Hirdetés

2018. december 14., péntek

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14001) BBéci válasza pomk (#14000) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ott a link a hozzászólásban, amire Ricsik válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#14002) kimi02 válasza BBéci (#13997) üzenetére

kimi02
(őstag)

Szerintem ennyiből elég jó mozit összelehet hozni.
Átlag emberekről kell beszélni, nem milliomosokról és milliárdosokról.

(#14003) pomk válasza BBéci (#14001) üzenetére

pomk
(őstag)

Köszi, megvan.

(#14004) BBéci válasza kimi02 (#14002) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Bocs, de eléggé furcsa elképzeléseid vannak az átlagemberekről. Melyik átlagembernek van igénye, lehetősége és 1 millió forintja moziszobára?

Mellesleg nem csillagászati összegekről írtam, csupán 50 százalékkal többről, másfél milláról. Ami persze erősen kompromisszumos, mert egy jó vetítő legalább a felét elvinné.

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#14005) Jim-X válasza BBéci (#14004) üzenetére

Jim-X
(őstag)

Ezt akartam én is írni...Egy átlagember biztos nem gondolkodik 1millós házimoziban... Éppen ezért olyan kelendőek az egydobozos bögreszettek, rogyásig vannak az árugházak polcai velük...

Az persze egy másik dolog, hogy okosan és türelmesen még az átlagember is összeszedhet egész jó HM-t...szerintem....

A játék az nem játék!

(#14006) pr0bi válasza BBéci (#13997) üzenetére

pr0bi
(senior tag)

Panellakásban kicsit meredek projekt vagy én gondolom rosszul ? Nem kivitelezhetetlen de ismerve az átlagos panel körülményeket ötször meggondolnám.

(#14007) Tamoo

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)

Sajnos nálunk az átlagember 100e alatti házimoziban gondolkozik. :( aztán vagy máshonnan "csoportosít át pénzt" vagy beéri az alja minőséggel..... Én is egy új össztelós bringát akartam, de aztán házimozi lett belőle....

(#14008) dudi6

dudi6
(fanatikus tag)

Sziasztok! Melyik érné meg jobban? LG HX906SB 80-ért vagy Samsung HT D6500 70-ért. Egy 55D6500-s TV-hez kellene. Tudom, hogy szerintetek kuka mindkettő de mégis a 2 közül melyik a jobb..DTS HD (Master Audio Essential) ez mennyire fontos? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#14009) Peak válasza Tamoo (#14007) üzenetére

Peak
(PH! addikt)

Én most vettem egy jobb MTBt, és bár nem össztelós, "csak" egy "vacak" RockShox Silver Recon TK van rajta telónak, de mondjuk egy használt Arcam AVR400 kijött volna belőle... :D

Intel Core i7-6700K / 2x8GB DDR4@3000C14 G.Skill Trident Z / Gigabyte Z170X Gaming-3 / Gigabyte GV-N1080G1-Gaming-8GB / 2x250GB Samsung 840 / 2x Acer HN274H 27" 120Hz 3DVision

(#14010) kimi02 válasza BBéci (#14004) üzenetére

kimi02
(őstag)

Itt nem is ez volt a lényeg hanem az , hogy te irdat egy elfogadható képminőségü proji 600k.
Ha nincs 1 millio forintja az összes cuccra akkor nem lesz 600k-s vetitőre sem.

Nekem úgy jött le az irásotok , hogy mit akar 1 millio forintból abból nem lehet mozit csinálni.
Ezért irtam amit irtam.

(#14011) TCr válasza dudi6 (#14008) üzenetére

TCr
(PH! kedvence)

Ha tudod, hogy szerintünk mindettő kuka, akkor miért kérdezed, hogy szerintünk melyik a jobb?
Nem sértésből, nem megbántásból mondom, de egysz@r a kettő, 1 fillért nem adnék értük, inkább nem vennék semmit és hallgatnám a tv-t.

War has changed.

(#14012) Jim-X válasza dudi6 (#14008) üzenetére

Jim-X
(őstag)

Szerintem a samu...ha az 70.. 10-el kevesebbet áldozol rá...

Akarom mondani dobsz ki a kukába...

De jobb ha azt a pénzt máshova teszed, vagy győjtögetsz hozzá :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#14013) Tamoo válasza Peak (#14009) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)

Nekem is Recon-om van, jó az. :) na de nem ide való, úh be is fejeztem.

(#14014) Jim-X válasza Tamoo (#14013) üzenetére

Jim-X
(őstag)

Jajj be cép :D Hiányzik már a bicajozás... :((

A játék az nem játék!

