csak opció így ezért van ennyi driver/NVApp ügyi kérdésem de örömmel látom, hogy nem csak nekem nem teljesen világos pár dolog a működésével kapcsolatban, kvázi nem hülyeségeket vagy evidens dolgokat kérdezek
Mindegy, amelyik játékban nincs külön DLAA ott az app nem valódi DLAA - t hoz létre, de jobban ebbe itt már nem akarok belemenni. Lehet trükközni meg hasonlók, de sosem lesz valódi DLAA.
-
Habugi
veterán
A játéknak támogatnia kell alapból a DLAA - t, különben hiába kapcsolod be az appban.
DLAA-t nem tudsz “ráhackelni” normálisan, mert az natív felbontást használ, plusz külön pipeline - t. Kíváncsi vagyok hogy csak nekem nem jelenik e meg a játék beállításoknál a DLAA attól hogy bekapcsolom az appban, de kétlem.
Habugi: Te annyit tudsz csinálni, hogy az appban beállítod hogy globálisan legyen ajánlott, ekkor a játékban be tudod állítani a DLSS - t és hogy milyen módot használja, eszerint változik a preset, vagy az appban a játéknál beállítod a presetet külön. DLAA - t nem lehet kapcsolni ha a játék natívan nem támogatja! A Resident Evil Requiemben ott van a DLAA, be is lehet kapcsolni a DLSS mellé, és látni is lehet az fps esést is."A Resident Evil Requiemben ott van a DLAA, be is lehet kapcsolni a DLSS mellé, és látni is lehet az fps esést is."
Nekem ezt eddig bármilyen játékban sikerült elérnem, amiben volt alapból DLSS támogatás.

Példának okért most a Dead Space Remakel játszom (2023) nincs benne DLAA de ha NVAppból rátolom (ez egy külön móka h abban megjelenjen és ne csak Inspectorból tudjam állítani mert nincs "whitelistelve") akkor nemcsak a képminőség ugrik de a framerate is igazódik:
Witcher 3 Enhanced is nagyon szépen megy DLAA -val pedig a beállításaiban nem szerepel.
Megjegyzem, alig pár hete vagyok DLSS felhasználó, korábban mindig az FSR volt csak opció így ezért van ennyi driver/NVApp ügyi kérdésem de örömmel látom, hogy nem csak nekem nem teljesen világos pár dolog a működésével kapcsolatban, kvázi nem hülyeségeket vagy evidens dolgokat kérdezek
-
kolopele
nagyúr
A játéknak támogatnia kell alapból a DLAA - t, különben hiába kapcsolod be az appban.
DLAA-t nem tudsz “ráhackelni” normálisan, mert az natív felbontást használ, plusz külön pipeline - t. Kíváncsi vagyok hogy csak nekem nem jelenik e meg a játék beállításoknál a DLAA attól hogy bekapcsolom az appban, de kétlem.
Habugi: Te annyit tudsz csinálni, hogy az appban beállítod hogy globálisan legyen ajánlott, ekkor a játékban be tudod állítani a DLSS - t és hogy milyen módot használja, eszerint változik a preset, vagy az appban a játéknál beállítod a presetet külön. DLAA - t nem lehet kapcsolni ha a játék natívan nem támogatja! A Resident Evil Requiemben ott van a DLAA, be is lehet kapcsolni a DLSS mellé, és látni is lehet az fps esést is. -
Jack Oneill
veterán
Magam is azt vettem észre hogy az M képe "szebb" mint az L, szóval egyelőre maradok ennél.

Érdekes egyébként, hogy 4.5 -öt használva cirka 20-40W -al többet fogyasztanak az UV profiljaim, gyak. minden játékban, azonos beállítások mellett mint 4.0 -val, kicsivel jobban terhel.DLAA egyébként mehet NVAppból/Inspectorból minden játék alá, ami alapból támogatja/használja a DLSS -t, ahogyan FLATRONW is írja.
Ami számomra ködös még mindig.., az a játékok saját AA használata?!
