Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#155001) Vikthor válasza BBéci (#154998) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

Szia Bbéci,

A 9200es Epson már motoros lencseeltolós vagy az a 9300ban mutatkozott be először?

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#155002) lemmy9 válasza Vikthor (#155001) üzenetére

lemmy9
(őstag)

Nem nehéz:

https://www.av-online.hu/projektor/epson-eh-tw9200-3d-hazimozi-projektor-teszt_1348

Szerintem!

(#155003) Vikthor válasza lemmy9 (#155002) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

Nem jutott kapaföld, hogy ilyen morcos vagy Mr. Negatív... :D

(#155004) Pazolini válasza Vikthor (#155003) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Morcos vagy nem morcos... Segített! :K

(#155005) Pazolini

Pazolini
(senior tag)

Sziasztok!

Oppo (103) távirányítómban megfolyt az elem, két gomb nem működik, szét kellene kapnom, de nem megy.

Mindkét csavart kicsavaroztam, de nem engedi el egymást a teteje és az alja. Viszont nem akarom széttrancsírozni mindenféle szúró-vágó-harapó eszközzel.
:F
Kérnék kis "tutorial"-t!

(#155006) Vikthor válasza Pazolini (#155005) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

ha minden kötél szakad

(#155007) robi-k válasza Pazolini (#155005) üzenetére

robi-k
(őstag)

A patentok tartják. Egy vékony műanyag lapkával (pl. nem használt bankkártya) ki kell pattintani a ház két felét.

[ Szerkesztve ]

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#155008) Pazolini válasza robi-k (#155007) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Köszi mindkettőtöknek. Sikerült.

A mobilalkalmazásokat használom, de még nem építettem ki rendesen a helyi hálózatot, azért is, meg maximalizmusból is KELL, h tökéletes legyen. :))

Amúgy az 3 állású váltó mi a fene akar lenni ott az elemek alatt?

(#155009) ctrlaltdel13

ctrlaltdel13
(senior tag)

Hi all.
Következő kérdésem lenne.
A házimozi nappalim front falát akarom egy kicsit átalakítani 230-as aljzatok és kábelcsatornák terén.
Szóval vésni csövezni kell.
Jelenleg egy master slave elosztót használok, merz egy fali dugalj lett csinálva annó.
Ti hogy csinálnátok, több dugalj vagy komolyabb elosztó?

(#155010) Pazolini válasza Pazolini (#155008) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Hadd tegyek be egy képet.

Nézzetek rá, légyszi, nem csesztem-e el a negatívat, ahogy a megkövesedett kristályokat próbáltam WD40-nel és szovaccsal eltávolítani. Feljött a külső (lakk?) réteg, és mintha a GND-vel (földdel) csináltam volna így nem kívánaos kontaktot...
Nem tudom.
Bocs az OFF-ért.

(#155011) Zigi válasza Pazolini (#155010) üzenetére

Zigi
(senior tag)

Semmi problémát nem csináltál. Jó lesz így . Csak negatív van a környéken sehol nem lehet zárlat.

[ Szerkesztve ]

(#155012) arcitec válasza Pazolini (#155010) üzenetére

arcitec
(senior tag)

Max lekened lakkal... Apropó és mi lett a fényes fekete, "sérült" hangfaladdal .. :U

(#155013) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#155009) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Egymás mellett több dugalj, az minőségre sztem ugyanaz, mint egy olcsó elosztó.
A lakásomban anno én is csináltattam a tévés falra 8 dugaljat, de már látom, h nem ez a jó irány.
Most a házban azon a falon pont nincs semmi, éppen most csináltatom: 2 dugalj külön tápösvény-áramkörről táplálva, 2 a normál hálózatról. + használok 4-es Alcest, így majd kisakkozom.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#155014) Dißnäëß válasza ctrlaltdel13 (#155009) üzenetére

Dißnäëß
(senior tag)

Sztem ez esztétikai megfontolás legyen, elektromosan különösebben nem nyersz vagy buksz egyikkel vagy másikkal. 1 szem konnektor is bőven jó, HA nem kilowatt-okkal terheled azt az ágat (valszeg konnektorból konnektorba van fűzve a delej, nem konnektoronként dedikált kábel egy kismegszakítóba). Maga a hálózati áramellátás ettől még ugyanúgy tele lesz mindféle zavarral és szarral. A konnektor köré épített bútor ha lesz, az jó és akkor belülre egy elosztó, abba pedig a válaszfalak és készülék rekeszek között bújtatgatni azok tápkábeleit - kész. Érdemi hatást nem így fogsz elérni, de esztétikailag rendben lesz a motyó.