(#14015) MaTTeS válasza dudi6 (#14008) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Inkább egy korrekt használt sztereó, mint az. De ha muszáj választani. akkor vedd figyelembe mindkettőn a csatlakozók számát és azt vedd meg amelyiken több van. Ez szokott a leginkább korlátozó tényező lenni ezeken.

[ Szerkesztve ]

(#14016) dudi6

dudi6
(fanatikus tag)

150-t már nem akarok rászánni. Köszi a hozzászólásokat :) Valószínű a Samu lesz, bár ez nem tudja a DTS HD MA-t, báár ez annyira nem fontos szerintem....

(#14017) Ed Parker válasza Peak (#14009) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

én meg egy trek 4500-as szakadt marzocchi bomber mx comp telóval,ez is vacak, mavic kerekekkel xt és specialized cuccokkal,de 2db használt hk460 kijött volna belőle... :D

(#14018) gorbep válasza Ed Parker (#13995) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Beszélgetek majd velük, kiderül mennyire segítőkészek... de most nyaralni vannak, csak 2 hét múlva lesznek. Azt hiszem addig megpróbálom befejezni a hangfalam eredetisítését :U , csak mindenki szabin van........ Most nekem azt hiszem az az első lépés. Meg valami hangszórókábel megoldás kell ( valami DIY mert 2*12m kell, CAT7??), gyári kábelből az egy vagyon (Kínai "Van den Hull" karbon kompozit 120e Ft...). A jelenlegi kábelem 2*2,5mm2 sodort OFC, kb 10 éve vettem 250Ft/m ért, de márkájára nem emlékszem (már ha volt neki) méterre adták, akkor még ennyire sem értettem hozzá...) Ha van valami javaslatod, megköszönném. :R

Senki ne tartsa vissza magát, esetleg ha a padláson ilyen méretben minőségi hangfalkábelt talál ;] , vagy jó DIY ötlete van. "A rendezzem át a szobát " javaslatokat köszönöm, nem megoldható. A nappali fala minimál design, terméskő fal csak a Pana plasma van rajta meg előtte a két VC-2. Még dugalj sincs....

Előre is köszönök minden ötletet... :R

-Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#14019) Tamoo válasza gorbep (#14018) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)

2x12m az durva... cat7-ből se lenne olcsó mulatság... na meg nem kis meló :DDD

(#14020) Patice válasza Tamoo (#14013) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Magellan vázas vagyok én is. :C

Sajnos már vagy 1,5 éve első sem tudtam venni. :(((

ELADÓ: Alpenföhn Brocken procihűtő

(#14021) BBéci válasza TCr (#14011) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Fotós topikban, objektívekre szokták írni: az egyik fos, a másik híg szar.

(#14022) MaTTeS válasza gorbep (#14018) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Én is Cat7-n gondolkodok. Majd 10-e után, ha lesz kísérletező kedvem, akkor lehet megcsinálom; 2*3,5m fog kelleni.

(#14023) gorbep válasza gorbep (#14018) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Bocsi, BajnokPityunak ment volna...

Tamoo: Mert így jár aki a padlófűtésbe nem rak be az ajtó alá csövet a hangfal kábeleknek, a tokban körbemenni az + 5m mindenből (3* hangfalkábel, HDMI, optika....), :W úgyhogy aki építkezik, az tanuljon az én hibámból!!!!!! :O

[ Szerkesztve ]

-Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#14024) Ed Parker válasza gorbep (#14018) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

jah ok,mert picit nem tudtam hova tenni a dolgot:)

[ Szerkesztve ]

(#14025) Patice válasza MaTTeS (#14022) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Lehet lesz eladó 2x2,4 m-es példányom :D Vagy esetleg kipróbálásra oda adhatom.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: Alpenföhn Brocken procihűtő

(#14026) Sanci38 válasza dudi6 (#14016) üzenetére

Sanci38
(PH! nagyúr)

DTS HD MA Bd lemezeken és mkv-kon szokott előfordulni. Nem nagy hiány végülis ha nincs ilyen forrásod vagy elvétve akad: mivel lekonvertálódik nagy bitrátájú DTS-re.

[ Szerkesztve ]

(#14027) gorbep válasza Tamoo (#14019) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Azért annyira nem durva:

[CAT7 1200Mhz]

A cég nagyon korrekt, már sokat vásároltunk tőlük, mindenkinek ajánlom.... :K

2*12m-hez kb 12 000 Ft, az még elviselhető..... :U

(#14028) BBéci válasza Sanci38 (#14026) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Valamint szinte az összes letölthető BD ISO-n.

