- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Apple asztali gépek
- Melyik tápegységet vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- Fujifilm X
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Milyen széket vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
Én speciel a buszon nem tudok olvasni, mert okádok! A vonaton viszont kiolvasok bármit. Nem tudom mi lehet a különbség oka, ugyanúgy ráz mindkettő.
A vonat azért jóval stabilabb. Magyar síneken az is bír azért rázkódni rendesen (tényleg durva különbség van, hogy Bp-re vagy Bécsbe megyek), de azok csak apróbb zökkenések, amik csak fárasztóak, nem az a ringatózás, amit a busz ad elő.
-
Krugszvele
senior tag
"Fiam régebben Győrbe járt egyetemre, választhatott, hogy Pestről távolsági busszal, vagy vonattal utazik. Sokkal jobban szerette a buszt, érthető okokból
"

El nem tudom képzelni ki választ buszt vonat helyett?
Lassabb, zsúfoltabb, kényelmetlenebb, csak ülni lehet (vonatban felallsz sétálsz), kevésbé biztonságos, nincs WC, stb
Egyáltalán van bármi előnye?
Én speciel a buszon nem tudok olvasni, mert okádok! A vonaton viszont kiolvasok bármit. Nem tudom mi lehet a különbség oka, ugyanúgy ráz mindkettő.
-
UnA
Korrektor
Hát igen, a sín arra megy, amerre megy...
Erről a klasszikus kérdés jut az eszembe:
Miért van a galgahévizi vasútállomás olyan rohadt messze a falutól?
Hát azért, hogy közel legyen a sínekhez

Régen nem volt joga az államnak / vasúttársaságnak területet kisajátítani, így a vasút arra ment, amerre meg tudtak egyezni a földtulajdonosokkal.
Ezért még az Alföldön is sok helyen messze van a falutól a vasútállomás, pedig ránézésre semmi akadálya nem lett volna egy közelebbi pontnak...
-
Donki Hóte
veterán
-
dabadab
titán
Budapesttől kb 30 km-re lakunk, a híres 1-es fővonaltól kb. 5 km-re.
Asszony ment volna Sopronba vonattal, ezért reggel ~6 órára bevittem Pestre a Keleti pályaudvarra.
Délben hív, hogy el tudok-e menni érte Bicskére (tőlünk 10 km
), mert 5 óra alatt addig jutott el a vonat, már egy órája várják a mentesítő vonatot, már úgyis lekéste a soproni programot, inkább hazajönne ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ennél közvetlenebb tapasztalat köszönöm, nem kell

Jó hír is volt, a menetjegy árát visszakapta

SZERK:
Azt egyébként meg tudja amúgy mondani valaki, hogy Sopronba miért a Keleti pályaudvarról megy a vonat? Térképileg nem tűnik optimálisnak...
Ha megnézed, merre mennek a sínek, akkor elég egyértelmű a dolog.
-
Donki Hóte
veterán
Budapesttől kb 30 km-re lakunk, a híres 1-es fővonaltól kb. 5 km-re.
Asszony ment volna Sopronba vonattal, ezért reggel ~6 órára bevittem Pestre a Keleti pályaudvarra.
Délben hív, hogy el tudok-e menni érte Bicskére (tőlünk 10 km
), mert 5 óra alatt addig jutott el a vonat, már egy órája várják a mentesítő vonatot, már úgyis lekéste a soproni programot, inkább hazajönne ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ennél közvetlenebb tapasztalat köszönöm, nem kell

Jó hír is volt, a menetjegy árát visszakapta

SZERK:
Azt egyébként meg tudja amúgy mondani valaki, hogy Sopronba miért a Keleti pályaudvarról megy a vonat? Térképileg nem tűnik optimálisnak...
-
UnA
Korrektor
-
Medocsabi
addikt
Autóval a bejárás Pestre az agglomerációból tényleg nagyon embert próbáló dolog

A bevető utak is telítettek, a budapesti városvezetés pedig nyíltan autóellenes. Az utóbbi időben én is úgy csináltam, hogy a város határán lévő P+R parkolóig mentem csak be autóval, onnan BKV

Nekem ez nem jelentene gondot,saját beosztás szerint dolgozom
-
dabadab
titán
Masik valasztas az alberlet vagy kollegium.
Nyilván kollégium! Tele csajokkal, haverokkal. Ha este 11 kor eszedbe jut hogy másnap zh ott van 5 csoporttarsad anyagért. Állandóan van vm diákprogram, értékes kapcsolatok, élet, buli, történés, saját bolt, közösségi terek, csocsó, zene,stb .
Emlékszem mikor atmentem haverokhoz albérletbe egyik este, mintha temetőbe érkeztem volna. Csönd, szól TV(!), másik nyomja a PCt, félhomály. Ez volt a program szemben a fentivel ahol állandó aktív diakelet folyt. És hát ahogy említettem, a sok otthonról kiszabadult egyetemista lány, khhm, micsoda idők voltak

Nagyon bánnám ha ez kimaradt volna.Nyilván kollégium! Tele csajokkal
- Tudtad, hogy a Schönherz kollégiumban van egy csomó csaj?
- Tényleg?...mennyi?
- Kettő a tizediken. -
dabadab
titán
A biztonság alatt nyilván a közlekedésbiztonságot érted, de azt kevésbé mérlegelik az emberek, mint azt, hogy a távolsági buszon nem ragad a kosztól az ülés, nem ül melléd egy jehovista, nem akarnak lelejmolni egy cigire, nem akar megdugni minden kóbor b.zi.
Én öt évig jártam Sopronból Budapestre vonattal (nyilván Győrön át), de ilyen kalandjaim nem voltak.
-
Donki Hóte
veterán
"Fiam régebben Győrbe járt egyetemre, választhatott, hogy Pestről távolsági busszal, vagy vonattal utazik. Sokkal jobban szerette a buszt, érthető okokból
"

El nem tudom képzelni ki választ buszt vonat helyett?
Lassabb, zsúfoltabb, kényelmetlenebb, csak ülni lehet (vonatban felallsz sétálsz), kevésbé biztonságos, nincs WC, stb
Egyáltalán van bármi előnye?
A biztonság alatt nyilván a közlekedésbiztonságot érted, de azt kevésbé mérlegelik az emberek, mint azt, hogy a távolsági buszon nem ragad a kosztól az ülés, nem ül melléd egy jehovista, nem akarnak lelejmolni egy cigire, nem akar megdugni minden kóbor b.zi.
-
Lenry
félisten
Masik valasztas az alberlet vagy kollegium.
Nyilván kollégium! Tele csajokkal, haverokkal. Ha este 11 kor eszedbe jut hogy másnap zh ott van 5 csoporttarsad anyagért. Állandóan van vm diákprogram, értékes kapcsolatok, élet, buli, történés, saját bolt, közösségi terek, csocsó, zene,stb .
Emlékszem mikor atmentem haverokhoz albérletbe egyik este, mintha temetőbe érkeztem volna. Csönd, szól TV(!), másik nyomja a PCt, félhomály. Ez volt a program szemben a fentivel ahol állandó aktív diakelet folyt. És hát ahogy említettem, a sok otthonról kiszabadult egyetemista lány, khhm, micsoda idők voltak