Ez csak 1 vélemény ;)
Szóval előttem szólónak +1 kb.

[ Szerkesztve ]

Minden rosszat el tudok képzelni magamról, de hiába.

(#155015) Borisz76 válasza ctrlaltdel13 (#155009) üzenetére

Borisz76
(PH! kedvence)

Én is most tervezem a nappali átalakítást.
Annyiból más a helyzetem, hogy betonfal van.....bérházi lakás.

1 konnektorba tudok hosszabbítót , elosztót bedugni.
A készülékek kábeleit pedig a szekrényben elvezetem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#155016) Pazolini válasza arcitec (#155012) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Köszönöm, hogy kérdezed. Pedig nem ma volt...
Python fórumtárssal vettem fel a kapcsolatot annak idején, ha összehozzuk, ő szakszerű segítséget tud majd nyújtani a reparálásban. Addig marad sebhelyes. (Így is helyes pofa.) Már nem izgatom magam annyira, mint akkoriban. Be kellett látnom, hogy helyesen írta Dorián, hogy ezek használati tárgyak, nem fétisek; így aztán - teszem hozzá - természetes, hogy velük is előfordulhatnak "menetrendszerű" (vagy inkább életszerű) balesetek.

Sajnos, amiért felnyitottam az Oppo távját, azt nem sikerült reparálni, nevezetesen a dimm és gombmegvilágítás (két számomra igencsak fontos) gombot nem tudtam működésre bírni. Ha megengeditek mégvelküldöm a nyáknak ezt a közelképét, hátha értő szemnek beszédesebb a kép.

A K17 és a K26 áramkörökről van szó. Remélem (s ez a kérdésem is egyben) javítható. Hová vigyem?
Köszi mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#155017) MasterMark válasza Pazolini (#155016) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Ha volt benne ilyen folyadékszerű dolog, akkor azt le kell szedni és működni fog. (Gumiről is meg a nyákról is.) A gyakran használt gombokhoz oldódik ki, és ettől nem működik.

[ Szerkesztve ]

Jómunkásember

(#155018) virkir válasza Pazolini (#155016) üzenetére

virkir
(PH! kedvence)

A piros nyilaknál szvsz elkopott a vezető réteg.
Esetleg meg lehet próbálni festékkel pótolni ha találsz valahol vezetőképes festéket.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#155019) Pazolini válasza virkir (#155018) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Valóban! Köszi! :R

És ilyen festék létezik? Használtál már ilyet?
Nincs alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#155020) Krisztian101 válasza Pazolini (#155019) üzenetére

Krisztian101
(tag)

https://azsiacenter.com/mikroelektronika-elektronika/025-ml-ragaszto-drot-ezust-driverkepes-elektromos-festek-tu-nyak-javitas-uj-70496.html

https://www.conrad.hu/hu/vezeto-ragaszto-tartalom-9-ml-wire-glue-40152-588328.html

(#155021) drdr válasza virkir (#155018) üzenetére

drdr
(senior tag)

Igazából az a lényeg, hogy a "fésűket" zárja össze a vezetőgumi a nyomógombok alján... Folytonosság vizsgálattal (Ohm mérő) kiderítheted, hogy a "fésű ágai" a "nyéllel" kapcsolatban vannak-e... (másképp hogy mondjam? :F )
Általában a nyomógombon a vezetőgumi szokott elfáradni. Ha visszateszed az elemet, a "fésűket" rövidre zárod egy csavarhúzó élével vagy egy késsel, akkor a tv-nek ezt venni-e kell (már ha tv-jé ez a táv, nem emlékszem...) és ez azt jelenti, hogy a vezetőgumi a hibás.
Ha nyomógombon a vezetőgumi a rossz, kiszárad, elkopik, kontakt spray-vel tisztítható (WD40 semmiképp!) vagy denaturált szesszel.... Vagy működik utána vagy nem....
A nyomógombra meg lehet próbálni ráragasztani egy alufólia pöttyöt. FBS-sel fenn szokott maradni, vagy lehet kapni nagyon vékony lemez- (mikro-) kapcsolót és azt a "fésűk" helyére forrasztani, de az macerás és nem is biztos, hogy sikerül, a fóliás megoldás jobb... Kis pöttyöt a fóliából lyukasztóval vagy akár egy rotring ceruza fém kupakjával is tudsz készíteni (vagy ollóval)....

De ez itt meglehetősen off téma....

