Hirdetés

2019. május 19., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#104001) Dagidög válasza Norbi 72 (#103982) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Megfertőződtél? :)

& (#103983) dio001: Ugyan furdal a kíváncsiság, de egy ilyen gépnek számomra valójában még nem jött el az ideje. A jelenlegi akusztikai körülmények között ki sem tudnám igazán próbálni. Még a mostani rendszerem is túlzó, először ezt kell olyan helyre juttatni, ahol tündökölhet. Miután majd ott kiélveztem, jöhet a fejlesztési láz.

Canon 5D (classic/mkI) eladó!

(#104002) BBéci válasza Shingen (#103995) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Igen, azért linkeltem. Kérdezd Doriant, olyat használ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#104003) Shingen válasza BBéci (#104002) üzenetére

Shingen
(PH! addikt)

Tudom, hogy ti nagyban játszotok, de egy ilyen hangfal esetén is számít, hogy van-e tüske alatta vagy sem?

Modecom MC-SHF120U ?

風林火山

(#104004) Vikthor válasza Shingen (#104003) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

részemről templom egere vagyok :DDD szerintem a tüskéket nem az ilyen hangfalakra tervezték, ez amolyan kocsmai fellépős hangszórónak néz ki, no offense!

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#104005) Rbert

Rbert
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Kezdő szettet vennék.Ehhez mit szóltok?:

http://digitalszalon.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=5768&category_id=89&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=45

Hangfal 5.0 :
Ez:

http://digitalszalon.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6322&category_id=576&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=85

Vagy inkább ez:

http://digitalszalon.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6323&category_id=576&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=85

Jó párosítás ez egyáltalán?
A hangszórókat bekötni egyszerű 2 eres 0,5-ös kábel kell?

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv:Robi

[ Szerkesztve ]

(#104006) Vikthor válasza Rbert (#104005) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

linkelésből elégtelen fiam!

(#104007) ELACielvtárs válasza Vikthor (#104006) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

:C :K +1

ELAC - The life of sound <|> Fogyás index: - 83 kg, derékbőség : - 55 cm :)

(#104009) Patice

Patice
(PH! nagyúr)

Ha valaki olcsón keres tüskéket lehet válogatni: Link (Van Soundcare is. :D )

Szerintem.

(#104010) BBéci válasza Shingen (#104003) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Biztosan számít, más kérdés, hogy megéri-e? Ha PC mellett, asztalon áll, akkor inkább ilyen kellene alá, de az még többe kerül, mint a tüskék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#104013) Rbert válasza Vikthor (#104006) üzenetére

Rbert
(fanatikus tag)

Hogyan kell linkelni másképp?

(#104014) Met válasza Rbert (#104013) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)

Link feliratú gomb...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104016) Janaboy

Janaboy
(PH! addikt)

Akit érint vagy érdekel a Netdepó ezt írta a Polk PSW 110 vs Klipsch r-10sw választásból:
"Kedves János!

Egyelőre úgy halljuk, hogy a Polkaudionak komolyabbak mélyei, bár a Klipsch még nagyon friss."

Mindenki kezelje úgy az információt, ahogy szeretné :)

Janaboy

(#104017) mp54 válasza Rbert (#104013) üzenetére

mp54
(senior tag)

Link gomb, a megjelenő ablakból kitörlöd, ami ott van, bemásolod a linket, majd OK

(#104018) Tamoo válasza Janaboy (#104016) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Ha a Klipsch-et most indították először, akkor ez a "vélemény" semmit nem ér.

(#104019) Janaboy válasza Tamoo (#104018) üzenetére

Janaboy
(PH! addikt)

Igen ezt írta is, de akkor még ott a dilemma, hogy lehet bejáratás után a Klipsch szebb lesz, de ha el is megy az ember és meghallgatja akkor nincs előrébb..
A Polk mellett szól azért az 5 év garancia is..

Janaboy

(#104020) adodaniel

adodaniel
(őstag)

:DDD

(bocs az offért, de ebbe most futottam bele és annyira igaz, hogy nem bírtam ki)

[ Szerkesztve ]

(#104021) Vikthor válasza adodaniel (#104020) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

ez jó de vótmá! :DDD

(#104022) cekkk

cekkk
(PH! kedvence)

(#104023) Vikthor válasza cekkk (#104022) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

mi ez kérem szépen flame? túl sokat hallgatsz Prodigy Firestarter-t... :DDD

(#104024) devil-k válasza Kroland25 (#103985) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Nekem (már) nem szimpatikus ez a hely... Egy dolgot nem értek még, hogyha 2,3 x 2,7 méterről (6,21 nm2) kérek ajánlatot, akkor miért ajánl nekem 2x 2,3 x 2,0 métert?!?! (9,2 nm2).....

(#103986) Warter
Azért bátorkodtunk itt írni, mindenki előtt, hátha érdekel mást is a dolog. ;)

(#103996) liszi70
2x 2,3 x 2,0 méter függöny
rúdkarnis (2.7 méter) (18.900 Ft)
22 db ringli (5.500 Ft)

Jah és az olcsóbb anyaggal számoltam...

