Hirdetés

2019. június 19., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#53001) Kittosz válasza bajnokpityu (#52997) üzenetére

Kittosz
(senior tag)

Milyen volt a görög tengerpart? :))

Felhoztátok a képet?

(#53002) bajnokpityu válasza Toobee (#53000) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

georgo lánca se volt éppen pite. igaz,h egy igénytelen sznob, de ettől még mocskos jól szólhatna a cucca. ha épp nem csak fél oldal csövei működtek volna tökéletesen. amennyire fel tudom mérni, talán valaha volt legzeneibb lánc, amit hallottam. és diy kábelek..

pedig nem ért az egészhez... kuzma xl, ezt bedigitalizálja, aztán számítógépről dacon át conrad johnsonokon.. lusta felrakni, takarítani a sok száz lemezét..

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#53003) xtremetuning válasza Kittosz (#53001) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Gondolhatod - 2 magyar srác - sandy beach..... :DDD :DDD :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#53004) Rebell

Rebell
(senior tag)

Sziasztok,

Denon 2309 (80e )vagy Onkyo 805 (95e)? melyik lenne jobb vétel?
és minőségben melyik jobb és miért?

Mozi 70% Zene 30% :R

üdv

(#53005) Rebell válasza Rebell (#53004) üzenetére

Rebell
(senior tag)

ill. Képbe jött még 1 HK AVR 360 95ért.

Bocsi a dupláért , de a szerk idő lejárt.

:R

(#53006) Tamoo válasza Rebell (#53005) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Én nem szerettem azt a H/K-t. 90ért adtam el még garanciálisan.

(#53007) Toobee válasza xtremetuning (#53003) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Én vittem fürdőgatyát is, de végül nem álltunk meg.

(#53008) Ed Parker válasza Toobee (#53000) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

igaz,az albiban elég lenne felcipelni egy grande utopiát,tényleg egy lakás kellene először:D
azt fel tudtad mérni hogy a dobozt vagy a padlót sajnálta jobban? ;]

(#53009) Toobee válasza Ed Parker (#53008) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Egyértelmű, hogy a dobozt...én mondjuk nem engedtem volna a helyében, hogy hozzányúljunk, de hát kellett nekik tettetni a hülyét, szerintem megérdemelte. Ha egyenes lett volna, nincs ez az egész. Na, elég lesz az útról, ez nagyon belterjes itt, nem sokan értik szerintem.

(#53010) bajnokpityu válasza Toobee (#53009) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

egyetértek. akire tartozik, majd személyesen sok sörborpálinka mellett jót nevetünk a szopásunkon.visszaolvasva igy is túl sok információ maradt meg közkézen.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#53011) xtremetuning válasza Toobee (#53009) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Egyetértek. Megérdemelte.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#53012) bajnokpityu válasza xtremetuning (#53011) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

hajnali 2kor az ébresztőt is. ;] de befejeztem, mikor piálunk?

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#53013) gyurczy válasza Toobee (#53000) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Nekem van, de ha az egész egy szoba lenne, is kevés lenne a Grande-hoz. :D

(#53014) Rebell válasza Tamoo (#53006) üzenetére

Rebell
(senior tag)

Én is szeretem a mostani HK-t (AVR-165), de szeretnék kicsit feljebb lépni , kevés pénzből és ezért:

melyik lenne jobb vétel? Denon 2309 (80e )vagy Onkyo 805 (95e vagy HK 360 90e?

:R

(#53015) bajnokpityu válasza Rebell (#53014) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

Melyik jobb vétel? attól függ, hogy mik a preferenciáid,mi az amiből engedni tudsz, és milyen láncba kell illeszteni.

láncot kell épiteni, ami össze tud állni kerek egésszé.

Kinu M47 eladó

(#53016) Tamoo válasza Rebell (#53014) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

(Én azt írtam, hogy nem szerettem.) Másik kettőt nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#53017) Ed Parker válasza Toobee (#53009) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

ok,köszi,hogy ennyit is elmondtatok :R

(#53018) Toobee válasza Rebell (#53014) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Én a Denon-t választanám, amit megspórolsz rajta, azt meg kábelre költeném. Ezekbõl a pici H/K erõsítõkbõl a büdös életbe nem engednék be egyet se a lakásomba, a 80x Onkyo-k meg szimplán nem tetszenek.

(#53019) xtremetuning válasza bajnokpityu (#53012) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Tudod, én max. üccsizek.... :D

(#53020) xtremetuning válasza gyurczy (#53013) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Bezony, ezt nagyon !!! szem előtt kell tartani. Mondom ezt úgy, hogy én most pont ezt tettem.
Kicsit (vagy egy kicsit jobban ) túllőttem a célon. :U Most meg vakarhatom a fejem, hogy mi úton, s módon szelídítsek.....
De ez van, szeretem a kihívásokat. Remélem lesz bennem annyi kitartás, hogy ne hf csere legyen a vége.

(#53021) Sanci38 válasza xtremetuning (#53020) üzenetére

Sanci38
(Ármester)

Éppen akartam kérni: számolj be tapasztalataidról valamint hogy bevált sima DTS-re is vagy csak HD-n teljesit jól.