[ Szerkesztve ]

(#155022) Pazolini válasza drdr (#155021) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

No, ez az! WD40-nel (kontaktjavítónak is hirdeti magát) tisztítottam a nyákot. Az is megfolyhatott...

Köszönöm mindenki segítségét, és elnézést kérek a fórumtársaktól az OFF-ért.

[ Szerkesztve ]

(#155023) drdr válasza Pazolini (#155022) üzenetére

drdr
(senior tag)

WD40 nem jó ilyen "finom" dolgokhoz. Az kenő anyag és korróziógátló..., olajos.
Az olajat el kell távolítani pl. denaturált szesszel vagy más (nem olajos) kontakt sprayvel pl. Motip 090505.

(#155024) powerup2 válasza Pazolini (#155019) üzenetére

powerup2
(őstag)

Van egyszerűbb megoldás ha van egy grafit ceruzád :)

(#155025) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#155009) üzenetére

Quetz
(senior tag)

Én elosztóval oldanám meg, abból mindig lehet pont akkorát használni, hogy mindent be tudok dugni. A falba meg vagy alul vagy felülméretezed a konnektorok számát.
Amit esetleg érdemes megtenned, hogy ha több fázis is fut a házban, akkor mindegyikkel beálsz egymás mellé,így lesz később játéktered, mondjuk amikor a 4000W-os JTR-ek már lekapcsolják a világítást :DD

(#155026) ctrlaltdel13 válasza Quetz (#155025) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Valószinű a tv a média box kap egy egy dugaljt, ott ahol a helyük lesz.
Az avr , a végfok, meg a szuboknak, húzok egy új kört egy dugaljjal közvetlenül a hifi rack mögé.
Oda meg veszek valami jobbfajta zavarszűrős 4-es elosztót.

(#155027) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#155026) üzenetére

Quetz
(senior tag)

Úgy rémlik azt olvastam, hogy egy csatlakozóból - elosztón keresztül - táplálva az eszközöket, elkerülhető a földhurokra jellemző hummm. Ez egészen addig működött is, amíg be nem kötöttem a projektort. Utáne kénytelen voltam földhurok leválasztót is beszerezni.

(#155028) ctrlaltdel13 válasza Quetz (#155027) üzenetére

ctrlaltdel13
(senior tag)

Nálam a crown kikötésével csendesedett el minden.
Azóta bármeddig tekerem a potit, néma csend ,0 alapzaj.
A vetítő meg a hátsó falon lesz, egy másik körről táplálva.

(#155029) mettek

mettek
(őstag)

Bekötöttem egy plusz kábelpárt a frontokhoz Bi Amp érdekében. Azonban a bemérő mind a két frontot fázis hibásnak irta. Eddig csak a jobboldalira jelezte amit figyelmen kívül hagytam. De most mindkettőre írja...nem értem. (Az összekötőket kivettem)

Illetve nem hogy jobban szólna a bi ampban inkább dinamikátlanabb lett. Valami nem ok.

[ Szerkesztve ]

(#155030) Patice válasza mettek (#155029) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

Dinamikátlanabb akkor is lehet, ha tényleg fordított a fázis az egyik oldalon pl. pont a mélyhangszórók esetében, mert akkor a sugárzott frekvenciában kioltás lesz.

Próbáld meg felcserélni az egyik oldalt először, vagy akár mindkét oldalon a mélyek kábelét.

Szerintem.

(#155031) Ragadozó válasza mettek (#155029) üzenetére

Ragadozó
(Ármester)

Hibás hangsugárzónál is tud fázis hibát írni.

Toyota Corolla Verso 1.6-1.8 kormány szervószivattyú eladó

(#155032) mettek válasza Ragadozó (#155031) üzenetére

mettek
(őstag)

Zsír ujan vettem őket. Szomoru lennék ha hibásak lennének :(((
De köszönöm a tippeket. Próbálgatom delután aztán beszámolok mire jutottam.

Érdekes hogy a régi 7010 marantz is ezt csinálta az egyik hangfallal, aztán valtottam yamahára. Annak a bemérője nem csinalt ilyet. Az audisseyre gyanakszom hogy szar maga a rendszer.

(#155033) Patice

Patice
(PH! nagyúr)

Vetítősök figyelem: optikai HDMI kábelek a piacon.

Szerintem.

(#155034) allein válasza BBéci (#154615) üzenetére

allein
(PH! addikt)

Megérkezett, kicsit várok amíg átveszi a szoba hőmérsékletet ;)

(#155035) PodMAN válasza allein (#155034) üzenetére

PodMAN
(senior tag)

Csalódásmentes választás!