Példának okáért a nemezisem, a TAA esetleges használata/megléte?! Elvileg ha mondjuk DLAA -t forceolok egy játékra akkor nem működik de ez akkor is igaz ha Qualityt/Balanced stb beállítást használok?
Egyáltalán mi kapcsolja ki ezeket az ingame AA eljárásokat? Maguk a játékok amikor észreveszik, hogy a user DLSS beállításokat érvényesít vagy "kívülről" az NV driver/app?Esetleg az egészet rosszul tudom és (nemezisemnél maradva..) még mindig ini/cfg haxolni kell TAA irtás kedvéért olyan címekben, melyekben menüből nem kapcsolható ki?
Persze, hogy nem mukodik a TAA, amikor force DLAA vagy DLSS van, hiszen akkor a dlss elsimitas lesz aktiv.
-
Habugi
veterán
Kolléga írja jól. Ha globálisan ajánlottat állítasz, akkor a játékon belüli beállítás határozza meg melyik modelt fogja használni. Ha ultra performance akkor L, performance M, balanced/quality akkor K. Az L és az M a 4.5, a K a 4.0. Amúgy az M képe szebb, tehát nem kell félni a performance beállítástól, de 4xxx kártya alatt fps csökkenést eredményez technikai okokból kifolyólag. Ott javasoltabb a 4.0, azaz a K. Természetesen az appban mindent állíthatsz bármire, ha globálisan nem az ajánlott opciót jelölöd be. A DLSS+ DLAA nyilván a legjobb, de az csak akkor állítható ha magába a játékba is bele van implentálva a DLAA, ha csak a szokásos TAA vagy TAUU van akkor nem tudod rákényszeríteni az appból.
Magam is azt vettem észre hogy az M képe "szebb" mint az L, szóval egyelőre maradok ennél.

Érdekes egyébként, hogy 4.5 -öt használva cirka 20-40W -al többet fogyasztanak az UV profiljaim, gyak. minden játékban, azonos beállítások mellett mint 4.0 -val, kicsivel jobban terhel.DLAA egyébként mehet NVAppból/Inspectorból minden játék alá, ami alapból támogatja/használja a DLSS -t, ahogyan FLATRONW is írja.
Ami számomra ködös még mindig.., az a játékok saját AA használata?!
Példának okáért a nemezisem, a TAA esetleges használata/megléte?! Elvileg ha mondjuk DLAA -t forceolok egy játékra akkor nem működik de ez akkor is igaz ha Qualityt/Balanced stb beállítást használok?
Egyáltalán mi kapcsolja ki ezeket az ingame AA eljárásokat? Maguk a játékok amikor észreveszik, hogy a user DLSS beállításokat érvényesít vagy "kívülről" az NV driver/app?Esetleg az egészet rosszul tudom és (nemezisemnél maradva..) még mindig ini/cfg haxolni kell TAA irtás kedvéért olyan címekben, melyekben menüből nem kapcsolható ki?
-
4264adam
nagyúr
Sziasztok!
Mik a tapasztalatok az új Nvidia driverekkel? Eléggé régen frissítettem és "Danielowen" csatorna szerint is 576.88 verzióval magasabb FPS érhető el bizonyos címekben mint a frisebb változatokban.
Még mindig "Nvidia Profile Inspectorral"-al magam cserélgetem a DLSS fájlokat kerülve az Nv App-ot.
Annyi változást olvasok az elmúlt 3 hónapban amivel elmaradtam, hogy lehet át kellene térnem az Official oldalra.
-
FLATRONW
őstag
Kolléga írja jól. Ha globálisan ajánlottat állítasz, akkor a játékon belüli beállítás határozza meg melyik modelt fogja használni. Ha ultra performance akkor L, performance M, balanced/quality akkor K. Az L és az M a 4.5, a K a 4.0. Amúgy az M képe szebb, tehát nem kell félni a performance beállítástól, de 4xxx kártya alatt fps csökkenést eredményez technikai okokból kifolyólag. Ott javasoltabb a 4.0, azaz a K. Természetesen az appban mindent állíthatsz bármire, ha globálisan nem az ajánlott opciót jelölöd be. A DLSS+ DLAA nyilván a legjobb, de az csak akkor állítható ha magába a játékba is bele van implentálva a DLAA, ha csak a szokásos TAA vagy TAUU van akkor nem tudod rákényszeríteni az appból.
