Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#28001) putyu10

putyu10
(fanatikus tag)

Én harmony 1000 használok ill használtam (gondolkodom az eladásán).

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon!

(#28002) ossa

ossa
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: egy Technics SB-W500 passzív sub ládát szeretnék rákötni egy Technics SC-EH 790-re. A kettőt össze lehet hozni? :F
Mivel a passzív SUB-ból kijön egy-egy piros-fekete hangszórókábel és az SC-EH790-esen meg egy darab RCA SUB kimenet van. Vagy egyszerűen az SC-EH 790 hangszóró kábeljaival együtt kötöm rá a SUB-ot?

A megtisztelő válasz(oka)t előre is köszönöm. :R :)

(#28003) Sanci38 válasza ossa (#28002) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Sajna az aktiv subkimenet.

(#28004) Sanci38 válasza dunkel (#27999) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Igazából lenne még kérdés:

Nézd meg hogy mind a forráskészülék, mint az erősitő direkt (Raw,Bitsream,auto) jelet kapjon, ne PCM legyen a kapott jel.
Milyen H/K volt?
Milyen a hangfalkábel? Ha 1 mm. vagy kisebb , az is oka lehet.
Több van az erősitöben mint a JBL SCS178, Még egy Polk TSI300 is jó neki.

(#28005) dunkel válasza Sanci38 (#28004) üzenetére

dunkel
(őstag)

Ezt a speaker setup menüben mértem a beállításoknál, nincs forrás. Auto sorroundon áll a bemenet, a kézikönyv ezt javasolja.
AVR130 volt a HK.
Hangfalkábel 2,5-ös, azt elhoztam a szettel együtt, otthon is avval van rádugva.

(#28006) ossa válasza Sanci38 (#28003) üzenetére

ossa
(lelkes újonc)

Köszönöm a választ. :R Tehát köthetem a hangfal csatlakozókra a hangfal kábelekkel együtt?

(#28007) putyu10

putyu10
(fanatikus tag)

Természetesen Nem.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon!

(#28008) Sanci38 válasza ossa (#28006) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

nem, nem arra való.

(#28009) Sanci38 válasza dunkel (#28005) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Akkor valami forrást köss rá ott Sztem jóval hangosabb lesz, mint 1 0 dB.es szabvány 1 kHz. es jel.

(#28010) Oldfighter válasza smekone (#28000) üzenetére

Oldfighter
(őstag)

Gondold át alaposan, hogy merre felé akarsz lépni. :) Vedd számításba azt, hogy a vásárolt hangdobozaidnak, majd passzolniuk kell a leendő erősítődhöz is. Én továbbra is azt, tudom neked javasolni, hogy ha rendszeresen félre tudsz rakni magadnak havonta, akkor várj türelemmel, míg valamely komponenst meg tudod venni egyszerre ( mondjuk ez erősítőre nem vonatkozik, mert azt tuti nem részletekben árulják :D ). Érdemes átgondolni, hogy milyen csatlakozókra is lesz szükséged. Most már használtan is elég jó áron vannak HDMI-s erősítők. Gondolom te is erre felé akarsz főleg lépni, ha mondjuk már van új tv-d, esetleg médialejátszód, blu-ray játékosod. Persze dönthetsz úgy, hogy a Panához hasonlatos készüléket veszel és megelégszel a koax vagy optikai bemenetekkel, továbbra is a megszokott digitális hangformátumokat hallgatva.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#28011) dunkel válasza Sanci38 (#28009) üzenetére

dunkel
(őstag)

Ott mit kellene látnom/hallanom? Auto módban akár a TV beépített lejátszójáról, akár külső médialejátszóról nézek filmet, 55-60 -ra fel kell tekerni (max. 80), hogy az jól szóljon 0db-s korrekció mellett.

(#28012) putyu10 válasza dunkel (#28011) üzenetére

putyu10
(fanatikus tag)

Én az Onkyo 818-ast 100-ból 70-80-on hallgatom (4 subom van). 3.5X7 szobában. Ha átállítom a kijelzést db-re akkor -15db -10db

(#28013) Tamoo válasza putyu10 (#28012) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

4 szub? :Y 25m2-re? :D milyenek? Dobjál már fel képet a szobáról!

