Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#103001) ManUnited

ManUnited
(fanatikus tag)

Pure Audio módban én is tompának érzem a hangzást. Pio 1122. Sima stereoban viszont nagyon tetszik. Lehet hogy el van "rontva" az ízlésem, és már a feljavított hangzást szoktam meg.

(#103002) dualcore válasza ManUnited (#103001) üzenetére

dualcore
(őstag)

Akkor ezek szerint ezek mind belépők? :Y

(#103004) dio001

dio001
(kvázi-tag)

Érhetek el jobb hangzást a frontoknál ha dupla erősítést használok? Denon 2310+JBL ES 80

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#103006) liszi70 válasza ManUnited (#103001) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

"Lehet hogy el van "rontva" az ízlésem, és már a feljavított hangzást szoktam meg."

Abszolút lehet, én is írtam ezt. Szerintem a "feljavított"-at is tedd idézőjelbe. :)

"Akkor ezek szerint ezek mind belépők? :Y"

Igen, ezek döntően belépők. Látod, rövid időn belül előkerült Pioneer, Denon és Onkyo modell is, tehát nem márka-specifikus a dolog. Nyilván nem a Pure Direct elve szar, hanem egy bizonyos erősítő-szint alatt a megvalósítása. Ha szar egyáltalán, mert itt van ugye a személyes faktor, hogy ki, milyen ecseszett lúdnesszes hanghoz van hozzászokva, amihez méri a Pure Direct természetes hangzását, "laposságát".

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#103008) Gergőke88 válasza dio001 (#103004) üzenetére

Gergőke88
(PH! addikt)

Szerintem gondolkozz el egy nagyobb HM erősítőn.
Én 2809-el használom az ES80-t.

(#103009) kabar válasza liszi70 (#103006) üzenetére

kabar
(senior tag)

Nekem is hasonló érzésem volt régen a NR906 esetében, és betudtam, hogy ennyire házimozira van. Utána ugyanazt az erősítőt rátették egy másik hangfalra (egy jóval öregebb azt hiszem ELAC-ra), és hát hogy is mondjam... A különbség megmaradt a két hangzás között (Pure és sztereó), de annyira megjöttek a hangok, hogy a színezést abszolút nem kívántad. Szóval szerintem függ a hangfalaktól is.
A Yamahámnál már nem érzem, hogy akkora különbség lenne, de én csak Straight vagy Pure-ban hallgatom. Pedig az sem milliós erősítő.

Dio 001
Régi az az ES80? Mert ha nem még alakulhat a hangja.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#103010) ManUnited válasza liszi70 (#103006) üzenetére

ManUnited
(fanatikus tag)

Most végeztem egy kis összehasonlítást, és arra az eredményre jutottam hogy ha halkan hallgatom akkor jobban tetszik a "feljavított" hang, hangosabb hangerőn viszont sokkal jobban szól a pure direct. Több hangszert, hangot hallok ki a zenéből és szebben is szólalnak meg. Sajnos ezt ritkán fogom tudni kiélvezni, nem túl szomszéd kompatibilis így a hangerő. :) De jó hogy feljött a téma, így legalább megtudtam hogy így is tud szólni az erősítő + hangfal párosom. :B

(#103011) devil-k válasza vendingo (#102996) üzenetére

devil-k
(PH! nagyúr)

Az X2000-nek ennyi a "vége", de ezt írtuk is, hogy sztereón elvérzik.

[ Szerkesztve ]

"A türelmed nélkül, kitűnő barátom, úgy dagonyáznánk a tudatlanságban, akár egy ólnyi disznó."

(#103012) dio001 válasza ZSZS-CMSC (#103007) üzenetére

dio001
(kvázi-tag)

Mire érted a sima átkábelezést? Jelenleg a Front A ba vannak dugva a frontok. Inakustic atmos air 309 kábellel. Ennyi semmi több.