A DLAA-t már jó ideje nem kell, hogy támogassa a játék. Az NV appban a DLSS-felülírás - Super Resolution módban ki kell választani a DLAA-t, és ez felülír bármilyen játékon belüli DLSS beállítást.
A lényeg az, hogy a játékban az egyik DLSS preset be legyen kapcsolva (bármelyik). -
kolopele
nagyúr
"..de ha ajanlott, jatekon belul perfomance , akkor M 4.5 model.."
Ez egy harmadik permutáció amiről eddig nem tudtam.
Pár posttal feljebb az új DLSS verzió kapcsán linkeltem egy képet, azon látszik hogy NV Overlayt és DLSS Indicatort is használok.
"Quality modban csak akkor lesz 4.5, ha te nv appban ajanlott helyett M modelre teszed."
Most pont ezt próbálgatom, persze Quality helyett éppenséggel DLAA.
Kolléga írja jól. Ha globálisan ajánlottat állítasz, akkor a játékon belüli beállítás határozza meg melyik modelt fogja használni. Ha ultra performance akkor L, performance M, balanced/quality akkor K. Az L és az M a 4.5, a K a 4.0. Amúgy az M képe szebb, tehát nem kell félni a performance beállítástól, de 4xxx kártya alatt fps csökkenést eredményez technikai okokból kifolyólag. Ott javasoltabb a 4.0, azaz a K. Természetesen az appban mindent állíthatsz bármire, ha globálisan nem az ajánlott opciót jelölöd be. A DLSS+ DLAA nyilván a legjobb, de az csak akkor állítható ha magába a játékba is bele van implentálva a DLAA, ha csak a szokásos TAA vagy TAUU van akkor nem tudod rákényszeríteni az appból.
-
Habugi
veterán
En ugy tudom, hogy az ajánlott beallitas a nv appban a K preset lesz, vagyis 4.0.
4.5 akkor lesz, ha nv appban tovabbra is ajanlott, de jatekon belul dlss quality helyett perfomance beallitasra teszed. Nalam igy megy. Amugy nv app jatek kozben irja melyik preset aktiv es nalam igy megy. Tehat ajanlott es jatekon belul quality, akkor 4.0 Kmodell. De ha ajanlott, jatekon belul perfomance , akkor M 4.5 model. Nalam ezt is irja ki jatek kozben. Ezt te is meg tudod nezni, ha nv appban beállítod, hogy jatek mozben jelezze ki a felulirasi modot.Qulaity modban csak akkor lesz 4.5, ha te nv appban ajanlott helyett M modelre teszed.
"..de ha ajanlott, jatekon belul perfomance , akkor M 4.5 model.."
Ez egy harmadik permutáció amiről eddig nem tudtam.
Pár posttal feljebb az új DLSS verzió kapcsán linkeltem egy képet, azon látszik hogy NV Overlayt és DLSS Indicatort is használok.
"Quality modban csak akkor lesz 4.5, ha te nv appban ajanlott helyett M modelre teszed."
Most pont ezt próbálgatom, persze Quality helyett éppenséggel DLAA.
-
Jack Oneill
veterán
Ahh, okay!
#3049 FLATRONW:
Ez találó.

Btw.., DLSS 4.5 -re vonatkozó kérdés:
Amennyire tudom, a Preset M ill. L (Perf és UPerf) "képviselik" ezt az új verziót.
A használatát illetően azonban ellentmondásokba botlom, ugyanis míg egyesek szerint ha az NVAppban (vagy Inspectorban) az Override Recommended* -re van állítva (példa kedvéért Globalban) akkor alapból minden játék 4.5 -el fog futni.., egy másik állítás/álláspont szerint viszont csak akkor működik, amikor Preset M vagy L van kiválasztva.
Melyik állítás az igaz?Arra hajlok miszerint a második/utóbbi és azért is lenne érdekes, mert hozná magával a következő kérdésem, ami úgy hangzana, miszerint.. függetlenül attól hogy M vagy L Preset használata van forceolva adott játékra, a játékon belül található "alsóbb" skálák még működnek? Azaz perf-balanced-quality stb?