Nagyon bánnám ha ez kimaradt volna.ez oké, csak én pl megőrülnék az állandó zaj, buli, mászkálás, buli, ordibálás, zaj, programok, zene, élet, buli... stb közt.
csönd, félhomály, nyugi? sign me in
El nem tudom képzelni ki választ buszt vonat helyett?
gondolom aki szeretne időben odaérni![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Z_A_P
addikt
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.Masik valasztas az alberlet vagy kollegium.
Nyilván kollégium! Tele csajokkal, haverokkal. Ha este 11 kor eszedbe jut hogy másnap zh ott van 5 csoporttarsad anyagért. Állandóan van vm diákprogram, értékes kapcsolatok, élet, buli, történés, saját bolt, közösségi terek, csocsó, zene,stb .
Emlékszem mikor atmentem haverokhoz albérletbe egyik este, mintha temetőbe érkeztem volna. Csönd, szól TV(!), másik nyomja a PCt, félhomály. Ez volt a program szemben a fentivel ahol állandó aktív diakelet folyt. És hát ahogy említettem, a sok otthonról kiszabadult egyetemista lány, khhm, micsoda idők voltak

Nagyon bánnám ha ez kimaradt volna. -
Z_A_P
addikt
Szóval Magyarország. Akkor bizony nem a választhatsz a közlekedési módok között, hanem azt választod, ami van.
Mondok egy konkrét példát. Fiam régebben Győrbe járt egyetemre, választhatott, hogy Pestről távolsági busszal, vagy vonattal utazik. Sokkal jobban szerette a buszt, érthető okokból
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ma már nincs választás, az illetékesek eldöntötték, hogy minek a busz, elég a vonat is, így megszüntették a távolsági buszközlekedést Győrbe

Ismerősünk gyereke is Győrben tanul, de volt egy-két kellemetlen élménye a vonaton, így a család összedobta a pénzt, inkább vettek egy olcsó Suzukit a gyereknek, azzal közlekedik.
Mivel hoz-visz pár másik egyetemistát is, így az utazás nem is kerül többe, mint a vonat, összedobják a benzinpénzt

"Fiam régebben Győrbe járt egyetemre, választhatott, hogy Pestről távolsági busszal, vagy vonattal utazik. Sokkal jobban szerette a buszt, érthető okokból
"

El nem tudom képzelni ki választ buszt vonat helyett?
Lassabb, zsúfoltabb, kényelmetlenebb, csak ülni lehet (vonatban felallsz sétálsz), kevésbé biztonságos, nincs WC, stb
Egyáltalán van bármi előnye?
-
Reggie0
titán
Szóval Magyarország. Akkor bizony nem a választhatsz a közlekedési módok között, hanem azt választod, ami van.
Mondok egy konkrét példát. Fiam régebben Győrbe járt egyetemre, választhatott, hogy Pestről távolsági busszal, vagy vonattal utazik. Sokkal jobban szerette a buszt, érthető okokból
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ma már nincs választás, az illetékesek eldöntötték, hogy minek a busz, elég a vonat is, így megszüntették a távolsági buszközlekedést Győrbe

Ismerősünk gyereke is Győrben tanul, de volt egy-két kellemetlen élménye a vonaton, így a család összedobta a pénzt, inkább vettek egy olcsó Suzukit a gyereknek, azzal közlekedik.
Mivel hoz-visz pár másik egyetemistát is, így az utazás nem is kerül többe, mint a vonat, összedobják a benzinpénzt

Dehogynem. Mehetne kerekparral+vonattal, motorral es kapaszkodj meg, akinek nincs ra penze megy vonattal vagy busszal tovabbra is. Azert nincs valasztasa szerinted, mert egy kenyelmi kuszobon felul vizsgalod.
Masik valasztas az alberlet vagy kollegium. De mindenesetre az egyetem sem kotelezo, maganak teremtett ilyen elethelyzetet, elore tudta mivel jar. 90-es evekben nem sok diak autozott pestrol gyorbe, hogy egyetemre jarjon.
Ez a nem tud mit tenni autozni kell 90%-ban ures kifogas, mint ahogy a koverek azt mondjak, hogy genetikailag nem tudnak fogyni.
-
Donki Hóte
veterán
Szóval Magyarország. Akkor bizony nem a választhatsz a közlekedési módok között, hanem azt választod, ami van.
Mondok egy konkrét példát. Fiam régebben Győrbe járt egyetemre, választhatott, hogy Pestről távolsági busszal, vagy vonattal utazik. Sokkal jobban szerette a buszt, érthető okokból
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ma már nincs választás, az illetékesek eldöntötték, hogy minek a busz, elég a vonat is, így megszüntették a távolsági buszközlekedést Győrbe

Ismerősünk gyereke is Győrben tanul, de volt egy-két kellemetlen élménye a vonaton, így a család összedobta a pénzt, inkább vettek egy olcsó Suzukit a gyereknek, azzal közlekedik.
Mivel hoz-visz pár másik egyetemistát is, így az utazás nem is kerül többe, mint a vonat, összedobják a benzinpénzt

