Hirdetés

2018. december 14., péntek

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#104001) Dagidög válasza Norbi 72 (#103982) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Megfertőződtél? :)

& (#103983) dio001: Ugyan furdal a kíváncsiság, de egy ilyen gépnek számomra valójában még nem jött el az ideje. A jelenlegi akusztikai körülmények között ki sem tudnám igazán próbálni. Még a mostani rendszerem is túlzó, először ezt kell olyan helyre juttatni, ahol tündökölhet. Miután majd ott kiélveztem, jöhet a fejlesztési láz.

Canon 700D, objektívek eladók.

(#104002) BBéci válasza Shingen (#103995) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Igen, azért linkeltem. Kérdezd Doriant, olyat használ.

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#104003) Shingen válasza BBéci (#104002) üzenetére

Shingen
(PH! addikt)

Tudom, hogy ti nagyban játszotok, de egy ilyen hangfal esetén is számít, hogy van-e tüske alatta vagy sem?

Modecom MC-SHF120U ?

風林火山

(#104004) Vikthor válasza Shingen (#104003) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

részemről templom egere vagyok :DDD szerintem a tüskéket nem az ilyen hangfalakra tervezték, ez amolyan kocsmai fellépős hangszórónak néz ki, no offense!

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#104005) Rbert

Rbert
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Kezdő szettet vennék.Ehhez mit szóltok?:

http://digitalszalon.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=5768&category_id=89&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=45

Hangfal 5.0 :
Ez:

http://digitalszalon.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6322&category_id=576&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=85

Vagy inkább ez:

http://digitalszalon.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6323&category_id=576&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=85

Jó párosítás ez egyáltalán?
A hangszórókat bekötni egyszerű 2 eres 0,5-ös kábel kell?

Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv:Robi

[ Szerkesztve ]

(#104006) Vikthor válasza Rbert (#104005) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

linkelésből elégtelen fiam!

(#104007) ELACielvtárs válasza Vikthor (#104006) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

:C :K +1

„Ha senki sem utál, akkor valamit rosszul csinálsz...!" by Doktor House

(#104009) Patice

Patice
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha valaki olcsón keres tüskéket lehet válogatni: Link (Van Soundcare is. :D )

ELADÓ: Alpenföhn Brocken procihűtő

(#104010) BBéci válasza Shingen (#104003) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Biztosan számít, más kérdés, hogy megéri-e? Ha PC mellett, asztalon áll, akkor inkább ilyen kellene alá, de az még többe kerül, mint a tüskék.

Ne féljetek helyesen leírni: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb.

(#104013) Rbert válasza Vikthor (#104006) üzenetére

Rbert
(fanatikus tag)

Hogyan kell linkelni másképp?

(#104014) Met válasza Rbert (#104013) üzenetére

Met
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Link feliratú gomb...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104016) Janaboy

Janaboy
(PH! addikt)

Akit érint vagy érdekel a Netdepó ezt írta a Polk PSW 110 vs Klipsch r-10sw választásból:
"Kedves János!

Egyelőre úgy halljuk, hogy a Polkaudionak komolyabbak mélyei, bár a Klipsch még nagyon friss."

Mindenki kezelje úgy az információt, ahogy szeretné :)

Janaboy - Convoy S9 új, eladó. Fix 5000 Ft postával.

(#104017) mp54 válasza Rbert (#104013) üzenetére

mp54
(senior tag)

Link gomb, a megjelenő ablakból kitörlöd, ami ott van, bemásolod a linket, majd OK

(#104018) Tamoo válasza Janaboy (#104016) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)

Ha a Klipsch-et most indították először, akkor ez a "vélemény" semmit nem ér.

(#104019) Janaboy válasza Tamoo (#104018) üzenetére

Janaboy
(PH! addikt)

Igen ezt írta is, de akkor még ott a dilemma, hogy lehet bejáratás után a Klipsch szebb lesz, de ha el is megy az ember és meghallgatja akkor nincs előrébb..
A Polk mellett szól azért az 5 év garancia is..

Janaboy - Convoy S9 új, eladó. Fix 5000 Ft postával.

(#104020) adodaniel

adodaniel
(őstag)

:DDD

(bocs az offért, de ebbe most futottam bele és annyira igaz, hogy nem bírtam ki)

[ Szerkesztve ]

(#104021) Vikthor válasza adodaniel (#104020) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

ez jó de vótmá! :DDD

(#104022) cekkk

cekkk
(PH! kedvence)

(#104023) Vikthor válasza cekkk (#104022) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

mi ez kérem szépen flame? túl sokat hallgatsz Prodigy Firestarter-t... :DDD

(#104024) devil-k válasza Kroland25 (#103985) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Nekem (már) nem szimpatikus ez a hely... Egy dolgot nem értek még, hogyha 2,3 x 2,7 méterről (6,21 nm2) kérek ajánlatot, akkor miért ajánl nekem 2x 2,3 x 2,0 métert?!?! (9,2 nm2).....