En ugy tudom, hogy az ajánlott beallitas a nv appban a K preset lesz, vagyis 4.0.
4.5 akkor lesz, ha nv appban tovabbra is ajanlott, de jatekon belul dlss quality helyett perfomance beallitasra teszed. Nalam igy megy. Amugy nv app jatek kozben irja melyik preset aktiv es nalam igy megy. Tehat ajanlott es jatekon belul quality, akkor 4.0 Kmodell. De ha ajanlott, jatekon belul perfomance , akkor M 4.5 model. Nalam ezt is irja ki jatek kozben. Ezt te is meg tudod nezni, ha nv appban beállítod, hogy jatek mozben jelezze ki a felulirasi modot.Qulaity modban csak akkor lesz 4.5, ha te nv appban ajanlott helyett M modelre teszed.
-
Habugi
veterán
Ahh, okay!
#3049 FLATRONW:
Ez találó.

Btw.., DLSS 4.5 -re vonatkozó kérdés:
Amennyire tudom, a Preset M ill. L (Perf és UPerf) "képviselik" ezt az új verziót.
A használatát illetően azonban ellentmondásokba botlom, ugyanis míg egyesek szerint ha az NVAppban (vagy Inspectorban) az Override Recommended* -re van állítva (példa kedvéért Globalban) akkor alapból minden játék 4.5 -el fog futni.., egy másik állítás/álláspont szerint viszont csak akkor működik, amikor Preset M vagy L van kiválasztva.
Melyik állítás az igaz?Arra hajlok miszerint a második/utóbbi és azért is lenne érdekes, mert hozná magával a következő kérdésem, ami úgy hangzana, miszerint.. függetlenül attól hogy M vagy L Preset használata van forceolva adott játékra, a játékon belül található "alsóbb" skálák még működnek? Azaz perf-balanced-quality stb?
-
FLATRONW
őstag
Hazaértem, elkezdtem játszani és teljesen véletlenül vettem észre a DLSS Indicatoron, hogy váltott a DLSS verzióm (recommended*) 310.5.2 -ről 310.6.0 -ra?!

Elvileg se az NVAppom sem pedig a driver nem frissíthet magától/automatikusan és (M)FG-t sem használok jelenleg egy játékban sem.
Van esetleg valami ötlet, hogyan vagy milyen repedésen keresztül mászhatott be hozzám az új DLSS verzió?
Ezt fogd fel úgy, mint a biztonsági alkalmazásoknál a virusdefiniciós adatbázis frissítést.
-
westlake
félisten
Hazaértem, elkezdtem játszani és teljesen véletlenül vettem észre a DLSS Indicatoron, hogy váltott a DLSS verzióm (recommended*) 310.5.2 -ről 310.6.0 -ra?!

Elvileg se az NVAppom sem pedig a driver nem frissíthet magától/automatikusan és (M)FG-t sem használok jelenleg egy játékban sem.
Van esetleg valami ötlet, hogyan vagy milyen repedésen keresztül mászhatott be hozzám az új DLSS verzió?
Az app tölti le felhőből.
-
Habugi
veterán
Hazaértem, elkezdtem játszani és teljesen véletlenül vettem észre a DLSS Indicatoron, hogy váltott a DLSS verzióm (recommended*) 310.5.2 -ről 310.6.0 -ra?!

Elvileg se az NVAppom sem pedig a driver nem frissíthet magától/automatikusan és (M)FG-t sem használok jelenleg egy játékban sem.
Van esetleg valami ötlet, hogyan vagy milyen repedésen keresztül mászhatott be hozzám az új DLSS verzió?
-
FLATRONW
őstag
-
kolopele
nagyúr
-
ribizly
veterán
Hát ez gyors volt.
-
ribizly
veterán
Nem SLI-ben voltak használva.
Az egyik adta a játék képét, a másik számolta az ai filter-t.
