Hirdetés
- Fórumok
- Hűtés, házak, tápok, modding
- Melyik tápegységet vegyem?
- (kiemelt téma)
- A kompakt házak gazdáit vette célba a Maxsun Blackwell architektúrás VGA-ja
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
- Megkezdte a Zen 7 tömeggyártására való felkészülést az AMD
- Indiában lazítana az AI infrastruktúra kötöttségein a techipar
- VR topik
- Computex 2026: harmadik típusú találkozások a monitorok szegmensében
- 3D nyomtatás
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- OLED TV topic
- Egyre inkább ARM-osodik a 3DMark
- Apple MacBook
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
-
50 - 1
165303 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-06-03 19:20 Téma összefoglaló
Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl.: "50.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl.: "Lásd az adatlapomon."
● Pl.: "i9 14900K, MSI 5080 Ventus, Gigabyte Z790 AORUS, 2db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl.: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl.: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PH! Ajánlott tápegységek (a teljesség igénye nélkül): link
Tápos kibeszélő offtopik: link
Új hozzászólás Aktív témák
-
hatter
tag
Sziasztok újra!

350-APN tápom elég ehez a VGA-hoz??
Érdekesség hogy ez a 8800GT elég alcsony fogyasztású, láttam egy teszteben amik 210W körül is zabiztak max terhelésnél! Valaki esetleg tudja mennyit bír a tápom VGA terén? Én úgy gondolom ha tényleg 85W ennek a 8800GT-nek a max fogyija akkor vinnie kéne simán nem? Köszi fiúk a helpet!

-
Dealer20
tag
-
vzsryl
nagyúr
-
Dealer20
tag
Akkor megérte lecserélni az fsp 400 apn-t ?
-
vzsryl
nagyúr
Chieftec GPS-450A Delta beles. A tesztben magyaráznak valamit a szünetmentesekkel kapcsolatban is.
Tényleg Delta beles. Viszont ennek a hatásfoka már jóval magasabb, mint a GPS-450AB-nek volt. A szünetmentesekkel gondolom az van, mint a réginél, hogy kvázi-szinuszossal nem megy.
-
Dealer20
tag
-
MMIX
addikt
Egyelőre annyit tudunk, hogy hasonló bele van a CTG-hez. Ami azt jelenti, hogy 230V-on ideális terhelés mellett 80% fölött van a hatásfoka, nagyon halk és erős a 12V-os ága. Egyébként Sirtec elektronika van benne.
Egyébként ha tudsz, akkor írhatnál róla 1-2 infót. Amik itt fel vannak tüntetve, azok igazak? Tehát 396W 12V-on, kábeleinek hossz és mennyisége.Chieftec GPS-450A Delta beles. A tesztben magyaráznak valamit a szünetmentesekkel kapcsolatban is.
-
Dealer20
tag
Egyelőre annyit tudunk, hogy hasonló bele van a CTG-hez. Ami azt jelenti, hogy 230V-on ideális terhelés mellett 80% fölött van a hatásfoka, nagyon halk és erős a 12V-os ága. Egyébként Sirtec elektronika van benne.
Egyébként ha tudsz, akkor írhatnál róla 1-2 infót. Amik itt fel vannak tüntetve, azok igazak? Tehát 396W 12V-on, kábeleinek hossz és mennyisége.Igen két 20 A ág 396W terhelhetőség
de találtam róla tesztet nézz rá [link] igaz nem tudom milyen nyelvű 
de nem Sirtec elektronika eszerint Delta Electronics!Azt mondta az eladó hangosabb lesz mint az fsp apn-m az ilyen ventis[link] ebben pedig ilyen van [link] nem tudom mit jelenthet az egy betű eltérés a ventinél -
vzsryl
nagyúr
Egyelőre annyit tudunk, hogy hasonló bele van a CTG-hez. Ami azt jelenti, hogy 230V-on ideális terhelés mellett 80% fölött van a hatásfoka, nagyon halk és erős a 12V-os ága. Egyébként Sirtec elektronika van benne.
Egyébként ha tudsz, akkor írhatnál róla 1-2 infót. Amik itt fel vannak tüntetve, azok igazak? Tehát 396W 12V-on, kábeleinek hossz és mennyisége. -
Dealer20
tag
Ma cseréltem le az fsp 400 apn -t egy Chieftec GPS-450A re de sehol semmit nem találok róla mármint tesztet
Valakinek valami tapasztalata a táppal kapcsolatban? -
14adam
addikt
-
theboobaq
aktív tag
Egy FSP SAGA 2 jó választás?
mennyi és milyen csatlakozók vannak rajta?bocsi nem találtam róla semmit.
-
Donko
csendes tag
-
14adam
addikt
-
Donko
csendes tag
enermax EG425AX-VE tápom van a kérdés ezen tudna-e futni egy Sapphire HD 4830-as vidi kari?
várom a válaszokat köszi előre is.... -
phoenix64
őstag
Szia!