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#104025) BBéci válasza ZSZS-CMSC (#104015) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

"a stabilabb nagyobb hangerő véget lett szétszedve az elő és végfog párosítás"

Ez így, ebben a formában nem igaz. :(

(#104026) dunkel válasza devil-k (#104024) üzenetére

dunkel
(őstag)

Általában a függönyt duplán szoktuk számolni, hogy be lehessen húzni, hullámos legyen.

(#104027) Slash20 válasza Norbi 72 (#103812) üzenetére

Slash20
(kvázi-tag)

Sikerült meghallgatnom egy denont, jobban akusztikus zene volt rajta jó, többi zene annyira nem nyert meg. Máshol is a Yamahákat ajánlották, megpróbálok ezen a téren keresgélni.

Amit küldtél 730-as az nem rossz, találtam 740 és 750-est is.
Gondolom ahogy nő a típusszám, annál komolyabb.

RXV730-740-750-ről mi a véleményed?

(#104028) devil-k válasza dunkel (#104026) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Ezt nem tudtam, okés, de szerintem akkor is felesleges +3 nm2. Főleg azért, mert csak a mozizásnál lenne behúzva, szóval annyira nem izgat, hogyha nem lesz hullámos.

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#104029) Shingen válasza Vikthor (#104004) üzenetére

Shingen
(PH! addikt)

Azért kocsmainak nem nevezném, de azt én is tudom nem ehhez találták ki a tüskéket.
de megkérdezni meglehet nem? ;]

風林火山

(#104030) Pöttön

Pöttön
(őstag)

Sziasztok!
Taga Harmony tsw-120-ról mi a véleményetek?
Megér 40k-t?

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965 Psn: Horiboy1988

(#104031) dunkel válasza devil-k (#104028) üzenetére

dunkel
(őstag)

Meg van még egy olyan "szívás" függönnyel, hogy van egy szélessége az anyagnak, a másik irányban meg ugye végtelenített. A szélesség 2m szokott lenni. Ha neked a függöny mindkét oldala nagyobb 2m-nél akkor több csíkból kell összeraknod a teljes függönyt.
Ahhoz, hogy kinézzen valahogy és ne látszódjanak a csíkok, a csíknak függőlegesen kell futni (a hullámok pedig eltakarják), vagyis neked a 2m széles anyagból minimum 2 darabot egymás mellé kell raknod, hogy a 2,3-at vagy a 2,7-et (nem tudom melyik a szélesség) kitakarja. A számításból úgy látom 2,3m magas, 2,7m széles lenne + a hullám amit a 2x2m kiad.

Ha vízszintesen varrnád össze, akkor is két csík kellene, mindenképp lesz fölösleged.
A függönyanyagot meg keresztben vágják el és kell kifizetned, igen, a felesleget is ki kell sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#104032) Gabesz26 válasza devil-k (#104028) üzenetére

Gabesz26
(senior tag)

Nem lehet, hogy 2m a szélessége a függönynek, és a 2,7 csak úgy jön ki ha duplán veszed meg?

(#104033) Dagidög válasza ZSZS-CMSC (#104015) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Ezt nagyjából összegereblyéztem, ennél kicsit részletesebben gondoltam. Pl.: ezen a vonalon milyen kategóriák vannak, mik az ajánlott összeállítások, milyen rendszerben (vagy árkategóriában) érdemes elkezdeni monoblokkosítani és hányfelé, stb.

Canon 5D (classic/mkI) eladó!

(#104034) devil-k válasza dunkel (#104031) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Nah, az király... Mindegy, ettől függetlenül szerintem ez így marha sokba kerül...

(#104032) Gabesz26
Lehet, de akkor is sok. Szerintem.

(#104035) cekkk válasza Vikthor (#104023) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Én nem merek írni semmit :)

(#104036) dunkel válasza devil-k (#104034) üzenetére

dunkel
(őstag)

Azt is megmondom neked miért kerül ilyen sokba. Azért, mert a függönyanyagot is duplán meg kell venned a rétegrend miatt: függöny <> hangszigetelő anyag <> függöny. Tudom, mert én is körbejártam ezt anno. Végül egy vastagabb black-out függöny lett, ami szintén nem olcsó játék 4000 körül volt métere talán, de azt legalább nem kell duplán megvenni. Persze az nem nagyon szigeteli a hangot.

(#104037) devil-k válasza dunkel (#104036) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Nálam leginkább azért kellene mert jobb oldalt van egy beépített szekrény, amin visszaverődik egy kicsit a vetítés miatt. Ráadásul fa, így nem tenne rosszat neki egy ilyen függöny.

(#104038) escape

escape
(senior tag)

Üdv!