(#53022) xtremetuning válasza Sanci38 (#53021) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Sima dts-en is tökéletes. Úgy nyomulósabb, már-már túl dögös.
A sztereó pedig természetesen jobb, mint amit Ti hallottatok, csak tudom, hogy mennyi van még benne.
Még 40%-ot legalább elő kell csalogatnom. Akkor leszek elégedett. Mindezt úgy, hogy túlnőtte a szobát.
Kemény a dió.

(#53023) cecil

cecil
(fanatikus tag)

Hátha tud valaki segíteni:

[link]

(#53024) ithomas válasza Rebell (#53014) üzenetére

ithomas
(őstag)

Mozira az Onkyot választanám, ha zenébe elektronikus/rock/metal menne, akkor meg biztos hogy az Onkyot.
Ha Jazzt hallgatsz, vagy komolyzenét, akkor meg Denon.

Real eyes realize real lies!

(#53025) cekkk válasza cecil (#53023) üzenetére

cekkk
(PH! kedvence)

Splitter nélkül is ezt csinálja?
Esetleg az emon egy szoftver frissítés, vagy egy korábbi vissza tétele nem segít?

(#53026) BBéci válasza Tamoo (#52826) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

""vállalható" ... gyengéi? :) Érdemes rászánni a plusz pénzt egy 100e körüli reflexeshez képest?"

Azért fogalmaztam így, mert szerintem zenéhez nem kell szubláda, kivéve a koncertfilmeket, de azoknál sem mindegy, mi adja és hogyan, a 80 hz alatti tartományt.
Igen, érdemes rászánni a plusz pénzt.

(#52829) Thom!
Semmivel nem megy kevésbé mélyre, mint amire 25 hertzet ad meg a gyártó. Persze ugyanabban az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#53027) Rebell válasza Tamoo (#53016) üzenetére

Rebell
(senior tag)

huhh tényleg, úgy látszik, hogy már 1sort is nehéz elolvasnom a mai napon! 72óra alatt, ha 10órát aludtam.

#53015) bajnokpityu : A Főbb célpont a mozi élmény, jelenleg még csak 1 Wharfedale Obsidian 5.1es rendszer van, de , ha ezt később eladnám akkor is talán jó alap lenne az Onkyo egy alap Házimozihoz. vagy rosszul gondolom?

53024) ithomas : zene inkább elektronikus, de kitudja mit hozz a jövő! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53028) cecil válasza cekkk (#53025) üzenetére

cecil
(fanatikus tag)

Splitter nélkül még nem volt időm kipróbálni... majd most

UMC200-on gyári firmware van, és megnéztem ez a legfrisebb.

Tényleg azt nem értem, hogy az Egreat-nál semmi gond nem volt.
Az látszik, hogy megy a frame-packing, meg ki is írja a proji, de így ugrál a kép!

(#53029) robi-k válasza cecil (#53028) üzenetére

robi-k
(őstag)

Teszt érdekében kösd rá direktben a TV-re az A400-st. Ha ekkor sem lesz jó, akkor egyértelműen a popi ill. annak FW-je lesz a bűnös.

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz. Részletek privátban. OPPO BDP-10X, OPPO UDP-20X, Arcam UDP-411, CA Azur 752BD/CXU és CXUHD, Primare BD32MK2 CFW telepítését vállalom.

(#53030) bajnokpityu válasza cecil (#53028) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

210es popi vs emo procival szoptunk mi is. emo firmwaret kellett cserélni.

TV direktben volt kép, számgépről is működött az emon keresztül, de valahogy popi, emo nem szerették egymást. Ha jól tudom, valami düne is hasonló problémát okozott azzal az emo firmware-vel.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#53031) cecil

cecil
(fanatikus tag)

Elméleti kérdés: (most nem tudom kipróbálni a direkt be kötést, párom tv-zik :) ) ha a splittert a popi után rakom mert esetleg az Emo miatt van a gubanc akkor ha a splitterbol az egyik hdmi megy a projiba a másik az emoba akkor a hang kimegy erősítő fele a kép meg proji fele? Illetve az emobol a kép tovább a tv fele (az nem 3D) akkor az is tudom nézni? Sorikat tv nézzük :)

(#53032) burzum

burzum
(kvázi-tag)

Onkyo NR626-hoz milyen 5.0-as hangfal szettet ajanlotok? Panel lakas, szoba kb 25 m2, 70% mozi, 30% zene. Jamo S 606 HCS 3-at neztem ki. Sub ladat, majd kesobb akarok csak venni.

(#53033) ginola válasza burzum (#53032) üzenetére

ginola
(őstag)

Legalább az erősítő árának a dupláját kéne szánni az 5.0-ra, úgy kijönne az erősítő tudása.
Ezt ajánlanám neked, ebben jó sub is van!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53034) burzum válasza ginola (#53033) üzenetére

burzum
(kvázi-tag)

Igen, ismerem ezt a mondast, viszont ennyit nem akarnek raszanni, Hajlando vagyok nemi kompromisszumra az olcsobb szett miatt.