Nem nagy fogyasztású a géped, szerintem a 350-es is simán elviszi, az egy nagyon jó táp (mármint az APN).
oké köszi. Hála istennek hogy elviszi
A HKC_tól félek mert mindenki azt mondja hogy rossz 
-
FireKeeper
nagyúr
Sziasztok. Ehez a géphez: Gigabyte GA P41-ES3G , Core 2 Duo E6300, Asus 8800GTS 512, 2 x 1Gb 667Mhz ram, 2db sata winyo(WDC 500GB green, Maxtor 80gb)
melyik táp lenne jobb? Van egy Hkc USP 3430 tápom (elvileg 430W-os, de azt mondják hogy nem annyi
nem értek hozzá, emellett van egy FSP 350W ATX-350-60APN is. Ezek közül melyiket tegyem be? Most a HKC van bent, de kezdek félni tőle olyan rosszakat hallottam
Ha jön a fizu úgyis lecserélem egy FSP 400-ra , de addig is melyik lenne jobb?Szia!
Nem nagy fogyasztású a géped, szerintem a 350-es is simán elviszi, az egy nagyon jó táp (mármint az APN).
-
bmwsan
senior tag
Sziasztok. Ehez a géphez: Gigabyte GA P41-ES3G , Core 2 Duo E6300, Asus 8800GTS 512, 2 x 1Gb 667Mhz ram, 2db sata winyo(WDC 500GB green, Maxtor 80gb)
melyik táp lenne jobb? Van egy Hkc USP 3430 tápom (elvileg 430W-os, de azt mondják hogy nem annyi
nem értek hozzá, emellett van egy FSP 350W ATX-350-60APN is. Ezek közül melyiket tegyem be? Most a HKC van bent, de kezdek félni tőle olyan rosszakat hallottam
Ha jön a fizu úgyis lecserélem egy FSP 400-ra , de addig is melyik lenne jobb?Szia
A HKC-t azonnal szedd ki az egy ipari hulladék.
A 350-es FPS erősebb nála, ráadásul hatásfoka is jobb.
A géped tuning nélkül max. 200W-ot kér táp felől. -
phoenix64
őstag
Sziasztok. Ehez a géphez: Gigabyte GA P41-ES3G , Core 2 Duo E6300, Asus 8800GTS 512, 2 x 1Gb 667Mhz ram, 2db sata winyo(WDC 500GB green, Maxtor 80gb)
melyik táp lenne jobb? Van egy Hkc USP 3430 tápom (elvileg 430W-os, de azt mondják hogy nem annyi
nem értek hozzá, emellett van egy FSP 350W ATX-350-60APN is. Ezek közül melyiket tegyem be? Most a HKC van bent, de kezdek félni tőle olyan rosszakat hallottam
Ha jön a fizu úgyis lecserélem egy FSP 400-ra , de addig is melyik lenne jobb? -
14adam
addikt
Persze,még procit is húzhatsz
-
flash-
veterán
Hali!
intel i7-930
4gb ddr3 ram
asrock x58extreme3
gigabyte gtx460 1gb videókártya
ledes 3 hűtővel ellátott ház
asus xonar hangkártya
két samsung sata II winchester
dvd íróaz lenne a kérdés hogy erre bőven elég az
ENERMAX TÁP ENERMAX PRO82+ EPR 425AWT
tápegység? -
kamuzoli
csendes tag
Ne a tápban keresd a hibát ott valami más gebasz van....esetleg a CPU-val nem stimmel valami.De a nem induló gépek topikban több sikerrel jársz, de ahogy mondottam, ne ránk haragudjál, a tápod bőven elég, ha nem hiszed nézz körbe teszt oldalakon a fogyasztási táblázatoknál.
(#23) D@ni88: SAGA2 meg az APN egy és ugyan az elektronikailag, SAGA2 fehér sok kábellel, APN OEM kiszerelésű.
(#21) theboobaq : Elég, 4870 is mehetne bele akkor is elég lenne.
Köszönöm a tanácsot, átmentem már...

-
Dyno
veterán
Hello,
igen, igazad van, nincs a QVL-ben, de szerintem mennie kellene...
Itt pl van aki használja (#2 hsz):
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=P6X58D+Premium&id=20100723051857453&page=1&SLanguage=en-us
Ha memória kompatibilitási hiba van akkor a MEM OK lednek vörösen kellene világítani az alaplapon, nem?
Nem értem... VGA és RAM nélkül is fel kellene pörögnie a tápnak, vagy rosszul tudom? Úgy is próbáltam, meg sem nyikkan... igaz nincs hangszóró a házban...
CPU, VGA, RAM jól ül a foglalatban...
20+4 táp rajta. ATX 8 pin rajta...