(#14029) KisTücsök

KisTücsök
(PH! addikt)

5 millió Ft? atya ég.

Amúgy használtan gondoltam mindent, kivéve mondjuk a projektort meg a vásznat. Na, hát ez esetben akkor elkezdek gyűjtögetni. :U

(#14030) Tamoo válasza gorbep (#14027) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)

Na ennyiért tényleg korrekt. Lehet én is benevezek egyre a Canton-okhoz.

(#14031) Ed Parker válasza KisTücsök (#14029) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

ezt én csak kb tippeltem,de Béci írta egy kommentben,hogy maga a szoba 4M ha egy erre szakosodott cég végzi,viszont akkor az egy dedikált hm szoba.

persze biztosan ki lehetne hozni olcsóbban is,de az 1M sztem karcsú az egészre,még használt cuccokkal is vagy akkor mindenből a belépő szint lesz.

(#14032) BBéci válasza Ed Parker (#14031) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Az egy egészen extra, szoba a szobában kiépítés. Az volt a kívánság, hogy a 120 decibellel dübögő szubbasszus se hallatszódjon ki. Állítólag sikerült.
Szerintem másfél millcsivel már hozzá lehet kezdeni.

(#14033) Ed Parker válasza BBéci (#14032) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

az se rossz,na de a konklúzió akkor is az marad,1M kevés egy moziszobára a cuccokkal.

(#14034) KisTücsök

KisTücsök
(PH! addikt)

Na de akkor már ennyi pénzből (5 misi) gondolom tényleg a moziban érezhetem magam.

Amúgy azt is megakartam kérdezni (bár időközben válaszoltatok rá), hogy egy moziszoba kialakításához mennyi pénz kell, fontos, hogy hangszigetelt legyen némileg. Amúgy a szobám kb 22 négyzetméter, de nekem még ez is kicsinek tűnik. Ja meg moziszoba alatt nem azt értettem, hogy mintha egy kicsinyített moziban lennék, szóval ilyen csicsás székek sem kellenek, stb. Csak, hogy azért az élmény nagyjából meglegyen.

De értem, köszönöm a válaszokat.

(#14035) MaTTeS válasza Patice (#14025) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Köszi, de maximum kipróbálni tudnám. 2,4m-es darabot csak úgy tudok elvezetni a bal frontig, ha nem a falnál és szőnyeg alatt viszem, hanem árkon-bokron-mindenen keresztül légvonalban. :D

(#14036) Jim-X válasza gorbep (#14027) üzenetére

Jim-X
(őstag)

Ebből mennyi kéne a háttér C2-eseimhez? Úgyértem mennyit kell összefonni? Vagy a hátterekhez nem érdemes ezzel vesződni?

A játék az nem játék!

(#14037) tdd587 válasza Jim-X (#14036) üzenetére

tdd587
(őstag)

C2 a surround? Na az nem semmi...

Szerk: ja hülye vagyok, ez nem az a gyártó. My bad.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#14038) gorbep válasza Jim-X (#14036) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Egy hangszóróhoz 2*8 ér, azaz 2*annyi, mint a távolság. Sokan nem törődnek a surround kábelezésével, mert kevésbé tartják fontosnak, meg a standard elrendezésekben messze is vannak, és ez megdobja a költségeket. De egy ilyen DIY-t megérnek (szerintem). Én még nem csináltam, itt a fórumon a teljesen kifűzött kábelek dívnak, de láttam már árnyékolva hagyott DIY-t is ahol a sodort párokat kötöttek hanszóró + és --ba. így a sodrás miatti zavarérzéketlenség is megmarad. Az árnyékolást láttam már szabadon, és az erősítőnél a földre kötve is. :Y

Ha valaki már próbálta mindkét (esetleg mindhárom) verziót, és vannak tapasztalatai az eltérésekről, kérem írja meg, sok magunkfajta kezdőnek tudna ezzel segíteni. (Tudom halgassuk meg...... De ha már szétfűztem, hiába jövök rá hogy szebben szólt árnyékolva :DDD )

Előre is köszönöm az "építő" Guruk segítő válaszait! (Mert mérnök szemmel mindhárom verzió védhető...) :R

(#14039) tdd587 válasza gorbep (#14038) üzenetére

tdd587
(őstag)

Negyedik lehetőség, hogy viszed a monoblokkot a hangfalhoz és akkor hosszú IC kábel kell. Ilyenkor az XLR-t kell preferálni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14040) gorbep válasza tdd587 (#14039) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Akkor már sok szempontból jobb megoldás a sugárzónkénti végfokokkal rendelkező aktív hangfal..... :U

De maradjunk a mi pénztárcánk talaján....... :K

(#14041) BBéci válasza gorbep (#14040) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Vannak előnyei, én például imádom a Meridianokat, de aktívból csekély a választék és ha valaki beleszeretett egy típusba, márkába, például Focal Utopia, akkor az említett monoblokkos változat adja a legjobb eredményt.
5-7 db ilyen Mark Levinson No53, nyam-nyam! "Csak" 25000 dollár darabja.
Procinak természetesen ez lenne előttük, bár már kifutóban van:[link].