-
Reggie0
titán
Rokoni, barati, ismerosi koreimben, helyileg jellemzoen del buda, de nem csak arra korlatozodik.
-
Lenry
félisten
Írtam korábban, hogy nálunk a faluban az emberek nagy számban járnak különböző közlekedési eszközökkel vásárolni, ügyeiket intézi, nincs ezzel semmi probléma, mert teljesen természetes ez a sokszínűség ebben a környezetben.
Viszont itt nincs is semmi, ami a falunk bármelyik szélétől 800-1000 méternél nagyobb eljutási távolságban lenne
Szóval mások a feltételek itt, meg Pesten.
Van egy olyan vélekédés, hogy az emberek mobilitása semmivel sem lett nagyobb az elmúlt 50-80 évben, most is akkora távolságot hajlandóak megtenni, ami egy adott időegység alatt megtehető. Csakhogy a közlekedés gyorsulása miatt ez az adott időegység alatt megtehető távolság jelentősen megnőtt.
Szóval 50 évvel ezelőtt biciklire ültek, gond eltekertek a gépállomásra, TSZ irodába. Csakhogy a gépállomás, TSZ iroda megszűnt, Pestre kell járni dolgozni, viszont az emberek nem szívesen töltenek napi kétszer 60 percnél többet az utazással. Így kénytelenek olyan közlekedési eszközt választani, ami gyorsabban eljuttatja őket a távoli munkahelyükre
De nem is erről beszéletünk, hanem arról, hogy Pesten van-e értelme az autókat ekkora mértékben háttérbe szorítani a biciklis közlekedéshez képest.
az emberek mobilitása semmivel sem lett nagyobb az elmúlt 50-80 évben, most is akkora távolságot hajlandóak megtenni, ami egy adott időegység alatt megtehető.
a Marchetti-féle állandó, állítólag már a kőkorszakban is irányonként átlag fél órát sétáltak az ősemberek dolgozni és ez azóta is fix
-
Donki Hóte
veterán
Mi a tartos? Felenk a celhoz optimalis megoldast szokas valasztani. Pl. ha esik az eso, cipekedni kell, nem jon ki idoben, akkor nem kerekparral, vagy bkv-val/vonattal kiegeszitve stb.. Ezt minden nap ujra es ujra ki lehet ertekelni. Igy az osszkep sem az, hogy biciklivel jarnak az emberek vagy autoval, hanem mindennel is.
Pl. a BKV-n bicikli szallitas egyik elonye, hogy egy olyan nap is batrabban lehet kerekparral elindulni, amikor nem egyertelmu, hogy visszafele eso lesz.Felenk a celhoz optimalis megoldast szokas valasztani.
Merre van az a "felénk"
-
Donki Hóte
veterán
Azért lássuk be, sokan fizikai állapotuk, vagy sok egyéb ok miatt nem tudnak, vagy nem akarnak biciklire ülni
Azért lássuk be, ez valahogy abszolút működött harminc évvel ezelőtt a magyar falvakban.
Autója kb. senkinek sem volt, főleg nem az időseknek, busz alig, maradt a biciklizés, mint közlekedési meg áruszállítási megoldás: napi bevásárlás a falu kisboltjába, temetőmenet, gázpalack beszerzése, nagyobb túra a két faluval odébb lévő nagy boltba - ezt mind megoldották hetvenes nénik.Írtam korábban, hogy nálunk a faluban az emberek nagy számban járnak különböző közlekedési eszközökkel vásárolni, ügyeiket intézi, nincs ezzel semmi probléma, mert teljesen természetes ez a sokszínűség ebben a környezetben.
Viszont itt nincs is semmi, ami a falunk bármelyik szélétől 800-1000 méternél nagyobb eljutási távolságban lenne
Szóval mások a feltételek itt, meg Pesten.
Van egy olyan vélekédés, hogy az emberek mobilitása semmivel sem lett nagyobb az elmúlt 50-80 évben, most is akkora távolságot hajlandóak megtenni, ami egy adott időegység alatt megtehető. Csakhogy a közlekedés gyorsulása miatt ez az adott időegység alatt megtehető távolság jelentősen megnőtt.
Szóval 50 évvel ezelőtt biciklire ültek, gond eltekertek a gépállomásra, TSZ irodába. Csakhogy a gépállomás, TSZ iroda megszűnt, Pestre kell járni dolgozni, viszont az emberek nem szívesen töltenek napi kétszer 60 percnél többet az utazással. Így kénytelenek olyan közlekedési eszközt választani, ami gyorsabban eljuttatja őket a távoli munkahelyükre
De nem is erről beszéletünk, hanem arról, hogy Pesten van-e értelme az autókat ekkora mértékben háttérbe szorítani a biciklis közlekedéshez képest.
-
dabadab
titán
Működött, megoldották - ez önmagában cáfolja az ilyen "nem lehet" eszmefutttatásokat. De, lehet.
Arról lehet beszélni, hogy van-e kényelmesebb és ennek mi az ára, de azt nem lehet mondani, hogy ez ne lenne létező alternatíva. -
UnA
Korrektor
-
Reggie0
titán
Azért lássuk be, sokan fizikai állapotuk, vagy sok egyéb ok miatt nem tudnak, vagy nem akarnak biciklire ülni
Azért lássuk be, ez valahogy abszolút működött harminc évvel ezelőtt a magyar falvakban.
Autója kb. senkinek sem volt, főleg nem az időseknek, busz alig, maradt a biciklizés, mint közlekedési meg áruszállítási megoldás: napi bevásárlás a falu kisboltjába, temetőmenet, gázpalack beszerzése, nagyobb túra a két faluval odébb lévő nagy boltba - ezt mind megoldották hetvenes nénik.Harminc eve sem mukodott annyira, csak amig valami nem letezik/nem elerheto, addig nem tudjak, hogy hianyzik

-
Reggie0
titán
Ahol te laksz, melózol, ott sokan váltottak tartósan autóról biciklire?
Mi a tartos? Felenk a celhoz optimalis megoldast szokas valasztani. Pl. ha esik az eso, cipekedni kell, nem jon ki idoben, akkor nem kerekparral, vagy bkv-val/vonattal kiegeszitve stb.. Ezt minden nap ujra es ujra ki lehet ertekelni. Igy az osszkep sem az, hogy biciklivel jarnak az emberek vagy autoval, hanem mindennel is.
Pl. a BKV-n bicikli szallitas egyik elonye, hogy egy olyan nap is batrabban lehet kerekparral elindulni, amikor nem egyertelmu, hogy visszafele eso lesz. -
dabadab
titán
Azért lássuk be, sokan fizikai állapotuk, vagy sok egyéb ok miatt nem tudnak, vagy nem akarnak biciklire ülni. Lehet, hogy Hollandiában mindent megkapsz az utcádban lévő boltban, de nálunk hetente legalább egyszer el kell menni egy jópár km-re lévő nagyobb boltba, ahonnan egy bicikli tárolókapacitását messze meghaladó árumennyiséget kell hazavinni
Egyébként a dolog akkor működne jól, ha kölcsönös előnyöket keresnének, most a Nagykörúti forgalmat elnézve 100 biciklis kedvéért 1000 autóst szívatnak meg
Azért lássuk be, sokan fizikai állapotuk, vagy sok egyéb ok miatt nem tudnak, vagy nem akarnak biciklire ülni
Azért lássuk be, ez valahogy abszolút működött harminc évvel ezelőtt a magyar falvakban.
Autója kb. senkinek sem volt, főleg nem az időseknek, busz alig, maradt a biciklizés, mint közlekedési meg áruszállítási megoldás: napi bevásárlás a falu kisboltjába, temetőmenet, gázpalack beszerzése, nagyobb túra a két faluval odébb lévő nagy boltba - ezt mind megoldották hetvenes nénik. -
Donki Hóte
veterán
-
Reggie0
titán
A biciklizés ilyen mértékű támogatása szerintem komoly öngól a budapesti önkormányzat részéről

Van sok ismerősöm, akik hallgatva az új eszmékre, mostnában már biciklivel közlekednek, de (és ezt most nagyon komolyan mondom!!!) egyetlen egy sincs, aki autóról váltott volna biciklire.
Van olyan anyuka, aki eddig BKV-val hordta a gyerekeket óvodába-iskolába, ő váltott biciklire. De akik eddig autóval vitték a gyerekeket, azok közül egy sem váltott biciklire.
Vannak olyan ismerősök, akik biciklivel járnak dolgozni, de ők mindannyian BKV-val jártak korábban, mert olyan helyen dolgoztak, ahol esélytelen volt megállni autóval munkaidőben. De akiknek van parkolási lehetőségük és autóval jártak eddig is, ők mind továbbra is autóval járnak.
A III. kerületben egy részen most fizetős lett a napközbeni parkolás, ajánlották az ott dolgozóknak, hogy ha nem mennek autóval, akkor ingyen kapnak éves BKV bérletet. Az egyik ismerősöm inkább autóval jár továbbra is, de 300 méterrel messzebb áll meg, gyalogol a munkahelyére egy kicsit, de esze ágában sincs biciklire, vagy BKV-ra váltani.
Na, és akkor miért mondom, hogy öngólt rugott a városvezetés. Mert nagy arányban a BKV fizető utasai ültek át biciklire, az autósok nem. A BKV bevétele kisebb lett, többe kerül finanszírozni a közösségi közlekedést. Közben pedig az autósok száma alig csökkent, ami csökkenés volt, az is az elviselhetetlen közlekedési helyzetnek köszönhető, és nem annak, hogy az autósokból nagy számban biciklisek lettek

Madarat tollarol...