(#155036) BBéci válasza allein (#155034) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

A létező egyik legjobb házimozi erősítő. :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#155037) Patice válasza allein (#155034) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

:C :C

Szerintem.

(#155038) Pazolini válasza allein (#155034) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Szép és jó. De vajon olvassa-e a quadraphonic 4.0-át? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#155039) Sanci38 válasza allein (#155034) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Gratulálok! Ez jobb mint a Denon vagy a NAD volt...

(#155040) allein válasza allein (#155034) üzenetére

allein
(PH! addikt)

Egyelőre csak zenélek, nagyon szépen szól, betölti az egész szobát. CA 751R is jó volt zenén, de az Arcam érezhetően jobb :C

(#155041) mp54

mp54
(senior tag)

ARCAM 400 mozivas távján nem működik a ki/be gomb. Világít, ha nyomom, de a készülék nem reagál. A többi gomb működik. (érdekesség: a készülék akkor reagált, amikor a gombot felengedtem...)
Teendő(m)?

(#155042) WaterWave válasza allein (#155034) üzenetére

WaterWave
(PH! kedvence)

szépnek szép, de nem mai gyerek

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#155043) Dorian válasza WaterWave (#155042) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Sajnos a régebbi Arcamok sűrűn halnak.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#155044) demmer123

demmer123
(őstag)

Sziasztok bocsi hogy ide írok esetleg hátha valaki tudja-e hogy eredeti a hdmi kábel.HDMI topik nem tűnik elég aktívnak.
Olvastam sok helyen hogy hamisítják a Audioquest kábeleket.

Szerintetek erről a magyar oldalról biztonságos venni ilyen kábelt?

[link]

Köszi a választ.

(#155045) BBéci válasza WaterWave (#155042) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

2014 őszén jelent meg, igazából öregnek sem mondható. Újkori 5000 eurós ára durva volt, bármennyire kiváló a hangja, az utóbbi egy évben ment le emészthetőre. Ha valóban csúcs AVR-t keresnék, akkor ez, vagy a Primare SPA23 jöhetne szóba, semmi más.

(#155044) demmer123
Ha bármi kétséged van, miért nem a hivatalos importőr boltjából veszel AudioQuest kábelt? [link]
Ezt sosem fogom megérteni. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#155046) WaterWave válasza BBéci (#155045) üzenetére

WaterWave
(PH! kedvence)

Nah de ps4 prot se kötsz rá nyugodt szívvel másfél milláért :D
Ha meg jó hang kell akkor veszek egy stereo erősítőt...
Ezért nem értem... Mai új szabványokkal elboldogul legalább?

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#155047) mettek válasza BBéci (#155045) üzenetére

mettek
(őstag)

Volt szerencsém egy használt primare spa23-hoz, mrg is halt benne az egyik hdmi kimenet és forrósodott a panel benne. Ekkor szamoltam fel csalodottságból az egész rendszerem. Ugyhogy köszi, többet gari nélküli használt avr arany áron nem kell.

(#155048) mettek

mettek
(őstag)

Na próbálgattam a bekötéseket variálni. Olyan mintha az erősítő front kimenete el lenne kötve, fel lenne cserélve a plus és minus. Vagy ennyire szar az audissey.

Csak akkor nem ír fázis hibát ha a front kimenetről jövő kábelt fordítva kötöm be a hangfalba. Maradhat így bekötve vagy fordítsam meg a mérés után?

(#155049) Hohocali válasza mettek (#155048) üzenetére

Hohocali
(fanatikus tag)

Nálam mindkét front-ra fázishibát jelez az audyssey. Megfordítottam a kábelt, akkor is jelezte. Megfogtam az egyik frontot, és fél méterrel odébb raktam, másfele is irányítva. Nem jelzett hibát arra. Így arra jutottam, ez szoba akusztika probléma. Pedig nálam kezelt a szoba, igaz kicsi (~15m2).

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#155050) mettek válasza Hohocali (#155049) üzenetére

mettek
(őstag)

Lehet. Most váltottam megint szimpla erősítésre, 1 kábelre és most igy csak a jobb frontot jelzi fázishibásnak, megfordítom a bekötést, nem jelez :U
Bemértem, aztán visszaállítottam jó bekötésre.

A biamppal meg arra jutottam hogy most nem használom ki mert vettem egy kábelt ami annyival jobb a másiknál hogy ez szimplán jobban szól mintha a másikat is bekötném biampra.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.