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#103013) Cseneles válasza ZSZS-CMSC (#103005) üzenetére

Cseneles
(senior tag)

Átlag 100dB hangnyomás? Én egy igencsak komoly mozi szobában mértem 96dB-t hallgatási pozícióban ami általam eddig hallott legkomolyabb felállás volt :U Ezt mivel produkálod főleg 34nm2-en :D

[ Szerkesztve ]

--------Profi Gamer pc eladó hirdetéseim között. Ryzen, GTX1080, egyedi víz---------

(#103014) dio001 válasza Gergőke88 (#103008) üzenetére

dio001
(kvázi-tag)

Tervbe van véve ebbe az évben(év közepe fele), lehet lesz egy szint ugrás. csak meg kellene találni a megfelelő erősítőt. A szívem egy nagy H/K felé húz, az ész pedig Denon,Marantz, Arcam.

(#103015) dio001 válasza kabar (#103009) üzenetére

dio001
(kvázi-tag)

2,5 hónapos...olyan 150 óra lehet benne.

(#103017) dio001 válasza ZSZS-CMSC (#103016) üzenetére

dio001
(kvázi-tag)

Huhhh ez bonyolultnak hangzik...biztos jó ötlet egy garanciális hangfalat szétszedni? Még ha azt szaki is végzi?

(#103018) rajzol01 válasza dualcore (#102991) üzenetére

rajzol01
(tag)

Pure audioban nálam is tompa a sztereo zene (Onkyo 876+JBL ES80). Sztereo-n javul de nem az igazi. Manual EQ-t bekapcsolva, tone feljavítva már ok, de én használok Subot is, hogy koncertszerű legyen az élmény. Dinamic EQ-val a legütősebb, de az eltorzítja a sztereo zenét,főleg az énekhangot. Filmet viszont csak azzal. én.

(#103021) vendingo válasza devil-k (#103011) üzenetére

vendingo
(PH! addikt)

Csak a Pure móddal szól gagyin. Sima stereo része bőven jobb mint amihez korábban szoktam.
A hangfalak is kezdenek rendesen bejáratódni, szóval napról napra jobb az összkép.
A mozi része meg annyira tetszik, hogy jobbra nem is vágyok. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103022) Gigi01

Gigi01
(őstag)

Onkyo TX-SR607 jó erősítőnek számít?
Vagy nézegettem a Yamaha RX-V377-et újonnan.
Mivel amiket kinézek,mind messze vannak,és nem akarok ráfázni.
Bár az Onkyo is csak úgy oldható meg. :O
Ugye a boltit még vissza is lehetne küldeni,így megtörténne az otthoni lehallgatás. :)

[ Szerkesztve ]

(#103024) liszi70 válasza dio001 (#103017) üzenetére

liszi70
(PH! kedvence)

Át ne kábelezd már a garis hangfalaidat! Pláne mindennemű szaktudás nélkül!

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek aksi nélkül eladók.

(#103025) Cseneles válasza ZSZS-CMSC (#103019) üzenetére

Cseneles
(senior tag)

Átkábelezve nem lehet rossz, 1 subbot használsz? Én amit hallottam az 2db JL Audio Fathom f112 volt focal szett társaságában egy igen komoly proci+végfok mellett fél hangerőn kb 96dB...de ettől leesett az állam 21m2-en
:Y :Y

[ Szerkesztve ]

--------Profi Gamer pc eladó hirdetéseim között. Ryzen, GTX1080, egyedi víz---------

(#103028) Csabroncka válasza vendingo (#103021) üzenetére

Csabroncka
(PH! addikt)

Akkor azt kell használni!
A sima sztereó mód esetén biztosan van állóhullám korrekció, esetleg LD vagy EQ bizergálás ami javít!