Nem mindenki ilyen. -
Donki Hóte
veterán
Pont annyira ongol, mint kocsival jarni. Annyival jobb, hogy az aruhazi kiszallito egy indulassal tobb celcimre megy, mig aki sajat autojaval megy az csak magahoz oda-vissza. Tehat meg mindig elorelepes, mert alacsonyabb lesz az uzemanyagfelhasznalas.
Az pedig agyrém, hogy valaki helyesli, hogy egy közlekedési eszközön (busz) egy másik közlekedési eszközt (bicikli) szállítsanak

Miert is? Vonaton mar evtizedek ota igy van. Sot, repulogepen is szallithatod. Meg kompon is.A bicikli nem kerekesszék, hogy feltegyék a buszra. Aki fiatal és erős, és biciklizni akar, az biciklizzen, ne buszozzon

Persze, es buszrol buszra se szalljunk at, sot, ha nem a nappalidban all meg a busz, akkor fel se szallj ra, te gyaloglasra vagy predesztinalva
A biciklizés ilyen mértékű támogatása szerintem komoly öngól a budapesti önkormányzat részéről

Van sok ismerősöm, akik hallgatva az új eszmékre, mostnában már biciklivel közlekednek, de (és ezt most nagyon komolyan mondom!!!) egyetlen egy sincs, aki autóról váltott volna biciklire.
Van olyan anyuka, aki eddig BKV-val hordta a gyerekeket óvodába-iskolába, ő váltott biciklire. De akik eddig autóval vitték a gyerekeket, azok közül egy sem váltott biciklire.
Vannak olyan ismerősök, akik biciklivel járnak dolgozni, de ők mindannyian BKV-val jártak korábban, mert olyan helyen dolgoztak, ahol esélytelen volt megállni autóval munkaidőben. De akiknek van parkolási lehetőségük és autóval jártak eddig is, ők mind továbbra is autóval járnak.
A III. kerületben egy részen most fizetős lett a napközbeni parkolás, ajánlották az ott dolgozóknak, hogy ha nem mennek autóval, akkor ingyen kapnak éves BKV bérletet. Az egyik ismerősöm inkább autóval jár továbbra is, de 300 méterrel messzebb áll meg, gyalogol a munkahelyére egy kicsit, de esze ágában sincs biciklire, vagy BKV-ra váltani.
Na, és akkor miért mondom, hogy öngólt rugott a városvezetés. Mert nagy arányban a BKV fizető utasai ültek át biciklire, az autósok nem. A BKV bevétele kisebb lett, többe kerül finanszírozni a közösségi közlekedést. Közben pedig az autósok száma alig csökkent, ami csökkenés volt, az is az elviselhetetlen közlekedési helyzetnek köszönhető, és nem annak, hogy az autósokból nagy számban biciklisek lettek

-
Reggie0
titán
Pesten ajánlgatni az áruházakból történő házhoz rendelést az nagy öngól a környezetvédők részéről

A ilyen házhoz rendeléseket bizony Magyarországon túlnyomórészt dízel kisteherautóval teljesíti az ósanteszkó, nem biciklivel , vagy villanyautóval

Amíg a kiszállító kipakol, felcipeli a rendelést a harmadik emeletre, addig jócskán akadályozza a forgalmat, aztán amíg átmegy egyik címről a másikra, addig sokkal jobban szennyezi a levegőt, mint egy személyautó

Az pedig agyrém, hogy valaki helyesli, hogy egy közlekedési eszközön (busz) egy másik közlekedési eszközt (bicikli) szállítsanak

A bicikli nem kerekesszék, hogy feltegyék a buszra. Aki fiatal és erős, és biciklizni akar, az biciklizzen, ne buszozzon

Pont annyira ongol, mint kocsival jarni. Annyival jobb, hogy az aruhazi kiszallito egy indulassal tobb celcimre megy, mig aki sajat autojaval megy az csak magahoz oda-vissza. Tehat meg mindig elorelepes, mert alacsonyabb lesz az uzemanyagfelhasznalas.
Az pedig agyrém, hogy valaki helyesli, hogy egy közlekedési eszközön (busz) egy másik közlekedési eszközt (bicikli) szállítsanak

Miert is? Vonaton mar evtizedek ota igy van. Sot, repulogepen is szallithatod. Meg kompon is.A bicikli nem kerekesszék, hogy feltegyék a buszra. Aki fiatal és erős, és biciklizni akar, az biciklizzen, ne buszozzon

Persze, es buszrol buszra se szalljunk at, sot, ha nem a nappalidban all meg a busz, akkor fel se szallj ra, te gyaloglasra vagy predesztinalva
-
Donki Hóte
veterán
A fizikai allapotrol volt szo. Akinek baj van a fizikumaval, az jobban jar, ha hazhoz rendel, minthogy kocsiba ul.
Pesten sem zavaro. Amennyivel tobb biciklit/rollert latsz, annyival kevesebb autot. Ez sehogy sem lesz negativ egyenleg, meg akkor sem, ha felszal vele a bkv-ra, vagy szembe megy az egyiranyun.
Pesten ajánlgatni az áruházakból történő házhoz rendelést az nagy öngól a környezetvédők részéről

A ilyen házhoz rendeléseket bizony Magyarországon túlnyomórészt dízel kisteherautóval teljesíti az ósanteszkó, nem biciklivel , vagy villanyautóval

Amíg a kiszállító kipakol, felcipeli a rendelést a harmadik emeletre, addig jócskán akadályozza a forgalmat, aztán amíg átmegy egyik címről a másikra, addig sokkal jobban szennyezi a levegőt, mint egy személyautó

Az pedig agyrém, hogy valaki helyesli, hogy egy közlekedési eszközön (busz) egy másik közlekedési eszközt (bicikli) szállítsanak

A bicikli nem kerekesszék, hogy feltegyék a buszra. Aki fiatal és erős, és biciklizni akar, az biciklizzen, ne buszozzon