(#103986) Warter
Azért bátorkodtunk itt írni, mindenki előtt, hátha érdekel mást is a dolog. ;)

(#103996) liszi70
2x 2,3 x 2,0 méter függöny
rúdkarnis (2.7 méter) (18.900 Ft)
22 db ringli (5.500 Ft)

Jah és az olcsóbb anyaggal számoltam...

Az ipari forradalom óta úgy bánunk világgal, mint egy hotelszobával, amiben mi vagyunk a rocksztárok.

(#104025) BBéci válasza ZSZS-CMSC (#104015) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

"a stabilabb nagyobb hangerő véget lett szétszedve az elő és végfog párosítás"

Ez így, ebben a formában nem igaz. :(

(#104026) dunkel válasza devil-k (#104024) üzenetére

dunkel
(őstag)

Általában a függönyt duplán szoktuk számolni, hogy be lehessen húzni, hullámos legyen.

(#104027) Slash20 válasza Norbi 72 (#103812) üzenetére

Slash20
(kvázi-tag)

Sikerült meghallgatnom egy denont, jobban akusztikus zene volt rajta jó, többi zene annyira nem nyert meg. Máshol is a Yamahákat ajánlották, megpróbálok ezen a téren keresgélni.

Amit küldtél 730-as az nem rossz, találtam 740 és 750-est is.
Gondolom ahogy nő a típusszám, annál komolyabb.

RXV730-740-750-ről mi a véleményed?

(#104028) devil-k válasza dunkel (#104026) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Ezt nem tudtam, okés, de szerintem akkor is felesleges +3 nm2. Főleg azért, mert csak a mozizásnál lenne behúzva, szóval annyira nem izgat, hogyha nem lesz hullámos.

Az ipari forradalom óta úgy bánunk világgal, mint egy hotelszobával, amiben mi vagyunk a rocksztárok.

(#104029) Shingen válasza Vikthor (#104004) üzenetére

Shingen
(PH! addikt)

Azért kocsmainak nem nevezném, de azt én is tudom nem ehhez találták ki a tüskéket.
de megkérdezni meglehet nem? ;]

風林火山

(#104030) Pöttön

Pöttön
(őstag)

Sziasztok!
Taga Harmony tsw-120-ról mi a véleményetek?
Megér 40k-t?

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965

(#104031) dunkel válasza devil-k (#104028) üzenetére

dunkel
(őstag)

Meg van még egy olyan "szívás" függönnyel, hogy van egy szélessége az anyagnak, a másik irányban meg ugye végtelenített. A szélesség 2m szokott lenni. Ha neked a függöny mindkét oldala nagyobb 2m-nél akkor több csíkból kell összeraknod a teljes függönyt.
Ahhoz, hogy kinézzen valahogy és ne látszódjanak a csíkok, a csíknak függőlegesen kell futni (a hullámok pedig eltakarják), vagyis neked a 2m széles anyagból minimum 2 darabot egymás mellé kell raknod, hogy a 2,3-at vagy a 2,7-et (nem tudom melyik a szélesség) kitakarja. A számításból úgy látom 2,3m magas, 2,7m széles lenne + a hullám amit a 2x2m kiad.

Ha vízszintesen varrnád össze, akkor is két csík kellene, mindenképp lesz fölösleged.
A függönyanyagot meg keresztben vágják el és kell kifizetned, igen, a felesleget is ki kell sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#104032) Gabesz26 válasza devil-k (#104028) üzenetére

Gabesz26
(senior tag)

Nem lehet, hogy 2m a szélessége a függönynek, és a 2,7 csak úgy jön ki ha duplán veszed meg?

(#104033) Dagidög válasza ZSZS-CMSC (#104015) üzenetére

Dagidög
(senior tag)

Ezt nagyjából összegereblyéztem, ennél kicsit részletesebben gondoltam. Pl.: ezen a vonalon milyen kategóriák vannak, mik az ajánlott összeállítások, milyen rendszerben (vagy árkategóriában) érdemes elkezdeni monoblokkosítani és hányfelé, stb.

Canon 700D, objektívek eladók.

(#104034) devil-k válasza dunkel (#104031) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Nah, az király... Mindegy, ettől függetlenül szerintem ez így marha sokba kerül...

(#104032) Gabesz26
Lehet, de akkor is sok. Szerintem.

(#104035) cekkk válasza Vikthor (#104023) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Én nem merek írni semmit :)

(#104036) dunkel válasza devil-k (#104034) üzenetére

dunkel
(őstag)

Azt is megmondom neked miért kerül ilyen sokba. Azért, mert a függönyanyagot is duplán meg kell venned a rétegrend miatt: függöny <> hangszigetelő anyag <> függöny. Tudom, mert én is körbejártam ezt anno. Végül egy vastagabb black-out függöny lett, ami szintén nem olcsó játék 4000 körül volt métere talán, de azt legalább nem kell duplán megvenni. Persze az nem nagyon szigeteli a hangot.

(#104037) devil-k válasza dunkel (#104036) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Nálam leginkább azért kellene mert jobb oldalt van egy beépített szekrény, amin visszaverődik egy kicsit a vetítés miatt. Ráadásul fa, így nem tenne rosszat neki egy ilyen függöny.

(#104038) escape

escape
(senior tag)

Üdv!