Van Damme kábelból melyiket javasoljátok a kettő közül? Denon 1000 és Proson Event 6 közé kellene, mindkettő 4mm.
268-545-000
268-504-000

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#104039) Rbert válasza Rbert (#104005) üzenetére

Rbert
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Na végül is kiderült ,hogy amire adtak árajánlatot az nem is elérhető.
Ezt a konfigurációt ajánlották:
Véleményeteket kérném,házimozizásra kellene:

[link]

[link]

Ez a párosítás?
Köszi előre is.

(#104040) Rbert válasza Rbert (#104039) üzenetére

Rbert
(fanatikus tag)

Ha tudtok árban jobbat ,olcsóbbat azt szívesen megfogadom.

(#104041) nucky30

nucky30
(kvázi-tag)

Üdv!

Adott egy Sony 5.1-es házimozi. Kérdésem, hogy a gyári sub láda mellé köthetek e még egy Sony sub ládát büntetlenül ? A gyári 80Wattos és 3Ohm-os, ami pluszba jönne szintén 3Ohm-os viszont 100Wattos vagy talán több is.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#104042) Pityke78 válasza Norbi 72 (#103888) üzenetére

Pityke78
(senior tag)

Az mitől lehet, hogy a sub vágási frekijét beállítom 120 Hz-re és adott esetben van olyan film, aminél be se kapcsol, vagy ritkán a sub.

Lehet olyan film, amiben ennyire kevés alacsony frekis hang van, vagy ez nálam lesz valami rendszer hiba?

(#104043) liszi70 válasza devil-k (#104024) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Ez a függöny-ár szerintem nem sok egy ekkora hőszigetelő függönyért és tartozékaiért. Sokkal többet kiadnak hifisták-házimozisok feleslegesen, valójában nem létező különbséget produkáló termékekre, akkor pont ezen kell spórolni, amiben valódi munka, sok anyag, műhely igény, tényleges teljesítmény van?

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#104044) Csabroncka

Csabroncka
(PH! addikt)

Elmentem ma délután a Kácsába a soundcare 3db-os, öntapadós szettér.

Mivel többen érveltek mellette és "ellene" is, ezért leírom a tapasztalatomat.

Teszt lemez: Tron - Örökség, DTS HDMA

Center: Dali zensor vocal

"Állvány": Ikea Besta MDF bútorlap (3cm vastag üreges szerkezetű)

Elmondható, hogy jelen körülmények között én közepes és alacsony hangerőn nem hallok különbséget az SC és a mellékelt gumilap között. Masszív odapörkölés esetén a szekrény kevésbé vibrál, rezonál.

Most jön a meglepetés: Kézrátétel! Alacsony hangerőn sem a gumilap sem a SC esetén nem éreztem a bútorlap rezgését a szöveg alatt, közepes hangerőn (én ezen szoktam mozizni) teljes mértékben érezhető volt a különbség. Gumilap esetén mind a szöveg, mind a kevert hang rezgése egyértelműen jól kivehetően érezhető volt a lapon, mind az SC-vel csak az egészen mélyek (azt tudni kell, hogy egyelőre nem vágok a frekvencián, nincs mélynyomóm). Ezen mondjuk meglepődtem, hogy ennyire számít az elcsatolás.
Üvöltős hangerőn a szöveg alatt épphogy, mélyek alatt érezhetően rezgett a polc, de ekkor már a komplett szekrény vibrált és sokszor berezonált, azt hittem át jön a szomszéd.

Konklúzió: az, hogy jelen körülmények között nem hallok semmit az egy dolog (nem erre van kitalálva a szoba), a rezgés viszont egyértelműen, érezhetően csökkenti, vagyis funkciójának megfelelően elcsatol - ebből következik, hogy valamit mégis számít, még akkor ha most nem hallom (én).

Nem tudom megmondani, hogy mekkora lehet a különbség egy 200 Ft-os tüskéhez képest, nekem kompaktsága és mérete révén bejött, a rezgést valóban csökkenti, ennyi.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#104045) Oldfighter válasza Rbert (#104040) üzenetére

Oldfighter
(őstag)

Ez is elégé belépő kategória, új készülékeknél ennél alább nem is tudod adni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#104046) liszi70 válasza liszi70 (#104043) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

"ekkora hőszigetelő függönyért"

Természetesen hangszigetelő függönyt akartam írni, bár nyilván a hőt is szigeteli. :)

(#104047) isti2219

isti2219
(újonc)

Sziasztok!

Van egy pioneer vsx329 erösítőm és napokban vettem a szettemhez egy jamo sub 210 mélynyomót!Következö lenne a problémám hogy a mélyláda nem kapcsol be autó módban,jó lenne ha tudnátok segíteni!Előre is köszi!

(#104048) devil-k válasza liszi70 (#104046) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Háát... Erre nem tudok mit írni (most). :N

(#104049) liszi70 válasza devil-k (#104048) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Nem is kell, nem konkrét, inkább költői kérdés volt. :)

(#104050) MasterMark válasza isti2219 (#104047) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Talán az a megoldás, hogy az erősítőben feljebb veszed a jelszintet, és a szubon a potit lejjebb csavarod.

Jómunkásember

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.