-
Reggie0
titán
Itt most keveredik az agglomerációból bejárós és a pesti életforma.
A pici kutyát nem zavarja, ha itt a faluban biciklivel, rollerrel, ELGO mopeddel, vagy neadjisten lóval (!!!) mennek a népek a boltba, a MOHU automatához, vagy a postára.
Pesten ez már zavaró bír lenni, különösen, hogy most már a biciklisek jogot formálnak arra, hogy ne csak tekerjenek mindenfelé a városban (erre ki nem jelölt egyirányú utcában szembe, ahol még ők vannak felháborodva, ha mutatják nekik, hogy nem szabad), hanem a dzsuvás vackukat felrakják a BKV járművekre

A fizikai allapotrol volt szo. Akinek baj van a fizikumaval, az jobban jar, ha hazhoz rendel, minthogy kocsiba ul.
Pesten sem zavaro. Amennyivel tobb biciklit/rollert latsz, annyival kevesebb autot. Ez sehogy sem lesz negativ egyenleg, meg akkor sem, ha felszal vele a bkv-ra, vagy szembe megy az egyiranyun.
-
Donki Hóte
veterán
Itt most keveredik az agglomerációból bejárós és a pesti életforma.
A pici kutyát nem zavarja, ha itt a faluban biciklivel, rollerrel, ELGO mopeddel, vagy neadjisten lóval (!!!) mennek a népek a boltba, a MOHU automatához, vagy a postára.
Pesten ez már zavaró bír lenni, különösen, hogy most már a biciklisek jogot formálnak arra, hogy ne csak tekerjenek mindenfelé a városban (erre ki nem jelölt egyirányú utcában szembe, ahol még ők vannak felháborodva, ha mutatják nekik, hogy nem szabad), hanem a dzsuvás vackukat felrakják a BKV járművekre

-
Reggie0
titán
nem KELL annyi fost megvenni. Ráadásul minden faluban van egy coop, ahol kvázi mindent meg lehet venni, igaz rajta van a +10-30% felár.
De ettől függetlenül nagyon-nagyon sok idős van, aki nem ül biciklire. És sétálni sem tud már.Inkabb hazhoz kell rendelni.
-
Krugszvele
senior tag
Azért lássuk be, sokan fizikai állapotuk, vagy sok egyéb ok miatt nem tudnak, vagy nem akarnak biciklire ülni. Lehet, hogy Hollandiában mindent megkapsz az utcádban lévő boltban, de nálunk hetente legalább egyszer el kell menni egy jópár km-re lévő nagyobb boltba, ahonnan egy bicikli tárolókapacitását messze meghaladó árumennyiséget kell hazavinni
Egyébként a dolog akkor működne jól, ha kölcsönös előnyöket keresnének, most a Nagykörúti forgalmat elnézve 100 biciklis kedvéért 1000 autóst szívatnak meg
nem KELL annyi fost megvenni. Ráadásul minden faluban van egy coop, ahol kvázi mindent meg lehet venni, igaz rajta van a +10-30% felár.
De ettől függetlenül nagyon-nagyon sok idős van, aki nem ül biciklire. És sétálni sem tud már. -
csibe1
veterán
-
Lenry
félisten
-
UnA
Korrektor
-
Lenry
félisten
"mivel a hibrid cégautósok esetében a cég csak a tankolás költségeit fizette, a cégautósok 98%-a egyáltalán nem töltötte otthon az autóját (mert a villanyszámlába a cég nem szállt bele), így ezek az autók teljesen benzinüzemben közlekedtek"
Ezek nem energiavisszanyerős verziók voltak, amik pl. fékezéskor töltik az akksit?
Nem tudsz annyit fékezni hogy az számottevően befolyásoljon bármit
-
csibe1
veterán
Folyamatos a kivezetés, 2026 novembere a véghatáridő, amelyik PHEV zöld rendszámos autónak az előtti dátummal lejár a műszakija, az a műszaki vizsga után fehér rendszámot kap csak.
A döntést sajnos elég komoly felmérés alapozta meg, mivel a hibrid cégautósok esetében a cég csak a tankolás költségeit fizette, a cégautósok 98%-a egyáltalán nem töltötte otthon az autóját (mert a villanyszámlába a cég nem szállt bele), így ezek az autók teljesen benzinüzemben közlekedtek

Így azok is megszívták, akiknek saját PHEV autójuk van és otthon is töltötték az akkumulátort

"mivel a hibrid cégautósok esetében a cég csak a tankolás költségeit fizette, a cégautósok 98%-a egyáltalán nem töltötte otthon az autóját (mert a villanyszámlába a cég nem szállt bele), így ezek az autók teljesen benzinüzemben közlekedtek"
Ezek nem energiavisszanyerős verziók voltak, amik pl. fékezéskor töltik az akksit?
-
Donki Hóte
veterán
-
Lenry
félisten
Folyamatos a kivezetés, 2026 novembere a véghatáridő, amelyik PHEV zöld rendszámos autónak az előtti dátummal lejár a műszakija, az a műszaki vizsga után fehér rendszámot kap csak.
A döntést sajnos elég komoly felmérés alapozta meg, mivel a hibrid cégautósok esetében a cég csak a tankolás költségeit fizette, a cégautósok 98%-a egyáltalán nem töltötte otthon az autóját (mert a villanyszámlába a cég nem szállt bele), így ezek az autók teljesen benzinüzemben közlekedtek

Így azok is megszívták, akiknek saját PHEV autójuk van és otthon is töltötték az akkumulátort

amelyik PHEV zöld rendszámos autónak az előtti dátummal lejár a műszakija, az a műszaki vizsga után fehér rendszámot kap csak.
erre küldesz valami forrást? mert a Közlönyben ilyet nem ír ( [link] - 5466. oldal )
-
Donki Hóte
veterán
Folyamatos a kivezetés, 2026 novembere a véghatáridő, amelyik PHEV zöld rendszámos autónak az előtti dátummal lejár a műszakija, az a műszaki vizsga után fehér rendszámot kap csak.
A döntést sajnos elég komoly felmérés alapozta meg, mivel a hibrid cégautósok esetében a cég csak a tankolás költségeit fizette, a cégautósok 98%-a egyáltalán nem töltötte otthon az autóját (mert a villanyszámlába a cég nem szállt bele), így ezek az autók teljesen benzinüzemben közlekedtek

Így azok is megszívták, akiknek saját PHEV autójuk van és otthon is töltötték az akkumulátort