Bármilyen kártyával meg lehet ezt elvileg csinálni. Ahogyan azt is amikor az RTX5000-es kártyákon a Physx nem volt jó, hogy beraktak mellé egy régi, azt támogató Nvidia-t és azzal számoltatták.
De a Lossless Framegen-t is lehet így használni. -
tibaimp
nagyúr
Igen, látom!
Nem akartalak megkérdőjelezni, csak fura, mert tudtommal nincs SLI, de itt nem is kellett. -
kolopele
nagyúr
Ez még változni fog. Mindenesetre szörnyű az irány, már ez az egész AI az lényegében, pont mint zene terén. Amikor rákapcsolok egy ilyenre utána meg kell hallgatnom bár Deep Purple, Iron Maiden, Helloween, stb. dalt hogy érezzem, az igazi zene sosem fog kihalni.
-
Jack Oneill
veterán
-
kolopele
nagyúr
De az durva, hogy egy rtx 5090 keves neki a tesztek szerint.
2 db rtx 5090 kellett a bemutatóhoz.. -
tibaimp
nagyúr
De az durva, hogy egy rtx 5090 keves neki a tesztek szerint.
2 db rtx 5090 kellett a bemutatóhoz..Érdekes, tudtommal nincs már SLI?
-
Jack Oneill
veterán
-
kolopele
nagyúr
-
tibaimp
nagyúr
-
Habugi
veterán
GeForce Game Ready Driver 595.79 (WHQL) / Highlights
NVIDIA Studio Driver 595.79 (WHQL) / Highlights
NVIDIA RTX Driver Release 580 R580 U8 (582.41) (WHQL) / HighlightsA Game és a Studio 6-i, az RTX pedig 7-i build.
Kösz
Nálam a game ready egyelőre hibátlan.
-
westlake
félisten
GeForce Game Ready Driver 595.79 (WHQL) / Highlights
NVIDIA Studio Driver 595.79 (WHQL) / Highlights
NVIDIA RTX Driver Release 580 R580 U8 (582.41) (WHQL) / HighlightsA Game és a Studio 6-i, az RTX pedig 7-i build.
-
westlake
félisten
Februárban nem volt Studio.
-
ribizly
veterán
Most gondolj bele, kevesebb lesz így majd 2-3 fps - sel, mekkora tragédia
Undervoltolni ellenben remekül lehet így is, most én a driver miatt visszatettem mindent gyárira, és újra csináltam, még alacsonyabb lett a fesz, az 5070 Ti meg hozza a gyári teljesítményét még hűvösebben mert az órajelhez szinte nyúlnom sem kellett lefelé, viszont a power limitbe még inkább belefér. Az sose baj ha valami kisebb feszen képes hozni a gyári teljesítményt, lásd prociknál az Intel 13-14. szériáját, mentek tönkre a túl magas gyári fesztől.Hát éppen ez az. Szó nem volt FPS-ről, csak arról, hogy nem tudja feltolni az egekbe a fogyasztást.

-
kolopele
nagyúr
Most gondolj bele, kevesebb lesz így majd 2-3 fps - sel, mekkora tragédia
Undervoltolni ellenben remekül lehet így is, most én a driver miatt visszatettem mindent gyárira, és újra csináltam, még alacsonyabb lett a fesz, az 5070 Ti meg hozza a gyári teljesítményét még hűvösebben mert az órajelhez szinte nyúlnom sem kellett lefelé, viszont a power limitbe még inkább belefér. Az sose baj ha valami kisebb feszen képes hozni a gyári teljesítményt, lásd prociknál az Intel 13-14. szériáját, mentek tönkre a túl magas gyári fesztől. -
ribizly
veterán
NVIDIA’s Latest Drivers Might Be Restricting Voltages on RTX 50 GPUs
Ami nem feltétlenül rossz dolog.
De már megy a vinnyogás reddit-en, hogy így "nem tudják használni" az overclock-olt RTX5080/5090-jeiket.
Elképesztő oktondiság megy itt a user-ek oldaláról azért. -
westlake
félisten
NVIDIA’s Latest Drivers Might Be Restricting Voltages on RTX 50 GPUs
Ami nem feltétlenül rossz dolog.