Teljesen kész vagyok, ötletem sincs....Ne a tápban keresd a hibát ott valami más gebasz van....esetleg a CPU-val nem stimmel valami.De a nem induló gépek topikban több sikerrel jársz, de ahogy mondottam, ne ránk haragudjál, a tápod bőven elég, ha nem hiszed nézz körbe teszt oldalakon a fogyasztási táblázatoknál.
(#23) D@ni88: SAGA2 meg az APN egy és ugyan az elektronikailag, SAGA2 fehér sok kábellel, APN OEM kiszerelésű.
(#21) theboobaq : Elég, 4870 is mehetne bele akkor is elég lenne.
-
kamuzoli
csendes tag
Hello,
igen, igazad van, nincs a QVL-ben, de szerintem mennie kellene...
Itt pl van aki használja (#2 hsz):
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=P6X58D+Premium&id=20100723051857453&page=1&SLanguage=en-us
Ha memória kompatibilitási hiba van akkor a MEM OK lednek vörösen kellene világítani az alaplapon, nem?
Nem értem... VGA és RAM nélkül is fel kellene pörögnie a tápnak, vagy rosszul tudom? Úgy is próbáltam, meg sem nyikkan... igaz nincs hangszóró a házban...
CPU, VGA, RAM jól ül a foglalatban...
20+4 táp rajta. ATX 8 pin rajta...
Teljesen kész vagyok, ötletem sincs.... -
fordfairlane
veterán
Az APN széria OEM táp, azért nincs a retail cuccok között.
-
bmwsan
senior tag
Sziasztok,
a napokban kértem véleményt az új gépem tápja kapcsán Tőletek. Ma összeraktam mindent, de első bootra sem indul. Persze kizárni nem tudom, hogy hibás valami, de nem tartom valószínűnek. Minden új, dobozos, vigyáztam összeszerelésnél, ötször átnéztem...
Asus P6X58D Premium
Core i7 930
Kingston DDR3-RAM 6GB PC3-1600 HyperX Kit (KHX1600C8D3K3/6GX)
GIGABYTE GV-N465UD-1GI 1024MB PCIe
Cooler Master Silent Pro 700WRákapcsolom a tápot, az alaplapon lévő power és reset nyomógomb egyet villan, aztán semmi nem történik. Előlapi power switch rá van kötve, semmit nem reagál rá. Tép ventillátorja nem forog, ha belemérek multiméterrel a csatlakozóba nincs feszültség.
Ha leveszem a tápot az alaplapról és rövidre zárom a 14-es pontot egy földdel akkor a táp ventillátora elindul... a 3,3 , 5 és 12 Voltok megvannak... A tápot rárakva a másik P4 alaplapomra rendeben elindul...Mi lehet? Alaplap hiba?
Előre is kösz minden segítséget.Szia
Akkor a táppal nem lehet gond.
Kérdezz rá itt: Nem induló gépek topikja(#24) Lovi24: Elvileg a RAM-al nem lehet gond 1.65V, a kompatibilitási lista pedig semmit sem ér legtöbbször.
(#23) D@ni88: Igen, a SAGA II-es tápok elég jók.
-
Lovi24
senior tag
Sziasztok,
a napokban kértem véleményt az új gépem tápja kapcsán Tőletek. Ma összeraktam mindent, de első bootra sem indul. Persze kizárni nem tudom, hogy hibás valami, de nem tartom valószínűnek. Minden új, dobozos, vigyáztam összeszerelésnél, ötször átnéztem...
Asus P6X58D Premium
Core i7 930
Kingston DDR3-RAM 6GB PC3-1600 HyperX Kit (KHX1600C8D3K3/6GX)
GIGABYTE GV-N465UD-1GI 1024MB PCIe
Cooler Master Silent Pro 700WRákapcsolom a tápot, az alaplapon lévő power és reset nyomógomb egyet villan, aztán semmi nem történik. Előlapi power switch rá van kötve, semmit nem reagál rá. Tép ventillátorja nem forog, ha belemérek multiméterrel a csatlakozóba nincs feszültség.
Ha leveszem a tápot az alaplapról és rövidre zárom a 14-es pontot egy földdel akkor a táp ventillátora elindul... a 3,3 , 5 és 12 Voltok megvannak... A tápot rárakva a másik P4 alaplapomra rendeben elindul...Mi lehet? Alaplap hiba?
Előre is kösz minden segítséget.Szia!
Lehet hogy benéztem de mintha az asus oldalán az alaplapodhoz irt memória kompatibilitási listán nem találtam az általad vett memóriát (ez okozhat ilyen gondot):
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=wurRaDZ8lo4Ckukj&templete=2 -
D@ni88
addikt
akkor a Saga II tápok jónak mondhatók?
-
kamuzoli
csendes tag
Sziasztok,
a napokban kértem véleményt az új gépem tápja kapcsán Tőletek. Ma összeraktam mindent, de első bootra sem indul. Persze kizárni nem tudom, hogy hibás valami, de nem tartom valószínűnek. Minden új, dobozos, vigyáztam összeszerelésnél, ötször átnéztem...