-
Lenry
félisten
abból a szempontból nem mindegy, hogy azt írtad, hogy "megfelezték", holott az eddigi zöld rendszámosok ezután is zöld rendszámosok, tehát most semennyire nem indokolt a múlt idő, ahogy jövő ilyenkor sem.
majd 2027-ben térhetünk erre vissza. -
Reggie0
titán
-
Lenry
félisten
PHEV-k zold rendszamanak elvetelevel
... ami 2026 novemberében fog megtörténni. ok, az újak már nem kapnak zöldet, de a meglévők addig még használhatják és nyilván hülye lenne bárki idő előtt leadni. -
Reggie0
titán
Villanybol nem. PHEV-k zold rendszamanak elvetelevel megfeleztek az ingyenesen parkolo autok szamat. Jo, ha minden tizedik auto zold rendszamos most, majd ev vegetol ez minden huszadik lesz.
Amugy csak penzhiany az oka, mert az iparuzesit es gepjarmuadot elvontak a varosoktol.
-
Donki Hóte
veterán
Azért lássuk be, sokan fizikai állapotuk, vagy sok egyéb ok miatt nem tudnak, vagy nem akarnak biciklire ülni. Lehet, hogy Hollandiában mindent megkapsz az utcádban lévő boltban, de nálunk hetente legalább egyszer el kell menni egy jópár km-re lévő nagyobb boltba, ahonnan egy bicikli tárolókapacitását messze meghaladó árumennyiséget kell hazavinni
Egyébként a dolog akkor működne jól, ha kölcsönös előnyöket keresnének, most a Nagykörúti forgalmat elnézve 100 biciklis kedvéért 1000 autóst szívatnak meg
-
Z_A_P
addikt
-
Gabás
addikt
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.Jártatok mostanában nyugati nagyvárosban, pl. Párizs?
Egész sávokat zárnak le a biciklisek számára, mégsem látni amiatt autós tüntetéseket. -
Reggie0
titán
Tulajdonképpen igen
Csak mint írtam, megvan a lakásom Pesten. Abban a kerületben fizetem az autóm után a parkolási díjat, tehát ha eljutnék abba a kerületbe, akkor nem kellene fizetnem a parkolásért.Csakhogy reggelente nem jutok el oda
Illetve eljutnék, de azt a pár km-t kb. ugyanannyi idő alatt tenném meg, mint amennyi idő alatt a falunkból a P+R parkolóig eljutok 
Szóval kétszer fizetek parkolási díjat, pluszban BKK bérlet is kell

Tudom, ez már abszolute first world problem, ne panaszkodjak

Viszont - szerintem! - a budapesti városvezetés túlzásba viszi az autósok háttérbe szorítását, túl sok olyan intézkedést hoznak, ami az autósoknak hátrányos, viszont különösebb haszna másokra nézve meg nincs.
Az, hogy Budapest lakossága erősen csökken, az ilyen intézkedéseknek is köszönhető.
Konkretan mar az agyatlan penzbeszedes megy. Pl. elektromosnak is megszunik az ingyen parkolas, pedig pont azt kene osztonozni, hogy ne pofekeljenek az autok a varosban.
-
Donki Hóte
veterán
Tulajdonképpen igen
Csak mint írtam, megvan a lakásom Pesten. Abban a kerületben fizetem az autóm után a parkolási díjat, tehát ha eljutnék abba a kerületbe, akkor nem kellene fizetnem a parkolásért.Csakhogy reggelente nem jutok el oda
Illetve eljutnék, de azt a pár km-t kb. ugyanannyi idő alatt tenném meg, mint amennyi idő alatt a falunkból a P+R parkolóig eljutok 
Szóval kétszer fizetek parkolási díjat, pluszban BKK bérlet is kell

Tudom, ez már abszolute first world problem, ne panaszkodjak

Viszont - szerintem! - a budapesti városvezetés túlzásba viszi az autósok háttérbe szorítását, túl sok olyan intézkedést hoznak, ami az autósoknak hátrányos, viszont különösebb haszna másokra nézve meg nincs.
Az, hogy Budapest lakossága erősen csökken, az ilyen intézkedéseknek is köszönhető.
-
Lenry
félisten
Autóval a bejárás Pestre az agglomerációból tényleg nagyon embert próbáló dolog

A bevető utak is telítettek, a budapesti városvezetés pedig nyíltan autóellenes. Az utóbbi időben én is úgy csináltam, hogy a város határán lévő P+R parkolóig mentem csak be autóval, onnan BKV

a város határán lévő P+R parkolóig mentem csak be autóval, onnan BKV
akkor elérték a céljukat, a P+R pont erre való

-
Reggie0
titán
Autóval a bejárás Pestre az agglomerációból tényleg nagyon embert próbáló dolog

A bevető utak is telítettek, a budapesti városvezetés pedig nyíltan autóellenes. Az utóbbi időben én is úgy csináltam, hogy a város határán lévő P+R parkolóig mentem csak be autóval, onnan BKV

Munkaadokat kene osztonozni, hogy ne 8-kor kezdodjon a munka, hanem legyen rugalmas, igy a dugo is eloszlana.
-
Donki Hóte
veterán
Igazából az a legnagyobb probléma, hogy feleségem nem akar se vidékre, se kertes házba költözni
Pedig mindketten tudunk otthonról dolgozni, nekem céges autóm is van. Plusz ha nem Pest megyében nézelődünk, akkor akár már holnap tudnánk venni egy telket házzal, de társasházi lakásra Pesten nem vagyok hajlandó 60-70-100 milliókat kiadni, . Ha itt lenne a zsebemben készpénzben, akkor sem. Így jelenleg mivel gyermekünk nincs, élményekre, utazásra költünk, és marad az irigykedés,de csak amolyan egészséges sóhajtozással, mintsem szorongva vágyakozással 
Autóval a bejárás Pestre az agglomerációból tényleg nagyon embert próbáló dolog

A bevető utak is telítettek, a budapesti városvezetés pedig nyíltan autóellenes. Az utóbbi időben én is úgy csináltam, hogy a város határán lévő P+R parkolóig mentem csak be autóval, onnan BKV

-
Medocsabi
addikt
Nekem az Index fórumon 20 évig PanelProli volt a nicknevem. A panel lakásom a mai napig megvan, semmi baj sincs a paneles életformával
A kertes házban minden este visszasírom a panelben keringetett melegvizet, ott 30 másodperc múlva jött a melegvíz és ha a fürdőszobában tusolt valaki, akkor a konyhában nyugodtan ki lehetett nyitni a melegvizet, nem történt semmi (itt meg visít az asszony, hogy hideg lett a víz a fürdőszobában
).Sok kitartás, sok munka, sok spórolás és sikerül előrelépni, hidd el
Igazából az a legnagyobb probléma, hogy feleségem nem akar se vidékre, se kertes házba költözni
Pedig mindketten tudunk otthonról dolgozni, nekem céges autóm is van. Plusz ha nem Pest megyében nézelődünk, akkor akár már holnap tudnánk venni egy telket házzal, de társasházi lakásra Pesten nem vagyok hajlandó 60-70-100 milliókat kiadni, . Ha itt lenne a zsebemben készpénzben, akkor sem. Így jelenleg mivel gyermekünk nincs, élményekre, utazásra költünk, és marad az irigykedés,de csak amolyan egészséges sóhajtozással, mintsem szorongva vágyakozással 
-
csibe1
veterán
-
Lenry
félisten
-
csibe1
veterán
-
Lenry
félisten
-
csibe1
veterán
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.Ügyesek vagytok.

Így már érthető, hogy miért nem lett magasabb.
Kettőtöknek az tényleg bőven elég.
A napkollektor jó dolog, főleg saját medencéhez; ott nem kell sorba állni.
-
csibe1
veterán
-
Gyula84
veterán
pedig milyen jó érzés lenne olvasni, ahogy huszonsok kommentben szarozzák le a választást, a színeket, a kábelezést, a fűtést, a padlót, a wc-t és a zuhanyzót, nem?