-
kolopele
nagyúr
-
westlake
félisten
GeForce Game Ready Driver | 595.71 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA
Újra elérhető, ki meri kipróbálni?
Az "újra elérhető" pontatlan megfogalmazás. Akkor lenne helytálló, ha ugyanazt a verziót tették volna újra elérhetővé, amit korábban visszavontak.

GeForce Game Ready Driver 595.71 (WHQL) / Highlights
NVIDIA RTX Driver Release 595 R595 U1 (595.71) (WHQL) / Highlights28-i buildek.
-
Jack Oneill
veterán
GeForce Game Ready Driver | 595.71 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA
Újra elérhető, ki meri kipróbálni?
En ahogy jelzett az app, mar szedtem is lefelé 🤣
Egy igazi ferfi nem fel a veszélytől 🤣 -
Rexcor
őstag
GeForce Game Ready Driver | 595.71 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA
Újra elérhető, ki meri kipróbálni?
-
podtibi
senior tag
-
ribizly
veterán
Sziasztok. Érdeklődnék, hogy nem e ti tudtok valami megoldást a problémámra. Már ideje élek úgy az nvidia driver el, hogy az összefűzött optimalizálás idővel kikapcsolódik. Először "automatikus"ról "be" re vált, aztán "ki" re kerül. Volt azóta alaplap csere, gép tiszta újrarakása és a driver is volt már tisztán is újrarakva. Azóta is ezzel a problémával élek. Esetleg érdemesebb hagynom hogy kikapcsolva maradjon?
Kiváncsian várom a válaszaitokat.
Nincs köze ennek valami energiagazdálkodási beállításhoz?
-
podtibi
senior tag
Sziasztok. Érdeklődnék, hogy nem e ti tudtok valami megoldást a problémámra. Már ideje élek úgy az nvidia driver el, hogy az összefűzött optimalizálás idővel kikapcsolódik. Először "automatikus"ról "be" re vált, aztán "ki" re kerül. Volt azóta alaplap csere, gép tiszta újrarakása és a driver is volt már tisztán is újrarakva. Azóta is ezzel a problémával élek. Esetleg érdemesebb hagynom hogy kikapcsolva maradjon?
Kiváncsian várom a válaszaitokat.
-
westlake
félisten
Vulkan 1.4 Developer Beta Driver 582.35 (non-WHQL)
14-i build, korábbi (már nem támogatott) generációkhoz.
-
tibaimp
nagyúr
Update!
Az RTX3060-at RTX5060-ra cseréltem!

Játékban:
- Vsync: off
- AMD FSR 3.1 frame generation: off
- AMD FSR 3.1: off
- DLSS: on
- Super resolution: performance
- Frame generation 4x
- Nvidia reflex low latency: enabled
- Texture: high
- Mesh quality és a sharpness filtert feljebb húztamMost már minden rendben.
Használd egészséggel
-
Sz.L.
aktív tag
Köszönöm. A kettőtök válaszát kombináltam és módosítottam kicsit. Így már közelebb áll a számomra elfogadható szakadás mentes, élvezhető képminőséghez.
NV drivert tiszta telepítéssel újra raktam app nélkül.
NV driverben:
- Vsync: on
- Előnyben részesített frissítés: az elérhető legmagasabb
- Energiagazdálkodás: maximális teljesítmény előnyben részesítése
- Monitor technológia: G-sync kompatibilisMonitoron:
- Overclock: on (Ezzel valóban átváltott 144Hz-re)
- Adaptive sync: on
- response time: faster
- HDR: off
- DAS: onJátékban:
- Vsync: OFF
Itt sok beállítást próbáltam. A DLSS és a lossless scaling támogatás nem győzött meg. Kicsit olyan volt, mintha lassabb lenne a reakció. Úgy tűnt, hogy mindegy volt az FPS szám is. Nem is értem, hogy miért.
Ami működött:
- AMD FSR 3.1 frame generation: on
- AMD FSR 3.1 quality (Jó kép, szakadásmentes, 130-144 FPS)
- DLSS: off
- Nvidia reflex low latency: enabled
- Texture: high
- Mesh quality és a sharpness filtert feljebb húztamUpdate!