(#53035) sting2 válasza burzum (#53032) üzenetére

sting2
(őstag)

A kis belmagasság, és a beton " jótékony " hatása miatt még egy 2.1-es felállás is, komoly térhatással jutalmazna meg...

(#53036) Tigerteam válasza burzum (#53034) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

A Jamo helyett:

[link]

Samsung Galaxy S10+

(#53037) Tamoo válasza Tigerteam (#53036) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Itt olcsóbb egy 20assal. [link]
(De mintha 110-ért is elhozható lenne valami úton-módon úgy rémlik.)

[ Szerkesztve ]

(#53038) DjKoxi válasza cecil (#53031) üzenetére

DjKoxi
(senior tag)

Attól függ milyen a splittered. Az Equipem hangot egyáltalán nem ad át, igaz nincs is rajta feltüntetve. A HD hangokkal is szokott gond lenni, ahogy visszaemlékszem tavaly ilyenkorra, mikor az enyémet vettem.
A HDMI kapcsolatok sokszor tudnak furcsa anomáliákat okozni sajnos. A Te kérdésedet is lehet csak próba tudná megválaszolni.

(#53039) burzum válasza Tigerteam (#53036) üzenetére

burzum
(kvázi-tag)

Koszi, utana nezek...

(#53040) spiky03 válasza robi-k (#52798) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Probléma megoldva. :)
Nem kellett vissza állítani a gyári beállításokat, mert addig nyomkodtam, amíg újra jó lett. :C
Nah meg rájöttem, hogy mik is azok az orosz funkciók. :)
Van felírat szín módosítás, pozíció módosítás, meg 3D-s szöveg be/ki kapcsolás.

Már csak arra kell rájönnöm, hogy a külső srt-ket mibe kódoljam át, hogy jól jelenítse meg, mert az ékezetes betűk helyet kínai jelek vagy mik vannak csak. :D
Ha ez meg van, akkor nem kell a feliratokat bele tennem az mkv-ba, mert szépen viszi ezzel az új FW-val NFS-en keresztül a külső feliratokat is a lejátszó. :C

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#53041) ProdyG

ProdyG
(senior tag)

lenne egy érdekes kérdésem: MA BX sub-om van, ami egy 5 méteres kábellel van az erősítőre kötve. igazából nincs szükségem 5 méterre, egy másfeles is elég lenne, és ez a hossz valamiért zavar. fel van tekerve a kábel nagy része, úgy van használatban...
okozhat-e a nagy hossz (5M) vagy a feltekert állapot bármiféle negatív hatást a hangzásban, vagy ez teljesen oké így?
köszi a választ!

(#53042) Tigerteam válasza ProdyG (#53041) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

Hogy amit okoz hallani -e az nem törvényszerű, de a legjobb mindig a lehető legrövidebb út, bár sokan vallják pld . az összekötő kábeleknél, h meg kell legyen az 1 méter, mert másként szól mint az 50 centi... Nem tudom ez mennyire fedi a valóságot, mindenesetre az 5 méter elég hosszú ahhoz, h összeszedje a zavarokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#53043) Warter válasza ProdyG (#53041) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Szerintem nincs hatással rá, annyira nem nagy különbségekről beszélünk. Bár én is cseréltem anno, amikor a sub a front oldalra került.

(#53044) Tamoo válasza ProdyG (#53041) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Ha nem búg a cucc, nagy baj nincs. Valószínűleg teljesen mindegy, de én cserélném rövidebbre. ;]

Warter: Hogy muzsikál az új cucc? :))

[ Szerkesztve ]

(#53045) Warter válasza Tamoo (#53044) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Nagyon kellemesen, sokkal nagyobb a külünbség mint amire számítottam. Nem beszélve arról, hogy mennyire kihallani, hogy ha szar a hangsáv vagy a felvétel rossz minőségű. Muszáj lesz subot is cserélnem, hogy a fene egye meg. :)

(#53046) ProdyG

ProdyG
(senior tag)

köszi mindenkinek, még egy kérdés: sokszor látom, hogy kifejezetten SUB kábelt árulnak...
egy SUB kábel miben más, mint egy sima IC kábel?

(#53047) Tigerteam válasza ProdyG (#53046) üzenetére

Tigerteam
(őstag)

Rendszerint jobb árnyékolást kap, és valamivel vastagabb érpárok alkotják..

Samsung Galaxy S10+

(#53048) Tamoo válasza Warter (#53045) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

"sokkal nagyobb a különbség mint amire számítottam"

Ezt az érzést irigylem. Még nem sokszor tapasztaltam. :D Most milyen szubod is van?

(#53049) Warter válasza Tamoo (#53048) üzenetére

Warter
(PH! addikt)

Dali Ikon van most, de valahogy nem nagyon passzol a Focalokhoz. Akinek van ötlete, hogy mi lenne jó hozzá, az ne tartsa magában. :)

(#53050) Tamoo válasza Warter (#53049) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

[link] ;] ha feljebb lépsz se biztos, hogy cserélni kell.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.