Ha én veszek házat, biztosan írni fogok róla!
-
Donki Hóte
veterán
Nekem az Index fórumon 20 évig PanelProli volt a nicknevem. A panel lakásom a mai napig megvan, semmi baj sincs a paneles életformával
A kertes házban minden este visszasírom a panelben keringetett melegvizet, ott 30 másodperc múlva jött a melegvíz és ha a fürdőszobában tusolt valaki, akkor a konyhában nyugodtan ki lehetett nyitni a melegvizet, nem történt semmi (itt meg visít az asszony, hogy hideg lett a víz a fürdőszobában
).Sok kitartás, sok munka, sok spórolás és sikerül előrelépni, hidd el
-
Medocsabi
addikt
Mindig irigykedve nézem a panel albérletből ezeket, nagyon otthonos lett
-
Luck Dragon
támogató
Nagyon szép lett !
-
Lenry
félisten
nagyon jól néz ki

-
Lenry
félisten
-
csibe1
veterán
Pofás, de akkor - már ha lett volna keret - rakattam volna rá még egy szintet; ha már építkezünk. Jó lett volna hobbiszobának vagy vendégszobának.
A ház felőli teraszt is kibővítettem volna.
Tudom, mi lett volna ha...
Szép ez a külső burkolat, mintha egy gerendaház lenne.
Olyan otthonos, lakóházas hangulata van. -
Donki Hóte
veterán
A mi garázs projektünk fázisai:
-
csibe1
veterán
Ebben már fordítva van a blokk?
-
Z_A_P
addikt
Jó kis 211-es.
Mai napig egyik legszebb.
Kár hogy én lecsúsztam róla. Már túl öreg hogy vegyek, bár kombit 2009ig gyártottak, de az is 16 éves. Mondjuk ha kasztni nem rohad elmegy örökké ésszerű karbantartással. Csak FL kell venni az fontos. -
Lenry
félisten
-
Z_A_P
addikt
Ez mar kulterulet? A kert iranyaba mar nincs semmi csak szantofold?
-
Lenry
félisten
szervóolaj a kormányműből.
aztán annak a cseréje után kiderült, hogy a motorolaj is könnyezik az olajhűtőből. épp most van a szerelőnél, aki örült neki, mert jó mélyen van, le kell a fél autót bontani egy 2000 Ft-os tömítés cseréjéhez. és persze én is örülök, mert biztos olcsó lesz
-
Findzs
addikt
Szép lett!
Csak a faszerkezet kényes, lehet pár évente festegetni
Valami csöpög a merciből.
Legalábbis a beton erről tanuskodik. -
rover45
őstag
A képen látható VIA C3 ITX-et szükség esetén tudok biztosítani

Vésztartaléknak eltettem egyet új, dobozos állapotában
-
zolikaDB
veterán
-
csibe1
veterán
-
Reggie0
titán
-
Reggie0
titán
Egyik baratomnak ilyen haza van. Mennyezet hutes es padlofutes es persze legtechnika. Baromi komfortosra sikerult, azt se lehet megmondani, hogy kint milyen evszak van.
-
zolikaDB
veterán
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.Nem mondasz butaságot.
Hallottam nemrégiben olyan tervezésről, hogy gazdagék 7m-es belmagasságot kívántak meg, és csupa üveg lesz körben az alsó szint...

* mi a baj a beltéri üveges ajtókkal (#24)?

-
Reggie0
titán
Az ember szeret egyszerűsítéssel élni. És ha azt látom, hogy tízből nyolc építtető nem gondol át semmit (például magasra emelt épület lépcsővel, folyosókkal határolt belső terek, egész házat átszövő víz- és szennyvízvezetékek, egyes dugaljak, üveges beltéri ajtók, üvegasztal, belógó lámpák, túl magas belmagasság és lehetne folytatni estig) akkor a legkönnyebb mindenkiről azt feltételezni, hogy ostoba, mint én.
De ott az a kettő!túl magas belmagasság : Az mennyi, 5 meter?
-
boticsibe
csendes tag
Nagyon szep lett a kocsibeallo, nembaj a beton inkabb az mint a sar..
-
Krugszvele
senior tag
"Nézzenek már ki annyit a tisztelt kommentelők az íróból, hogy nem teljesen hülye és végiggondolta mondjuk az építkezést, mielőtt két évtizednyi fizetését ráöntötte."
Sok egykorú cimboránál a mai napig milliós munkák lógnak a szigorúan fehér falas antracitkerítéses lapostetős ikerházfélen (erősebbek voltak a vágyak, mint az észérvek), de már a cég se létezik aki építtette. Mondjuk ők nem is írnak róla, csak nekem panaszkodnak sörözéskor

De virágoznak a szociális médiában azok is, akik nagyon büszkén írnak (videóznak) ilyenekről, de abszolút az ellenkezője igaz rájuk a fentieknek

Az ember szeret egyszerűsítéssel élni. És ha azt látom, hogy tízből nyolc építtető nem gondol át semmit (például magasra emelt épület lépcsővel, folyosókkal határolt belső terek, egész házat átszövő víz- és szennyvízvezetékek, egyes dugaljak, üveges beltéri ajtók, üvegasztal, belógó lámpák, túl magas belmagasság és lehetne folytatni estig) akkor a legkönnyebb mindenkiről azt feltételezni, hogy ostoba, mint én.
De ott az a kettő! -
updog
őstag
Persze, hogy volt házépítős blog, én írtam
A segítő vagy akármilyen szándékról többször is írtam a blog kommentjei közt: a "miért így csinálod és miért nem inkább úgy?"-ra 99%-ban ugyanaz a válasz: mert ÉN ismerem a saját lehetőségeimet, igényeimet, stb. Nézzenek már ki annyit a tisztelt kommentelők az íróból, hogy nem teljesen hülye és végiggondolta mondjuk az építkezést, mielőtt két évtizednyi fizetését ráöntötte.
"Nézzenek már ki annyit a tisztelt kommentelők az íróból, hogy nem teljesen hülye és végiggondolta mondjuk az építkezést, mielőtt két évtizednyi fizetését ráöntötte."
Sok egykorú cimboránál a mai napig milliós munkák lógnak a szigorúan fehér falas antracitkerítéses lapostetős ikerházfélen (erősebbek voltak a vágyak, mint az észérvek), de már a cég se létezik aki építtette. Mondjuk ők nem is írnak róla, csak nekem panaszkodnak sörözéskor

De virágoznak a szociális médiában azok is, akik nagyon büszkén írnak (videóznak) ilyenekről, de abszolút az ellenkezője igaz rájuk a fentieknek