(#28014) spiky03 válasza Tamoo (#28013) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Támogatom.
Képet a népnek. :D :C

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#28015) BBéci válasza dunkel (#27999) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Nincs azzal semmi baj, ha 80-as maximum mellett 60-ra tekered a hangerőt. Nem értem, mi a probléma?
Picik a hangdobozok és a membránok, nem képesek nagy mennyiségű levegőt megmozgatni.
Az a Pio erősítő sokkal komolyabb 5,1 szettet érdemelne.

(#28013) Tamoo
Szerintem már megmutatta, kiver a víz, ha rágondolok. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#28016) putyu10 válasza Tamoo (#28013) üzenetére

putyu10
(fanatikus tag)

2 db az ülő alkalmatosság belsejében van beépítve (az effektek miatt) 1-1 elöl hátul mert 7 méter hosszú a szoba. Passzív egyedi dobozok 30 cm-ek 2 db roti ra9358x hajtja őket. Hangfalaim még a régi reflex mega 250-sek + hátul 2 db régi videotón dcr 3090. Center szintén egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#28017) Tamoo válasza BBéci (#28015) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Szerintem másra gondolsz. ZolikaE46-ra. Kép már nem él sajnos amit felrakott. [link]

(#28016) putyu10: A reflex-ek se kis darabok. Érdekes koncepció 25m2-re. :D

[ Szerkesztve ]

(#28018) putyu10 válasza BBéci (#28015) üzenetére

putyu10
(fanatikus tag)

Már gyúrok a Mission MX 6-ok ra vagy valami hasonlóra. Csak előtte kell még egy új nappalit kreálnom.

(#28019) Sanci38 válasza BBéci (#28015) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Ez igaz lehet mert tavaly a hi-fi show-n az audiomekka pio 821 el volt kint és Mission mx 5 hangfallak voltak és egyáltalán nem volt gyenge.

(#28020) BBéci válasza Tamoo (#28017) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Igazad van, ezért elnézést kérek Putyutól! :U Nála a hangdobozkáosz miatt vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#28021) dunkel válasza BBéci (#28015) üzenetére

dunkel
(őstag)

OK, köszönöm.

(#28022) smekone válasza Oldfighter (#28010) üzenetére

smekone
(tag)

Azt hogy melyik irányba akarok lépni hogy érted?:)

(#28023) putyu10 válasza BBéci (#28020) üzenetére

putyu10
(fanatikus tag)

Ezek a ˝káosz dobozok˝ még a régi bulikból maradtak miket sógorommal csináltunk, adva volt 6 db reflex ezért ezek cseréje maradt utoljára.

(#28024) rappit4

rappit4
(őstag)

HDend Audiophile CD-je flacban nagyon ütős :D

(#28025) Oldfighter válasza smekone (#28022) üzenetére

Oldfighter
(őstag)

Az egész projektre értettem, átfogóan. :) Részletekben való hangdoboz beszerzésre; hogy azok majd végül megfelelően illeszkedjen karakterisztikájukkal az új erősítődhöz.....Szóval nem vagy könnyű helyzetben te se. :D

(#28026) smekone válasza Oldfighter (#28025) üzenetére

smekone
(tag)

Hát nem az biztos:D Viszont türelmetlen is vagyok már alig várom hogy nézhessek egy kis jó Jason Statham filmet:P De a lényeg hogy nem nagyon értek ehhez a hangfalak erősítő párosításhoz:S Viszont azt tudom hogy nagyon tetszenek a Dali hangfalak:D(a concept széri 6-8), A Polk Audio-ban egy nagy álmom testesül:D nagyon de nagyon tetszenek, természetesen vevő vagyok bármi másra is amiről olyan visszajelzést kapok:D Erősítők terén viszont még sok minden nem tiszta mert nézem itt a Denon-okat és ahogy összehasonlítom a panasonicommal nem tud többet(lehet hogy csak az én hozzánemértésem miatt) a pana is tud pro logic-ot meg dts-t meg mindent:)

(#28027) kovi703 válasza smekone (#28026) üzenetére

kovi703
(kvázi-tag)

Concept 8 5.0 van hasznaltan 245-ert, bar most az elado visszavonta, hogy eladna. Ha erdekel irj ra, AVX forumon hirdette. Szerintem jo vetel, 4.5 ev gari van meg ra, en azert nem vettem meg, mert nekem tul nagy lenne a Concept 8 a szobaba mar.