Asus P6X58D Premium
Core i7 930
Kingston DDR3-RAM 6GB PC3-1600 HyperX Kit (KHX1600C8D3K3/6GX)
GIGABYTE GV-N465UD-1GI 1024MB PCIe
Cooler Master Silent Pro 700WRákapcsolom a tápot, az alaplapon lévő power és reset nyomógomb egyet villan, aztán semmi nem történik. Előlapi power switch rá van kötve, semmit nem reagál rá. Tép ventillátorja nem forog, ha belemérek multiméterrel a csatlakozóba nincs feszültség.
Ha leveszem a tápot az alaplapról és rövidre zárom a 14-es pontot egy földdel akkor a táp ventillátora elindul... a 3,3 , 5 és 12 Voltok megvannak... A tápot rárakva a másik P4 alaplapomra rendeben elindul...Mi lehet? Alaplap hiba?
Előre is kösz minden segítséget. -
theboobaq
aktív tag
-
Krisinto
őstag
Hogy lehet az, hogy a Sinan márka nem került fel a nem ajánlottak közé?
Két Sinan márkájú tápot ismerek. Van egy 400 Wattos 6 ezerért és egy 500 Wattos 4500-ért (nekem is ilyen van ez az SL-500). Nem tudom, csak nekem furcsa majdnem 5 ezerért egy 500 Wattos táp amiben 0 védelem van?
Viszont van egy dolog amit én még furcsábbnak tartok méghozzá az hogy már több mint 2,5 éve tökéletesen működik a lent látható összeállításban és ha felhúzom 4GHz-re a procit plusz a 8800GT-t is húzom azt is bírja. Hozzáteszem a dobozra és magára tápra is annyi van ráírva, hogy SL-500 amiből se én se akitől vettem nem tudtuk megállapítani hogy milyen márka de múlthéten láttam egy netes árlistán, hogy Sinan SL-500 ..... na azóta tudom milyen tápom van nekem.Családban volt egy Sinan táp.
Gép áramszünet után nem indult.
Rendszer újratelepítés utána tökéletesen ment.
Utána pedig folyton írogatott valamit bootolás előtt. Kicseréltem egy Chieftec 450GPS-re és tökéletesen és halkan működik a gép.
A tápból nem forró levegő jön ki hanem hideg!
Szóval ez is mehetne a nem ajánlott tápok közé. -
Dyno
veterán
Nem tudom eldönteni mekkora táp fog kelleni a következő gépemhez.
Nagy vonalakban tudom csak elmondani mi kerülne bele szóval bocsi.A konfigom valami ilyesmi lenne:
Am3 alaplap
AMD Athlon II X4 630
Radeon HD4550 (késöbbiekben valami sokkal erösebb)
2 HDD
1 dvd író
2 max 3 rendszerhűtőén egy Corsair Cx400-as tápra gondoltam ,de ajánlottak nekem egy Chieftech CTG-500-80P tápot is. Hosszú távra tervezek ezzel a géppel ezért nem szeretném azt ha veszek új vga-t vagy másik procit akkor tápot is kelljen váltanom.
A Cx400-as egyrészt a harisnyázás miatt tetszik meg a fekete szine miatt ( bár ezek annyira nem szempontok mivel nem látom majd ami a gépben van) ,de nem akarom lecserélni idő elött.
Ti mit ajánlanátok? Mekkora táp legyen és melyik a kettő közül? Ha valaki tud jobbat az létszi írja le.
Köszi.
Ha késöbb valóban lesz erősebb VGA-d akkor egyértelműen Csifi.
-
Qru
MODERÁTOR
HX450? Lehet ilyet még kapni? Amúgy miben jobb a moduláris táp, mint egy nem moduláris?
De ha a CX 400 elég volna, szerintem nincs mitől félnem. [Jó ég, miféle monstrumokhoz kellhet 700-1000w-os táp??
] Azért nem árt táp téren is valamennyire kikupálnom magamat, fölösleges pénzt nem akarok kidobni. 
bmwsan: i7-870*.
Ez ha jól tudom, olyan 90w körül fogyaszt. Passz."Jó ég, miféle monstrumokhoz kellhet 700-1000w-os táp??"
Ha több vga-t akarsz működtettetni vagy sokat zabáló procid van amit tuningolni akarsz pl.
-
PottyantosWC
csendes tag
Hogy lehet az, hogy a Sinan márka nem került fel a nem ajánlottak közé?
Két Sinan márkájú tápot ismerek. Van egy 400 Wattos 6 ezerért és egy 500 Wattos 4500-ért (nekem is ilyen van ez az SL-500). Nem tudom, csak nekem furcsa majdnem 5 ezerért egy 500 Wattos táp amiben 0 védelem van?