"in medias res"

(#103029) dio001 válasza liszi70 (#103024) üzenetére

dio001
(kvázi-tag)

Neeem, dehogy, eszem ágában sincs! :-)

(#103030) Gergőke88 válasza ZSZS-CMSC (#103027) üzenetére

Gergőke88
(PH! addikt)

Jó lenne ha 5 percen belül szerkesztenéd a hozzászólásaidat ha megoldható... ;)

(#103031) Cseneles válasza ZSZS-CMSC (#103027) üzenetére

Cseneles
(senior tag)

jóféle lehet...megérne egy délutánt a meghallgatása :R

(#103032) BBéci válasza ZSZS-CMSC (#103027) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ha dupla, ha nem dupla, akkor is csak 200 W a teljesítménye. [link]

Az pedig totális hozzá nem értésről tanúskodik, hogy 6 mm2-es kábelt ajánlgatsz, minden egyéb kritériumot figyelmen kívül hagyva. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#103033) dualcore válasza ZSZS-CMSC (#103026) üzenetére

dualcore
(őstag)

Igen,a kijelzőt is lekapcsolja nekem is, ill. hallatszik hogy átkapcsol egy másik üzemmódba, és csak egy kék led jelzi a Pure módot.

(#103034) demars

demars
(PH! addikt)

Onkyo tx-nr 809 vagy onkyo tx-sr876 ?
Milyen lényeges különbség van a két vas között?
Első 175 ezer, második 125 ezer. Alkudni minden bizonnyal lehet mindkettőnél...

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#103035) dualcore válasza demars (#103034) üzenetére

dualcore
(őstag)

Az első az net funkciós és hálózati lejátszásra képes, míg a második nem.

(#103036) Pöttön

Pöttön
(őstag)

Sziasztok!
A Wharfedale WH-210 mélyládáról van valakinek tapasztalata?
Megér 30000Ft-ot?
Vagy ha nem akkor tudtok valami jó mélyládát ajánlani 90-100w körüli teljesítménnyel 30-35000Ft értékben?
Ennyiért ilyen teljesítménnyel gondolom csak használt jöhet szóba... :)

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965 Psn: Horiboy1988

(#103037) ELACielvtárs válasza Gigi01 (#103022) üzenetére

ELACielvtárs
(PH! kedvence)

nekem volt Yamaha-m is meg most Onkyom van. (TX-SR508)
én plusz egyet adnék az Onkyora. :K
nekem az Onkyo hangja jobban tetszik.
ilyen volt a Yamahám

ELAC - The life of sound <|> Fogyás index: - 92 kg, derékbőség : - 61 cm :)

(#103038) whatnot válasza ZSZS-CMSC (#103005) üzenetére

whatnot
(őstag)

Ezt mobillal mérted?
Ha jól látom, ez a Sound Meter alkalmazás. Véletlenül találtam rá, hátha jó lenne hangsugárzó beállításhoz.
Bár ahogy nézem, nem valami pontos, nyilván készüléktől függően. Bár ha stabilan ugyanazt a hibát produkálja, akkor nincs jelentősége.

(#103039) axwel18 válasza ZSZS-CMSC (#103016) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Mester kiszaladtam a hegesztő kábelért ami 20mm-es réz de nem jött meg a hatása sőt csak rosszabb lett. :DDD

(#103042) Sanci38 válasza demars (#103034) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

hanilag 876, szolgáltatásokban a 609 de az is brutál..

(#103046) Warter válasza BBéci (#103044) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

De jó lenne tőled is hasonlót látni egyszer-kétszer. :K

(#103049) Jaded válasza Pöttön (#103036) üzenetére

Jaded
(senior tag)

Nekem WH-208 van 13nm-en, oda elég szvsz. Faternak van 210-e, kb 20nm-en, oda az elég. Szerintem nem rossz egyik sem.

 iPhone X Space Grey ||  iPad 2017 ||  Macbook Air 2017 ||  Watch S4 Nike+ ||  AirPods || www.friskyradio.com/show/cloud_walking/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.