(#28028) smekone válasza kovi703 (#28027) üzenetére

smekone
(tag)

ÁÁ :D Az nekem csak álom:) Drága azén számomra mivel még diák vagyok lassan gyűlik össze a pénz:)

(#28029) T-Tboy

T-Tboy
(tag)

Jó estét mkinek!
TX-SR605-ös Onkyo hm erősítőhöz tervezek most venni Jamo S708-as hangfalpárt frontoknak.
Vkinek személyes tapasztalata ezzel a hangfalpárral?

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#28030) BBéci válasza smekone (#28026) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

De jó lenne, ha képes lennék a PC monitorát nézve erősítőket összehasonlítani! Irdatlan sok munkától kímélném meg magamat.

(#28029) T-Tboy
Miért éppen Jamót? És ha már Jamo, akkor miért az S (soseveddmeg) szériából?

[ Szerkesztve ]

(#28031) T-Tboy válasza BBéci (#28030) üzenetére

T-Tboy
(tag)

Mert pár helyen azt olvastam róla, hogy jó választás filmezéshez is és zenéhez sem rossz, jó az ár/érték aránya.
Jó, tudom, ez szubjektív, hogy mi a jó, de úgyis meghallgatom vásárlás előtt.
Zenét illetőleg trance, house és rap menne rajta főként, tehát zúzósabb kategória. A Onkyo meg nem finomkodna vele, de hajtaná rendesen.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#28032) smekone válasza BBéci (#28030) üzenetére

smekone
(tag)

Ezértis tettem hozzá hogy lehet hogy az én hozzánemértésemből fakad én csak a leírtak alapján mondtam hogy nem sokban különbözik :) De az elmúlt 3 hétben nagyon sokat olvasgatom a teszteket és nyugodtan ki lehet javítani ha valami olyasmit írok ami nem tükrözi a valóságot :B

(#28033) gyurczy

gyurczy
(őstag)

Néhány alkalmi vétel.

Én egy CC 241-et szerváltam tőlük féláron. A vásárolt bemutató darab origi volt, én csomagoltam ki. :D

(#28034) Thom! válasza BBéci (#28030) üzenetére

Thom!
(PH! addikt)

Jamo S egy grammal nem sz@rabb mint egy Polk TSI, volt mind2, asztalos vagyok és mind2 váltóját tuningoltam, kívül-belül ismerem mind2őt hangjuk mozira elfogadható volt a kategóriájában árukhoz képest, zenehallgatásra egyik sem emelkedett ki a másiknál, azóta az évek alatt pár szintet léptem, de nem tudom hol a vége. :DDD

(#28035) Ed Parker válasza smekone (#28026) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

akkor sztem hagyd a panát,ha nem tud többet,felesleges pénzkidobás.

(#28036) T-Tboy

T-Tboy
(tag)

A S708 ugye bi-kábelezhető és a erősítő is tudja biztosítani a bi-kábelezést neki. Érdemes így bekötni őket vagy maradjak a szimpla (mezei) bekötésnél (már ha tetszeni fognak és valóban megveszem őket)?

(#28037) BBéci válasza Thom! (#28034) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Nem is tudtam, hogy asztalossal kel hangdobozok frekvenciaváltóját tuningoltatni. Fogadni mertem volna, hogy villamosmérnök, hangmérnök, vagy legalább elektroműszerész kell hozzá. :DDD ;]

Nem vitatkozom a véleményeddel, inkább elfogadom, mert pontosan annyira szubjektív, mint az enyém.

(#28036) T-Tboy
A bikábelezés teljesen felesleges, ellenben azokat a hangdobozokat érdemes kettős erősítéssel bekötni és hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#28038) Kittosz válasza gyurczy (#28033) üzenetére

Kittosz
(senior tag)

Van még egy CC241 szerinted?

[ Szerkesztve ]

Felhoztátok a képet?

(#28039) smekone válasza Ed Parker (#28035) üzenetére

smekone
(tag)

Ezt csak én mondtam hogy nem tud többet:) De biztos van valami különbség ha árban ennyire különböznek viszont mivel még nem annyira átlátható még számomra az erősítők világa ezért szívesen elfogadom a tanácsokat sőt szomjazom :R

(#28040) gyurczy válasza Kittosz (#28038) üzenetére

gyurczy
(őstag)

A webáruházból már levették, sztem utolsó darab volt, de egy kérdést megérhet.