Viszont van egy dolog amit én még furcsábbnak tartok méghozzá az hogy már több mint 2,5 éve tökéletesen működik a lent látható összeállításban és ha felhúzom 4GHz-re a procit plusz a 8800GT-t is húzom azt is bírja. Hozzáteszem a dobozra és magára tápra is annyi van ráírva, hogy SL-500 amiből se én se akitől vettem nem tudtuk megállapítani hogy milyen márka de múlthéten láttam egy netes árlistán, hogy Sinan SL-500 ..... na azóta tudom milyen tápom van nekem. -
Tothgera30
veterán
HX450? Lehet ilyet még kapni? Amúgy miben jobb a moduláris táp, mint egy nem moduláris?
De ha a CX 400 elég volna, szerintem nincs mitől félnem. [Jó ég, miféle monstrumokhoz kellhet 700-1000w-os táp??
] Azért nem árt táp téren is valamennyire kikupálnom magamat, fölösleges pénzt nem akarok kidobni. 
bmwsan: i7-870*.
Ez ha jól tudom, olyan 90w körül fogyaszt. Passz.HX 450-et még itt nézd meg, de lehet csak VX lesz
. A modulárisnak leválaszthatóak a kábelei, ezáltal eltüntethetőek, míg a másiknál el kell dugdosni őket
. A CX400 elég, ráadásul 13-14k körül már vehetsz 5 év garival, én is tervezek még egy komolyabb GPU-t és viszi az adatlapomon található konfigot gond nélkül, nagy fogyasztású VGA-val is (4890-el tesztelve)
. Nekem is CFT 750-14CS volt ez előtt
. -
Archanon
őstag
Szerintem egy Corsair CX 400 elég lenne, én is most szereztem egy vadi új darabot, 5 év garival, és teljesen elégedett vagyok vele. Esetleg ha modulárisat akarsz, akkor talán HX 450 lenne a te tápod.
HX450? Lehet ilyet még kapni? Amúgy miben jobb a moduláris táp, mint egy nem moduláris?
De ha a CX 400 elég volna, szerintem nincs mitől félnem. [Jó ég, miféle monstrumokhoz kellhet 700-1000w-os táp??
] Azért nem árt táp téren is valamennyire kikupálnom magamat, fölösleges pénzt nem akarok kidobni. 
bmwsan: i7-870*.
Ez ha jól tudom, olyan 90w körül fogyaszt. Passz. -
theboobaq
aktív tag
Nem tudom eldönteni mekkora táp fog kelleni a következő gépemhez.
Nagy vonalakban tudom csak elmondani mi kerülne bele szóval bocsi.A konfigom valami ilyesmi lenne:
Am3 alaplap
AMD Athlon II X4 630
Radeon HD4550 (késöbbiekben valami sokkal erösebb)
2 HDD
1 dvd író
2 max 3 rendszerhűtőén egy Corsair Cx400-as tápra gondoltam ,de ajánlottak nekem egy Chieftech CTG-500-80P tápot is. Hosszú távra tervezek ezzel a géppel ezért nem szeretném azt ha veszek új vga-t vagy másik procit akkor tápot is kelljen váltanom.
A Cx400-as egyrészt a harisnyázás miatt tetszik meg a fekete szine miatt ( bár ezek annyira nem szempontok mivel nem látom majd ami a gépben van) ,de nem akarom lecserélni idő elött.
Ti mit ajánlanátok? Mekkora táp legyen és melyik a kettő közül? Ha valaki tud jobbat az létszi írja le.
Köszi.
-
alibaba78
őstag
-
14adam
addikt
-
alibaba78
őstag
Sziasztok!
Az adatlapomon levo konfiggal elbirna a mostani tapom szerintetek, ha lecserelnem a vga-t gtx470-re, es tuningolnek is? Elore is koszi!

-
bmwsan
senior tag
Tehát: Link!
bmwsan: Tuningolni valóban nem szeretnék [se kártyát, se procit], egyrészt, mert garanciavesztéssel jár [ami azért jó, ha van], másrészt nem a legbiztonságosabb dolog. Arról ne is beszéljünk, hogy +hűtés, és meg is kellene tanulnom [procinál].
Sejtem ez a proci bőven kihajtja a HD5770-et... De ha valami erősebb kártyát vennék esetleg, ami többet fogyaszt loadban [150-160w körül, pl. egy GTX460], vajon ahhoz is elég lenne ilyen konfig mellé valamelyik a felsoroltak közül?Igen egy 400W-os minőségi táp bőven elég.
Az i5 870-esek nagyon takarékosak és a GTX460 is csak nagy terhelésnél vesz fel 160W-ot
Amúgy kevesebbel is beéri.Az egyik legnagyobb gépigényű játék alatt is csak 245W-ot vett fel a hálózat felől (tehát a konfig olyan 200W körül fogyaszthatott) [link] , ráadásul itt a proci is tuningolva volt.
Sztem, bár ha nem így van a többiek majd kijavítanak.