[ Szerkesztve ]

(#14042) gorbep válasza BBéci (#14041) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Tehát érdemes lenne 12m-es XLR IC-n vinni a jelet? És ha inkább a DAC-ot tenném oda? Még azon gondolkodnom kell, hogy választom szét az adatfolyamot két mono stream-re.... De lenne benne fantázia. Akkor beépíteném a mono DAC-ot a monoblokkba, és egy szinkron átvitellel "olcsóbban" lehetne kábelezni a hangfalig... Lassan jön a Digit hangfalak kora???? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14043) BBéci válasza gorbep (#14042) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

A Meridianok digitális jelet kapnak a kontrollerből, mindegyikben van DSP, digitális keresztváltók és külön végfok mindegyik hangszórónak, tehát dobozonként 2-5 db.
Házilag nem érdemes ilyesmivel kísérletezni, inkább maradj a hagyományos felállásnál.

[ Szerkesztve ]

(#14044) gorbep válasza BBéci (#14043) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Engem ez nagyon érdekelne, ha tudnék olyan céget aki invesztálna ilyen fejlesztésbe, szívesen dolgoznék ott..... De ezt csak elvi síkon gondoltam..... Amúgy nem egy megoldhatatlan probléma, részeire bontva megoldható feladatok. Ethernet alapú kommunikáció DSP hálózatban, Digitális szűrők, Plusz egy frankó D osztályú Monoblokk!!!....(álmodik a nyomor....)

Visszaszállok a földre :W ........ Valakinek info CAT7-el kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#14045) tdd587 válasza BBéci (#14041) üzenetére

tdd587
(őstag)

+1. Általában mire ide eljut az ember, már kialakult az ízlése és pl. én sem tudok róla, hogy az általam preferált gyártó csinálna aktív hangfalakat. Mivel a végfok gyártója is fix, nagyon nem is marad más, mint az egészet felemelni a plafon közelébe...

A Mark Levinson végfokait mondjuk vicces lenne, azok elég nehezek...

(#14046) spiky03 válasza gorbep (#14018) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Nekem is ennyi kell hátra...

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal! Egyedi Tv állvány; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#14047) kimi02 válasza Ed Parker (#14031) üzenetére

kimi02
(őstag)

Hááát. Azért szerintem nem belépő szint.
Nálam a cucc :
Avr : H/K 760 , 210k használtan vettem.
Hangfalak : Polk RTI A7 , ezeket újonnan vettem 350k.
Lejátszó : Dune D1 , Dune BE , 90k
Kábelek : 100k
Proji : nincs még, erre szánt összeg 200k
Vászon : 100k
Használt cuccok, kivéve a hangfalakat.

Ez 1 millio 50 ezer , szerintem hang ügyileg ez nem egy belépő szint.
He ez belépő akkor a többi mi ?
Igaz , hogy a vetitő és a vászon ennyi pénzért nem ad tökéletes képet , de a hang azért már rendesen szól szerintem.
De ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#14048) BBéci válasza kimi02 (#14047) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Készülék szinten a hang rendben van, de moziszobában muszáj kezdeni valamit az akusztikával.
Viszont 200 ért csak űbergagyi vetítőt kapsz, még használtan is. Olyan képminőséggel, ami méltatlan az erősítődhöz és a hangdobozszetthez. Egy olyannak a képe a tévéd után/mellett nézhetetlennek fog tűnni.

(#14049) kimi02 válasza BBéci (#14048) üzenetére

kimi02
(őstag)

A képet nem is vitatom ebben igazatok van.
Az akusztika lehet jó is ha úgy adodik a dolog , nem fontos milliókat költeni rá.

(#14050) Ed Parker válasza kimi02 (#14047) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Lemaradtál pár körről.
Moziszobáról beszéltünk, ill. ez volt Kistücsök eredeti kérdése.
A szoba kialakítását vonjad le a kezdőösszegből és utána nézd meg mi marad.
Egy 200k-s vetítő nem annyira mozi vetítő.

Centered meg hátterek nincsenek? Csak az a7-esek?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.