Az RTX3060-at RTX5060-ra cseréltem!

Játékban:
- Vsync: off
- AMD FSR 3.1 frame generation: off
- AMD FSR 3.1: off
- DLSS: on
- Super resolution: performance
- Frame generation 4x
- Nvidia reflex low latency: enabled
- Texture: high
- Mesh quality és a sharpness filtert feljebb húztamMost már minden rendben.
-
gringoka
aktív tag
Úgy szoktam csak addig kell míg beállitom aztán off , de így arra sem jó!
Köszi a válszokat. -
Sz.L.
aktív tag
Tisztelt fórumtársak!
Az nvidia overlay-ban kérném a segítségeteket,kb két napig működik és utána nem mutatja se a fps-t se a gpu adatokat , kb azóta omlik össze amióta új gpu-m van lehet összefüggés?
Már újraraktam DDU-val is , de semmi nem hozott érdemi változást!
Minden szarnak az ára az egekben pofátlan módon, cserébe kapsz félkész szoftvereket , pl videókártya szoftvere is katasztrófa (GCC) 10-9x el se indul , ha véletlen elindul akkor az lcd kijelző ragad be , nem lehet resetelni stb. Szóval az idegeimre megy.
Esetleg valakinek valami ötlete overlay-hoz?
Szép napot!A Steam beépített "overlay" felületét használom, az stabil. Az NV modulja nálam sem volt jó.
-
kolopele
nagyúr
Tisztelt fórumtársak!
Az nvidia overlay-ban kérném a segítségeteket,kb két napig működik és utána nem mutatja se a fps-t se a gpu adatokat , kb azóta omlik össze amióta új gpu-m van lehet összefüggés?
Már újraraktam DDU-val is , de semmi nem hozott érdemi változást!
Minden szarnak az ára az egekben pofátlan módon, cserébe kapsz félkész szoftvereket , pl videókártya szoftvere is katasztrófa (GCC) 10-9x el se indul , ha véletlen elindul akkor az lcd kijelző ragad be , nem lehet resetelni stb. Szóval az idegeimre megy.
Esetleg valakinek valami ötlete overlay-hoz?
Szép napot!Röviden: Ne használd. Ez mindig is ilyen volt, AMD esetében sem jobb. Maximum nézd meg amire kíváncsi vagy, aztán kapcsold ki. Amennyiben monitorozni szeretnél játék közben: HWINFO+RIVATUNER.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Videós, mozgóképes topik
- Xiaomi 17 - még mindig tart
- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Orvosi kérdések
- Milyen routert?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- PowerColor Radeon RX 6700XT 12GB GDDR6 192bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- !AKCIÓ! Gainward RTX 4080 Phantom 16GB - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- PowerColor RX 7900 XTX HellHound 24GB 384bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- GIGABYTE GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12GB GDDR7 192bit ÚJ-3év garanciával.
- Palit GeForce RTX 3080 GamingPro 10GB 320bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Akcióóós szinteÚJ Dell Pro 14 Ultra 7 255U 32GB DDR5 512GB AI PC FHD+ 1 év garancia
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- AKCIÓ! KÉSZLETRŐL! AMD Ryzen 7 9800X3D 64GB DDR5 RAM 2TB Gen4 SSD RTX 5090 32GB GDDR7 1200W
- Utolsó 6db Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- Apple iPhone 15 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia / akku: 88%
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Egyre emlékszem, az 581.57 - re ami nagyon rossz volt, az AC Shadows szó szerint játszhatatlan volt vele akkora droppokat csinált, de ennyi. Azt sokáig azért hagytam fenn mert az volt az utolsó ami az automatikus színkezelést tudta, de most végre az utolsó háromnál újra visszajött. Most a legújabb teljesen hibátlan, a Resident Evil Requiem maxon egy röccenés nélkül megy, de semmi egyéb anomália sincs. Egyébként meg igen, az 566.36 talán az egyik legjobban sikerült driver, de az új játékok esetében már adódhatnak gondok, na meg hiányzik még belőle több változtatás is amik azóta megjelentek..