-
D@ni88
addikt
-
14adam
addikt
-
Tothgera30
veterán
Tehát: Link!
bmwsan: Tuningolni valóban nem szeretnék [se kártyát, se procit], egyrészt, mert garanciavesztéssel jár [ami azért jó, ha van], másrészt nem a legbiztonságosabb dolog. Arról ne is beszéljünk, hogy +hűtés, és meg is kellene tanulnom [procinál].
Sejtem ez a proci bőven kihajtja a HD5770-et... De ha valami erősebb kártyát vennék esetleg, ami többet fogyaszt loadban [150-160w körül, pl. egy GTX460], vajon ahhoz is elég lenne ilyen konfig mellé valamelyik a felsoroltak közül?Szerintem egy Corsair CX 400 elég lenne, én is most szereztem egy vadi új darabot, 5 év garival, és teljesen elégedett vagyok vele. Esetleg ha modulárisat akarsz, akkor talán HX 450 lenne a te tápod.
-
Archanon
őstag
Tehát: Link!
bmwsan: Tuningolni valóban nem szeretnék [se kártyát, se procit], egyrészt, mert garanciavesztéssel jár [ami azért jó, ha van], másrészt nem a legbiztonságosabb dolog. Arról ne is beszéljünk, hogy +hűtés, és meg is kellene tanulnom [procinál].
Sejtem ez a proci bőven kihajtja a HD5770-et... De ha valami erősebb kártyát vennék esetleg, ami többet fogyaszt loadban [150-160w körül, pl. egy GTX460], vajon ahhoz is elég lenne ilyen konfig mellé valamelyik a felsoroltak közül? -
D@ni88
addikt
én csak azt nem értem hogy az FSP honlapján mért nincs fent az ANP széria?
-
philoxenia
MODERÁTOR
-
14adam
addikt
-
philoxenia
MODERÁTOR
Előzmények: 1., 2., 3., 4., 5., 6.
Hasznos táblázatok alant, amelyek tartalmazzák szinte az összes forgalomban lévő tápegység belsejének gyártóját, megjelölve melyek az OEM gyártók, stb.:
Tápajánló:
A félreértések elkerülése végett: a nem ajánlott tápegységeket nem azért nem ajánljuk, mert hangosak, vagy mert nem elegendőek teljesítményben (van ami már ennek a kritériumnak se felel meg, mindjárt részletesen). Azért nem ajánlottak mert gyenge minőségű alkatrészekkel rendelkeznek, valamint nincs bennük védelem. Ezeket a hiányosságokat általában nem veszi észre a felhasználó, ha a tápok nem kapnak nagyobb terhelést. A rájuk írt teljesítményt általában nem is képesek adni, és mivel nincs bennünk védelem, meghibásodásukkor a számítógép többi alkatrészében is könnyen kárt tesznek. Tehát nem csak magukra, hanem a számítógép többi alkatrészére is veszélyesek. Ezért van, hogy egy kisebb VGA-hoz is 450 W-os tápegységet ajánlanak, mert általában gyenge minőségű tápegységeket adnak a komplett gépekben, amit ha fejlesztenek, az eredeti tápegység gyenge lehet az új alkatrésszel kibővített konfigurációhoz. Egy átlagos konfigurációt egy minőségi 350 W-os tápegység is kényelmesen elvisz, kevés az a gép, amihez egy minőségi 400 W-os táp nem elég, tehát nem szükségesek az 500-600 W-os (rossz, nem ajánlottak főleg) tápegységek, mivel ezek többlet teljesítménye feleslegesen kihasználatlan marad.
A konfigurációk fogyasztásáról:
A mai, modern konfigurációk döntő részben - hozzávetőlegesen 90%-ban - 12V-os ágról fogyasztanak, így tápvásárláskor a 12V-os ágon leadott teljesítményt érdemes leginkább súlyozottan figyelembe venni. Megemlítendő, hogy az egyes ágak ágankénti teljesítménye sok esetben nem adható össze, a közös maximumuk kevesebb, mint amennyi a két ág maximumának összege, de ez általában fel szokott lenni tüntetve a tápon.
A neten található különféle teljesítmény-igény számoló programok, ''wattkalkulák'' használata maximálisan ellenjavalt, ennek okáról itt lehet bővebben olvasni: [link]
Sok tesztoldalon - közöttük a prohardveren is - lehet olvasni különböző konfigurációk fogyasztási-adatait. Ezek az adatok műszeres mérések eredményei, azaz megbízhatóak. Fontos megemlíteni, hogy ezek a mérések a konnektorból felvett teljesítmény-adatokat mutatják. A táp veszteséges átalakító, a leadott teljesítmény - azaz az a teljesítmény amit a konfiguráció tulajdonképpen kér a táptól - kevesebb lesz, mint a felvett teljesítmény, a kettő különbsége a táp hatásfokától függ. Általában ez az érték 70 és 85% között szokott lenni, így egy 0,7 - 0,85 -es tényezővel meg kell szorozni a mérésekben feltüntetett adatokat, hogy megkapjuk a táp által leadottat. Mi - elfogadható közelítéssel élve - 0,8-as szorzóval szoktunk számolni a prohardveres tesztekben alkalmazott 550W-os Cooler Master táp esetében.
