Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz alphamooncam #166906 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ, én egy korábban berakott grafra utaltam, ott 104db-t nyaldosta az spl, bár utólag visszakeresve kicsit tévesen a crossover körüli értékekhez viszonyítottam ezt ami nyilván nem fair.Az azóta linkelt grafodon is van 80db is és 97 is, nem tudom mi az a target, de ha az egyik frekvenciát 80-al, a másikat meg 97el hallod, az nem 9db-nyi különbség.Nem a pontos számszerűsítésen való rugózás a célom, csak hogy szerintem ez nem egységes és lehet hogy épp neked is azért lenne szükséged nagyobb sub-ra, combosabb végfokra stb, hogy ezeket szintbe hozva is megtarthasd a kívánt hangerőt.
    Tudom hogy nem csak a fülünkkel halljuk ezeket a nagyon alacsony tartományokat, meg chest slam meg társai, de nem is értem hogy mit számít ez, hiszen aki használ eq-t az sem mond le erről.
    Azt hittem hogy épp azért kezeled a nappalid akusztikailag, hogy a lehető legjobb alapokról építkezhess, ezért is furcsállom hogy ennyire ellene vagy az eq-zásnak.Nem kötelező ehhez pc, egy belépő avr is gatyába rázza azt a subot, legalábbis annál biztosan jobban mint a fentiek.Gondolom én.Feltételezem már próbáltad is és valamiért még is a jelenlegi felállás tetszett jobban, nincs is ezen mit kattogni tovább.

Új hozzászólás Aktív témák