-
zolikaDB
veterán
a gépes megoldás egy sima megbízás volt, szóval nem bónusz járt érte, hanem munkadíj

annyi érdekessége volt egyébként a dolognak, hogy miután beklónoztam az egész Windowst VM-be, a cnc tervezőprogram elindulás helyett felsírt, hogy itt biza' kalózkodás történik. nyilván, ha nem tudom elindítani a szoftvert, akkor értelmetlenné válik az egész VM-esdi.
végigkattintgattam az eredeti gépen, amit csak tudtam, és feltűnt, hogy a program About ablakában külön megemlíti a gép hálókártyájának típusát.
IT-s férfimegérzésem azonnal bejelzett, hogy "kurvaélet, hogy a hálókártya MAC addressét figyeli".
újraklónoztam a rendszert, még az első indítás előtt beállítottam a VM hálókártyájának a MAC címét a régi gépére, és lo and behold, gond nélkül működött
A "precíz németek"
Amúgy, ha van a cégnek melója, közel sem kizárt, hogy mióta megbütykölted a doktor miniszter cnc vezérlőt, az már keresett nekik annyit, hogy a te 3 milliódról rég elfeledkeztek
Sokkal fájóbb, ha a masina, ami minden nap termel, kiesik pár hétre, és a határidős megbízások meg várnak, netán kötbéresek. -
Lenry
félisten
a gépes megoldás egy sima megbízás volt, szóval nem bónusz járt érte, hanem munkadíj

annyi érdekessége volt egyébként a dolognak, hogy miután beklónoztam az egész Windowst VM-be, a cnc tervezőprogram elindulás helyett felsírt, hogy itt biza' kalózkodás történik. nyilván, ha nem tudom elindítani a szoftvert, akkor értelmetlenné válik az egész VM-esdi.
végigkattintgattam az eredeti gépen, amit csak tudtam, és feltűnt, hogy a program About ablakában külön megemlíti a gép hálókártyájának típusát.
IT-s férfimegérzésem azonnal bejelzett, hogy "kurvaélet, hogy a hálókártya MAC addressét figyeli".
újraklónoztam a rendszert, még az első indítás előtt beállítottam a VM hálókártyájának a MAC címét a régi gépére, és lo and behold, gond nélkül működött
-
DiamondBack
senior tag
Az anyagköltségről szabad kérni infót?
-
Luck Dragon
támogató
reméljük láthatjuk majd! Ígérem, hogy én nem fogok kommentelni!!
Pedig a komment a fórum lelke,..
-
Krugszvele
senior tag
Tavaly vettem, azóta már igencsak előrehaladott állapotban van. Képek, leírások talonban vannak, talán hétvégén neki is állok az irománynak.
reméljük láthatjuk majd! Ígérem, hogy én nem fogok kommentelni!!
-
Luck Dragon
támogató
-
csibe1
veterán
Pofás lett.
Ha nagy eső van kidobod a kocsikat, és simán lehet ott bulizni.
Jó dolog a virtuális gép.
Remélem kaptál valami bónusz a gépes megoldásért. -
Lenry
félisten
Tavaly vettem, azóta már igencsak előrehaladott állapotban van. Képek, leírások talonban vannak, talán hétvégén neki is állok az irománynak.
Hajrá, én biztos elolvasom
-
Luck Dragon
támogató
-
Lenry
félisten
Amúgy nem mindegy?
Egyébként tök sok negatív kommentből lehet jó ötletet is meríteni. Volt itt házépítős blog és ott is lehetett. Sőt! Volt, aki eleve segítő szándékkal adott jó kommentet. Csak észre kell venni, szerintem az benne a legnehezebb.Persze, hogy volt házépítős blog, én írtam
A segítő vagy akármilyen szándékról többször is írtam a blog kommentjei közt: a "miért így csinálod és miért nem inkább úgy?"-ra 99%-ban ugyanaz a válasz: mert ÉN ismerem a saját lehetőségeimet, igényeimet, stb. Nézzenek már ki annyit a tisztelt kommentelők az íróból, hogy nem teljesen hülye és végiggondolta mondjuk az építkezést, mielőtt két évtizednyi fizetését ráöntötte.
-
Krugszvele
senior tag
Amúgy nem mindegy?
Egyébként tök sok negatív kommentből lehet jó ötletet is meríteni. Volt itt házépítős blog és ott is lehetett. Sőt! Volt, aki eleve segítő szándékkal adott jó kommentet. Csak észre kell venni, szerintem az benne a legnehezebb. -
Lenry
félisten
Pont emiatt nem biztos , hogy bevállalnám.
ezért kell akkor írni, amikor már kész vagy legalábbis előrehaladott állapotban van. akkor már mindegy mit írnak.
-
Luck Dragon
támogató
pedig milyen jó érzés lenne olvasni, ahogy huszonsok kommentben szarozzák le a választást, a színeket, a kábelezést, a fűtést, a padlót, a wc-t és a zuhanyzót, nem?

Ha én veszek házat, biztosan írni fogok róla!Pont emiatt nem biztos , hogy bevállalnám.
-
Krugszvele
senior tag
-
Krugszvele
senior tag
Én nem rég vettem egy lakást , gondolkodtam hogy készítek róla én is egy blogot, de aztán elengedtem.
🤷pedig milyen jó érzés lenne olvasni, ahogy huszonsok kommentben szarozzák le a választást, a színeket, a kábelezést, a fűtést, a padlót, a wc-t és a zuhanyzót, nem?

Ha én veszek házat, biztosan írni fogok róla! -
Luck Dragon
támogató
Én nem rég vettem egy lakást , gondolkodtam hogy készítek róla én is egy blogot, de aztán elengedtem.
🤷 -
futo001
senior tag
Annyira szeretnek ilyen garazst en is, de egyszeruen nem jott meg fel olyan design, ami jol mutatna a hazhoz. Lehet iden tobbet kene foglalkoznom a temaval. Gratula, szep lett.
-
Lenry
félisten
-
Luck Dragon
támogató
Egyre szebbek vagytok, csak így tovább

-
Reggie0
titán
-
UnA
Korrektor
A sok beton még mindig csúnya
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- TP-Link Archer AX11000 Eladó
- Dell Pro Max Micro/Ultra 5 245(14 Cores/14 Threads,5.1GHz, 24MB Cache/16GB/256GB/A1000-8GB/
- Zenbook S UX5304VA 13.3" 3K OLED i7-1355U 16GB 1TB NVMe magyar vbill IR kam gar
- Gamer Pc-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 3700X / RX 5700XT / 16GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD
- Xiaomi 14 Ultra 16/512GB Újszerű,Kártyafüggetlen,Dobozos,Tartozékaival. 1 Év Garanciával!
- Apple iPad A16 (2025) Wi-Fi 128GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
- ASUS Zenbook 14 OLED UM3406HA Ryzen 7 8840HS 16GB DDR5 1TB SSD OLED Garancia
- BESZÁMÍTÁS! Asrock H81M-DGS R2.0 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG UltraWide 34WQ75C-B IPS Monitor! 3440x1440 / 60Hz / sRGB 99% / Type-C
- ÚJ/BONTATLAN Microsoft Surface Laptop 6 Ultra 7 165H 16GB 512GB
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
"


), mert 5 óra alatt addig jutott el a vonat, már egy órája várják a mentesítő vonatot, már úgyis lekéste a soproni programot, inkább hazajönne 