A lentebb megadott mérési eredmények alatt mindig teljes konfigurációra vonatkoztatott fogyasztást kell érteni, ODD-stől, HDD-stől, alaplapostól és egyéb fogyasztóstól, habár a könyebb olvashatóság érdekében a leírásban csak a processzor és a VGA típusát tesszük itt közzé. Az adatok teljes, 100%-os terheltségi szintre értendőek, az üresjárati fogyasztások ezeknél jóval alacsonyabbak. (forrás: a prohardver VGA tesztjei)A mérésről:
A SZOFTVERES ÉRTÉKEKNEK NEM SZABAD HINNI, MERT KÖZÜK SINCS A MÉRÉSHEZ.
EGYEDÜL MÉRŐMŰSZERREL MÉRT ÉRTÉKEKBŐL LEHET ÉS SZABAD KÖVETKEZTETÉST LEVONNI.
Ezért mindenki mérjen multiméterrel, vagy egyéb feszültségmérővel, ha konkrét választ vár, különben mehet a sóhivatalba. Nem feszültségmérő a BIOS, Everest, Speedfan és egyéb szoftver, aminek az értékét a monitoron láthatod és nem külső hardver által mért értékről van szó.Hatásfok:
A táp, miközben átalakítja az áramot (230 V) a PC számára emészthetővé (pl. 12 V), hőt termel, ez pedig veszteség. A hatásfok megmutatja mennyi is ez a veszteség.
Nagyon lesarkítva:
felvett energia = leadott hasznos energia + veszteség
hatásfok = leadott hasznos energia/felvett energia
hatásfok = 1-veszteség
Esetünkben: 350 W-os táp max.-ra terhelve 437,5 W-ot vesz fel konnektorból.
De ha csak 220 W-ot kér tőle a géped, akkor ő is csak 275 W-ot kér a konnektortól. Feltéve, ha 0,8 (80%) a hatásfoka.
Az egyes tápok hatásfoka viszont a terheléstől függően változik (kb. 5-20%-ot, tápfüggő, hogy mennyit).
Elmondható, hogy alacsony, nem kellő terhelésnél, rosszabb a hatásfok, mint optimális kihasználtságnál, tehát feleslegesen nagy, túlméretezett, 500+ wattos tápoknál fajlagosan többet fizetsz ugyanannyi energia előállításáért, mintha optimálisan kihasználnál egy kisebb (de minőségi!!!) tápot.
Egy 350 wattos táp nem attól 350 wattos, hogy annyit vesz fel a hálózatról, hanem attól, hogy igény esetén annyit képes folyamatosan leadni a számítógépnek!
A hatásfok nem keverendő a PFC áramkör által a táp 1-hez közelítő teljesítménytényezőjével!A PFC-ről:
A PFC lényegében csökkenti a kimenő hálózati zavart. A konnektorból való áramfelvételkor az a jó ha a szinuszos hálózat áramhulláma megegyező fázisban marad a feszültséggel, és az áram formája nem rövid és pulzáló. A tápegységek viszont egyenetlen terhelést fejtenek ki, tehát az áramhullám sajnos pulzáló lesz. Ez azért baj, mert az áramerősség pillanatnyinak felfogható, többszörös növekedése okán (a P=I*I*R miatt egységnyi áramerősségváltozás négyzetes arányú teljesítményváltozást okoz a soros ellenállásként felfogható elektromos hálózaton) sokkal nagyobb mértékben terheljük a hálózati elemeket (kapcsolók, vezetékek, kötések), mint az indokolt lenne (didyman kiegészítése). Lényegében a felvett és a hasznos teljesítmény viszonyszámát hívjuk teljesítmény tényezőnek az áramszolgáltató szempontjából (illetve nem teljesen ilyen egyszerű, de az érthetőség kedvéért egy pár szabályt, most felejtsünk el). Ahhoz hogy a hálózat gazdaságosabban működjön teljesítmény tényező javítást (PFC-t) használnak a tápok (már amelyikben van ilyen áramkör).
A PFC-nek két megvalósítása van, a passzív (kvázi) és az aktív (Full). Számunkra az a fontos, hogy a PFC nélküli táp teljesítménytényezője kb. 0,65. PFC-vel szerelt társaié pedig passzív: 0,7-0,9 és aktív: 0,9-0,98. Igazából az EU már bevezette, hogy minden tápegységnek amit az eu-ban eladnak, tudnia kell a PFC-t. Ezzel szemben Magyarországon nem fogod az előnyeit érezni a PFC-nek, mert hazánkban KWh-ért fizetünk, tehát a nettó fogyasztást számlázza ki a szolgáltató, a veszteséget pedig lenyeli. A nyugat-európai országok viszont KVA-ben mérik a fogyszatást, és a szolgáltatók itt kifizettetik a bruttó felhasznált teljesítményt a fogyasztókkal.