Van Damme kábelból melyiket javasoljátok a kettő közül? Denon 1000 és Proson Event 6 közé kellene, mindkettő 4mm.
268-545-000
268-504-000

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#104039) Rbert válasza Rbert (#104005) üzenetére

Rbert
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Na végül is kiderült ,hogy amire adtak árajánlatot az nem is elérhető.
Ezt a konfigurációt ajánlották:
Véleményeteket kérném,házimozizásra kellene:

[link]

[link]

Ez a párosítás?
Köszi előre is.

(#104040) Rbert válasza Rbert (#104039) üzenetére

Rbert
(fanatikus tag)

Ha tudtok árban jobbat ,olcsóbbat azt szívesen megfogadom.

(#104041) nucky30

nucky30
(kvázi-tag)

Üdv!

Adott egy Sony 5.1-es házimozi. Kérdésem, hogy a gyári sub láda mellé köthetek e még egy Sony sub ládát büntetlenül ? A gyári 80Wattos és 3Ohm-os, ami pluszba jönne szintén 3Ohm-os viszont 100Wattos vagy talán több is.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#104042) Pityke78 válasza Norbi 72 (#103888) üzenetére

Pityke78
(senior tag)

Az mitől lehet, hogy a sub vágási frekijét beállítom 120 Hz-re és adott esetben van olyan film, aminél be se kapcsol, vagy ritkán a sub.

Lehet olyan film, amiben ennyire kevés alacsony frekis hang van, vagy ez nálam lesz valami rendszer hiba?

(#104043) liszi70 válasza devil-k (#104024) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Ez a függöny-ár szerintem nem sok egy ekkora hőszigetelő függönyért és tartozékaiért. Sokkal többet kiadnak hifisták-házimozisok feleslegesen, valójában nem létező különbséget produkáló termékekre, akkor pont ezen kell spórolni, amiben valódi munka, sok anyag, műhely igény, tényleges teljesítmény van?

[ Szerkesztve ]

(#104044) Csabroncka

Csabroncka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Elmentem ma délután a Kácsába a soundcare 3db-os, öntapadós szettér.

Mivel többen érveltek mellette és "ellene" is, ezért leírom a tapasztalatomat.

Teszt lemez: Tron - Örökség, DTS HDMA

Center: Dali zensor vocal

"Állvány": Ikea Besta MDF bútorlap (3cm vastag üreges szerkezetű)

Elmondható, hogy jelen körülmények között én közepes és alacsony hangerőn nem hallok különbséget az SC és a mellékelt gumilap között. Masszív odapörkölés esetén a szekrény kevésbé vibrál, rezonál.

Most jön a meglepetés: Kézrátétel! Alacsony hangerőn sem a gumilap sem a SC esetén nem éreztem a bútorlap rezgését a szöveg alatt, közepes hangerőn (én ezen szoktam mozizni) teljes mértékben érezhető volt a különbség. Gumilap esetén mind a szöveg, mind a kevert hang rezgése egyértelműen jól kivehetően érezhető volt a lapon, mind az SC-vel csak az egészen mélyek (azt tudni kell, hogy egyelőre nem vágok a frekvencián, nincs mélynyomóm). Ezen mondjuk meglepődtem, hogy ennyire számít az elcsatolás.
Üvöltős hangerőn a szöveg alatt épphogy, mélyek alatt érezhetően rezgett a polc, de ekkor már a komplett szekrény vibrált és sokszor berezonált, azt hittem át jön a szomszéd.

Konklúzió: az, hogy jelen körülmények között nem hallok semmit az egy dolog (nem erre van kitalálva a szoba), a rezgés viszont egyértelműen, érezhetően csökkenti, vagyis funkciójának megfelelően elcsatol - ebből következik, hogy valamit mégis számít, még akkor ha most nem hallom (én).

Nem tudom megmondani, hogy mekkora lehet a különbség egy 200 Ft-os tüskéhez képest, nekem kompaktsága és mérete révén bejött, a rezgést valóban csökkenti, ennyi.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#104045) Oldfighter válasza Rbert (#104040) üzenetére

Oldfighter
(őstag)

Ez is elégé belépő kategória, új készülékeknél ennél alább nem is tudod adni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#104046) liszi70 válasza liszi70 (#104043) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

"ekkora hőszigetelő függönyért"

Természetesen hangszigetelő függönyt akartam írni, bár nyilván a hőt is szigeteli. :)

(#104047) isti2219

isti2219
(újonc)

Sziasztok!

Van egy pioneer vsx329 erösítőm és napokban vettem a szettemhez egy jamo sub 210 mélynyomót!Következö lenne a problémám hogy a mélyláda nem kapcsol be autó módban,jó lenne ha tudnátok segíteni!Előre is köszi!

(#104048) devil-k válasza liszi70 (#104046) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Háát... Erre nem tudok mit írni (most). :N

(#104049) liszi70 válasza devil-k (#104048) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Nem is kell, nem konkrét, inkább költői kérdés volt. :)

(#104050) MasterMark válasza isti2219 (#104047) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Talán az a megoldás, hogy az erősítőben feljebb veszed a jelszintet, és a szubon a potit lejjebb csavarod.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.