(#28041) T-Tboy válasza BBéci (#28037) üzenetére

T-Tboy
(tag)

Tehát akkor úgy kössem be őket? :)

(#28042) Ed Parker válasza smekone (#28039) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Természetesen van különbség, menj el egy bemutató terembe, ahol tartanak belőle, ott megtudod hallgatni, hogy van e különbség?
Ha nem hallasz különbséget, tartsd meg a panát.

(#28043) smekone válasza Ed Parker (#28042) üzenetére

smekone
(tag)

A MediaMarkt-ban hallgattam nem tudom pontosan egy Onkyo volt talán dali hangfalakkal, zene ment rajta nem film de ahogy szólt az csodás volt egyszerűen minden hang olyan tisztán jött ki a hangfalból de nem azért hallottam az összes hangot mert ordított a hangfal, egyszóval szuper volt :) És akkor döntöttem el hogy énis összállítok egy szuper házimozit:D

(#28044) Ed Parker válasza smekone (#28043) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Akkor hajrá.
Nézz körül használt piacon, hátha árul valaki hasonlót, mint amit ott kinéztél.

(#28045) greike válasza T-Tboy (#28029) üzenetére

greike
(tag)

Szia!
Nekem volt ilyen Jamo hangfalam Yamaha rx-v 440-es erősítőre kötve de fél év után váltottam!Sajnos a mély nagyon dominált!Semmi részletesség.A hang nem vált le a hangfalakról csak dübörgött(lehet az erősítő miatt volt)!Szóval én nem vennék ilyet persze ha tetszik akkor vágj bele!Amilyen zenére használnád arra jó de már filmre nem hiszem,hogy megállná a helyét.Remélem valamennyit tudtam segíteni a döntésedben.

(#28046) T-Tboy válasza greike (#28045) üzenetére

T-Tboy
(tag)

Köszi a véleményed!
Persze, mindenképp meg lesz hallgatva vásárlás előtt, de ugye gondolom, hogy ez is rendszerfüggő mint minden.
A eladónál meghallgatom, de ott más lesz a erősítő, a kábelezés, a műsorforrás és a helység akusztikája is. :K

(#28047) smekone válasza Ed Parker (#28044) üzenetére

smekone
(tag)

Sajnos csak használt piacon nézelődhetek de szerintem ott is tökéletes dolgokat lehet kapni:) Melyik erősítő márkákat ajánljátok? Vagy először a hangfalakat kell kiválasztani?

(#28048) Ed Parker válasza smekone (#28047) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Én nem nagyon szoktam ajánlani, mert nem tudom milyen az izlésed.
Többet meg kellene hallgatni, hogy halld, melyik hangja áll hozzád közelebb.
Én Yamaha-val kezdtem, hallgasd meg azt, meg Onkyot, Denon-t, Marantzot.
Ha már megvan a gép, akkor a dobozok is jöhetnek, illetve ha hangfalakat tudsz most olcsóbban venni, akár az is jó lehet kezdésnek.

(#28049) tibi00

tibi00
(újonc)

Szerintetek ez az Onkyo TX-SR308 erősítő passzol ehhez a Proson event 6 +42+41 szetthez?

(#28050) Oldfighter válasza smekone (#28047) üzenetére

Oldfighter
(őstag)

Diák koromban én nagyon messze álltam attól, hogy bármiről is álmodozzak. :) Később is csak gyűjtögettem, nézelődtem, hallgatóztam, vettem a szakújságokat...és még gyűjtögettem egy jó darabig. :D Nem egy rövid folyamat volt, de megérte várni mind az első rendszeremig, mind pedig a másodikig. Most pedig a harmadik vásárlása előtt állok. :D

És igen, lesz változás az új erősítődet majd meghallva, hiába ugyanazokat a hangokat dekódolja mint a Pana. Amúgy nem panaszkodok az öreg SA-HE 70-esre, szépen betöltötte a nyugdíjas kort, sok-sok örömöt szerzett az elmúlt majd tíz év alatt. Igyekeztem normálisan beállítani, igaz, "csupán" biomechanikus módszerrel :D . Ha kell, harap, ha kell, simogat. :) De én már az ő határán túlra vágyom. :) Így volt ez akkor is, mikor az első Thomsontól megváltam. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.