A táp az aktív PFC megvalósításához egy külön vezérlőáramkört kap a bemenő áram alakításáért, de ez a vezérlő csak szinuszos jelen tud megfelelően működni (ergo kváziszinuszos szünetmentes nem jó). Ez a megvalósítás ott jelent előnyt ahol gyakori a feszültségingadozás (amit az aktív vezérlés szünetmentes nélkül is le tud kezelni). További előnye még, hogy szinte bármilyen bementi feszültségen működik a táp. Hátránya, hogy ront valamennyit a táp hatásfokán, de nem komoly mértékben.
A passzív változat nem használ vezérlést és egy vasmaggal korrigálja az áramhullámot. Ennek megfelelően kisebb a meghibásodási esély, képes kváziszinusz jelet is feldolgozni és talán egy nagyon picit stabilabbá teszi a tápot az aktívval szemben. Hátránya, hogy fix bemeneti feszültségen működnek, ez lehet 115V, 230V illetve lehetséges mindkettő támogatása, de ehhez a tápok kapnak a hátlapon egy 115V/230V-os kapcsolót, hogy a használt hálózathoz igazíthassuk (megjegyzem nehogy átkapcsolja valaki 115V-ra, mert kishazánkban ennek nem lesz jó vége).
A kvázi-szinusz kimenetű szünetmentesek nem működnek együtt az aktív PFC-s Delta belsős tápokkal (pl Chieftec GPS), ezt számos fórumos hsz és az APC válasza is bizonyítja, ezért ha valakinek olcsóbb szünetmentes tápja van, kerülje ezt a típust, mivel nagyon valószínű az inkompatibilitás. Többi aktív PFC-s tápnál valószínű a rendeltetésszerű együttműködés, de nem 100%-os. Aktív PFC-s táphoz szinuszos kimenő jelet támogató UPS az egyetlen teljes mértékben ajánlható párosítás.[ Módosította: bnss ]
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
165303 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Hűtés, házak, tápok, modding
- Melyik tápegységet vegyem?
- (kiemelt téma)
● A minél pontosabb válasz érdekében olvasd el a Téma összefoglalót!
● Hirdetni csak a Hardveraprón szabad!
● Táphibával kapcsolatban erre: Valami baja van a tápomnak!
● Garanciális kérdések: Tápegység garancia GYIK!
- Hír Blogjában leplezte le a 12V-2x6 tápkonnektor hibáját a Corsair
- Hír Az FSP-t nem kell félteni, ha brutális teljesítményű tápok vannak terítéken
- Hír Realatíve helytakarékos "erőművek" a SilverStone védjegyével
- Hír Mindenféle környezeti behatásnak ellenállnak az ASUS új TUF tápjai
- Hír 5V BOOST-os ASRock PRO tápok jöttek a középkategóriába
- Hír Idővel kicsúszik az aljzatból a 12V-2x6 tápkonnektor?
- Videó Tápválasztás PC-hez: ne ezt rontsd el – Tech Percek #8
- LG UltraWide 34WQ75C-B IPS Monitor! 3440x1440 / 60Hz / sRGB 99% / Type-C
- Dell Latitude 5290, 2 az 1 ben,12.5",FHD,i5-8350U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Motorola G60 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Ventilátorok és modding termékek kitűnő árakon! Most további extra kedvezmények!
- Apple Watch Series 11 46mm, Space Grey 100% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Valakinek valami tapasztalata a táppal kapcsolatban?
Elég öregecske táp de jólesz
A HKC_tól félek mert mindenki azt mondja hogy rossz
]
Két Sinan márkájú tápot ismerek. Van egy 400 Wattos 6 ezerért és egy 500 Wattos 4500-ért (nekem is ilyen van ez az SL-500). Nem tudom, csak nekem furcsa majdnem 5 ezerért egy 500 Wattos táp amiben 0 védelem van?
Viszont van egy dolog amit én még furcsábbnak tartok méghozzá az hogy már több mint 2,5 éve tökéletesen működik a lent látható összeállításban és ha felhúzom 4GHz-re a procit plusz a 8800GT-t is húzom azt is bírja. Hozzáteszem a dobozra és magára tápra is annyi van ráírva, hogy SL-500 amiből se én se akitől vettem nem tudtuk megállapítani hogy milyen márka de múlthéten láttam egy netes árlistán, hogy Sinan SL-500 ..... na azóta tudom milyen tápom van nekem.
Ez ha jól tudom, olyan 90w körül fogyaszt. Passz.
.

Sejtem ez a proci bőven kihajtja a HD5770-et... De ha valami erősebb kártyát vennék esetleg, ami többet fogyaszt loadban [150-160w körül, pl. egy GTX460], vajon ahhoz is elég lenne ilyen konfig mellé valamelyik a felsoroltak közül?

_Atesz
